Arch Linux Pacman package manager - en to pl translation catalogue (332 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
pl: Uruchamianie przed-transakcji...

en: Running post-transaction hooks...
pl: Uruchamianie po-transakcji...

en: checking dependencies...
pl: sprawdzanie zależności…

en: checking for file conflicts...
pl: sprawdzanie konfliktów plików…

en: resolving dependencies...
pl: rozwiązywanie zależności…

en: looking for conflicting packages...
pl: szukanie sprzecznych pakietów...

en: Processing package changes...
pl: Przetwarzanie zmian pakietu...

en: installing %s...
pl: instalowanie %s…

en: upgrading %s...
pl: aktualizowanie %s…

en: reinstalling %s...
pl: przeinstalowywanie %s…

en: downgrading %s...
pl: przywracanie poprzedniej wersji %s…

en: removing %s...
pl: usuwanie %s…

en: checking package integrity...
pl: sprawdzanie spójności pakietów…

en: checking keyring...
pl: sprawdzanie bazy kluczy…

en: downloading required keys...
pl: pobieranie potrzebnych kluczy…

en: loading package files...
pl: wczytywanie plików pakietu…

en: Retrieving packages...
pl: Pobieranie pakietów…

en: checking available disk space...
pl: sprawdzanie dostępnego miejsca na dysku…

en: %s optionally requires %s
pl: %s opcjonalnie wymaga %s

en: %s installed as %s.pacnew
pl: %s zainstalowany jako %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
pl: %s zachowany jako %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
pl: %s jest w IgnorePkg/IgnoreGroup. Zainstalować pomimo tego?

en: Replace %s with %s/%s?
pl: Zastąpić %s przez %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
pl: %s konfliktuje z %s. Usunąć %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
pl: %s i %s konfliktują ze sobą (%s). Usunąć %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
pl[0]: Następujący pakiet nie mógł zostać zaktualizowany w wyniku niespełnionych zależności:
pl[1]: Następujące pakiety nie mogły zostać zaktualizowane w wyniku niespełnionych zależności:
pl[2]: Następujące pakiety nie mogły zostać zaktualizowane w wyniku niespełnionych zależności:
pl[3]: Następujące pakiety nie mogły zostać zaktualizowane w wyniku niespełnionych zależności:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
pl[0]: Czy chcesz pominąć powyższy pakiet przy aktualizacji?
pl[1]: Czy chcesz pominąć powyższe pakiety przy aktualizacji?
pl[2]: Czy chcesz pominąć powyższe pakiety przy aktualizacji?
pl[3]: Czy chcesz pominąć powyższe pakiety przy aktualizacji?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
pl[0]: Dostępny jest %zu dostawca dla %s
pl[1]: Dostępnych jest %zu dostawców dla %s
pl[2]: Dostępnych jest %zu dostawców dla %s
pl[3]: Dostępnych jest %zu dostawców dla %s

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
pl: Plik %s jest uszkodzony (%s).
    Czy chcesz go usunąć?

en: Import PGP key %s?
pl: Zaimportować klucz PGP %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
pl: Zaimportować klucz PGP %s, "%s"?

en: installing
pl: instalowanie

en: upgrading
pl: aktualizowanie

en: downgrading
pl: przywracanie poprzedniej wersji

en: reinstalling
pl: przeinstalowywanie

en: removing
pl: usuwanie

en: checking for file conflicts
pl: sprawdzanie konfliktów plików

en: checking available disk space
pl: sprawdzanie dostępnego miejsca na dysku

en: checking package integrity
pl: sprawdzanie spójności pakietów

en: checking keys in keyring
pl: sprawdzanie kluczy w bazie

en: loading package files
pl: wczytywanie listy plików

en: Total
pl: Łącznie

en: %s: %s (File type mismatch)
pl: %s: %s (niespójność typu pliku)

en: %s: %s (UID mismatch)
pl: %s: %s (niespójność UID)

en: %s: %s (GID mismatch)
pl: %s: %s (niespójność GID)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
pl: %s: %s (niespójność uprawnień)

en: backup file
pl: plik kopii zapasowej

en: %s: %s (Modification time mismatch)
pl: %s: %s (niespójność czasu modyfikacji)

en: unable to read symlink contents: %s
pl: nie udało się odczytać zawartości dowiązania symbolicznego: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
pl: %s: %s (niespójność ścieżki dowiązania symbolicznego)

en: %s: %s (Size mismatch)
pl: %s: %s (niespójność rozmiaru)

en: path too long: %s%s
pl: zbyt długa ścieżka: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
pl[0]: %s: w sumie %jd plik,
pl[1]: %s: w sumie %jd pliki,
pl[2]: %s: w sumie %jd plików,
pl[3]: %s: w sumie %jd plików,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
pl[0]: %jd brakujący plik
pl[1]: %jd brakujące pliki
pl[2]: %jd brakujących plików
pl[3]: %jd brakujących plików

en: %s: no mtree file
pl: %s: brak pliku mtree

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
pl: zbyt długa ścieżka: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
pl: typ pliku nie rozpoznany: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
pl[0]: %jd zmieniony plik
pl[1]: %jd zmienione pliki
pl[2]: %jd zmienionych plików
pl[3]: %jd zmienionych plików

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
pl[0]: błąd malloc: nie udało się przydzielić %zu bajtu
pl[1]: błąd malloc: nie udało się przydzielić %zu bajtów
pl[2]: błąd malloc: nie udało się przydzielić %zu bajtów
pl[3]: błąd malloc: nie udało się przydzielić %zu bajtów

en: could not get current working directory
pl: nie udało się odnaleźć bieżącego katalogu roboczego

en: could not chdir to download directory %s
pl: nie udało się zmienić katalogu na katalog pobierania %s

en: running XferCommand: fork failed!
pl: uruchamianie XferCommand: fork nieudany!

en: could not rename %s to %s (%s)
pl: nie udało się zmienić nazwy z %s na %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
pl: nie udało się przywrócić katalogu roboczego (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
pl: plik konfiguracyjny %s, linia %d: niewłaściwa wartość dla '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
pl: plik konfiguracyjny %s, linia %d: opcja '%s' nieprawidłowa, brak wsparcia dla sygnatur

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
pl: plik konfiguracyjny %s, linia %d: dyrektywa '%s' w sekcji '%s' nie została rozpoznana.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
pl: serwer lustrzany '%s' zawiera zmienną '%s', ale %s nie zostało zdefiniowane.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
pl: nie można dodać URL serwera do bazy danych '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
pl: nie udało się zarejestrować bazy danych '%s' (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
pl: spróbuj uruchomić pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
pl: problem z ustawieniem pliku dziennika '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
pl: problem z ustawieniem katalogu gpg '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
pl: problem z dodaniem katalogu (hookdir) '%s' (%s)

en: no '%s' configured
pl: nie ma skonfigurowanego '%s'

en: Failed to pass %s entry to libalpm
pl: Nie udało się zdać wpisu %s do libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
pl: plik konfiguracyjny %s, linia %d: '%s' opcja '%s' nie została rozpoznana

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
pl: plik konfiguracyjny %s, linia %d: dyrektywa %s potrzebuje wartości

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
pl: parsowanie konfiguracji przekroczyło maksymalną głębokość rekurencji, %d.

en: config file %s could not be read: %s
pl: plik konfiguracyjny %s nie może zostać odczytany: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
pl: plik %s, linia %d: Wszystkie dyrektywy muszą należeć do sekcji.

en: no targets specified (use -h for help)
pl: nie podano żadnych celów (użyj -h aby otrzymać pomoc)

en: no install reason specified (use -h for help)
pl: nie podano powodu instalacji (użyj -h aby otrzymać pomoc)

en: could not set install reason for package %s (%s)
pl: nie udało się ustawić powodu instalacji pakietu %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
pl: %s: powód instalacji został ustawiony jako zależność.

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
pl: %s: powód instalacji został ustawiony jako ręczny.

en: No database errors have been found!
pl: Nie odnaleziono błędów bazy danych!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
pl: %s należy do %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid package: '%s'
pl: nieprawidłowy pakiet: '%s'

en: package '%s' was not found
pl: pakiet '%s' nie został odnaleziony

en: Synchronizing package databases...
pl: Synchronizowanie baz danych z pakietami…

en: Architecture
pl: Architektura

en: Backup Files
pl: Pliki kopii zapasowej

en: Build Date
pl: Data zbudowania

en: Compressed Size
pl: Rozmiar skompresowany

en: Conflicts With
pl: Konfliktuje z

en: Depends On
pl: Zależy od

en: Description
pl: Opis

en: Download Size
pl: Do pobrania

en: Groups
pl: Grupy

en: Install Date
pl: Data zainstalowania

en: Install Reason
pl: Powód zainstalowania

en: Install Script
pl: Skrypt instalacyjny

en: Installed Size
pl: Rozmiar po instalacji

en: Licenses
pl: Licencje

en: MD5 Sum
pl: Suma MD5

en: Name
pl: Nazwa

en: Optional Deps
pl: Opcjonalne zależności

en: Optional For
pl: Opcjonalny dla

en: Packager
pl: Autor pakietu

en: Provides
pl: Dostarcza

en: Replaces
pl: Zastępuje

en: Repository
pl: Repozytorium

en: Required By
pl: Wymagany przez

en: SHA-256 Sum
pl: Suma SHA256

en: Signatures
pl: Podpisy

en: URL
pl: Adres url

en: Validated By
pl: Potwierdzone przez

en: Version
pl: Wersja

en:  [installed]
pl:  [zainstalowano]

en: Explicitly installed
pl: Ręczny

en: Installed as a dependency for another package
pl: Zależność innego pakietu

en: Unknown
pl: Nieznany

en: None
pl: Brak

en: Signature
pl: Podpis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: could not calculate checksums for %s
pl: nie udało się obliczyć sum kontrolnych dla %s

en: (none)
pl: (brak)

en: no changelog available for '%s'.
pl: brak listy zmian dla '%s'.

en: Changelog for %s:
pl: Lista zmian dla %s:

en: installed
pl: zainstalowano

en: options
pl: opcje

en: file(s)
pl: plik(i/ów)

en: package(s)
pl: pakiet(y)

en: usage
pl: sposób użycia

en: operation
pl: operacja

en: operations:
pl: operacje:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
pl: 
    użyj '%s {-h --help}' wraz z operacją aby sprawdzić dostępne opcje

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
pl:   -c, --cascade        usuń pakiet i wszystkie zależne pakiety

en:   -n, --nosave         remove configuration files
pl:   -n, --nosave         usuwa pliki konfiguracyjne

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
pl:   -s, --recursive      usuń niepotrzebne zależności
                           (-ss obejmuje ręcznie zainstalowane)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
pl:   -u, --unneeded       usuń niepotrzebne pakiety

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
pl:       --needed         nie instaluj ponownie aktualnych pakietów

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
pl:   -c, --changelog      wyświetl listę zmian pakietu

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
pl:   -d, --deps           pokaż pakiety będące zależnościami [filtr]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
pl:   -e, --explicit       pokaż ręcznie zainstalowane pakiety [filtr]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
pl:   -g, --groups         wyświetl zawartość grupy pakietów

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
pl:   -i, --info           wyświetl informacje o pakiecie (-ii o kopiach bezpieczeństwa.)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
pl:   -k, --check          sprawdź czy pliki należące do pakietów istnieją (-kk sprawdza właściwości plików)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
pl: -l, --list wyświetla zawartość pytanego pakietu

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
pl:   -m, --foreign        pokaż pakiety nieznalezione w repozytoriach [filtr]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
pl:   -n, --native         pokaż wyłącznie pakiety dostępne w repozytoriach [filtr]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
pl:   -o, --owns <plik>    sprawdź do którego pakietu należy dany plik

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
pl:   -p, --file <package> sprawdź zapytanie bezpośrednio w pakiecie zamiast w bazie danych

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
pl:   -q, --quiet          pokaż mniej informacji w wynikach wyszukiwania

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
pl:   -s, --search <regex> przeszukaj lokalnie zainstalowane pakiety pod kątem szukanego ciągu

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
pl: -t, --unrequired wyświetla pakiety (opcjonalnie) nie wymagane przez żaden
    pakiet (-tt dla zignorowania opcjonalnych zależności) [filtr]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
pl:   -u, --upgrades       pokaż nieaktualne pakiety [filtr]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
pl:   -c, --clean          usuń stare pakiety z pamięci podręcznej (-cc usuwa wszystkie)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
pl: -g, --groups wyświetla całą zawartość grupy pakietów
    (-gg dla wyświetlenia wszystkich grup i zawartości)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
pl: -i, --info wyświetla informacje o pakiecie (-ii dla rozszerzonej informacji)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
pl:   -l, --list <repo>    pokaż listę pakietów w repozytorium

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
pl:   -s, --search <regex> przeszukuje zdalne repozytoria pod kątem szukanego ciągu

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
pl: -u, --sysupgrade aktualizacja zainstalowanych pakietów (-uu pozwala na przywrócenie poprzednich wersji)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
pl: -y, --refresh pobiera świeże bazy danych pakietów z serwera
    (-yy dla wymuszenia odświeżenia nawet jeśli są aktualne)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
pl:       --asdeps         oznacz pakiety jako zależności

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
pl:       --asexplicit     oznacz pakiety jako zainstalowane ręcznie

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
pl: -k, --check sprawdź ważność lokalnej bazy danych (-kk dla synchronizacji baz danych)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
pl:   -q, --quiet          pomijaj na wyjściu informacje o powodzeniu

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
pl: -x, --regex umożliwiaj wyszukiwanie za pomocą wyrażeń regularnych

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
pl: --machinereadable
    wytwórz wyjście do odczytu maszynowego

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
pl:   -w, --downloadonly   wyłącznie pobierz pakiety, bez instalacji/aktualizacji czegokolwiek

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
pl:       --asdeps         zainstaluj pakiet jako zależność

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
pl:       --asexplicit     zainstaluj pakiet jako zainstalowany ręcznie

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
pl:       --ignore <pkg>   pomiń aktualizację pakietu (może zostać użyte więcej niż raz)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
pl:       --ignoregroup <grp>
                           poniń aktualizację grupy (może zostać użyte więcej niż raz)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
pl:   -d, --nodeps         pomiń sprawdzanie wersji zależności (-dd pomija wszystkie sprawdzenia)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
pl: --assume-installed <package=version>
    dodaje pakiet wirtualny, by spełnić zależności

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
pl:       --dbonly         zmodyfikuj tylko wpisy w bazie danych, nie pliki pakietów

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
pl:       --noprogressbar  nie pokazuj paska postępu podczas pobierania plików

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
pl:       --noscriptlet    nie wykonuj skryptu instalacyjnego

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
pl:   -p, --print          wypisz cele zamiast wykonać operację

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
pl:       --print-format <string>
                           opisuje sposób wypisania celów

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
pl:   -b, --dbpath <path>  ustaw alternatywną lokalizację bazy danych

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
pl:   -r, --root <path>    ustaw alternatywną partycję systemową

en:   -v, --verbose        be verbose
pl:   -v, --verbose        pokaż więcej szczegółów

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
pl:       --arch <arch>    ustaw alternatywną architekturę

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
pl:       --cachedir <dir> ustaw alternatywną lokalizację pamięci podręcznej pakietów

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
pl: --hookdir <dir> ustaw alternatywną lokalizację zaczepów

en:       --color <when>   colorize the output
pl:       --color <when>   użyj kolorów na wyjściu

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
pl:       --config <path>  ustaw alternatywny plik konfiguracji

en:       --debug          display debug messages
pl:       --debug          włącz debugowanie

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
pl:       --gpgdir <path>  ustaw alternatywny katalog domowy dla GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
pl:       --logfile <path> ustaw alternatywny plik dziennika

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
pl:       --noconfirm      nie pytaj o żadne potwierdzenia

en:       --confirm        always ask for confirmation
pl: --confirm zawsze pytaj o potwierdzenie

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
pl:                        Ten program może być swobodnie rozpowszechniany na
                           zasadach licencji GNU General Public License.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
pl: obcięto HTTP_USER_AGENT

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
pl: nieprawidłowa opcja: '%s' i '%s' nie mogą być stosowane razem

en: invalid argument '%s' for %s
pl: nieprawidłowy argument '%s' dla %s

en: '%s' is not a valid debug level
pl: '%s' nie jest poprawnym poziomem debugowania

en: only one operation may be used at a time
pl: tylko jedna operacja może być użyta na raz

en: invalid option '-%c'
pl: nieprawidłowa opcja '-%c'

en: invalid option '--%s'
pl: nieprawidłowa opcja '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
pl: tę operację wykonać można jedynie jako root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
pl: błąd odczytu argumentów ze standardowego wejścia: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
pl: nie udało się ponownie otworzyć stdin: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
pl: argument '-' określony z pustymi danymi wejściowymi

en: argument '-' specified without input on stdin
pl: argument '-' określony bez danych wejściowych na stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
pl: błąd operacji chroot na '%s': (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
pl: nie podano żadnej operacji (użyj -h aby otrzymać pomoc)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
pl: %s należy do %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
pl: nie podano pliku dla --owns

en: empty string passed to file owner query
pl: do zapytania o właściciela pliku przekazano pusty ciąg znaków

en: No package owns %s
pl: Żaden pakiet nie jest właścicielem %s

en: path too long: %s/
pl: zbyt długa ścieżka: %s/

en: [ignored]
pl: [zignorowany]

en: group '%s' was not found
pl: grupa '%s" nie została znaleziona

en: could not load package '%s': %s
pl: nie można załadować pakietu '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
pl: '%s' jest plikiem, możesz chcieć użyć %s.

en: target not found: %s
pl: pakiet %s nie został znaleziony

en: failed to prepare transaction (%s)
pl: nie udało się przygotować transakcji (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
pl: usunięcie %s uszkodzi zależność '%s' wymaganą przez %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
pl: %s desygnowany jest jako HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
pl: Na liście celów znaleziono pakiet oznaczony jako HoldPkg. Czy chcesz kontynuować?

en:  there is nothing to do
pl:  nie ma nic do zrobienia

en: Do you want to remove these packages?
pl: Czy chcesz usunąć te pakiety?

en: failed to commit transaction (%s)
pl: nie udało się dokonać transakcji (%s)

en: could not remove %s: %s
pl: nie udało się usunąć %s: %s

en: could not access database directory
pl: nie udało się uzyskać dostępu do katalogu bazy danych

en: Database directory: %s
pl: Katalog bazy danych: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
pl: Czy chcesz usunąć nieużywane repozytoria?

en: removing unused sync repositories...
pl: usuwanie nieużywanych repozytoriów…

en: Packages to keep:
pl: Pakiety do zachowania:

en:   All locally installed packages
pl:   Lokalnie zainstalowane pakiety

en:   All current sync database packages
pl:   Pakiety zainstalowane z repozytoriów

en: Cache directory: %s
pl: Katalog pamięci podręcznej : %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
pl: Czy chcesz usunąć odinstalowane pakiety z pamięci podręcznej?

en: removing old packages from cache...
pl: usuwanie starych pakietów z pamięci podręcznej…

en: Do you want to remove ALL files from cache?
pl: Czy chcesz usunąć WSZYSTKIE pliki z pamięci podręcznej?

en: removing all files from cache...
pl: usuwanie wszystkich plików z pamięci podręcznej…

en: could not access cache directory %s
pl: nie udało się uzyskać dostępu do katalogu pamięci podręcznej %s

en: repository '%s' does not exist
pl: repozytorium '%s' nie istnieje

en: repository "%s" was not found.
pl: repozytorium "%s" nie zostało znalezione.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
pl[0]: Znaleziono %d pakiet w grupie %s%s%s:
pl[1]: Znaleziono %d pakiety w grupie %s%s%s:
pl[2]: Znaleziono %d pakietów w grupie %s%s%s:
pl[3]: Znaleziono %d pakietów w grupie %s%s%s:

en: skipping target: %s
pl: pomijanie celu: %s

en: database not found: %s
pl: baza danych %s nie została znaleziona

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
pl: '%s' jest plikiem, czy chodziło Ci o %s zamiast %s?

en: Starting full system upgrade...
pl: Rozpoczynanie pełnej aktualizacji systemu…

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
pl: nie można spełnić zależności '%s' wymaganej przez %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
pl: instalacja %s (%s) uszkodzi zależności '%s' wymagane przez %s

en: package %s does not have a valid architecture
pl: pakiet %s nie posiada poprawnej architektury

en: %s and %s are in conflict
pl: %s i %s są w konflikcie

en: %s and %s are in conflict (%s)
pl: %s jest w konflikcie z %s (%s)

en: Proceed with download?
pl: Kontynuować pobieranie?

en: Proceed with installation?
pl: Kontynuować instalację?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
pl: %s znajduje się zarówno w '%s' i w '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
pl: %s: %s występuje w systemie plików (właścicielem jest %s)

en: %s: %s exists in filesystem
pl: %s: %s znajduje się w systemie plików

en: %s is invalid or corrupted
pl: %s jest niepoprawny lub uszkodzony

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
pl: Wystąpiły błędy, nie zaktualizowano żadnego pakietu.

en: loading packages...
pl: wczytywanie pakietów…

en: failed to init transaction (%s)
pl: nie udało się zainicjować transakcji (%s)

en: could not lock database: %s
pl: nie udało się zablokować bazy danych: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
pl:   jeśli jesteś pewien, że menedżer pakietów nie jest
      już uruchomiony, możesz usunąć %s.

en: failed to release transaction (%s)
pl: nie udało się wyswobodzić transakcji (%s)

en: no usable package repositories configured.
pl: nie skonfigurowano żadnego repozytorium.

en: database '%s' is not valid (%s)
pl: baza danych '%s' jest niepoprawna (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
pl: nie udało się zsynchronizować wszystkich baz danych (%s)

en: insufficient columns available for table display
pl: niewystarczająca szerokość okna, aby wyświetlić tabelę

en: Valid
pl: Właściwy

en: Key expired
pl: Klucz wygasł

en: Expired
pl: Wygasł

en: Invalid
pl: Niewłaściwy

en: Key unknown
pl: Klucz nieznany

en: Key disabled
pl: Klucz wyłączony

en: Signature error
pl: Błąd podpisu

en: full trust
pl: pełne zaufanie

en: marginal trust
pl: marginalne zaufanie

en: never trust
pl: brak zaufania

en: unknown trust
pl: nieznane zaufanie

en: %s, %s from "%s"
pl: %s, %s od "%s"

en: Package
pl: Pakiet

en: Old Version
pl: Obecna wersja

en: New Version
pl: Nowa wersja

en: Net Change
pl: Zmiana

en: removal
pl: usunięcie

en: Packages
pl: Pakiety

en: Total Download Size:
pl: Do pobrania:

en: Total Installed Size:
pl: Do zainstalowania:

en: Total Removed Size:
pl: Odzyskane miejsce na dysku:

en: Net Upgrade Size:
pl: Zmiana po aktualizacji:

en:  [pending]
pl: [w oczekiwaniu]

en: New optional dependencies for %s
pl: Nowe opcjonalne zależności dla %s

en: Optional dependencies for %s
pl: Opcjonalne zależności dla %s

en: Repository %s%s
pl: Repozytorium %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
pl: nieprawidłowa wartość: %d nie jest pomiędzy %d i %d

en: invalid number: %s
pl: nieprawidłowy numer: %s

en: Enter a selection (default=all)
pl: Wybierz pakiety (domyślnie=wszystkie)

en: Enter a number (default=%d)
pl: Podaj numer (domyślnie=%d)

en: [Y/n]
pl: [T/n]

en: [y/N]
pl: [t/N]

en: Y
pl: T

en: YES
pl: TAK

en: NO
pl: NIE

en: failed to allocate string
pl: nie można przydzielić łańcucha

en: error:
pl: błąd:

en: warning:
pl: ostrzeżenie:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
pl: pacman-conf - narzędzie do odczytywania pliku konfiguracyjnego pacmana

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
pl: Sposób użycia:  pacman-conf [opcje] [<directive>...]

en: options:
pl: opcje:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
pl:   -c, --config=<path>  użyj alternatywnego pliku konfiguracyjnego

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
pl:   -R, --rootdir=<path> użyj alternatywnego miejsca instalacji

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
pl:   -r, --repo=<remote>  odczytaj opcje konkretnego repozytorium

en:   -v, --verbose        always show directive names
pl:   -v, --verbose        zawsze wypisuj nazwy dyrektyw

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
pl:   -l, --repo-list      pokaż listę skonfigurowanych repozytoriów

en:   -h, --help           display this help information
pl:   -h, --help           wyświetl ten tekst pomocy

en:   -V, --version        display version information
pl:   -V, --version        wyświetl informacje o wersji

en: error setting rootdir '%s': out of memory
pl: błąd podczas ustawiania '%s' jako root katalogu: brak pamięci

en: error parsing '%s'
pl: błąd podczas parsowania '%s'

en: error: repo '%s' not configured
pl: błąd: repozytorium '%s' nie jest skonfigurowane

en: warning: '%s' directives cannot be queried
pl: ostrzeżenie: dyrektywy '%s' nie mogą zostać odczytane

en: warning: unknown directive '%s'
pl: ostrzeżenie: nieznana dyrektywa  '%s'

en: Test a pacman package for validity.
pl: Sprawdź poprawność pakietu pacmana.

en: Usage: testpkg <package file>
pl: Sposób użycia: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
pl: nie udało się zainicjalizować alpm: %s

en: Cannot find the given file.
pl: Nie udało się odnależć wskazanego pliku.

en: Cannot open the given file.
pl: Nie udało się otworzyć wskazanego pliku.

en: Package is invalid.
pl: Pakiet jest nieprawidłowy.

en: libalpm error: %s
pl: błąd libalpm: %s

en: Package is valid.
pl: Pakiet jest poprawny.
