Arch Linux Pacman package manager - en to ast translation catalogue (321 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
ast: Executando los ganchos d'enantes de la instalación…

en: Running post-transaction hooks...
ast: Executando los ganchos de dempués de la instalación…

en: checking dependencies...
ast: comprobando dependencies...

en: checking for file conflicts...
ast: comprobando conflictos de ficheros...

en: resolving dependencies...
ast: iguando dependencies...

en: looking for conflicting packages...
ast: guetando paquetes en conflictu...

en: Processing package changes...
ast: Procesando camudancies de paquetes...

en: installing %s...
ast: instalando %s...

en: upgrading %s...
ast: anovando %s...

en: reinstalling %s...
ast: reinstalando %s...

en: downgrading %s...
ast: baxando de versión %s...

en: removing %s...
ast: desaniciando %s...

en: checking package integrity...
ast: comprobando integridá del paquete...

en: checking keyring...
ast: comprobando l'aniellu claves...

en: downloading required keys...
ast: baxando les claves riquíes...

en: loading package files...
ast: cargando ficheros de paquetes...

en: Retrieving packages...
ast: Recibiendo paquetes...

en: checking available disk space...
ast: comprobando espaciu en discu disponible...

en: %s optionally requires %s
ast: %s rique opcionalmente %s

en: %s installed as %s.pacnew
ast: %s instaláu como %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
ast: %s guardáu como %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
ast: %s ta en IgnorePkg/IgnoreGroup. ¿Instalalu de toes toes?

en: Replace %s with %s/%s?
ast: ¿Trocar %s con %s/%s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
ast[0]: El paquete siguiente nun pue anovase pola mor de dependencies que nun puen iguase:
ast[1]: Los paquetes siguientes nun puen anovase pola mor de dependencies que nun puen iguase:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
ast[0]: ¿Quies saltar el paquete d'enriba pa esti anovamientu?
ast[1]: ¿Quies saltar los paquetes d'enriba pa esti anovamientu?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
ast[0]: Hai %zu fornidor disponible pa %s
ast[1]: Hai %zu fornidores disponibles pa %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
ast: El ficheru %s ta toriáu (%s).
    ¿Quies desanicialu?

en: Import PGP key %s?
ast: ¿Quies importar la clave PGP «%s»?

en: installing
ast: instalando

en: upgrading
ast: anovando

en: downgrading
ast: baxando de versión

en: reinstalling
ast: reinstalando

en: removing
ast: desaniciando

en: checking for file conflicts
ast: comprobando conflictos de ficheru

en: checking available disk space
ast: comprobando espaciu disponible en discu

en: checking package integrity
ast: comprobando integridá del paquete

en: checking keys in keyring
ast: comprobando claves nel aniellu claves

en: loading package files
ast: cargando ficheros de paquete

en: %s: %s (File type mismatch)
ast: %s: %s (La triba de ficheru nun concasa)

en: %s: %s (UID mismatch)
ast: %s: %s (L'UID nun concasa)

en: %s: %s (GID mismatch)
ast: %s: %s (El GID nun concasa)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
ast: %s: %s (Los permisos nun concasen)

en: backup file
ast: copia de seguridá

en: %s: %s (Modification time mismatch)
ast: %s: %s (El tiempu de modificación nun concasa)

en: unable to read symlink contents: %s
ast: nun puen lleese los conteníos del enllaz simbólicu: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
ast: %s: %s (El camín del enllaz simbólicu nun concasa)

en: %s: %s (Size mismatch)
ast: %s: %s (El tamañu nun concasa)

en: path too long: %s%s
ast: camín perllargu: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
ast[0]: %s: %jd ficheru total,
ast[1]: %s: %jd ficheros totales,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
ast[0]: %jd ficheru que falta
ast[1]: %jd ficheros que falten

en: %s: no mtree file
ast: %s: ensin ficheru mtree

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
ast: camín perllargu: %sllocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
ast: triba de ficheru non reconocida: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
ast[0]: %jd ficheru alteriáu
ast[1]: %jd ficheros alteriáos

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
ast[0]: fallu de malloc: nun pudo allugase %zu byte
ast[1]: fallu de malloc: nun pudieron allugase %zu bytes

en: could not get current working directory
ast: nun pudo consiguise'l direutoriu de trabayu actual

en: could not chdir to download directory %s
ast: nun pudo facese chdir al direutoriu de descarga %s

en: running XferCommand: fork failed!
ast: execución de XferCommand: ¡nun pudo crease'l procesu!

en: could not rename %s to %s (%s)
ast: nun pudo renomase %s a %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
ast: nun pudo restaurase'l direutoriu de trabayu (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
ast: ficheru de configuración %s, llinia %d: valor inválidu pa '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
ast: ficheru de configuración %s, llinia %d: '%s' opción non válida, ensin sofitu de robla

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
ast: ficheru de configuración %s, llinia %d: direutiva '%s' non reconocida na seición '%s'.

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
ast: ficheru de configuración «%s», llinia %d: el valor de la opción «%s» tien de ser positivu: «%s»

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
ast: el valor «%s» de la llinia %d del ficheru de configuración «%s» ye mui llargu: «%s»

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
ast: l'espeyu '%s' caltien la variable '%s', pero '%s' nun ta definíu.

en: could not register '%s' database (%s)
ast: nun pudo rexistrase la base de datos '%s' (%s)

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
ast: nun pudo amestase la URL del sirvidor a la base de datos '%s': %s (%s)

en: try running pacman-db-upgrade
ast: tenta d'executar pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
ast: problema axustando'l ficheru de rexistru '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
ast: problema axustando'l direutoriu de claves gpg '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
ast: problema amestando'l direutoriu de gabitos «%s» (%s)

en: no '%s' configured
ast: nun se configuró '%s'

en: Failed to pass %s entry to libalpm
ast: Fallu al pasar la entrada %s a libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
ast: ficheru de configuración %s, llinia %d: '%s' opción '%s' non reconocida

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
ast: ficheru de configuración %s, llinia %d: direutiva '%s' necesita un valor

en: config file %s could not be read: %s
ast: el ficheru de configuración %s nun pudo lleese: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
ast: ficheru de configuración %s, llinia %d: Toles direutives tienen de pertenecer a una seición.

en: no targets specified (use -h for help)
ast: nun s'especificaron oxetivos (usa -h p'ayuda)

en: no install reason specified (use -h for help)
ast: nun s'especificó razón d'instalación (usa -h p'ayuda)

en: could not set install reason for package %s (%s)
ast: nun pudo afitase la razón d'instalación pal paquete %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
ast: %s: la razón d'instalación afitóse a 'instaláu como dependencia'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
ast: %s: la razón d'instalación afitóse a 'instaláu esplícitamente'

en: No database errors have been found!
ast: ¡Nun s'atopó nengún error nes bases de datos!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
ast: %s ye propiedá de: %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
ast: la espresión regular «%s» ye inválida

en: invalid package: '%s'
ast: el paquete «%s» nun ye válidu

en: package '%s' was not found
ast: nun s'alcontró'l paquete '%s'

en: Synchronizing package databases...
ast: Sincronizando bases de datos de paquetes...

en: Architecture
ast: Arquitectura

en: Build Date
ast: Data de construcción

en: Compressed Size
ast: Tamañu comprimíu

en: Conflicts With
ast: En conflictu con

en: Depends On
ast: Ta arreyáu a

en: Description
ast: Descripción:

en: Download Size
ast: Tamañu de descarga

en: Groups
ast: Grupos

en: Install Date
ast: Data d'instalación

en: Install Reason
ast: Razón d'instalación

en: Install Script
ast: Scripts d'instalación

en: Installed Size
ast: Tamañu instaláu

en: Licenses
ast: Llicencies

en: MD5 Sum
ast: MD5

en: Name
ast: Nome

en: Optional Deps
ast: Dependencies opcionales

en: Optional For
ast: Opcional pa

en: Packager
ast: Empaquetador/a

en: Provides
ast: Apurre

en: Replaces
ast: Troca

en: Repository
ast: Repositoriu

en: Required By
ast: Riquíu por

en: SHA-256 Sum
ast: Suma SHA-256

en: Signatures
ast: Robles

en: Validated By
ast: Validáu por

en: Version
ast: Versión

en:  [installed]
ast: [instaláu]

en: Explicitly installed
ast: Instaláu esplícitamente

en: Installed as a dependency for another package
ast: Instaláu como un dependencia pa otru paquete

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: None
ast: Dengún

en: Signature
ast: Robla

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: could not calculate checksums for %s
ast: nun pudieron calculase les sumes de comprobación pa %s

en: no changelog available for '%s'.
ast: ensin rexistru de cambeos disponible pa '%s'.

en: Changelog for %s:
ast: Rexistru de cambeos pa %s:

en: installed
ast: instaláu

en: options
ast: opciones

en: file(s)
ast: ficheru(os)

en: package(s)
ast: paquete(es)

en: usage
ast: usu

en: operation
ast: operación

en: operations:
ast: operaciones:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
ast: 
    usa '%s {-h --help}' como una operación pa les opciones disponibles

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
ast: -c, --cascade desanicia los paquetes y tolos paquetes que ta arreyaos a ellos

en:   -n, --nosave         remove configuration files
ast: -n, --nosave desanicia los ficheros de configuración

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
ast: -s, --recursive desanicia los dependencies innecesaries
    (-ss inclúi dependencies instalaes esplícitamente)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
ast: -u, --unneeded desanicia paquetes innecesrios

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
ast: --needed nun reinstala paquetes anovaos

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
ast: -c, --changelog mira'l rexistru de cambeos d'un paquete

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
ast: -d, --deps llista los paquetes instalaos como dependencies [filtru]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
ast: -e, --explicit llista paquetes instalaos esplícitamente [filtru]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
ast: -g, --groups mira tolos miembros d'un grupu de paquetes

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
ast: -i, --info mira la información del paquete (-ii pa copies de seguridá)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
ast: -k, --check comprueba que los ficheros del paquete esisten (-kk pa propiedaes del ficheru)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
ast: -l, --list llista los ficheros pertenecientes al ficheru solicitáu

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
ast: -m, --foreing llista los paquetes instalaos non alcontraos nes bases de datos sincronizaes [filtru]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
ast: -n, --native llista los paquetes instalaos namái alcontraos nes bases de datos sincronizaes [filtru]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
ast: -o, --owns <ficheru> consulta'l paquete que pertenez a <ficheru>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
ast:   -p, --file <paquete> solicita un ficheru de paquete en cuantes la base de datos

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
ast: -q, --quiet amuesa menos información pa una petición y solicitú

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
ast:   -s, --search <regex> gueta paquetes instalaos llocalmente con cadenes que concasen

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
ast:   -t, --unrequired     llista los paquetes que nengún paquete (opcionalmente) rique (usa la
                           opción «-tt» pa inorar les dependencies opcionales) [peñera]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
ast: -u, --upgrades llista paquetes ensin anovar [filtru]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
ast: -c, --clean desanicia paquetes vieyos del direutoriu caché (-cc pa too)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
ast: -g, --groups ve tolos miembros del grupu de paquetes
    (-gg pa ver tolos grupos y miembros)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
ast: -i, --info amuesa información del paquete(-ii pa información estentida)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
ast: -l, --list <repositoriu> amuesa una llista de paquetes nun repositoriu

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
ast: -s, --search <regex> gueta nos repositorios remotos cadenes que concasen

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
ast: -u, --sysupgrade anueva los paquetes instalaos (-uu habilita la baxada de versión)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
ast: -y, --refresh baxa les bases de datos de paquetes fresques del sirvidor
    (-yy pa forciar el frescu inclusu si s'anovó)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
ast: --asdeps conseña paquetes como instalaos non esplícitamente

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
ast: --asexplicit conseña paquetes como instalaos esplícitamente

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
ast:   -k, --check          comprueba la validez d'una base de datos llocal (la opción «-kk» sincroniza les bases de datos)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
ast:   -q, --quiet          escarta la salida de los mensaxes d'aiciones correutes

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
ast:   -x, --regex          activa la busca con espresiones regulares

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
ast:       --machinereadable
                           produz una salida lleíble por máquines

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
ast: -w, --downloadonly baxa los paquetes pero nun instala/anueva nada

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
ast:       --overwrite <valor_global>
                           sobrescribe los ficheros en conflictu (la opción pue usase más d'una vegada)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
ast: --asdeps instala paquetes como instalaos non esplícitamente

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
ast: --asexplicit instala paquetes como instalaos esplícitamente

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
ast: --ignore <paquete> inora un anovamientu de paquete (pue usase más d'una vegada)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
ast: --ignoregroup <grupu>
    inora un grupu d'anovamientu (pue usase más d'una vegada)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
ast: -d, --nodeps salta les comprobaciones de versiones de dependencies (-dd salta toles comprobaciones)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
ast: --assume-installed <paquete=versión>
    amiesta un paquete virtual pa satisfacer dependencies

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
ast: --dbonly namái modifica entraes de la base de datos

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
ast: --noprogressbar nun amuesa una barra de progresu al baxar los ficheros

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
ast: --noscriptlet nun executa'l scriptlet d'instalación si esiste

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
ast: -p, --print amuesa los oxetivos en cuantes de facer la operación

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
ast: --print-format <string>
    especifica como deberíen amosase los oxetivos

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
ast: -b, --dbpath <camín> afita un allugamientu alternativu pa les bases de datos

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
ast: -r, --root <camín> afita una instalación root alternativa

en:   -v, --verbose        be verbose
ast: -v, --verbose amuesa tola información

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
ast: --arch <arquitectura> afita una arquitectura alternativa

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
ast: --cachedir <direutoriu> afita un allugamientu alternativu de caché de paquetes

en:       --color <when>   colorize the output
ast: --color <cuando> pon-y a la salida

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
ast: --config <camín> afita un ficheru de configuración alternativu

en:       --debug          display debug messages
ast: --debug amuesa mensaxes de depuración

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
ast: --gpgdir <camín> afita un direutoriu personal alternativu pa GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
ast: --logfile <camín> afita un ficheru de rexistru alternativu

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
ast: --noconfirm nun entruga por denguna confirmación

en:       --confirm        always ask for confirmation
ast: --confirm entruga siempres pola confirmación confirmation

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
ast: Esti programa pue distribuyise llibremente baxo
    los términos de la GNU General Public License.

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
ast: opción non valida: '%s' y '%s' nun puen usase xuntos

en: invalid argument '%s' for %s
ast: argumentu inválidu '%s' pa %s

en: '%s' is not a valid debug level
ast: '%s' nun ye un nivel de depuración válidu

en: only one operation may be used at a time
ast: namái pue usase una operación al mesmu tiempu

en: invalid option '-%c'
ast: opción non valida '-%c'

en: invalid option '--%s'
ast: opción non valida '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
ast: nun pues facer esta aición a nun que seyas root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
ast: fallu al lleer los argumentos de la entrada estandar: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
ast: fallu al reabrir stdin pa llectura: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
ast: argumentu '-' especificáu con stdin baleru

en: argument '-' specified without input on stdin
ast: l'argumentu '-' especificáu ensin entrada en stdin

en: no operation specified (use -h for help)
ast: nun s'especificó denguna operación (usa -h p'ayuda)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
ast: «%s» pertenez a %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
ast: nun s'especificó dengún ficheru pa --owns

en: No package owns %s
ast: Dengún paquete pertenez a %s

en: path too long: %s/
ast: camín perllargu: %s/

en: [ignored]
ast: [inoráu]

en: group '%s' was not found
ast: nun s'alcontró'l grupu '%s'

en: could not load package '%s': %s
ast: nun pudo cargase'l paquete '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
ast: '%s' ye un ficheru, podríes querer usalu %s.

en: target not found: %s
ast: oxetivu non alcontráu: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
ast: fallu al tresnar la operación (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
ast: desaniciar %s ruempe la dependencia «%s» riquida por %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
ast: %s ta designáu como un HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
ast: Alcontróse HoldPkg na llista de paquetes. ¿Quies siguir?

en:  there is nothing to do
ast: nun hai que facer

en: Do you want to remove these packages?
ast: ¿Quies desaniciar estos paquetes?

en: failed to commit transaction (%s)
ast: fallu al unviar la transición (%s)

en: could not remove %s: %s
ast: nun pudo desaniciase %s: %s

en: could not access database directory
ast: nun pudo accedese al direutoriu de la base de datos

en: Database directory: %s
ast: Direutoriu de base de datos: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
ast: ¿Quies desaniciar los repositorios ensin usar?

en: removing unused sync repositories...
ast: desaniciando repositorios de sincronización ensin usar...

en: Packages to keep:
ast: Paquetes pa caltener:

en:   All locally installed packages
ast: Tolos paquetes instalaos llocalmente

en: Cache directory: %s
ast: Direutoriu de caché: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
ast: ¿Quies desaniciar tolos otros paquetes de la cache?

en: removing old packages from cache...
ast: desaniciando paquetes vieyos de la caché...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
ast: ¿Quies desanciar TOLOS ficheros de la caché?

en: removing all files from cache...
ast: desaniciando tolos ficheros de la caché...

en: could not access cache directory %s
ast: nun pudo accedese al direutoriu de la caché %s

en: repository '%s' does not exist
ast: el repositoriu '%s' nun esiste

en: repository "%s" was not found.
ast: nun s'alcontró'l repositoriu "%s".

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
ast[0]: Hai %d miembru nel grupu %s%s%s:
ast[1]: Hai %d miembros nel grupu %s%s%s:

en: skipping target: %s
ast: saltando oxetivu: %s

en: database not found: %s
ast: base de datos non alcontrada: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
ast: '%s' ye un ficheru, ¿quixesti dicir %s en cuantes de %s?

en: Starting full system upgrade...
ast: Entamando anovamientu completu del sistema...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
ast: nun pue satisfacese la dependencia «%s» riquida por %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
ast: instalar %s (%s) ruempe la dependencia «%s» riquida por %s

en: package %s does not have a valid architecture
ast: el paquete %s nun tien una arquitectura válida

en: %s-%s and %s-%s are in conflict
ast: %s-%s y %s-%s tán en conflictu

en: %s-%s and %s-%s are in conflict (%s)
ast: %s-%s y %s-%s tán en conflictu (%s)

en: Proceed with download?
ast: ¿Siguir cola descarga?

en: Proceed with installation?
ast: ¿Siguir cola instalación?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
ast: %s esiste en '%s' y '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
ast: %s: %s esiste nel sistema de ficheros (propiedá de %s)

en: %s: %s exists in filesystem
ast: %s: %s esiste nel sistema de ficheros

en: %s is invalid or corrupted
ast: %s ta toriáu o nun ye válidu

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
ast: Asocedieron fallos, nun s'anovó dengún paquete.

en: loading packages...
ast: cargando paquetes...

en: failed to init transaction (%s)
ast: fallu al aniciar la transaición (%s)

en: could not lock database: %s
ast: nun pudo bloquiase la base de datos: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
ast: Si tas seguru que nun hai preparáu dengún alministrador
    de paquetes n'execución, pues desaniciar %s

en: failed to release transaction (%s)
ast: fallu al llanzar la transaición (%s)

en: no usable package repositories configured.
ast: nun hai configuraos repositorios de paquete usables.

en: database '%s' is not valid (%s)
ast: la base de datos '%s' nun ye válida (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
ast: hebo un fallu al sincronizar toles bases de datos (%s)

en: insufficient columns available for table display
ast: nun hai abondes columnes disponibles p'amosar la tabla

en: Valid
ast: Válidu

en: Key expired
ast: Clave caducada

en: Expired
ast: Caducáu

en: Invalid
ast: Non válidu

en: Key unknown
ast: Clave desconocida

en: Key disabled
ast: Clave deshabilitada

en: Signature error
ast: Fallu de robla

en: full trust
ast: confiar dafechu

en: marginal trust
ast: enfotu parcial

en: never trust
ast: nun confiar enxamás

en: unknown trust
ast: confianza desconocida

en: %s, %s from "%s"
ast: %s, %s dende "%s"

en: Package
ast: Paquete

en: Old Version
ast: Versión vieya

en: New Version
ast: Versión nueva

en: Net Change
ast: Cambéu de rede

en: removal
ast: desaniciu

en: Packages
ast: Paquetes

en: Total Download Size:
ast: Tamañu total de descarga:

en: Total Installed Size:
ast: Tamañu total instaláu:

en: Total Removed Size:
ast: Tamañu total desaniciáu:

en: Net Upgrade Size:
ast: Tamañu d'anovamientu de rede:

en:  [pending]
ast: [pendiente]

en: New optional dependencies for %s
ast: Dependencies opcionales nueves pa %s

en: Optional dependencies for %s
ast: Dependencies opcionales pa %s

en: Repository %s%s
ast: Depósitu %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
ast: valor non válidu: %d nun ta ente %d y %d

en: invalid number: %s
ast: númberu inválidu: %s

en: Enter a selection (default=all)
ast: Introduz una esbilla (por defeutu=too)

en: Enter a number (default=%d)
ast: Introduz un númberu (por defeutu=%d)

en: [Y/n]
ast: [S/n]

en: [y/N]
ast: [s/N]

en: Y
ast: S

en: YES
ast: SÍ

en: NO
ast: NON

en: failed to allocate string
ast: fallu al allugar la cadena

en: error:
ast: fallu:

en: warning:
ast: avisu:

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
ast: usu:  pacman-conf [opciones] [<direutiva>...]

en: options:
ast: opciones:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
ast:   -c, --config=<camín>  afita un ficheru de configuración alternativu

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
ast:   -r, --repo=<llugar_remotu>  solicita les opciones d'un depósitu específicu

en:   -v, --verbose        always show directive names
ast:   -v, --verbose        amuesa siempre los nomes de les direutives

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
ast:   -l, --repo-list      llista los depósitos configuraos

en:   -h, --help           display this help information
ast:   -h, --help           amuesa esta información d'ayuda

en:   -V, --version        display version information
ast:   -V, --version        amuesa la información de la versión

en: error parsing '%s'
ast: hebo un error al analizar «%s»

en: error: repo '%s' not configured
ast: error: el depósitu «%s» nun ta configuráu

en: warning: unknown directive '%s'
ast: alvertencia: desconozse la direutiva «%s»

en: error: directives may not be specified with %s
ast: error: ye posible que les direutives nun s'especificaren con «%s»

en: Test a pacman package for validity.
ast: Prueba la validez d'un paquete de pacman.

en: Usage: testpkg <package file>
ast: Usu: testpkg <ficheru d'un paquete>

en: cannot initialize alpm: %s
ast: nun se pue aniciar ALPM: %s

en: Cannot find the given file.
ast: Nun pue atopase'l ficheru apurríu.

en: Cannot open the given file.
ast: Nun se pue abrir el ficheru apurríu.

en: Package is invalid.
ast: El paquete ye válidu.

en: libalpm error: %s
ast: error de libalpm: %s

en: Package is valid.
ast: El paquete ye válidu.

en: error releasing alpm
ast: hebo un fallu al lliberar a alpm
