pan2 - en to ca translation catalogue (540 entries)

en: Newsreader
ca: Lector de notícies

en: Error opening directory: "%s": %s
ca: S'ha produït un error en obrir el directori «%s»: %s

en: Unable to save "%s" %s
ca: No s'ha pogut desar «%s» %s

en: Error opening file "%s" %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer «%s»: %s

en: Error reading file "%s": %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%s»: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
ca: S'ha carregat el rerefons de dades en %.1f segons

en: Skipping newsrc file for server "%s"
ca: S'està ometent el fitxer newsrc per al servidor «%s»

en: Expired %lu old articles from "%s"
ca: Han caducat %lu articles antics de «%s»

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
ca: Versió de dades no disponible per a les capçaleres %s: %d.
    Esteu executant una versió antiga del Pan?

en: Loaded %lu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
ca: S'han carregat %lu articles per a «%s» en %.1f segons (%.0f per segon)

en: Added %lu articles to %s.
ca: S'han afegit %lu articles a %s.

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
ca: S'ha produït un error en llegir des de %s: grup desconegut «%s»

en: Today %l:%M %p
ca: Avui %l:%M %p

en: Can't use regular expression "%s": %s
ca: No es pot fer servir l'expressió regular «%s»: %s

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
ca: No s'ha pogut determinar la codificació de l'article. S'han eliminat els caràcters que no eren UTF-8.

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Layout
ca: _Disposició

en: _Group Pane
ca: Subfinestra de _grup

en: _Header Pane
ca: Subfinestra de _capçalera

en: _Body Pane
ca: Subfinestra de c_os

en: _View
ca: _Visualitza

en: Filte_r
ca: Filt_re

en: _Go
ca: _Ves a

en: _Actions
ca: _Accions

en: G_roups
ca: G_rups

en: _Post
ca: _Publica

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Read Group
ca: _Llegeix el grup

en: Read Group
ca: Llegeix el grup

en: _Mark Selected Groups Read
ca: _Marca els grups seleccionats com a llegits

en: Mark Selected Groups Read
ca: Marca els grups seleccionats com a llegits

en: _Delete Selected Groups' Articles
ca: _Suprimeix els articles dels grups seleccionats

en: Delete Selected Groups' Articles
ca: Suprimeix els articles dels grups seleccionats

en: Get New _Headers in Selected Groups
ca: Obtingues les _capçaleres noves dels grups seleccionats

en: Get New Headers in Selected Groups
ca: Obtingues les capçaleres noves dels grups seleccionats

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
ca: Obtingues les noves _capçaleres dels grups subscrits

en: Get New Headers in Subscribed Groups
ca: Obtingues les capçaleres noves dels grups subscrits

en: Get _Headers...
ca: Obtingues les _capçaleres...

en: Get Headers...
ca: Obtingues les capçaleres...

en: Refresh Group List
ca: Refresca la llista de grups

en: _Subscribe
ca: _Subscriu

en: Subscribe
ca: Subscriu

en: _Unsubscribe
ca: _Cancel·la la subscripció

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: _Save Articles...
ca: _Desa els articles...

en: Save Articles...
ca: Desa els articles...

en: _Import NZB Files...
ca: _Importa fitxers NZB...

en: _Cancel Last Task
ca: _Cancel·la la darrera tasca

en: _Task Manager
ca: Gestor de _tasques

en: _Event Log
ca: _Registre d'esdeveniments

en: _Quit
ca: _Surt

en: Select _All Articles
ca: Selecciona tots els _articles

en: _Deselect All Articles
ca: No seleccionis _cap article

en: Add Su_bthreads to Selection
ca: Afegeix fi_ls secundaris a la selecció

en: Add _Threads to Selection
ca: Afegeix _fils a la selecció

en: Add _Similar Articles to Selection
ca: Afegeix articles _similars a la selecció

en: Select Article _Body
ca: Selecciona el _cos de l'article

en: Edit _Preferences
ca: Edita les _preferències

en: Edit Selected _Group's Preferences
ca: Edita les preferències del _grup seleccionat

en: Edit P_osting Profiles
ca: Edita els _perfils de publicació

en: Edit _News Servers
ca: Edita els servidors de _notícies

en: Jump to _Group Tab
ca: Ves a la pestanya de _grup

en: Jump to _Header Tab
ca: Ves a la _pestanya de capçalera

en: Jump to _Body Tab
ca: Ves a la pestanya de _cos

en: _Rot13 Selected Text
ca: Aplica la conversió _Rot13 al text seleccionat

en: Clear _Header Pane
ca: Neteja la _subfinestra de capçalera

en: Clear _Body Pane
ca: Neteja la subfinestra de _cos

en: Cache Article
ca: Posa l'article a la memòria cau

en: Read Article
ca: Llegeix l'article

en: Show Article Information
ca: Mostra informació de l'article

en: Read _More
ca: Llegeix _més

en: Read More
ca: Llegeix més

en: Read _Back
ca: _Torna a llegir

en: Read Back
ca: Torna a llegir

en: Next _Unread Group
ca: Següent gr_up sense llegir

en: Next _Group
ca: Següent _grup

en: Next _Unread Article
ca: _Següent article sense llegir

en: Next Unread Article
ca: Següent article sense llegir

en: Next _Article
ca: Següent _article

en: Next Article
ca: Següent article

en: Next _Watched Article
ca: Següent article _vigilat

en: Next Unread _Thread
ca: Següent _fil sense llegir

en: Next Unread Thread
ca: Següent fil sense llegir

en: Next Threa_d
ca: Següent f_il

en: Pre_vious Article
ca: A_rticle anterior

en: Previous _Thread
ca: _Fil anterior

en: _Parent Article
ca: Article de _nivell superior

en: Ignore _Author
ca: Ignora l'_autor

en: _Watch Thread
ca: _Vigila el fil

en: _Ignore Thread
ca: _Ignora el fil

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score...
ca: Edita el vigila/ignora/puntua de l'article...

en: Add a _Scoring Rule...
ca: _Afegeix una regla de puntuació...

en: Cance_l Article...
ca: Cance_l·la l'article...

en: _Supersede Article...
ca: _Substitueix l'article...

en: _Delete Article
ca: _Suprimeix l'article

en: Clear Article Cache
ca: Neteja la memòria cau d'articles

en: _Mark Article as Read
ca: _Marca l'article com a llegit

en: Mark Article as _Unread
ca: Marca l'article com a _no llegit

en: _Post to Newsgroup
ca: _Publica al grup de notícies

en: Post to Newsgroup
ca: Publica al grup de notícies

en: _Followup to Newsgroup
ca: _Seguiment al grup de notícies

en: Followup to Newsgroup
ca: Seguiment al grup de notícies

en: _Reply to Author in Mail
ca: _Respon a l'autor amb un correu

en: _Pan Home Page
ca: Pàgina principal del _Pan

en: Give _Feedback or Report a Bug...
ca: Proporciona _comentaris o informa d'un error...

en: _Tip Jar...
ca: _Consells...

en: _About
ca: _Quant a

en: _Thread Headers
ca: Capçaleres dels _fils

en: Wrap Article Body
ca: Ajusta el cos de l'article

en: Mute _Quoted Text
ca: _Omet el text citat

en: Show All _Headers in Body Pane
ca: Mostra totes les _capçaleres en la subfinestra de cos

en: Show _Smilies as Graphics
ca: Mostra les _emoticones com a imatges

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
ca: Mostra *negreta*, __subratllat__, i /cursiva/

en: Size Pictures to _Fit
ca: _Dimensiona les imatges per a ajustar

en: Use _Monospace Font
ca: Utilitza la lletra _monoespaiada

en: Set Focus to Images
ca: Estableix el focus de les imatges

en: _Work Online
ca: _Treballa connectat

en: _Tabbed Layout
ca: Disposició en _pestanyes

en: Show Group _Pane
ca: Mostra la _subfinestra de grup

en: Show Hea_der Pane
ca: Mostra la subfinestra _de capçalera

en: Show Bod_y Pane
ca: Mostra la subfinestra de _cos

en: Show _Toolbar
ca: Mostra la _barra d'eines

en: Abbreviate Group Names
ca: Abrevia els noms dels grups

en: Match Only _Unread Articles
ca: Només coincideix amb els articles per a _llegir

en: Match Only Unread Articles
ca: Només coincideix amb els articles per a llegir

en: Match Only _Cached Articles
ca: Només coincideix amb els articles a la _memòria cau

en: Match Only Cached Articles
ca: Només coincideix amb els articles a la memòria cau

en: Match Only _Complete Articles
ca: Només coincideix amb els articles _complets

en: Match Only Complete Articles
ca: Només coincideix amb els articles complets

en: Match Only _My Articles
ca: Només coincideix amb els _vostres articles

en: Match Only My Articles
ca: Només coincideix amb els vostres articles

en: Match Only _Watched Articles
ca: Només coincideix amb els articles _vigilats

en: Match Only Watched Articles
ca: Només coincideix amb els articles vigilats

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
ca: Puntuació de 9999 (_vigilats)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
ca: Puntuació entre 5000...9998 (_alt)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
ca: Puntuació entre 1...4999 (_mitjà)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
ca: Puntuació de 0 (_normal)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
ca: Puntuació entre -9998...-1 (_baix)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
ca: Puntuació de -9999 (_ignorat)

en: Show Matching _Articles
ca: Mostra els _articles que hi coincideixin

en: Show Matching Articles' _Threads
ca: Mostra els _fils que hi coincideixin

en: Show Matching Articles' _Subthreads
ca: Mostra els _fils secundaris que hi coincideixin

en: Subject
ca: Assumpte

en: From
ca: De

en: Date
ca: Data

en: Newsgroups
ca: Grups de notícies

en: User-Agent
ca: Agent d'usuari

en: Followup-To
ca: Seguiment-a

en: Reply-To
ca: Respon-a

en:  from
ca:  de

en:  at
ca:  a

en: Copy _URL
ca: Copia l'_URL

en: Save Attachment As...
ca: Anomena i desa els adjunts com a...

en: Save All Attachments
ca: Desa tots els adjunts

note: add a toolbar for attachments
en: Attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Text View
ca: Vista de text

en: HTML View
ca: Vista d'HTML

en: %d Group | %d Groups
ca[0]: %d grups
ca[1]: %d grups

en: Get the last N _days' headers:
ca: Obtingues les capçaleres dels últims N _dies:

en: Get _new headers
ca: Obtingues les capçaleres _noves

en: Get _all headers
ca: Obtingues _totes les capçaleres

en: Get the _latest N headers:
ca: _Obtingues les últimes N capçaleres:

en: Action
ca: Acció

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Arabic
ca: Àrab

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Chinese
ca: Xinès

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Thai
ca: Tailandès

en: Turkish
ca: Turc

en: Western European
ca: Europeu occidental

en: Western European, New
ca: Europeu occidental, nou

en: Traditional
ca: Tradicional

en: Simplified
ca: Simplificat

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Character Encoding
ca: Codificació de caràcters

en: Enter the character set to use
ca: Introduïu el joc de caràcters a utilitzar

en: Other...
ca: Altres...

en: Sent
ca: Enviat

en: Drafts
ca: Esborranys

en: Group
ca: Grup

en: Local Folders
ca: Carpetes locals

en: Subscribed Groups
ca: Grups subscrits

en: Other Groups
ca: Altres grups

en: Name
ca: Nom

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
ca: No s'ha definit cap perfil en «Edita|Perfils de publicació».

en: Pan: Group Preferences
ca: Pan: preferències de grup

en: Properties for %s
ca: Propietats de %s

en: Character _encoding:
ca: Codificació de caràct_ers:

en: Directory for Saving Attachments
ca: Directori on desar els adjunts

en: Directory for _saving attachments:
ca: Directori on _desar els adjunts:

en: Posting _profile:
ca: _Perfil de publicació:

en: Open the Task Manager
ca: Obre el gestor de tasques

en: Open the Event Log
ca: Obre el registre d'esdeveniments

en: Save NZB's Files
ca: Desa els fitxers NZB

en: Import NZB Files
ca: Importa fitxers NZB

en: NZB Files
ca: Fitxers NZB

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Unable to supersede article.
ca: No es pot substituir l'article.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
ca: L'article no coincideix amb cap dels vostres perfils de publicació.

en: Revise and send this article to replace the old one.
ca: Reviseu i envieu aquest article per a reemplaçar l'antic.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
ca: Tingueu paciència. Efectuar els vostres canvis costarà un temps.

en: Unable to cancel article.
ca: No es pot cancel·lar l'article.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
ca: Envieu aquest article per a demanar al servidor que cancel·li l'altre.

en: _1. Group Pane
ca: _1. Subfinestra de grup

en: _2. Header Pane
ca: _2. Subfinestra de capçalera

en: _3. Body Pane
ca: _3. Subfinestra de cos

en: Message-ID
ca: Identificador del missatge

en: Lines
ca: Línies

en: Size
ca: Mida

en: Body Pane Encoding
ca: Codificació de la subfinestra de cos

en: Offline
ca: Desconnectat

en: No Connections
ca: Cap connexió

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
ca: %s: %d inactius, %d actius @ %.1f KiBps

en: No Tasks
ca: Cap tasca

en: Tasks
ca: Tasques

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
ca: %lu tasques, %s, %.1f KiBps, temps estimat %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
ca: El Pan ara està desconnectat. Vegeu «Fitxer|Registre d'esdeveniments» i corregiu el problema, després utilitzeu «Fitxer|Treballa connectat» per a continuar.

en: Subject or Author
ca: Assumpte o autor

en: Author
ca: Autor

en: Score
ca: Puntuació

en: Save Event List
ca: Desa la llista d'esdeveniments

en: Pan: Events
ca: Pan: esdeveniments

en: Message
ca: Missatge

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
ca: Gràcies per utilitzar el Pan!
     
    Per a començar a llegir notícies, primer afegiu un servidor.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
ca: Error: s'ha utilitzat --no-gui sense fitxers nzb o noticies:id-missatge.

en: Pan %s started
ca: S'ha iniciat el Pan %s

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
ca: Configura els servidors de notícies del Pan abans d'utilitzar-lo com un client nzb.

en: Error setting spellchecker: %s
ca: S'ha produït un error en configurar el corrector ortogràfic: %s

en: _Profile
ca: _Perfil

en: Set Editor
ca: Estableix l'editor

en: _Send Article
ca: _Envia l'article

en: Send Article Now
ca: Envia ara l'article

en: Set Character _Encoding...
ca: _Estableix la codificació dels caràcters...

en: Sa_ve Draft
ca: Desa un _esborrany

en: Save as a Draft for Future Posting
ca: Desa un esborrany per a publicar-lo més tard

en: _Open Draft...
ca: _Obre l'esborrany...

en: Open an Article Draft
ca: Obre l'esborrany d'un article

en: Rot13 Selected Text
ca: Aplica conversió Rot13 a la selecció

en: Run _Editor
ca: Executa l'_editor

en: Move Up
ca: Mou cap amunt

en: Move Down
ca: Mou cap avall

en: Move to Top
ca: Mou a la part superior

en: _Wrap Text
ca: _Ajusta el text

en: Always Run Editor
ca: Executa sempre l'editor

en: Check _Spelling
ca: Comprova l'_ortografia

en: New Article's Encoding:
ca: Codificació nova dels articles:

en: Your changes will be lost!
ca: Els canvis es perdran!

en: Close this window and lose your changes?
ca: Voleu tancar aquesta finestra i perdre els canvis?

en: There were problems with this post.
ca: Hi ha hagut problemes amb aquesta publicació.

en: Go Back
ca: Ves enrere

en: Continue Anyway
ca: Continua igualment

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
ca: El missatge fa servir caràcters no especificats al joc de caràcters «%s» - potser s'ha de fer servir «%s».

en: Go _Online
ca: _Connecta

en: IO Error
ca: Error d'E/S

en: No space left on device
ca: No queda espai al dispositiu

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
ca: No s'ha establert cap servidor de publicació per a aquest perfil de publicació.
    Editeu el perfil utilitzant «Edita|Gestiona els perfils de publicació».

en: Pan is Offline.
ca: El Pan està desconnectat.

en: Go online to post the article?
ca: Voleu connectar-vos per a publicar l'article?

en: Error opening temporary file
ca: S'ha produït un error en obrir un fitxer temporal

en: Error writing article to temporary file: %s
ca: S'ha produït un error en escriure l'article a un fitxer temporal: %s

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
ca: S'ha produït un error en analitzar la línia d'ordres «editor extern»: %s (l'ordre era: %s)

en: Error starting external editor: %s
ca: S'ha produït un error en iniciar l'editor extern: %s

en: Open Draft Article
ca: Obre l'esborrany de l'article

en: Save Draft Article
ca: Desa l'esborrany de l'article

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
ca: No s'ha pogut analitzar l'ordre de signatura «%s»: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
ca: No s'ha pogut convertir la signatura a UTF-8.

en: F_rom
ca: _De

en: _Subject
ca: A_ssumpte

en: _Newsgroups
ca: Grups de _notícies

en: Mail _To
ca: _Envia un correu a

en: No.
ca: Número

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Size (KB)
ca: Mida (Kb)

en: Follo_wup-To
ca: _Seguiment-a

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
ca: Els grups de notícies on han d'anar les respostes al vostre missatge. Només és necessari si és diferent de la capçalera «Grups de notícies».
    
    Per dirigir totes les respostes a la vostra adreça de correu electrònic, utilitzeu «Seguiment-a: autor»

en: _Reply-To
ca: _Respondre-a

en: _Custom Headers
ca: _Capçaleres personalitzades

en: Add "_User-Agent" header
ca: Afegeix la capçalera «Agent-d'_usuari»

en: Post Article
ca: Article publicat

en: _Message
ca: _Missatge

en: More _Headers
ca: _Més capçaleres

en: On %d, %n wrote:
ca: El dia %d, en/na %n va escriure:

en: Couldn't parse %s color "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el color %s «%s»

en: Use GNOME Preferences
ca: Utilitza les preferències del GNOME

en: Use KDE Preferences
ca: Utilitza les preferències del KDE

en: Use OS X Preferences
ca: Utilitza les preferències de l'OS X

en: Use Windows Preferences
ca: Utilitza les preferències del Windows

en: Custom Command:
ca: Ordre personalitzada:

en: State
ca: Estat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Column Name
ca: Nom de la columna

en: Pan: Preferences
ca: Pan: preferències

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
ca: Un sol clic activa els _grups, en comptes de seleccionar-los

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
ca: Un sol clic activa els _articles, en comptes de seleccionar-los

en: Groups
ca: Grups

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
ca: Obtingues noves capçaleres dels grups subscrits en _iniciar

en: Get new headers when _entering group
ca: Obtingues noves capçaleres quan s'_introdueixi un grup

en: Mark entire group _read when leaving group
ca: _Marca tot el grup com a llegit quan es deixi el grup

en: Mark entire group read before getting _new headers
ca: _Marca tot el grup com a llegit abans d'obtenir noves capçaleres

en: E_xpand all threads when entering group
ca: _Amplia tots els fils quan entri a un grup

en: Space selects next article rather than next unread
ca: La barra espaiadora selecciona el següent article en comptes del següent no llegit

en: Smooth scrolling
ca: Desplaçament suau

en: Clear article cache on shutdown
ca: Neteja la memòria cau d'articles en aturar

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: _Behavior
ca: Com_portament

en: Behavior
ca: Comportament

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Pane Layout
ca: Disposició de les subfinestres

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
ca: 1=Grups, 2=Capçaleres, 3=Cos

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
ca: 1=Grups, 2=Cos, 3=Capçaleres

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
ca: 1=Capçaleres, 2=Grups, 3=Cos

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
ca: 1=Capçaleres, 2=Cos, 3=Grups

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
ca: 1=Cos, 2=Grups, 3=Capçaleres

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
ca: 1=Cos, 2=Capçaleres, 3=Grups

en: Header Pane Columns
ca: Columnes de la subfinestra de la capçalera

en: _Headers
ca: _Capçaleres

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Use custom font in Group Pane:
ca: Lletra personalitzada a la subfinestra de grup:

en: Use custom font in Header Pane:
ca: Lletra personalitzada a la subfinestra de capçalera:

en: Use custom font in Body Pane:
ca: Lletra personalitzada a la subfinestra de cos:

en: Monospace font:
ca: Lletra monoespai:

en: _Fonts
ca: _Tipus de lletra

en: Header Pane
ca: Subfinestra de capçalera

en: Background:
ca: Segon pla:

en: Scores of 9999 or more:
ca: Puntuació de 9999 o superior:

en: Scores from 5000 to 9998:
ca: Puntuació de 5000 a 9998:

en: Scores from 1 to 4999:
ca: Puntuació d'1 a 4999:

en: Scores from -9998 to -1:
ca: Puntuació de -9998 a -1:

en: Scores of -9999 or less:
ca: Puntuació de -9999 o inferior:

en: Body Pane
ca: Subfinestra de cos

en: Signature:
ca: Signatura:

en: Preferred Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Upload
ca: Penjar

en: _Shortcuts
ca: _Dreceres

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Posting Profile
ca: Perfil de publicació

en: Profile Information
ca: Informació del perfil

en: _Profile Name:
ca: Nom del _perfil:

en: Required Information
ca: Informació necessària

en: _Full Name:
ca: Nom _complet:

en: _Email Address:
ca: Adreça de correu _electrònic:

en: _Post Articles via:
ca: Articles _publicats mitjançant:

en: Signature
ca: Signatura

en: _Use a Signature
ca: _Utilitza una signatura

en: Signature File
ca: Fitxer de signatura

en: Text File
ca: Fitxer de text

en: Command
ca: Ordre

en: Optional Information
ca: Informació opcional

en: Message-ID _Domain Name:
ca: Nom de _domini de l'identificador del missatge:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
ca: %i per a identificador del missatge
    %a per a autor i adreça
    %n per a nom d'autor
    %d per a data

en: _Attribution:
ca: _Atribució:

en: E_xtra Headers:
ca: Capçaleres e_xtres:

en: Invalid email address.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
ca: Utilitzeu una adreça de la forma nom@algunlloc.cat

en: New Profile
ca: Nou perfil

en: Posting Profiles
ca: Perfils de publicació

en: Profiles
ca: Perfils

en: Add to the queue sorted by date posted
ca: Afegeix a la cua ordenada per la data de publicació

en: Add to the front of the queue
ca: Afegeix a l'inici de la cua

en: Add to the back of the queue
ca: Afegeix al final de la cua

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: Save Articles
ca: Desa els articles

en: _Group's path: %s
ca: Camí del _grup: %s

en: _Priority:
ca: _Prioritat:

en: Save attachments
ca: Desa els adjunts

en: Save text
ca: Desa el text

en: Save attachments and text
ca: Desa els adjunts i el text

en: Pan: Save Articles
ca: Pan: desa els articles

en: _Action:
ca: _Acció:

en: is more than
ca: és més que

en: is at most
ca: és com a molt

en: increase the article's score by
ca: augmenta la puntuació de l'article en

en: decrease the article's score by
ca: redueix la puntuació de l'article en

en: set the article's score to
ca: estableix la puntuació de l'article a

en: watch the article (set its score to 9999)
ca: vigila l'article (estableix la puntuació a 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
ca: ignora l'article (estableix la puntuació a -9999)

en: References
ca: Referències

en: Line Count
ca: Compte de línies

en: Byte Count
ca: Compte de bytes

en: Crosspost Group Count
ca: Compte del grup de publicacions simultànies

en: Age (in days)
ca: Antiguitat (en dies)

en: for the next month
ca: per al següent mes

en: for the next six months
ca: per als següents sis mesos

en: forever
ca: per sempre

en: contains
ca: conté

en: doesn't contain
ca: no conté

en: is
ca: és

en: isn't
ca: no és

en: starts with
ca: comença amb

en: ends with
ca: acaba amb

en: matches regex
ca: coincideix amb l'expressió regular

en: Another rule already sets this article's score.
ca: Una altra regla ja estableix la puntuació d'aquest article.

en: You may want to go back or delete the old rule.
ca: Potser voleu tornar-hi o suprimir la regla antiga.

en: Add and Re_score
ca: Afegeix i torna a _puntuar

en: New Scoring Rule
ca: Nova regla de puntuació

en: Group name
ca: Nom del grup

en: and
ca: i

en: Close and Re_score
ca: Tanca i torna a _puntuar

en: File %s, Lines %d - %d
ca: Fitxer %s, línies %d - %d

en: Pan: Article's Scores
ca: Pan: puntuacions de l'article

en: Add
ca: Afegeix

en: New Score
ca: Puntuació nova

en: Criteria
ca: Criteri

en: Add a New Scoring Rule
ca: Afegeix una nova regla de puntuació

en: Remove the Selected Scoring Rule
ca: Suprimeix la regla de puntuació seleccionada

en: Please specify the server's address.
ca: Especifiqueu l'adreça del servidor.

note: create the dialog
en: Add a Server
ca: Afegeix un servidor

en: Edit a Server's Settings
ca: Edita la configuració d'un servidor

en: Location
ca: Ubicació

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com"
ca: L'adreça actual del servidor de notícies, per exemple «noticies.elservidor.com»

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: Login (if Required)
ca: Inici de sessió (si és necessari)

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
ca: El nom d'usuari a donar al servidor quan es demani. Si el vostre servidor no necessita autenticació, podeu deixar-ho en blanc.

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
ca: La contrasenya a donar al servidor quan es demani. Si el vostre servidor no necessita autenticació, podeu deixar-ho en blanc.

en: Settings
ca: Configuracions

en: Connection _Limit:
ca: _Límit de connexions:

en: After Two Weeks
ca: Després de dues setmanes

en: After One Month
ca: Després d'un mes

en: After Two Months
ca: Després de dos mesos

en: After Three Months
ca: Després de tres mesos

en: After Six Months
ca: Després de sis mesos

en: Never Expire Old Articles
ca: Els articles antics no caduquen mai

en: E_xpire Old Articles:
ca: Els articles antics _vencen:

en: Primary
ca: Primari

en: Fallback
ca: Alternatiu

en: Server Rank:
ca: Rang de servidors:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
ca: Els servidors alternatius s'utilitzen per als articles que no es trobin en els primaris. Una aproximació comuna és utilitzar servidors gratuïts com a primaris i servidors de subscripció com a alternatius.

en: Security
ca: Seguretat

en: Really delete "%s"?
ca: Voleu suprimir «%s»?

note: dialog
en: Servers
ca: Servidors

en: Remove a Server
ca: Suprimeix un servidor

en: Certificates
ca: Certificats

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
ca: Pan: tasques (%d en cua, %d executant-se, %d aturades)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
ca: Pan: tasques (%d en cua, %d executant-se)

en: Pan: Tasks
ca: Pan: tasques

en: %lu selected, %s
ca: %lu seleccionat, %s

en: Running
ca: S'està executant

en: Decoding
ca: S'està descodificant

en: Queued for Decode
ca: En cua per a descodificar

en: Queued
ca: En cua

en: Stopped
ca: Aturat

en: Removing
ca: S'està esborrant

en: %d%% Done
ca: %d%% fet

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
ca: %d:%02d:%02d restant (%d @ %lu KiB/s)

en: _Online
ca: _Connectat

en: Restart Tasks
ca: Reinicia les tasques

en: Stop Tasks
ca: Atura les tasques

en: Delete Tasks
ca: Suprimeix les tasques

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
ca: S'ha produït un error en iniciar l'URL: %s (l'ordre era: %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer «%s»: %s

en: Error initializing uulib
ca: S'ha produït un error en inicialitzar uulib

en: Error reading from %s: %s
ca: S'ha produït un error en llegir des de %s: %s

en: Saved "%s"
ca: S'ha desat «%s»

en: Error saving "%s":
    %s.
ca: S'ha produït un error en desar «%s»:
    %s.

en: Decoding %s
ca: S'està descodificant «%s»

en: %s requires a username, but none is set.
ca: %s requereix un nom d'usuari, però no n'hi ha cap d'establert.

en: %s requires a password, but none is set.
ca: %s requereix una contrasenya, però no n'hi ha cap d'establerta.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
ca: En enviar «%s» a %s s'ha retornat un error: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
ca: En enviar «%s» a %s s'ha retornat una resposta desconeguda: «%s»

en: Unable to connect to "%s"
ca: No es pot connectar amb «%s»

en: Error connecting to "%s"
ca: S'ha produït un error en connectar amb «%s»

en: Unknown Error
ca: S'ha produït un error desconegut

en: Saving %s
ca: S'està desant %s

en: Reading %s
ca: S'està llegint %s

en: Article "%s" is incomplete -- the news server(s) don't have part %s
ca: L'article «%s» està incomplet -- els servidors de notícies no tenen la part %s

en: Getting group list from "%s"
ca: S'està obtenint la llista dels grups des de «%s»

en: Fetched %lu Groups
ca: S'han recuperat %lu grups

en: Posting "%s"
ca: S'està publicant «%s»

en: Getting all headers for "%s"
ca: S'estan obtenint totes les capçaleres per a «%s»

en: Getting new headers for "%s"
ca: S'estan obtenint noves capçaleres per a «%s»

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
ca: S'estan mostrejant les capçaleres de «%s»

en: article doesn't have attachments
ca: l'article no té adjunts

en: the article has attachments
ca: l'article té adjunts

en: the article isn't cached locally
ca: l'article no es troba a la memòria cau local

en: the article is cached locally
ca: l'article es troba a la memòria cau local

en: the article wasn't posted by you
ca: l'article no va ser publicat per vós

en: the article was posted by you
ca: l'article va ser publicat per vós

en: the article has been read
ca: l'article s'ha llegit

en: the article hasn't been read
ca: l'article no s'ha llegit

en: the article is less than %ld bytes long
ca: l'article té menys de %ld bytes de longitud

en: the article is at least %ld bytes long
ca: l'article té almenys %ld bytes de longitud

en: the article is less than %ld lines long
ca: l'article té menys de %ld línies de longitud

en: the article is at least %ld lines long
ca: l'article té almenys %ld línies de longitud

en: the article is less than %ld days old
ca: l'article té menys de %ld dies d'antiguitat

en: the article is at least %ld days old
ca: l'article té almenys %ld dies d'antiguitat

en: the article was posted to less than %ld groups
ca: l'article es va publicar a menys de %ld grups

en: the article was posted to at least %ld groups
ca: l'article es va publicar almenys en %ld grups

en: the article's score is less than %ld
ca: la puntuació de l'article és menys que %ld

en: the article's score is %ld or higher
ca: la puntuació de l'article és %ld o superior

en: %s doesn't contain "%s"
ca: %s no conté «%s»

en: %s isn't "%s"
ca: %s no és «%s»

en: %s doesn't begin with "%s"
ca: %s no comença amb «%s»

en: %s doesn't end with "%s"
ca: %s no acaba amb «%s»

en: %s doesn't match the regex "%s"
ca: %s no coincideix amb l'expressió regular «%s»

en: %s contains "%s"
ca: %s conté «%s»

en: %s is "%s"
ca: %s és «%s»

en: %s begins with "%s"
ca: %s comença amb «%s»

en: %s ends with "%s"
ca: %s acaba amb «%s»

en: %s matches the regex "%s"
ca: %s coincideix amb l'expressió regular «%s»

en: Any of these tests fail:
ca: Qualsevol d'aquestes proves falla:

en: All of these tests pass:
ca: Totes aquestes proves passen:

en: None of these tests pass:
ca: Cap d'aquestes proves passen:

en: Any of these tests pass:
ca: Qualsevol d'aquestes proves passen:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
ca: No s'ha proporcionat l'adreça de correu electrònic. S'està generant l'identificador del missatge amb domini «%s»

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
ca: Atenció: sembla que la resposta s'ha escrit al començament.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
ca: Atenció: el marcador de signatura ha de ser «-- », no «--».

en: Warning: Signature prefix with no signature.
ca: Atenció: prefix de signatura sense signatura.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
ca: Atenció: la signatura té més de 4 línies.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
ca: Atenció: la signatura té més de 80 caràcters d'amplada.

en: Error: Message is empty.
ca: Error: el missatge és buit.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
ca: Atenció: el missatge és totalment text citat

en: Warning: The message is mostly quoted text.
ca: Atenció: el missatge és majoritàriament text citat.

en: Error: Message appears to have no new content.
ca: Error: el missatge sembla que no té contingut nou.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
ca: Atenció: el servidor de perfils de publicació no conté cap grup de notícies
    	«%s».
    	Si el nom del grup és correcte, canvieu el perfil en la línia «De:»
    	o editeu el perfil amb «Edita|Gestiona els perfils de publicació».

en: Warning: Following-Up to too many groups.
ca: Atenció: s'està fent seguiment a massa grups.

en: Error: No Subject specified.
ca: Error: no s'ha especificat cap assumpte.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
ca: Atenció: el grup «%s» és només de lectura.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
ca: Error: s'està publicant a un nombre molt gran de grups.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
ca: Atenció: s'està publicant a un gran nombre de grups.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
ca: Atenció: s'està publicant simultàniament sense definir la capçalera de Seguiment-a.

en: Error: Bad email address.
ca: Error: adreça de correu electrònic incorrecta.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
ca: Atenció: la majoria de grups de notícies no accepten publicacions HTML.

en: Error: No Recipients.
ca: Error: no hi ha destinataris.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
ca: S'ha produït un error en llegir la puntuació %*.*s, línia %d: s'esperava 'Expires: MM/DD/YYYY' o 'Expires: DD-MM-YYYY'.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
ca: Ha caducat la puntuació antiga de %*.*s, línia %d

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
ca: S'ha produït un error en llegir la puntuació %*.*s, línia %d: línia inesperada.

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
ca: S'han llegit %lu regles de puntuació en %lu seccions de «%s»

en: > [quoted text muted]
ca: > [text citat omès]
