Arch Linux Pacman package manager - en to gl translation catalogue (288 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
gl: Executando os ganchos pre-transacción…

en: Running post-transaction hooks...
gl: Executando os ganchos post-transacción…

en: checking dependencies...
gl: Comprobando as dependencias…

en: checking for file conflicts...
gl: Comprobando posíbeis conflitos entre ficheiros…

en: resolving dependencies...
gl: Identificando as dependencias…

en: looking for conflicting packages...
gl: Buscando conflitos entre paquetes…

en: Processing package changes...
gl: Procesando os cambios de paquetes…

en: installing %s...
gl: Instalando «%s»…

en: upgrading %s...
gl: Actualizando %s…

en: reinstalling %s...
gl: Reinstalando «%s»…

en: downgrading %s...
gl: Devolvendo «%s» a unha versión anterior…

en: removing %s...
gl: Desinstalando «%s»…

en: checking package integrity...
gl: Verificando a integridade dos paquetes…

en: checking keyring...
gl: Comprobando o chaveiro…

en: downloading required keys...
gl: Descargando as chaves necesarias…

en: loading package files...
gl: Cargando os ficheiros do paquete…

en: Retrieving packages...
gl: Descargando os paquetes…

en: checking available disk space...
gl: Verificando o espazo dispoñíbel…

en: %s optionally requires %s
gl: «%s» depende de maneira opcional de «%s».

en: %s installed as %s.pacnew
gl: «%s» instalouse como «%s.pacnew».

en: %s saved as %s.pacsave
gl: «%s» gardouse como «%s.pacsave».

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
gl: %s atópase en IgnorePkg/IgnoreGroup. Instalar de todas formas?

en: Replace %s with %s/%s?
gl: Substituír %s por %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
gl: %s e %s están en conflito. Quitar %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
gl: %s e %s están en conflito (%s). Quitar %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
gl[0]: O seguinte paquete non se pode actualizar debido a dependencias que non se puideron resolver:
gl[1]: Os seguintes paquetes non poden ser actualizados debido a dependencias que non se puideron resolver:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
gl[0]: Quere omitir o seguinte paquete para esta actualización?
gl[1]: Quere omitir os seguintes paquetes para esta actualización?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
gl[0]: Hai %zu provedor dispoñíbel para %s
gl[1]: Hai %zu provedores dispoñíbeis para %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
gl: O ficheiro «%s» está en mal estado (%s).
    Quere eliminalo?

en: installing
gl: Instalando

en: upgrading
gl: Anovando

en: downgrading
gl: Devolvendo a unha versión anterior

en: reinstalling
gl: Reinstalando

en: removing
gl: quitando

en: checking for file conflicts
gl: Verificando que non hai conflitos entre ficheiros.

en: checking available disk space
gl: Verificando que hai espazo dispoñíbel.

en: checking package integrity
gl: Verificando a integridade dos paquetes.

en: checking keys in keyring
gl: Verificando as chaves do anel.

en: loading package files
gl: Cargando os ficheiros dos paquetes.

en: %s: %s (File type mismatch)
gl: %s: %s (os tipos de ficheiro non se corresponden)

en: %s: %s (UID mismatch)
gl: %s: %s (os identificadores de usuario non se corresponden)

en: %s: %s (GID mismatch)
gl: %s: %s (os identificadores de grupo non se corresponden)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
gl: %s: %s (os permisos non se corresponden)

en: backup file
gl: Ficheiro de copia de seguranza

en: %s: %s (Modification time mismatch)
gl: %s: %s (as horas de modificación non se corresponden)

en: unable to read symlink contents: %s
gl: Non é posíbel ler o contido da ligazón simbólica: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
gl: %s: %s (as rutas das ligazóns simbólicas non se corresponden)

en: %s: %s (Size mismatch)
gl: %s: %s (os tamaños non se corresponden)

en: path too long: %s%s
gl: ruta moi longa: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
gl[0]: %s: %jd ficheiro total,
gl[1]: %s: %jd ficheiros totais,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
gl[0]: falta %jd ficheiro.
gl[1]: faltan %jd ficheiros.

en: %s: no mtree file
gl: %s: falta o ficheiro «mtree».

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
gl: ruta moi longa: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
gl: Non se recoñeceu o tipo de ficheiro: %s%s.

en: %jd altered file
     | %jd altered files
gl[0]: %jd ficheiro alterado.
gl[1]: %jd ficheiros alterados.

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
gl[0]: erro en malloc: non se puido reservar %zu byte
gl[1]: erro en malloc: non se puido reservar %zu bytes

en: could not get current working directory
gl: non se pode acceder ao directorio actual de traballo

en: could not chdir to download directory %s
gl: non se puido cambiar o directorio de descargas %s

en: running XferCommand: fork failed!
gl: executando XferCommand: fallou a creación do proceso!

en: could not rename %s to %s (%s)
gl: error ao renombrar %s a %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
gl: Non foi posíbel restablecer o directorio de traballo (%s).

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
gl: Ficheiro de configuración «%s», liña %d: valor incorrecto para «%s»: «%s».

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
gl: Ficheiro de configuración «%s», liña %d: a opción «%s» é incorrecta, non será posíbel asinar paquetes.

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
gl: Ficheiro de configuración %s, liña %d: non se recoñeceu a directiva «%s» da sección «%s».

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
gl: O espello «%s» contén a variábel «%s», pero non se definiu ningún «%s».

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
gl: Non foi posíbel engadir o URL do servidor á base de datos «%s»: %s (%s).

en: could not register '%s' database (%s)
gl: Non foi posíbel rexistrar a base de datos «%s» (%s).

en: try running pacman-db-upgrade
gl: probe a executar pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
gl: Produciuse un erro ao definir a ruta do ficheiro de rexistro «%s» (%s).

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
gl: Produciuse un erro ao definir a ruta do cartafol de GPG «%s» (%s).

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
gl: problema ao engadir o cartafol de ganchos «%s» (%s)

en: no '%s' configured
gl: Non se configurou ningún «%s».

en: Failed to pass %s entry to libalpm
gl: Non foi posíbel pasarlle a entrada %s a libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
gl: Ficheiro de configuración «%s», liña %d: non se recoñece a seguinte opción de «%s»: «%s».

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
gl: Ficheiro de configuración «%s», liña %d: a directiva «%s» necesita un valor.

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
gl: a lectura do arquivo de configuración excediu a profundidade de recursión máxima: %d.

en: config file %s could not be read: %s
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro de configuración «%s»: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
gl: Ficheiro de configuración «%s», liña %d: todas as directivas deben pertencer a unha sección.

en: no targets specified (use -h for help)
gl: Non se indicaron obxectivos (empregue a opción «-h» para obter axuda).

en: no install reason specified (use -h for help)
gl: motivo de instalación non especificado (empregue -h para axuda)

en: could not set install reason for package %s (%s)
gl: non se puido establecer motivo de instalación para o paquete %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
gl: %s: definiuse como motivo da instalación «instalado como dependencia».

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
gl: %s: definiuse como motivo da instalación «instalado explicitamente».

en: package '%s' was not found
gl: Non se atopou o paquete «%s».

en: Synchronizing package databases...
gl: Sincronizando as bases de datos de paquetes…

en: Architecture
gl: Arquitectura

en: Backup Files
gl: Ficheiros da copia de seguranza

en: Build Date
gl: Data de compilación

en: Compressed Size
gl: Tamaño comprimido

en: Conflicts With
gl: En conflito con

en: Depends On
gl: Require

en: Description
gl: Descrición

en: Download Size
gl: Tamaño de descarga

en: Groups
gl: Grupos

en: Install Date
gl: Data de instalación

en: Install Reason
gl: Movito da instalación

en: Install Script
gl: Script de instalación

en: Installed Size
gl: Tamaño instalado

en: Licenses
gl: Licenzas

en: MD5 Sum
gl: Suma MD5

en: Name
gl: Nome

en: Optional Deps
gl: Dependencias opcionais

en: Optional For
gl: Opcional para

en: Packager
gl: Empaquetador

en: Provides
gl: Fornece

en: Replaces
gl: Substitúe

en: Repository
gl: Repositorio

en: Required By
gl: Requíreno

en: SHA-256 Sum
gl: Suma SHA-256

en: Signatures
gl: Sinaturas

en: Validated By
gl: Validado por

en: Version
gl: Versión

en:  [installed]
gl:  (instalado)

en: Explicitly installed
gl: Instalado explícitamente

en: Installed as a dependency for another package
gl: Instalado como dependencia doutro paquete

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: None
gl: Nada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: could not calculate checksums for %s
gl: non se puido verificar a integridade de %s

en: (none)
gl: (nada)

en: no changelog available for '%s'.
gl: Non hai rexistro de cambios dispoñíbel para «%s».

en: Changelog for %s:
gl: Rexistro de cambios de «%s»:

en: installed
gl: instalado

en: options
gl: opcións

en: file(s)
gl: ficheiros

en: package(s)
gl: paquete(s)

en: usage
gl: uso

en: operation
gl: operación

en: operations:
gl: operacións:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
gl: 
    Empregue «%s {-h --help}» cunha operación para ver as opcións dispoñíbeis.

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
gl:   -c, --cascade        Desinstalar tanto os paquetes como aqueles paquetes que
                           dependan deles.

en:   -n, --nosave         remove configuration files
gl:   -n, --nosave         Eliminar os ficheiros de configuración.

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
gl:   -s, --recursive      Eliminar as dependencias que non sexan necesarias
                           («-ss» fai que se inclúan as dependencias instaladas de
                           forma explícita).

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
gl:   -u, --unneeded       Eliminar os paquetes que non son necesarios.

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
gl:       --needed         Non reinstalar paquetes que estean ao día.

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
gl:   -c, --changelog      Mostrar o historial de cambios do paquete.

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
gl:   -d, --deps           Listar os paquetes instalados como dependencias
                           (filtro).

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
gl:   -e, --explicit       Listar os paquetes instalados explicitamente (filtro).

en:   -g, --groups         view all members of a package group
gl:   -g, --groups         Ver todos os paquetes que pertencen a un grupo.

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
gl:   -i, --info           Ver a información do paquete («-ii» para os ficheiros
                           da copia de seguranza).

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
gl:   -k, --check          Comprobar que os ficheiros de paquetes existen («-kk»
                           para comprobar as súas propiedades).

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
gl:   -l, --list           Listar os ficheiros que pertencen ao paquete indicado.

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
gl:   -m, --foreign        Listar os paquetes instalados que non se atopan nas
                           bases de datos sincronizadas (filtro).

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
gl:   -n, --native         Listar os paquetes instalados que só se atopasen nas
                           bases de datos sincronizadas (filtro).

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
gl:   -o, --own <ruta>     Consultar o paquete que contén o ficheiro que se atopa
                           na ruta indicada.

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
gl:   -p, --file <paquete> Consultar o ficheiro de paquete indicado en vez de a
                           base de datos.

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
gl:   -q, --quiet          Mostrar menos información para a consulta e a busca.

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
gl:   -s, --search <expr>  Buscar texto nos paquetes instalados localmente que
                           coincidan coa expresión regular indicada.

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
gl:   -t, --unrequired     Listar paquetes que ningún outro paquete require
                           (filtro). Use «-tt» para ignorar as dependencias
                           opcionais.

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
gl:   -u, --upgrades       Mostrar os paquetes obsoletos (filtro).

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
gl:   -c, --clean          Eliminar os paquetes antigos do cartafol da caché
                           («-cc» para eliminalos todos).

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
gl:   -g, --groups         Ver todos os paquetes que pertencen a un grupo («-gg»
                           para ver todos os grupos e os seus paquetes).

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
gl:   -i, --info           Ver información do paquete («-ii» para ver información
                           detallada).

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
gl:   -l, --list <repo>    Visualiza unha lista de paquetes nun repositorio.

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
gl:   -s, --search <exp.>  Busca texto nos repositorios remotos que coincida coa
                           expresión regular indicada.

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
gl:   -u, --sysupgrade     Anovar os paquetes instalados («-uu» tamén instala
                           versións antigas de paquetes se a versión local é máis
                           moderna que a do repositorio).

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
gl:   -y, --refresh        Actualiza as bases de datos locais cos datos do servidor
                           («-yy» actualízaas aínda que estean ao día).

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
gl:       --asdeps         Marca os paquetes como instalados de forma non
                           explícita.

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
gl:       --asexplicit     Marca os paquetes como instalados de forma explícita.

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
gl:   -k, --check          Probar a validez da base de datos local
                           (-kk para sincronizar as bases de datos).

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
gl:   -x, --regex          Activar a busca mediante expresións regulares.

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
gl:       --machinereadable
                           Producir unha saída que poida ler unha máquina.

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
gl:   -w, --downloadonly   Só descarga os paquetes, sen instalar ou actualizar
                           nada.

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
gl:       --asdeps         Instala paquetes como dependencia, de maneira non
                           explícita.

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
gl:       --asexplicit     Instala paquetes de forma explícita.

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
gl:       --ignore <paqu.> Non anova o paquete indicado. Pode usar esta opción
                           varias veces.

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
gl:       --ignoregroup <grupo>
                           Non anova o grupo de paquetes indicado. Pode usar esta
                           opción varias veces.

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
gl:   -d, --nodeps                Saltase as comprobacións da versión das dependencias
                           («-dd» para saltarse todas as comprobacións).

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
gl:       --assume-installed <paquete=versión>
                           Engadir un paquete virtual para satisfacer dependencias.

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
gl:       --dbonly         Só modificar entradas das bases de datos, non ficheiros de paquetes.

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
gl:       --noprogressbar  Non mostrar unha barra de progreso ao descargar
                           ficheiros.

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
gl:       --noscriptlet    Non executa o script de instalación.

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
gl:   -p, --print          Imprimir os obxectivos in vez de realizar a operación.

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
gl:       --print-format <formato>
                           Define como se mostran os resultados.

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
gl:   -b, --dbpath <ruta>  Define a ruta dunha base de datos alternativa.

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
gl:   -r, --root <ruta>    Define unha ruta raíz de instalación alternativa.

en:   -v, --verbose        be verbose
gl:   -v, --verbose        Mostrar toda a información posíbel.

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
gl:       --arch <arquit.> Define unha arquitectura alternativa.

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
gl:       --cachedir <dir> Definir unha ruta alternativa («dir») para o cartafol
                           da caché de paquetes.

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
gl:       --hookdir <dir>  Definir unha ruta de ganchos alternativa.

en:       --color <when>   colorize the output
gl:       --color <when>   Colorar a saída.

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
gl:       --config <ruta>  Definir un ficheiro de configuración alternativo.

en:       --debug          display debug messages
gl:       --debug          Mostra mensaxes de depuración.

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
gl:       --gpgdir <ruta>  Configurar un cartafol persoal diferente para GnuPG.

en:       --logfile <path> set an alternate log file
gl:       --logfile <ruta> Definir un ficheiro de rexistro alternativo.

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
gl:       --noconfirm      Non solicita confirmación algunha.

en:       --confirm        always ask for confirmation
gl:       --confirm        Pide sempre confirmación.

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
gl:                        Este programa pode distribuírse libremente baixo os
                           termos da Licenza Pública Xeral de GNU.

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
gl: Opcións incorrectas: «%s» e «%s» non poden usarse xuntas.

en: invalid argument '%s' for %s
gl: O argumento «%s» é incorrecto para «%s».

en: '%s' is not a valid debug level
gl: «%s» non é un nivel de depuración correcto.

en: only one operation may be used at a time
gl: Só pode executarse unha operación de cada vez.

en: invalid option '-%c'
gl: A opción «-%c» é incorrecta.

en: invalid option '--%s'
gl: A opción «--%s» é incorrecta.

en: you cannot perform this operation unless you are root.
gl: Debe ter permisos de administrador para realizar esta operación.

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
gl: Non foi posíbel volver a abrir a entrada estándar para lectura: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
gl: Forneceuse o argumento «-» cunha entrada estándar baleira.

en: argument '-' specified without input on stdin
gl: Forneceuse o argumento «-» sen fornecer datos na entrada estándar.

en: no operation specified (use -h for help)
gl: Non especificou ningunha operación (empregue «-h» para obter axuda).

en: no file was specified for --owns
gl: Non se indicou ningunha ruta de ficheiro para a opción «--owns».

en: No package owns %s
gl: Ningún paquete posúe %s

en: path too long: %s/
gl: ruta moi longa: %s/

en: [ignored]
gl: (ignorado)

en: group '%s' was not found
gl: Non se atopou o grupo «%s».

en: could not load package '%s': %s
gl: Non foi posíbel cargar o paquete «%s»: %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
gl: «%s» é un ficheiro, pode que queira empregar «%s».

en: target not found: %s
gl: Non foi posíbel instalar a dependencia «%s».

en: failed to prepare transaction (%s)
gl: error ao preparar a transacción (%s)

en: %s is designated as a HoldPkg.
gl: %s está indicado en HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
gl: A lista de obxectivos contén un paquete marcado como «non actualizar». Quere actualizalo de todos xeitos?

en:  there is nothing to do
gl: nada que facer

en: Do you want to remove these packages?
gl: Quere eliminar estos paquetes?

en: failed to commit transaction (%s)
gl: error ao realizar a transacción (%s)

en: could not remove %s: %s
gl: Non foi posíbel eliminar «%s»: %s

en: could not access database directory
gl: non se puido acceder ao directorio da base de datos

en: Database directory: %s
gl: Directorio da base de datos: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
gl: Quere eliminar estos repositorios non empregados?

en: removing unused sync repositories...
gl: Eliminando repositorios en desuso…

en: Packages to keep:
gl: Paquetes a manter:

en:   All locally installed packages
gl:   Todos os paquetes instalados localmente.

en:   All current sync database packages
gl: As bases de datos dos paquetes están sincronizadas

en: Cache directory: %s
gl: Directorio de caché: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
gl: Quere eliminar o resto de paquetes da caché?

en: removing old packages from cache...
gl: Eliminando paquetes antigos da caché…

en: Do you want to remove ALL files from cache?
gl: Desexa quitar TODOS os paquetes da caché?

en: removing all files from cache...
gl: Eliminando todos os ficheiros da caché…

en: could not access cache directory %s
gl: non se puido acceder ao directorio da caché %s

en: repository '%s' does not exist
gl: Non existe ningún repositorio chamado «%s».

en: repository "%s" was not found.
gl: Non se atopou o repositorio «%s».

en: skipping target: %s
gl: saltando o obxetivo: %s

en: database not found: %s
gl: base de datos non atopada: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
gl: «%s» é un ficheiro, quixo dicir «%s» en vez de «%s»?

en: Starting full system upgrade...
gl: Anovando completamente o sistema…

en: package %s does not have a valid architecture
gl: A arquitectura do paquete «%s» é incompatíbel co sistema.

en: %s and %s are in conflict
gl: %s e %s están en conflito

en: %s and %s are in conflict (%s)
gl: %s e %s están en conflito (%s)

en: Proceed with download?
gl: Quere continuar coa descarga?

en: Proceed with installation?
gl: Quere continuar coa instalación?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
gl: %s existe tanto en «%s» como en «%s».

en: %s: %s exists in filesystem
gl: %s: %s existe no sistema de ficheiros.

en: %s is invalid or corrupted
gl: %s non é válido ou está dañado

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
gl: Aconteceron errores, non se actualizaron paquetes

en: loading packages...
gl: Cargando os paquetes…

en: failed to init transaction (%s)
gl: error ao iniciar a transacción (%s)

en: could not lock database: %s
gl: Non foi posíbel reservar a base de datos: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
gl: se está seguro que non se está executando un administrados de paquetes, pode eliminar %s.

en: failed to release transaction (%s)
gl: error ao liberar a transacción (%s)

en: no usable package repositories configured.
gl: non hai ningún repositorio de paquetes configurado.

en: database '%s' is not valid (%s)
gl: A base de datos «%s» non é válida (%s).

en: insufficient columns available for table display
gl: non hai columnas dabondo para mostrar a tabla

en: Valid
gl: Válido

en: Key expired
gl: A clave expirou

en: Expired
gl: Caducou

en: Invalid
gl: Incorrecto

en: Key unknown
gl: Chave descoñecida

en: Key disabled
gl: Chave desactivada

en: Signature error
gl: Erro de sinatura

en: full trust
gl: Confianza completa

en: marginal trust
gl: Confianza marxinal

en: never trust
gl: Non confiar nunca

en: unknown trust
gl: Confianza descoñecida

en: %s, %s from "%s"
gl: %s, %s de «%s»

en: Package
gl: Paquete

en: Old Version
gl: Versión antiga

en: New Version
gl: Versión nova

en: Net Change
gl: Cambio neto

en: removal
gl: eliminación

en: Packages
gl: Paquetes

en: Total Download Size:
gl: Tamaño da descarga:

en: Total Installed Size:
gl: Tamaño da instalación:

en: Total Removed Size:
gl: Tamaño da desinstalación:

en: Net Upgrade Size:
gl: Tamaño neto da anovación:

en:  [pending]
gl:  (pendente)

en: New optional dependencies for %s
gl: Novas dependencias opcionais para %s

en: Optional dependencies for %s
gl: Dependencias opcionais para %s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
gl: Valor incorrecto: %d non está entre %d e %d.

en: invalid number: %s
gl: Número incorrecto: «%s».

en: Enter a selection (default=all)
gl: Introduza unha selección (por defecto=todos)

en: Enter a number (default=%d)
gl: Introduza un número (por defecto=%d)

en: [Y/n]
gl: [S/n]

en: [y/N]
gl: [s/N]

en: Y
gl: S

en: YES
gl: SI

en: failed to allocate string
gl: error ao asignar espazo para a cadena

en: error:
gl: Produciuse un erro:

en: warning:
gl: Atención:
