Linux-PAM - en to ka translation catalogue (100 entries)

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Current %s password:
ka: %s-ის ახალი პაროლი:

en: Current password:
ka: მიმდინარე პაროლი:

en: New %s password:
ka: %s-ის ახალი პაროლი:

en: New password:
ka: ახალი პაროლი:

en: Retype new %s password:
ka: გაიმეორეთ %s-ის ახალი პაროლი:

en: Retype new password:
ka: გაიმეორეთ ახალი პაროლი:

en: Sorry, passwords do not match.
ka: პაროლები არ ემთხვევა.

en: Retype %s
ka: ხელახლა შეიყვანეთ %s

en: Password change has been aborted.
ka: პაროლის შეცვლის პროცედურა გაუქმდა.

en: login:
ka: მომხმარებელი:

en: Success
ka: წარმატებული

en: Critical error - immediate abort
ka: კრიტიკული შეცდომა - დაუყოვნებელი გაუქმება

en: Failed to load module
ka: მოდულის ჩატვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Symbol not found
ka: სიმბოლო ვერ მოიძებნა

en: Error in service module
ka: შეცდომა სერვისის მოდულში

en: System error
ka: სისტემური შეცდომა

en: Memory buffer error
ka: მეხსიერების ბუფერის შეცდომა

en: Permission denied
ka: წვდომა უარყოფილია

en: Authentication failure
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: Insufficient credentials to access authentication data
ka: ავთენტიკაციის მონაცემებთან წვდომისათვის არასაკმარისი უფლებები გაქვთ

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
ka: ავთენტიკაციის სერვისს არ შეუძლია ავთენტიკაციის ინფორმაციის მიღება

en: User not known to the underlying authentication module
ka: მომდევნო ავთენტიკაციის მოდულისთვის მომხმარებელი უცნობია

en: Have exhausted maximum number of retries for service
ka: სერვისის გაშვების ცდების მაქსიმალური რაოდენობა გახარჯულია

en: Authentication token is no longer valid; new one required
ka: ავთენტიკაციის კოდი აღარ მუშაობს. გჭირდებათ ახალი

en: User account has expired
ka: მომხმარებლის ვადა გასულია

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
ka: მითითებული სესიის ჩანაწერის შექმნის/წაშლის შეცდომა

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
ka: ავთენტიკაციის სერვისს არ შეუძლია მომხმარებლისა და პაროლის მიღება

en: User credentials expired
ka: მომხმარებელი ან პაროლი ვადაგასულია

en: Failure setting user credentials
ka: მომხმარებლის ან პაროლის დაყენების შეცდომა

en: No module specific data is present
ka: მოდულის საკუთარი მონაცემები არ არსებობს

en: Bad item passed to pam_*_item()
ka: pam_*_item()-ს არასწორი ელემენტი გადაეცა

en: Conversation error
ka: საუბრის შეცდომა

en: Authentication token manipulation error
ka: ავთენტიკაციის კოდის მანიპულირების შეცდომა

en: Authentication information cannot be recovered
ka: ავთენტიკაციის ინფორმაციის აღდგენის შეცდომა

en: Authentication token lock busy
ka: ავთენტიკაციის კოდის ბლოკი დაკავებულია

en: Authentication token aging disabled
ka: ავთენტიკაციის კოდის ვადის გასვლა გამორთულია

en: Failed preliminary check by password service
ka: პაროლის წინასწარი შემოწმების შეცდომა

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
ka: დაბრუნებული ნიშვნელობა იგნორირებული უნდა იყოს PAM dispatch-ის მიერ

en: Module is unknown
ka: მოდული უცნობია

en: Authentication token expired
ka: ავთენტიკაციის კოდი ვადაგასულია

en: Conversation is waiting for event
ka: საუბარი მოვლენას ელოდება

en: Application needs to call libpam again
ka: აპლიკაციას libpam-ის თავიდან გაშვება სჭირდება

en: Unknown PAM error
ka: PAM-ის უცნობი შეცდომა

en: ...Time is running out...
ka: ...დრო გადის...

en: ...Sorry, your time is up!
ka: ...უკაცრავად, თქვენი დრო გავიდა!

en: erroneous conversation (%d)
ka: შეცდომითი საუბარი (%d)

en: %s failed: exit code %d
ka: %s-ის შეცდომა: გამოსვლის კოდი %d

en: %s failed: caught signal %d%s
ka: %s-ის შეცდომა: გადაჭერილი სიგნალი %d%s

en: %s failed: unknown status 0x%x
ka: %s-ის შეცდომა: უცნობიბ სტატუსი 0x%x

en: Usage: %s [--dir /path/to/tally-directory] [--user username] [--reset] [--legacy-output]
ka: გამოყენება: %s [--dir /ბილიკი/tally-ის-საქაღალდემდე] [--user მომხმარებელი] [--reset] [--legacy-output]

en: Login           Failures    Latest failure         From
ka: მომხმარებელი          შეცდომები      ბოლოშეცდომა         საიდან

en: The account is locked due to %u failed logins.
ka: ანგარიში დაბლოკილია %u არასწორი ცდის შემდეგ.

en: (%d minute left to unlock) | (%d minutes left to unlock)
ka[0]: (განბლოკვმდე დარჩენილია %d წთ)

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported.
en: (%d minutes left to unlock)
ka: (განბლოკვამდე დარჩენილია %d წთ)

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
ka:  %.*s-დან

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
ka:  %.*s-ზე

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
ka: ბოლო შესვლა: %s%s%s

en: Welcome to your new account!
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძაება ახალ ანგარიშში!

note: TRANSLATORS: "Last failed login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last failed login:%s%s%s
ka: ბოლო წარუმატებელი ცდა: %s%s%s

en: There was %d failed login attempt since the last successful login. | There were %d failed login attempts since the last successful login.
ka[0]: ბოლო წარმატებული შემოსვლის შემდეგ დაფიქსირებულია შემოსვლის %d წარუმატებელი ცდა.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: There were %d failed login attempts since the last successful login.
ka: ბოლო წარმატებული შემოსვლის შემდეგ დაფიქსირებულია შემოსვლის %d წარუმატებელი ცდა.

en: There were too many logins for '%s'.
ka: მომხმარებელი %s გამოიყენებოდა მეტისმეტად ხშირად.

en: You do not have any new mail.
ka: ახალი ელფოსტა არ მოგსვლიათ.

en: You have new mail.
ka: თქვენ გაქვთ ახალი წერილი.

en: You have old mail.
ka: თქვენ გაქვთ ძველი წერილი.

en: You have mail.
ka: თქვენ გაქვთ ფოსტა.

en: You have no mail in folder %s.
ka: საქაღალდეში %s ფოსტა არაა.

en: You have new mail in folder %s.
ka: საქაღალდეში %s გაქვთ ახალი ელ-ფოსტა.

en: You have old mail in folder %s.
ka: საქაღალდეში %s ძველი ფოსტა გაქვთ.

en: You have mail in folder %s.
ka: საქაღალდეში %s გაქვთ ფოსტა.

en: Creating directory '%s'.
ka: '%s' დირექტორიის შექმნა.

en: Unable to create and initialize directory '%s'.
ka: საქაღალდის (%s) შექმნისა და ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Password has been already used. Choose another.
ka: პაროლი უკვე იყო გამოყენებული. სხვა სცადეთ.

en: Password has been already used.
ka: პაროლი უკვე იყო გამოყენებული.

en: The default security context is %s.
ka: უსაფრთხოების ნაგულისხმევი კონტექსტია %s.

en: Would you like to enter a different role or level?
ka: გნებავთ სხვა როლის ან დონის შეყვანა?

en: role:
ka: როლი:

en: There is no default type for role %s.
ka: როლისთვის %s ნაგულისხმევი ტიპი არ არსებობს.

en: level:
ka: დონე:

en: This is not a valid security context.
ka: უსაფრთხოების არასწორი კონტექსტი.

en: A valid context for %s could not be obtained.
ka: %s-ის სწორი კონტექსტის მიღების შეცდომა.

en: Security context %s has been assigned.
ka: უსაფრთხოების კონტექსტი %s ახლა მიმაგრებულია.

en: Key creation context %s has been assigned.
ka: გასაღების შექმნის კონტექსტი %s ახალ მიმაგრებულია.

en: failed to initialize PAM
ka: PAM-ის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: failed to pam_set_item()
ka: pam_set_tem()-ის შეცდომა

en: login: failure forking: %m
ka: შესვლა: %m-ის ახალი ასლის გაშვების შეცდომა

en: Access has been granted (last access was %ld seconds ago).
ka: წვდომა მიღებულია (ბოლო წვდომა %ld წამის წინ).

en: Your account has expired; please contact your system administrator.
ka: ანგარიში ვადაგასულია; დაუკავშირდით თქვენს სისტემურ ადმინისტრატორს.

en: You are required to change your password immediately (administrator enforced).
ka: საჭიროა თქვენი პაროლი ახლავე შეცვალოთ (მითითებულია ადმინისტრატორის მიერ).

en: You are required to change your password immediately (password expired).
ka: საჭიროა თქვენი პაროლის დაუყოვნებლივ შეცვლა (პაროლი ვადაგასულია).

en: Warning: your password will expire in %d day. | Warning: your password will expire in %d days.
ka[0]: გაფრთხილება: თქვენს პაროლს ვადა %d დღეში გაუვა.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: Warning: your password will expire in %d days.
ka: გაფრთხილება: თქვენს პაროლს ვადა %d დღეში გაუვა.

en: NIS password could not be changed.
ka: NIS პაროლის შეცვლა შეუძლებელია.

en: No password has been supplied.
ka: პაროლი არ იქნა მითითებული.

en: The password has not been changed.
ka: პაროლი არ შეცვლილა.

en: You must choose a shorter password.
ka: უნდა აირჩიოთ უფრო მოკლე პაროლი.

en: You must choose a longer password.
ka: თქვენ უნდა აირჩიოთ უფრო გრძელი პაროლი.

en: Changing password for %s.
ka: %s-ის პაროლის შეცვლა.

en: You must wait longer to change your password.
ka: პაროლის შესაცვლელად კიდევ უნდა მოითმინოთ.
