Arch Linux Pacman package manager - en to cs translation catalogue (341 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
cs: Spouští se volání před transakcemi...

en: Running post-transaction hooks...
cs: Spouští se volání po transakcích...

en: checking dependencies...
cs: kontrolují se závislosti...

en: checking for file conflicts...
cs: kontrolují se konflikty souborů...

en: resolving dependencies...
cs: řeší se závislosti..

en: looking for conflicting packages...
cs: kontrola konfliktních balíčků...

en: Processing package changes...
cs: Zpracovávání změn balíčku...

en: installing %s...
cs: instaluje se %s...

en: upgrading %s...
cs: aktualizuje se %s...

en: reinstalling %s...
cs: instaluje se %s...

en: downgrading %s...
cs: stahuje se %s...

en: removing %s...
cs: odstraňuje se %s...

en: checking package integrity...
cs: kontroluje se integrita balíčků...

en: checking keyring...
cs: kontrola klíčenky...

en: downloading required keys...
cs: stahuji požadované klíče...

en: loading package files...
cs: načítání souborů balíčků...

en: Retrieving packages...
cs: Stahují se balíčky...

en: checking available disk space...
cs: kontroluje se volné místo na disku...

en: %s optionally requires %s
cs: %s má volitelnou závislost %s

en: %s installed as %s.pacnew
cs: %s byl nainstalován jako %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
cs: %s byl uložen jako %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
cs: %s je v IgnorePkg/IgnoreGroup. Přesto nainstalovat?

en: Replace %s with %s/%s?
cs: Nahradit %s za %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
cs: %s a %s jsou v konfliktu. Odstranit %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
cs: %s a %s jsou v konfliktu (%s). Odstranit %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
cs[0]: Následující balíček nemůže být aktualizován, nepodařilo se vyřešit závislosti:
cs[1]: Následující balíčky nemohou být aktualizovány, nepodařilo se vyřešit závislosti:
cs[2]: Následující balíčky nemohou být aktualizovány, nepodařilo se vyřešit závislosti:
cs[3]: Následující balíčky nemohou být aktualizovány, nepodařilo se vyřešit závislosti:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
cs[0]: Chcete přeskočit na výše uvedený balíček pro tuto aktualizaci?
cs[1]: Chcete přeskočit na výše uvedené balíčky pro tuto aktualizaci?
cs[2]: Chcete přeskočit na výše uvedené balíčky pro tuto aktualizaci?
cs[3]: Chcete přeskočit na výše uvedené balíčky pro tuto aktualizaci?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
cs[0]: Existuje %zu balíček poskytující %s
cs[1]: Existují %zu balíčky poskytující %s
cs[2]: Existuje %zu balíčků poskytujících %s
cs[3]: Existuje %zu balíčků poskytujících %s

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
cs: Soubor %s je poškozen (%s).
    Odstranit ho?

en: Import PGP key %s?
cs: Importovat PGP klíč %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
cs: Importovat PGP klíč %s, "%s"?

en: installing
cs: instalace

en: upgrading
cs: aktualizace

en: downgrading
cs: navrácení k původní verzi

en: reinstalling
cs: přeinstalovávám

en: removing
cs: odstranění

en: checking for file conflicts
cs: kontrola konfliktů souborů

en: checking available disk space
cs: kontrola volného místa na disku

en: checking package integrity
cs: kontrola integrity balíčků

en: checking keys in keyring
cs: kontrola klíčů v klíčence

en: loading package files
cs: načítání balíčku

en: Total
cs: Celkem

en:  %s downloading...
cs: %s stahuji...

en:  %s is up to date
cs: %s je aktuální

en:  %s failed to download
cs:  %s stažení selhalo

en: %s: %s (File type mismatch)
cs: %s: %s (Nesouhlasí typ souborů)

en: %s: %s (UID mismatch)
cs: %s: %s (nesouhlasí UID)

en: %s: %s (GID mismatch)
cs: %s: %s (nesouhlasí GID)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
cs: %s: %s (nesouhlasí práva)

en: backup file
cs: zálohovaný soubor

en: %s: %s (Modification time mismatch)
cs: %s: %s (nesouhlasí čas změn)

en: unable to read symlink contents: %s
cs: selhalo čtení ze symbulického linku: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
cs: %s: %s (nesouhlasí cesty sym. linků)

en: %s: %s (Size mismatch)
cs: %s: %s (nesouhlasí velikosti)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
cs: %s : %s (%s informace o kontrolním součtu nejsou dostupné)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
cs: %s: %s (%s nesouhlasí kontrolní součet)

en: path too long: %s%s
cs: cesta je příliš dlouhá: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
cs[0]: %s: %jd soubor.
cs[1]: %s: %jd souborů celkem.
cs[2]: %s: %jd souborů celkem.
cs[3]: %s: %jd souborů celkem.

en: %jd missing file
     | %jd missing files
cs[0]: %jd chybějící soubor
cs[1]: %jd chybějící soubory
cs[2]: %jd chybějící soubory
cs[3]: %jd chybějící soubory

en: %s: no mtree file
cs: %s: není mtree soubor

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
cs: cesta je příliš dlouhá: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
cs: nerozeznán typ souboru: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
cs[0]: %jd pozměněný soubor
cs[1]: %jd pozměněné soubory
cs[2]: %jd pozměněné soubory
cs[3]: %jd pozměněné soubory

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
cs[0]: malloc selhal: nelze alokovat %zu byt
cs[1]: malloc selhal: nelze alokovat %zu byty
cs[2]: malloc selhal: nelze alokovat %zu bytů
cs[3]: malloc selhal: nelze alokovat %zu bytů

en: could not get current working directory
cs: nepodařilo získat aktuální pracovní adresář

en: could not chdir to download directory %s
cs: nelze se přesunout do adresáře pro stahování (%s)

en: running XferCommand: fork failed!
cs: spuštění XferCommand selhalo!

en: could not rename %s to %s (%s)
cs: nelze přejmenovat %s na %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
cs: nelze obnovit pracovní adresář (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
cs: konfigurační soubor %s, řádka %d: neplatná hodnota pro '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
cs: konfigurační soubor %s, řádka %d: volba '%s' není platná, chybí podpora pro podepisování

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: direktiva '%s' v sekci '%s' nebyla rozpoznána.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
cs: zrcadlo '%s' obsahuje proměnnou '%s', ale '%s' není definována.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
cs: nelze přidat URL serveru k databázi '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
cs: nelze zaregistrovat databázi '%s' (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
cs: zkuste spustit pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
cs: problém s nastavením log souboru '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
cs: chyba při nastavování gpgdir '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
cs: chyba při nastavování hookdir '%s' (%s)

en: no '%s' configured
cs: '%s' není nastaveno

en: Failed to pass %s entry to libalpm
cs: Selhalo předání vstupu %s do libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: '%s' volba '%s' nebyla rozpoznána

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: direktiva '%s' vyžaduje zadanou hodnotu

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
cs: načítaní konfigurace přesáhlo maximální hloubku rekurze %d.

en: config file %s could not be read: %s
cs: konfigurační soubor %s nelze přečíst: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: Všechny direktivy musí náležet nějaké sekci.

en: no targets specified (use -h for help)
cs: nejsou specifikovány cíle (použijte -h pro nápovědu)

en: no install reason specified (use -h for help)
cs: nebyl zadán důvod instalace (použijte -h pro nápovědu)

en: could not set install reason for package %s (%s)
cs: nepodařilo se nastavit důvod instalace balíčku %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
cs: %s: důvod instalace byl nastaven na 'nainstalován jako závislost'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
cs: %s: důvod instalace byl nastaven na 'výslovně nainstalován'

en: No database errors have been found!
cs: Nebyly nalezeny žádné chyby databáze!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
cs: %s je vlastněn %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
cs: neplatný regulární výraz '%s'

en: invalid package: '%s'
cs: neplatný balíček: '%s'

en: package '%s' was not found
cs: balíček '%s' nebyl nalezen

en: Synchronizing package databases...
cs: Synchronizuje se databáze balíčků...

en: Architecture
cs: Architektura

en: Backup Files
cs: Zálohované soubory

en: Build Date
cs: Datum sestavení

en: Compressed Size
cs: Velikost po kompresi

en: Conflicts With
cs: Vylučuje se s

en: Depends On
cs: Závisí na

en: Description
cs: Popis

en: Download Size
cs: Velikost ke stažení

en: Groups
cs: Skupiny

en: Install Date
cs: Datum instalace

en: Install Reason
cs: Důvod instalace

en: Install Script
cs: Instalační skript

en: Installed Size
cs: Velikost instalace

en: Licenses
cs: Licence

en: MD5 Sum
cs: MD5 součet

en: Name
cs: Jméno

en: Optional Deps
cs: Volitelné závislosti

en: Optional For
cs: Volitelně pro

en: Packager
cs: Zabalil

en: Provides
cs: Poskytuje

en: Replaces
cs: Nahrazuje

en: Repository
cs: Repozitář

en: Required By
cs: Požadovaný balíčky

en: SHA-256 Sum
cs: SHA-256 součet

en: Signatures
cs: Podpisy

en: Validated By
cs: Způsob ověření

en: Version
cs: Verze

en:  [installed]
cs: [nainstalovaný]

en: Explicitly installed
cs: Výslovně nainstalován

en: Installed as a dependency for another package
cs: Nainstalován jako závislost jiného balíčku

en: Unknown
cs: Neznámý

en: None
cs: Žádné

en: Signature
cs: Podpis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: could not calculate checksums for %s
cs: nelze spočítat kontrolní součet pro %s

en: (none)
cs: (žádný)

en: no changelog available for '%s'.
cs: seznam změn pro '%s' není dostupný.

en: Changelog for %s:
cs: seznam změn pro %s:

en: installed
cs: nainstalovaný

en: options
cs: volby

en: file(s)
cs: soubor(y)

en: package(s)
cs: balíček(y)

en: usage
cs: použití

en: operation
cs: operace

en: operations:
cs: operace:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
cs: 
    použijte '%s {-h --help}' s přepínačem operace pro další nápovědu

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
cs:   -c, --cascade        odstranit balíčky včetně všech, které na nich závisí

en:   -n, --nosave         remove configuration files
cs:   -n, --nosave         odstraní konfigurační soubory

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
cs:   -s, --recursive      odstraní nepotřebné závislosti
                           (-ss včetně výslovně nainstalovaných závislostí)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
cs:   -u, --unneeded       odstraní nepotřebné závislosti

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
cs:       --needed         nepřeinstalovávát balíčky, které jsou stále aktuální

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
cs:   -c, --changelog      vypsat seznam změn balíčku

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
cs:   -d, --deps           seznam všech balíčků instalovaných jako závislosti [filter]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
cs:   -e, --explicit       seznam všech výslovně instalovaných balíčků [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
cs:   -g, --groups         vypsat všechny balíčky ve skupině

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
cs:   -i, --info           zobrazit informace o balíčku (-ii zálohované soubory)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
cs:   -k, --check          kontrola, zda jsou přítomny všechny soubory z balíčku (-kk pro vlastnosti souborů)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
cs: -l, --list soubory vlastněné dotazovaným balíčkem

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
cs:   -m, --foreign        seznam nainstalovaných balíčků nalezených repozitářích  [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
cs:   -n, --native        seznam nainstalovaných balíčků nalezených pouze v sync db [filter]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
cs:   -o, --owns <file>    vyhledat balíček obsahující <file>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
cs:   -p, --file <package> dotaz na soubor balíčku místo na databázi

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
cs:   -q, --quiet          zobrazit méně informací při dotazu a hledání

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
cs:   -s, --search <regex> vyhledat nainstalované balíčky, odpovídající řetězci

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
cs: -t, --unrequired seznam balíčků nepožadovaných žádným jiným
    (volitelným) balíčkem (-tt ignorovat volitelné) [filter]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
cs:   -u, --upgrades       seznam všech aktualizovatelných balíčků [filter]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
cs:   -c, --clean          odstranit staré balíčky z mezipaměti (-cc pro všechny)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
cs: -g, --groups vypsat všechny balíčky ve skupině
    (-gg vypsat všechny skupiny a balíčky)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
cs: -i, --info zobrazit informace o balíčku (-ii pro rozšířené informace)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
cs:   -l, --list <repo>    zobrazit seznam balíčků v repozitáři

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
cs:   -s, --search <regex> vyhledat balíčky v repozitářích, odpovídající řetězci

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
cs: -u, --sysupgrade aktualizovat nainstalované balíčky (--uu povolí snížení verze)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
cs: -y, --refresh stáhnout aktuální databázi balíčků ze serveru
    (-yy vynutit stažení i při aktuálním stavu)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
cs:       --asdeps         označit balíčky jako závislosti

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
cs:       --asexplicit     označit balíčky jako výslovně instalované

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
cs:   -k, --check          kontrola platnosti místní databáze (-kk pro synchronizaci databází)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
cs:   -q, --quiet          potlačit vypisování informací o úspěchu

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
cs:   -x, --regex          povolit vyhledávání za pomoci regulárních výrazů

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
cs:       --machinereadable
                           produkovat strojově čitelný výstup

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
cs:   -w, --downloadonly   pouze stáhnout balíčky, neinstalovat/neaktualizovat

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
cs:       --asdeps         nainstalovat balíčky jako závislosti

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
cs:       --asexplicit     nainstalovat balíčky jako výslovně instalované

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
cs:       --ignore <pkg>   ignorovat aktualizaci balíčku (lze použít vícekrát)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
cs:       --ignoregroup <grp>
                           ignorovat aktualizaci skupiny (lze použít vícekrát)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
cs:   -d, --nodeps         přeskočí kontrolu verze závislostí
                           (-dd přeskočí všechny kontroly)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
cs:       --assume-installed <package=version>
                           přidat virtuální balíček pro splnění závislostí

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
cs:       --dbonly         upraví pouze záznamy v databázi, ne balíčky

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
cs:       --noprogressbar  nezobrazovat průběh stahování souborů

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
cs:       --noscriptlet    nespouštět instalační skripty

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
cs:   -p, --print          pouze vypíše cíle, neprovede skutečnou operaci

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
cs:       --print-format <string>
                           určí, jak mají být cíle vypsány

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
cs:   -b, --dbpath <path>  nastavit umístění databáze

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
cs:   -r, --root <path>    nastavit kořen instalace

en:   -v, --verbose        be verbose
cs:   -v, --verbose        zobrazit více informací

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
cs:       --arch <arch>    nastavit alternativní architekturu

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
cs:       --sysroot        pracovat nad připojeným hostovaným systémem (pouze pro uživatele root)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
cs:       --cachedir <dir> nastavit cestu k adresáři s cache

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
cs:       --hookdir <dir>  nastavit alternativní umístění hook adresáře

en:       --color <when>   colorize the output
cs: --color <kdy> obarví výstup zpráv

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
cs:       --config <path>  nastavit cestu ke konfiguračnímu souboru

en:       --debug          display debug messages
cs:       --debug          zobrazit ladící zprávy

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
cs:       --gpgdir <cesta> nastaví vlastní výchozí složku pro GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
cs:       --logfile <path> nastavit cestu k log souboru

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
cs:       --noconfirm      neptat se na žádná potvrzení

en:       --confirm        always ask for confirmation
cs: --confirm vždy požadovat potvrzení

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
cs:       --disable-download-timeout
                           použít volnější časové limity pro stahování

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
cs:                        Tento program  může být svobodně šířen za
                           podmínek stanovených GNU GPL (General Public License).

en: HTTP_USER_AGENT truncated
cs: HTTP_USER_AGENT byl zkrácen

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
cs: neplatný přepínač: '%s' a '%s' nelze použít společně

en: invalid argument '%s' for %s
cs: neplatný argument '%s' pro %s

en: '%s' is not a valid debug level
cs: '%s' není validní ladící úroveň

en: only one operation may be used at a time
cs: současně lze spustit jen jednu operaci

en: invalid option '-%c'
cs: neplatný přepínač '-%c'

en: invalid option '--%s'
cs: neplatný přepínač '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
cs: operaci nelze provést, pokud nejste root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
cs: selhalo čtení argumentů ze stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
cs: nepodařilo se znovu otevřít standardní vstup pro čtení: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
cs: argument '-' specifikován s prázdným vstupem stdin

en: argument '-' specified without input on stdin
cs: byl zadán argument '-', ale bez výstupu na stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
cs: chroot do '%s' selhal: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
cs: nebyla specifikována operace (použijte -h pro nápovědu)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
cs: %s je vlastněn %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
cs: nebyl určen soubor pro --owns

en: empty string passed to file owner query
cs: dotazu na vlastníka souboru byl předán prázdný řetězec

en: No package owns %s
cs: Žádný balíček nevlastní %s

en: path too long: %s/
cs: příliš dlouhá cesta: %s/

en: [ignored]
cs: [ignorováno]

en: group '%s' was not found
cs: skupina '%s' nebyla nalezena

en: could not load package '%s': %s
cs: Nelze načíst balíček '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
cs: '%s' je soubor, možná byste chtěli použít %s.

en: target not found: %s
cs: cíl nebyl nalezen: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
cs: selhala příprava transakce (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
cs: odstraněním %s by se porušila závislost '%s' vyžadovaná balíčkem %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
cs: %s je označen jako HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
cs: Mezi cíly byl naleze balíček označený jako HoldPkg. Chcete pokračovat?

en:  there is nothing to do
cs:  není co dělat

en: Do you want to remove these packages?
cs: Chcete odstranit tyto balíčky?

en: failed to commit transaction (%s)
cs: selhalo provádění transakce (%s)

en: could not remove %s: %s
cs: nelze odstranit %s: %s

en: could not access database directory
cs: nelze přistoupit k adresáři s databází

en: Database directory: %s
cs: Adresář databáze: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
cs: Chcete odstranit nepoužívané repozitáře?

en: removing unused sync repositories...
cs: odstraňují se nepoužívané repositáře...

en: Packages to keep:
cs: Ponechané balíčky:

en:   All locally installed packages
cs:     Všechny lokálně nainstalované balíčky

en:   All current sync database packages
cs:     Všechnu balíčky v databázi

en: Cache directory: %s
cs: Adresář mezipaměti: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
cs: Chcete odstranit všechny ostatní balíčky z cache?

en: removing old packages from cache...
cs: odstraňují se staré balíčky z mezipaměti...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
cs: Chcete odstranit VŠECHNY soubory z mezipaměti?

en: removing all files from cache...
cs: odstraňují se všechny soubory z mezipaměti...

en: could not access cache directory %s
cs: nelze přistoupit k adresáři s mezipamětí %s

en: repository '%s' does not exist
cs: repozitář '%s' neexistuje

en: repository "%s" was not found.
cs: repozitář "%s" nebyl nalezen.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
cs[0]: %d člen ve skupině %s%s%s:
cs[1]: %d členy ve skupině %s%s%s:
cs[2]: %d členů ve skupině %s%s%s:
cs[3]: %d členů ve skupině %s%s%s:

en: skipping target: %s
cs: přeskakuje se cíl: %s

en: database not found: %s
cs: databáze nebyla nalezen: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
cs: '%s' je soubor, mysleli jste %s místo %s?

en: Starting full system upgrade...
cs: Spouští se aktualizace systému...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
cs: nelze splnit závislost '%s' vyžadovanou balíčkem %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
cs: nainstalování %s (%s) poruší závislost '%s' vyžadovanou balíčkem %s

en: package %s does not have a valid architecture
cs: balíček %s nemá platnou architekturu

en: %s and %s are in conflict
cs: %s a %s jsou v konfliktu

en: %s and %s are in conflict (%s)
cs: %s a %s jsou v konfliktu (%s)

en: Proceed with download?
cs: Pokračovat ve stahování?

en: Proceed with installation?
cs: Pokračovat v instalaci?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
cs: %s se nachází v '%s' a '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
cs: %s: %s již existuje v souborovém systému (vlastněn balíčkem %s)

en: %s: %s exists in filesystem
cs: %s: %s již existuje v souborovém systému

en: %s is invalid or corrupted
cs: %s je chybný nebo poškozený

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
cs: Vyskytly se chyby, žádné balíčky nebyly aktualizovány.

en: loading packages...
cs: načítají se balíčky...

en: failed to init transaction (%s)
cs: selhala příprava transakce (%s)

en: could not lock database: %s
cs: nelze uzamknout databázi: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
cs:   pokud jste si jisti, že právě neběží správce balíčků,
      můžete odstranit %s

en: failed to release transaction (%s)
cs: selhalo dokončení transakce (%s)

en: no usable package repositories configured.
cs: nejsou nastaveny žádné použitelné repozitáře.

en: database '%s' is not valid (%s)
cs: databáze '%s' je neplatná (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
cs: nepodařilo se synchronizovat všechny databáze (%s)

en: insufficient columns available for table display
cs: nedostatečný počet sloupců pro zobrazení tabulky

en: Valid
cs: Platný

en: Key expired
cs: Platnost klíče vypršela

en: Expired
cs: Prošlý

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Key unknown
cs: Neznámý klíč

en: Key disabled
cs: Klíč zakázán

en: Signature error
cs: Chyba v podpisu

en: full trust
cs: plná důvěra

en: marginal trust
cs: částečná důvěra

en: never trust
cs: žádná důvěra

en: unknown trust
cs: úroveň důvěry: neznámý

en: %s, %s from "%s"
cs: %s, %s od "%s"

en: Package
cs: Balíček

en: Old Version
cs: Předchozí verze

en: New Version
cs: Nová verze

en: Net Change
cs: Změna (zhruba)

en: removal
cs: odstranění

en: Packages
cs: Balíčky

en: Total Download Size:
cs: Celková velikost ke stažení:

en: Total Installed Size:
cs: Celková velikost po instalaci:

en: Total Removed Size:
cs: Celkem odstraněno:

en: Net Upgrade Size:
cs: Odhadovaná velikost aktualizace:

en:  [pending]
cs: [probíhá]

en: New optional dependencies for %s
cs: Nové volitelné závislosti pro %s

en: Optional dependencies for %s
cs: Volitelné závislosti pro %s

en: Repository %s%s
cs: Repozitář %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
cs: neplatná hodnota: %d není mezi %d a %d

en: invalid number: %s
cs: neplatné číslo: %s

en: Enter a selection (default=all)
cs: Zadejte výběr (výchozí = všechny)

en: Enter a number (default=%d)
cs: Zadejte číslo (výchozí = %d)

en: [Y/n]
cs: [A/n]

en: [y/N]
cs: [a/N]

en: Y
cs: A

en: YES
cs: ANO

en: NO
cs: NE

en: failed to allocate string
cs: Nepodařilo se alokovat řetězec

en: error:
cs: chyba:

en: warning:
cs: varování:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
cs: pacman-conf - zjišťování informací z konfiguračního souboru pacman

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
cs: použití: pacman-conf [parametry] [<directive>…]

en: options:
cs: parametry:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
cs:   -c, --config=<path>  nastavit cestu k alternativnímu konfiguračnímu souboru

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
cs:   -R, --rootdir=<path> nastavit alternativní kořenový adresář instalace

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
cs:   -r, --repo=<remote>  omezit dotaz na konkrétní repozitář

en:   -v, --verbose        always show directive names
cs:   -v, --verbose        vždy zobrazit názvy direktiv

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
cs:   -l, --repo-list      zobrazit seznam konfigurovaných repozitářů

en:   -h, --help           display this help information
cs:   -h, --help           zobrazit tuto nápovědu

en:   -V, --version        display version information
cs:   -V, --version        zobrazit informace o verzi

en: error setting rootdir '%s': out of memory
cs: chyba při nastavení kořenového adresáře '%s': nedostatek paměti

en: error parsing '%s'
cs: chyba při rozboru '%s'

en: error: repo '%s' not configured
cs: chyba: repozitář '%s' není nakonfigurován

en: warning: '%s' directives cannot be queried
cs: upozornění: nebylo možné analyzovat direktivy '%s'

en: warning: unknown directive '%s'
cs: upozornění: neznámá direktiva '%s'

en: error: directives may not be specified with %s
cs: chyba: direktivy nelze použít zároveň s parametrem %s

en: Test a pacman package for validity.
cs: Otestuje platnost balíčku pacman.

en: Usage: testpkg <package file>
cs: Použití: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
cs: inicializace alpm se nezdařila: %s

en: Cannot find the given file.
cs: Daný soubor nebyl nalezen.

en: Cannot open the given file.
cs: Daný soubor nebylo možné otevřít.

en: Package is invalid.
cs: Balíček není platný.

en: libalpm error: %s
cs: chyba knihovny libalpm: %s

en: Package is valid.
cs: Balíček je platný.

en: error releasing alpm
cs: uvolnění knihovny alpm se nezdařila
