Linux-PAM - en to et translation catalogue (28 entries)

en: Password:
et: Parool:

en: New %s password:
et: Uus %s parool:

en: New password:
et: Uus parool:

en: Retype new %s password:
et: Kinnita uus %s parool:

en: Retype new password:
et: Kinnita uus parool:

en: Sorry, passwords do not match.
et: Kahjuks paroolid ei klapi.

en: Retype %s
et: Kirjuta uuesti %s

en: Success
et: Edukas

en: Failed to load module
et: Mooduli laadimine nurjus

en: Symbol not found
et: Sümbolit ei leitud

en: System error
et: Süsteemi viga

en: Permission denied
et: Juurepääs keelatud

en: Authentication failure
et: Autentimine nurjus

en: User account has expired
et: Kasutajakonto on aegunud

en: Module is unknown
et: Tundmatu moodul

en: Unknown PAM error
et: Tundmatu PAM-i viga

en: ...Time is running out...
et: ...Aeg hakkab otsa saama...

en: ...Sorry, your time is up!
et: ...Kahjuks on su aeg otsas!

en: erroneous conversation (%d)
et: vigane vestlus (%d)

en: You have no mail in folder %s.
et: Sul ei ole posti kaustas %s.

en: You have new mail in folder %s.
et: Sul on uus post kaustas %s.

en: You have old mail in folder %s.
et: Sul on vanu poste kaustas %s.

en: You have mail in folder %s.
et: Sul on poste kaustas %s.

en: Creating directory '%s'.
et: loon kataloogi '%s'.

en: Password has been already used. Choose another.
et: Parooli on juba kasutatud. Vali uus parool.

en: role:
et: roll:

en: level:
et: tase:

en: You must choose a shorter password.
et: Peate valima lühema parooli.
