Linux-PAM - en to sl translation catalogue (17 entries)

en: Password:
sl: Geslo:

en: Current %s password:
sl: Trenutno geslo %s:

en: Current password:
sl: Trenutno geslo:

en: New %s password:
sl: Novo geslo %s:

en: New password:
sl: Novo geslo:

en: Sorry, passwords do not match.
sl: Žal se gesli ne ujemata.

en: Symbol not found
sl: Simbola ni mogoče najti

en: Authentication failure
sl: Napaka overjanja

en: User account has expired
sl: Uporabniški račun je potekel

en: Conversation error
sl: Napaka pogovora

en: Module is unknown
sl: Modul ni znan

en: Unknown PAM error
sl: Neznana napaka PAM

en: ...Time is running out...
sl: ... Čas se izteka ...

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
sl: Zadnja prijava:%s%s%s

en: NIS password could not be changed.
sl: Gesla NIS ni bilo možno spremeniti.

en: You must choose a shorter password.
sl: Izbrati morate krajše geslo.

en: You must choose a longer password.
sl: Izbrati morate daljše geslo.
