Arch Linux Pacman package manager - en to sk translation catalogue (306 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
sk: Spúšťajú sa predtransakčné háky...

en: Running post-transaction hooks...
sk: Spúšťajú sa potransakčné háky...

en: checking dependencies...
sk: kontrolujem závislosti...

en: checking for file conflicts...
sk: kontrolujem konflikty súborov...

en: resolving dependencies...
sk: riešim závislosti.....

en: looking for conflicting packages...
sk: kontrolujem konflikty balíčkov...

en: Processing package changes...
sk: Spracovávajú sa zmeny balíkov...

en: installing %s...
sk: inštalujem %s...

en: upgrading %s...
sk: aktualizujem %s...

en: reinstalling %s...
sk: reinštalujem %s...

en: downgrading %s...
sk: znižujem verziu %s...

en: removing %s...
sk: odstraňujem %s...

en: checking package integrity...
sk: kontrolujem integritu balíčkov...

en: checking keyring...
sk: overujem kľúčenku...

en: downloading required keys...
sk: sťahujem potrebné kľúče...

en: loading package files...
sk: načítavanie balíčkov...

en: Retrieving packages...
sk: Získavam balíčky...

en: checking available disk space...
sk: zisťujem voľné miesto na disku...

en: %s optionally requires %s
sk: %s voliteľne vyžaduje %s

en: %s installed as %s.pacnew
sk: %s bol inštalovaný ako as %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
sk: %s bol uložený ako as %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
sk: %s je v IgnorePkg/IgnoreGroup. Napriek tomu nainštalovať?

en: Replace %s with %s/%s?
sk: Nahradiť %s za %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
sk: %s a %s sú v konflikte. Odstrániť %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
sk: %s a %s sú v konflikte (%s). Odstrániť %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
sk[0]: Nasledovný balíček nemohol byť aktualizovaný kvôli nevyriešiteľným závislostiam:
sk[1]: Nasledovné balíčky nemohli byť aktualizované kvôli nevyriešiteľným závislostiam:
sk[2]: Nasledovné balíčky nemohli byť aktualizované kvôli nevyriešiteľným závislostiam:
sk[3]: Nasledovné balíčky nemohli byť aktualizované kvôli nevyriešiteľným závislostiam:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
sk[0]: Chcete preskočiť aktualizáciu vyššie uvedeného balíčka?
sk[1]: Chcete preskočiť aktualizáciu vyššie uvedených balíčkov?
sk[2]: Chcete preskočiť aktualizáciu vyššie uvedených balíčkov?
sk[3]: Chcete preskočiť aktualizáciu vyššie uvedených balíčkov?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
sk[0]: K dispozícii je %zu poskytovateľ pre %s
sk[1]: K dispozícii sú %zu poskytovatelia pre %s
sk[2]: K dispozícii je %zu poskytovateľov pre %s:
sk[3]: K dispozícii je %zu poskytovateľov pre %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
sk: Súbor %s je poškodený (%s).
    Chcete ho vymazať?

en: installing
sk: inštalujem

en: upgrading
sk: aktualizujem

en: downgrading
sk: znižujem verziu

en: reinstalling
sk: reinštalujem

en: removing
sk: odstraňujem

en: checking for file conflicts
sk: kontrolujem konflikty súborov

en: checking available disk space
sk: zisťujem voľné miesto na disku

en: checking package integrity
sk: kontrolujem integritu balíčkov

en: checking keys in keyring
sk: overujem kľúče v kľúčenke

en: loading package files
sk: načítavam súbory balíčkov

en: %s: %s (File type mismatch)
sk: %s: %s (typ súboru sa nezhoduje)

en: %s: %s (UID mismatch)
sk: %s: %s (UID sa nezhoduje)

en: %s: %s (GID mismatch)
sk: %s: %s (GID sa nezhoduje)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
sk: %s: %s (práva sa nezhodujú)

en: backup file
sk: záložný súbor

en: %s: %s (Modification time mismatch)
sk: %s: %s (čas zmeny sa nezhoduje)

en: unable to read symlink contents: %s
sk: nepodarilo sa prečítať obsah symlinku: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
sk: %s: %s (cesta symlinku sa nezhoduje)

en: %s: %s (Size mismatch)
sk: %s: %s (veľkosť sa nezhoduje)

en: path too long: %s%s
sk: cesta príliš dlhá: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
sk[0]: %s: %jd súbor celkom,
sk[1]: %s: %jd súbory celkom,
sk[2]: %s: %jd súborov celkom,
sk[3]: %s: %jd súborov celkom,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
sk[0]: %jd chýbajúci súbor
sk[1]: %jd chýbajúce súbory
sk[2]: %jd chýbajúcich súborov
sk[3]: %jd chýbajúcich súborov

en: %s: no mtree file
sk: %s: žiadny mtree súbor

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
sk: príliš dlhá cesta: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
sk: neznámy typ súboru: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
sk[0]: %jd zmenený súbor
sk[1]: %jd zmenené súbory
sk[2]: %jd zmenených súborov
sk[3]: %jd zmenených súborov

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
sk[0]: malloc chyba: nepodarilo sa alokovať %zu bajt
sk[1]: malloc chyba: nepodarilo sa alokovať %zu bajty
sk[2]: malloc chyba: nepodarilo sa alokovať %zu bajtov
sk[3]: malloc chyba: nepodarilo sa alokovať %zu bajtov

en: could not get current working directory
sk: nepodarilo sa zistiť aktuálny pracovný adresár

en: could not chdir to download directory %s
sk: nie je možné sa prepnúť do adresára pre sťahovanie %s)

en: running XferCommand: fork failed!
sk: spustenie XferCommand: bolo neúspešné!

en: could not rename %s to %s (%s)
sk: nepodarilo sa premenovať %s na %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
sk: nie je možné obnoviť pracovný adresár (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
sk: konfiguračný súbor %s, riadok %d: neplatná hodnota pre '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
sk: konfiguračný súbor %s, riadok %d: voľba '%s'  nie je platná, cýba podpora pre podpisovanie

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
sk: konfiguračný súbor %s, riadok %d: direktíva '%s' v sekcii '%s' nebola rozpoznaná.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
sk: zrkadlo '%s' obsahuje  premmenú "%s", ale '%s' nie je definovaná.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
sk: nebolo možné pridať URL servera k databáze '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
sk: nie je možné zaregistrovať databázu '%s' (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
sk: skúste spustiť pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
sk: problém s nastavením log súboru '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
sk: problém pri nastavovaní gpgdir '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
sk: problém počas pridávania adresára hákov "%s" (%s)

en: no '%s' configured
sk: '%s' nie je nastavený

en: Failed to pass %s entry to libalpm
sk: Nepodarilo sa predať záznam %s do libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
sk: konfiguračný súbor %s, riadok %d: '%s' voľba '%s' nebola rozpoznaná

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
sk: konfiguračný súbor %s, riadok %d: direktíva '%s' vyžaduje hodnotu

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
sk: parsovanie konfiguračného súboru prekročilo maximálnu hĺbku rekurzie %d.

en: config file %s could not be read: %s
sk: konfiguračný súbor %s nie je možné načítať: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
sk: konfiguračný súbor %s, riadok %d: Všetky položky konfigurácie musia patriť do nejakej sekcie.

en: no targets specified (use -h for help)
sk: nie sú špecifikované ciele (použite -h pre nápovedu)

en: no install reason specified (use -h for help)
sk: nie je špecifikovaný dôvod inštalácie (použite -h pre nápovedu)

en: could not set install reason for package %s (%s)
sk: nepodarilo sa nastaviť dôvod pre inštaláciu balíčku %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
sk: %s: dôvod pre inštaláciu bol nastavený na 'inštalovaný ako závislosť'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
sk: %s: dôvod pre inštaláciu bol nastavený na 'explicitne nainštalovaný'

en: No database errors have been found!
sk: Neboli nájdené žiadne chyby databázy!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
sk: %s vlastní %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid package: '%s'
sk: neplatný balíček: '%s'

en: package '%s' was not found
sk: balíček '%s' nebol nájdený

en: Synchronizing package databases...
sk: Synchronizujem databázu balíčkov...

en: Architecture
sk: Architektúra

en: Backup Files
sk: Zálohované súbory

en: Build Date
sk: Dátum zostavenia

en: Compressed Size
sk: Komprimovaná veľkosť

en: Conflicts With
sk: Konfliktný s

en: Depends On
sk: Závisí na

en: Description
sk: Popis

en: Download Size
sk: Veľkosť na prevzatie

en: Groups
sk: Skupiny

en: Install Date
sk: Dátum inštalácie

en: Install Reason
sk: Dôvod inštalácie

en: Install Script
sk: Inštalačný skript

en: Installed Size
sk: Inštalovaná veľkosť

en: Licenses
sk: Licencie

en: MD5 Sum
sk: MD5 súčet

en: Name
sk: Meno

en: Optional Deps
sk: Voliteľné závislosti

en: Optional For
sk: Voliteľný pre

en: Packager
sk: Zabalil

en: Provides
sk: Poskytuje

en: Replaces
sk: Nahrádza

en: Repository
sk: Repozitár

en: Required By
sk: Požadovaný

en: SHA-256 Sum
sk: SHA-256 súčet

en: Signatures
sk: Podpisy

en: Validated By
sk: Overil

en: Version
sk: Verzia

en:  [installed]
sk: [inštalovaný]

en: Explicitly installed
sk: Explicitne nainštalovaný

en: Installed as a dependency for another package
sk: Nainštalovaný ako závislosť iného balíčka

en: Unknown
sk: Neznámy

en: None
sk: Nič

en: Signature
sk: Podpis

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: could not calculate checksums for %s
sk: nie je možné spočítať kontrolný súčet pre %s

en: (none)
sk: (žiadny)

en: no changelog available for '%s'.
sk: zoznam zmien pre '%s' nie je dostupný.

en: Changelog for %s:
sk: Changelog pre %s:

en: installed
sk: nainštalovaný

en: options
sk: voľby

en: file(s)
sk: súbor(y)

en: package(s)
sk: balíček(y)

en: usage
sk: použitie

en: operation
sk: operácia

en: operations:
sk: operacie:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
sk: 
    použite '%s {-h --help}' s operáciou pre dalšie dostupné voľby

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
sk:   -c, --cascade        odstrániť balíčky vrátane všetkých, ktoré na nich závisia

en:   -n, --nosave         remove configuration files
sk:   -n, --nosave         odstrániť konfiguračné súbory

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
sk:   -s, --recursive      odstrániť nepotrebné závislosti
                           (-ss zahŕňa explicitne nainštalované závislosti)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
sk:   -u, --unneeded       odstrániť nepotrebné balíčky

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
sk: --needed nepreinštalovávať balíčky, ktoré sú stále aktuálne

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
sk:   -c, --changelog      vypísať zoznam zmien balíčka

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
sk:   -d, --deps           zoznam všetkých balíčkov inštalovaných ako závislosti [filter]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
sk:   -e, --explicit       zoznam všetkých explicitne inštalovaných balíčkov [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
sk:   -g, --groups         vypísať všetky balíčky v skupine

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
sk:   -i, --info           zobraziť informácie o balíčku (-ii zálohované súbory)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
sk:   -k, --check          over, že súbory balíčka existujú (-kk pre vlastnosti súboru)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
sk:   -l, --list           zoznam súborov v balíčku

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
sk:   -m, --foreign        zoznam nainštalovaných balíčkov nenájdených v repozitároch [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
sk:   -n, --native         vypíš inštalované balíčky nachádzajúce sa iba v sync db(s) [filter]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
sk:   -o, --owns <file>    vyhľadať balíček obsahujúci <file>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
sk:   -p, --file <package> otázka na súbor balíčku miesto na databázu

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
sk:   -q, --quiet          zobraziť menej informácii pri otázke a hľadaní

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
sk:   -s, --search <regex> vyhľadať nainštalované balíčky, zodpovedajúce reťazcu

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
sk:   -t, --unrequired    vypísať zoznam balíčkov nepožadovaných (voliteľne) iným
                            balíčkom (-tt pre ignorovanie voliteľných závislostí) [filter]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
sk:   -u, --upgrades       vypísať zoznam všetkých aktualizovaných balíčkov [filter]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
sk:   -c, --clean          odstrániť staré balíčky z cache (-cc pre všetky)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
sk:   -g, --groups         vypísať všetky balíčky v skupine
                           (-gg pre zobrazenie všetkých skupín a ich balíčkov)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
sk:   -i, --info            zobraziť informácie o balíčku (-ii pre rozšírenú informáciu)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
sk:   -l, --list <repo>    zobraziť zoznam balíčkov v repozitári

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
sk:   -s, --search <regex> vyhľadať balíčky vo vzdialených repozitároch podľa reťazca

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
sk:   -u, --sysupgrade     aktualizovať nainštalované balíčky (-uu povoľuje downgrade)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
sk:   -y, --refresh         stiahnuť aktuálnu databázu balíčkov zo servera
                           (-yy pre vynútenie aktualizácie aj aktuálnych databáz)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
sk:       --asdeps         označiť balíčky ako závislosti

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
sk:       --asexplicit     označiť balíčky ako explicitne inštalované

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
sk:   -k, --check          testuj lokálnu databázu na korektnosť (-kk pre synch. databáz)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
sk:   -q, --quiet          zobraziť menej správ o úspechu

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
sk:   -x, --regex          umožni hľadanie využitím regulárnych výrazov

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
sk:       --machinereadable
                           vytvor strojovo-čítateľný výstup

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
sk:   -w, --downloadonly   iba stiahnuť balíčky, neinštalovať/neaktualizovať

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
sk:       --asdeps         nainštalovať balíčky ako závislosti

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
sk:       --asexplicit     nainštalovať balíčky ako explicitne inštalované

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
sk:       --ignore <pkg>   ignorovať aktualizáciu balíčka (možno použiť viackrát)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
sk:       --ignoregroup <grp>
                           ignorovať aktualizáciu skupiny (možno použiť viackrát)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
sk:   -d, --nodeps         odstrániť kontroly závislostí verzii (-dd pre preskočenie všetkých kontrol)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
sk:       --assume-installed <package=version>
                           pridať virtuálny balíček pre splnenie závislostí

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
sk: --dbonly upraviť len záznamy v databáze, nie balíčky

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
sk:       --noprogressbar  nezobrazovať priebeh sťahovania súborov

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
sk:       --noscriptlet    nespúšťať inštalačné skripty

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
sk: -p, --print vypíše ciele, nevykoná operáciu

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
sk:       --print-format <string>
                           určí, ako majú byť ciele vypísané

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
sk:   -b, --dbpath <path>  nastaviť iné umiestnenie databáze

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
sk:   -r, --root <path>    nastaviť iný koreňový adresár pre inštaláciu

en:   -v, --verbose        be verbose
sk:   -v, --verbose        zobraziť viac informácii

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
sk:       --arch <arch>    nastaviť alternatívnu architektúru

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
sk:       --sysroot        pracovať nad pripojeným hosťovským systémom (len pre roota)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
sk:       --cachedir <dir> nastaviť cestu k adresáru s cache

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
sk:       --hookdir <dir>  nastaví alternatívne umiestnenie hákov

en:       --color <when>   colorize the output
sk:       --color <kedy>   kolorizuj výstup

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
sk:       --config <path>  nastaviť cestu ku konfiguračnému súboru

en:       --debug          display debug messages
sk:       --debug          zobraziť ladiace správy

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
sk:       --gpgdir <cesta> nastaviť alternatívny domáci adresár pre GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
sk:       --logfile <path  nastaviť cestu k log súboru

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
sk:       --noconfirm      nepýtať sa na žiadne potvrdenia

en:       --confirm        always ask for confirmation
sk:       --confirm        vždy požaduj potvrdenie

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
sk:       --disable-download-timeout
                           použiť voľnejšie časové limity pre sťahovanie

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
sk:                        Tento program smie byť slobodne šírený pod
                           licenciou GNU GPL (General Public License).

en: HTTP_USER_AGENT truncated
sk: HTTP_USER_AGENT bol skrátený

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
sk: neplatná voľba: '%s' a '%s' nemôžu byť použité súčasne

en: invalid argument '%s' for %s
sk: neplatný argument '%s' pre %s

en: '%s' is not a valid debug level
sk: '%s' nie je platná ladiaca úroveň

en: only one operation may be used at a time
sk: súčasne je možné spustiť len jednu operáciu

en: invalid option '-%c'
sk: neplatná voľba '-%c'

en: invalid option '--%s'
sk: neplatná voľba '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
sk: operáciu nie je možné uskutočniť, ak nie ste root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
sk: zlyhalo čítanie argumentov zo stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
sk: nepodarilo sa znovuotvoriť štandardný vstup na čítanie: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
sk: argument '-' zadaný s prázdnym vstupom na stdin

en: argument '-' specified without input on stdin
sk: argument '-' špecifikovaný bez vstupu na stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
sk: chroot do '%s' zlyhal: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
sk: nebola špecifikovaná operácia (použite -h pre nápovedu)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
sk: %s vlastní %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
sk: nebol určený súbor pre --owns

en: empty string passed to file owner query
sk: dopytu na vlastníka súboru bol odovzdaný prázdny reťazec

en: No package owns %s
sk: Žiadny balíček nevlastní %s

en: path too long: %s/
sk: cesta je príliš dlhá: %s/

en: [ignored]
sk: [ignorovaný]

en: group '%s' was not found
sk: skupina '%s' nebola nájdená

en: could not load package '%s': %s
sk: nie je možné načítať balíček '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
sk: '%s' je súbor, možno budete chcieť použiť %s.

en: target not found: %s
sk: cieľ nebol nájdený: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
sk: zlyhala príprava transakcie (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
sk: odstránenie %s poruší závislosť '%s' vyžadovanú balíčkom %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
sk: %s je označený jako HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
sk: Medzi cieľmi bol nájdený balíček označený ako HoldPkg. Chcete pokračovať?

en:  there is nothing to do
sk:  nie je čo robiť

en: Do you want to remove these packages?
sk: Chcete odstrániť tieto balíčky?

en: failed to commit transaction (%s)
sk: zlyhalo vykonávanie transakcie (%s)

en: could not remove %s: %s
sk: nepodarilo sa odstrániť %s: %s

en: could not access database directory
sk: nie je možné pristupovať k adresáru s databázou

en: Database directory: %s
sk: Adresár databáze: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
sk: Chcete odstrániť nepoužívané repozitáre?

en: removing unused sync repositories...
sk: odstraňujem nepoužívané repozitáre...

en: Packages to keep:
sk: Balíčky, ktoré nebudú odstránené:

en:   All locally installed packages
sk:   Všetky lokálne nainštalované balíčky

en:   All current sync database packages
sk:   Všetky balíčky v databáze

en: Cache directory: %s
sk: Adresár cache: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
sk: Chcete odstrániť všetky ostatné balíčky z cache?

en: removing old packages from cache...
sk: odstraňujem staré balíčky z cache...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
sk: Chcete odstrániť VŠETKY súbory z cache?

en: removing all files from cache...
sk: odstraňujem všetky súbory z cache...

en: could not access cache directory %s
sk: nie je možné pristupovať k adresáru s cache %s

en: repository '%s' does not exist
sk: repozitár '%s' neexistuje

en: repository "%s" was not found.
sk: repozitár "%s" nebol nájdený.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
sk[0]: %d člen v skupine %s%s%s:
sk[1]: %d členovia v skupine %s%s%s:
sk[2]: %d členov v skupine %s%s%s:
sk[3]: %d členov v skupine %s%s%s:

en: skipping target: %s
sk: preskakujem cieľ: %s

en: database not found: %s
sk: databáza nebola nájdená: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
sk: '%s' je súbor, mysleli ste %s namiesto %s?

en: Starting full system upgrade...
sk: Spúšťam aktualizáciu celého systému...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
sk: nemožno splniť závislosť '%s' vyžadovanú balíčkom %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
sk: inštalácia %s (%s) poruší závislosť '%s' vyžadovanú balíčkom %s

en: package %s does not have a valid architecture
sk: balíček %s nemá platnú architektúru

en: %s and %s are in conflict
sk: %s a %s sú v konflikte

en: %s and %s are in conflict (%s)
sk: %s a %s sú v konflikte (%s)

en: Proceed with download?
sk: Pokračovať v sťahovaní?

en: Proceed with installation?
sk: Pokračovať v inštalácii?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
sk: %s sa nachádza v '%s' a '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
sk: %s: %s už existuje v súborovom systéme (vlastnený %s)

en: %s: %s exists in filesystem
sk: %s: %s už existuje v súborovom systéme

en: %s is invalid or corrupted
sk: %s je neplatný alebo poškodený

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
sk: Vyskytli sa chyby, žiadne balíčky neboli aktualizované.

en: loading packages...
sk: načítavam balíčky...

en: failed to init transaction (%s)
sk: zlyhala príprava transakcie (%s)

en: could not lock database: %s
sk: nepodarilo sa uzamknúť databázu: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
sk:   ak ste si istý, že práve nebeží správca balíčkov,
      môžete odstrániť %s

en: failed to release transaction (%s)
sk: zlyhalo dokončenie transakcie (%s)

en: no usable package repositories configured.
sk: nie sú nastavené žiadne použiteľné repozitáre.

en: database '%s' is not valid (%s)
sk: databáza '%s' nie je platná (%s)

en: insufficient columns available for table display
sk:  nedostatok stĺpcov na zobrazenie tabuľky

en: Valid
sk: Platný

en: Key expired
sk: Kľúč expiroval

en: Expired
sk: Expirovaný

en: Invalid
sk: Neplatný

en: Key unknown
sk: Neznámy kľúč

en: Key disabled
sk: Kľúč vypnutý

en: Signature error
sk: Chyba podpisu

en: full trust
sk: plná dôvera

en: marginal trust
sk: čiastočná dôvera

en: never trust
sk: žiadna dôvera

en: unknown trust
sk: neznáma dôvera

en: %s, %s from "%s"
sk: %s, %s z "%s"

en: Package
sk: Balíček

en: Old Version
sk: Pôvodná verzia

en: New Version
sk: Nová verzia

en: Net Change
sk: Približná zmena

en: removal
sk: odstránenie

en: Packages
sk: Balíčky

en: Total Download Size:
sk: Celková veľkosť sťahovania:

en: Total Installed Size:
sk: Celková inštalovaná veľkosť:

en: Total Removed Size:
sk: Celková uvoľnená veľkosť:

en: Net Upgrade Size:
sk: Čistá zmena aktualizácie:

en:  [pending]
sk:  [čaká na vykonanie]

en: New optional dependencies for %s
sk: Nové voliteľné závislosti pre %s

en: Optional dependencies for %s
sk: Voliteľné závislosti pre %s

en: Repository %s%s
sk: Repozitár %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
sk: neplatná hodnota: %d nie je medzi %d a %d

en: invalid number: %s
sk: neplatné číslo: %s

en: Enter a selection (default=all)
sk: Zadajte výber (východzie=všetky)

en: Enter a number (default=%d)
sk: Zadajte číslo (východzie=%d)

en: [Y/n]
sk: [A/n]

en: [y/N]
sk: [a/N]

en: Y
sk: A

en: YES
sk: ÁNO

en: NO
sk: NIE

en: failed to allocate string
sk: nepodarilo sa alokovať reťazec

en: error:
sk: chyba:

en: warning:
sk: varovanie:
