Arch Linux Pacman package manager - en to ro translation catalogue (287 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
ro: Se execută hook-urile ante-tranzacție...

en: Running post-transaction hooks...
ro: Se execută hook-urile post-tranzacție...

en: checking dependencies...
ro: se verifică dependențele...

en: checking for file conflicts...
ro: se verifică dacă sunt conflicte între fișiere...

en: resolving dependencies...
ro: se rezolvă dependențele...

en: looking for conflicting packages...
ro: se caută pachete în conflict...

en: Processing package changes...
ro: Se procesează schimbările pachetului...

en: installing %s...
ro: se instalează %s...

en: upgrading %s...
ro: se actualizează %s...

en: reinstalling %s...
ro: se reinstalează %s...

en: downgrading %s...
ro: se retrogradează %s...

en: removing %s...
ro: se elimină %s...

en: checking package integrity...
ro: se verifică integritatea pachetului...

en: checking keyring...
ro: se verifică inelul de chei...

en: downloading required keys...
ro: se descarcă cheile necesare...

en: loading package files...
ro: se încarcă fișierele pachetului...

en: Retrieving packages...
ro: Se preiau pachetele...

en: checking available disk space...
ro: se verifică spațiul disponibil pe disc...

en: %s optionally requires %s
ro: %s necesită opțional %s

en: %s installed as %s.pacnew
ro: %s a fost instalat ca %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
ro: %s a fost salvat ca %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
ro: %s este în IgnorePkg/IgnoreGroup. Se instalează oricum?

en: Replace %s with %s/%s?
ro: Se înlocuiește %s cu %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
ro: %s și %s sunt în conflict. Elimină %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
ro: %s și %s sunt în conflict (%s). Elimină %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
ro[0]: Următorul pachet nu poate fi actualizat datorită unor dependențe nerezolvabile:
ro[1]: Următoarele pachete nu pot fi actualizate datorită unor dependențe nerezolvabile:
ro[2]: Următoarele pachete nu pot fi actualizate datorită unor dependențe nerezolvabile:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
ro[0]: Dorești omiterea pachetului de mai sus pentru această actualizare?
ro[1]: Dorești omiterea pachetelor de mai sus pentru această actualizare?
ro[2]: Dorești omiterea pachetelor de mai sus pentru această actualizare?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
ro[0]: Există %zu furnizor disponibil pentru %s
ro[1]: Există %zu furnizori disponibili pentru %s
ro[2]: Există %zu de furnizori disponibili pentru %s

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
ro: Fișierul %s este corupt (%s).
    Doriți să îl ștergeți?

en: installing
ro: se instalează

en: upgrading
ro: se actualizează

en: downgrading
ro: se retrogradează

en: reinstalling
ro: se reinstalează

en: removing
ro: se elimină

en: checking for file conflicts
ro: se caută conflicte între fișiere

en: checking available disk space
ro: se verifică spațiul disponibil pe disc

en: checking package integrity
ro: se verifică integritatea pachetului

en: checking keys in keyring
ro: se verifică cheile din inelul de chei

en: loading package files
ro: se încarcă fișierele pachetului

en: %s: %s (File type mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la nivel de tip de fișier)

en: %s: %s (UID mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la nivel de UID)

en: %s: %s (GID mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la nivel de GID)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la nivel de permisiuni)

en: backup file
ro: fișier copie de siguranță

en: %s: %s (Modification time mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la nivel de dată de modificare)

en: unable to read symlink contents: %s
ro: nu se poate citi conținutul legăturii simbolice : %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la calea legăturii simbolice)

en: %s: %s (Size mismatch)
ro: %s: %s (Nepotrivire la nivel de mărime)

en: path too long: %s%s
ro: cale prea lungă: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
ro[0]: %s: %jd fișier în total,
ro[1]: %s: %jd fișiere în total,
ro[2]: %s: %jd de fișiere în total,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
ro[0]: %jd fișier lipsă
ro[1]: %jd fișiere lipsă
ro[2]: %jd de fișiere lipsă

en: %s: no mtree file
ro: %s: nu există fișier mtree

en: file type not recognized: %s%s
ro: tipul fișierului nu este recunoscut: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
ro[0]: %jd fișier modificat
ro[1]: %jd fișiere modificate
ro[2]: %jd de fișiere modificate

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
ro[0]: eșec malloc: nu s-a putut aloca %zu octet
ro[1]: eșec malloc: nu s-au putut aloca %zu octeți
ro[2]: eșec malloc: nu s-au putut aloca %zu de octeți

en: could not get current working directory
ro: nu s-a putut determina dosarul de lucru curent

en: could not chdir to download directory %s
ro: nu s-a putut schimba directorul în cel de descărcare %s

en: running XferCommand: fork failed!
ro: se rulează XferCommand: ramificarea a eșuat!

en: could not rename %s to %s (%s)
ro: nu s-a putut redenumi %s în %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
ro: nu s-a putut restabili directorul de lucru curent (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
ro: fișierul de configurare %s, linia %d: valoare nevalidă pentru '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
ro: fișierul de configurare %s, linia %d: opțiunea '%s' nevalidă, fără suport pentru semnătură

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
ro: fișierul de configurare %s, linia %d: directiva '%s' din secțiunea '%s' nu a fost recunoscută.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
ro: oglinda '%s' conține variabila '%s', dar nu este definit niciun '%s'.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
ro: nu s-a putut adăuga adresa URL a serverului la baza de date '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
ro: nu se poate înregistra '%s' baza de date (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
ro: încercați să rulați pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
ro: problemă la setarea fișierului de jurnal '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
ro: problemă la setarea gpgdir '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
ro: problemă la adăugarea hookdir '%s' (%s)

en: no '%s' configured
ro: niciun '%s' configurat

en: Failed to pass %s entry to libalpm
ro: Eșec la transmiterea intrării %s către libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
ro: fișierul de configurare %s, linia %d: '%s' opțiunea '%s' nu a fost recunoscută

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
ro: fișierul de configurare %s, linia %d: directiva '%s' are nevoie de o valoare

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
ro: parcurgerea configurării a depășit adâncimea max de recursivitate %d.

en: config file %s could not be read: %s
ro: fișierul de configurare %s nu a putut fi citit: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
ro: fișierul de configurare %s, linia %d: Toate directivele trebuie să aparțină unei secțiuni.

en: no targets specified (use -h for help)
ro: nu sunt specificate ținte (folosiți -h pentru ajutor)

en: no install reason specified (use -h for help)
ro: nu este specificat un motiv pentru instalare (folosește -h pentru ajutor)

en: could not set install reason for package %s (%s)
ro: nu s-a putut seta motivul de instalare pentru pachetul %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
ro: %s: motivul pentru instalare a fost schimbat în 'instalat ca dependență'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
ro: %s: motivul pentru instalare a fost schimbat în: 'instalat explicit'

en: package '%s' was not found
ro: pachetul '%s' nu a fost găsit

en: Synchronizing package databases...
ro: Se sincronizează bazele de date cu pachete...

en: Architecture
ro: Arhitectură

en: Backup Files
ro: Fișiere copie de siguranță

en: Build Date
ro: Dată construcție

en: Compressed Size
ro: Mărime comprimată

en: Conflicts With
ro: În conflict cu

en: Depends On
ro: Depinde de

en: Description
ro: Descriere

en: Download Size
ro: Mărime descărcare

en: Groups
ro: Grupuri

en: Install Date
ro: Dată instalare

en: Install Reason
ro: Motiv instalare

en: Install Script
ro: Script de instalare

en: Installed Size
ro: Mărime instalare

en: Licenses
ro: Licențe

en: MD5 Sum
ro: Suma MD5

en: Name
ro: Nume

en: Optional Deps
ro: Dep. opționale

en: Optional For
ro: Opțional pentru

en: Packager
ro: Autor pachet

en: Provides
ro: Furnizează

en: Replaces
ro: Înlocuiește

en: Repository
ro: Depozit

en: Required By
ro: Cerut de

en: SHA-256 Sum
ro: Sumă SHA-256

en: Signatures
ro: Semnături

en: Validated By
ro: Validat de

en: Version
ro: Versiune

en:  [installed]
ro:  [instalat]

en: Explicitly installed
ro: Instalat în mod explicit

en: Installed as a dependency for another package
ro: Instalat ca o dependență pentru un alt pachet

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: None
ro: Niciunul

en: Signature
ro: Semnătură

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: could not calculate checksums for %s
ro: nu s-au putut calcula sumele de control pentru %s

en: (none)
ro: (niciunul)

en: no changelog available for '%s'.
ro: nu exista istoric de modificări pentru '%s'.

en: Changelog for %s:
ro: Istoric de modificări pentru %s:

en: installed
ro: instalat

en: options
ro: opțiuni

en: file(s)
ro: fișier(e)

en: package(s)
ro: pachet(e)

en: usage
ro: utilizare

en: operation
ro: operațiune

en: operations:
ro: operațiuni:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
ro: 
    folosește '%s {-h --help}' cu o operațiune pentru opțiunile disponibile

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
ro:   -c, --cascade        elimină pachete precum și toate pachetele care depind de ele

en:   -n, --nosave         remove configuration files
ro:   -n, --nosave         elimină fișierele de configurare

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
ro:   -s, --recursive      elimină dependențele inutile
                           (-ss include dependențele instalate explicit

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
ro:   -u, --unneeded       elimină pachetele care nu sunt necesare

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
ro:       --needed         nu reinstalează pachetele deja actualizate

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
ro:   -c, --changelog      afișează istoricul de modificări al pachetului

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
ro:   -d, --deps           listează pachetele instalate ca dependențe [filtru]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
ro:   -e, --explicit       listează pachetele instalate în mod explicit [filtru]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
ro:   -g, --groups         afișează toți membrii unui grup de pachete

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
ro:   -i, --info           afișează informații despre pachet
                           (-ii pentru fișierele copie de siguranță)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
ro:   -k, --check          verifică dacă fișierele pachetului există
                           (-kk pentru proprietățile fișierului)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
ro:   -l, --list           listează fișierele deținute de pachetul interogat

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
ro:   -m, --foreign        listează pachetele instalate ce nu se găsesc în bazele
                           de date ale depozitelor [filtru]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
ro:   -n, --native         listează doar pachetele instalate care se regăsesc în bazele
                           de date ale depozitelor [filtru]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
ro:   -o, --owns <fișier>  interoghează pachetul care deține <fișier>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
ro:   -p, --file <pachet>  interoghează un fișier pachet în locul bazei de date

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
ro:   -q, --quiet          arată mai puține informații pentru interogare și căutare

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
ro:   -s, --search <regex> caută pachete instalate local care se potrivesc șirurilor de caractere

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
ro:   -t, --unrequired     listează pachetele care nu sunt cerute (opțional) de niciun
                           pachet (-tt pentru a ignora optdepends) [filtru]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
ro:   -u, --upgrades       listează pachetele învechite [filtru]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
ro:   -c, --clean          elimină pachetele vechi din dosarul cache (-cc pentru toate)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
ro:   -g, --groups         vezi toți membrii unui grup de pachete
                           (-gg pentru a vedea toate grupurile și toți membrii)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
ro:   -i, --info           vezi informații despre pachet (-ii pentru informații extinse)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
ro:   -l, --list <repo>    vezi o listă a pachetelor dintr-un depozit

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
ro:   -s, --search <regex> caută în depozitele la distanță potriviri cu șirurile de caractere

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
ro:   -u, --sysupgrade     actualizează pachetele instalate (-uu permite retrogradările)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
ro:   -y, --refresh        descarcă baze de date actualizate ale pachetelor de pe server
                           (-yy pentru a forța o împrospătare chiar și dacă deja actualizate)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
ro:       --asdeps         marchează pachetele ca instalate ne-explicit

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
ro:       --asexplicit     marchează pachetele ca instalate în mod explicit

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
ro:   -k, --check          testează baza de date locală pentru valabilitate
                           (-kk pentru baze de date sync)

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
ro:   -x, --regex          activează căutarea prin folosirea expresiilor regulate

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
ro:       --machinereadable
                           produce un format optimizat pentru mașină

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
ro:   -w, --downloadonly   descarcă pachete dar nu instalează/actualizează nimic

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
ro:       --asdeps         instalează pachetele ca instalate ne-explicit

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
ro:       --asexplicit     instalează pachetele ca instalate în mod explicit

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
ro:       --ignore <pkg>   ignoră actualizările unui pachet (se poate folosi de mai multe ori)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
ro:       --ignoregroup <grp>
                           ignoră o actualizare de grup (se poate folosi de mai multe ori)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
ro:   -d, --nodeps         se omite verificare versiunii dependențelor (-dd pentru a omite toate verificările)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
ro:       --assume-installed <pachet=versiune>
                           adaugă un pachet virtual pentru a satisface dependențele

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
ro:       --dbonly         modifică doar intrările în baza de date, nu și fișierele pachetului

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
ro:       --noprogressbar  nu afișa bara de progres la descărcarea fișierelor

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
ro:       --noscriptlet    nu se execută scriptlet-ul de instalare dacă există deja unul

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
ro:   -p, --print          afișează țintele în loc de a efectua operațiunea

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
ro:       --print-format <șir>
                           specifică cum vor fi afișate țintele

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
ro:   -b, --dbpath <cale>  setează o locație alternativă a bazei de date

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
ro:   -r, --root <cale>    setează o cale de instalare alternativă

en:   -v, --verbose        be verbose
ro:   -v, --verbose        mai detaliat

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
ro:       --arch <arhit>   setează o arhitectură alternativă

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
ro:       --cachedir <dir> setează o locație alternativă pentru cache-ul pachetului

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
ro:       --hookdir <dir>  setează o locație alternativă pentru hook

en:       --color <when>   colorize the output
ro:       --color <când>   colorează mesajele returnate

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
ro:       --config <cale>  setează un fișier de configurare alternativ

en:       --debug          display debug messages
ro:       --debug          afișează mesaje de depanare

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
ro:       --gpgdir <cale>  setează un dosar alternativ pentru GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
ro:       --logfile <cale> setează un fișier alternativ de jurnal

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
ro:       --noconfirm      nu cere nicio confirmare

en:       --confirm        always ask for confirmation
ro:       --confirm        întotdeauna cere confirmare

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
ro:                        Acest program poate fi redistribuit liber sub
                           termenii licenței GNU - General Public License.

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
ro: opțiune nevalidă: '%s' și '%s' nu pot fi folosite împreună

en: invalid argument '%s' for %s
ro: argumentul '%s' nu este valid pentru %s

en: '%s' is not a valid debug level
ro: '%s' nu este un nivel valid pentru depanare

en: only one operation may be used at a time
ro: doar o operațiune poate fi utilizată în același timp

en: invalid option '-%c'
ro: opțiune nevalidă '-%c'

en: invalid option '--%s'
ro: opțiune nevalidă '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
ro: nu puteți efectua această operațiune decât dacă sunteți root.

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
ro: eșec la redeschiderea stdin pentru citire: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
ro: argument '-' specificat cu stdin gol

en: argument '-' specified without input on stdin
ro: argument '-' specificat fără o intrare din stdin

en: no operation specified (use -h for help)
ro: nu este specificată nicio operațiune (folosiți -h pentru ajutor)

en: no file was specified for --owns
ro: nu este specificat niciun fișier pentru --owns

en: No package owns %s
ro: Niciun pachet nu deține %s

en: path too long: %s/
ro: cale prea lungă: %s/

en: [ignored]
ro: [ignorat]

en: group '%s' was not found
ro: grupul '%s' nu a fost găsit

en: could not load package '%s': %s
ro: nu s-a putut încărca pachetul '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
ro: '%s' este un fișier, probabil doriți să folosiți %s.

en: target not found: %s
ro: nu s-a găsit ținta: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
ro: eșec la pregătirea tranzacției (%s)

en: %s is designated as a HoldPkg.
ro: %s este desemnat ca un HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
ro: HoldPkg a fost găsit în lista țintă. Doriți să continuați?

en:  there is nothing to do
ro:  nu e nimic de făcut

en: Do you want to remove these packages?
ro: Doriți să eliminați aceste pachete?

en: failed to commit transaction (%s)
ro: eșec la efectuarea tranzacției (%s)

en: could not remove %s: %s
ro: nu s-a putut elimina %s: %s

en: could not access database directory
ro: nu poate fi accesat dosarul bazei de date

en: Database directory: %s
ro: Dosar bază de date: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
ro: Vreți să eliminați depozitele nefolosite?

en: removing unused sync repositories...
ro: se elimină depozitele de sincronizare nefolosite...

en: Packages to keep:
ro: Pachete de păstrat:

en:   All locally installed packages
ro:   Toate pachetele instalate local

en:   All current sync database packages
ro:   Toate pachetele din baza de date sincronizată

en: Cache directory: %s
ro: Dosar cache: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
ro: Doriți să eliminați toate celelalte pachete din cache?

en: removing old packages from cache...
ro: se elimină pachetele vechi din cache...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
ro: Doriți să eliminați TOATE fișierele din cache?

en: removing all files from cache...
ro: se elimină toate fișierele din cache...

en: could not access cache directory %s
ro: nu poate fi accesat dosarul cache %s

en: repository '%s' does not exist
ro: depozitul '%s' nu există

en: repository "%s" was not found.
ro: depozitul "%s" nu a fost găsit.

en: skipping target: %s
ro: se omite ținta: %s

en: database not found: %s
ro: nu s-a găsit baza de date: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
ro: '%s' este un fișier, ați vrut %s în loc de %s?

en: Starting full system upgrade...
ro: Se pornește actualizarea completă a sistemului...

en: package %s does not have a valid architecture
ro: pachetul %s nu are o arhitectură validă

en: %s and %s are in conflict
ro: %s și %s sunt în conflict

en: %s and %s are in conflict (%s)
ro: %s și %s sunt în conflict (%s)

en: Proceed with download?
ro: Continuați cu descărcarea?

en: Proceed with installation?
ro: Continuați cu instalarea?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
ro: %s există şi în '%s' şi în '%s'

en: %s: %s exists in filesystem
ro: %s: %s există în sistemul de fișiere

en: %s is invalid or corrupted
ro: %s este nevalid sau corupt

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
ro: Au apărut erori, niciun pachet nu a fost actualizat.

en: loading packages...
ro: se încarcă pachetele...

en: failed to init transaction (%s)
ro: eșec la inițializarea tranzacției (%s)

en: could not lock database: %s
ro: nu s-a putut bloca baza de date: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
ro:   dacă sunteți sigur că niciun manager de pachete
      nu este activ, atunci puteți elimina %s

en: failed to release transaction (%s)
ro: eșec la realizarea tranzacției (%s)

en: no usable package repositories configured.
ro: nu sunt configurate depozite de pachete utilizabile.

en: database '%s' is not valid (%s)
ro: baza de date '%s' este nevalidă (%s)

en: insufficient columns available for table display
ro: coloane insuficiente pentru afișarea tabelului

en: Key expired
ro: Cheie expirată

en: Expired
ro: Expirat

en: Invalid
ro: Nevalid

en: Key unknown
ro: Cheie necunoscută

en: Key disabled
ro: Cheie dezactivată

en: Signature error
ro: Eroare de semnătură

en: full trust
ro: încredere deplină

en: marginal trust
ro: încredere marginală

en: never trust
ro: fără încredere

en: unknown trust
ro: încredere necunoscută

en: %s, %s from "%s"
ro: %s, %s din "%s"

en: Package
ro: Pachet

en: Old Version
ro: Versiune precedentă

en: New Version
ro: Versiune nouă

en: Net Change
ro: Schimbare netă

en: removal
ro: eliminare

en: Packages
ro: Pachete

en: Total Download Size:
ro: Mărimea totală a descărcării:

en: Total Installed Size:
ro: Mărimea totală a instalării:

en: Total Removed Size:
ro: Mărimea totală a eliminării:

en: Net Upgrade Size:
ro: Mărimea netă a actualizării:

en:  [pending]
ro:  [în așteptare]

en: New optional dependencies for %s
ro: Noi dependențe opționale pentru %s

en: Optional dependencies for %s
ro: Dependențe opționale pentru %s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
ro: valoare nevalidă: %d nu este între %d și %d

en: invalid number: %s
ro: număr nevalid: %s

en: Enter a selection (default=all)
ro: Introduceți o selecție (implicit=toate)

en: Enter a number (default=%d)
ro: Introduceți un număr (implicit=%d)

en: [Y/n]
ro: [D/n]

en: [y/N]
ro: [d/N]

en: Y
ro: D

en: YES
ro: DA

en: NO
ro: NU

en: failed to allocate string
ro: Eșuare la alocarea șirului

en: error:
ro: eroare:

en: warning:
ro: avertisment:
