palapeli - en to km translation catalogue (105 entries)

en: Piece count
km: ចំនួន​ចំណិត

en: Piece aspect ratio
km: សមា​មាត្រ​ចំណិត

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
km: ការ​កំណត់​ដែល​បាន​កំណត់​ជា​មុន

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
km: ក្រឡា​ចត្រង្គ​ (បញ្ចកោណ​) របស់​ក្រុង​គែរ

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
km: ក្រឡា​ចត្រង្គ​រាង​ឆកោណ

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
km: ក្រឡា​ចតង្គ្រ​រាង​ចតុកោណ

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
km: ក្រឡា​ចត្រង្គ​ (rhombi-trihexagonal) Rotrex

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
km: ក្រឡា​ចត្រង្គ​ធម្មតា

en: Approx. piece count
km: ចំនួន​ចំណិតប្រហែល​

en: Quick preset
km: ការ​កំណត់​ជា​មុន​ដែល​រហ័ស

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
km: ធម្មតា

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
km: ធម្មតា​បំផុត

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
km: ចម្លែក​បំផុត

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ធំ​ៗ

en: Flipped edge percentage
km: ភាគ​រយ​គែម​ដែល​បាន​ត្រឡប់​

en: Edge curviness
km: ភាព​កោង​របស់​គែម

en: Plug size
km: ទំហំ​របស់​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Diversity of curviness
km: ភាព​កោង​ខុស​គ្នា

en: Diversity of plug position
km: ទី​តាំង​កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេង​គ្នា​

en: Diversity of plugs
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេង​គ្នា

en: Diversity of piece size
km: ទំហំ​ចំណិត​ខុស​គ្នា

en: Dump grid image
km: បោះ​ចោល​រូបភាព​ក្រឡា​ចត្រង្គ​

en: Remove this trigger
km: យក​គន្លឹះ​នេះ​ចេញ

en: Input here...
km: បញ្ចូល​នៅ​ទី​នេះ​...

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
km: ចុច​គ្រាប់​ចុច​ កែប្រែ​ ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ការ បន្ទាប់​មក​ចុច​ ប៊ូតុង​កណ្ដុរ ឬ​រមូរ​កង់​កណ្ដុរ​នៅ​ទីនេះ

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
km: ខឹម សុខែម, ម៉ន ម៉េត, សេង សុត្ថា

en: Click to change how an action is triggered
km: ចុច​ទី​នេះ ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្ដូរ​របៀប​កេះ​សកម្មភាព

en: Interaction with pieces
km: អន្តរកម្ម​​ជា​មួយ​ចំណិត

en: Interaction with the puzzle table
km: អន្តរកម្ម​​ជា​មួយ​​តារាង​​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: Interaction with the viewport
km: អន្តរកម្ម​ជា​មួយ​ច្រក​ទិដ្ឋភាព

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
km: ឯកសារ​រូប​ភាព ៖

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
km: សូម​រៀប​រាប់​ដូច​ខាង​ក្រោម​នូវ​រូបភាព​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ ។

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
km: ឈ្មោះ​រូបភាព ៖

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
km: សេច​ក្តី​អធិប្បាយ​ស្រេច​តែ​ចិត្ត​ ៖

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
km: ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​និពន្ធ​រូប​ភាព​ ៖

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
km: ជ្រើស​រូបភាព

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
km: បញ្ជាក់​ប្រភព​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​ចិត​ទៅ​ជា​ចំណិត

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​ចិត

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
km: ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ចិត

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឧបករណ៍​ចិត

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
km: លៃ​តម្រូវ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នៃ​វិធី​សាស្ត្រ​ចិត​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​បាន​ទេ​ ៖ មិន​អាច​ផ្ទុក​កម្ម​វិធី​ជំនួយ​របស់​ឧបករណ៍​ចិត​​​បាន​ទេ​ ។

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​បាន​ទេ​ ៖ ឯកសារ​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​មិន​មែន​ជា​រូប​ភាព​ទេ​ ។

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​បាន​ទេ​ ៖ បាន​​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចិត​​ដោយ​សារ​តែ​មាន​បញ្ហា​ដែល​ពុំ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ ។

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
km: ផ្លាស់​ប្ដូរ​ទំហំ​ផ្ទៃ​តារាង​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដោយ​អូស​គែម​របស់​វា

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
km: ការ​ផ្គុំ​រូប​ដូច​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប ។ សកម្មភា​ព​នេះ​មិន​អាចធ្វើ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Great! You have finished the puzzle.
km: អស្ចារ្យ​! អ្នក​បាន​បញ្ចប់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ហើយ​ ។

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
km: ផ្លាស់​ទី​ចំណិត​ដោយ​អូស

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
km: ផ្លាស់​ទី​ចំណិត​ដោយ​ចុច

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
km: ផ្លាស់​ទី​ច្រក​ទិដ្ឋភាព​ដោយ​អូស

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
km: ពង្រីក​ច្រក​ទិដ្ឋភាព

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
km: រមូរ​ច្រក​ទិដ្ឋភាព​ដោយផ្ដេក

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
km: រមូរ​ទិដ្ឋភាព​ច្រក​ដោយ​បញ្ឈរ

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
km: ជ្រើស​ចំណិត​ជា​ច្រើន​ក្នុង​ពេល​តែ​មួយ

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
km: បិទ​/បើក​ស្ថាន​ភាព​ចាក់​សោ​របស់​ផ្ទៃ​តារាង​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
km: ពណ៌​តែ​មួយ

[ctx: a keyboard modifier]
en: Shift
km: ប្ដូរ (Shift)

[ctx: a keyboard modifier]
en: Ctrl
km: បញ្ជា (Ctrl)

[ctx: a keyboard modifier]
en: Alt
km: ជំនួស (Alt)

[ctx: a keyboard modifier]
en: Meta
km: មេតា

[ctx: a special keyboard modifier]
en: GroupSwitch
km: ប្ដូរ​ក្រុម

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
km: គ្មាន​ប៊ូតុង

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
km: ប៊ូតុង​ឆ្វេង

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
km: ប៊ូតុង​ស្ដាំ

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
km: ប៊ូតុង​កណ្ដាល

[ctx: a special mouse button]
en: XButton1
km: ប៊ូតុង​ X ១

[ctx: a special mouse button]
en: XButton2
km: ប៊ូតុង X ២

en: Horizontal-Scroll
km: រមូរ​ផ្ដេក

en: Vertical-Scroll
km: រមូរ​បញ្ឈរ

en: Your progress is saved automatically while you play.
km: វឌ្ឍនភាព​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ខណៈ​ពេល​ដែល​អ្នក​កំពុង​លេង ។

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
km: រក្សា​ទុក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Lock the puzzle table area
km: ចាក់​សោ​ផ្ទៃ​តារាង​ផ្គុំ​រូប​

en: [No name]
km: ខឹម សុខែម, ម៉ន ម៉េត, សេង សុត្ថា

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
km[0]: %2 (%1 ចំណិត)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
km: ត្រឹម​ %1

en: Loading puzzle...
km: បង្កើត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី...

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
km: កំហុស​ ៖ គ្មាន​​ឯកសារ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ទេ​ ។

en: Importing puzzle "%1" into your collection
km: នាំ​ចូល​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ "%1" ទៅ​ក្នុង​សម្រាំង​របស់​អ្នក​

en: Copyright 2009, 2010, Stefan Majewsky
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ​ ២​០​០​៩ -២​០​១​០ ដោយ​ Stefan Majewsky

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
km: URL នៃ​ឯក​សារ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ (នឹង​ត្រូវ​បើក​បើ​ -i មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​)

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
km: ចំនួន​ខ្ទង់​នៃ​ការ​ខ្ទាស់​ (ជា​ភាគ​​រយ​នៃ​ទំហំ​ចំណិត) ។

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​នៃ​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​ ឬ​ "__color__" បើ​សិន​ជា​​ ពណ៌​ក្រាស់​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ (មើល​គ្រាប់​ចុច​ "ViewBackgroundColor") ។

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
km: ពណ៌​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​ (បើ​សិន​ជា​ គ្រាប់​ចុច​ "ViewBackground" ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ជា​ "__color__").

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​របារ​ស្ថាន​ភាព​នៅ​លើ​តារាង​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ឬ​អត់​ ។ (វា​មិន​មែន​ជា​របារ​ស្ថាន​ភាព​​ពិត​ទេ​ ប៉ុន្តែ​ទី​តាំង​ និង​មុខ​​ងារ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ស្រដៀង​គ្នា ។)

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ស្រមោល​ខាង​ក្រោម​ចំណិត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ឬ​អត់​ ។ ការ​បិទ​វា អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​សមត្ថភាព​បង្ហាញ​ប្រសើរ​ឡើង ។

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជ្រុង​ទេរ​នៅ​លើ​ចំណិត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ឬ​អត់​ ។ ការ​បិទ​វា អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​សមត្ថភាព​ផ្ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​កាន់​តែ​ប្រសើរ​ឡើង ។

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
km: តារាង​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
km: រូប​រាង​ចំណិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
km: គូរ​ជ្រុង​ទេរ​ដើម្បី​បង្កើត​រូប​រាង​ទំហំត្រីមាត្រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
km: គូរ​ស្រមោល​ខាង​ក្រោម​ចំណិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
km: អាច​ដោះ​ជម្រើស​ទាំង​នេះ​បាន​ នៅ​ពេល​ Palapeli រត់​យឺត​ ៗ​ ។ ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​ លុះ​ត្រា​តែ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​ចាប់​ផ្ដើម ។

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
km: ឥរិយាបថ​ចំណិត

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
km: ចំនួន​ខ្ទង់​ដែល​បាន​ខ្ទាស់​ ៖

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
km: ត្រឹម​ត្រូវ​បំផុត​ (ពិបាក​)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
km: មិន​ត្រឹម​ត្រូវ (ងាយ​ស្រួល)

en: Go back to the collection to choose another puzzle
km: ត្រឡប់​​ទៅ​សម្រាំង​ ដើម្បី​ជ្រើស​ការ​ផ្គុំ​រូប​ផ្សេង​ទៀត

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
km: បង្កើត​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​ឯក​សារ​មក​ពី​ថាស​របស់​អ្នក​

en: Delete the selected puzzle from your collection
km: លុប​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ​ពី​សម្រាំង​របស់​អ្នក

en: Import a new puzzle from a file into your collection
km: នាំ​ចូល​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី​ពី​ឯកសារ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​សម្រាំង​របស់​អ្នក

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
km: នាំ​ចេញ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី​​សម្រាំង​របស់​អ្នក​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ឯកសារ

en: No puzzle loaded
km: គ្មាន​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ទេ

en: You finished the puzzle.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចប់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ ។

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
km: %1% បាន​បញ្ចប់
