Arch Linux Pacman package manager - en to el translation catalogue (344 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
el: Εκτέλεση hooks προ διεκπεραίωσης...

en: Running post-transaction hooks...
el: Εκτέλεση hooks μετά την διεκπεραίωση...

en: checking dependencies...
el: έλεγχος εξαρτήσεων...

en: checking for file conflicts...
el: έλεγχος διενέξεων αρχείων...

en: resolving dependencies...
el: επίλυση εξαρτήσεων...

en: looking for conflicting packages...
el: αναζήτηση διενέξεων...

en: Processing package changes...
el: Επεξεργασία αλλαγών πακέτων...

en: installing %s...
el: εγκατάσταση %s...

en: upgrading %s...
el: αναβάθμιση %s...

en: reinstalling %s...
el: επανεγκατάσταση %s...

en: downgrading %s...
el: υποβάθμιση %s...

en: removing %s...
el: κατάργηση %s...

en: checking package integrity...
el: έλεγχος ακεραιότητας πακέτων...

en: checking keyring...
el: έλεγχος κλειδούχου...

en: downloading required keys...
el: λήψη απαιτούμενων κλειδιών...

en: loading package files...
el: φόρτωση αρχείων πακέτου...

en: Retrieving packages...
el: Λήψη πακέτων...

en: checking available disk space...
el: έλεγχος διαθέσιμου χώρου δίσκου...

en: %s optionally requires %s
el: το %s απαιτεί προαιρετικά το %s

en: %s installed as %s.pacnew
el: %s εγκαταστάθηκε ως %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
el: %s αποθηκεύτηκε ως %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
el: Το %s είναι στο IgnorePkg/IgnoreGroup. Εγκατάσταση;

en: Replace %s with %s/%s?
el: Αντικατάσταση %s με %s/%s;

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
el: Διένεξη %s με %s. Κατάργηση %s;

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
el: Διένεξη %s με %s (%s). Κατάργηση %s;

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
el[0]: Αδυναμία αναβάθμισης του ακόλουθου πακέτου λόγω ανεπίλυτων εξαρτήσεων:
el[1]: Αδυναμία αναβάθμισης των ακόλουθων πακέτων λόγω ανεπίλυτων εξαρτήσεων:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
el[0]: Παράλειψη του παραπάνω πακέτου από την αναβάθμιση;
el[1]: Παράλειψη των παραπάνω πακέτων από την αναβάθμιση;

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
el[0]: Υπάρχει %zu πάροχος διαθέσιμος για το %s:
el[1]: Υπάρχουν %zu πάροχοι διαθέσιμοι για το %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
el: Το αρχείο %s είναι κατεστραμμένο (%s).
    Διαγραφή;

en: Import PGP key %s?
el: Εισαγωγή κλειδιού PGP %s;

en: Import PGP key %s, "%s"?
el: Εισαγωγή κλειδιού PGP%s, "%s"?

en: installing
el: εγκατάσταση

en: upgrading
el: αναβάθμιση

en: downgrading
el: υποβάθμιση

en: reinstalling
el: επανεγκατάσταση

en: removing
el: κατάργηση

en: checking for file conflicts
el: έλεγχος διενέξεων αρχείων

en: checking available disk space
el: έλεγχος διαθέσιμου χώρου δίσκου

en: checking package integrity
el: έλεγχος ακεραιότητας πακέτων

en: checking keys in keyring
el: έλεγχος κλειδιών κλειδούχου

en: loading package files
el: φόρτωση αρχείων πακέτων

en: Total
el: Σύνολο

en:  %s downloading...
el: λήψη %s...

en:  %s is up to date
el: %s είναι ενημερωμένο

en:  %s failed to download
el: αποτυχία λήψης %s

en: unknown callback event type %d for %s
el: άγνωστος τύπος συμβάντος επανάκλησης %d για %s

en: %s: %s (File type mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία τύπου αρχείου)

en: %s: %s (UID mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία UID)

en: %s: %s (GID mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία GID)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία δικαιωμάτων)

en: backup file
el: εφεδρικό αρχείο

en: %s: %s (Modification time mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία ώρας τροποποίησης)

en: unable to read symlink contents: %s
el: αδυναμία ανάγνωσης των περιεχομένων του symlink: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία διαδρομής symlink)

en: %s: %s (Size mismatch)
el: %s: %s (Αναντιστοιχία μεγέθους)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
el: %s: %s (αποτυχία υπολογισμού αθροίσματος ελέγχου %s)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
el: %s: %s (%s μη διαθέσιμες πληροφορίες αθροίσματος ελέγχου)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
el: %s: %s (%s αναντιστοιχία αθροίσματος ελέγχου)

en: path too long: %s%s
el: υπερβολικό μήκος διαδρομής: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
el[0]: %s: %jd συνολικό αρχείο,
el[1]: %s: %jd συνολικά αρχεία,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
el[0]: %jd απόν αρχείο
el[1]: %jd απόντα αρχεία

en: %s: no mtree file
el: %s: από αρχείο mtree

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
el: διαδρομή πολύ μεγάλη: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
el: μη αναγνωρίσιμος τύπος αρχείου: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
el[0]: %jd τροποποιημένο αρχείο
el[1]: %jd τροποποιημένα αρχεία

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
el[0]: σφάλμα malloc: αποτυχία δέσμευσης %zu byte
el[1]: σφάλμα malloc: αποτυχία δέσμευσης %zu bytes

en: could not get current working directory
el: αδυναμία προσδιορισμού τρέχοντος καταλόγου

en: could not chdir to download directory %s
el: αδυναμία χρήσης του καταλόγου λήψης %s

en: running XferCommand: fork failed!
el: εκτέλεση XferCommand: αποτυχία fork!

en: could not rename %s to %s (%s)
el: αδυναμία μετονομασίας %s σε %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
el: αδυναμία επαναφοράς καταλόγου εργασίας (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: άκυρη τιμή του '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: επιλογή '%s' άκυρη, χωρίς υποστήριξη υπογραφής

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
el: αρχείο επιλογών %s, γραμμή %d: άγνωστη εντολή '%s' στο τμήμα '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
el: αρχείο διαμόρφωσης %s, γραμμή %d: η τιμή για '%s' πρέπει να είναι θετική: '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
el: αρχείο διαμόρφωσης %s, γραμμή %d:  η τιμή για '%s' είναι υπερβολικά μεγάλη: '%s'

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
el: ο διακομιστής '%s' περιέχει την μεταβλητή '%s', αλλά δεν έχει ορισθεί '%s'

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
el: αδυναμία προσθήκης διεύθυνσης διακομιστή στην βάση '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
el: αδυναμία καταχώρησης βάσης '%s' (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
el: αποτυχία αρχικοποίησης βιβλιοθήκης alpm:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
el: δοκιμάστε την pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
el: πρόβλημα στον ορισμό του αρχείου καταγραφής '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
el: πρόβλημα ορισμού καταλόγου GPG '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
el: πρόβλημα προσθήκης καταλόγου hook '%s' (%s)

en: no '%s' configured
el: δέν έχει ρυθμιστεί κανένα '%s'

en: Failed to pass %s entry to libalpm
el: Αποτυχία μετάδοσης του %s στην libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: επιλογή του '%s' μη αναγνωρίσιμη: %s

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: η εντολή '%s' απαιτεί τιμή

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
el: υπέρβαση μέγιστου βάθους αναδρομής (%d) κατά την ανάλυση αρχείου ρυθμίσεων.

en: config file %s could not be read: %s
el: αδυναμία ανάγνωσης αρχείου ρυθμίσεων %s: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: όλες οι οδηγίες πρέπει να ανήκουν σε ενότητα.

en: no targets specified (use -h for help)
el: δεν καθορίστηκε πακέτο-στόχος (-h για βοήθεια)

en: no install reason specified (use -h for help)
el: δεν ορίστηκε αιτία εγκατάστασης (-h για βοήθεια)

en: could not set install reason for package %s (%s)
el: αδυναμία ορισμού αιτίας εγκατάστασης πακέτου %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
el: %s: ορισμός αιτίας εγκατάστασης 'ως εξάρτηση'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
el: %s: ορισμός αιτίας εγκατάστασης 'ρητώς εγκατεστημένο'

en: No database errors have been found!
el: Δεν ευρέθησαν σφάλματα στις βάσεις!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
el: Ιδιοκτησία %s από %s%s/%s%s%s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
el: μη έγκυρη κανονική έκφραση '%s'

en: invalid package: '%s'
el: Άκυρο πακέτο '%s'.

en: package '%s' was not found
el: το πακέτο '%s' δεν βρέθηκε

en: Synchronizing package databases...
el: Συγχρονισμός βάσεων πακέτων...

en: Architecture
el: Αρχιτεκτονική

en: Backup Files
el: Εφεδρικά αρχεία

en: Build Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Compressed Size
el: Συμπιεσμένο μέγεθος

en: Conflicts With
el: Διένεξη με

en: Depends On
el: Εξαρτάται από

en: Description
el: Περιγραφή

en: Download Size
el: Λήψη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Install Date
el: Ημερομηνία εγκατάστασης

en: Install Reason
el: Αιτία εγκατάστασης

en: Install Script
el: Σενάριο εντολών εγκατάστασης

en: Installed Size
el: Μέγεθος εγκατάστασης

en: Licenses
el: Άδειες

en: MD5 Sum
el: Άθροισμα MD5

en: Name
el: Όνομα

en: Optional Deps
el: Προαιρετικές εξαρτήσεις

en: Optional For
el: Προαιρετική εξάρτηση σε

en: Packager
el: Υπεύθυνος πακέτου

en: Provides
el: Παρέχει

en: Replaces
el: Αντικαθιστά

en: Repository
el: Αποθετήριο

en: Required By
el: Απαιτείται από

en: SHA-256 Sum
el: Άθροισμα SHA-256

en: Signatures
el: Υπογραφές

en: Validated By
el: Επικυρωμένο από

en: Version
el: Έκδοση

en:  [installed]
el:  [εγκατεστημένο]

en: Explicitly installed
el: Ρητώς εγκατεστημένο

en: Installed as a dependency for another package
el: Εγκατεστημένο ως εξάρτηση άλλου πακέτου

en: Unknown
el: Άγνωστη

en: None
el: Ουδέν

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: could not calculate checksums for %s
el: αποτυχία υπολογισμού αθροίσματος ελέγχου του %s

en: (none)
el: (ουδέν)

en: no changelog available for '%s'.
el: μη διαθέσιμη καταγραφή αλλαγών για '%s'.

en: Changelog for %s:
el: Καταγραφή αλλαγών για %s:

en: installed
el: εγκατεστημένο

en: options
el: επιλογές

en: file(s)
el: αρχείο(-α)

en: package(s)
el: πακέτο(-α)

en: usage
el: χρήση

en: operation
el: λειτουργία

en: operations:
el: λειτουργίες:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
el: 
    χρήση: '%s {-h --help}' με μία λειτουργία για προβολή διαθέσιμων επιλογών

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
el:   -c, --cascade        κατάργηση πακέτων και όλων όσων εξαρτώνται από αυτά

en:   -n, --nosave         remove configuration files
el:   -n, --nosave         διαγραφή αρχείων ρυθμίσεων

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
el:   -s, --recursive      κατάργηση αχρείαστων εξαρτήσεων
                           (-ss και ρητώς εγκατεστημένων εξαρτήσεων)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
el:   -u, --unneeded       κατάργηση αχρείαστων πακέτων

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
el:       --needed         μη επανεγκατάσταση ενημερωμένων πακέτων

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
el:   -c, --changelog      εμφάνιση του ημερολογίου αλλαγών

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
el:   -d, --deps           παράθεση πακέτων εγκατεστημένων ως εξαρτήσεις [φίλτρο]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
el:   -e, --explicit       παράθεση πακέτων εγκατεστημένων ρητώς [φίλτρο]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
el:   -g, --groups         εμφάνιση όλων των πακέτων μιας ομάδας

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
el:   -i, --info           εμφάνιση πληροφοριών πακέτου (-ii για εφεδρικά αρχεία)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
el:   -k, --check          έλεγχος παρουσίας αρχείων που ανήκουν σε πακέτα (-kk για έλεγχο ιδιοτήτων)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
el:   -l, --list           παράθεση αρχείων πακέτου

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
el:   -m, --foreign        παράθεση εγκατεστημένων πακέτων εκτός βάσης συγχρονισμού [φίλτρο]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
el:   -n, --native         παράθεση μόνο πακέτων εντός βάσεων συγχρονισμού [φίλτρο]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
el:   -o, --owns <file>    αναζήτηση πακέτου στο οποίο ανήκει το <αρχείο>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
el:   -p, --file <pkg>     αναζήτηση σε αρχείο πακέτου αντί στην βάση

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
el:   -q, --quiet          εμφάνιση λιγότερων πληροφοριών στην αναζήτηση

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
el:   -s, --search <regex> αναζήτηση συμβολοσειρών στα εγκατεστημένα πακέτα

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
el:   -t, --unrequired     παράθεση πακέτων μη (προαιρετικά) απαιτούμενων από
                           κάποιο πακέτο (-tt για αγνόηση optdepends) [φίλτρο]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
el:   -u, --upgrades       παράθεση αναβαθμίσιμων πακέτων [φίλτρο]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
el:   -c, --clean          διαγραφή παλαιών πακέτων από την τοπική κρύπτη (-cc για διαγραφή όλων)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
el:   -g, --groups         εμφάνιση όλων των μελών ομάδας πακέτων
                           (-gg εμφάνιση όλων των ομάδων και μελών)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
el:   -i, --info           εμφάνιση πληροφοριών πακέτου (-ii για εκτεταμένες πληροφορίες)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
el:   -l, --list <repo>    εμφάνιση λίστας πακέτων αποθήκης

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
el:   -s, --search <regex> αναζήτηση συμβολοσειρών στις αποθήκες

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
el:   -u, --sysupgrade     αναβάθμιση εγκατεστημένων πακέτων (-uu επιτρέπει υποβάθμιση)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
el:   -y, --refresh        λήψη ανανεωμένης βάσης πακέτων από διακομιστή
                           (-yy εξαναγκασμός ανανέωσης ήδη ενημερωμένων)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
el:       --asdeps         σήμανση πακέτων ως μη-ρητώς εγκατεστημένων

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
el:       --asexplicit     σήμανση πακέτων ως ρητώς εγκατεστημένων

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
el:   -k, --check          έλεγχος εγκυρότητας τοπικής βάσης (-kk για βάσεις συγχρονισμού)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
el:   -q, --quiet          περιστολή μηνυμάτων επιτυχίας

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
el:   -x, --regex          ενεργοποίηση αναζήτησης με χρήση τυπικών εκφράσεων

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
el:       --machinereadable
                           έξοδος αναγνώσιμη από μηχανή

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
el:   -w, --downloadonly   μόνο λήψη πακέτων, χωρίς εγκατάσταση/αναβάθμιση

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
el: --overwrite 
    αντικατάσταση αντικρουόμενων αρχείων (μπορεί να χρησιμοποιηθεί πάνω από μία φορά)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
el:       --asdeps         εγκατάσταση πακέτων ως μη-ρητώς εγκατεστημένων

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
el:       --asexplicit     εγκατάσταση πακέτων ως ρητώς εγκατεστημένων

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
el:       --ignore <pkg>   παράβλεψη αναβάθμισης πακέτου (επιτρέπεται πολλαπλή χρήση)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
el:       --ignoregroup <grp>
                           παράβλεψη αναβάθμισης ομάδας (επιτρέπεται πολλαπλή χρήση)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
el:   -d, --nodeps         παράλειψη ελέγχου έκδοσης εξαρτήσεων (-dd για παράλειψη όλων των ελέγχων)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
el:       --assume-installed <package=version>
                           προσθήκη εικονικού πακέτου για ικανοποίηση εξαρτήσεων

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
el:       --dbonly         τροποποίηση μόνο εγγραφών βάσης, χωρίς εγκατάσταση πακέτων

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
el:       --noprogressbar  απόκρυψη γραμμής προόδου λήψης πακέτων

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
el:       --noscriptlet    μη εκτέλεση σεναρίου εγκατάστασης, εάν υφίσταται τέτοιο

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
el:   -p, --print          προβολή στόχων, χωρίς εκτέλεση λειτουργίας

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
el:       --print-format <string>
                           ορισμός τρόπου εμφάνισης στόχων

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
el:   -b, --dbpath <path>  ορισμός εναλλακτικής θέσης βάσης πακέτων

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
el:   -r, --root <path>    ορισμός εναλλακτικού ριζικού καταλόγου

en:   -v, --verbose        be verbose
el:   -v, --verbose        περισσότερες πληροφορίες

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
el:       --arch <arch>    ορισμός εναλλακτικής αρχιτεκτονικής

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
el:       --sysroot        λειτουργία σε συνδεδεμένο σύστημα επισκέπτη (μόνο root)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
el:       --cachedir <dir> ορισμός εναλλακτικής θέσης κρύπτης πακέτων

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
el:       --hookdir <dir>  ορισμός εναλλακτικής θέσης hooks

en:       --color <when>   colorize the output
el:       --color <when>   χρωματισμός εξόδου

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
el:       --config <path>  ορισμός εναλλακτικού αρχείου ρυθμίσεων

en:       --debug          display debug messages
el:       --debug          εμφάνιση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
el:       --gpgdir <path>  ορισμός εναλλακτικού καταλόγου GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
el:       --logfile <path> ορισμός εναλλακτικού αρχείου καταγραφής

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
el:       --noconfirm      λειτουργία χωρίς επιβεβαίωση

en:       --confirm        always ask for confirmation
el:       --confirm        πάντοτε επιβεβαίωση

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
el:       --disable-download-timeout
                           χρήση ελαστικών διαλειμμάτων λήψης

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
el:                        Το πρόγραμμα αυτό μπορεί να αναδιανεμηθεί ελεύθερα
                           υπό τους όρους της Γενικής Δημόσιας Άδειας GNU GPL.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
el: περικομμένος HTTP_USER_AGENT

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
el: άκυρη επιλογή: '%s' και '%s' δεν χρησιμοποιούνται μαζί

en: invalid argument '%s' for %s
el: άκυρο όρισμα '%s' στο '%s'

en: '%s' is not a valid debug level
el: το '%s' δεν είναι έγκυρο επίπεδο αποσφαλμάτωσης

en: only one operation may be used at a time
el: μπορεί να οριστεί μόνο μία λειτουργία τη φορά

en: invalid option '-%c'
el: άκυρη επιλογή '-%c'

en: invalid option '--%s'
el: άκυρη επιλογή '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
el: αυτή η λειτουργία απαιτεί προνόμια root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
el: αποτυχία ανάγνωσης ορισμάτων από stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
el: αποτυχία ανάγνωσης από stdin: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
el: δόθηκε όρισμα '-'  με κενή stdin

en: argument '-' specified without input on stdin
el: το όρισμα '-' απαιτεί είσοδο από stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
el: αποτυχία chroot σε '%s': (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
el: δεν καθορίστηκε λειτουργία ('-h' για βοήθεια)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
el: Ιδιοκτησία %s από %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
el: δεν ορίστηκε αρχείο στην --owns

en: empty string passed to file owner query
el: Δόθηκε κενή συμβολοσειρά στο ερώτημα ιδιοκτήτη αρχείου

en: No package owns %s
el: Το %s δεν ανήκει σε κανένα πακέτο

en: path too long: %s/
el: διαδρομή πολύ μεγάλη: %s/

en: [ignored]
el: [αγνοήθηκε]

en: group '%s' was not found
el: δεν βρέθηκε ομάδα '%s'

en: could not load package '%s': %s
el: αδυναμία φόρτωσης πακέτου '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
el: το '%s' είναι αρχείο, ίσως θες να χρησιμοποιήσεις '%s'

en: target not found: %s
el: δεν βρέθηκε το πακέτο-στόχος: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
el: αποτυχία προετοιμασίας διεκπεραίωσης (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
el: η κατάργηση του %s παραβιάζει την εξάρτηση '%s' απαιτούμενη από %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
el: Το %s έχει οριστεί ως HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
el: Βρέθηκε πακέτο HoldPkg στην λίστα διεκπεραίωσης. Συνέχεια;

en:  there is nothing to do
el: ουδέν πρακτέον

en: Do you want to remove these packages?
el: Κατάργηση πακέτων;

en: failed to commit transaction (%s)
el: αποτυχία διεκπεραίωσης (%s)

en: could not remove %s: %s
el: αδυναμία κατάργησης %s: %s

en: could not access database directory
el: αδυναμία πρόσβασης στον κατάλογο βάσης

en: Database directory: %s
el: Κατάλογος βάσης: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
el: Διαγραφή άχρηστων αποθηκών;

en: removing unused sync repositories...
el: διαγραφή άχρηστων αποθηκών...

en: Packages to keep:
el: Πακέτα που θα διατηρηθούν:

en:   All locally installed packages
el:   Όλα τα τοπικώς εγκατεστημένα πακέτα

en:   All current sync database packages
el:   Όλα τα πακέτα σε βάσεις συγχρονισμού

en: Cache directory: %s
el: Κατάλογος κρύπτης: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
el: Διαγραφή όλων των άλλων πακέτων από την κρύπτη;

en: removing old packages from cache...
el: διαγραφή παλαιών πακέτων από την κρύπτη...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
el: Διαγραφή ΟΛΩΝ των πακέτων από την κρύπτη;

en: removing all files from cache...
el: διαγραφή όλων των πακέτων από την κρύπτη...

en: could not access cache directory %s
el: αδυναμία πρόσβασης στον κατάλογο κρύπτης %s

en: repository '%s' does not exist
el: ανύπαρκτο αποθετήριο '%s'

en: repository "%s" was not found.
el: το αποθετήριο '%s' δε βρέθηκε.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
el[0]: Υπάρχουν %d in group %s%s%s:
el[1]: Υπάρχουν %d μέλη στην ομάδα %s%s%s:

en: skipping target: %s
el: παράλειψη πακέτου-στόχου: %s

en: database not found: %s
el: δεν βρέθηκε η βάση: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
el: το '%s' είναι αρχείο, μήπως εννοούσες %s αντί για %s;

en: Starting full system upgrade...
el: Έναρξη πλήρους αναβάθμισης συστήματος...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
el: αδυναμία ικανοποίησης εξάρτησης '%s' απαιτούμενη από %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
el: η εγκατάσταση του %s (%s) παραβιάζει την εξάρτηση '%s' απαιτούμενης από %s

en: package %s does not have a valid architecture
el: η αρχιτεκτονική του πακέτου '%s' δεν είναι έγκυρη

en: %s and %s are in conflict
el: διένεξη %s με %s

en: %s and %s are in conflict (%s)
el: διένεξη %s με %s (%s)

en: Proceed with download?
el: Συνέχιση λήψης;

en: Proceed with installation?
el: Συνέχιση εγκατάστασης;

en: %s exists in both '%s' and '%s'
el: Το %s υπάρχει και στο '%s' και στο '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
el: %s: το %s υπάρχει ήδη στον δίσκο (ανήκει στο %s)

en: %s: %s exists in filesystem
el: %s: το %s υπάρχει ήδη στο δίσκο

en: %s is invalid or corrupted
el: το %s είναι άκυρο ή κατεστραμμένο

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
el: Προέκυψαν σφάλματα, δεν αναβαθμίστηκαν πακέτα.

en: loading packages...
el: φόρτωση πακέτων...

en: failed to init transaction (%s)
el: αποτυχία έναρξης διεκπεραίωσης (%s)

en: could not lock database: %s
el: αδυναμία κλειδώματος βάσης: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
el:   εάν είσαι βέβαιος ότι ο διαχειριστής πακέτων δεν εκτελείται ήδη,
      μπορείς να διαγράψεις το %s

en: failed to release transaction (%s)
el: αποτυχία ολοκλήρωσης διεκπεραίωσης (%s)

en: no usable package repositories configured.
el: δεν έχουν οριστεί αποθήκες πακέτων.

en: database '%s' is not valid (%s)
el: μη έγκυρη βάση'%s' (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
el: αποτυχία συγχρονισμού όλων των βάσεων δεδομένων (%s)

en: insufficient columns available for table display
el: ανεπαρκής αριθμός στηλών για προβολή πίνακα

en: Valid
el: Έγκυρο

en: Key expired
el: Ληγμένο κλειδί

en: Expired
el: Ληγμένο

en: Invalid
el: Άκυρο

en: Key unknown
el: Άγνωστο κλειδί

en: Key disabled
el: Απενεργοποιημένο κλειδί

en: Signature error
el: Σφάλμα υπογραφής

en: full trust
el: πλήρους εμπιστοσύνης

en: marginal trust
el: οριακής εμπιστοσύνης

en: never trust
el: μηδενικής εμπιστοσύνης

en: unknown trust
el: άγνωστης εμπιστοσύνης

en: %s, %s from "%s"
el: %s, %s από "%s"

en: Package
el: Πακέτο

en: Old Version
el: Παρωχημένο

en: New Version
el: Νέο

en: Net Change
el: Διαφορά

en: removal
el: κατάργηση

en: Packages
el: Πακέτα

en: Total Download Size:
el: Συνολικό Μέγεθος Λήψης:

en: Total Installed Size:
el: Συνολικό Μέγεθος Εγκατάστασης:

en: Total Removed Size:
el: Συνολικό Μέγεθος Κατάργησης:

en: Net Upgrade Size:
el: Καθαρό Μέγεθος Αναβάθμισης:

en:  [pending]
el:  [σε εκκρεμότητα]

en: New optional dependencies for %s
el: Νέες προαιρετικές εξαρτήσεις του %s

en: Optional dependencies for %s
el: Προαιρετικές εξαρτήσεις του %s

en: Repository %s%s
el: Αποθετήριο %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
el: μη έγκυρη τιμή: το %d δεν είναι μεταξύ %d και %d

en: invalid number: %s
el: άκυρος αριθμός: %s

en: Enter a selection (default=all)
el:  Δώσε επιλογή (προεπιλογή: όλα)

en: Enter a number (default=%d)
el: Δώσε αριθμό (προεπιλογή: %d)

en: YES
el: ΝΑΙ

en: NO
el: ΟΧΙ

en: failed to allocate string
el: αποτυχία δέσμευσης συμβολοσειράς

en: error:
el: σφάλμα:

en: warning:
el: προσοχή:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
el: pacman-conf - εξέταση το αρχείου ρυθμίσεων του pacman

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
el: χρήση:  pacman-conf [options] [<directive>...]

en: options:
el: επιλογές:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
el:   -c, --config=<path>  όρισμός εναλλακτικού αρχείου ρυθμίσεων

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
el:   -R, --rootdir=<path> ορισμός εναλλακτικού ριζικού καταλόγου

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
el:   -r, --repo=<remote>  επιλογές εξέτασης αποθετηρίου

en:   -v, --verbose        always show directive names
el:   -v, --verbose        προβολή ονομάτων εντολών

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
el:   -l, --repo-list      παράθεση ρυθμισμένων αποθετηρίων

en:   -h, --help           display this help information
el:   -h, --help           προβολή αυτής της βοήθειας

en:   -V, --version        display version information
el:   -V, --version        προβολή πληροφοριών έκδοσης

en: error setting rootdir '%s': out of memory
el: σφάλμα ορισμού ριζικού καταλόγου '%s': ανεπαρκής μνήμη

en: error parsing '%s'
el: σφάλμα ανάλυσης '%s'

en: error: repo '%s' not configured
el: σφάλμα: αρύθμιστο αποθετήριο '%s'

en: warning: '%s' directives cannot be queried
el: προσοχή: αδυναμία εξέτασης εντολών'%s'

en: warning: unknown directive '%s'
el: προσοχή: άγνωστη εντολή '%s'

en: error: directives may not be specified with %s
el: σφάλμα: οι εντολές δεν επιτρέπεται να καθορίζονται με %s

en: Test a pacman package for validity.
el: Έλεγχος πακέτου για εγκυρότητα.

en: Usage: testpkg <package file>
el: Χρήση: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
el: αδυναμία προετοιμασίας alpm: %s

en: Cannot find the given file.
el: Αδυναμία εύρεσης δοθέντος αρχείου.

en: Cannot open the given file.
el: Αδυναμία ανοίγματος δοθέντος αρχείου.

en: Package is invalid.
el: Άκυρο πακέτο.

en: libalpm error: %s
el: σφάλμα libalpm: %s

en: Package is valid.
el: Έγκυρο πακέτο.

en: error releasing alpm
el: σφάλμα αποδέσμευσης alpm
