Arch Linux Pacman package manager - en to hr translation catalogue (304 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
hr: Pokrećem prijetransakcijske zakačke

en: Running post-transaction hooks...
hr: pokrećem poslijetransakcijske zakačke

en: checking dependencies...
hr: provjeravam zavisnosti...

en: checking for file conflicts...
hr: provjeravam sukobe datoteka...

en: resolving dependencies...
hr: rješavam zavisnosti...

en: looking for conflicting packages...
hr: tražim sukobljene pakete...

en: Processing package changes...
hr: Procesiram promjene paketa...

en: installing %s...
hr: instaliram %s...

en: upgrading %s...
hr: nadograđujem %s...

en: reinstalling %s...
hr: ponovno instaliram %s...

en: downgrading %s...
hr: unazađujem %s...

en: removing %s...
hr: uklanjam %s...

en: checking package integrity...
hr: provjeravam integritet paketa...

en: checking keyring...
hr: provjeravam privjesak...

en: downloading required keys...
hr: preuzimam tražene ključeve...

en: loading package files...
hr: učitavam datoteke paketa...

en: Retrieving packages...
hr: Primam pakete...

en: checking available disk space...
hr: provjeravam dostupni prostor diska...

en: %s optionally requires %s
hr: %s neobavezno zahtijeva %s

en: %s installed as %s.pacnew
hr: %s instalirano kao %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
hr: %s spremljeno kao %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
hr: %s je u IgnorePkg/IgnoreGroup. Ipak instalirati?

en: Replace %s with %s/%s?
hr: Zamjeni %s sa %s/%s?

en: %s-%s%s%s and %s-%s%s%s are in conflict. Remove %s?
hr: %s-%s%s%s i %s-%s%s%s su u sukobu. Ukloniti %s?

en: %s-%s%s%s and %s-%s%s%s are in conflict (%s). Remove %s?
hr: %s-%s%s%s i %s-%s%s%s su u sukobu (%s). Ukloniti %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
hr[0]: Slijedeći paket se ne može nadograditi zbog nerješenih zavisnosti:
hr[1]: :Slijedeći paketi se ne mogu nadograditi zbog nerješenih zavisnosti:
hr[2]: :Slijedeći paketi se ne mogu nadograditi zbog nerješenih zavisnosti:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
hr[0]: Želite li preskočiti gornji paket za ovu nadogradnju?
hr[1]: Želite li preskočiti gornje pakete za ovu nadogradnju?
hr[2]: Želite li preskočiti gornje pakete za ovu nadogradnju?

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
hr: Datoteka %s je oštećena (%s).
    Želite li je izbrisati?

en: Import PGP key %s?
hr: Uvesti PGP ključ %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
hr: Uvezi PGP ključ %s, "%s"?

en: installing
hr: instaliram

en: upgrading
hr: nadograđujem

en: downgrading
hr: unazađujem

en: reinstalling
hr: ponovno instaliram

en: removing
hr: uklanjam

en: checking for file conflicts
hr: provjera sukoba datoteka

en: checking available disk space
hr: provjeravam dostupni prostor diska

en: checking package integrity
hr: provjeravam integritet paketa

en: checking keys in keyring
hr: provjeravam ključeve na privjesku

en: loading package files
hr: učitavam datoteke paketa

en: Total
hr: Ukupno

en:  %s downloading...
hr:  %s preuzimam...

en:  %s is up to date
hr:  %s je ažuriran

en: %s: %s (File type mismatch)
hr: %s: %s (Nepodudaranje datotečnog imena)

en: %s: %s (UID mismatch)
hr: %s: %s (UID nepodudaranje )

en: %s: %s (GID mismatch)
hr: %s: %s (GID nepodudaranje )

en: %s: %s (Permissions mismatch)
hr: %s: %s (Nepodudaranje dozvola)

en: backup file
hr: datoteka sigurnosne kopije

en: %s: %s (Modification time mismatch)
hr: %s: %s (vrijeme modifikacije se ne podudara)

en: unable to read symlink contents: %s
hr: nije moguće čitati sadržaj simboličke poveznice: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
hr: %s: %s (putanja simboličke veze se ne podudara)

en: %s: %s (Size mismatch)
hr: %s: %s (Nepodudaranje veličine)

en: path too long: %s%s
hr: putanja je preduga: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
hr[0]: %s: %jd ukupno datoteka,
hr[1]: %s: %jd ukupno datoteka,
hr[2]: %s: %jd ukupno datoteka,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
hr[0]: %jd datotek koja nedostaje
hr[1]: %jd datoteke koje nedostaju
hr[2]: %jd datoteka koje nedostaju

en: %s: no mtree file
hr: %s: nema M-stabla datoteke

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
hr: putanja je preduga: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
hr: vrsta datoteke nije prepoznata: %s%s

en: could not get current working directory
hr: ne mogu dobaviti trenutni radni direktorij

en: could not chdir to download directory %s
hr: ne mogu promjeniti direktorij u direktorij za skidanje od %s

en: running XferCommand: fork failed!
hr: pokrećem XfceCommand: račvanje nije uspjelo!

en: could not rename %s to %s (%s)
hr: ne mogu preimenovati %s u %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
hr: ne mogu obnoviti radni direktorij (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
hr: konfiguracijska datoteka %s, red %d: neispravna vrijednost za '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
hr: konfiguracijska datoteka %s, redak %d: '%s neispravna opcija, nema podrške potpisa

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
hr: Datoteka postavki %s, linija %d: direktiva '%s' u odjeljku '%s' nije prepoznata.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
hr: zrcalo '%s' sadrži '%s' varijablu, ali nijedan '%s' nije definiran.

en: could not register '%s' database (%s)
hr: ne mogu registrirati '%s' bazu podataka (%s)

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
hr: ne mogu dodati URL poslužitelja bazi podataka  '%s': %s (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
hr: pokušajte pokrenuti pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
hr: problem pri postavljanju zapisnika promjena '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
hr: problem pri postavljanju gpg direktorija '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
hr: problem pri dodavanju direktorija zakačke '%s' (%s)

en: no '%s' configured
hr: '%s' nije konfiguriran

en: Failed to pass %s entry to libalpm
hr: ne mogu proslijediti %s unos libalpm-u

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
hr: datoteka postavki %s, linija %d: '%s' opcija '%s' nije prepoznata

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
hr: datoteka postavki %s, linija %d: direktiva '%s' treba vrijednost

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
hr: pri obradi konfiguracijske datoteke premašena je maksimalna dubina rekurzije %d

en: config file %s could not be read: %s
hr: ne mogu pročitati %s konfiguracijsku datoteku: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
hr: datoteka postavki %s, linija %d: sve direktive moraju pripadati odjeljku.

en: no targets specified (use -h for help)
hr: nijedna meta nije određena (koristite -h za pomoć)

en: no install reason specified (use -h for help)
hr: nije određen nijedani razlog instalacije (koristi -h za pomoć)

en: could not set install reason for package %s (%s)
hr: ne mogu postaviti instalacijski razlog za paket %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
hr: %s: instalacijski razlog je postavljen na 'instalirano kao zavisnost'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
hr: %s: instalacijski razlog je postavljen na 'eksplicitno instaliran'

en: No database errors have been found!
hr: Nijedna greška baze podataka nije nađena

en: invalid package: '%s'
hr: neispravan paket: '%s'

en: package '%s' was not found
hr: paket %s nije pronađen

en: Synchronizing package databases...
hr: Sinkroniziram baze podataka paketa...

en: Architecture
hr: Arhitektura

en: Backup Files
hr: Datoteke sigurnosne kopije

en: Build Date
hr: Datum gradnje

en: Compressed Size
hr: Komprimirana veličina

en: Conflicts With
hr: U sukobu sa

en: Depends On
hr: Ovisi o

en: Description
hr: Opis

en: Download Size
hr: Veličina preuzimanja

en: Groups
hr: Grupe

en: Install Date
hr: Datum instaliranja

en: Install Reason
hr: Razlog instaliranja

en: Install Script
hr: Instalacijaka skripta

en: Installed Size
hr: Veličina instaliranog

en: Licenses
hr: Dozvole

en: Name
hr: Ime

en: Optional Deps
hr: Neobavezne  zavisnosti

en: Optional For
hr: Neobavezne za

en: Packager
hr: Paketer

en: Provides
hr: Omogućava

en: Replaces
hr: Zamjenjuje

en: Repository
hr: Repozitorij

en: Required By
hr: Potrebno za

en: Signatures
hr: Potpisi

en: Validated By
hr: Provjeren od

en: Version
hr: Verzija

en:  [installed]
hr:  [instaliran]

en: Explicitly installed
hr: Eksplicitno instaliran

en: Installed as a dependency for another package
hr: Instalirano kao zavisnost za drugi paket

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: None
hr: Ništa

en: Signature
hr: Potpis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: could not calculate checksums for %s
hr: ne mogu izračunati checksums za %s

en: no changelog available for '%s'.
hr: zapisnik promjena za '%s' nije dostupan.

en: Changelog for %s:
hr: Zapisnik promjena za %s:

en: installed
hr: instaliran

en: options
hr: opcije

en: file(s)
hr: datoteka(e)

en: package(s)
hr: paket(i)

en: usage
hr: upotreba

en: operation
hr: operacija

en: operations:
hr: operacije:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
hr: 
    koristi '%s {-h --help}' sa operacijom za dostupne opcije

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
hr:   -c, --cascade        ukloni pakete i sve pakete koji o njima ovise

en:   -n, --nosave         remove configuration files
hr:   -n, --nosave         ukloni konfiguracijske datoteke

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
hr:   -s, --recursive ukloni nepotrbne zavisnosti
                           (-ss uključuje eksplicitno instalirane zavisnosti)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
hr:   -u, --unneeded       ukloni nepotebne pakete

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
hr:       --needed         nemoj ponovno instalirati ažurirane pakete

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
hr: -c, --changelog pogledaj zapisnik promjena od paketa

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
hr:   -d, --deps           izlistaj pakete instalirane kao zavisnosti [filter]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
hr:   -e, --explicit izlistaj eksplicitno instalirane pakete [filter]

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
hr:   -i, --info pogledaj informacije o paketu (-ii za datoteke sigurnosne kopije)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
hr: -k, --check provjeri postoje li datoteke paketa (-kk za svojstva datoteke)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
hr: -l, --list nabroj datoteke koje pripadaju upitanom paketu

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
hr: -m, --foreign nabroj instalirane pakete koji nisu u bazama sinkronizacije() [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
hr: -n, --native nabroj instalirane pakete koji se nalaze isključivo u bazama sinkronizacije() [filter]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
hr: -o, --owns <datoteka> traži paket koji u sebi sadrži <datoteka>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
hr: -p, --file <paket> traži datoteku paketa umjesto unosa u bazi podataka

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
hr: -q, --quiet pokaži manje informacija za upite i pretragu

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
hr: -s, --search <regiz>   traži lokalno instalirane pakete prema zadatim nizovima

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
hr: -t, --unrequired nabraja pakete koji nisu (neobavezno) traženi od
     nekog paketa (-tt ignorira neobavezne zavisnosti) [filter]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
hr:   -u, --upgrades izlistaj zastarjele pakete [filter]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
hr: -c, --clean uklonite stare pakete iz cache direktorija (-cc za sve)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
hr: -g, --groups pogledajte sve članove paketne grupe
    (-gg da pogledate sve grupe i članove)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
hr: -i, --info pogledajte informacije paketa (-ii za proširene informacije)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
hr:   -l, --list <repo>    pogledaj listu paketa u repozitoriju

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
hr: -s, --search <regiz>   traži pakete u udaljenim riznicama na osnovu zadatih nizova

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
hr: -u, --sysupgrade nadograđuje instalirane pakete (-uu dozvoljava unazađivanje)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
hr: -y, --refresh osvježava baze podataka sa servera
    (-yy primorava osvježavanje iako su već osvježene)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
hr:       --asdeps označi pakete kao ne-eksplicitno instalirane

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
hr:       --asexplicit označi pakete kao eksplicitno instalirane

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
hr: -k, --check testira ispravnost lokalnih baza podataka (-kk za sinkroniziranje baza)

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
hr: -x, --regex omogući pretraživanje koristeći regulane izraze

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
hr: --machinereadable
    stvara kompjuterski-čitljiv izlaz

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
hr:   -w, --downloadonly  preuzmi pakete ali ništa ne instalraj/nadograđuj

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
hr:       --asdeps instaliraj pakete kao ne-ekplicitno instalirane

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
hr:       --asexplicit instaliraj pakete kao ekplicitno instalirane

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
hr:       --ignore <pkg> ignoriraj nadogradnju paketa (može biti korišteno više puta)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
hr:       --ignoregroup <grp>
                           ignoriraj nadogradnju grupe (može biti korišteno više puta)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
hr: -d, --nodeps preskoči provjeru verzija zavisnosti (-dd preskoči sve provjere)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
hr: --assume-installed <paket=verzija>
    dodaje virtualni paket da bi zadovoljio zavisnosti

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
hr: -dbonly samo modificiraj unose baze podataka, ne datoteke paketa

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
hr:       --noprogressbar  ne pokazuj traku napretka pri preuzimanju datoteka

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
hr: --noscriptlet ne izvršava instalacijsku skriptu ako postoji

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
hr: -p, --print ispisuje mete umjesto izvršavanja operacije

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
hr:       --print-format <string>
                           određuje kako mete trebaju biti ispisane

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
hr:   -b, --dbpath <path>  postavi alternativnu lokaciju baze podataka

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
hr: -r, --root <putanja> postavlja drugi instalacijski korijen

en:   -v, --verbose        be verbose
hr:   -v, --verbose        budi opširan

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
hr:       --arch <arch>   postavi alternativnu arhitekturu

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
hr: --cachedir <direktorij> postavlja drugu lokaciju cachea paketa

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
hr: --hookdir <direktorij> postavlja drugu lokaciju zakačke

en:       --color <when>   colorize the output
hr:       --color <when>   oboji izlaz

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
hr:       --config <path>  postavi altenativnu konfiguracijsku datoteku

en:       --debug          display debug messages
hr: --debug prikaži poruke za ispravljanje grešaka

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
hr: --gpgdir <putanja> postavlja drugi home direktorij za GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
hr: --logfile <path> postavi drugu datoteku zapisnika promjena

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
hr:       --noconfirm do not ask for any confirmation

en:       --confirm        always ask for confirmation
hr:       --confirm        uvijek pitaj za potvrdu

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
hr: Ovaj program može biti slobodno distribuiran 
    sukladno pravilima GNU General Public License.

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
hr: neispravna opcija: '%s' i '%s' se ne mogu koristiti zajedno

en: invalid argument '%s' for %s
hr: neispravan argument '%s' za %s

en: '%s' is not a valid debug level
hr: '%s' nije valjan nivo izlaza za ispravljanje grešaka

en: only one operation may be used at a time
hr: samo jedna operacija može biti korištena u isto vrijeme

en: invalid option '-%c'
hr: neispravna opcija '-%c'

en: invalid option '--%s'
hr: neispravn opcija '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
hr: ne možete izvršavati ovu operaciju ukoliko niste root

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
hr: neuspjelo ponovno otvaranje stdin za čitanje: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
hr: argument '-' je zadat praznim stidn ulazom

en: argument '-' specified without input on stdin
hr: argument '-' je zadat bez ulaza u stind

en: no operation specified (use -h for help)
hr: nije određena nijedna operacija (koristite -h za pomoć)

en: no file was specified for --owns
hr: nije određena datoteka za --owns

en: No package owns %s
hr: Nijedan paket ne posjeduje %s

en: path too long: %s/
hr: putanja je preduga: %s/

en: [ignored]
hr: [ignorirano]

en: group '%s' was not found
hr: grupa '%s' nije nađena

en: could not load package '%s': %s
hr: ne mogu učitati paket '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
hr: '%s' je datoteka, možda želite koristiti %s.

en: target not found: %s
hr: meta nije nađena: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
hr: greška pri pripremanju transakcije (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
hr: uklanjanje %s slama zavisnost '%s' koju zahtjeva %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
hr: %s je označen kao HoldPkg

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
hr: HoldPkg je nađen na ciljanoj listi. Želite li nastaviti?

en:  there is nothing to do
hr:  nema ništa za učiniti

en: Do you want to remove these packages?
hr: Želite li ukloniti ove pakete?

en: failed to commit transaction (%s)
hr: ne mogu izvršiti transakciju (%s)

en: could not remove %s: %s
hr: ne mogu ukloniti  %s: %s

en: could not access database directory
hr: ne mogu pristupiti direktoriju baze podataka

en: Database directory: %s
hr: Direktorij baze podataka: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
hr: Želite li ukloniti nekorištene repozitorije?

en: removing unused sync repositories...
hr: uklanjam nekorištene repozitorije za sinkronizaciju...

en: Packages to keep:
hr: Paketi za zadržati:

en:   All locally installed packages
hr:   Svi lokalno instalirani paketi

en:   All current sync database packages
hr: Svi paketi iz trenutne baze podataka

en: Cache directory: %s
hr: Cache direktorij: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
hr: Želite li ukloniti sve ostale pakete iz privremene memorije?

en: removing old packages from cache...
hr: uklanjam stare pakete iz privremene memorije...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
hr: Želite li ukloniti SVE datoteke iz cache-a?

en: removing all files from cache...
hr: uklanjam sve datoteke iz privremene memorije...

en: could not access cache directory %s
hr: ne mogu pristupiti direktoriju privremene memorije %s

en: repository '%s' does not exist
hr: repozitorij %s ne postoji

en: repository "%s" was not found.
hr: repozitorij %s nije pronađen

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
hr[0]: Postoji%d član %s%s%s:
hr[1]: Postoji %dčlanova u grupi%s%s%s:
hr[2]: Postoji %dčlanova u grupi%s%s%s:

en: skipping target: %s
hr: preskačem metu: %s

en: database not found: %s
hr: baza podataka nije nađena: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
hr: '%s' je datoteka, mislite li %s umjesto %s?

en: Starting full system upgrade...
hr: Započinjem punu nadogradnju sustava...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
hr: nije moguće zadovoljiti zavisnost '%s' koju zahtjeva %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
hr: instaliranje %s (%s) slama zavisnost '%s' koju zahtjeva %s

en: package %s does not have a valid architecture
hr: paket %s nema valjanu arhitekturu

en: %s-%s and %s-%s are in conflict
hr: %s-%s i %s-%s su u sukobu

en: %s-%s and %s-%s are in conflict (%s)
hr: %s-%s i %s-%s su u sukobu (%s)

en: Proceed with download?
hr: Nastaviti sa preuzimanjem?

en: Proceed with installation?
hr: Nastaviti sa instalacijom?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
hr: %s postoji u oba '%s' i '%s'

en: %s: %s exists in filesystem
hr: %s: %s postoji u datotečnom sustavu

en: %s is invalid or corrupted
hr: %s je neispravan ili oštećen

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
hr: Došlo je do greške,paketi nisu nadograđeni.

en: loading packages...
hr: učitavam pakete...

en: failed to init transaction (%s)
hr: greška pri inicijaliziranju transakcije (%s)

en: could not lock database: %s
hr: ne mogu zaključati bazu podataka: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
hr: ako ste sigurni da upravljač paketa nije već pokrenut, možete ukloniti %s

en: failed to release transaction (%s)
hr: greška pri otpuštanju transakcije (%s)

en: no usable package repositories configured.
hr: nijedan upotrebljivi repozitorij paketa nije konfiguriran.

en: database '%s' is not valid (%s)
hr: baza podataka '%s' nije valjana (%s)

en: insufficient columns available for table display
hr: nedovoljno dostupnih stupaca za prikaz tablice

en: Valid
hr: Valjano

en: Key expired
hr: Ključ je istekao

en: Expired
hr: Istekao

en: Invalid
hr: Neispravno

en: Key unknown
hr: Nepoznati ključ

en: Key disabled
hr: Ključ onemogućen

en: Signature error
hr: Greška potpisa

en: full trust
hr: puno povjerenje

en: marginal trust
hr: marginalno povjerenje

en: never trust
hr: nikada ne vjeruj

en: unknown trust
hr: nepoznato povjerenje

en: %s, %s from "%s"
hr: %s, %s iz "%s"

en: Package
hr: Paket

en: Old Version
hr: Stara verzija

en: New Version
hr: Nova verzija

en: Net Change
hr: Neto izmjena

en: removal
hr: uklanjanje

en: Packages
hr: Paketi

en: Total Download Size:
hr: Ukupna veličina preuzimanja:

en: Total Installed Size:
hr: Ukupna veličina instaliranog:

en: Total Removed Size:
hr: Ukupna veličina uklonjenog:

en: Net Upgrade Size:
hr: Veličina mrežne nadogradnje:

en:  [pending]
hr: [u tijeku]

en: New optional dependencies for %s
hr: Nove opcionalne zavisnosti za %s

en: Optional dependencies for %s
hr: Opcionalne zavisnosti za %s

en: Repository %s%s
hr: Repozitorij %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
hr: neispravna vrijednost: %d nije između %d i %d

en: invalid number: %s
hr: neispravni broj: %s

en: Enter a selection (default=all)
hr: Unesite odabir (zadano=sve)

en: Enter a number (default=%d)
hr: Unesite broj (zadano=%d)

en: [Y/n]
hr: [D/n]

en: [y/N]
hr: [d/N]

en: Y
hr: D

en: YES
hr: DA

en: NO
hr: NE

en: failed to allocate string
hr: greška pri dodjeljivanju niza

en: error:
hr: greška:

en: warning:
hr: upozorenje:

en: options:
hr: opcije:

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
hr:   -l, --repo-list     lista konfiguriranih repozitorija

en:   -h, --help           display this help information
hr:   -h, --help           prikaži ovu informaciju pomoći

en:   -V, --version        display version information
hr:   -V, --version        prikaži informaciju o verziji

en: Test a pacman package for validity.
hr: Testiraj valjanost pacman paketa.

en: Usage: testpkg <package file>
hr: Uporaba: testpkg <package file>

en: Cannot find the given file.
hr: Ne mogu naći danu datoteku.

en: Cannot open the given file.
hr: Ne mogu otvoriti danu datoteku.

en: Package is invalid.
hr: Paket inje valjan.

en: Package is valid.
hr: Paket je valjan.
