palapeli - en to eu translation catalogue (177 entries)

en: Piece count
eu: Pieza zenbaketa

en: Piece aspect ratio
eu: Piezek aspektu erlazioa

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
eu: Aurredefinitutako ezarpenak

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
eu: Cairo sareta (pentagonala)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
eu: Sareta hexagonala

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
eu: Sareta errektangularra

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
eu: Rotrex sareta (erronbo-tri-hexagonala)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
eu: Sareta irregularra

en: Approx. piece count
eu: Gutxi gora-beherako pieza zenbaketa

en: Quick preset
eu: Aurrekonfiguraketa azkarra

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
eu: Arrunta

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
eu: Oso erregularra

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
eu: Oso desberdinak

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
eu: Lotune haundiak

en: Flipped edge percentage
eu: Biratutako ertzen ehunekoa

en: Edge curviness
eu: Ertzaren kurbadura

en: Plug size
eu: Lotuneen neurria

en: Diversity of curviness
eu: Kurbaduren aniztasuna

en: Diversity of plug position
eu: Lotuneen tokien aniztasuna

en: Diversity of plugs
eu: Lotuneen aniztasuna

en: Diversity of piece size
eu: Pieza neurrien aniztasuna

en: Dump grid image
eu: Sareta irudia irauli

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Mouse Interaction
eu: Saguarekiko elkarreragina

en: Center
eu: Erdigunea

en: None
eu: Bat ere ez

en: Top Left
eu: Goian ezkerrean

en: Top Right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom Left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom Right
eu: Behean eskuinean

en: Remove this trigger
eu: Kendu kiskagailu hau

en: Input here...
eu: Sartu hemen...

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
eu: Nahi dituzun tekla aldarazleak sakatu, ondoren klikatu saguaren botoi bat edo labaindu saguaren gurpil bat hemen

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Click to change how an action is triggered
eu: Klikatu ekintza bat nola kliskatzen den aldatzeko

en: Mouse Buttons
eu: Saguaren botoiak

en: Mouse Wheel
eu: Saguaren gurpila

en: Interaction with pieces
eu: Piezekin elkarreragiketa

en: Interaction with the puzzle table
eu: Buruhauskarri taularekin elkarreragiketa

en: Interaction with the viewport
eu: Ikuspegi azalerarekin elkarreragiketa

[ctx: @title:window]
en: Create New Puzzle
eu: Sortu buru-hausgarri berria

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
eu: Irudi fitxategia:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
eu: Mesedez deskribatu azpian hautatu duzun irudia.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
eu: Irudiaren izena:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
eu: Hautazko azalpena:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
eu: Irudi egilearen izena:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
eu: Hautatu irudia

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
eu: Hautatu piezatan moztuko den jatorrizko irudia

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
eu: Hautatu zatitzekoa

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
eu: Hautatu zatitzeko metodo bat

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
eu: Konfiguratu zatitzekoa

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
eu: Doitu hautatutako zatitzeko metodoaren parametroak

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
eu: Buruhauskarria ezin da sortu: Zatitzekoaren plugina ezin izan da zamatu.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
eu: Buruhauskarria ezin da sortu: Hautatu duzun fitxategia ez da irudi bat.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
eu: Buruhauskarria ezin da sortu: Zatitzeak huts egin du zehaztu gabeko arazoengatik.

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
eu: Aldatu buruhauskarri taularen azalera bere ertzak arrastatuz

en: You have finished the puzzle. Do you want to restart it now?
eu: Buru-hausgarria osatu duzu. Berriz hasi nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
eu: Ondoko buru-hausgarriak ezabatuko da. Ekintza honek ez dauka atzera bueltarik.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: Palapeli puzzles (*.puzzle)
eu: Palapeli buru-hausgarriak (*.puzzle)

[ctx: @title:window]
en: Import Palapeli Puzzles
eu: Inportatu Palapeli buru-hausgarriak

[ctx: @title:window]
en: Save Palapeli Puzzles
eu: Gorde Palapeli buru-hausgarriak

en: Create a piece holder
eu: Sortu piezen euskarri bat

en: Enter a short name (optional):
eu: Sartu izen labur bat (hautazkoa):

en: You need to click on a piece holder to select it before you can delete it, or you can just click on its Close button.
eu: Piezen euskarri bati klik egin behar diozu hura hautatzeko ezabatu aurretik, edo bestela haren ixteko botoiari klik egin.

en: The selected piece holder must be empty before you can delete it.
eu: Hautatutako piezen euskarria hutsik egon behar da ezabatu ahal izateko.

en: The selected piece holder must contain some pieces for 'Select all' to use.
eu: Hautatutako piezen euskarriak pieza batzuk izan behar ditu 'Hautatu guztia' erabiltzeko.

en: You need to click on a piece holder to select it before you can select all the pieces in it.
eu: Piezen euskarri bati klik egin behar diozu hura hautatzeko dituen pieza guztiak hautatu ahal izateko.

en: To rearrange pieces, either the puzzle table must have some selected pieces or there must be a selected holder with some selected pieces in it.
eu: Piezak berrantolatzeko, buru-hausgarriaren taulak hautatutako pieza batzuk izan behar ditu edo hautatutako piezak dituen hautatutako piezen euskarri bat egon behar da.

en: You need to have a piece holder and click it to select it before you can transfer pieces into or out of it.
eu: Piezen euskarri bat izan eta hura hautatzeko klik egin behar diozu hartatik edo hartara piezak eramateko.

en: You have selected to transfer a large piece containing more than six small pieces to a holder. Do you really wish to do that?
eu: Piezen euskarri batera sei pieza baino gehiago dituen zati handi bat eramatea hautatu duzu. Benetan egin nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Transfer
eu: Transferentzia

en: You need to select one or more pieces to be transferred out of the selected holder or select pieces from the puzzle table to be transferred into it.
eu: Pieza bat edo gehiago hautatu behar duzu piezen euskarri batera taulatik/batetik taulara eramateko.

en: You need to select one or more pieces to be transferred from the previous holder into the newly selected holder.
eu: Pieza bat edo gehiago hautatu behar duzu aurreko piezen euskarritik berriki hautatutako euskarrira eramateko.

en: You need to have at least two holders, one of them selected and with selected pieces inside it, before you can transfer pieces to a second holder.
eu: Gutxienez bi euskarri izan behar dituzu, haietako bat hautatuta eta hautatutako piezak dituena, piezak bigarren euskarri batera eraman ahal izateko.

[ctx: For holding pieces]
en: Hand
eu: Eskua

[ctx: Hints for solving large puzzles]
en: You have just created a large puzzle: Palapeli has several features to help you solve it within the limited space on the desktop. They are described in detail in the Palapeli Handbook (on the Help menu). Here are just a few quick tips.
    
    Before beginning, it may be best not to use bevels or shadowing with large puzzles (see the Settings dialog), because they make loading slower and highlighting harder to see when the pieces in the view are very small.
    
    The first feature is the puzzle Preview (a picture of the completed puzzle) and a toolbar button to turn it on or off. If you hover over it with the mouse, it magnifies parts of the picture, so the window size you choose for the Preview can be quite small.
    
    Next, there are close-up and distant views of the puzzle table, which you can switch quickly by using a mouse button (default Middle-Click). In close-up view, use the empty space in the scroll bars to search through the puzzle pieces a 'page' at a time. You can adjust the two views by zooming in or out and your changes will be remembered.
    
    Then there is a space on the puzzle table reserved for building up the solution.
    
    Last but not least, there are small windows called 'holders'. They are for sorting pieces into groups such as edges, sky or white house on left. You can have as many holders as you like and can give them names. You should already have one named 'Hand', for carrying pieces from wherever you find them to the solution area.
    
    You use a special mouse click to transfer pieces into or out of a holder (default Shift Left-Click). First make sure the holder you want to use is active: it should have a blue outline. If not, click on it. To transfer pieces into the holder, select them on the puzzle table then do the special click to 'teleport' them into the holder. Or you can just do the special click on one piece at a time.
    
    To transfer pieces out of a holder, make sure no pieces are selected on the puzzle table, go into the holder window and select some pieces, using normal Palapeli mouse operations, then go back to the puzzle table and do the special click on an empty space where you want the pieces to arrive. Transfer no more than a few pieces at a time, to avoid collisions of pieces on the puzzle table.
    
    By the way, holders can do almost all the things the puzzle table and its window can do, including joining pieces to build up a part of the solution.
eu: Buru-hausgarri handia sortu berri duzu: Palapelik mahaigaineko leku mugatuan hura ebazten laguntzako ezaugarri ugari ditu. Palapeliren eskuliburuan (Laguntza menuan) zehatz-mehatz deskribatzen dira. Hona hemen argibide azkar batzuk.
    
    Hasi aurretik, buru-hausgarri handiekin hobe da alakak eta itzalak ez erabiltzea (ikusi Ezarpenak elkarrizketa-koadroa), zamatzea mantsotu eta ikuspegiko piezak oso txikiak direnean nabarmendutakoa ikustea zailtzen dutelako.
    
    Lehenengo ezaugarria buru-hausgarriaren aurreikuspegia (irudi osatu bat) eta hura aktibatu/desaktibatzeko tresna-barrako botoi bat dira. Saguarekin haren gainetik igarotzean, irudiaren zati batzuk handitzen ditu, hortaz aurreikuspegirak hautatu neurria txiki gelditu daiteke.
    
    Ondoren, buru-hausgarri taularen hurbileko eta urruneko ikuspegiak daude, saguaren botoi bat erabiliz (Erdiko-Klik lehenetsia) batetik bestera azkar alda daiteke. Hurbileko ikuspegian, kiribiltzeko-barretako tarte hutsa erabili piezen artean bilatzeko, aldiko 'orri' bat. Bi ikuspegiak zoomaren bidez egokitu ditzakezu, hurbildu edo urrundu, eta zurealdaketak gogoratu egingo dira.
    
    Buru-haugarriaren taulan ebazpena eraikitzeko toki bat dago.
    
    Azkenik, 'euskarri' deituriko leiho txikiak daude. Piezak taldekatzeko balio dute, hala nola ertzak, zerua edo ezkerreko etxe zuria. Nahi adina euskarri izan ditzakezu eta haiek izendatu ditzakezu. Jada 'Eskua' izeneko bat izan beharko zenuke, piezak aurkitzen dituzun lekutik ebazteko tokira eramateko balio duena.
    
    Saguko klik berezi bat erabiltzen da piezak euskarrira/euskarritik eramateko (Maius Ezker-Klik lehenetsia). Aurrena erabili nahi duzun euskarria hautatuta behar du: ingerada urdin bat izan behar du. Hala ez bada, hari klik egin. Piezak euskarrira eramateko, buru-hausgarriaren taulan hautatu itzazu, ondoren egin klik berezi bat haiek euskarrira lekualdatzeko. Klik berezia aldiko pieza batean egin dezakezu.
    
    Euskarri bateko piezak eramateko, buru-hausgarri taulako piezak hautatu gabe egon behar dira. Zoaz euskarri leihora eta hautatu pieza batzuk Palapeli-ko sagu eragiketa arruntak erabiliz, ondoren itzuli taulara eta egin klik berezi bat piezak utzi nahi dituzun hutsik dagoen tarte batean. Eraman pieza gutxi batzuk aldiko, buru-hausgarri taulan piezen talkak ekiditeko.
    
    Horretaz ari garela, euskarriek buru-hausgarri taulak eta bere leihoek egin ditzaketen ia gauza guztiak egin ditzakete, ebazpenaren zati bat eraikitzeko piezak elkartzea barne.

[ctx: Caption for hints]
en: Solving Large Puzzles
eu: Buru-hausgarri handiak ebaztea

en: Great! You have finished the puzzle.
eu: Bikain! buru-hausgarria osatu duzu.

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
eu: Mugitu piezak arrastatuz

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
eu: Hautatu piezak klik eginez

[ctx: Works instantly, without dragging]
en: Teleport pieces to or from a holder
eu: Lekualdatu piezak euskarri batetik/batera

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
eu: Mugitu ikuspegi azalera arrastatuz

[ctx: As in a movie scene]
en: Switch to close-up or distant view
eu: Aldatu gertuko edo urruneko ikuspegira

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
eu: Zoom ikuspegi azalera

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
eu: Labaindu ikuspegi azalera horizontalki

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
eu: Labaindu ikuspegi azalera bertikalki

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
eu: Hautatu pieza ugari batera

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
eu: Buru-hausgarri taula azaleraren giltzapeko egoera aldatu

[ctx: @title:window]
en: Preview of completed puzzle
eu: Buru-hausgarri osatuaren aurreikuspegia

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
eu: Irudia ez dago erabilgarri.

[ctx: @title:window]
en: %1 - Preview
eu: %1 - Aurreikuspegia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
eu: Kolore bakarra

[ctx: a keyboard modifier]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: a keyboard modifier]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
eu: Botoirik ez

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
eu: Ezkerreko botoia

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
eu: Eskuineko botoia

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
eu: Erdiko botoia

[ctx: a special mouse button]
en: XButton1
eu: XBotoia1

[ctx: a special mouse button]
en: XButton2
eu: XBotoia2

en: Horizontal-Scroll
eu: Labainketa horizontala

en: Vertical-Scroll
eu: Labainketa bertikala

en: Your progress is saved automatically while you play.
eu: Zure aurrerapena automatikoki gordetzen da jokatzen duzun bitartean.

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
eu: Gordetze automatikoa

en: Lock the puzzle table area
eu: Giltzatu buru-hausgarri taularen azalera

en: [No name]
eu: [izenik ez]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
eu[0]: %2 (pieza %1)
eu[1]: %2 (%1 pieza)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
eu: %1-(e)k egina

[ctx: @action:button that pops up sorting strategy selection menu]
en: Sort List...
eu: Ordena zerrenda...

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By Title
eu: Tituluaren arabera

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By Piece Count
eu: Pieza kopuruaren arabera

en: Loading puzzle...
eu: Buru-hausgarria zamatzen...

en: Loading collection
eu: Bilduma zamatzen

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
eu: Errorea: Ez da buru-hausgarri fitxategirik eman.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
eu: "%1" buru-hausgarria zure bildumara inportatzea

en: Jigsaw Puzzle Game
eu: koskadun buru-hausgarri jokoa

en: The option to preview the completed puzzle
eu: Osatutako buru-hausgarria ikusteko aukera

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
eu: Buru-hausgarri fitxategiaren bide-izena (ireki egingo da -i ipintzen ez bada)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given). The main window will not be shown after importing the given puzzle.
eu: Inportatu emandako buru-hausgarri fitxategia bertako bilduman (ez du ezer egiten buru-hausgarri fitxategirik ematen ez bazaio). Leiho nagusia ez da erakutsiko buru-hausgarria inportatu ondoren.

en: No file to import given
eu: Ez da eman inportatzeko fitxategirik

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
eu: Ahokatzeko zehaztasuna (pieza neurriaren ehunekotan adierazita).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
eu: Ikuspegian erabili beharreko atzeko planoko irudiaren fitxategi-izena, edo "__color__" kolore solidoa erabili behar balitz (ikusi "ViewBackgroundColor" gakoa).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
eu: Ikuspegian erabili beharreko atzeko aldeko kolorea ("ViewBackground" gakoa "__color__" bezala ezartzen bada).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewHighlightColor), group (Appearance)
en: The highlighting color to use for selecting pieces in the View.
eu: Ikuspegiko piezak hautatzean erabili beharreko nabarmentzeko kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (SolutionArea), group (Appearance)
en: Where to reserve space on the puzzle table for the solution, when shuffling or re-shuffling the pieces.
eu: Piezak nahasterakoan edo berriz nahasterakoan, buru-hausgarriko taulan non utzi behar da ebazpenerako lekua.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceSpacing), group (Appearance)
en: Spacing of pieces in puzzle grids relative to the size of the largest piece (spacing factor is 1.0 + 0.05 * value).
eu: Buru-hausgarriko saretetan piezak tartekatzea pieza handienaren neurriarekiko (tartekatzeko faktorea 1,0 + 0,05 * balioa da).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
eu: Buru-hausgarri taulan egoera-barra erakutsi edo ez (ez da benetako egoera-barra bat, baino kokapena eta eskaintzen duen funtzionaltasuna antzekoa da).

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
eu: buru-hausgarri piezen azpian itzalak errendatu edo ez. Hau itzaltzeak errendatzearen performantzia hobetu lezake.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
eu: buru-hausgarri piezetan alakak errendatu edo ez. Hau itzaltzeak buru-hausgarriak zamatzeko performantzia hobetu lezake.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
eu: Palapeli exekutatu zen azken aldian aurreikuspegi-leihoa aktibatuta zegoen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
eu: Aurreikuspegi-leihoaren azken kokapena eta neurria.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
eu: Buru-hausgarri taula

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
eu: Atzeko aldea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color for highlighting selected pieces:
eu: Hautatutako piezak nabarmentzeko kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
eu: Ebazpenerako tokia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: No space is provided with puzzles of less than 20 pieces. Changes will take effect when a puzzle is created or re-started.
eu: Ez da tokirik uzten 20 pieza baino gutxiago dituzten buru-hausgarriekin. Aldaketak gauzatuko dira buru-hausgarria sortzen denean edo berriz abiatzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Spacing of pieces in puzzle grids (1.0-1.5):
eu: Buru-hausgarriko saretetan piezak tartekatzea (1.0-1.5):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
eu: Piezaren itxura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
eu: Marraztu alakak 3 dimentsiotako itxura sortzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
eu: Marraztu itzalak piezen azpian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
eu: Aukerak hauek desgaitu daitezke Palapeli oso motel ibiltzen ari denean. Aldaketak eragingo dira soilik buru-hausgarri berri bat abiatzen denean.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
eu: Piezen portaera

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
eu: Ahokatzeko zehaztasuna

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
eu: Oso zehatza (zailago)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
eu: Zehaztasun gutxiago (errazago)

en: Show Statusbar of Puzzle Table
eu: Erakutsi buru-hausgarri taularen egoera-barra

en: Back to &Collection
eu: Itzuli &bildumara

en: Go back to the collection to choose another puzzle
eu: Itzuli bildumara beste buru-hausgarri bat aukeratzera

en: Create &New Puzzle...
eu: Sortu buru-hausgarri &berria...

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
eu: Sortu buru-hausgarri berria zure diskoko irudi-fitxategi bat erabiliz

en: &Delete Puzzle
eu: E&zabatu buru-hausgarria

en: Delete the selected puzzle from your collection
eu: Ezabatu hautatutako buru-hausgarria zure bildumatik

en: &Import from File...
eu: &Inportatu fitxategitik...

en: Import a new puzzle from a file into your collection
eu: Inportatu buru-hausgarri berri bat fitxategi batetik zure bildumara

en: &Export to File...
eu: &Esportatu fitxategira...

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
eu: Esportatu hautatutako buru-hausgarria zure bildumatik fitxategi batera

en: &Restart Puzzle...
eu: Be&rrabiarazi buru-hausgarria...

en: Delete the saved progress and reshuffle the pieces
eu: Ezabatu gordetako aurrerapena eta piezak berriz nahastu

en: &Create Piece Holder...
eu: &Sortu pieza-euskarria...

en: Create a temporary holder for sorting pieces
eu: Sortu aldi baterako piezen euskarri bat piezak ordenatzeko

en: &Delete Piece Holder
eu: E&zabatu pieza-euskarria

en: Delete a selected temporary holder when it is empty
eu: Ezabatu hautatutako aldi baterako piezen euskarri bat hura hutsik dagoenean

en: &Select All in Holder
eu: &Hautatu euskarriko guztia

en: Select all pieces in a selected piece holder
eu: Hautatu piezen euskarriko pieza guztiak

en: &Rearrange Pieces
eu: Be&rrantolatu piezak

en: Rearrange all pieces in a selected piece holder or selected pieces in any window
eu: Berrantolatu hautatutako piezen euskarri bateko pieza guztiak edo edozein leihotan hautatutako piezak

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
eu: &Aurreikusi

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
eu: Aurreikusi

en: Show or hide the image of the completed puzzle
eu: Erakutsi edo ezkutatu osatutako buru-hausgarriaren irudia

en: Enable All Messages
eu: Gaitu mezu guztiak

en: Enable all messages again?
eu: Mezu guztiak berriz gaitu?

[ctx: @action:button]
en: Enable
eu: Gaitu

en: No puzzle loaded
eu: Ez da buru-hausgarririk zamatu

en: You finished the puzzle.
eu: Buru-hausgarria osatu duzu.

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
eu: %%1 osatuta
