palapeli - en to ka translation catalogue (101 entries)

en: Piece count
ka: ნაწილების რაოდენობა

en: Piece aspect ratio
ka: ნაწილების გვერდების ფარდობა

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
ka: წინასწარ განსაზღვრული პარამეტრები

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
ka: ხუთკუთხედი ბადე

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
ka: ექვსკუთხა ბადე

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
ka: მართკუთხა ბადე

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
ka: რომბოტრიჰექსაგონური ბადე

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
ka: არასწორი ფორმის ბადე

en: Approx. piece count
ka: ნაწილების დაახლ. რაოდენობა

en: Quick preset
ka: სწრაფი პარამეტრები

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
ka: ძალიან მსგავსი

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
ka: განსხვავებული

en: Edge curviness
ka: წიბოების მოგლუვება

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Mouse Interaction
ka: თაგუნას მოქმედება

en: Center
ka: ცენტრი

en: None
ka: არცერთი

en: Top Left
ka: ზედა მარცხენა

en: Top Right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Bottom Left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom Right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Remove this trigger
ka: ქმედების წაშლა

en: Input here...
ka: აქ შეიყვანეთ...

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
ka: არაფერი

en: Mouse Buttons
ka: თაგუნის ღილაკები

en: Mouse Wheel
ka: თაგუნას რგოლი

en: Interaction with pieces
ka: ნაწილებთან ურთიერთობა

en: Interaction with the puzzle table
ka: პაზლის მაგიდასთან ურთიერთობა

en: Interaction with the viewport
ka: ხედვის წერტილთან ურთიერთობა

[ctx: @title:window]
en: Create New Puzzle
ka: ახალი პაზლის შექმნა

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
ka: ასლის ფაილი:

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
ka: გამოსახულების სახელი:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
ka: არასავალდებულო კომენტარი:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
ka: სურათის ავტორის სახელი:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
ka: გამოსახულების არჩევა

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
ka: აირჩიეთ დამჭრელი

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
ka: აირჩიეთ დაჭრის მეთოდი

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
ka: დამჭრელის მორგება

[ctx: @action:button]
en: Restart
ka: რესტარტი

[ctx: Filter for a file dialog]
en: Palapeli puzzles (*.puzzle)
ka: Palapeli პაზლები (*.puzzle)

[ctx: @title:window]
en: Import Palapeli Puzzles
ka: Palapeli პაზლების შემოტანა

[ctx: @title:window]
en: Save Palapeli Puzzles
ka: Palapeli პაზლების შენახვა

en: Create a piece holder
ka: ნაწილის დამჭერის შექმნა

en: Enter a short name (optional):
ka: შეიყვანეთ მოკლე სახელი (არასავალდებულო):

[ctx: @action:button]
en: Transfer
ka: გადაცემა

[ctx: For holding pieces]
en: Hand
ka: ხელი

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
ka: გადაიტანეთ ნაწილები გადათრევით

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
ka: აირჩიეთ ნაწილები მათზე დაწკაპუნებით

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
ka: ხედის მასშტაბი

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
ka: ხედის ჰორიზონტალურად გაწევა

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
ka: ხედის ვერტიკალურად გაწევა

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
ka: ბევრი ნაწილის ერთდროული არჩევა

[ctx: @title:window]
en: Preview of completed puzzle
ka: დასრულებული პაზლის მინიატურა

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
ka: გამოსახულება ხელმიუწვდომელია.

[ctx: @title:window]
en: %1 - Preview
ka: %1 - მინიატურა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
ka: ერთი ფერი

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
ka: ღილაკის დაჭერის გარეშე

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
ka: მარცხენა ღილაკი

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
ka: მარჯვენა ღილაკი

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
ka: შუა ღილაკი

[ctx: a special mouse button]
en: XButton1
ka: დამატებითი ღილაკი1

[ctx: a special mouse button]
en: XButton2
ka: დამატებითი ღილაკი2

en: Horizontal-Scroll
ka: ჰორიზონტალური ცოცია

en: Vertical-Scroll
ka: ვერტიკალური ცოცია

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
ka: ავტომატური შენახვა

en: [No name]
ka: [უსახელო]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
ka[0]: %2 (%1 ნაწილი)
ka[1]: %2 (%1 ნაწილი)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
ka: ავტორი: %1

[ctx: @action:button that pops up sorting strategy selection menu]
en: Sort List...
ka: სიის დალაგება...

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By Title
ka: სათაურის მიხედვით

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By Piece Count
ka: ნაწილების რაოდენობის მიხედვით

en: Loading puzzle...
ka: პაზლის ჩატვირთვა...

en: Loading collection
ka: კოლექციის ჩატვირთვა

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
ka: შეცდომა: პაზლის ფაილი მითითებული არაა.

en: No file to import given
ka: შემოსატანი ფაილის გარეშე

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
ka: სათამაშო მაგიდა

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
ka: ფონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
ka: ამოსახსნელი ადგილი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
ka: ნაწილის გარეგნობა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
ka: ნაწილის ქცევა

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
ka: მიერთების სიზუსტე:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
ka: ძალიან ზუსტი (ძნელი)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
ka: უზუსტო (მარტივი)

en: Back to &Collection
ka: &კოლექციაზე დაბრუნება

en: Create &New Puzzle...
ka: &ახალი პაზლის შექმნა...

en: &Delete Puzzle
ka: &პაზლის წაშლა

en: &Import from File...
ka: &ფაილიდან შემოტანა...

en: &Export to File...
ka: &ფაილში გატანა...

en: &Restart Puzzle...
ka: პაზლის &თავიდან დაწყება...

en: &Create Piece Holder...
ka: ნაწილის დამჭერის &შექმნა...

en: &Delete Piece Holder
ka: ნაჭრის დამჭერის &წაშლა

en: &Select All in Holder
ka: დამჭერში &ყველაფრის მონიშვნა

en: &Rearrange Pieces
ka: ნაწილების &თავიდან დალაგება

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
ka: &მინიატურა

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
ka: ესკიზი

en: Enable All Messages
ka: ყველა შეტყობინების ჩართვა

[ctx: @action:button]
en: Enable
ka: ჩართვა

en: No puzzle loaded
ka: პაზლი ჩატვირთული არაა

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
ka: %1% დასრულდა
