palapeli - en to sk translation catalogue (144 entries)

en: Piece count
sk: Počet dielikov

en: Piece aspect ratio
sk: Pomer strán dielikov

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
sk: Preddefinované nastavenia

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
sk: Cairo (päťuholníková) mriežka

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
sk: Šesťuholníková mriežka

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
sk: Pravouhlá mriežka

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
sk: Rotrex (kosoštvorcovo-trihexagonálna) mriežka

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
sk: Nepravidelná mriežka

en: Approx. piece count
sk: Približný počet dielov

en: Quick preset
sk: Rýchle prednastavenie

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
sk: Obyčajný

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
sk: Veľmi pravidelné

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
sk: Veľmi rozdielne

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
sk: Veľké úchyty

en: Flipped edge percentage
sk: Prevrátená hranica percenta

en: Edge curviness
sk: Zakrivenia okrajov

en: Plug size
sk: Veľkosť úchytu

en: Diversity of curviness
sk: Rozdielnosť zakrivenia

en: Diversity of plug position
sk: Rozdielnosť polohy úchytov

en: Diversity of plugs
sk: Rozdielnosť úchytov

en: Diversity of piece size
sk: Rozdielnosť veľkosti dielov

en: Dump grid image
sk: Výpis obrázka mriežky

en: Center
sk: Vycentrovať

en: None
sk: Žiadna

en: Top Left
sk: Vľavo hore

en: Top Right
sk: Vpravo hore

en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

en: Bottom Right
sk: Vpravo dole

en: Remove this trigger
sk: Odstrániť tento spúšťač

en: Input here...
sk: Zadajte vstup...

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
sk: Tu podržte požadované modifikačné klávesy, potom kliknite tlačidlom myši, alebo potočte kolieskom myši

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
sk: Žiadna

en: Click to change how an action is triggered
sk: Kliknutím zmeníte spôsob spustenia akcie

en: Interaction with pieces
sk: Interakcia s dielmi

en: Interaction with the puzzle table
sk: Interakcia s tabuľkou skladačky

en: Interaction with the viewport
sk: Interakcia s pohľadom

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
sk: Súbor obrazu:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
sk: Prosím, popíšte obrázok, ktorý ste si vybrali.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
sk: Názov obrázka:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
sk: Voliteľný komentár:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
sk: Meno autora obrázku:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
sk: Vybrať obrázok

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
sk: Určiť zdrojový obrázok, ktorý sa rozdelený na kúsky

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
sk: Zvoliť kúskovač

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
sk: Spôsob delenia na kúsky

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
sk: Konfigurovať kúskovač

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
sk: Vyladiť parametre zvoleného spôsobu delenia na kúsky

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
sk: Puzzle nie je možné vytvoriť: deliaci modul sa nepodarilo načítať.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
sk: Puzzle nie je možné vytvoriť: vybraný súbor nie je obrázok.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
sk: Puzzle nie je možné vytvoriť: zlyhalo delenie kvôli neznámemu problému

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
sk: Zmena veľkosti plochy puzzle stola ťahaním jeho okrajov

en: You have finished the puzzle. Do you want to restart it now?
sk: Dokončili ste puzzle. Chcete teraz začať odznova?

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
sk: Nasledujúce puzzle budú zmazané. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: Palapeli puzzles (*.puzzle)
sk: Palapeli puzzle (*.puzzle)

en: Create a piece holder
sk: Vytvoriť držiak na kúsky

en: Enter a short name (optional):
sk: Zadať krátky meno (voliteľné):

en: You need to click on a piece holder to select it before you can delete it, or you can just click on its Close button.
sk: Musíte kliknúť na držiak na kúsky, aby ste ho vybrali predtým, než ho môžete zmazať, alebo môžete len kliknúť na jeho tlačidlo Zavrieť.

en: The selected piece holder must be empty before you can delete it.
sk: Vybraný držiak na kúsky musí byť prázdny, než ho môžete zmazať.

en: The selected piece holder must contain some pieces for 'Select all' to use.
sk: Vybraný držiak na kúsky musí obsahovať nejaké kúsky pre použitie 'Vybrať všetko'.

en: You need to click on a piece holder to select it before you can select all the pieces in it.
sk: Musíte kliknúť na držiak na kúsky, aby ste ho vybrali predtým, než môžete vybrať všetky kúsky v ňom.

en: To rearrange pieces, either the puzzle table must have some selected pieces or there must be a selected holder with some selected pieces in it.
sk: Ak chcete zmeniť usporiadanie kúskov, buď puzzle stôl musí mať niektoré vybrané kúsky alebo musí byť vybraný držiak s niektorými vybranými kúskami v ňom.

en: You need to have a piece holder and click it to select it before you can transfer pieces into or out of it.
sk: Musíte mať držiak na kúsky a kliknutím ho vybrať pre premiestnením kúskov do alebo z neho.

en: You have selected to transfer a large piece containing more than six small pieces to a holder. Do you really wish to do that?
sk: Vybrali ste preniesť veľký kus, ktorý obsahuje viac ako šesť malých kúskov do držiaka. Naozaj si to želáte urobiť?

en: You need to select one or more pieces to be transferred out of the selected holder or select pieces from the puzzle table to be transferred into it.
sk: Musíte vybrať jeden alebo viac kúskov, ktoré budú premiestnené z vybraného držiaka alebo vyberte kúsky z puzzle stola, ktoré budú premiestnené do neho.

en: You need to select one or more pieces to be transferred from the previous holder into the newly selected holder.
sk: Musíte vybrať jeden alebo viac kúskov, ktoré budú premiestnené z predchádzajúceho do nového vybraného držiaka.

en: You need to have at least two holders, one of them selected and with selected pieces inside it, before you can transfer pieces to a second holder.
sk: Musíte mať aspoň dva držiaky, jeden z nich vybraný a s vybranými kúskami v ňom, než budete môcť premiestniť kúsky do druhého držiaka.

[ctx: For holding pieces]
en: Hand
sk: Ruka

[ctx: Hints for solving large puzzles]
en: You have just created a large puzzle: Palapeli has several features to help you solve it within the limited space on the desktop. They are described in detail in the Palapeli Handbook (on the Help menu). Here are just a few quick tips.
    
    Before beginning, it may be best not to use bevels or shadowing with large puzzles (see the Settings dialog), because they make loading slower and highlighting harder to see when the pieces in the view are very small.
    
    The first feature is the puzzle Preview (a picture of the completed puzzle) and a toolbar button to turn it on or off. If you hover over it with the mouse, it magnifies parts of the picture, so the window size you choose for the Preview can be quite small.
    
    Next, there are close-up and distant views of the puzzle table, which you can switch quickly by using a mouse button (default Middle-Click). In close-up view, use the empty space in the scroll bars to search through the puzzle pieces a 'page' at a time. You can adjust the two views by zooming in or out and your changes will be remembered.
    
    Then there is a space on the puzzle table reserved for building up the solution.
    
    Last but not least, there are small windows called 'holders'. They are for sorting pieces into groups such as edges, sky or white house on left. You can have as many holders as you like and can give them names. You should already have one named 'Hand', for carrying pieces from wherever you find them to the solution area.
    
    You use a special mouse click to transfer pieces into or out of a holder (default Shift Left-Click). First make sure the holder you want to use is active: it should have a blue outline. If not, click on it. To transfer pieces into the holder, select them on the puzzle table then do the special click to 'teleport' them into the holder. Or you can just do the special click on one piece at a time.
    
    To transfer pieces out of a holder, make sure no pieces are selected on the puzzle table, go into the holder window and select some pieces, using normal Palapeli mouse operations, then go back to the puzzle table and do the special click on an empty space where you want the pieces to arrive. Transfer no more than a few pieces at a time, to avoid collisions of pieces on the puzzle table.
    
    By the way, holders can do almost all the things the puzzle table and its window can do, including joining pieces to build up a part of the solution.
sk: Práve ste vytvorili veľké puzzle : Palapeli má niekoľko funkcií, ktoré vám ho pomôžu vyriešiť v rámci obmedzeného priestoru na pracovnej ploche. Tie sú popísané podrobne v príručke Palapeli (v menu Pomocník ). Tu je len niekoľko rýchlych tipov.
    
    Než začnete, môže byť najlepšie nepoužívať skosenie alebo tieňovanie s veľkými puzzles (pozrite si dialóg Nastavenie), pretože tieto robia načítanie pomalším a zvýraznenie je horšie vidieť, keď sú kúsky v pohľade veľmi malé.
    
    Prvá funkcia je puzzle Náhľad (obrázok dokončeného puzzle) a tlačidlo panela nástrojov pre jeho zapnutie alebo vypnutie. Ak podržíte nad ním myš, zväčší časť obrázku, takže veľkosť okna, ktorú ste si zvolili pre Náhľad môže byť celkom malá.
    
    Ďalej, existujú blízke a vzdialené pohľady puzzle stola, ktoré môžete rýchlo prepínať pomocou tlačidla myši (predvolené je stredné). Pri pohľade zblízka použite prázdny priestor v posuvníkoch na prehľadávanie puzzle kúskov a 'strana' naraz. Môžete nastaviť dva pohľady približovaním alebo odďaľovaním a vaše zmeny budú zapamätané.
    
    Potom je tu priestor na puzzle stole vyhradený pre skladanie riešenia.
    
    V neposlednom rade sú tu okienka s názvom  'držiaky '. Tie sú určené pre triedenie kúskov do skupín, ako sú hrany, obloha alebo biely dom naľavo. Môže mať toľko držiakov, koľko sa vám páči a môžete im dať mená. Mali by steuž mať jeden nazvaný 'Ruka', pre prenášanie kúskov z miesta, kde ich nájdete, do oblasti riešenia.
    
    Môžete použiť špeciálny klik myši na premiestnenie kúskov do alebo z držiaka(predvolené je Shift ľavý klik tlačidlom myši). Najprv sa uistite, že držiak, ktorý chcete použiť, je aktívny: mal by mať modrý obrys. Ak nie, kliknite na neho. Ak chcete preniesť kúsky do držiaka, vyberte ich na puzzle stole, potom vykonajte špeciálny klik na 'teleport' je do držiaka. Alebo môžete urobiť špeciálny klik iba na jeden kúsok.
    
    Ak chcete premiestniť kúsky z držiaka, uistite sa, že žiadne kúsky nie sú vybrané na puzzle stole, prejdite do okna držiaka a vyberte niektoré kúsky pomocou normálnej Palapeli operácie s myšou, potom sa vráťte k puzzle stolu a urobte špeciálny klik na prázdne miesto, kde chcete, aby sa objavili. Nepremiestňujte viac ako pár kusov naraz, aby sa zabránilo kolíziám kúskov na puzzle stole.
    
    Mimochodom, držiaky môžu robiť takmer všetko čo puzzle stôl a jeho okno, vrátane spájania kúskov pre vyskladanie časti riešenia .

[ctx: Caption for hints]
en: Solving Large Puzzles
sk: Riešenie veľkých puzzle

en: Great! You have finished the puzzle.
sk: Skvelé! Dokončili ste puzzle.

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
sk: Presunúť diely ťahaním

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
sk: Vybrať diely kliknutím

[ctx: Works instantly, without dragging]
en: Teleport pieces to or from a holder
sk: Teleport kúskov do alebo z držiaka

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
sk: Presunúť pohľad ťahaním

[ctx: As in a movie scene]
en: Switch to close-up or distant view
sk: Prepnúť na pohľad zblízka alebo zdiaľky

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
sk: Priblížiť pohľad

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
sk: Rolovať pohľad vodorovne

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
sk: Rolovať pohľad zvislo

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
sk: Vybrať viac dielov naraz

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
sk: Prepnúť zamknutý stav plochy puzzle stola

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
sk: Obrázok nie je k dispozícii.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
sk: Jedna farba

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
sk: Žiadne tlačidlo

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
sk: Ľavé tlačidlo

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
sk: Pravé tlačidlo

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
sk: Stredné tlačidlo

en: Horizontal-Scroll
sk: Horizontálny posun

en: Vertical-Scroll
sk: Vertikálny posun

en: Your progress is saved automatically while you play.
sk: Váš priebeh bude automaticky ukladaný počas hrania.

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
sk: Automatické ukladanie

en: Lock the puzzle table area
sk: Zamknúť puzzle pole

en: [No name]
sk: [Bez názvu]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
sk[0]: %2 (%1 dielik)
sk[1]: %2 (%1 dieliky)
sk[2]: %2 (%1 dielikov)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
sk: od %1

en: Loading puzzle...
sk: Načítavam puzzle...

en: Loading collection
sk: Načítava sa zbierka

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
sk: Chyba: nevybraný žiadny súbor s puzzle.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
sk: Importuje sa puzzle "%1" do vašej kolekcie

en: Jigsaw Puzzle Game
sk: Puzzle skladačka

en: The option to preview the completed puzzle
sk: Možnosť náhľadu dokončeného puzzle

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
sk: Cesta k súboru puzzle (bude otvorený, ak nie je zadaná voľba -i)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given). The main window will not be shown after importing the given puzzle.
sk: Importovať vybraný súbor s puzzle do lokálnej kolekcie (nevykoná, ak nie je vybraný súbor s puzzle). Po importovaní sa nezobrazí hlavné okno.

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
sk: Presnosť zapadnutia (percento veľkosti dielikov).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
sk: Názov súboru obrázka pozadia, ktorý sa použije pre pohľad, alebo "__color__", ak by mala byť použitá jedna farba (pozrieť kľúč "ViewBackgroundColor").

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
sk: Farbu pozadia, ktorá sa použije pre Pohľad (ak je kľúč "ViewBackground" nastavený na "__color__").

note: i18n: ectx: label, entry (ViewHighlightColor), group (Appearance)
en: The highlighting color to use for selecting pieces in the View.
sk: Farba zvýraznenia, ktorá sa použije pri vyberaní kúskov v pohľade.

note: i18n: ectx: label, entry (SolutionArea), group (Appearance)
en: Where to reserve space on the puzzle table for the solution, when shuffling or re-shuffling the pieces.
sk: Kde sa vyhradí priestor na stole puzzle pre riešenie, keď sa kúsky miešajú alebo znovu zamiešajú.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceSpacing), group (Appearance)
en: Spacing of pieces in puzzle grids relative to the size of the largest piece (spacing factor is 1.0 + 0.05 * value).
sk: Rozostup kúskov v mriežkach puzzle vzhľadom k veľkosti najväčšieho kúska (faktor rozostupu je 1.0 + 0.05 * hodnota).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
sk: Či zobraziť stavový riadok pod puzzle. (Toto nie je reálny stavový riadok, ale umiestnenie a funkcionalita je podobná.)

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
sk: Či kresliť tiene pod kúskami puzzle. Vypnutie uvedeného môže zlepšiť výkonnosť vykresľovania.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
sk: Či kresliť skosenia na kúsky puzzle. Vypnutie uvedeného môže zlepšiť výkonnosť načítania puzzle.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
sk: Či bolo náhľadové okno zapnuté pri poslednom spustení Palapeli.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
sk: Posledná pozícia a veľkosť puzzle náhľadu.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
sk: Tabuľka skladačky

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
sk: Pozadie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color for highlighting selected pieces:
sk: Farba pre zvýraznenie vybraných kúskov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
sk: Priestor pre riešenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: No space is provided with puzzles of less than 20 pieces. Changes will take effect when a puzzle is created or re-started.
sk: Žiadny priestor nie je poskytnutý pre puzzle s menej ako 20 kúskami. Zmeny sa prejavia, keď bude puzzle vytvorené alebo znovu spustené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Spacing of pieces in puzzle grids (1.0-1.5):
sk: Rozostup kúskov v mriežkach puzzle (1.0-1.5):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
sk: Vzhľad dielov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
sk: Nakresliť skosenie, aby sa vytvoril 3-dimenzionálny vzhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
sk: Kresliť tiene pod dielmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
sk: Tieto možnosti môžu byť pri veľmi pomalom behu Palapeli zakázané. Zmenysa prejavia až po spustení nových puzzle.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
sk: Správanie dielov

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
sk: Presnosť prichytenia:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
sk: Veľmi presné (ťažšie)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
sk: Nepresné (ľahšie)

en: Go back to the collection to choose another puzzle
sk: Vrátiť sa späť do kolekcie pre výber ďalších puzzle

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
sk: Vytvoriť nové puzzle pomocou obrázku z disku

en: Delete the selected puzzle from your collection
sk: Odstrániť vybrané puzzle z kolekcie

en: Import a new puzzle from a file into your collection
sk: Importovať nové puzzle zo súboru do vašej kolekcie

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
sk: Exportovať vybrané puzzle z kolekcie do súboru

en: Delete the saved progress and reshuffle the pieces
sk: Vymazať uložený postup a zamiešať kúsky

en: Create a temporary holder for sorting pieces
sk: Vytvoriť dočasný držiak na kúsky

en: Delete a selected temporary holder when it is empty
sk: Vymazať vybraný dočasný držiak, keď je prázdny

en: Select all pieces in a selected piece holder
sk: Vybrať všetky kúsky vo vybranom držiaku

en: Rearrange all pieces in a selected piece holder or selected pieces in any window
sk: Zmeniť usporiadanie všetkých kúskov vo vybranom držiaku na kúsky alebo vybrané kúsky v ktoromkoľvek okne

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
sk: &Náhľad

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
sk: Náhľad

en: Show or hide the image of the completed puzzle
sk: Ukázať alebo skryť obrázok dokončenej puzzle

en: No puzzle loaded
sk: Nenačítané žiadne puzzle

en: You finished the puzzle.
sk: Dokončili ste puzzle.

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
sk: %1% dokončené
