Arch Linux Pacman package manager - en to eo translation catalogue (331 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
eo: Rulante pra-transakciajn hokojn...

en: Running post-transaction hooks...
eo: Rulante post-transakciajn hokojn...

en: checking dependencies...
eo: kontrolado de dependecoj...

en: checking for file conflicts...
eo: kontrolado de konflikto inter dosieroj...

en: resolving dependencies...
eo: solvado de dependecoj...

en: looking for conflicting packages...
eo: serĉado de konfliktaj pakaĵoj...

en: Processing package changes...
eo: Prilaborante pakaĵajn ŝanĝojn...

en: installing %s...
eo: instalado de %s...

en: upgrading %s...
eo: promociado de %s...

en: reinstalling %s...
eo: reinstalado de %s...

en: downgrading %s...
eo: malpromociado de %s...

en: removing %s...
eo: forigado de %s...

en: checking package integrity...
eo: kontrolado de integreco de pakaĵo...

en: checking keyring...
eo: kontrolado de ŝlosilingo...

en: downloading required keys...
eo: elŝutado de bezonataj ŝlosiloj...

en: loading package files...
eo: ŝarĝado de pakaĵdosieroj...

en: Retrieving packages...
eo: Obtenado de pakaĵoj...

en: checking available disk space...
eo: kontrolado de disponebla diska spaco...

en: %s optionally requires %s
eo: %s laŭvole postulas %s

en: %s installed as %s.pacnew
eo: %s instalita kiel %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
eo: %s savita kiel %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
eo: %s estas en listo de ignorenda pakaĵoj aŭ grupoj. Ĉu instali ĉiukaze?

en: Replace %s with %s/%s?
eo: Anstataŭigi %s per %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
eo: %s kaj %s konfliktas. Ĉu forigi %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
eo: %s kaj %s konfliktas (%s). Ĉu forigi %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
eo[0]: Oni ne eblas ĝisdatigi la jenan pakaĵon pro nesolveblaj dependecoj:
eo[1]: Oni ne eblas ĝisdatigi la jenajn pakaĵojn pro nesolveblaj dependecoj:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
eo[0]: Ĉu vi volas preterpasi la supran pakaĵon por ĉi tiu ĝisdatigo?
eo[1]: Ĉu vi volas preterpasi la suprajn pakaĵojn por ĉi tiu ĝisdatigo?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
eo[0]: Estas %zu provizanto disponebla por %s
eo[1]: Estas %zu provizantoj disponeblaj por %s

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
eo: Dosiero %s estas difektita (%s).
    Ĉu vi volas forviŝi ĝin?

en: Import PGP key %s?
eo: Importi ŝlosilo PGP %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
eo: Importi ŝlosilo PGP %s, "%s"?

en: installing
eo: instalado

en: upgrading
eo: promociado

en: downgrading
eo: malpromociado

en: reinstalling
eo: reinstalado

en: removing
eo: forigado

en: checking for file conflicts
eo: kontrolado de konflikto inter dosieroj

en: checking available disk space
eo: kontrolado de disponebla diska spaco

en: checking package integrity
eo: kontrolado de integreco de pakaĵo

en: checking keys in keyring
eo: kontrolado de ŝlosiloj en ŝlosilingo

en: loading package files
eo: ŝarĝado de pakaĵdosieroj

en: Total
eo: Tuto

en:  %s downloading...
eo: %s elŝutante...

en:  %s is up to date
eo: %s estas ĝisdatigita

en:  %s failed to download
eo: %s malsukcesis elŝuti

en: %s: %s (File type mismatch)
eo: %s: %s (Dosiertipa malkongruo)

en: %s: %s (UID mismatch)
eo: %s: %s (Malkongruo de UID)

en: %s: %s (GID mismatch)
eo: %s: %s (Malkongruo de GID)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
eo: %s: %s (Malkongruo de permesoj)

en: backup file
eo: dosiero de restaŭrkopio

en: %s: %s (Modification time mismatch)
eo: %s: %s (Ŝanĝa tempo malkongruo)

en: unable to read symlink contents: %s
eo: legado de enhavo de simbolaj ligiloj malsukcesis: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
eo: %s: %s (Malkongruo de simbola ligila vojo)

en: %s: %s (Size mismatch)
eo: %s: %s (Malkongruo de grandeco)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
eo: %s: %s (malsukcesis kalkuli kontrolsumon de %s)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
eo: %s: %s (%s miskongruo de kontrolsumaj)

en: path too long: %s%s
eo: tro longa vojo: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
eo[0]: %s: %jd dosieroj entute,
eo[1]: %s: %jd dosiero entute,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
eo[0]: %jd dosiero mankata
eo[1]: %jd mankantaj dosieroj

en: %s: no mtree file
eo: %s: neniu dosiero mtree

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
eo: tro longa vojo: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
eo: dosiertipo ne agnoskita: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
eo[0]: %jd ŝanĝita dosiero
eo[1]: %jd ŝanĝitaj dosieroj

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
eo[0]: malloc fiaskis: %zu bajto ne asigneblas
eo[1]: malloc fiaskis: %zu bajtoj ne asigneblas

en: could not get current working directory
eo: ne eblis akiri nunan funkciantan dosierujon

en: could not chdir to download directory %s
eo: ne eblis chdir al elŝuteja dosierujo %s

en: running XferCommand: fork failed!
eo: lanĉado de XferCommand: forko fiaskis!

en: could not rename %s to %s (%s)
eo: ne eblis renomi %s al %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
eo: ne eblis restaŭri nunan funkciantan dosierujon (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
eo: agorda dosiero %s, linio %d: ne valida valoro por '%s': '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
eo: agorda dosiero %s, linio %d: '%s' ne estas valida opcio, nenia subteno por subskriboj

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
eo: agorda dosiero %s, linio %d: direktivo '%s' en sekcio '%s' ne estis komprenita.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
eo: la spegulo '%s' enhavas '%s', sed neniu '%s' estas difinita.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
eo: ne eblis aldoni servilan retejadreson al datumbazo '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
eo: ne eblis registri la datumbazo '%s' (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
eo: provu ruli pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
eo: problemo dum agordo de protokoldosiero '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
eo: problemo dum agordo de gpgdir '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
eo: problemo dum aldonado de hookdir '%s' (%s)

en: no '%s' configured
eo: neniu '%s' agordita

en: Failed to pass %s entry to libalpm
eo: Malsukcesis pasi eron %s al libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
eo: agorda dosiero %s, linio %d: '%s' opcio '%s' ne estis komprenita

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
eo: agorda dosiero %s, linio %d: direktivo '%s' bezonas valoron

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
eo: analizado de agordo superis maksimuman profundecon de rekursio por %d.

en: config file %s could not be read: %s
eo: ne eblis legi agordan dosieron %s: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
eo: agorda dosiero %s, linio %d: Ĉiuj direktivoj devas aparteni al sekcion.

en: no targets specified (use -h for help)
eo: neniu celo difinita (uzu -h por helpo)

en: no install reason specified (use -h for help)
eo: nenia instala kialo difinita (uzu -h por helpo)

en: could not set install reason for package %s (%s)
eo: ne eblis agordi instalan kialon por pakaĵo %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
eo: %s: instalo-kialo agordiĝis al 'instaliĝis kiel dependaĵo'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
eo: %s: instala kialo estis agordita al 'eksplicite instalita'

en: No database errors have been found!
eo: Neniu datumbaza eraro trovita!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
eo: %s posedatas %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
eo: nevalida regula esprimo "%s"

en: invalid package: '%s'
eo: nevalida pakaĵo: '%s'

en: package '%s' was not found
eo: la pakaĵo '%s' ne estis trovita

en: Synchronizing package databases...
eo: Sinkronigado de pakaĵaj datumbazoj...

en: Architecture
eo: Arkitekturo

en: Backup Files
eo: Dosieroj de restaŭrkopio

en: Build Date
eo: Dato de konstruo

en: Compressed Size
eo: Densigita Grando

en: Conflicts With
eo: Ĝi konfliktas kun

en: Depends On
eo: Dependas je

en: Description
eo: Priskribo

en: Download Size
eo: Grando de elŝuto

en: Groups
eo: Grupoj

en: Install Date
eo: Dato de instalo

en: Install Reason
eo: Kialo de instalo

en: Install Script
eo: Skripto de instalo

en: Installed Size
eo: Instalita Grando

en: Licenses
eo: Permesiloj

en: MD5 Sum
eo: Sumo MD5

en: Name
eo: Nomo

en: Optional Deps
eo: Laŭvolaj dependecoj

en: Optional For
eo: Laŭvola por

en: Packager
eo: Pakaĵilo

en: Provides
eo: Liveras

en: Replaces
eo: Anstataŭas

en: Repository
eo: Deponejo

en: Required By
eo: Postulata de

en: SHA-256 Sum
eo: Sumo SHA-256

en: Signatures
eo: Subskriboj

en: Validated By
eo: Validigita de

en: Version
eo: Versio

en:  [installed]
eo: [instalita]

en: Explicitly installed
eo: Eksplicite instalita

en: Installed as a dependency for another package
eo: Instaliĝis kiel dependaĵo de alia pakaĵo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: None
eo: Neniu

en: Signature
eo: Subskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: could not calculate checksums for %s
eo: kontrolsumoj ne kalkuleblas por %s

en: (none)
eo: (nenio)

en: no changelog available for '%s'.
eo: neniu ŝanĝoprotokolo disponeblas por '%s'.

en: Changelog for %s:
eo: Ŝanĝoprotokolo de %s:

en: installed
eo: instalita

en: options
eo: opcioj

en: file(s)
eo: dosiero(j)

en: package(s)
eo: pakaĵo(j)

en: usage
eo: uzado

en: operation
eo: ago

en: operations:
eo: agoj:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
eo: 
    uzu '%s {-h --help}' kun operacio por vidi haveblajn opciojn

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
eo:   -c, --cascade        forigi pakaĵojn kaj ĉiujn pakaĵojn, kiuj dependas de ili

en:   -n, --nosave         remove configuration files
eo:   -n, --nosave         forigi agordajn dosierojn

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
eo:   -s, --recursive      forigi nebezonatajn dependencojn
                           (-ss inkluzivas dependecojn eksplicite instalitajn)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
eo:   -u, --unneeded       forigi nebezonatajn pakaĵojn

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
eo:       --needed         ne reinstali ĝisdatigitajn pakaĵojn

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
eo:   -c, --changelog      vidi la ŝanĝoregistron de pakaĵo

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
eo:   -d, --deps           listigi pakaĵojn instalitajn kiel dependecoj [filtrilo]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
eo:   -e, --explicit       listigi pakaĵojn eksplicite instalitajn [filtrilo]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
eo:   -g, --groups         vidi ĉiujn anojn de pakaĵa grupo

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
eo:   -i, --info           vidi pakaĵan informon (-ii por restaŭrkopiaj dosieroj)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
eo:   -k, --check          kontroli ke la pakaĵaj dosieroj ekzistas (-kk por dosieraj ecoj)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
eo:   -l, --list           listigi la dosierojn de la pakaĵo informpetita

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
eo:   -m, --foreign        listigi instalitajn pakaĵojn ne trovitaj en sinkronigo de db(j) [filtro]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
eo:   -n, --native         listigi instalitajn pakaĵojn nur trovitaj en sinkronigaj db(j) [filtro]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
eo:   -o, --owns <file>    informpeti la pakaĵon kiu posedas la dosieron <file>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
eo:   -p, --file <package> informpeti pakaĵan dosieron anstataŭ datumbazon

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
eo:   -q, --quiet          montri malpli da informojn dum informpetoj kaj serĉado

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
eo:   -s, --search <regex> serĉi loke instalitajn pakaĵojn por kongruaj ĉenoj

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
eo:   -t, --unrequired     listigi pakaĵojn ne bezonataj por iu
                           pakaĵo (-tt por ignori optdepends) [filtro]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
eo:   -u, --upgrades       listigi neĝisdatajn pakaĵojn [filtro]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
eo:   -c, --clean          forigi malnovajn pakaĵojn el la kaŝmemora dosierujo (-cc por ĉiuj)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
eo:  -g, --groups vidi ĉiujn anojn de pakaĵa grupo
                           (-gg por vidi ĉiujn grupojn kaj anojn)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
eo:   -i, --info           vidi pakaĵan informon (-ii por pliaj informoj)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
eo:   -l, --list <repo>    vidi liston de pakaĵoj en deponejo

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
eo:   -s, --search <regex> serĉi forajn deponejojn por kongruaj ĉenoj

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
eo:   -u, --sysupgrade     ĝisdatigi instalitajn pakaĵojn (-uu ebligas malpromociojn)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
eo:   -y, --refresh        elŝuti novajn pakaĵajn datumbazojn de la servilo
                           (-yy por trude aktualigi mem se ĝi estas ĝisdatigita)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
eo:       --asdeps         marki pakaĵojn kiel neeksplicite instalitaj

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
eo:       --asexplicit     marki pakaĵojn kiel eksplicite instalitaj

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
eo:   -k, --check          kontroltesti lokan datumbazon por valideco (-kk por sinkronigi datumbazojn)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
eo:   -q, --quiet          neniigi eligon de mesaĝoj de sukceso

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
eo:   -x, --regex          ebligi serĉadon uzante regulajn esprimojn

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
eo:       --machinereadable
                           produkti maŝinlegeblan eligon

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
eo:   -w, --downloadonly   elŝuti pakaĵojn sed ne instali/ĝisdatigi ion

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
eo:       --asdeps         instali pakaĵojn kiel ne de vi instalitaj

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
eo:       --asexplicit     instali pakaĵojn kiel de vi instalitaj

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
eo:       --ignore <pkg>   ignori ĝisdatigon de pakaĵo (oni povas uzi ĝin multfoje)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
eo:       --ignoregroup <grp>
                           ignori grupan ĝisdatigon (oni povas uzi ĝin multfoje)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
eo:   -d, --nodeps         preterpasi dependaĵajn versiajn kontrolojn (-dd por preterpasi ĉiujn kontrolojn)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
eo:       --assume-installed <package=version>
                           aldoni virtualan pakaĵon por sufiĉigi dependencojn

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
eo:       --dbonly         nur ŝanĝi datumbazajn aĵojn, ne pakaĵajn dosierojn

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
eo:       --noprogressbar  ne montru progresbreton dum elŝuto de dosieroj

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
eo:       --noscriptlet    ne funkciigi la instala skripteto se unu jam ekzistas

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
eo:   -p, --print          printi la celojn anstataŭ fari la operacion

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
eo:       --print-format <string>
                           precizigi kiel la celoj devas esti montrataj

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
eo:   -b, --dbpath <path>  elekti alian lokon por la datumbazo

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
eo:   -r, --root <path>    elekti alian radikon por instalado

en:   -v, --verbose        be verbose
eo:   -v, --verbose        esti verkema

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
eo:       --arch <arch>    elekti alian arkitekturon

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
eo:       --cachedir <dir> elekti alian lokon de pakaĵa kaŝmemoro

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
eo:       --hookdir <dir>  elekti alian hoklokon

en:       --color <when>   colorize the output
eo:       --color <when>   kolorigi la eligon

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
eo:       --config <path>  elekti alian agordan dosieron

en:       --debug          display debug messages
eo:       --debug          montri sencimigajn mesaĝojn

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
eo:       --gpgdir <path>  elekti alian hejman dosierujon por GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
eo:       --logfile <path> elekti alian protokoldosieron

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
eo:       --noconfirm      ne petu konfirmon

en:       --confirm        always ask for confirmation
eo:       --confirm        ĉiam petu konfirmon

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
eo: Ĉi tiu programo povas esti libere redistribuita sub
    la kondiĉoj de la GNU-a Ĝenerala Publika Permesilo.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
eo: HTTP_USER_AGENT trunkita

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
eo: nevalida opcio: '%s' kaj '%s' ne devas esti uzataj kune

en: invalid argument '%s' for %s
eo: nevalida argumento '%s' por %s

en: '%s' is not a valid debug level
eo: '%s' ne estas valida sencimiga nivelo

en: only one operation may be used at a time
eo: operacio nur povas esti farita unuope

en: invalid option '-%c'
eo: nevalida opcio '--%c'

en: invalid option '--%s'
eo: nevalida opcio '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
eo: vi ne povas fari tion se vi ne estas la ĉefuzanto.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
eo: malsukcesis legi la argumentoj el stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
eo: malsukcesis remalfermi stdin por legado: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
eo: la argumento '-' estis donita kun malplena stdin

en: argument '-' specified without input on stdin
eo: la argumento '-' estis donita sen enigo en stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
eo: radikŝanĝado al "%s" malsukcesis: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
eo: neniu operacio difinita (uzu -h por helpo)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
eo: %s estas posedata de %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
eo: neniu dosiero difinita por --owns

en: empty string passed to file owner query
eo: malplenan signoĉenon transdonitan al dosierposedanta informpeto

en: No package owns %s
eo: Neniu pakaĵo posedas %s

en: path too long: %s/
eo: tro longa vojo: %s/

en: [ignored]
eo: [ignorita]

en: group '%s' was not found
eo: la grupo '%s' ne estis trovita

en: could not load package '%s': %s
eo: ne eblis ŝarĝi pakaĵon '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
eo: '%s' estas dosiero, eble vi volas uzi %s.

en: target not found: %s
eo: celo ne trovata: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
eo: pretado de transakcio malsukcesis (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
eo: forigo de %s malplenumas dependaĵon '%s' postulita de %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
eo: %s estas indikita kiel HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
eo: HoldPkg ne estis trovita en cela listo. Ĉu vi volas daŭrigi?

en:  there is nothing to do
eo: nenio estas por fari

en: Do you want to remove these packages?
eo: Ĉu vi volas forigi ĉi tiujn pakaĵojn?

en: failed to commit transaction (%s)
eo: enmetado de transakcio malsukcesis (%s)

en: could not remove %s: %s
eo: ne eblis forigi %s: %s

en: could not access database directory
eo: ne eblis aliri datumbazan dosierujon

en: Database directory: %s
eo: Dosierujo de datumbazo: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
eo: Ĉu vi volas forigi neuzatajn deponejojn?

en: removing unused sync repositories...
eo: forviŝado de neuzitaj deponejoj de sinkronigo

en: Packages to keep:
eo: Mantenendaj pakaĵoj:

en:   All locally installed packages
eo: Ĉiuj loke instalitaj pakaĵoj

en:   All current sync database packages
eo: Ĉiuj nunaj sinkronigaj datumbazaj pakaĵoj

en: Cache directory: %s
eo: Kaŝmemora dosierujo: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
eo: Ĉu vi volas forviŝi ĉiujn aliajn pakaĵojn de la kaŝmemoro?

en: removing old packages from cache...
eo: forviŝado de malnovaj pakaĵoj de la kaŝmemoro...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
eo: Ĉu vi volas forigi ĈIUJN dosierojn el la kaŝmemoro?

en: removing all files from cache...
eo: forviŝado de ĉiuj dosieroj de la kaŝmemoro...

en: could not access cache directory %s
eo: ne eblis aliri kaŝdosierujon %s

en: repository '%s' does not exist
eo: deponejo '%s' ne ekzistas

en: repository "%s" was not found.
eo: deponejo '%s' ne troveblis.

en: skipping target: %s
eo: preterpasado de celo: %s

en: database not found: %s
eo: datumbazo ne trovata: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
eo: '%s' estas dosiero, ĉu vi intencis tajpi %s anstataŭ %s?

en: Starting full system upgrade...
eo: Komencado de kompleta promociado de sistemo...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
eo: ne povas plenumi dependaĵon '%s' postulita de %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
eo: instalo de %s (%s) malplenumas dependaĵon '%s' postulita de %s

en: package %s does not have a valid architecture
eo: la pakaĵo %s ne havas validan arkitekturon

en: %s and %s are in conflict
eo: %s kaj %s konfliktas

en: %s and %s are in conflict (%s)
eo: %s kaj %s konfliktas (%s)

en: Proceed with download?
eo: Ĉu ekelŝuti?

en: Proceed with installation?
eo: Ĉu ekinstali?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
eo: %s ekzistas en kaj '%s' kaj '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
eo: %s: %s ekzistas en dosiersistemo (%s ĝin posedas)

en: %s: %s exists in filesystem
eo: %s: %s ekzistas en dosiersistemo

en: %s is invalid or corrupted
eo: %s estas nevalida aŭ koruptita

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
eo: Eraroj okazis, neniu pakaĵo estis ĝisdatigita.

en: loading packages...
eo: ŝarĝado de pakaĵoj...

en: failed to init transaction (%s)
eo: ekado de transakcio malsukcesis (%s)

en: could not lock database: %s
eo: ne eblis ŝlosi datumbazon: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
eo: se vi certas ke pakaĵmastrumilo ne jam
    funkcias ĉi-momente, forigu %s

en: failed to release transaction (%s)
eo: malsukcesis lasi transakcion (%s)

en: no usable package repositories configured.
eo: nenia uzebla pakaĵdeponejo agordita.

en: database '%s' is not valid (%s)
eo: la datumbazo '%s" ne estas valida (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
eo: malsukcesis sinkronigi ĉiujn datumbazojn (%s)

en: insufficient columns available for table display
eo: ne sufiĉaj kolumnoj disponeblaj por montro de tabelo

en: Valid
eo: Valida

en: Key expired
eo: Ŝlosilo eksvalidiĝis

en: Expired
eo: Eksvalidiĝita

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Key unknown
eo: Nekonata ŝlosilo

en: Key disabled
eo: Ŝlosilo malebligita

en: Signature error
eo: Eraro de subskribo

en: full trust
eo: plena fido

en: marginal trust
eo: marĝena fido

en: never trust
eo: neniam fidi

en: unknown trust
eo: nekonata fido

en: %s, %s from "%s"
eo: %s, %s el "%s"

en: Package
eo: Pakaĵo

en: Old Version
eo: Malnova versio

en: New Version
eo: Nova versio

en: Net Change
eo: Neta Ŝanĝo

en: removal
eo: forviŝado

en: Packages
eo: Pakaĵoj

en: Total Download Size:
eo: Tuta Elŝuta Grando:

en: Total Installed Size:
eo: Tuta Instalota Grando:

en: Total Removed Size:
eo: Tuta Forviŝota Grando:

en: Net Upgrade Size:
eo: Neta Ĝisdatiga Grando:

en:  [pending]
eo: [okazonta]

en: New optional dependencies for %s
eo: Novaj laŭvolaj dependecoj por %s

en: Optional dependencies for %s
eo: Laŭvolaj dependecoj por %s

en: Repository %s%s
eo: Deponejo %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
eo: nevalida valoro: %d ne estas inter %d kaj %d

en: invalid number: %s
eo: nevalida nombro: %s

en: Enter a selection (default=all)
eo: Enigu elekton (apriore=ĉiuj)

en: Enter a number (default=%d)
eo: Enigu elekton (apriore=%d)

en: [Y/n]
eo: [J/n]

en: [y/N]
eo: [j/N]

en: Y
eo: J

en: YES
eo: JES

en: NO
eo: NE

en: failed to allocate string
eo: ĉeno ne asigneblas

en: error:
eo: eraro:

en: warning:
eo: averto:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
eo: pacman-conf - imformpeti agordajn dosierojn de pacman

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
eo: uzo:  pacman-conf [opcioj] [<directive>...]

en: options:
eo: opcioj:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
eo:   -c, --config=<path>  agordi alterna agordan dosieron

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
eo:   -l, --repo-list      listi agorditajn deponejojn

en:   -h, --help           display this help information
eo:   -h, --help           montri tiun helpan informacion

en:   -V, --version        display version information
eo:   -V, --version        montri versian informacion

en: error parsing '%s'
eo: eraro analizante "%s"

en: error: repo '%s' not configured
eo: eraro: deponejo "%s" ne agordita

en: Test a pacman package for validity.
eo: Kontroli pakaĵon pacman por valideco.

en: Usage: testpkg <package file>
eo: Uzo: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
eo: ne eblas pravalorizi alpm: %s

en: Cannot find the given file.
eo: Ne eblas trovi la donitan dosieron.

en: Cannot open the given file.
eo: Ne eblas malfermi la donitan dosieron.

en: Package is invalid.
eo: La pakaĵo estas nevalida.

en: libalpm error: %s
eo: eraro libalpm: %s

en: Package is valid.
eo: La pakaĵo estas valida.

en: error releasing alpm
eo: eraro eldonante alpm
