Arch Linux Pacman package manager - en to eu translation catalogue (290 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
eu: Transakzio aurreko kakoak abiatzen...

en: Running post-transaction hooks...
eu: Transakzio osteko kakoak abiatzen...

en: checking dependencies...
eu: menpekotasunak egiaztatzen...

en: checking for file conflicts...
eu: fitxategien arteko gatazkak egiaztatzen...

en: resolving dependencies...
eu: menpekotasunak ebazten...

en: looking for conflicting packages...
eu: gatazkan dauden paketeak bilatzen...

en: Processing package changes...
eu: Pakete aldaketak prozesatzen...

en: installing %s...
eu: %s instalatzen...

en: upgrading %s...
eu: %s bertsio berritzen...

en: reinstalling %s...
eu: %s berrinstalatzen...

en: downgrading %s...
eu: %s bertsio zahartzen...

en: removing %s...
eu: %s ezabatzen...

en: checking package integrity...
eu: paketearen osotasuna egiaztatzen...

en: checking keyring...
eu: gako-sorta egiaztatzen...

en: downloading required keys...
eu: beharrezko gakoak deskargatzen...

en: loading package files...
eu: pakete fitxategiak kargatzen...

en: Retrieving packages...
eu: Paketeak eskuratzen...

en: checking available disk space...
eu: Diskoan eskuragarri dagoen lekua egiaztatzen...

en: %s optionally requires %s
eu: %s-k aukeran behar du %s

en: %s installed as %s.pacnew
eu: %s instalatu da %s.pacnew gisa

en: %s saved as %s.pacsave
eu: %s gorde da %s.pacsave gisa

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
eu: %s IgnorePkg/IgnoreGroup barnean dago. Instalatu hala ere?

en: Replace %s with %s/%s?
eu: %s ordezkatu honekin %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
eu: %s eta %s gatazkan daude. Ezabatu %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
eu: %s eta %s gatazkan daude (%s). Ezabatu %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
eu[0]: Hurrengo paketea ezin da bertsio berritu bete ezin diren menpekotasunak direla eta:
eu[1]: Hurrengo paketeak ezin dira bertsio berritu bete ezin diren menpekotasunak direla eta:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
eu[0]: Goiko paketea saltatu nahi duzu bertsio berritze honetan?
eu[1]: Goiko paketeak saltatu nahi dituzu bertsio berritze honetan?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
eu[0]: aukera %zu dago %s hornitzeko
eu[1]: %zu aukera daude %s hornitzeko:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
eu: %s fitxategia hondatuta dago (%s).
    Ezabatu nahi duzu?

en: installing
eu: instalatzen

en: upgrading
eu: bertsio berritzen

en: downgrading
eu: bertsio zahartzen

en: reinstalling
eu: berrinstalatzen

en: removing
eu: ezabatzen

en: checking for file conflicts
eu: fitxategien arteko gatazkak egiaztatzen

en: checking available disk space
eu: diskoan eskuragarri dagoen lekua egiaztatzen

en: checking package integrity
eu: paketearen osotasuna egiaztatzen

en: checking keys in keyring
eu: gako-sortako gakoak egiaztatzen

en: loading package files
eu: pakete fitxategiak kargatzen

en: %s: %s (File type mismatch)
eu: %s: %s (Fitxategi motak ez datoz bat)

en: %s: %s (UID mismatch)
eu: %s: %s (UID ez dator bat)

en: %s: %s (GID mismatch)
eu: %s: %s (GID ez dator bat)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
eu: %s: %s (Baimenak ez datoz bat)

en: backup file
eu: babeskopia fitxategia

en: %s: %s (Modification time mismatch)
eu: %s: %s (Aldaketa datak ez datoz bat)

en: unable to read symlink contents: %s
eu: Ezin izan dira lotura sinbolikoaren edukiak irakurri: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
eu: %s: %s (Lotura sinbolikoen bideak ez datoz bat)

en: %s: %s (Size mismatch)
eu: %s: %s (Tamainak ez datoz bat)

en: path too long: %s%s
eu: bidea luzeegia da: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
eu[0]: %s: fitxategi %jd guztira,
eu[1]: %s: %jd fitxategi guztira,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
eu[0]: fitxategi %jd faltan
eu[1]: %jd fitxategi faltan

en: %s: no mtree file
eu: %s: ez dago mtree fitxategirik

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
eu: bide luzeegia: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
eu: fitxategia ez da ezagutu: %s %s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
eu[0]: fitxategi eraldatu %jd
eu[1]: %jd fitxategi eraldatu

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
eu[0]: malloc hutsegitea: ezin izan da byte %zu esleitu
eu[1]: malloc hutsegitea: ezin izan dira %zu byte esleitu

en: could not get current working directory
eu: ezin izan da uneko lan direktorioa eskuratu

en: could not chdir to download directory %s
eu: ezin izan da deskarga direktoriora aldatu %s

en: running XferCommand: fork failed!
eu: Xfer komandoa exekutatzen: sardetzeak huts egin du!

en: could not rename %s to %s (%s)
eu: ezin izan da %s berrizendatu %s gisa (%s)

en: could not restore working directory (%s)
eu: ezin izan da laneko direktorioa berreskuratu (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
eu: %s konfigurazio fitxategia, %d lerroa: '%s' balio okerra: '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
eu: %s konfigurazio fitxategia, %d lerroa: '%s' aukera baliogabea, sinadura euskarririk ez

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
eu: %s konfigurazio fitxategia, %d lerroa: '%s' direktiba '%s' sekzioan ezezaguna da.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
eu: '%s' ispiluak '%s' aldagaia du, baina ez da '%s' definitu.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
eu: ezin izan da zerbitzari URL-a gehitu '%s' datu-basean: %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
eu: ezin izan da '%s' datu-basea erregistratu (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
eu: saiatu pacman-db-upgrade exekutatzen

en: problem setting logfile '%s' (%s)
eu: arazoa '%s' egunkari fitxategia ezartzean (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
eu: '%s' gpg direktorioa ezartzean arazoa (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
eu: arazoa '%s' kako direktorioa ezartzean (%s)

en: no '%s' configured
eu: ez da '%s' konfiguratu

en: Failed to pass %s entry to libalpm
eu: Huts egin du %s sarrera libalpm liburutegira pasatzean

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
eu: %s konfigurazio fitxategia, %d lerroa: '%s' aukera '%s' ezezaguna

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
eu: %s konfigurazio fitxategia, %d lerroa: '%s' direktibak balio bat behar du

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
eu: konfigurazio fitxategia analizatzean gehienezko errekurtsio sakonera (%d) gainditu da.

en: config file %s could not be read: %s
eu: %s konfigurazio fitxategia ezin izan da irakurri: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
eu: %s konfigurazio fitxategia, %d lerroa: Direktiba guztiak sekzio baten atal izan behar dira.

en: no targets specified (use -h for help)
eu: ez da helbururik zehaztu (erabili -h laguntza lortzeko)

en: no install reason specified (use -h for help)
eu: ez da instalatzeko arrazoia zehaztu (erabili -h laguntza lortzeko)

en: could not set install reason for package %s (%s)
eu: ezin izan da %s paketea instalatzeko arrazoia ezarri (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
eu: %s: instalatzeko arrazoia 'menpekotasun gisa instalatua' gisa ezarri da

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
eu: %s: instalatzeko arrazoia 'esplizituki instalatua' gisa ezarri da

en: package '%s' was not found
eu: '%s' paketea ez da aurkitu

en: Synchronizing package databases...
eu: Pakete datu-baseak sinkronizatzen...

en: Architecture
eu: Arkitektura

en: Backup Files
eu: Babeskopia Fitxategiak

en: Build Date
eu: Eraikitze data

en: Compressed Size
eu: Trinkotutako tamaina

en: Conflicts With
eu: Hauekin gatazkan dago

en: Depends On
eu: Hauen menpekoa da

en: Description
eu: Deskripzioa

en: Download Size
eu: Deskarga tamaina

en: Groups
eu: Taldeak

en: Install Date
eu: Instalazio data

en: Install Reason
eu: Instalatzeko arrazoia

en: Install Script
eu: Instalazio scripta

en: Installed Size
eu: Instalatutako tamaina

en: Licenses
eu: Lizentziak

en: MD5 Sum
eu: MD5 batura

en: Name
eu: Izena

en: Optional Deps
eu: Aukerazko menpekotasunak

en: Optional For
eu: Aukerazkoa hauentzat

en: Packager
eu: Pakete sortzailea

en: Provides
eu: Hornitzen du

en: Replaces
eu: Ordezten du

en: Repository
eu: Biltegia

en: Required By
eu: Hauek behar dute

en: SHA-256 Sum
eu: SHA-256 batura

en: Signatures
eu: Sinadurak

en: Validated By
eu: Honek balioztatua

en: Version
eu: Bertsioa

en:  [installed]
eu: [instalatuta]

en: Explicitly installed
eu: Esplizituki instalatuta

en: Installed as a dependency for another package
eu: Beste pakete baten menpekotasun gisa instalatuta

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: None
eu: Bat ere ez

en: Signature
eu: Sinadura

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: could not calculate checksums for %s
eu: ezin izan dira %s paketearen kontrol-baturak kalkulatu

en: (none)
eu: (bat ez)

en: no changelog available for '%s'.
eu: ez dago aldaketen egunkaria eskuragarri '%s' paketearentzat.

en: Changelog for %s:
eu: %s aldaketa egunkaria:

en: installed
eu: instalatuta

en: options
eu: aukerak

en: file(s)
eu: fitxategia(k)

en: package(s)
eu: paketea(k)

en: usage
eu: erabilera

en: operation
eu: eragiketa

en: operations:
eu: eragiketak:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
eu: 
    erabili '%s {-h --help}' eragiketa batekin eskura duden aukerak ikusteko

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
eu:   -c, --cascade         ezabatu paketeak eta hauen menpeko diren pakete guztiak

en:   -n, --nosave         remove configuration files
eu:   -n, --nosave          ezabatu konfigurazio fitxategiak

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
eu:   -s, --recursive       ezabatu behar ez diren menpekotasunak
                            (-ss esplizituki instalatutako paketeak ere barne hartzeko)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
eu:   -u, --unneeded        ezabatu behar ez diren paketeak

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
eu:       --needed          ez berrinstalatu egunean dauden paketeak

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
eu:   -c, --changelog       ikusi pakete baten aldaketa egunkaria

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
eu:   -d, --deps            zerrendatu menpekotasun gisa instalatutako paketeak [filtroa]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
eu:   -e, --explicit        zerrendatu esplizituki instalatutako paketeak [filtroa]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
eu:   -g, --groups          ikusi pakete talde baten partaide guztiak

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
eu:   -i, --info            ikusi paketearen informazioa (-ii babeskopia fitxategiak ikusteko)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
eu:   -k, --check           egiaztatu fitxategia badagoela (-kk fitxategi ezaugarriak egiaztatzeko)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
eu: -l, --list zerrendatu itaundutako paketeak jabetzen dituen fitxategiak

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
eu:   -m, --foreign         zerrendatu sinkronizazio datu-baseetan aurkitzen ez diren paketeak [filtroa]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
eu:   -n, --native          zerrendatu soilik sinkronizazio datu-basean aurkitzen diren instalatutako paketeak [filtroa]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
eu:   -o, --owns <fitxategia>
                            itaundu <fitxategia>ren jabe den paketea

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
eu:   -p, --file <paketea>  itaundu pakete fitxategi bat datu-basearen ordez

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
eu:   -q, --quiet           erakutsi informazio gutxiago itaunketa eta bilaketetan

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
eu:   -s, --search <regex>  bilatu testu katearekin bat datozen lokalki instalatutako paketeak

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
eu: -t, --unrequired zerrendatu beste paketeen (aukerazko) menpekotasun ez diren pakete guztiak (-tt aukerazko menpekotasunak ezikusteko) [filtroa]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
eu:   -u, --upgrades        zerrendatu egunean ez dauden paketeak [filtroa]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
eu:   -c, --clean           ezabatu pakete zaharrak cache direktoriotik (-cc guztiak ezabatzeko)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
eu: -g, --groups ikusi pakete talde baten partaide guztiak 
    (-gg talde eta partaide guztiak ikusteko)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
eu: -i, --info ikusi paketearen informazioa (-ii informazio osatua ikusteko)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
eu:   -l, --list <biltegia>
                            ikusi biltegian dauden paketeen zerrenda bat

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
eu:   -s, --search <regex>  bilatu katea edo adierazpen erregularra urruneko biltegietan

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
eu: -u, --sysupgrade bertsio berritu instalatutako paketeak (-uu bertsio zahartzea baimentzeko)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
eu: -y, --refresh deskargatu pakete datu-base eguneratuak zerbitzaritik (-yy egunean badaude ere berriz deskargatzeko)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
eu:       --asdeps          markatu paketeak ez-esplizituki instalatutako gisa

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
eu:       --asexplicit      markatu paketeak esplizituki instalatutako gisa

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
eu:   -k, --check           frogatu tokiko datu-basearen baliozkotasuna (-kk datu-baseak sinkronizatzeko)

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
eu:   -x, --regex          gaitu espresio erregularren bidezko bilaketa

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
eu:       --machinereadable
                           sortu makinak irakurtzeko moduko irteera

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
eu:   -w, --downloadonly    deskargatu paketeak baina ez instalatu/bertsio berritu ezer

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
eu:       --asdeps          instalatu paketeak esplizituki instalatu ez balira bezala

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
eu:       --asexplicit      instalatu paketeak esplizituki instalatu balira bezala

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
eu:       --ignore <pkg>    ezikusi pakete baten bertsio berritzea (behin baino gehiagotan erabiltzea dago)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
eu:       --ignoregroup <taldea>
                            ezikusi talde baten bertsio berritzea (behin baino gehiagotan erabiltzea dago)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
eu:   -d, --nodeps          saltatu bertsio menpekotasun egiaztaketa
                            (-dd egiaztaketa guztiak saltatzeko)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
eu: --assume-installed <package=version>
    gehitu pakete birtuala menpekotasunak asetzeko

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
eu:       --dbonly          aldatu soilik datu-base sarrerak, ez pakete fitxategiak

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
eu:       --noprogressbar   ez bistaratu aurrerapen barra fitxategiak deskargatzean

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
eu:       --noscriptlet     ez exekutatu instalazio scriptlet-a batenbat badago

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
eu:   -p, --print           inprimatu helburuak eragiketa burutu ordez

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
eu:       --print-format <katea>
                            zehaztu helburua nola inprimatu behar den

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
eu:   -b, --dbpath <bidea>  ezarri beste datu-base kokapen bat

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
eu:   -r, --root <bidea>    ezarri beste instalazio erro bat

en:   -v, --verbose        be verbose
eu:   -v, --verbose         berritsua izan

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
eu:       --arch <arch>     ezarri beste arkitektura bat

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
eu:       --cachedir <dir>  ezarri beste cache kokapen bat

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
eu:       --hookdir <dir>  ezarri kakoen ordezko kokapena

en:       --color <when>   colorize the output
eu:       --color <noiz>    irteera koloreztatu

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
eu:       --config <bidea>  ezarri beste konfigurazio fitxategi bat

en:       --debug          display debug messages
eu:       --debug           bistaratu desearazte mezuak

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
eu:       --gpgdir <bidea>  ezarri beste etxe direktorio bat GnuPG-rentzat

en:       --logfile <path> set an alternate log file
eu:       --logfile <bidea> ezarri beste egunkari fitxategi bat

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
eu:       --noconfirm       ez eskatu inolako berrestea

en:       --confirm        always ask for confirmation
eu: --confirm beti eskatu berrestea

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
eu:                        Programa hau banatzea dago 
                           GNU General Public License
                           lizentziaren baldintzak betez.

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
eu: aukera baliogabea: '%s' eta '%s' ezin dira elkarrekin erabili

en: invalid argument '%s' for %s
eu: '%s' argumentu baliogabea da hemen %s

en: '%s' is not a valid debug level
eu: '%s' ez da desearazte maila baliagarri bat

en: only one operation may be used at a time
eu: eragiketa bakarra erabili daiteke aldi bakoitzean

en: invalid option '-%c'
eu: aukera baliogabea '-%c'

en: invalid option '--%s'
eu: aukera baliogabea '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
eu: ezin duzu eragiketa hau burutu root izan ezean.

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
eu: huts egin du stdin irakurtzeko irekitzeak. (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
eu: '-' argumentua zehaztu da stdin hutsarekin

en: argument '-' specified without input on stdin
eu: '-' argumentua zehaztu da sarrera edo stdin gabe

en: no operation specified (use -h for help)
eu: ez da eragiketarik zehaztu (erabili -h laguntza lortzeko)

en: no file was specified for --owns
eu: ez da fitxategirik zehaztu --owns aukeran

en: No package owns %s
eu: Ez dago %s gaineko jabetza duen paketerik

en: path too long: %s/
eu: bidea luzeegia da: %s/

en: [ignored]
eu: [Ezikusia]

en: group '%s' was not found
eu: '%s' taldea ez da aurkitu

en: could not load package '%s': %s
eu: ezin izan da '%s' paketea kargatu: %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
eu: '%s' fitxategi bat da, agian %s erabili nahi duzu.

en: target not found: %s
eu: helburua ez da aurkitu: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
eu: transakzioa prestatzean huts egin du (%s)

en: %s is designated as a HoldPkg.
eu: %s HoldPkg gisa izendatu da.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
eu: HoldPkg aurkitu da helburu zerrendan. Jarraitu nahi duzu?

en:  there is nothing to do
eu: ez dago ezer egiteko

en: Do you want to remove these packages?
eu: Pakete hauek ezabatu nahi dituzu?

en: failed to commit transaction (%s)
eu: transakzioa burutzean huts egin du (%s)

en: could not remove %s: %s
eu: ezin izan da %s ezabatu: %s

en: could not access database directory
eu: ezin izan da datu-base direktoriora sartu

en: Database directory: %s
eu: Datu-base direktorioa: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
eu: Erabili gabeko biltegiak ezabatu nahi dituzu?

en: removing unused sync repositories...
eu: erabili gabeko sinkronizazio biltegiak ezabatzen...

en: Packages to keep:
eu: Mantendu beharreko paketeak:

en:   All locally installed packages
eu: Lokalki instalatutako pakete guztiak

en:   All current sync database packages
eu: Uneko sinkronizazioko datu-base pakete guztiak

en: Cache directory: %s
eu: Cache direktorioa: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
eu: Beste pakete guztiak cache-tik ezabatu nahi dituzu?

en: removing old packages from cache...
eu: pakete zaharrak cache-tik ezabatzen...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
eu: Pakete GUZTIAK ezabatu nahi dituzu cache-tik?

en: removing all files from cache...
eu: pakete guztiak cache-tik ezabatzen...

en: could not access cache directory %s
eu: Ezin izan sa cache direktoriora sartu %s

en: repository '%s' does not exist
eu: '%s' biltegia ez da existitzen

en: repository "%s" was not found.
eu: '%s' biltegia ez da aurkitu

en: skipping target: %s
eu: helburua saltatzen: %s

en: database not found: %s
eu: datu-basea ez da aurkitu: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
eu: '%s' fitxategi bat da, %s esan nahi zenuen %s ordez?

en: Starting full system upgrade...
eu: Sistemaren bertsio berritze osoa hasi da...

en: package %s does not have a valid architecture
eu: %s paketeak ez du baliozko arkitektura bat

en: %s and %s are in conflict
eu: %s eta %s gatazkan daude

en: %s and %s are in conflict (%s)
eu: %s eta %s gatazkan daude (%s).

en: Proceed with download?
eu: Deskargarekin jarraitu?

en: Proceed with installation?
eu: Instalazioarekin jarraitu?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
eu: %s badago aurretik bai '%s'-n eta '%s'-n.

en: %s: %s exists in filesystem
eu: %s: %s badago fitxategi sisteman

en: %s is invalid or corrupted
eu: %s baliogabea da edo hondatuta dago

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
eu: Erroreak gertatu dira, ez da paketerik bertsio berritu.

en: loading packages...
eu: paketeak kargatzen...

en: failed to init transaction (%s)
eu: transakzioa hasieraztean huts egin du (%s)

en: could not lock database: %s
eu: ezin izan da datu-basea blokeatu: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
eu:   ziur bazaude ez dagoela pakete kudeatzaile 
      bat exekutatzen jada, ezabatu %s

en: failed to release transaction (%s)
eu: transakzioa askatzean huts egin du (%s)

en: no usable package repositories configured.
eu: ez da pakete biltegi erabilgarririk konfiguratu.

en: database '%s' is not valid (%s)
eu: '%s' datu-basea ez da baliozkoa (%s)

en: insufficient columns available for table display
eu: taula bistaratzeko ez daude nahiko zutabe eskuragarri

en: Valid
eu: Baliozkoa

en: Key expired
eu: Gakoak iraungi du

en: Expired
eu: Iraungi du

en: Invalid
eu: Baliogabea

en: Key unknown
eu: Gako ezezaguna

en: Key disabled
eu: Gakoa desgaitua

en: Signature error
eu: Sinadura errorea

en: full trust
eu: konfiantza osoa

en: marginal trust
eu: konfiantza partziala

en: never trust
eu: ez konfiatu inoiz

en: unknown trust
eu: konfiantza ezezaguna

en: %s, %s from "%s"
eu: %s, %s hemendik '%s'

en: Package
eu: Paketea

en: Old Version
eu: Bertsio zaharra

en: New Version
eu: Bertsio berria

en: Net Change
eu: Aldaketa garbia

en: removal
eu: ezabaketa

en: Packages
eu: Paketeak

en: Total Download Size:
eu: Deskarga tamaina guztira:

en: Total Installed Size:
eu: Instalazio tamaina guztira:

en: Total Removed Size:
eu: Ezabaketa tamaina guztira:

en: Net Upgrade Size:
eu: Bertsio berritzearen tamaina garbia:

en:  [pending]
eu: [egiteke]

en: New optional dependencies for %s
eu: Aukerazko menpekotasun berriak ditu %s

en: Optional dependencies for %s
eu: %s-ren aukerazko menpekotasunak

en: invalid value: %d is not between %d and %d
eu: Balio okerra: %d ez dago %d eta %d bitartean

en: invalid number: %s
eu: zenbaki baliogabea: %s

en: Enter a selection (default=all)
eu: Sartu hautua (lehenetsia=denak)

en: Enter a number (default=%d)
eu: Sartu zenbaki bat (lehenetsia=%d)

en: [Y/n]
eu: [B/e]

en: [y/N]
eu: [b/E]

en: Y
eu: B

en: YES
eu: BAI

en: N
eu: E

en: NO
eu: EZ

en: failed to allocate string
eu: huts egin du katea esleitzea

en: error:
eu: errorea:

en: warning:
eu: oharra:
