Arch Linux Pacman package manager - en to nb translation catalogue (347 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
nb: Innledningsvise kommandoer...

en: Running post-transaction hooks...
nb: Avsluttningsvise kommandoer...

en: checking dependencies...
nb: kontrollerer avhengigheter...

en: checking for file conflicts...
nb: ser etter filkollisjoner...

en: resolving dependencies...
nb: Nøster opp avhengigheter...

en: looking for conflicting packages...
nb: Ser etter pakkekollisjoner...

en: Processing package changes...
nb: Behandler pakkeforandringer...

en: installing %s...
nb: installerer %s...

en: upgrading %s...
nb: oppgraderer %s...

en: reinstalling %s...
nb: reinstallerer %s...

en: downgrading %s...
nb: nedgraderer %s...

en: removing %s...
nb: fjerner %s...

en: checking package integrity...
nb: kontrollerer pakkeintegritet...

en: checking keyring...
nb: kontrollerer nøkkelring...

en: downloading required keys...
nb: laster ned nødvendige nøkler...

en: loading package files...
nb: laster pakkefiler...

en: Retrieving packages...
nb: Laster ned pakker...

en: checking available disk space...
nb: ser etter ledig diskplass...

en: %s optionally requires %s
nb: %s kan bruke %s, men det er valgfritt

en: %s installed as %s.pacnew
nb: %s ble installert som %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
nb: %s ble lagret som %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
nb: %s finnes i IgnorePkg/IgnoreGroup. Installer allikevel?

en: Replace %s with %s/%s?
nb: Erstatt %s med %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
nb: %s og %s kolliderer. Fjerne %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
nb: %s og %s kolliderer (%s). Fjerne %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
nb[0]: Denne pakken kunne ikke oppgraderes grunnet uoppfylte avhengigheter:
nb[1]: Disse pakkene kan ikke oppgraderes fordi en eller flere avhengigheter mangler:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
nb[0]: Vil du hoppe over denne pakken, for denne oppgraderingen?
nb[1]: Vil du hoppe over disse pakkene, for denne oppgraderingen?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
nb[0]: Det finnes %zu tilbyder for %s
nb[1]: Det finnes %zu tilbydere for %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
nb: Filen %s er ødelagt (%s).
    Vil du slette den?

en: Import PGP key %s?
nb: Importer PGP-nøkkel %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
nb: Importer PGP-nøkkel %s, "%s"?

en: installing
nb: installerer

en: upgrading
nb: oppgraderer

en: downgrading
nb: nedgraderer

en: reinstalling
nb: installerer på nytt:

en: removing
nb: fjerner

en: checking for file conflicts
nb: finner filkollisjoner

en: checking available disk space
nb: kontrollerer diskplass

en: checking package integrity
nb: kontrollerer pakkeintegritet

en: checking keys in keyring
nb: kontrollerer nøkler i nøkkelringen

en: loading package files
nb: laster pakkefiler

en: Total
nb: Totalt

en:  %s downloading...
nb: laster ned %s...

en:  %s is up to date
nb:  %s er oppdatert

en:  %s failed to download
nb: kunne ikke laste ned %s

en: unknown callback event type %d for %s
nb: ukjent oppkallingshendelsestype %d for %s

en: %s: %s (File type mismatch)
nb: %s: %s (Forskjellige filtyper)

en: %s: %s (UID mismatch)
nb: %s: %s (UID samsvarer ikke)

en: %s: %s (GID mismatch)
nb: %s: %s (GID samsvarer ikke)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
nb: %s: %s (Forskjellige rettigheter)

en: backup file
nb: sikkerhetskopi

en: %s: %s (Modification time mismatch)
nb: %s: %s (Tidspunkt for siste endring samsvarer ikke)

en: unable to read symlink contents: %s
nb: kan ikke lese innholdet bak den symbolske lenken: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
nb: %s: %s (Symbolske lenker samsvarer ikke)

en: %s: %s (Size mismatch)
nb: %s: %s (Størrelsen samsvarer ikke)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
nb: %s: %s (kunne ikke beregne sjekksum for %s)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
nb: %s: %s (ingen sjekksuminformasjon er tilgjengelig for %s)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
nb: %s: %s (%s sjekksum samsvarer ikke)

en: path too long: %s%s
nb: stien er for lang: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
nb[0]: %s: %jd fil totalt,
nb[1]: %s: %jd filer totalt,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
nb[0]: %jd manglende fil
nb[1]: %jd manglende filer

en: %s: no mtree file
nb: %s: ingen mtree fil

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
nb: stien er for lang: %slokal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
nb: ukjent filtype: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
nb[0]: %jd endret fil
nb[1]: %jd endrede filer

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
nb[0]: malloc-feil: kunne ikke avsette %zu byte
nb[1]: malloc-feil: kan ikke sette av %zu bytes

en: could not get current working directory
nb: kan ikke finne gjeldende mappe

en: could not chdir to download directory %s
nb: kan ikke gå inn i nedlastingsmappen %s

en: running XferCommand: fork failed!
nb: ved utføring av XferCommand: forgrening feilet!

en: could not rename %s to %s (%s)
nb: kunne ikke gi %s det nye navnet %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
nb: kunne ikke gjenopprette gjeldende mappe (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: ugyldig verdi for '%s': '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: valget '%s' er ugyldig, ingen støtte for å signere

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: direktiv '%s' i seksjon '%s' ikke gjenkjent.

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: verdi for '%s' må være positiv: '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: verdi for '%s' er for stor: '%s'

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
nb: pakkebrønnen '%s' inneholder variablen '%s', men ingen '%s' er definert.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
nb: kan ikke legge tjener-addresse til databasen '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
nb: kan ikke registrere '%s'-databasen (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
nb: alpm-biblioteket kunne ikke igangsettes:
    (rot: %s, database-sti: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
nb:   prøv å kjøre pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
nb: problem ved valg av loggfil '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
nb: problem ved valg av gpgdir '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
nb: kan ikke legge til mappe med hekter '%s' (%s)

en: no '%s' configured
nb: ingen '%s' har blitt konfigurert

en: Failed to pass %s entry to libalpm
nb: Kunne ikke videresende %s-opptegnelsen til libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: '%s' valg '%s' er ukjent

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: '%s' direktivet trenger en verdi

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
nb: tolkning av konfigurasjon gikk forbi maks rekursjonsdybde (på %d).

en: config file %s could not be read: %s
nb: kunne ikke lese konfigurasjonsfil %s: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
nb: konfigurasjonsfil %s, linje %d: Alle direktiver må tilhøre en seksjon.

en: no targets specified (use -h for help)
nb: ingen valg ble oppgitt (bruk -h for hjelp)

en: no install reason specified (use -h for help)
nb: ingen installasjonstype ble oppgitt (bruk  -h for hjelp)

en: could not set install reason for package %s (%s)
nb: kunne ikke sette installasjonstype for pakke %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
nb: %s: installasjongrunn ble satt til 'installert som avhengighet'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
nb: %s: installasjonstype ble satt til 'manuelt installert'

en: No database errors have been found!
nb: Fant ingen databasefeil!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
nb: %s eies av %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
nb: ugyldig regulært uttrykk '%s'

en: invalid package: '%s'
nb: ugyldig pakke: '%s'

en: package '%s' was not found
nb: fant ikke pakken '%s'

en: Synchronizing package databases...
nb: Synkroniserer pakkedatabaser...

en: Architecture
nb: Arkitektur

en: Backup Files
nb: Sikkerhetskopifiler

en: Build Date
nb: Pakkedato

en: Compressed Size
nb: Komprimert størrelse

en: Conflicts With
nb: Kolliderer med

en: Depends On
nb: Avhenger av

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Download Size
nb: Nedl.st.

en: Groups
nb: Grupper

en: Install Date
nb: Installasjonsdato

en: Install Reason
nb: Installasjonsgrunn

en: Install Script
nb: Installasjonsskript

en: Installed Size
nb: Inst. størrelse

en: Licenses
nb: Lisenser

en: MD5 Sum
nb: MD5 sum

en: Name
nb: Navn

en: Optional Deps
nb: Valgfrie avhengigheter

en: Optional For
nb: Valgfri for

en: Packager
nb: Innpakker

en: Provides
nb: Tilbyr

en: Replaces
nb: Erstatter

en: Repository
nb: Pakkebrønn

en: Required By
nb: Påkrevd av

en: SHA-256 Sum
nb: SHA-256 sum

en: Signatures
nb: Signaturer

en: Validated By
nb: Kontrollert av

en: Version
nb: Versjon

en:  [installed]
nb: [installert]

en: Explicitly installed
nb: Eksplisitt installert

en: Installed as a dependency for another package
nb: Installert som en avhengighet for en annen pakke

en: Unknown
nb: Ukjent

en: None
nb: Ingen

en: Signature
nb: Signatur

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: could not calculate checksums for %s
nb: kunne ikke beregne sjekksummer for %s

en: (none)
nb: (ingen)

en: no changelog available for '%s'.
nb: det finnes ingen liste over endringene for '%s'.

en: Changelog for %s:
nb: Endringshistorikk for %s:

en: installed
nb: installert

en: options
nb: tilvalg

en: file(s)
nb: fil(er)

en: package(s)
nb: pakke(r)

en: usage
nb: bruk

en: operation
nb: handling

en: operations:
nb: handlinger:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
nb: 
    bruk '%s {-h --help}' sammen med en handling for å se flere valg

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
nb:   -c, --cascade fjern pakker og alle pakker som avhenger av dem

en:   -n, --nosave         remove configuration files
nb:   -n, --nosave         fjern konfigurasjonsfiler

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
nb:   -s, --recursive fjern unødige avhengigheter
    (-ss tar også med manuelt installerte)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
nb:   -u, --unneeded      fjern unødvendige pakker

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
nb:       --needed         ikke reinstallér oppdaterte pakker

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
nb:   -c, --changelog      vis endringsloggen for en pakke

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
nb:   -d, --deps        list alle pakker som er installert som avhengigheter [filter]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
nb: -e, --explicit list opp all pakker som er installert manuelt [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
nb: -g, --groups list opp alle pakker i en pakkegruppe

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
nb: -i, --info vis pakkeinformasjon (-ii for sikkerhetskopierte filer)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
nb: -k, --check sjekk at pakkefilene eksisterer (-kk for filegenskaper)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
nb:   -l, --list           list filer som eies av en pakke

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
nb: -m, --foreign list opp installerte pakker som ikke er i synkdatabasen(e) [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
nb: -n, --native list installerte pakker bare funnet i synkdatabasen(e) [filter]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
nb:  -o, --owns <fil>     vis pakken som eier <fil>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
nb: -p, --file <pakke> ta utgangspunkt i en pakkefil istedenfor databasen

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
nb:   -q, --quiet          vis mindre informasjon for forespørsler og søk

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
nb: -s, --search <regex> søk i lokalt installerte pakker for samsvarende tekst-strenger

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
nb: -t, --unrequired vis pakker som ikke kreves av (eller er valgfrie for)
    noen installerte pakker (bruk -tt for å ignorere valgfrie avhengigeter) [filter]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
nb: -u, --upgrades list opp utdaterte pakker [filter]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
nb:   -c, --clean          fjern gamle pakker fra mellomlagringsmappen (-cc for alt)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
nb:   -g, --groups         vis alle medlemmer i en pakkegruppe
                           (bruk -gg for å vise alle grupper og medlemmer)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
nb:   -i, --info           vis pakkeinformasjon (bruk -ii for utvidet informasjon)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
nb:   -l, --list <brønn>   list opp pakker i en gitt pakkebrønn

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
nb:   -s, --search <regex> søk i eksterne pakkebrønner etter samsvarende tekst-strenger

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
nb:   -u, --sysupgrade     oppgrader alle installerte pakker (--uu tillater nedgraderinger)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
nb:   -y, --refresh        last ned oppdaterte pakkedatabaser fra serveren
                           (bruk -yy for å tvangsnedlaste nye lister)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
nb:       --asdeps         marker pakker som automatisk installert

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
nb:       --asexplicit     marker pakker som manuelt installert

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
nb:   -k, --check          sjekk gyldighet til lokal pakkedatabase (-kk for synk. db.)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
nb:   -q, --quiet          la suksessmeldinger tie i stillhet

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
nb:   -x, --regex          bruk regulære uttrykk til søking

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
nb:       --machinereadable gjør utdata maskinlesbar

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
nb:   -w, --downloadonly   last ned pakker uten å installere/oppgradere noen ting

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
nb:       --overwrite <glob>
                           overskriv filer som kolliderer (kan brukes flere ganger)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
nb:       --asdeps         installér pakker som om de skulle vært installert automatisk

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
nb:       --asexplicit     installér pakker som om de skulle vært manuelt installert

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
nb:       --ignore <pakke> ignorer en (kommaseparert) liste med pakker

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
nb:       --ignoregroup <gruppe>
                           ignorer en (kommaseparert) liste med pakkegrupper

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
nb:   -d, --nodeps         slå av versjonsnummerkontroll (-dd slår av alle kontrollmekanismer)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
nb:       --assume-installed   <pakke=versjon>
                           legger til en virtuell pakke for å tilfredsstille avhengigheter

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
nb:       --dbonly         kun endre databaseoppføringer, ikke pakkefiler

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
nb:       --noprogressbar  ikke vis fremdrift under nedlasting

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
nb:       --noscriptlet    ikke kjør en evt. fil med installasjonskommandoer

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
nb:   -p, --print          lister valgte pakker istedenfor å utføre den valgte handlingen

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
nb:       --print-format <string>
                           angi hvordan valgene skal listes

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
nb:   -b, --dbpath <fil>   bruk en annen databaseplassering

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
nb:   -r, --root <mappe>   bruk en annen hovedmappe for installasjonen

en:   -v, --verbose        be verbose
nb:   -v, --verbose        vis mer informasjon

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
nb:       --arch <arch>    bruk en annen arkitektur

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
nb:       --sysroot        ta i bruk et montert gjestesystem (krever tilgang som root)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
nb:       --cachedir <mappe> bruk en annen mappe for mellomlagring av pakker

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
nb:       --hookdir <mappe> bruk en annen mappe med hekter

en:       --color <when>   colorize the output
nb:       --color <når>    fargerik tekst

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
nb:       --config <fil>   bruk en annen konfigurasjonsfil

en:       --debug          display debug messages
nb:       --debug          vis feilsøkingsbeskjeder

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
nb:       --gpgdir <sti>   bruk en annen hjemmemappe for GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
nb:       --logfile <fil>  skriv til en annen loggfil

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
nb:       --noconfirm      godta alt

en:       --confirm        always ask for confirmation
nb:       --confirm        alltid vent på svar før noe gjøres

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
nb:       --disable-download-timeout
                           ingen tidsfrist for nedlastninger

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
nb:                        Dette programmet kan fritt distribueres under
                           betingelsene til GNU General Public License.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
nb: HTTP_USER_AGENT forkortet

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
nb: ugyldig valg: '%s' og '%s' kan ikke brukes sammen

en: invalid argument '%s' for %s
nb: ugyldig parameter '%s' for %s

en: '%s' is not a valid debug level
nb: '%s' er ikke et gyldig feilsøkingsnivå

en: only one operation may be used at a time
nb: kan bare utføre en handling om gangen

en: invalid option '-%c'
nb: ugyldig tilvalg '-%c'

en: invalid option '--%s'
nb: ugyldig tilvalg '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
nb: dette kan bare utføres som root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
nb: kunne ikke lese inn argumenter fra stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
nb: klarte ikke å åpne stdin for lesing: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
nb: '-' ble oppgitt, men programmet mottok ingen data

en: argument '-' specified without input on stdin
nb: '-' oppgitt uten tilgjengelig data på stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
nb: chroot til '%s' gikk galt: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
nb: ingen handling angitt (bruk -h for hjelp)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
nb: %s eies av %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
nb: ingen fil ble angitt for --owns

en: empty string passed to file owner query
nb: spørringen for fileierskap fikk en tom streng

en: No package owns %s
nb: Ingen pakke eier %s

en: path too long: %s/
nb: stien er for lang: %s/

en: [ignored]
nb: [ignorert]

en: group '%s' was not found
nb: fant ikke gruppen '%s'

en: could not load package '%s': %s
nb: kunne ikke laste pakke '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
nb: '%s' er en fil, vil du heller bruke %s?

en: target not found: %s
nb: valget ble ikke funnet: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
nb: kunne ikke forberede transaksjon (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
nb: fjerning av %s bryter avhengigheten '%s' behøves av %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
nb: %s er utpekt som en HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
nb: HoldPkg ble funnet i listen med valg. Vil du fortsette?

en:  there is nothing to do
nb: Alt er utført.

en: Do you want to remove these packages?
nb: Vil du fjerne disse pakkene?

en: failed to commit transaction (%s)
nb: kunne ikke utføre transaksjon (%s)

en: could not remove %s: %s
nb: kunne ikke fjerne %s: %s

en: could not access database directory
nb: fikk ikke tilgang til databasemappen

en: Database directory: %s
nb: Databasemappe: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
nb: Vil du fjerne ubrukte pakkebrønner?

en: removing unused sync repositories...
nb: fjerner ubrukte synkroniseringsbrønner...

en: Packages to keep:
nb: Pakker som skal beholdes:

en:   All locally installed packages
nb:   Alle lokalt installerte pakker

en:   All current sync database packages
nb:   Alle pakker i sync-databasen

en: Cache directory: %s
nb: Mellomlagringsmappe: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
nb: Vil du fjerne alle pakkene i mellomlageret?

en: removing old packages from cache...
nb: fjerner gamle pakker fra mellomlageret...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
nb: Vil du fjerne ALLE filer fra mellomlageret?

en: removing all files from cache...
nb: fjerner alle filer fra mellomlageret...

en: could not access cache directory %s
nb: kunne ikke lese mellomlagringsmappen %s

en: repository '%s' does not exist
nb: pakkebrønnen '%s' finnes ikke

en: repository "%s" was not found.
nb: fant ikke pakkebrønnen "%s".

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
nb[0]: Det er %d medlem i gruppen %s%s%s:
nb[1]: Det er %d medlemmer i gruppen %s%s%s:

en: skipping target: %s
nb: hopper over valg: %s

en: database not found: %s
nb: fant ikke databasen: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
nb: '%s' er en fil, mente du %s istedenfor %s?

en: Starting full system upgrade...
nb: Oppgraderer systemet...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
nb: kunne ikke tilfredstille avhengigheten '%s' behøves av %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
nb: installasjon av %s (%s) bryter avhengigheten '%s' behøves av %s

en: package %s does not have a valid architecture
nb: pakken %s har ikke en gyldig arkitektur

en: %s and %s are in conflict
nb: kollisjon mellom %s og %s

en: %s and %s are in conflict (%s)
nb: kollisjon mellom %s og %s (%s)

en: Proceed with download?
nb: Fortsett nedlastingen?

en: Proceed with installation?
nb: Fortsett installasjonen?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
nb: %s finnes i både '%s' og '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
nb: %s: %s eksisterer i filsystemet (eid av %s)

en: %s: %s exists in filesystem
nb: %s: %s finnes i filsystemet

en: %s is invalid or corrupted
nb: %s er ugyldig eller korrupt

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
nb: Feil oppstod, ingen pakker ble oppgradert.

en: loading packages...
nb: Laster pakker...

en: failed to init transaction (%s)
nb: kunne ikke initialisere transaksjon (%s)

en: could not lock database: %s
nb: kunne ikke låse database: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
nb:   hvis du vet at ingen pakkebehandler er i bruk,
      kan du fjerne %s

en: failed to release transaction (%s)
nb: kunne ikke frigjøre transaksjon (%s)

en: no usable package repositories configured.
nb: ingen brukbare pakkebrønner er konfigurert.

en: database '%s' is not valid (%s)
nb: databasen '%s' er ugyldig (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
nb: kunne ikke synkronisere alle databaser (%s)

en: insufficient columns available for table display
nb: det er et utilstrekkelig antall kolonner tilgjengelig for tabellvisning

en: Valid
nb: Gyldig

en: Key expired
nb: Nøkkel utløpt

en: Expired
nb: Utløpt

en: Invalid
nb: Ugyldig

en: Key unknown
nb: Ukjent nøkkel

en: Key disabled
nb: Nøkkel deaktivert

en: Signature error
nb: Signaturfeil

en: full trust
nb: full tillit

en: marginal trust
nb: begrenset tillit

en: never trust
nb: ingen tillit

en: unknown trust
nb: ukjent tillit

en: %s, %s from "%s"
nb: %s, %s fra "%s"

en: Package
nb: Pakke

en: Old Version
nb: Gammel versjon

en: New Version
nb: Ny versjon

en: Net Change
nb: Netto endring

en: removal
nb: fjerner

en: Packages
nb: Pakker

en: Total Download Size:
nb: Total nedlastingsstørrelse:

en: Total Installed Size:
nb: Total installasjonsstørrelse:

en: Total Removed Size:
nb: Total fjernet:

en: Net Upgrade Size:
nb: Differanse i plassbruk:

en:  [pending]
nb: [underveis]

en: New optional dependencies for %s
nb: Nye mulige tilleggspakker for %s

en: Optional dependencies for %s
nb: Mulige tilleggspakker for %s:

en: Repository %s%s
nb: Pakkebrønnen %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
nb: ugyldig verdi: %d er ikke mellom %d og %d

en: invalid number: %s
nb: ugyldig tall: %s

en: Enter a selection (default=all)
nb: Oppgi et valg (standardvalg=all)

en: Enter a number (default=%d)
nb: Oppgi et tall (standardverdi=%d)

en: [Y/n]
nb: [J/n]

en: [y/N]
nb: [j/N]

en: Y
nb: J

en: YES
nb: JA

en: NO
nb: NEI

en: failed to allocate string
nb: kunne ikke allokere tekststreng

en: error:
nb: feil:

en: warning:
nb: advarsel:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
nb: pacman-conf - utfør spørringer mot pacman sin konfigurasjonsfil

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
nb: bruk:  pacman-conf [tilvalg] [<directive>...]

en: options:
nb: tilvalg:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
nb:   -c, --config=<path>  bruk en alternativ konfigurasjonsfil

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
nb:   -R, --rootdir=<path> bruk en alternativ rotkatalog

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
nb:   -r, --repo=<remote>  gjør spørringer mot en spesifikk pakkebrønn

en:   -v, --verbose        always show directive names
nb:   -v, --verbose        alltid vis direktivnavn

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
nb:   -l, --repo-list      vis en liste med konfigurerte pakkebrønner

en:   -h, --help           display this help information
nb:   -h, --help           vis denne hjelpen

en:   -V, --version        display version information
nb:   -V, --version        vis versjonsinformasjon

en: error setting rootdir '%s': out of memory
nb: feil ved bruk av rotkatalog '%s': tom for minne

en: error parsing '%s'
nb: feil ved tolking '%s'

en: error: repo '%s' not configured
nb: feil: pakkebrønnen '%s' er ikke konfigurert

en: warning: '%s' directives cannot be queried
nb: advarsel: kan ikke gjøre forespørsler mot direktiver: '%s'

en: warning: unknown directive '%s'
nb: advarsel: ukjent direktiv '%s'

en: error: directives may not be specified with %s
nb: feil: direktiver kan ikke spesifiseres med %s

en: Test a pacman package for validity.
nb: Kontroller gyldigheten til en pakke.

en: Usage: testpkg <package file>
nb: Bruk: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
nb: alpm kan ikke igangsettes: %s

en: Cannot find the given file.
nb: Fant ikke filen.

en: Cannot open the given file.
nb: Filen kan ikke åpnes.

en: Package is invalid.
nb: Ugyldig pakke.

en: libalpm error: %s
nb: libalpm feil: %s

en: Package is valid.
nb: Gyldig pakke.

en: error releasing alpm
nb: feil ved slipp av alpm
