Linux-PAM - en to ro translation catalogue (101 entries)

en: Password:
ro: Parola:

en: Current %s password:
ro: Parolă curentă %s:

en: Current password:
ro: Parolă curentă:

en: New %s password:
ro: Parolă nouă %s:

en: New password:
ro: Parolă nouă:

en: Retype new %s password:
ro: Rescrieți parola nouă %s:

en: Retype new password:
ro: Rescrieți parola nouă:

en: Sorry, passwords do not match.
ro: Parolele nu se potrivesc.

en: Retype %s
ro: Rescrieți %s

en: Password change has been aborted.
ro: Schimbarea parolei a fost anulată.

en: login:
ro: autentificare:

en: Success
ro: Succes

en: Critical error - immediate abort
ro: Eroare critică - abandonare imediată

en: Failed to load module
ro: Încărcarea modulului a eșuat

en: Symbol not found
ro: Simbolul nu a fost găsit

en: Error in service module
ro: Eroare în modulul de serviciu

en: System error
ro: Eroare de sistem

en: Memory buffer error
ro: Eroare în memoria tampon

en: Permission denied
ro: Acces refuzat

en: Authentication failure
ro: Autentificare eșuată

en: Insufficient credentials to access authentication data
ro: Acreditări insuficiente pentru a accesa datele de autentificare

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
ro: Serviciul de autentificare nu poate obține informațiile de autentificare

en: User not known to the underlying authentication module
ro: Utilizator necunoscut de modulul de autentificare subiacent

en: Have exhausted maximum number of retries for service
ro: S-a atins numărul maxim de încercări pentru serviciu

en: Authentication token is no longer valid; new one required
ro: Autentificarea nu mai este valabilă; o nouă autentificare este necesară

en: User account has expired
ro: Contul utilizatorului a expirat

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
ro: Nu se poate crea/șterge o intrare pentru sesiunea specificată

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
ro: Serviciul de autentificare nu poate obține acreditările utilizatorului

en: User credentials expired
ro: Acreditările utilizatorului au expirat

en: Failure setting user credentials
ro: Eșec la definirea acreditărilor pentru utilizator

en: No module specific data is present
ro: Nu există date specifice pentru modul

en: Bad item passed to pam_*_item()
ro: A fost trimis un element incorect către pam_*_item()

en: Conversation error
ro: Eroare de conversație

en: Authentication token manipulation error
ro: Eroare la manipularea informației de autentificare

en: Authentication information cannot be recovered
ro: Informația de autentificare nu poate fi recuperată

en: Authentication token lock busy
ro: Blocarea informației de autentificare este rezervată

en: Authentication token aging disabled
ro: Perioada de validitate a informației de autentificare este dezactivată

en: Failed preliminary check by password service
ro: Eroare la verificarea preliminară făcută de către serviciul de parole

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
ro: Valoarea de returnare trebuie să fie ignorată de către expeditorul PAM

en: Module is unknown
ro: Modul necunoscut

en: Authentication token expired
ro: Informația de autentificare a expirat

en: Conversation is waiting for event
ro: Conversația așteaptă după un eveniment

en: Application needs to call libpam again
ro: Aplicația trebuie să cheme din nou libpam

en: Unknown PAM error
ro: Eroare PAM necunoscută

en: ...Time is running out...
ro: ...Timpul se scurge...

en: ...Sorry, your time is up!
ro: ...Timpul a expirat!

en: erroneous conversation (%d)
ro: conversație eronată (%d)

en: %s failed: exit code %d
ro: %s a eșuat: codul de ieșire %d

en: %s failed: caught signal %d%s
ro: %s a eșuat: semnalul captat %d%s

en: %s failed: unknown status 0x%x
ro: %s a eșuat: stare necunoscută 0x%x

en: Usage: %s [--dir /path/to/tally-directory] [--user username] [--reset] [--legacy-output]
ro: Utilizare: %s [--dir /ruta/la/directorul-tally] [--user nume_utilizator] [--reset] [--legacy-output]

en: Login           Failures    Latest failure         From
ro: Autentificare           Eșuări    Ultima eșuare         De la

en: The account is locked due to %u failed logins.
ro: Contul este blocat din cauza a %u autentificări eșuate.

en: (%d minute left to unlock) | (%d minutes left to unlock)
ro[0]: (un minut rămas până la deblocare)
ro[1]: (%d minute rămase până la deblocare)
ro[2]: (%d de minute rămase până la deblocare)

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported.
en: (%d minutes left to unlock)
ro: (%d minute rămase până la deblocare)

note: TRANSLATORS: "strftime options for date of last login"
en:  %a %b %e %H:%M:%S %Z %Y
ro:  %A %e %B %Y la %H:%M:%S %Z

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
ro:  de la %.*s

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
ro:  pe %.*s

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
ro: Ultima autentificare:%s%s%s

en: Welcome to your new account!
ro: Bun venit în noul cont!

note: TRANSLATORS: "Last failed login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last failed login:%s%s%s
ro: Ultima autentificare eșuată:%s%s%s

en: There was %d failed login attempt since the last successful login. | There were %d failed login attempts since the last successful login.
ro[0]: A avut loc %d încercare nereușită de autentificare de la ultima autentificare reușită.
ro[1]: Au avut loc %d încercări nereușite de autentificare de la ultima autentificare reușită.
ro[2]: Au avut loc %d de încercări nereușite de autentificare de la ultima autentificare reușită.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: There were %d failed login attempts since the last successful login.
ro: Au avut loc %d încercări nereușite de autentificare de la ultima autentificare reușită.

en: There were too many logins for '%s'.
ro: Sunt prea multe autentificări pentru „%s”.

en: You do not have any new mail.
ro: Nu aveți niciun mesaj nou.

en: You have new mail.
ro: Aveți un mesaj nou.

en: You have old mail.
ro: Aveți un mesaj vechi.

en: You have mail.
ro: Aveți un mesaj.

en: You have no mail in folder %s.
ro: Nu aveți mesaje în directorul %s.

en: You have new mail in folder %s.
ro: Aveți un mesaj nou în directorul %s.

en: You have old mail in folder %s.
ro: Aveți un mesaj vechi în directorul %s.

en: You have mail in folder %s.
ro: Aveți un mesaj în directorul %s.

en: Creating directory '%s'.
ro: Se creează directorul „%s”.

en: Unable to create and initialize directory '%s'.
ro: Nu se poate crea și inițializa directorul „%s”.

en: Password has been already used. Choose another.
ro: Parola a fost deja utilizată. Alegeți alta.

en: Password has been already used.
ro: Parola a fost deja utilizată.

en: The default security context is %s.
ro: Contextul implicit de securitate este %s.

en: Would you like to enter a different role or level?
ro: Vreți să introduceți un rol sau nivel diferit?

en: role:
ro: rol:

en: There is no default type for role %s.
ro: Nu există un tip implicit pentru rolul %s.

en: level:
ro: nivel:

en: This is not a valid security context.
ro: Nu există un context valid de securitate.

en: A valid context for %s could not be obtained.
ro: Nu s-a putut obține un context valid pentru %s.

en: Security context %s has been assigned.
ro: Contextul de securitate %s a fost asignat.

en: Key creation context %s has been assigned.
ro: Cheia pentru crearea contextului %s a fost asignată.

en: failed to initialize PAM
ro: eroare la inițializarea PAM

en: failed to pam_set_item()
ro: eroare la pam_set_item()

en: login: failure forking: %m
ro: autentificare: eroare la bifurcare %m

en: Access has been granted (last access was %ld seconds ago).
ro: Accesul a fost permis (ultimul acces a fost acum %ld secunde).

en: Your account has expired; please contact your system administrator.
ro: Contul dvs. a expirat; contactați administratorul de sistem.

en: You are required to change your password immediately (administrator enforced).
ro: Vi se cere să vă schimbați parola imediat (cerință impusă de administrator).

en: You are required to change your password immediately (password expired).
ro: Vi se cere să vă schimbați parola imediat (parola a expirat).

en: Warning: your password will expire in %d day. | Warning: your password will expire in %d days.
ro[0]: Atenție: parola dvs. va expira în %d zi.
ro[1]: Atenție: parola dvs. va expira în %d zile.
ro[2]: Atenție: parola dvs. va expira în %d de zile.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: Warning: your password will expire in %d days.
ro: Atenție: parola dvs. va expira în %d zile.

en: NIS password could not be changed.
ro: Parola pentru NIS nu poate fi schimbată.

en: No password has been supplied.
ro: Nu a fost introdusă nicio parolă.

en: The password has not been changed.
ro: Parola nu a fost schimbată.

en: You must choose a shorter password.
ro: Trebuie să alegeți o parolă mai scurtă.

en: You must choose a longer password.
ro: Trebuie să alegeți o parolă mai lungă.

en: Changing password for %s.
ro: Se schimbă parola pentru %s.

en: You must wait longer to change your password.
ro: Trebuie să așteptați mai mult până veți putea schimba parola.
