Arch Linux Pacman package manager - en to tr translation catalogue (347 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
tr: Bağlantılı ön işlemler çalışıyor...

en: Running post-transaction hooks...
tr: Bağlantılı işlemler listesi çalışıyor...

en: checking dependencies...
tr: paket bağımlılıkları araştırılıyor...

en: checking for file conflicts...
tr: dosya çakışmaları denetleniyor...

en: resolving dependencies...
tr: paket bağımlılıkları çözümleniyor...

en: looking for conflicting packages...
tr: varsa paketler arası çakışmalara bakılıyor...

en: Processing package changes...
tr: Paket değişiklikleri işleniyor...

en: installing %s...
tr: %s yükleniyor...

en: upgrading %s...
tr: %s güncelleniyor...

en: reinstalling %s...
tr: %s yeniden yükleniyor...

en: downgrading %s...
tr: %s eski sürüme çekiliyor...

en: removing %s...
tr: %s kaldırılıyor...

en: checking package integrity...
tr: paket bütünlüğü doğrulanıyor...

en: checking keyring...
tr: anahtarlık kontrol ediliyor...

en: downloading required keys...
tr: gerekli anahtarlar indiriliyor...

en: loading package files...
tr: paket dosyaları yükleniyor...

en: Retrieving packages...
tr: Paketler alınıyor...

en: checking available disk space...
tr: disk alanı kontrol ediliyor...

en: %s optionally requires %s
tr: %s isteğe bağlı olarak %s gerektiriyor

en: %s installed as %s.pacnew
tr: %s, %s.pacnew olarak kuruldu

en: %s saved as %s.pacsave
tr: %s, %s.pacsave olarak kaydedildi

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
tr: %s paketi IgnorePkg ya da IgnoreGroup içerisinde bulunuyor. Yine de kurulmasını istiyor musunuz?

en: Replace %s with %s/%s?
tr: %s paketini %s/%s ile değiştirmek ister misiniz?

en: %s-%s%s%s and %s-%s%s%s are in conflict. Remove %s?
tr: %s-%s%s%s ve %s-%s%s%s çakışıyor. %s paketinin kaldırılmasını istiyor musunuz?

en: %s-%s%s%s and %s-%s%s%s are in conflict (%s). Remove %s?
tr: %s-%s%s%s ve %s-%s%s%s çakışıyor (%s). %s paketinin kaldırılmasını istiyor musunuz?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
tr[0]: Aşağıdaki paketler çözümlenemeyen bağımlılıkları nedeniyle yükseltilemez:
tr[1]: Aşağıdaki paketler çözümlenemeyen bağımlılıkları nedeniyle yükseltilemez:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
tr[0]: Bu yükseltme için yukarıdaki paketleri atlamak istiyor musunuz?
tr[1]: Bu yükseltme için yukarıdaki paketleri atlamak istiyor musunuz?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
tr[0]: %2$s için %1$zu sağlayıcı mevcut:
tr[1]: %2$s için %1$zu sağlayıcı mevcut:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
tr: %s dosyası bozuk (%s).
    Silinmesini istiyor musunuz?

en: Import PGP key %s?
tr: Şu PGP anahtarını içeri aktarmak istiyor musunuz? %s

en: Import PGP key %s, "%s"?
tr: Şu PGP anahtarını içeri aktarmak istiyor musunuz? %s, "%s"

en: installing
tr: yükleniyor

en: upgrading
tr: güncelleniyor

en: downgrading
tr: eski sürüme çekiliyor

en: reinstalling
tr: tekrar kuruluyor

en: removing
tr: kaldırılıyor

en: checking for file conflicts
tr: dosya çakışmaları kontrol ediliyor

en: checking available disk space
tr: disk alanı kontrol ediliyor

en: checking package integrity
tr: paket bütünlüğü kontrol ediliyor

en: checking keys in keyring
tr: anahtarlıktaki anahtarlar kontrol ediliyor

en: loading package files
tr: paket dosyaları yükleniyor

en: Total
tr: Toplam

en:  %s downloading...
tr: %s indiriliyor ...

en:  %s is up to date
tr: %s güncel

en:  %s failed to download
tr: %s indirme başarısız

en: unknown callback event type %d for %s
tr: %2$s için bilinmeyen geri arama olayı türü %1$d

en: %s: %s (File type mismatch)
tr: %s: %s (Dosya türü uyuşmazlığı)

en: %s: %s (UID mismatch)
tr: %s: %s (UID uyuşmazlığı)

en: %s: %s (GID mismatch)
tr: %s: %s (GID uyuşmazlığı)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
tr: %s: %s (İzin uyuşmazlığı)

en: backup file
tr: yedekleme dosyası

en: %s: %s (Modification time mismatch)
tr: %s: %s (Değiştirme zamanı uyuşmazlığı)

en: unable to read symlink contents: %s
tr: sembolik bağ içerikleri okunamıyor: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
tr: %s: %s (Sembolik bağ konumu uyuşmazlığı)

en: %s: %s (Size mismatch)
tr: %s: %s (Boyut uyuşmazlığı)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
tr: %s: %s (%s doğrulama değeri hesaplanamadı)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
tr: %s: %s (%s doğrulama bilgisi mevcut değil)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
tr: %s: %s (%s doğrulama uyuşmazlığı)

en: path too long: %s%s
tr: dosya yolu çok uzun: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
tr[0]: %s: %jd toplam dosya,
tr[1]: %s: %jd toplam dosya,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
tr[0]: %jd eksik dosya
tr[1]: %jd eksik dosya

en: %s: no mtree file
tr: %s: mtree dosyası değil

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
tr: yol çok uzun: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
tr: dosya türü tanınmadı: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
tr[0]: %jd değiştirilmiş dosya
tr[1]: %jd değiştirilmiş dosya

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
tr[0]: tahsis hatası: %zu bayt yer ayrılmadı
tr[1]: tahsis hatası: %zu bayt yer ayrılmadı

en: could not get current working directory
tr: mevcut çalışma dizini alınamadı

en: could not chdir to download directory %s
tr: indirme dizini %s dizinine geçilemedi

en: running XferCommand: fork failed!
tr: XferCommand çalıştırılıyor: çatallanma başarısız!

en: could not rename %s to %s (%s)
tr: %s ismi %s olarak değiştirilemedi (%s)

en: could not restore working directory (%s)
tr: çalışma dizini geri konulamadı (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
tr: %s yapılandırma dosyası, satır %d: '%s' için geçersiz değer: '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
tr: %s yapılandırma dosyası, satır %d: '%s' seçeneği geçersiz, imza desteği yok

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
tr: ayar dosyası %s, satır %d: '%s' direktifi '%s' bölümü için geçersiz.

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
tr: yapılandırma dosyası %s, satır %d: '%s' değeri pozitif olmalıdır: '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
tr: yapılandırma dosyası %s, satır %d: '%s' değeri çok büyük: '%s'

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
tr: '%s' yansısı '%s' değişkenini içeriyor fakat '%s' tanımlı değil.

en: could not register '%s' database (%s)
tr: veritabanı (%s) kaydedilemedi (%s)

en: could not add cache server URL to database '%s': %s (%s)
tr: '%s' veritabanına önbellek sunucusu URL'si eklenemedi: %s (%s)

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
tr: sunucu adresi '%s' veritabanına eklenemedi: %s (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
tr: alpm kütüphanesi başlatılamadı:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
tr: pacman-db-upgrade komutunu çalıştırmayı deneyin

en: problem setting logfile '%s' (%s)
tr: kayıt dosyasını '%s' (%s) ayarlama sorunu

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
tr: '%s' gpg dizini ayarlanırken sorun oluştu (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
tr: bağlama sorunu ekleniyor '%s' (%s)

en: no '%s' configured
tr: herhangi bir '%s' yapılandırılmamış

en: Failed to pass %s entry to libalpm
tr: libalpm için %s girdisi başarısız oldu

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
tr: ayar dosyası %s, satır %d: '%s' seçeneği '%s' bölümü tanınmıyor

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
tr: yapılandırma dosyası %s, satır %d: '%s' direktifine bir değer atanmalı

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
tr: yapılandırma yorumlaması izin verilen maksimum çözümleme değeri olan %d  değerini aştı.

en: config file %s could not be read: %s
tr: yapılandırma dosyası %s okunamadı: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
tr: ayar dosyası %s, satır %d: Tüm direktifler bir bölüme ait olmalı.

en: no targets specified (use -h for help)
tr: hedef belirtilmedi (yardım için -h kullanın)

en: no install reason specified (use -h for help)
tr: kurulum sebebi belirtilmedi (yardım için -h kullanın)

en: could not set install reason for package %s (%s)
tr: %s paketi için kurulum sebebi ayarlanamadı (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
tr: %s: kurulum sebebi 'bağımlılık olarak kuruldu' olarak belirlendi

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
tr: %s: kurulum sebebi 'doğrudan kurulmuş' olarak belirlendi

en: No database errors have been found!
tr: Veritabanı hatası bulunamadı!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
tr: %s, %s%s/%s%s %s%s%s paketine ait.

en: invalid regular expression '%s'
tr: geçersiz normal ifade '%s'

en: invalid package: '%s'
tr: geçersiz paket: "%s"

en: package '%s' was not found
tr: '%s' paketi bulunamadı

en: Synchronizing package databases...
tr: Paket veritabanları senkronize ediliyor...

en: Architecture
tr: Mimari

en: Backup Files
tr: Yedekleme Dosyası

en: Build Date
tr: İnşa Tarihi

en: Compressed Size
tr: Sıkıştırılmış Boyut

en: Conflicts With
tr: Çakışıyor

en: Depends On
tr: Bağımlılıkları

en: Description
tr: Açıklama

en: Download Size
tr: İndirme Boyutu

en: Groups
tr: Gruplar

en: Install Date
tr: Yükleme Tarihi

en: Install Reason
tr: Yükleme Sebebi

en: Install Script
tr: Kurulum Betiği

en: Installed Size
tr: Kurulum Boyutu

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: MD5 Sum
tr: MD5 Özeti

en: Name
tr: İsim

en: Optional Deps
tr: Tercihli Bağımlılıklar

en: Optional For
tr: İsteğe Bağlı

en: Packager
tr: Paketçi

en: Provides
tr: Sağlananlar

en: Replaces
tr: Değiştirilenler

en: Repository
tr: Depo

en: Required By
tr: İhtiyaç Duyulanlar

en: SHA-256 Sum
tr: SHA-256 Özeti

en: Signatures
tr: İmzalar

en: Validated By
tr: Doğrulayan

en: Version
tr: Sürüm

en:  [installed]
tr:  [kuruldu]

en: Explicitly installed
tr: Doğrudan kurulmuş

en: Installed as a dependency for another package
tr: Başka bir paketin bağımlılığı olarak kurulmuş

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: None
tr: Hiçbiri

en: Signature
tr: İmza

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: could not calculate checksums for %s
tr: %s için bütünlük kontrolü hesaplanamadı

en: no changelog available for '%s'.
tr: '%s' için değişim kaydı bulunmuyor.

en: Changelog for %s:
tr: %s için değişim kaydı:

en: installed
tr: kurulu

en: options
tr: seçenekler

en: file(s)
tr: dosya(lar)

en: package(s)
tr: paket(ler)

en: usage
tr: kullanım

en: operation
tr: işlem

en: operations:
tr: işlemler:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
tr: 
    daha ayrıntılı bilgi için '%s {-h --help}' kullanın

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
tr:   -c, --cascade       paket(ler)i ve on(lar)a ait tüm bağımlılıkları kaldır

en:   -n, --nosave         remove configuration files
tr:   -n, --nosave         yapılandırma dosyalarını kaldır

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
tr:   -s, --recursive      gereksiz bağımlılıkları kaldır
                           (-ss doğrudan kurulmuş bağımlılıkları da içerir)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
tr:   -u, --unneeded       gereksiz paketleri kaldır

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
tr:       --needed         güncel paketleri tekrar yükleme

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
tr:   -c, --changelog      paketin değişim kaydını göster

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
tr:   -d, --deps           bağımlılık olarak yüklenen paketleri listele [filtre]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
tr:   -e, --explicit       doğrudan kurulan paketleri listele [filtre]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
tr:   -g, --groups         paket grubundaki tüm paketleri göster

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
tr:   -i, --info           paket bilgisini göster (yedek dosyaları için -ii)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
tr:   -k, --check          paket dosyalarının varlığını kontrol et (dosya sahipliklerini görüntülemek  için -kk)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
tr:   -l, --list          araştırılan paketin sahibi olduğu dosyaları listele

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
tr:   -m, --foreign        senkronize veritabanında bulunmayan paketleri listele [filtre]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
tr:   -n, --native        sadece senkronize veritabanında bulunan paketleri kur [filtre]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
tr:   -o, --owns <dosya>   <dosya> adlı dosyayı içeren paketi sorgula

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
tr:   -p, --file <paket>  veritabanı yerine paket dosyasını sorgula

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
tr:   -q, --quiet          sorgulama ve arama sırasında daha az bilgi göster

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
tr:   -s, --search <regex> kurulu paketler içerisinde söz dizimine uyarak arama yap

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
tr:   -t, --unrequired    hiçbir paket tarafından isteğe bağlı olarak gereksinim duyulmayan 
                           paketleri listele (optdepends için -tt kullanın) [filtre]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
tr:   -u, --upgrades       güncellenebilecek paketleri listele [filtre]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
tr:   -c, --clean          önbellekteki eski paketleri kaldır (hepsi için -cc)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
tr:   -g, --groups         bir paket grubundaki tüm paketleri göster 
                           (tüm grupları ve üyeleri için -gg kullanın)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
tr:   -i, --info           paket bilgisini göster (genişletilmiş bilgi için -ii kullanın)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
tr:   -l, --list <depo>    depodaki paket listesini göster

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
tr:   -s, --search <regex> depo(lar)da söz dizimine uyan arama yap

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
tr:   -u, --sysupgrade     kurulu paketleri yükselt (-uu eski sürüme çevirmeyi etkinleştirir)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
tr:   -y, --refresh        sunucudan güncel paket veritabanını indir 
                           (güncel olsa bile zorlamak için -yy kullanın)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
tr:       --asdeps     paketleri bağımlılık olarak kurulacak şekilde işaretle

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
tr:       --asexplicit     paketleri doğrudan kurulmuş paket olarak işaretle

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
tr: yerel veritabanını doğrulamak için -k, --check ile test et (veritabanı senkronizasyonu için -kk)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
tr:   -q, --quiet          sorgulama ve arama sırasında daha az bilgi göster

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
tr: -x, --regex ifadelerini kullanarak aramayı etkinleştir

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
tr: --machinereadable
    makine tarafından okunabilir bir çıktı üret

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
tr:   -w, --downloadonly   paketleri sadece indir ve kurulum ya da güncelleme yapma

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
tr:       --overwrite <glob>
                           çakışan dosyaların üzerine yaz (birden fazla kullanılabilir)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
tr:       --asdeps         paket(ler)i bağımlılık olarak kur

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
tr:       --asexplicit     paket(ler)i doğrudan kurulmuş paket olarak kur

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
tr:       --ignore <pkg>   paket güncellemesini görmezden gel (birden çok paket için kullanılabilir)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
tr:       --ignoregroup <grp>
                           güncelleme sırasında grubu görmezden gel (birden çok grup için kullanılabilir)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
tr:   -d, --nodeps         bağımlılk sürüm denetimlerini atla (-dd tüm denetimleri atlar)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
tr:       --assume-installed <paket=sürüm>
                           bağımlılıkları sağlamak için sanal bir paket ekle

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
tr:       --dbonly         sadece veritabanı girdilerini değiştir, paket dosyalarını değiştirme

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
tr:       --noprogressbar  dosyaları indirirken durum çubuğu gösterme

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
tr:       --noscriptlet    kurulum betiği varsa çalıştırma

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
tr:   -p, --print          işlem gerçekleştirmek yerine hedefleri görüntüle

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
tr:       --print-format <dizgi>
                           çıktı biçiminin nasıl gösterileceğini belirle

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
tr:   -b, --dbpath <yol>   farklı bir veritabanı yolu belirle

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
tr:   -r, --root <yol>     farklı bir kurulum kök dizini ayarla

en:   -v, --verbose        be verbose
tr:   -v, --verbose        ayrıntı göster

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
tr:       --arch <arch>    alternatif bir mimari seç

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
tr:       --sysroot        bağlı konuk sistem üzerinde işlem yap (sadece root)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
tr:       --cachedir <dir> farklı bir önbellek yolu ayarla

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
tr: alternatif konum bağlantısı ayarla --hookdir <dir>

en:       --color <when>   colorize the output
tr:       --color <when>   çıktıyı renklendir

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
tr:       --config <yol>   farklı bir ayar dosyası seç

en:       --debug          display debug messages
tr:       --debug          hata ayıklama çıktılarını göster

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
tr:       --gpgdir <yol>  GnuPG için alternatif ev dizini belirt

en:       --logfile <path> set an alternate log file
tr:       --logfile <yol>  farklı bir kayıt dosyası seç

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
tr:       --noconfirm      herhangi bir onay isteme

en:       --confirm        always ask for confirmation
tr:       --confirm        her zaman onay iste

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
tr:       --disable-download-timeout
                           indirirken daha sakin zaman aşımı kullan

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
tr:                        Bu yazılım GNU Genel Kamu Lisansı hükümlerine
                           uymak şartıyla özgürce dağıtılabilir.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
tr: HTTP_USER_AGENT kesilmiş

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
tr: Geçersiz seçenek: '%s' ve '%s' birlikte kullanılamaybilir

en: invalid argument '%s' for %s
tr: '%s',  %s için geçersiz bir argüman

en: '%s' is not a valid debug level
tr: '%s' geçerli bir hata ayıklama seviyesi değil

en: only one operation may be used at a time
tr: her seferinde yalnızca bir işlem yapılabilir

en: invalid option '-%c'
tr: Geçersiz seçenek '-%c'

en: invalid option '--%s'
tr: Geçersiz seçenek  '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
tr: yönetici yetkileri olmadan bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
tr: stdin'den işlemler alınamadı: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
tr: stdin okunmak için açılamadı: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
tr: '-' parametresi stdin üzerinde boş girdi ile kullanıldı

en: argument '-' specified without input on stdin
tr: '-' parametresi stdin üzerinde girdi olmadan kullanıldı

en: no operation specified (use -h for help)
tr: herhangi bir işlem belirlenmedi (yardım için -h kullanın)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
tr: %s, %s%s %s%s%s paketine ait.

en: no file was specified for --owns
tr: --owns parametresi için herhangi bir dosya belirtilmedi

en: empty string passed to file owner query
tr: dosya sahipliği sorgusuna boş dizi geçirildi

en: No package owns %s
tr: %s hiçbir paket tarafından sahiplenilmiyor

en: path too long: %s/
tr: konum çok uzun: %s/

en: [ignored]
tr: [görmezden gelindi]

en: group '%s' was not found
tr: '%s' grubu bulunamadı

en: could not load package '%s': %s
tr: '%s' paketi yüklenemedi: %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
tr: '%s' bir dosya, %s kullanmak isteyebilirsiniz.

en: target not found: %s
tr: hedef bulunamadı: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
tr: işlem hazırlığı başarısız oldu (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
tr: %s paketini kaldırmak şu paketin istediği "%s" bağımlılığını bozuyor: %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
tr: %s paketi HoldPkg olarak işaretlenmiş durumda.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
tr: Hedef listesinde HoldPkg bulundu. Devam etmek istiyor musunuz?

en:  there is nothing to do
tr:  yapılacak bir şey yok

en: Do you want to remove these packages?
tr: Bu paketleri kaldırmak istiyor musunuz?

en: failed to commit transaction (%s)
tr: işlem gerçekleştirilemedi (%s)

en: could not remove %s: %s
tr: %s kaldırılamıyor: %s

en: could not access database directory
tr: veritabanı dizinine erişilemedi

en: Database directory: %s
tr: Veritabanı dizini: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
tr: Kullanılmayan depoları kaldırmak istiyor musunuz?

en: removing unused sync repositories...
tr: kullanılmayan eşleştirme depoları kaldırılıyor...

en: Packages to keep:
tr: Tutulacak paketler:

en:   All locally installed packages
tr:   Yerelde kurulu tüm paketler

en:   All current sync database packages
tr:   Mevcut tüm senkronize paketler

en: Cache directory: %s
tr: Önbellek dizini: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
tr: Önbellekteki tüm paket dosyalarının silinmesini istiyor musunuz?

en: removing old packages from cache...
tr: önbellekteki eski paketler kaldırılıyor...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
tr: Önbellekteki TÜM dosyaları kaldırmak istiyor musunuz?

en: removing all files from cache...
tr: önbellekteki tüm dosyalar kaldırılıyor...

en: could not access cache directory %s
tr: %s önbellek dizinine ulaşılamadı

en: repository '%s' does not exist
tr: '%s' deposu mevcut değil

en: repository "%s" was not found.
tr: "%s" deposu bulunamadı.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
tr[0]: Şu paket grubunda %d üye var: %s%s%s:
tr[1]: Şu paket grubunda %d üye var: %s%s%s:

en: skipping target: %s
tr: hedef atlanıyor: %s

en: database not found: %s
tr: veritabanı bulunamadı: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
tr: '%1$s' bir dosya, %3$s yerine %2$s mi demek istediniz?

en: Starting full system upgrade...
tr: Sistem güncellemesi başlatılıyor...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
tr: Şu paketin istediği "%s" bağımlılığı sağlanamıyor: %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
tr: %s (%s) paketini kurmak şu paket tarafından istenen "%s" bağımlılığını bozuyor: %s

en: package %s does not have a valid architecture
tr: '%s' paketi geçerli bir mimariye sahip değil.

en: %s-%s and %s-%s are in conflict
tr: %s-%s ve %s-%s çakışıyor.

en: %s-%s and %s-%s are in conflict (%s)
tr: %s-%s ve %s-%s çakışıyor(%s)

en: Proceed with download?
tr: İndirme işlemine onay veriyor musunuz?

en: Proceed with installation?
tr: Kuruluma onay veriyor musunuz?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
tr: %s, hem '%s' hem de '%s' içerisinde yer alıyor

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
tr: %s: %s dosya sisteminde mevcut (sahibi %s)

en: %s: %s exists in filesystem
tr: %s: %s dosya sisteminde mevcut

en: %s is invalid or corrupted
tr: %s geçersiz veya bozuk

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
tr: Hata oluştu, hiçbir paket güncellenmedi.

en: loading packages...
tr: paketler yükleniyor...

en: failed to init transaction (%s)
tr: işlem (%s) başlatılamadı

en: could not lock database: %s
tr: veritabanı kilitlenemiyor: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
tr:   eğer paket yöneticisinin çalışmadığından eminseniz
      %s dosyasını silebilirsiniz.

en: failed to release transaction (%s)
tr: işlem gerçekleştirilemedi (%s)

en: no usable package repositories configured.
tr: kullanılabilir bir paket deposu tanımlanmamış.

en: database '%s' is not valid (%s)
tr: '%s' veritabanı geçerli değil (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
tr: tüm veritabanları eşitlenemedi (%s)

en: insufficient columns available for table display
tr: tablo görünümü için yetersiz sütunlar var

en: Valid
tr: Geçerli

en: Key expired
tr: Anahtarın süresi dolmuş

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Key unknown
tr: Anahtar bilinmiyor

en: Key disabled
tr: Anahtar etkin değil

en: Signature error
tr: İmza hatası

en: full trust
tr: tam güvenilir

en: marginal trust
tr: güvenilir sayılır

en: never trust
tr: asla güvenilmez

en: unknown trust
tr: bilinmeyen

en: %s, %s from "%s"
tr: %s, %s "%s" tarafından

en: Package
tr: Paket

en: Old Version
tr: Eski Sürüm

en: New Version
tr: Yeni Sürüm

en: Net Change
tr: Değişiklik

en: removal
tr: kaldırma

en: Packages
tr: Paketler

en: Total Download Size:
tr: Toplam İndirme Boyutu:

en: Total Installed Size:
tr: Toplam Kurulum Boyutu:

en: Total Removed Size:
tr: Toplam Kaldırılan Boyut:

en: Net Upgrade Size:
tr: Güncelleme Boyutu:

en:  [pending]
tr:  [beklemede]

en: New optional dependencies for %s
tr: %s için yeni opsiyonel bağımlılıklar

en: Optional dependencies for %s
tr: %s için opsiyonel bağımlılık(lar)

en: Repository %s%s
tr: Depo %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
tr: geçersiz değer: %d, %d ve %d arasındaki bir değer değil

en: invalid number: %s
tr: geçersiz rakam: %s

en: Enter a selection (default=all)
tr: Bir seçim girin (öntanımlı=hepsi)

en: Enter a number (default=%d)
tr: Bir sayı girin (default=%d)

en: [Y/n]
tr: [E/h]

en: [y/N]
tr: [e/H]

en: Y
tr: E

en: YES
tr: EVET

en: N
tr: H

en: NO
tr: HAYIR

en: failed to allocate string
tr: dizgi tahsis edilemedi

en: error:
tr: hata:

en: warning:
tr: uyarı:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
tr: pacman-conf - pacman'in yapılandırma dosyasında sorgulama

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
tr: kullanım:  pacman-conf [seçenekler] [<directive>...]

en: options:
tr: seçenekler:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
tr:       --config <yol>   farklı bir ayar dosyası seç

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
tr:   -r, --root <yol>     farklı bir kurulum kök dizini ayarla

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
tr:   -r, --repo=<remote>  özel bir depo için sorgu seçenekleri

en:   -v, --verbose        always show directive names
tr:   -v, --verbose        her zaman yönerge adlarını göster

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
tr:   -l, --list <depo>    eklenmiş depoları listele

en:   -h, --help           display this help information
tr:   -h, --help            bu yardım iletisini göster

en:   -V, --version        display version information
tr:   -V, --version        sürüm bilgisini göster

en: error setting rootdir '%s': out of memory
tr: kök dizini "%s" ayarlarken hata: bellek yetersiz

en: error parsing '%s'
tr: "%s" incelenirken hata

en: error: repo '%s' not configured
tr: hata: "%s" deposu yapılandırılmadı

en: warning: '%s' directives cannot be queried
tr: uyarı: "%s" talimatları sorgulanamaz

en: warning: unknown directive '%s'
tr: uyarı: bilinmeyen talimat: "%s"

en: error: directives may not be specified with %s
tr: hata: talimatlar %s ile belirtilemez

en: Test a pacman package for validity.
tr: Bir pacman paketinin geçerliliğini test et.

en: Usage: testpkg <package file>
tr: Kullanım: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
tr: alpm başlatılamadı: %s

en: Cannot find the given file.
tr: Verilen dosya bulunamadı.

en: Cannot open the given file.
tr: Verilen dosya açılamadı.

en: Package is invalid.
tr: Paket geçerli değil.

en: libalpm error: %s
tr: libalpm hatası: %s

en: Package is valid.
tr: Paket geçerli.

en: error releasing alpm
tr: alpm bırakılırken hata
