palapeli - en to et translation catalogue (144 entries)

en: Piece count
et: Tükkide arv

en: Piece aspect ratio
et: Tükkide proportsioon

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
et: Valmisseadistused

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
et: Cairo võrgustik (viisnurkne)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
et: Kuusnurkne võrgustik

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
et: Ristkülikuline võrgustik

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
et: Rotrexi (rombilis-triheksagonaalne) võrgustik

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
et: Ebareeglipärane võrgustik

en: Approx. piece count
et: Ligikaudne tükkide arv

en: Quick preset
et: Kiire valmisseadistus

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
et: Tavaline

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
et: Väga regulaarne

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
et: Väga mitmekesine

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
et: Suured jalad

en: Flipped edge percentage
et: Peegeldatud servade protsent

en: Edge curviness
et: Serva kõverus

en: Plug size
et: Jala suurus

en: Diversity of curviness
et: Kõveruse mitmekesisus

en: Diversity of plug position
et: Jala asukoha mitmekesisus

en: Diversity of plugs
et: Jalgade mitmekesisus

en: Diversity of piece size
et: Tükkide suuruse mitmekesisus

en: Dump grid image
et: Võrgustiku pildi salvestamine

en: Center
et: Keskel

en: None
et: Puudub

en: Top Left
et: Ülal vasakul

en: Top Right
et: Ülal paremal

en: Bottom Left
et: All vasakul

en: Bottom Right
et: All paremal

en: Remove this trigger
et: Eemalda see käivitaja

en: Input here...
et: Sisend...

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
et: Hoia all soovitud muuteklahvi ning seejärel klõpsa siin hiirenupuga või keri hiirerattaga

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
et: Puudub

en: Click to change how an action is triggered
et: Klõpsa toimingu käivitamise muutmiseks

en: Interaction with pieces
et: Käitumine tükkidega

en: Interaction with the puzzle table
et: Käitumine puslelaual

en: Interaction with the viewport
et: Käitumine vaates

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
et: Pildifail:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
et: Palun kirjelda allpool valitud pilti.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
et: Pildi nimi:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
et: Lisakommentaar:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
et: Pildi autori nimi:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
et: Pildi valimine

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
et: Tükeldatava pildi allika määramine

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
et: Tükeldaja valimine

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
et: Tükeldamisviisi valimine

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
et: Tükeldaja seadistamine

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
et: Valitud tükeldamisviisi parameetrite muutmine

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
et: Pusle loomine nurjus: tükeldamisplugina laadimine nurjus.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
et: Pusle loomine nurjus: valitud fail ei ole pilt.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
et: Pusle loomine nurjus: tükeldamine nurjus tuvastamata probleemide tõttu.

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
et: Puslelaua ala suuruse muutmine selle servi lohistades

en: You have finished the puzzle. Do you want to restart it now?
et: Panid pusle kokku. Kas soovid sellega uuesti alustada?

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
et: Järgmised pusled kustutatakse. Seda toimingut ei saa tagasi võtta.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: Palapeli puzzles (*.puzzle)
et: Palapeli pusled (*.puzzle)

en: Create a piece holder
et: Tükihoidiku loomine

en: Enter a short name (optional):
et: Lühinimi (pole kohustuslik):

en: You need to click on a piece holder to select it before you can delete it, or you can just click on its Close button.
et: Tükihoidiku kustutamiseks tuleb sellel kõigepealt klõpsata - või siis klõpsata nupule Sulge.

en: The selected piece holder must be empty before you can delete it.
et: Valitud tükihoidik peab olema tühi, enne kui seda kustutada saab.

en: The selected piece holder must contain some pieces for 'Select all' to use.
et: Valitud tükihoidikus peab olema mõni tükk, et saaks kasutada "Vali kõik".

en: You need to click on a piece holder to select it before you can select all the pieces in it.
et: Enne kõigi tükkide valimist tuleb klõpsata tükihoidikul.

en: To rearrange pieces, either the puzzle table must have some selected pieces or there must be a selected holder with some selected pieces in it.
et: Tükkide ümberjagamiseks peab kas puslelaual olema mõni tükk valitud või tuleb valida tükihoidik, mille sees on valitud mõned tükid.

en: You need to have a piece holder and click it to select it before you can transfer pieces into or out of it.
et: Enne kui tükke tükihoidikusse panna või sealt välja võtta, tuleb tükihoidik valida.

en: You have selected to transfer a large piece containing more than six small pieces to a holder. Do you really wish to do that?
et: Soovid panna tükihoidikusse suure tüki, mis sisaldab üle kuue väikese tüki. Kas tõesti soovid seda teha?

en: You need to select one or more pieces to be transferred out of the selected holder or select pieces from the puzzle table to be transferred into it.
et: Sul tuleb valida vähemalt üks tükk, mida valitud hoidikust välja võtta, või valida puslelaual tükid, mida hoidikusse asetada.

en: You need to select one or more pieces to be transferred from the previous holder into the newly selected holder.
et: Sul tuleb valida vähemalt üks tükk, mida liigutada senisest hoidikust valitud uude hoidikusse.

en: You need to have at least two holders, one of them selected and with selected pieces inside it, before you can transfer pieces to a second holder.
et: Sul peab olema vähemalt kaks hoidikut, neist üks valitud ja ka selle sees tükid valitud, enne kui saad liigutada tükke teise hoidikusse.

[ctx: For holding pieces]
en: Hand
et: Hoidik

[ctx: Hints for solving large puzzles]
en: You have just created a large puzzle: Palapeli has several features to help you solve it within the limited space on the desktop. They are described in detail in the Palapeli Handbook (on the Help menu). Here are just a few quick tips.
    
    Before beginning, it may be best not to use bevels or shadowing with large puzzles (see the Settings dialog), because they make loading slower and highlighting harder to see when the pieces in the view are very small.
    
    The first feature is the puzzle Preview (a picture of the completed puzzle) and a toolbar button to turn it on or off. If you hover over it with the mouse, it magnifies parts of the picture, so the window size you choose for the Preview can be quite small.
    
    Next, there are close-up and distant views of the puzzle table, which you can switch quickly by using a mouse button (default Middle-Click). In close-up view, use the empty space in the scroll bars to search through the puzzle pieces a 'page' at a time. You can adjust the two views by zooming in or out and your changes will be remembered.
    
    Then there is a space on the puzzle table reserved for building up the solution.
    
    Last but not least, there are small windows called 'holders'. They are for sorting pieces into groups such as edges, sky or white house on left. You can have as many holders as you like and can give them names. You should already have one named 'Hand', for carrying pieces from wherever you find them to the solution area.
    
    You use a special mouse click to transfer pieces into or out of a holder (default Shift Left-Click). First make sure the holder you want to use is active: it should have a blue outline. If not, click on it. To transfer pieces into the holder, select them on the puzzle table then do the special click to 'teleport' them into the holder. Or you can just do the special click on one piece at a time.
    
    To transfer pieces out of a holder, make sure no pieces are selected on the puzzle table, go into the holder window and select some pieces, using normal Palapeli mouse operations, then go back to the puzzle table and do the special click on an empty space where you want the pieces to arrive. Transfer no more than a few pieces at a time, to avoid collisions of pieces on the puzzle table.
    
    By the way, holders can do almost all the things the puzzle table and its window can do, including joining pieces to build up a part of the solution.
et: Valmistasid just äsja suure pusle. Palapeli pakub mitut käepärast viisi aitamaks seda lahendada töölaua piiratud pinna. Neid kirjeldatakse põhjalikumalt Palapeli käsiraamatus (selle saab avada menüüst Abi). Siin anname ainult mõned vihjed.
    
    Enne alustamist võiks olla mõttekas mitte kasutada suurte puslede puhul servi ja varje (vaata seadistuste dialoogi), sest need muudavad laadimise aeglaseks ja esiletõstmise vähem nähtavaks, kui vaates näha olevad tükid on väga pisikesed.
    
    Esimene abistav võimalus on pusle eelvaatlus (valmis pusle pilt). Tööriistaribal asub nupp selle sisse- või väljalülitamiseks. Kui hiirega eelvaatluse kohale minna, suurendatakse vastavat pildiosa, mistõttu eelvaatluse enda aken võib olla suhteliselt väike.
    
    Teiseks on puslelauast olemas nii lähi- kui ka kaugvaade, mille vahel saab kiiresti lülituda hiireklõpsuga (vaikimisi hiire keskmise nupuga). Lähivaates võib kasutada tühja ruumi kerimisribal, et otsida pusletükke leheküljekaupa. Mõlemat vaadet saab suurendada või vähendada ja valitud suurendustase jäetakse meelde.
    
    Kolmandaks on puslelaual omaette ruum reserveeritud kujuneva lahenduse tarbeks.
    
    Ning viimaks on olemas aknakesed, mida nimetatakse hoidikuteks. Need on mõeldud tükkide sortimiseks rühmadesse, näiteks servatükid, taevas või valge maja. Hoidikud võib olla nii palju kui vaja ja neile võib anda meelepärased nimed. Juba algusest peale on olemas hoidik nimega "Hoidik", millesse saab panna lahendusalalt mis tahes tükke.
    
    Spetsiaalse hiireklõpsuga (vaikimisi Shift+vasakklõps) saab tükke panna hoidikusse või sealt välja võtta. Kõigepealt veendu, et hoidik, mida soovid kasutada, on ikka aktiivne: sel peab olema sinine ääris. Kui see nii pole, klõpsa hoidikul. Tükkide panemiseks hoidikusse vali need puslelaual ja tee siis spetsiaalne klõps nende "teleportimiseks" hoidikusse. Loomulikult võib spetsiaalse klõpsuga tükke ka ükshaaval hoidikusse panna.
    
    Tükkide väljavõtmiseks hoidikust veendu, et puslelaual ei ole ühtegi tükki valitud, liigu hoidikuaknasse ja vali mõned tükid, nagu Palapelis ikka tükke valitakse, siis liigu tagasi puslelauale ja tee spetsiaalne klõps tühjal ruumil, kuhu soovid tükke asetada. Mõistlik oleks korraga välja võtta ainult mõni üksik tükk, muidu võivad nad puslelaual inetult hunnikusse sattuda.
    
    Muide, hoidikutes saab teha peaaegu kõike, mida saab teha ka puslelaual ja selle aknas, kasa arvatud tükkide ühendamine osalise lahenduse loomiseks.

[ctx: Caption for hints]
en: Solving Large Puzzles
et: Suurte puslede kokkupanek

en: Great! You have finished the puzzle.
et: Suurepärane! Said pusle valmis.

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
et: Tükkide liigutamine lohistades

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
et: Tükkide valimine klõpsuga

[ctx: Works instantly, without dragging]
en: Teleport pieces to or from a holder
et: Tükkide teleport hoidikusse või hoidikust

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
et: Vaate muutmine lohistades

[ctx: As in a movie scene]
en: Switch to close-up or distant view
et: Lülitumine lähi- või kaugvaatele

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
et: Vaate suurendamine

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
et: Vaate rõhtne kerimine

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
et: Vaate püstine kerimine

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
et: Mitme tüki korraga valimine

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
et: Puslelaua ala lukustuse lülitamine

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
et: Pilti pole saadaval

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
et: Üks värv

[ctx: a special keyboard modifier]
en: GroupSwitch
et: Rühmalüliti

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
et: Nuputa

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
et: Vasak nupp

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
et: Parem nupp

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
et: Keskmine nupp

en: Horizontal-Scroll
et: Rõhtsuunas kerimine

en: Vertical-Scroll
et: Püstsuunas kerimine

en: Your progress is saved automatically while you play.
et: Edenemine salvestatakse mängu ajal automaatselt.

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
et: Automaatne salvestamine

en: Lock the puzzle table area
et: Puslelaua ala lukustamine

en: [No name]
et: [nimetu]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
et[0]: %2 (%1 tükk)
et[1]: %2 (%1 tükki)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
et: (autor: %1)

en: Loading puzzle...
et: Pusle laadimine...

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
et: Viga: puslefaili pole määratud.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
et: Pusle "%1" import kogusse

en: Copyright 2009, 2010, Stefan Majewsky
et: Autoriõigus 2009, 2010: Stefan Majewsky

en: The option to preview the completed puzzle
et: Valmis pusle eelvaatluse võimalus

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
et: Puslefaili asukoht (avatakse, kui ei kasutata võtit -i)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given). The main window will not be shown after importing the given puzzle.
et: Määratud pusle importimine kohalikku kogusse (ei tee midagi, kui puslefaili pole määratud). Määratud pusle importimise järel peaakent ei näidata.

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
et: Haarde täpsus (protsentides tüki suurusest).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
et: Vaate taustapildi failinimi või "__color__", kui kasutatakse ühtlast värvi (vaata võtit "ViewBackgroundColor").

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
et: Vaate taustavärv (kui võtme "ViewBackground" väärtus on "__color__").

note: i18n: ectx: label, entry (ViewHighlightColor), group (Appearance)
en: The highlighting color to use for selecting pieces in the View.
et: Valitud tükkide vaates esiletõstmise värv.

note: i18n: ectx: label, entry (SolutionArea), group (Appearance)
en: Where to reserve space on the puzzle table for the solution, when shuffling or re-shuffling the pieces.
et: Kas reserveerida puslelaual ruumi lahendusele tükkide segamise või taassegamise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceSpacing), group (Appearance)
en: Spacing of pieces in puzzle grids relative to the size of the largest piece (spacing factor is 1.0 + 0.05 * value).
et: Tükkide vahe puslevõrgustikus suhtelisena suurima tüki suhtes (tegur on 1,0 + 0,05 * väärtus).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
et: Kas näidata puslelaua olekuriba. (See ei ole ehtne olekuriba, kuid asukoht ja funktsionaalsus on sarnased.)

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
et: Kas renderdada varje pusletükkide all. Mittemärkimine võib parandada renderdamise jõudlust.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
et: Kas renderdada pusletükkide servi. Mittemärkimine võib parandada renderdamise jõudlust.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
et: Kas eelvaatluse akent lülitati Palapeli eelmise seansi ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
et: Pusle eelvaatluse viimane asetus ja suurus

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
et: Peamine tööriistariba

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
et: Puslelaud

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
et: Taust:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color for highlighting selected pieces:
et: Valitud tükkide esiletõstmise värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
et: Lahendusruum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: No space is provided with puzzles of less than 20 pieces. Changes will take effect when a puzzle is created or re-started.
et: Ruumi ei eraldada vähem kui 20 tükiga pusle puhul. Muudatused jõustuvad pusle loomisel või taasalustamisel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Spacing of pieces in puzzle grids (1.0-1.5):
et: Tükkide vahe puslevõrgustikus (1,0-1,5):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
et: Tüki välimus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
et: Servade väljajoonistamine kolmemõõtmelise välimuse andmiseks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
et: Varjude näitamine tükkide all

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
et: Need valikud võib välja lülitada, kui Palapeli töötab väga aeglaselt. Muudatused rakenduvad alles uue pusle käivitamisel.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
et: Tükkide käitumine

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
et: Haarde täpsus:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
et: Väga täpne (raskem)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
et: Ebatäpne (lihtsam)

en: Go back to the collection to choose another puzzle
et: Liikumine tagasi kogusse uue pusle valimiseks

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
et: Uue pusle loomine kettal paikneva pildi põhjal

en: Delete the selected puzzle from your collection
et: Valitud pusle kustutamine kogust

en: Import a new puzzle from a file into your collection
et: Uue pusle import failist kogusse

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
et: Valitud pusle eksport kogust faili

en: Delete the saved progress and reshuffle the pieces
et: Salvestatud edenemise kustutamine ja tükkide uuesti segamine

en: Create a temporary holder for sorting pieces
et: Ajutise hoidiku loomine tükkide sortimiseks

en: Delete a selected temporary holder when it is empty
et: Valitud ajutise hoidiku kustutamine, kui see on tühi

en: Select all pieces in a selected piece holder
et: Kõigi tükkide valimine valitud tükihoidikus

en: Rearrange all pieces in a selected piece holder or selected pieces in any window
et: Kõigi tükkide ümberjagamine valitud tükihoidikus või valitud tükkide ümberjagamine mis tahes aknas

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
et: &Eelvaatlus

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
et: Eelvaatlus

en: Show or hide the image of the completed puzzle
et: Valmis pusle pildi näitamine või peitmine

en: No puzzle loaded
et: Puslet pole laaditud

en: You finished the puzzle.
et: Sa said pusle valmis.

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
et: %1% valmis
