Linux-PAM - en to nn translation catalogue (96 entries)

en: Password:
nn: Passord:

en: Current %s password:
nn: Noverande %s-passord:

en: Current password:
nn: Noverande passord:

en: New %s password:
nn: Nytt %s-passord:

en: New password:
nn: Nytt passord:

en: Retype new %s password:
nn: Stadfest nytt %s-passord:

en: Retype new password:
nn: Stadfest nytt passord:

en: Sorry, passwords do not match.
nn: Beklagar, passorda er ikkje like.

en: Retype %s
nn: Skriv %s på nytt

en: Password change has been aborted.
nn: Skifte av passord vart avbrote.

en: login:
nn: logg inn:

en: Success
nn: Utføyrd

en: Critical error - immediate abort
nn: Kristisk feil - avbryt med ein gong

en: Failed to load module
nn: Klarte ikkje å laste modul

en: Symbol not found
nn: Fann ikkje symbol

en: Error in service module
nn: Feil i tenestemodul

en: System error
nn: Systemfeil

en: Memory buffer error
nn: Minnebufferfeil

en: Permission denied
nn: Nekta tilgang

en: Authentication failure
nn: Autentiseringsfeil

en: Insufficient credentials to access authentication data
nn: Utilstrekkelege rettar for tilgang til informasjon om autentisering

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
nn: Teneste for autentisering kan ikkje hente informasjon om autentisering

en: User not known to the underlying authentication module
nn: Brukar udkjend for autentiseringsmodul

en: Have exhausted maximum number of retries for service
nn: Maks tal på forsøk er overskride for tenesta

en: Authentication token is no longer valid; new one required
nn: Autentiseringspollett er ikkje lenger gyldig; ny kode kravd

en: User account has expired
nn: Brukarkonto er utgått

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
nn: Kan ikkje opprette/fjerne oppføring for vald økt

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
nn: Autentiseringsteneste kan ikkje hente brukarrettar

en: User credentials expired
nn: Brukarrettar er utløpt

en: Failure setting user credentials
nn: Feil under definering av brukarrettar

en: No module specific data is present
nn: Ingen modulspesifikk data finst

en: Bad item passed to pam_*_item()
nn: Ugyldig oppføring spesifisert for pam_*_item()

en: Conversation error
nn: Dialogfeil

en: Authentication token manipulation error
nn: Manipulasjonsfeil for autentiseringspollett

en: Authentication information cannot be recovered
nn: Autentiseringsinformasjon kan ikkje bli gjenoppretta

en: Authentication token lock busy
nn: Låsing av autentiseringskode er oppteken

en: Authentication token aging disabled
nn: Tidsavgrensing for autentiseringspollett er deaktivert

en: Failed preliminary check by password service
nn: Posstordtenesta sin innledande kontroll feila

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
nn: Resultatverdien bør bli ignorert av PAM

en: Module is unknown
nn: Modulen er ukjend

en: Authentication token expired
nn: Autentiseringspollett er utgått

en: Conversation is waiting for event
nn: Dialogen ventar på hending

en: Application needs to call libpam again
nn: Programmet må spørre libpam på ny

en: Unknown PAM error
nn: Ukjend PAM-feil

en: ...Time is running out...
nn: ...Tida held på å gå ut...

en: ...Sorry, your time is up!
nn: ...Beklagar, tida er gått ut

en: erroneous conversation (%d)
nn: mislykka dialog (%d)

en: %s failed: exit code %d
nn: %s feila: sluttkode %d

en: %s failed: caught signal %d%s
nn: %s feila: fekk signal %d%s

en: %s failed: unknown status 0x%x
nn: %s feila: ukjend status 0x%x

en: The account is locked due to %u failed logins.
nn: Konto er låst som følgje av %u mislukka innloggingar.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported.
en: (%d minutes left to unlock)
nn: (%d minutt står att for å låse opp)

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
nn:  frå %.*s

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
nn:  på %.*s

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
nn: Siste innlogging:%s%s%s

en: Welcome to your new account!
nn: Velkommen til din nye konto!

note: TRANSLATORS: "Last failed login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last failed login:%s%s%s
nn: Siste feila innlogging:%s%s%s

en: There was %d failed login attempt since the last successful login. | There were %d failed login attempts since the last successful login.
nn[0]: Det har vore %d feila innloggingsforsøk utan feil sidan førre innlogging.
nn[1]: Det har vore %d feila innloggingsforsøk utan feil sidan førre innlogging.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: There were %d failed login attempts since the last successful login.
nn: Det har vore %d feila innloggingsforsøk sidan sist innlogging utan feil.

en: There were too many logins for '%s'.
nn: For mange innlogginga for «%s».

en: You have new mail.
nn: Du har fått ny e-post.

en: You have old mail.
nn: Du har ulest e-post.

en: You have mail.
nn: Du har fått e-post.

en: You have no mail in folder %s.
nn: Du har ingan e-post i mappen %s.

en: You have new mail in folder %s.
nn: Du har ny e-post i mappa %s.

en: You have old mail in folder %s.
nn: Du har ulest e-post i mappa %s.

en: You have mail in folder %s.
nn: Du har e-post i mappa %s.

en: Creating directory '%s'.
nn: Opprettar kataloge «%s».

en: Unable to create and initialize directory '%s'.
nn: Kan ikkje lage og initiere katalog «%s».

en: Password has been already used. Choose another.
nn: Passord er allereie nytta. Vel eit anna.

en: Password has been already used.
nn: Passordet har allereie vore brukt.

en: The default security context is %s.
nn: Forehandvald sikkerheitskontekst er %s.

en: Would you like to enter a different role or level?
nn: Vil du angje ei anna rolle eller nivå?

en: role:
nn: rolle:

en: There is no default type for role %s.
nn: Inga førehandvald type for rolla %s.

en: level:
nn: nivå:

en: This is not a valid security context.
nn: Dette er ikkje gyldig sikkerheitskontekst.

en: A valid context for %s could not be obtained.
nn: Kunne ikkje innhente gyldig kontekst for %s.

en: Security context %s has been assigned.
nn: Sikkerheitskontekst «%s» tilordna.

en: Key creation context %s has been assigned.
nn: Kontekst «%s» for oppretting av nøkkel er tilordna.

en: failed to initialize PAM
nn: Kunne ikkje initiere PAM

en: failed to pam_set_item()
nn: kunne ikkje pam_set_item()

en: login: failure forking: %m
nn: login: feil under forgreining: %m

en: Access has been granted (last access was %ld seconds ago).
nn: Tilgang innvilga (siste tilgang var for %ld sekund sidan).

en: Your account has expired; please contact your system administrator.
nn: Kontoen din er utløpt; kontakt systemadministratoren din.

en: You are required to change your password immediately (administrator enforced).
nn: Du må straks endre passordet ditt (kravd av administrator).

en: You are required to change your password immediately (password expired).
nn: Du må straks endre passordet ditt (passordet har utløpt).

en: Warning: your password will expire in %d day. | Warning: your password will expire in %d days.
nn[0]: Advarsel: Passordet ditt utløper om %d dag.
nn[1]: Advarsel: Passordet ditt utløper om %d dagar.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: Warning: your password will expire in %d days.
nn: Varsel: Passordet ditt går ut om %d dagar.

en: NIS password could not be changed.
nn: NIS-passord kunne ikkje bli endra.

en: No password has been supplied.
nn: Inga passord er blitt angjeve.

en: The password has not been changed.
nn: Passordet kunne ikkje bli endra.

en: You must choose a shorter password.
nn: Du må velje eit kortare passord.

en: You must choose a longer password.
nn: Du må velje eit kortare passord.

en: Changing password for %s.
nn: Skiftar passord for %s.

en: You must wait longer to change your password.
nn: Du må vente lengre før du kan skifte passordet ditt.
