Arch Linux Pacman package manager - en to sr translation catalogue (308 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
sr: Покрећем предпреносне копче...

en: Running post-transaction hooks...
sr: Покрећем послепреносне копче...

en: checking dependencies...
sr: проверавам зависности...

en: checking for file conflicts...
sr: проверавам сукобе фајлова...

en: resolving dependencies...
sr: разрешавам зависности...

en: looking for conflicting packages...
sr: тражим сукобљене пакете...

en: Processing package changes...
sr: Обрађујем измене пакета...

en: installing %s...
sr: инсталирам %s...

en: upgrading %s...
sr: надограђујем %s...

en: reinstalling %s...
sr: поново инсталирам %s...

en: downgrading %s...
sr: разграђујем %s...

en: removing %s...
sr: уклањам %s...

en: checking package integrity...
sr: проверавам интегритет пакета...

en: checking keyring...
sr: проверавам привеzак...

en: downloading required keys...
sr: преузимам потребне кључеве...

en: loading package files...
sr: учитавам фајлове пакета...

en: Retrieving packages...
sr: Добављам пакете...

en: checking available disk space...
sr: проверавам доступан простор на диску...

en: %s optionally requires %s
sr: %s опционо захтева %s

en: %s installed as %s.pacnew
sr: %s је инсталиран као %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
sr: %s је сачуван као %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
sr: %s  је у игнорисаним пакетима/групи. Ипак инсталирати?

en: Replace %s with %s/%s?
sr: Заменити %s са %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
sr: %s и %s су у сукобу. Уклонити %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
sr: %s и %s су у сукобу (%s). Уклонити %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
sr[0]: Следећи пакет не може бити надограђен због неразрешивих зависности:
sr[1]: Следећи пакети не могу бити надограђени услед неразрешивих зависности:
sr[2]: Следећи пакети не могу бити надограђени услед неразрешивих зависности:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
sr[0]: Желите ли да прескочите наведени пакет током ове надоградње?
sr[1]: Желите ли да прескочите наведене пакете током ове надоградње?
sr[2]: Желите ли да прескочите наведене пакете током ове надоградње?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
sr[0]: Постоји %zu достављач за %s
sr[1]: Постојe %zu достављачa за %s
sr[2]: Постоји %zu достављачa за %s

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
sr: Фајл %s је неисправан (%s).
    Желите ли да га обришете?

en: installing
sr: инсталирам

en: upgrading
sr: надограђујем

en: downgrading
sr: разграђујем

en: reinstalling
sr: поново инсталирам

en: removing
sr: уклањам

en: checking for file conflicts
sr: проверавам сукобе фајлова

en: checking available disk space
sr: проверавам доступан простор на диску

en: checking package integrity
sr: проверавам интегритет пакета

en: checking keys in keyring
sr: проверавам кључеве у привеску

en: loading package files
sr: учитавам фајлове пакета

en: %s: %s (File type mismatch)
sr: %s: %s (тип фајла се не поклапа)

en: %s: %s (UID mismatch)
sr: %s: %s (УИД се не поклапа)

en: %s: %s (GID mismatch)
sr: %s: %s (ГИД се не поклапа)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
sr: %s: %s (дозволе се не поклапају)

en: backup file
sr: резервни фајл

en: %s: %s (Modification time mismatch)
sr: %s: %s (време измене се не поклапа)

en: unable to read symlink contents: %s
sr: не могу да прочитам садржаје симболичке везе: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
sr: %s: %s (путања симболичке везе се не поклапа)

en: %s: %s (Size mismatch)
sr: %s: %s (величина се не поклапа)

en: path too long: %s%s
sr: предуга путања: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
sr[0]: %s: укупно %jd фајл,
sr[1]: %s: укупно %jd фајла,
sr[2]: %s: укупно %jd фалова,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
sr[0]: %jd фајл недостаје
sr[1]: %jd фајла недостају
sr[2]: %jd фајлова недостаје

en: %s: no mtree file
sr: %s: нема mtree фајла

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
sr: путања је предугачка: %sлокална/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
sr: тип фајла није препознат: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
sr[0]: %jd измењен фајл
sr[1]: %jd измењена фајла
sr[2]: %jd измењених фајлова

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
sr[0]: грешка у додели меморије: не могу да доделим %zu бајт
sr[1]: грешка у додели меморије: не могу да доделим %zu бајта
sr[2]: грешка у додели меморије: не могу да доделим %zu бајтова

en: could not get current working directory
sr: не могу да одредим тренутну радну фасциклу

en: could not chdir to download directory %s
sr: не могу да пређем у фасциклу преузимања %s

en: running XferCommand: fork failed!
sr: извршавање XferCommand: неуспело рачвање!

en: could not rename %s to %s (%s)
sr: не могу да преименујем %s у %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
sr: не могу да повратим радну фасциклу (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
sr: фајл поставки %s, линија %d: неисправна вредност за „%s“ : „%s“

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
sr: фајл поставки %s, линија %d: опција „%s“ је неисправна, нема подршке за потписе

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
sr: фајл поставки %s, линија %d: директива „%s“ у одељку „%s“ није препозната.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
sr: мирор „%s“ садржи промењиву „%s“, али нема дефинисано „%s“.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
sr: не могу да додам УРЛ сервера у базу „%s“: %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
sr: не могу да региструјем базу „%s“ (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
sr: покрените pacman-db-upgrade\n

en: problem setting logfile '%s' (%s)
sr: проблем при постављању дневника „%s“ (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
sr: проблем при постављању гпг фасцикле „%s“ (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
sr: проблем при додавању фасцикле копчи „%s“ (%s)

en: no '%s' configured
sr: „%s“ није подешено

en: Failed to pass %s entry to libalpm
sr: Неуспело прослеђивање уноса %s у libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
sr: фајл поставки %s, линија %d: '%s' опција '%s' није препозната

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
sr: фајл поставки %s, линија %d: директиви „%s“ је потребна вредност.

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
sr: при обради фајла поставки премашена је максимална дубина рекурзије од %d.

en: config file %s could not be read: %s
sr: не могу да прочитам фајл поставки %s: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
sr: фајл поставки %s, линија %d: све директиве морају припадати одељцима.

en: no targets specified (use -h for help)
sr: нису назначени циљеви (употребите -h за помоћ)

en: no install reason specified (use -h for help)
sr: није наведен разлог инсталације (употребите -h  за помоћ)

en: could not set install reason for package %s (%s)
sr: не могу да поставим разлог инсталације пакета %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
sr: %s: разлог инсталације је постављен на „инсталиран као зависност”

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
sr: %s: разлог инсталације је постављен на „експлицитно инсталиран”

en: No database errors have been found!
sr: Нису пронађене грешке у бази!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
sr: %s је у саставу %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid package: '%s'
sr: неисправан пакет: „%s“

en: package '%s' was not found
sr: није нађен пакет „%s“

en: Synchronizing package databases...
sr: Синхронизујем базе пакета...

en: Architecture
sr: Архитектура

en: Backup Files
sr: Резервни фајлови

en: Build Date
sr: Датум градње

en: Compressed Size
sr: Запакована величина

en: Conflicts With
sr: У сукобу са

en: Depends On
sr: Зависи од

en: Description
sr: Опис

en: Download Size
sr: Величина преузимања

en: Groups
sr: Групе

en: Install Date
sr: Датум инсталације

en: Install Reason
sr: Разлог инсталације

en: Install Script
sr: Инсталациона скрипта

en: Installed Size
sr: Величина инсталације

en: Licenses
sr: Лиценце

en: MD5 Sum
sr: МД5 сума

en: Name
sr: Име

en: Optional Deps
sr: Опционо зависи од

en: Optional For
sr: Опционо за

en: Packager
sr: Пакетар

en: Provides
sr: Доставља

en: Replaces
sr: Смењује

en: Repository
sr: Ризница

en: Required By
sr: Захтева га

en: SHA-256 Sum
sr: SHA-256 сума

en: Signatures
sr: Потписи

en: URL
sr: УРЛ

en: Validated By
sr: Оверен путем

en: Version
sr: Верзија

en:  [installed]
sr:  [инсталиран]

en: Explicitly installed
sr: Експлицитно инсталиран

en: Installed as a dependency for another package
sr: Инсталиран као зависност другом пакету

en: Unknown
sr: Непознат

en: None
sr: –

en: Signature
sr: Потпис

en: Yes
sr: има

en: No
sr: нема

en: could not calculate checksums for %s
sr: не могу да израчунам суму за проверу %s

en: (none)
sr: (нема)

en: no changelog available for '%s'.
sr: није доступан дневник измена за „%s”.

en: Changelog for %s:
sr: Дневник измена за %s:

en: installed
sr: инсталиран

en: options
sr: опције

en: file(s)
sr: фајл(ови)

en: package(s)
sr: пакет(и)

en: usage
sr: употреба

en: operation
sr: операција

en: operations:
sr: операције :

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
sr: 
    употребите „%s {-h --help}” уз операцију за доступне опције

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
sr:   -c, --cascade          уклања пакете и све пакете који зависе од њих

en:   -n, --nosave         remove configuration files
sr:   -n, --nosave           уклања фајлове поставки

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
sr:   -s, --recursive        уклања непотребне зависности
                             (-ss укључује и експлицитно инсталиране зависности)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
sr:   -u, --unneeded         уклања непотребне пакете

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
sr:       --needed           ажурне пакете не инсталира поново

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
sr:   -c, --changelog        приказује дневник измена пакета

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
sr:   -d, --deps             списак пакета инсталираних као зависности [филтер]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
sr:   -e, --explicit         списак експлицитно инсталираних пакета  [филтер]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
sr:   -g, --groups           приказује све пакете из групе

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
sr:   -i, --info             приказује податке о пакету (--ii за резервне фајлове)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
sr:   -k, --check            проверава да ли пакет постоји (-kk за својства фајла)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
sr:   -l, --list           набраја фајлове који припадају упитаном пакету

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
sr:   -m, --foreign          набраја инсталиране пакете који нису у базама које се синхронизују [филтер]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
sr:   -n, --native           набраја само инсталиране пакете који су у базама које се синхронизују [филтер]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
sr:   -o, --owns <фајл>      тражи пакет који у себи садржи <фајл>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
sr:   -p, --file <пакет>     тражи фајл пакета уместо уноса у бази

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
sr:   -q, --quiet            приказује мање информација за упите и претрагу

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
sr:   -s, --search <региз>   тражи локално инсталиране пакете према задатим нискама

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
sr:   -t, --unrequired     набраја пакете који нису (опционо) захтевани од
                           било ког пакета (-tt игнорише опционе зависности) [filter]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
sr:   -u, --upgrades        набраја застареле пакете [филтер]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
sr:   -c, --clean            уклања старе пакете из фасцикле кеша (-cc за све)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
sr:   -g, --groups         приказује чланове групе пакета
                           (-gg за приказ свих група и чланова)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
sr:  -i, --info           приказује информације о пакету (-ii за детаљније информације)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
sr:   -l, --list <ризница>   приказује списак свих пакета из ризнице

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
sr:   -s, --search <региз>   тражи пакете у удаљеним ризницама на основу задатих ниски

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
sr:   -u, --sysupgrade     надограђује инсталиране пакете (-uu дозвољава разградњу)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
sr:   -y, --refresh        добавља освежене базе пакета са сервера
                           (-yy приморава освежавање иако су базе ажурне)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
sr:       --asdeps           означава пакете као неексплицитно инсталиране

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
sr:       --asexplicit       означава пакете као експлицитно инсталиране

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
sr:   -k, --check          тестира исправност локалне базе (-kk за синхронизовање база)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
sr:   -q, --quiet          потискује излаз са порукама о успеху

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
sr:   -x, --regex          омогућава претрагу помоћу регуларних израза

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
sr:  --machinereadable
                      ствара машински читљив илаз

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
sr:   -w, --downloadonly     преузма пакете, али их не инсталира/надограђује

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
sr:       --asdeps           инсталира пакете као неексплицитно инсталиране

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
sr:       --asexplicit       инсталира пакете као експлицитно инсталиране

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
sr:       --ignore <пакет>   игнорише надоградње пакета (може се употребити више пута)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
sr:       --ignoregroup <група>
                             игнорише надоградњу групе (може се употребити више пута)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
sr:   -d, --nodeps           прескаче проверу верзија зависности (-dd прескаче све провере)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
sr:       --assume-installed <пакет=верзија>
                           додаје виртуелни пакет ради задовољавања зависности

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
sr:       --dbonly           мења само уносе у бази, не и фајлове пакета

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
sr:       --noprogressbar    скрива траку напретка при преузимању фајлова

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
sr:       --noscriptlet      не извршава инсталациону скрипту уколико постоји

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
sr:   -p, --print            штампа циљеве уместо извршавања операције

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
sr:       --print-format <ниска>
                             одређује како ће циљеви бити штампани

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
sr:   -b, --dbpath <путања>  поставља алтернативну локацију базе

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
sr:   -r, --root <путања>    поставља алтернативни корен инсталације

en:   -v, --verbose        be verbose
sr:   -v, --verbose          детаљнији излаз

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
sr:       --arch <архит.>    поставља алтернативну архитектуру

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
sr:       --sysroot        извршава операције на монитраном систему фајлова госта (само корени)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
sr:       --cachedir <фасц.> поставља алтернативну локацију кеша пакета

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
sr:       --hookdir <фасц.>  поставља алтернативну фасциклу копчи

en:       --color <when>   colorize the output
sr:       --color <када>     боји излаз

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
sr:       --config <путања>  поставља алтернативни фајл поставки

en:       --debug          display debug messages
sr:       --debug            приказује поруке за исправљање грешака

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
sr:       --gpgdir <путања>  поставља алтернативну домаћу фасциклу за GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
sr:       --logfile <путањa> поставља атернативни дневнички фајл

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
sr:       --noconfirm        не тражи никакве потврде

en:       --confirm        always ask for confirmation
sr:       --confirm        увек тражи потврду

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
sr:       --disable-download-timeout
                           користи попустљиво прековреме за преузимања

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
sr:                        Овај програм се може слободно редистрибуирати
                                   под условима Гнуове Опште Јавне Лиценце.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
sr: HTTP_USER_AGENT је одсечен

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
sr: Неисправна опција: %s и %s се не могу употребити истовремено

en: invalid argument '%s' for %s
sr: неисправан аргумент „%s“ за %s

en: '%s' is not a valid debug level
sr: „%s“ није исправан ниво излаза за исправљање грешака

en: only one operation may be used at a time
sr: може се задати само једна операција истовремено

en: invalid option '-%c'
sr: неисправна опција "-%c"

en: invalid option '--%s'
sr: неисправна опција "--%s"

en: you cannot perform this operation unless you are root.
sr: не можете извршити ову операцију ако нисте корени корисник.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
sr: неуспешно читање аргумената из stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
sr: грешка при поновном отварању стандардног улаза за читање: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
sr: аргумент „-“је задат са празним улазом

en: argument '-' specified without input on stdin
sr: аргумент „-“ назначен без уносу на stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
sr: неуспешан chroot на „%s“: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
sr: није назначена операција (употребите -h за помоћ)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
sr: %s је у саставу %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
sr: није одређен фајл за --owns

en: empty string passed to file owner query
sr: празна ниска је прослеђена у упиту о власништву над фајлом

en: No package owns %s
sr: Ниједан пакет не садржи %s

en: path too long: %s/
sr: предугачка путања: %s/

en: [ignored]
sr: [игнорисано]

en: group '%s' was not found
sr: група „%s“ није нађена

en: could not load package '%s': %s
sr: не могу да учитам пакет „%s“: %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
sr: „%s“ је фајл, можда вам треба %s.

en: target not found: %s
sr: циљ није нађен: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
sr: неуспело припремање преноса (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
sr: уклањање %s ломи зависност „%s“ захтевану од %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
sr: %s је означен као задржани пакет.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
sr: У списку циљева је нађен задржани пакет. Желите ли да наставите?

en:  there is nothing to do
sr:  нема се шта чинити

en: Do you want to remove these packages?
sr: Желите ли да уклоните ове пакете?

en: failed to commit transaction (%s)
sr: неуспело извршавање преноса (%s)

en: could not remove %s: %s
sr: не могу да уклоним %s: %s

en: could not access database directory
sr: не могу да приступим фасцикли базе

en: Database directory: %s
sr: Фасцикла базе: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
sr: Желите ли да уклоните некоришћене ризнице?

en: removing unused sync repositories...
sr: уклањам несинхронизоване ризнице...

en: Packages to keep:
sr: Задржани пакети:

en:   All locally installed packages
sr:   сви локално инсталирани пакети

en:   All current sync database packages
sr:   сви пакети из тренутне базе

en: Cache directory: %s
sr: Фасцикла кеша: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
sr: Желите ли да уклоните све пакете из кеша?

en: removing old packages from cache...
sr: уклањам старе пакете из кеша...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
sr: Желите ли да уклоните СВЕ фајлове из кеша?

en: removing all files from cache...
sr: уклањам све фајлове из кеша...

en: could not access cache directory %s
sr: не могу да приступим фасцикли кеша %s

en: repository '%s' does not exist
sr: не постоји ризница „%s“

en: repository "%s" was not found.
sr: није нађена ризница „%s“.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
sr[0]: Постоји %d члан у групи %s%s%s:
sr[1]: Постоје %d члана у групи %s%s%s:
sr[2]: Постоји %d чланова у групи %s%s%s:

en: skipping target: %s
sr: прескачем циљ: %s

en: database not found: %s
sr: база није нађена: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
sr: „%s“ је фајл, да ли сте мислили на %s уместо %s?

en: Starting full system upgrade...
sr: Покрећем пуну надоградњу система...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
sr: не могу да задовољим зависност „%s“ захтевану од %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
sr: инсталација %s (%s) ломи зависност „%s“ захтевану од %s

en: package %s does not have a valid architecture
sr: пакет %s нема исправну архитектуру

en: %s and %s are in conflict
sr: %s и %s су у сукобу

en: %s and %s are in conflict (%s)
sr: %s и %s су у сукобу (%s)

en: Proceed with download?
sr: Да наставим преузимање?

en: Proceed with installation?
sr: Да наставим инсталацију?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
sr: %s постоји у „%s“ и у „%s“

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
sr: %s: %s постоји у систему фајлова (саджан у %s)

en: %s: %s exists in filesystem
sr: %s: %s постоји у систему фајлова

en: %s is invalid or corrupted
sr: %s је неисправан или оштећен

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
sr: Дошло је до грешке, пакети нису надограђени.

en: loading packages...
sr: учитавам пакете...

en: failed to init transaction (%s)
sr: неуспело започињање преноса (%s)

en: could not lock database: %s
sr: не могу да закључам базу: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
sr:   Ако сте сигурни да менаџер пакета није већ
      покренут, можете уклонити %s

en: failed to release transaction (%s)
sr: грешка при отпуштању преноса (%s)

en: no usable package repositories configured.
sr: нису подешене употребљиве ризнице пакета.

en: database '%s' is not valid (%s)
sr: база „%s“ није исправна („%s“)

en: insufficient columns available for table display
sr: нема довољно колона за приказ табеле

en: Valid
sr: исправан

en: Key expired
sr: кључ је истекао

en: Expired
sr: истекао

en: Invalid
sr: неисправан

en: Key unknown
sr: непознат кључ

en: Key disabled
sr: онемогућен кључ

en: Signature error
sr: Грешка потписа

en: full trust
sr: потпуно поверење

en: marginal trust
sr: маргинално поверење

en: never trust
sr: нема поверење

en: unknown trust
sr: непознато поверење

en: %s, %s from "%s"
sr: %s, %s од „%s“

en: Package
sr: Пакет

en: Old Version
sr: Стара верзија

en: New Version
sr: Нова верзија

en: Net Change
sr: Нето измена

en: removal
sr: уклањање

en: Packages
sr: Пакети

en: Total Download Size:
sr: Укупна величина преузимања:

en: Total Installed Size:
sr: Укупна величина инсталације:

en: Total Removed Size:
sr: Укупна величина уклоњеног:

en: Net Upgrade Size:
sr: Нето величина надоградње:

en:  [pending]
sr:  [на чекању]

en: New optional dependencies for %s
sr: Нове опционе зависности за %s

en: Optional dependencies for %s
sr: Опционе зависности за %s

en: Repository %s%s
sr: Ризница %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
sr: неисправна вредност: %d није између %d и %d

en: invalid number: %s
sr: неисправан број: %s

en: Enter a selection (default=all)
sr: Унесите избор (подразумевано=све)

en: Enter a number (default=%d)
sr: Унесите број (подразумевано=%d)

en: [Y/n]
sr: [Д/н]

en: [y/N]
sr: [д/Н]

en: Y
sr: Д

en: YES
sr: ДА

en: N
sr: Н

en: NO
sr: НЕ

en: failed to allocate string
sr: неуспело алоцирање ниске

en: error:
sr: грешка:

en: warning:
sr: упозорење:
