Arch Linux Pacman package manager - en to hu translation catalogue (337 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
hu: Tranzakció előtti műveletek végrehajtása...

en: Running post-transaction hooks...
hu: Tranzakció utáni műveletek végrehajtása...

en: checking dependencies...
hu: függőségek vizsgálata...

en: checking for file conflicts...
hu: fájlütközések vizsgálata...

en: resolving dependencies...
hu: függőségek feloldása...

en: looking for conflicting packages...
hu: ütköző csomagok keresése...

en: Processing package changes...
hu: Csomagváltozások feldolgozása...

en: installing %s...
hu: %s telepítése...

en: upgrading %s...
hu: %s frissítése...

en: reinstalling %s...
hu: %s újratelepítése...

en: downgrading %s...
hu: %s visszafejlesztése...

en: removing %s...
hu: %s eltávolítása...

en: checking package integrity...
hu: csomagok integritásának ellenőrzése...

en: checking keyring...
hu: kulcstartó ellenőrzése...

en: downloading required keys...
hu: szükséges kulcsok letöltése...

en: loading package files...
hu: csomagfájlok betöltése...

en: Retrieving packages...
hu: Csomagok letöltése...

en: checking available disk space...
hu: szabad lemezterület ellenőrzése...

en: %s optionally requires %s
hu: %s opcionálisan igényli ezt: %s

en: %s installed as %s.pacnew
hu: %s telepítve mint %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
hu: %s elmentve mint %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
hu: %s az IgnorePkg/IgnoreGroup része. Mégis telepíti?

en: Replace %s with %s/%s?
hu: Lecseréli %s-t erre: %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
hu: A(z) %s és a(z) %s ütközik egymással. Eltávolítja a(z) %s csomagot?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
hu: A(z) %s és a(z) %s ütközik egymással (%s). Eltávolítja a(z) %s csomagot?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
hu[0]: Az alábbi csomagot nem lehet telepíteni feloldhatatlan függőségek miatt:
hu[1]: Az alábbi csomagokat nem lehet telepíteni feloldhatatlan függőségek miatt:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
hu[0]: Mellőzzük a fenti csomag telepítését ennél a frissítésnél?
hu[1]: Mellőzzük a fenti csomagok telepítését ennél a frissítésnél?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
hu[0]: A(z) %2$s csomag %1$zu szolgáltatótól érhető el:
hu[1]: A(z) %2$s csomaghoz %1$zu szolgáltató érhető el:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
hu: A %s fájl sérült (%s).
    Szeretné törölni?

en: Import PGP key %s, "%s"?
hu: Importálod-e a %s, "%s" GPG kulcsot?

en: installing
hu: telepítés:

en: upgrading
hu: frissítés:

en: downgrading
hu: visszafejlesztés:

en: reinstalling
hu: újratelepítés:

en: removing
hu: eltávolítás:

en: checking for file conflicts
hu: fájlütközések vizsgálata

en: checking available disk space
hu: szabad lemezterület ellenőrzése

en: checking package integrity
hu: csomagok integritásának ellenőrzése

en: checking keys in keyring
hu: kulcsok vizsgálata a kulcstartóban

en: loading package files
hu: csomagfájlok betöltése

en:  %s is up to date
hu: %s naprakész

en: %s: %s (File type mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő fájltípus)

en: %s: %s (UID mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő UID)

en: %s: %s (GID mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő GID)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő engedélyek)

en: backup file
hu: biztonságimentés-fájl

en: %s: %s (Modification time mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő módosítás-időpont)

en: unable to read symlink contents: %s
hu: nem sikerült olvasni a szimbolikus link tartalmát: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő szimbolikus link útvonal)

en: %s: %s (Size mismatch)
hu: %s: %s (Eltérő méret)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
hu: %s: %s (%s eltérő ellenőrző összeg)

en: path too long: %s%s
hu: az útvonal túl hosszú: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
hu[0]: %s: összesen %jd fájl,
hu[1]: %s: összesen %jd fájl,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
hu[0]: %jd hiányzó fájl
hu[1]: %jd hiányzó fájl

en: %s: no mtree file
hu: %s: nincs mtree fájl

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
hu: túl hosszú útvonal: %shelyi/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
hu: ismeretlen fájltípus: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
hu[0]: %jd módosított fájl
hu[1]: %jd módosított fájl

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
hu[0]: malloc hiba: nem sikerült %zu bájtot lefoglalni
hu[1]: malloc hiba: nem sikerült %zu bájtot lefoglalni

en: could not get current working directory
hu: nem sikerült megállapítani az aktuális munkakönyvtárat

en: could not chdir to download directory %s
hu: nem sikerült belépni a %s letöltési könyvtárba

en: running XferCommand: fork failed!
hu: XferCommand futtatása: sikertelen indítás!

en: could not rename %s to %s (%s)
hu: %s nem nevezhető át erre: %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
hu: nem sikerült visszalépni a munkakönyvárba (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: érvénytelen érték ehhez: '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: a(z) '%s' opció érvénytelen, nincs aláírás-támogatás

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: ismeretlen '%s' direktíva a(z) '%s' szekcióban.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
hu: '%s' tükör tartalmazza a '%s' változót, de nincs '%s' meghatározva.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
hu: nem sikerült a szerver URL beállítása a(z) '%s' adatbázison: %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
hu: nem sikerült regisztrálni a(z) '%s' adatbázist (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
hu: az alpm függvénytár inicializálása sikertelen:
    (gyökér: %s, adatbázis: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
hu: próbálja meg a pacman-db-upgrade futtatását

en: problem setting logfile '%s' (%s)
hu: hiba történt a(z) '%s' naplófájl beállítása során (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
hu: probléma a '%s' gpgdir beállítása során (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
hu: probléma a "%s" hookdir hozzáadása során (%s)

en: no '%s' configured
hu: '%s' nincs beállítva

en: Failed to pass %s entry to libalpm
hu: %s bejegyzés átadása a libalpm-nek nem sikerült

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: a '%s' opció '%s' értéke nem értelmezhető

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: a '%s' direktívának értéket kell adni

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
hu: a beállítás értelmezése meghaladta a maximális %d rekurzív mélységet.

en: config file %s could not be read: %s
hu: a %s konfigurációs fájl nem olvasható: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: Minden direktívának egy szekcióhoz kell tartoznia.

en: no targets specified (use -h for help)
hu: nincs megadva egyetlen cél sem (használja a '-h'-t segítségért)

en: no install reason specified (use -h for help)
hu: nincs megadva a telepítés oka (használja a "-h"-t segítségért)

en: could not set install reason for package %s (%s)
hu: nem sikerült beállítani a telepítés okát a(z) %s csomaghoz (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
hu: %s: a telepítés okát beállítottam arra, hogy "függőségként telepítve"

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
hu: %s: a telepítés okát beállítottam arra, hogy "kézzel telepítve"

en: No database errors have been found!
hu:  Adatbázishiba nem található!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
hu: A %s %s tulajdona%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
hu: érvénytelen reguláris kifejezés %s

en: invalid package: '%s'
hu: érvénytelen csomag: '%s'

en: package '%s' was not found
hu: a(z) '%s' csomag nem található

en: Synchronizing package databases...
hu: A csomagadatbázisok szinkronizálása...

en: Architecture
hu: Architektúra

en: Backup Files
hu: Biztonságimentés-fájlok

en: Build Date
hu: Fordítás ideje

en: Compressed Size
hu: Tömörített méret

en: Conflicts With
hu: Ütközik

en: Depends On
hu: Függ

en: Description
hu: Leírás

en: Download Size
hu: Letöltési méret

en: Groups
hu: Csoportok

en: Install Date
hu: Telepítés ideje

en: Install Reason
hu: Telepítés oka

en: Install Script
hu: Telepítőszkript

en: Installed Size
hu: Telepített méret

en: Licenses
hu: Licencek

en: MD5 Sum
hu: MD5 ellenőrzőösszeg

en: Name
hu: Név

en: Optional Deps
hu: Opcionális függőségek

en: Optional For
hu: Opcionálisan igényli

en: Packager
hu: Csomagoló

en: Provides
hu: Szolgáltatja

en: Replaces
hu: Lecseréli

en: Repository
hu: Tároló

en: Required By
hu: Igényli

en: SHA-256 Sum
hu: SHA-256 ellenőrzőösszeg

en: Signatures
hu: Aláírások

en: URL
hu: Webcím

en: Validated By
hu: Ellenőrizte

en: Version
hu: Verzió

en:  [installed]
hu:  [telepítve]

en: Explicitly installed
hu: Kézzel telepítve

en: Installed as a dependency for another package
hu: Egy másik csomag függőségeként lett telepítve

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: None
hu: Nincs

en: Signature
hu: Aláírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: could not calculate checksums for %s
hu: nem sikerült a(z) %s ellenőrzőösszegének számítása

en: (none)
hu: (nincs)

en: no changelog available for '%s'.
hu: nem áll rendelkezésre változási napló a(z) '%s' csomaghoz.

en: Changelog for %s:
hu: Változási napló %s-hez:

en: installed
hu: telepítve

en: options
hu: opciók

en: file(s)
hu: fájl(ok)

en: package(s)
hu: csomag(ok)

en: usage
hu: használat

en: operation
hu: művelet

en: operations:
hu: műveletek:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
hu: 
    a '%s {-h --help}' után egy műveletet megadva a vonatkozó opciókat kapjuk

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
hu:   -c, --cascade        csomagok és az azokat igénylő csomagok eltávolítása

en:   -n, --nosave         remove configuration files
hu:   -n, --nosave         törölje a konfigurációs fájlokat

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
hu:   -s, --recursive      a feleslegessé váló függőségeket is távolítsa el
                           (-ss a kézzel telepített függőségeket is eltávolítja)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
hu:   -u, --unneeded       más csomag által nem igényelt csomagok eltávolítása

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
hu:       --needed         a naprakész csomagok ne legyenek újratelepítve

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
hu:   -c, --changelog      egy csomag változási naplójának megtekintése

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
hu:   -d, --deps           a függőségként telepített csomagok listázása [szűrő]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
hu:   -e, --explicit       a kézzel telepített csomagok listázása [szűrő]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
hu:   -g, --groups         egy csoport összes tagjának megtekintése

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
hu:   -i, --info           csomaginformációk megtekintése (-ii: backup fájlok is)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
hu:   -k, --check          a csomag(ok) által telepített fájlok jelenlétének
                           ellenőrzése (-kk: a fájlok módosításainak vizsgálata)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
hu:   -l, --list           a lekérdezett csomag által tulajdonolt fájlok listája

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
hu:   -m, --foreign        a távoli tárolókban nem található telepített
                           csomagok listázása [szűrő]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
hu:   -n, --native         csak a távoli tárolókban is megtalálható telepített
                           csomagok listázása [szűrő]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
hu:   -o, --owns <fájl>    a <fájl>-t tartalmazó csomag lekérdezése

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
hu:   -p, --file <csomag>  egy csomagfájl lekérdezése az adatbázis helyett

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
hu:   -q, --quiet          kevesebb információ megjelenítése
                           lekérdezésnél és keresésnél

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
hu:   -s, --search <regex> keresés a helyileg telepített csomagok között

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
hu:   -t, --unrequired     más csomagok által (opcionálisan) nem igényelt
                           csomagok listája (-tt: optdepends mellőzése) [szűrő]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
hu:   -u, --upgrades       az elavult csomagok listázása [szűrő]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
hu:   -c, --clean          a régi csomagok törlése a gyorsítótár-könyvtárból
                           (használja a '-cc'-t az összeshez)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
hu:   -g, --groups         egy csomagcsoport összes tagjának megtekintése
                           (-gg: az összes csoport és tagjainak megtekintése)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
hu:   -i, --info           csomaginformáció megtekintése (-ii: kibővített
                           információk)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
hu:   -l, --list <tároló>  egy tároló csomagjainak listázása

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
hu:   -s, --search <regex> keresés a távoli tárolókban

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
hu:   -u, --sysupgrade     telepített csomagok frissítése (-uu: visszafejlesztések
                           engedélyezése)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
hu:   -y, --refresh        friss csomagadatbázisok letöltése a szerverről
                           (-yy: frissítés kényszerítése akkor is, ha friss)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
hu:       --asdeps         csomagok megjelölése függőségként telepítettként

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
hu:       --asexplicit     csomagok megjelölése kézzel telepítettként

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
hu:   -k, --check          a helyi adatbázis érvényességének tesztelése (-kk az adatbázisok szinkronizálásához)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
hu: -q, --quiet elnémítja a sikeres üzenetek meglejenítését

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
hu:   -x, --regex          keresés engedélyezése reguláris kifejezések használatával

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
hu:       --machinereadable
                           gépek által olvasható kimenet készítése

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
hu:   -w, --downloadonly   csak letöltés, de nem telepít/frissít semmit

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
hu:       --overwrite <glob>
                           ütköző fájlok felülírása (többször is használható)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
hu:       --asdeps         csomagok telepítése 'függőség' jelöléssel

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
hu:       --asexplicit     csomagok telepítése 'kézzel telepítve' jelöléssel

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
hu:       --ignore <csomag>
                           csomagfrissítés mellőzése (többször is használható)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
hu:       --ignoregroup <csoport>
                           csoportfrissítés mellőzése (többször is használható)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
hu:   -d, --nodeps         függőségverzió-ellenőrzések kihagyása
                           (-dd: minden függőségellenőrzés kihagyása)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
hu:       --assume-installed <package=version>
                           virtuális csomag hozzáadása függőségek teljesítéséhez

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
hu:       --dbonly         csak adatbázis-bejegyzést módosítson, csomagfájlt ne

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
hu:       --noprogressbar  ne mutasson folyamatsávot a fájlok letöltése közben

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
hu:       --noscriptlet    ne futtassa az install szkripteket, ha van

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
hu:   -p, --print          célok kiírása a műveletek végrehajtása helyett

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
hu:       --print-format <sztring>
                           a megadott formátum használata csomaglistázás során

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
hu:   -b, --dbpath <útvonal>
                           alternatív adatbáziskönyvtár beállítása

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
hu:   -r, --root <útvonal> alternatív telepítési gyökérkönyvtár beállítása

en:   -v, --verbose        be verbose
hu:   -v, --verbose        legyen bőbeszédű

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
hu:       --arch <arch>    alternatív architektúra beállítása

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
hu:       --sysroot        működni a felcsatolt vendég rendszerben (kizárólag rendszergazaként)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
hu:       --cachedir <könyvtár> 
                           alternatív csomaggyorsítótár-könyvtár beállítása

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
hu:       --hookdir <könyvtár> egy alternatív hook hely beállítása

en:       --color <when>   colorize the output
hu:       --color <mikor>  színes kimenet

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
hu:       --config <útvonal>
                           alternatív konfigurációs fájl beállítása

en:       --debug          display debug messages
hu:       --debug          hibakeresési üzenetek megjelenítése

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
hu:       --gpgdir <útvonal>
                           alternatív saját könyvtár beállítása a GnuPG-hez

en:       --logfile <path> set an alternate log file
hu:       --logfile <útvonal>
                           alternatív naplófájl beállítása

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
hu:       --noconfirm      ne kérjen soha megerősítést

en:       --confirm        always ask for confirmation
hu:       --confirm        mindig kérjen megerősítést

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
hu: --disable-download-timeout
    végtelen időkorlátot használ a letöltéshez

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
hu:                        Ez a program szabadon terjeszthető a GNU
                           General Public License feltételei szerint.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
hu: HTTP_USER_AGENT meg lett csonkítva

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
hu: érvénytelen opció: '%s' és '%s' nem használható együtt

en: invalid argument '%s' for %s
hu: érvénytelen %2$s argumentum: %1$s

en: '%s' is not a valid debug level
hu: a(z) '%s' nem érvényes hibakeresési szint

en: only one operation may be used at a time
hu: csak egy művelet hajtható végre egyszerre

en: invalid option '-%c'
hu: érvénytelen opció: '-%c'

en: invalid option '--%s'
hu: érvénytelen opció '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
hu: ez a művelet csak rendszergazdaként hajtható végre.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
hu: stdin -ről nem lehetett beolvasni az argumentumot: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
hu: nem sikerült újra megnyitni az stdin-t olvasásra: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
hu: a '-' paraméter üres stdin-nel lett megadva

en: argument '-' specified without input on stdin
hu: a "-" argumentum stdin-bemenet nélkül lett megadva

en: chroot to '%s' failed: (%s)
hu: A '%s' főkönyvtárrá tétele nem sikerült: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
hu: nincs megadva egyetlen művelet sem (használja a '-h'-t segítségért)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
hu: %s tulajdonos %s által %s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
hu: nincs megadva fájl az --owns számára

en: empty string passed to file owner query
hu: fájltulajdonos lekérdezésnél üres karakterlánc lett megadva

en: No package owns %s
hu: Egyik csomag sem tartalmazza a következőt: %s

en: path too long: %s/
hu: túl hosszú útvonal: %s/

en: [ignored]
hu: [kihagyva]

en: group '%s' was not found
hu: a(z) '%s' csoport nem található

en: could not load package '%s': %s
hu: a(z) '%s' csomag nem tölthető be: %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
hu: '%s' egy fájl, valószínűleg a %s opciót szeretné használni.

en: target not found: %s
hu: cél nem található: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
hu: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
hu: %s eltávolításával megtörik a(z) '%s' függőség amit %s kér

en: %s is designated as a HoldPkg.
hu: %s HoldPkg-nak lett jelölve.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
hu: HoldPkg csomag található a céllistában. Szeretné folytatni?

en:  there is nothing to do
hu:  nincs teendő

en: Do you want to remove these packages?
hu: El kívánja távolítani ezeket a csomagokat?

en: failed to commit transaction (%s)
hu: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (%s)

en: could not remove %s: %s
hu: %s nem távolítható el: %s

en: could not access database directory
hu: nem sikerült elérni az adatbáziskönyvtárat

en: Database directory: %s
hu: Adatbáziskönyvtár: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
hu: El kívánja távolítani a nem használt tárolókat?

en: removing unused sync repositories...
hu: használaton kívüli szinkrontárolók eltávolítása...

en: Packages to keep:
hu: Megtartandó csomagok:

en:   All locally installed packages
hu:   Az összes helyileg telepített csomag

en:   All current sync database packages
hu:   A távoli tárolókban jelenleg megtalálható összes csomag

en: Cache directory: %s
hu: Gyorsítótár könyvtára: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
hu: Törölni kívánja az összes többi csomagot a gyorsítótárból?

en: removing old packages from cache...
hu: a régi csomagok törlése a gyorsítótárból...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
hu: Törölni kívánja az ÖSSZES fájlt a gyorsítótárból?

en: removing all files from cache...
hu: az összes fájl törlése a gyorsítótárból...

en: could not access cache directory %s
hu: nem sikerült elérni a %s gyorsítótár-könyvtárat

en: repository '%s' does not exist
hu: hiba: a(z) '%s' tároló nem létezik

en: repository "%s" was not found.
hu: a(z) "%s" tároló nem található.

en: skipping target: %s
hu: cél kihagyása: %s

en: database not found: %s
hu: az adatbázis nem található: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
hu: A(z) '%s' egy fájl. Az %s opcióra gondolt a %s helyett?

en: Starting full system upgrade...
hu: Teljes rendszerfrissítés indítása...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
hu: a '%s' függőségeit amelyek szükségesek %s számára nem lehet feloldani.

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
hu: a%s (%s) telepítése megtöri a '%s' függőségét, amely %s által szükséges

en: package %s does not have a valid architecture
hu: a(z) %s csomaghoz nincs érvényes architektúra definiálva

en: %s and %s are in conflict
hu: A(z) %s és a(z) %s ütközik egymással

en: %s and %s are in conflict (%s)
hu: A(z) %s és a(z) %s ütközik egymással (%s)

en: Proceed with download?
hu: Kezdődhet a letöltés?

en: Proceed with installation?
hu: Kezdődhet a telepítés?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
hu: %s létezik a(z) '%s' és a(z) '%s' csomagban is

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
hu: %s: %s létezik a fájlrendszerben (%s tulajdona)

en: %s: %s exists in filesystem
hu: %s: %s létezik a fájlrendszerben

en: %s is invalid or corrupted
hu: %s hibás vagy sérült

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
hu: Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

en: loading packages...
hu: csomagok betöltése...

en: failed to init transaction (%s)
hu: nem sikerült inicializálni a tranzakciót (%s)

en: could not lock database: %s
hu: nem zárolható az adatbázis: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
hu:   ha biztos benne, hogy nem fut másik csomagkezelő,
      akkor eltávolíthatja a %s fájlt

en: failed to release transaction (%s)
hu: nem sikerült lezárni a tranzakciót (%s)

en: no usable package repositories configured.
hu: egyetlen használható csomagtároló sincs beállítva.

en: database '%s' is not valid (%s)
hu: a(z) '%s' adatbázis nem érvényes (%s)

en: insufficient columns available for table display
hu: nincs elég oszlop a táblázatos nézethez

en: Valid
hu: Érvényes

en: Key expired
hu: A kulcs lejárt

en: Expired
hu: Lejárt

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Key unknown
hu: A kulcs ismeretlen

en: Key disabled
hu: A kulcs letiltva

en: Signature error
hu: Aláírás hiba

en: full trust
hu: teljes bizalom

en: marginal trust
hu: kismértékű bizalom

en: never trust
hu: nincs bizalom

en: unknown trust
hu: ismeretlen bizalom

en: %s, %s from "%s"
hu: %s, %s innen: "%s"

en: Package
hu: Csomag

en: Old Version
hu: Régi verzió

en: New Version
hu: Új verzió

en: Net Change
hu: Tiszta változás

en: removal
hu: eltávolítás

en: Packages
hu: Csomagok

en: Total Download Size:
hu: Teljes letöltési méret:

en: Total Installed Size:
hu: Teljes telepített méret:

en: Total Removed Size:
hu: Teljes eltávolított méret:

en: Net Upgrade Size:
hu: Tiszta frissítési méret:

en:  [pending]
hu:  [folyamatban]

en: New optional dependencies for %s
hu: A(z) %s csomag új opcionális függőségei:

en: Optional dependencies for %s
hu: A(z) %s csomag opcionális függőségei:

en: Repository %s%s
hu: Tároló %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
hu: érvénytelen szám: %d nincs %d és %d között

en: invalid number: %s
hu: érvénytelen szám: %s

en: Enter a selection (default=all)
hu: Adjon meg egy listát (alapértelmezett=all)

en: Enter a number (default=%d)
hu: Adjon meg egy számot (alapértelmezett=%d)

en: [Y/n]
hu: [I/n]

en: [y/N]
hu: [i/N]

en: Y
hu: I

en: YES
hu: IGEN

en: NO
hu: NEM

en: failed to allocate string
hu: nem sikerült lefoglalni a karakterláncot

en: error:
hu: hiba:

en: warning:
hu: figyelmeztetés:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
hu: pacman-conf - lekérdezi a pacman konfigurációs fájlját

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
hu: használat:  pacman-conf [opciók] [<directive>...]

en: options:
hu: opciók:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
hu:   -c, --config=<path>   egy alternatív konfigurációs fájlt állít be

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
hu:   -R, --rootdir=<path> egy alternatív telepítési főkönyvtárat állít be

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
hu:   -r, --repo=<remote>  lekérdezési opciók egy speciális szoftvertárolóhoz

en:   -v, --verbose        always show directive names
hu:   -v, --verbose        mindig kijelzi az utasításneveket

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
hu:   -l, --repo-list      a konfigurált szoftvertárolók listázása

en:   -h, --help           display this help information
hu:   -h, --help           megjeleníti ezt a súgót

en:   -V, --version        display version information
hu:   -V, --version        verzióinformáció megjelenítése

en: error setting rootdir '%s': out of memory
hu: hiba a '%s' főkönyvtár megadásakor: elfogyott a memória

en: error parsing '%s'
hu: hiba a '%s' feldolgozásakor

en: error: repo '%s' not configured
hu: hiba: a '%s' szoftvertároló nincs konfigurálva

en: warning: '%s' directives cannot be queried
hu: Figyelem: a '%s' könyvtár nem lett lekérdezve

en: warning: unknown directive '%s'
hu: Figyelem: Ismeretlen a '%s' utasítás

en: error: directives may not be specified with %s
hu: hiba: a mappák nem lettek megadva ezzel: %s

en: Test a pacman package for validity.
hu: Egy pacman csomag érvényességének tesztelése.

en: Usage: testpkg <package file>
hu: Használat: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
hu: alpm -t nem lehet inicializálni: %s

en: Cannot find the given file.
hu: A megadott fájl nem található.

en: Cannot open the given file.
hu: A megadott fájl nem nyitható meg.

en: Package is invalid.
hu: A programcsomag érvényes.

en: libalpm error: %s
hu: libalpm hiba: %s

en: Package is valid.
hu: A programcsomag érvényes.

en: error releasing alpm
hu: alpm faleszabadításakor hiba lépett fel
