palapeli - en to eo translation catalogue (177 entries)

en: Piece count
eo: Nombro de pecoj

en: Piece aspect ratio
eo: Peca bildformato

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
eo: Antaŭdifinitaj agordoj

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
eo: Kairo (kvinangulo) krado

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
eo: Sesangula krado

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
eo: Ortangula krado

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
eo: Rotrex (rombo-trisesangula) krado

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
eo: Neregula krado

en: Approx. piece count
eo: Proks. kalkulo de pecoj

en: Quick preset
eo: Rapida antaŭdiro

[ctx: @item puzzle shape preset]
en: Ordinary
eo: Ordinara

[ctx: @item puzzle shape preset]
en: Very regular
eo: Tre regula

[ctx: @item puzzle shape preset]
en: Very diverse
eo: Tre diversa

[ctx: @item puzzle shape preset]
en: Large plugs
eo: Grandaj ŝtopiloj

en: Flipped edge percentage
eo: Procento de rando renversita

en: Edge curviness
eo: Randa kurbeco

en: Plug size
eo: Ŝtopila grandeco

en: Diversity of curviness
eo: Diverseco de kurbeco

en: Diversity of plug position
eo: Diverseco de ŝtoppozicio

en: Diversity of plugs
eo: Diverseco de ŝtopiloj

en: Diversity of piece size
eo: Diverseco de pecograndeco

en: Dump grid image
eo: Elĵeti kradbildon

[ctx: @title:tab]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab]
en: Mouse Interaction
eo: Musa Interago

[ctx: @item:inlistbox space for solution]
en: Center
eo: Centrigita

[ctx: @item:inlistbox space for solution]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item:inlistbox space for solution]
en: Top Left
eo: Supre Maldekstre

[ctx: @item:inlistbox space for solution]
en: Top Right
eo: Supre Dekstre

[ctx: @item:inlistbox space for solution]
en: Bottom Left
eo: Malsupre Maldekstre

[ctx: @item:inlistbox space for solution]
en: Bottom Right
eo: Malsupre Dekstre

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this trigger
eo: Forigi ĉi tiun ekigilon

[ctx: @info:placeholder]
en: Input here…
eo: Entajpu tien ĉi…

[ctx: @info:tooltip]
en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
eo: Prenu la modifklavojn, kiujn vi volas, tiam alklaku musbutonon aŭ rulumu musradon ĉi tie

[ctx: @item This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to change how an action is triggered
eo: Klaku por ŝanĝi kiel ago estas ekigita

[ctx: @title:tab]
en: Mouse Buttons
eo: Musbutonoj

[ctx: @title:tab]
en: Mouse Wheel
eo: Musa Rado

en: Interaction with pieces
eo: Interago kun pecoj

en: Interaction with the puzzle table
eo: Interago kun la puzlotablo

en: Interaction with the viewport
eo: Interago kun la vidpunkto

[ctx: @title:window]
en: Create New Puzzle
eo: Krei Novan Enigmon

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
eo: Bilda dosiero:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
eo: Bonvolu priskribi ĉi-sube la bildon, kiun vi elektis.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
eo: Bilda dosiero:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
eo: Laŭvola komento:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
eo: Nomo de la aŭtoro de la bildo:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
eo: Elekti bildon

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
eo: Indiki la fontan bildon por esti tranĉita en pecojn

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
eo: Elekti tranĉilon

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
eo: Elekti tranĉan metodon

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
eo: Agordi tranĉilon

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
eo: Ŝanĝi la parametrojn de la elektita tranĉa metodo

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
eo: Enigmo ne povas esti kreita: La kromaĵo de tranĉaĵo ne povis esti ŝargita.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
eo: Enigmo ne povas esti kreita: La dosiero, kiun vi elektis, ne estas bildo.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
eo: Enigmo ne povas esti kreita: Tranĉado malsukcesis pro nedeterminitaj problemoj.

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
eo: Ŝanĝi grandecon de enigmotabla areo trenante ĝiajn randojn

en: You have finished the puzzle. Do you want to restart it now?
eo: Vi finis la enigmon. Ĉu vi volas rekomenci ĝin nun?

[ctx: @action:button]
en: Restart
eo: Rekomenci

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
eo: La sekvaj enigmoj estos forigitaj. Ĉi tiu ago ne povas esti malfarita.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: Palapeli puzzles (*.puzzle)
eo: Palapeli-enigmoj (*.puzzle)

[ctx: @title:window]
en: Import Palapeli Puzzles
eo: Importi Palapeli-Enigmojn

[ctx: @title:window]
en: Save Palapeli Puzzles
eo: Konservi Palapeli-Enigmojn

[ctx: @title:window]
en: Create a Piece Holder
eo: Krei Pecingon

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a short name (optional):
eo: Enigu mallongan nomon (laŭvola):

en: You need to click on a piece holder to select it before you can delete it, or you can just click on its Close button.
eo: Vi devas alklaki pecon por elekti ĝin antaŭ ol vi povas forigi ĝin, aŭ vi povas simple alklaki ĝian Fermi butonon.

en: The selected piece holder must be empty before you can delete it.
eo: La elektita pecingo devas esti malplena antaŭ ol vi povas forigi ĝin.

en: The selected piece holder must contain some pieces for 'Select all' to use.
eo: La elektita pecingo devas enhavi kelkajn pecojn por uzo de 'Elekti ĉion'.

en: You need to click on a piece holder to select it before you can select all the pieces in it.
eo: Vi devas alklaki pecingon por elekti ĝin antaŭ ol vi povas elekti ĉiujn pecojn en ĝi.

en: To rearrange pieces, either the puzzle table must have some selected pieces or there must be a selected holder with some selected pieces in it.
eo: Por rearanĝi pecojn, aŭ la enigmotablo devas havi kelkajn elektitajn pecojn aŭ devas ekzisti elektita tenilo kun kelkaj elektitaj pecoj en ĝi.

en: You need to have a piece holder and click it to select it before you can transfer pieces into or out of it.
eo: Vi devas havi pecingon kaj klaki ĝin por elekti ĝin antaŭ ol vi povas translokigi pecojn en aŭ el ĝi.

en: You have selected to transfer a large piece containing more than six small pieces to a holder. Do you really wish to do that?
eo: Vi elektis transdoni grandan pecon enhavantan pli ol ses malgrandajn pecojn al tenilo. Ĉu vi vere deziras fari tion?

[ctx: @action:button]
en: Transfer
eo: Translokigo

en: You need to select one or more pieces to be transferred out of the selected holder or select pieces from the puzzle table to be transferred into it.
eo: Vi devas elekti unu aŭ plurajn pecojn por esti translokigitaj el la elektita ingo aŭ elekti pecojn el la enigmotablo por esti translokigitaj en ĝin.

en: You need to select one or more pieces to be transferred from the previous holder into the newly selected holder.
eo: Vi devas elekti unu aŭ plurajn pecojn por esti translokigitaj de la antaŭa tenilo en la nove elektitan ingon.

en: You need to have at least two holders, one of them selected and with selected pieces inside it, before you can transfer pieces to a second holder.
eo: Vi devas havi almenaŭ du tenilojn, unu el ili elektitan kaj kun elektitaj pecoj ene de ĝi, antaŭ ol vi povas translokigi pecojn al dua tenilo.

[ctx: For holding pieces]
en: Hand
eo: Mano

[ctx: Hints for solving large puzzles]
en: You have just created a large puzzle: Palapeli has several features to help you solve it within the limited space on the desktop. They are described in detail in the Palapeli Handbook (on the Help menu). Here are just a few quick tips.
    
    Before beginning, it may be best not to use bevels or shadowing with large puzzles (see the Settings dialog), because they make loading slower and highlighting harder to see when the pieces in the view are very small.
    
    The first feature is the puzzle Preview (a picture of the completed puzzle) and a toolbar button to turn it on or off. If you hover over it with the mouse, it magnifies parts of the picture, so the window size you choose for the Preview can be quite small.
    
    Next, there are close-up and distant views of the puzzle table, which you can switch quickly by using a mouse button (default Middle-Click). In close-up view, use the empty space in the scroll bars to search through the puzzle pieces a 'page' at a time. You can adjust the two views by zooming in or out and your changes will be remembered.
    
    Then there is a space on the puzzle table reserved for building up the solution.
    
    Last but not least, there are small windows called 'holders'. They are for sorting pieces into groups such as edges, sky or white house on left. You can have as many holders as you like and can give them names. You should already have one named 'Hand', for carrying pieces from wherever you find them to the solution area.
    
    You use a special mouse click to transfer pieces into or out of a holder (default Shift Left-Click). First make sure the holder you want to use is active: it should have a blue outline. If not, click on it. To transfer pieces into the holder, select them on the puzzle table then do the special click to 'teleport' them into the holder. Or you can just do the special click on one piece at a time.
    
    To transfer pieces out of a holder, make sure no pieces are selected on the puzzle table, go into the holder window and select some pieces, using normal Palapeli mouse operations, then go back to the puzzle table and do the special click on an empty space where you want the pieces to arrive. Transfer no more than a few pieces at a time, to avoid collisions of pieces on the puzzle table.
    
    By the way, holders can do almost all the things the puzzle table and its window can do, including joining pieces to build up a part of the solution.
eo: Vi ĵus kreis grandan enigmon: Palapeli havas plurajn funkciojn por helpi vin solvi ĝin en la limigita spaco sur la labortablo. Ili estas detale priskribitaj en la Manlibro de Palapeli (en la Helpmenuo). Jen nur kelkaj rapidaj konsiletoj.
    
    Antaŭ ol komenci, eble plej bone ne uzi bevelojn aŭ ombrojn kun grandaj enigmoj (vidu la dialogon Agordoj), ĉar ili malrapidigas la ŝargon kaj la reliefigon pli malfacile videbla kiam la pecoj en la vido. estas tre malgrandaj.
    
    La unua funkcio estas la enigmo Antaŭrigardo (bildo de la finita enigmo) kaj ilobretobutono por ŝalti aŭ malŝalti ĝin. Se vi ŝvebas super ĝi per la muso, ĝi pligrandigas partojn de la bildo, do la fenestra grandeco, kiun vi elektas por la Antaŭrigardo, povas esti sufiĉe malgranda.
    
    Sekte, estas proksimaj kaj foraj vidoj de la enigmotablo, kiun vi povas ŝanĝi rapide per musbutono (defaŭlte Mezklako). En proksima vido, uzu la malplenan spacon en la rulstangoj por serĉi tra la enigmopecoj po "paĝon". Vi povas ĝustigi la du vidojn per zomi aŭ malproksimigi kaj viaj ŝanĝoj estos memoritaj.
    
    Tiam estas spaco sur la enigmotablo rezervita por konstrui la solvon.
    
    Laste sed ne malpli, estas malgrandaj fenestroj nomataj 'ingoj'. Ili estas por ordigi pecojn en grupojn kiel randoj, ĉielo aŭ blanka domo maldekstre. Vi povas havi tiom da ingoj kiom vi volas kaj povas doni al ili nomojn. Vi devus jam havi unu nomitan 'Mano', por porti pecojn de kie ajn vi trovas ilin al la solvregiono.
    
    Vi uzas specialan musklakon por translokigi pecojn en aŭ el la tenilo (defaŭlte Majusklan Maldekstren-Klakon). Unue certigu, ke la ingo, kiun vi volas uzi, estas aktiva: ĝi havu bluan konturon. Se ne, alklaku ĝin. Por translokigi pecojn en la tenilon, elektu ilin sur la enigmotablo tiam faru la specialan klakon por "teletransporti" ilin en la tenilon. Aŭ vi povas simple fari la specialan klakon sur unu peco samtempe.
    
    Por translokigi pecojn el tenilo, certigu, ke neniuj pecoj estas elektitaj sur la enigmotablo, iru en la ingofenestron kaj elektu kelkajn pecojn, uzante normalan Palapeli. musoperacioj, tiam reiru al la enigmotablo kaj faru la specialan klakon sur malplena spaco, kie vi volas, ke la pecoj alvenu. Transdonu ne pli ol kelkajn pecojn samtempe, por eviti koliziojn de pecoj sur la enigmotablo.
    
    Cetere, ingoj povas fari preskaŭ ĉion, kion la enigmotablo kaj ĝia fenestro povas fari, inkluzive kunigi pecojn por konstrui. parto de la solvo.

[ctx: @title:window for hints]
en: Solving Large Puzzles
eo: Solvante Grandajn Enigmojn

en: Great! You have finished the puzzle.
eo: Bonege! Vi finis la enigmon.

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
eo: Movi pecojn per trenado

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
eo: Elekti pecojn per klako

[ctx: Works instantly, without dragging]
en: Teleport pieces to or from a holder
eo: Teleporti pecojn al aŭ de ingo

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
eo: Movi vidfenestron per trenado

[ctx: As in a movie scene]
en: Switch to close-up or distant view
eo: Ŝanĝi al proksima aŭ fora vido

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
eo: Zomi vidporton

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
eo: Rulumi vidfenestron horizontale

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
eo: Rulumi vidfenestron vertikale

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
eo: Elekti plurajn pecojn samtempe

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
eo: Ŝlosi la staton de la puzlotabla areo

[ctx: @title:window]
en: Preview of Completed Puzzle
eo: Antaŭrigardo de Finita Enigmo

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
eo: Bildo ne disponeblas.

[ctx: @title:window]
en: %1 - Preview
eo: %1 - Antaŭrigardo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
eo: Ununura koloro

[ctx: a keyboard modifier]
en: Shift
eo: majuskla (Shift)

[ctx: a keyboard modifier]
en: Ctrl
eo: Ktrl

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
eo: Ne-Butono

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
eo: Maldekstra-Butono

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
eo: Dekstra-Butono

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
eo: Meza-Butono

[ctx: a special mouse button]
en: XButton1
eo: XButon1

[ctx: a special mouse button]
en: XButton2
eo: XButon2

en: Horizontal-Scroll
eo: Horizontala rulo

en: Vertical-Scroll
eo: Vertikala rulo

en: Your progress is saved automatically while you play.
eo: Via progreso estas konservita aŭtomate dum vi ludas.

[ctx: @title:window dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic Saving
eo: Aŭtomata Konservado

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock the puzzle table area
eo: Ŝlosi la enigman tablon

en: [No name]
eo: [Neniu nomo]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
eo[0]: %2 (%1 peco)
eo[1]: %2 (%1 pecoj)

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
eo: De %1

[ctx: @action:button that pops up sorting strategy selection menu]
en: Sort List…
eo: Ordigi Liston…

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By Title
eo: Laŭ Titolo

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By Piece Count
eo: Per Peco-kalkulo

[ctx: @info:status]
en: Loading puzzle…
eo: Ŝargante enigmon…

en: Loading collection
eo: Ŝargante kolekton

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
eo: Eraro: Neniu enigmo-dosiero donita.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
eo: Importa enigmo "%1" en vian kolekton

en: Copyright 2009, 2010, Stefan Majewsky
eo: Kopirajto 2009, 2010, Stefan Majewsky

en: The option to preview the completed puzzle
eo: La opcio antaŭrigardi la finitan enigmon

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
eo: Vojo al enigmo-dosiero (malfermiĝos se -i ne estas donita)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given). The main window will not be shown after importing the given puzzle.
eo: Importi la donitan enigmodosieron en la lokan kolekton (faras nenion se neniu enigmodosiero estas donita). La ĉefa fenestro ne estos montrita post importado de la donita enigmo.

en: No file to import given
eo: Neniu dosiero importenda donita

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
eo: Precizeco de klakado (kiel procento de peca grandeco).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
eo: La dosiernomo de la fonbildo uzinda por la Vido, aŭ "__color__" se solida koloro devus esti uzata (vidu klavon "ViewBackgroundColor").

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
eo: La fonkoloro por uzi por la Vido (se la klavo "ViewBackground" estas agordita al "__color__").

note: i18n: ectx: label, entry (ViewHighlightColor), group (Appearance)
en: The highlighting color to use for selecting pieces in the View.
eo: La elstara koloro uzinda por elekti pecojn en la Vido.

note: i18n: ectx: label, entry (SolutionArea), group (Appearance)
en: Where to reserve space on the puzzle table for the solution, when shuffling or re-shuffling the pieces.
eo: Kie rezervi spacon sur la enigmotablo por la solvo, dum miksado aŭ remiksado de la pecoj.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceSpacing), group (Appearance)
en: Spacing of pieces in puzzle grids relative to the size of the largest piece (spacing factor is 1.0 + 0.05 * value).
eo: Interspacigo de pecoj en puzlaj kradoj relative al la grandeco de la plej granda peco (interspacfaktoro estas 1.0 + 0.05 * valoro).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
eo: Ĉu montri la statusbreton sur la enigmotabelo. (Ĝi ne estas vera statusbreto, sed la pozicio kaj provizita funkcieco estas similaj.)

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
eo: Ĉu fari ombrojn sub la enigmopecoj. Malŝalti ĉi tion povus plibonigi bildigan rendimenton.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
eo: Ĉu redoni bevelojn sur la enigmopecoj. Malŝalti ĉi tion povus plibonigi la rendimenton de la enigmo-ŝargado.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
eo: Ĉu la antaŭrigarda fenestro estis ŝaltita la lastan fojon kiam Palapeli estis rulita.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
eo: Lasta pozicio kaj grandeco de puzla antaŭprezento.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
eo: Puzla tablo

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
eo: Fono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color for highlighting selected pieces:
eo: Koloro por reliefigi elektitajn pecojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
eo: Spaco por solvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: No space is provided with puzzles of less than 20 pieces. Changes will take effect when a puzzle is created or re-started.
eo: Neniu spaco estas provizita per enigmoj de malpli ol 20 pecoj. Ŝanĝoj efektiviĝos kiam enigmo estas kreita aŭ rekomencita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Spacing of pieces in puzzle grids (1.0-1.5):
eo: Interspacigo de pecoj en puzlaj kradoj (1.0-1.5):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
eo: Peco aspekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
eo: Desegni bevelojn por krei 3-dimensian aspekton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
eo: Desegni ombrojn sub pecoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
eo: Ĉi tiuj opcioj povas esti malŝaltitaj kiam Palapeli funkcias tre malrapide. Ŝanĝoj efektiviĝos nur kiam nova enigmo komenciĝos.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
eo: Peco konduto

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
eo: Klaka precizeco:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
eo: Tre preciza (pli malfacila)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
eo: Nepreciza (pli facila)

en: Show Statusbar of Puzzle Table
eo: Montri Statusbreton de Puzla Tablo

[ctx: @action]
en: Back to &Collection
eo: Reen al &Kolekto

[ctx: @info:tooltip]
en: Go back to the collection to choose another puzzle
eo: Reiri al la kolekto por elekti alian enigmon

[ctx: @action]
en: Create &New Puzzle…
eo: Krei &Novan Enigmon…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new puzzle using an image file from your disk
eo: Kreu novan enigmon uzante bilddosieron de via disko

[ctx: @action]
en: &Delete Puzzle
eo: &Forigi Puzlon

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected puzzle from your collection
eo: Forigu la elektitan enigmon el via kolekto

[ctx: @action]
en: &Import from File…
eo: &Importi el Dosiero…

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a new puzzle from a file into your collection
eo: Importi novan enigmon el dosiero en vian kolekton

[ctx: @action]
en: &Export to File…
eo: &Eksporti al Dosiero…

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected puzzle from your collection into a file
eo: Eksporti la elektitan enigmon el via kolekto en dosieron

[ctx: @action]
en: &Restart Puzzle…
eo: &Rekomenci enigmon…

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the saved progress and reshuffle the pieces
eo: Forigu la konservitan progreson kaj ŝanĝu la pecojn

[ctx: @action]
en: &Create Piece Holder…
eo: Krei Pe&cingon…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a temporary holder for sorting pieces
eo: Krei provizoran tenilon por ordigi pecojn

[ctx: @action]
en: &Delete Piece Holder
eo: &Forigi Pecingon

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete a selected temporary holder when it is empty
eo: Forigu elektitan provizoran ingon kiam ĝi estas malplena

[ctx: @action]
en: &Select All in Holder
eo: &Elekti Ĉion en Tenilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all pieces in a selected piece holder
eo: Elekti ĉiujn pecojn en elektita pecingo

[ctx: @action]
en: &Rearrange Pieces
eo: &Reordigi Pecojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Rearrange all pieces in a selected piece holder or selected pieces in any window
eo: Reordigi ĉiujn pecojn en elektita pecingo aŭ elektitajn pecojn en iu ajn fenestro

[ctx: @option:check]
en: Show Preview
eo: Montri Antaŭrigardon

[ctx: @option:check Preview is a noun here]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @info:tooltip]
en: Show or hide the image of the completed puzzle
eo: Montri aŭ kaŝi la bildon de la finita enigmo

[ctx: @action]
en: Enable All Messages
eo: Ebligi Ĉiujn Mesaĝojn

en: Enable all messages again?
eo: Ĉu ebligi ĉiujn mesaĝojn denove?

[ctx: @action:button]
en: Enable
eo: Ebligi

en: No puzzle loaded
eo: Neniu enigmo ŝargita

en: You finished the puzzle.
eo: Vi finis la enigmon.

[ctx: @info:progress]
en: %1% finished
eo: %1% finiĝis
