pan - en to cs translation catalogue (789 entries)

en: Newsreader
cs: Diskusní klient

en: Read and post Usenet articles
cs: Čtení a vystavování příspěvků na síti Usenet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usenet;news;newsreader;newsgroup;article;yenc;nzb;
cs: usenet;news;diskusní klient;diskusní skupina;příspěvek;yenc;nzb;

en: Pan Newsreader
cs: Diskusní klient

en: Pan is a Usenet newsreader that is good at both text and binaries. It supports offline reading, scoring and killfiles, yEnc, NZB, PGP handling, multiple servers, and secure connections.
cs: Pan je diskusní klient, který si umí poradit s textovými i binárními příspěvky. Podporuje práci v režimu offline, hodnocení, killfiles, yEnc, NZB, práci s PGP a více servery a zabezpečené připojení.

en: It is also the only Unix newsreader to get a perfect score on the Good Net-Keeping Seal of Approval evaluations.
cs: Jedná se o jediný diskusní klient, který získal nejlepší možné hodnocení v rámci Good Net-Keeping Seal of Approval.

en: Error opening directory: "%s": %s
cs: Chyba při otevírání adresáře: „%s“: %s

en: Unable to save "%s" %s
cs: Nelze uložit „%s“ %s

en: Error opening file "%s" %s
cs: Chyba při otevírání souboru „%s“ %s

en: Error reading file "%s": %s
cs: Chyba při čtení souboru „%s“: %s

en: Error opening SSL certificate directory: "%s": %s
cs: Chyba při otevírání adresáře s certifikátem SSL: „%s“: %s

en: Successfully added %d SSL PEM certificate(s) to Certificate Store.
cs: Úspěšně přidaných certifikátů SSL PEM do Úložiště certifikátů: %d.

en: Error initializing Certificate Store. Check that the permissions for the folders ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs are set correctly. Fatal, exiting.
cs: Chyba při spouštění Úložiště certifikátů. Zkontrolujte, že jsou práva ke složkám ~/.pan2 a ~/.pan2/ssl_certs nastavena správně. Kritická chyba, ukončuje se.

en: Could not export certificate for server: %s
cs: Export certifikátu serveru se nezdařil: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
cs: Data nahrána během %.1f sekund

en: Pan Newsreader's server passwords
cs: Hesla serverů čtečky Pan

en: Skipping newsrc file for server "%s"
cs: Přeskakuje se soubor newsrc serveru „%s“

en: Expired %lu old articles from "%s"
cs: Vypršelo %lu starých příspěvků v „%s“

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
cs: Nepodporovaná verze dat záhlaví %s: %d.
    Není omylem spuštěna starší verze aplikace Pan?

en: Loaded %lu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
cs: Načteno %lu příspěvků v „%s“ za %.1f sekund (%.0f za sekundu)

en: Saved %lu parts, %lu articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
cs: Uloženo %lu částí, %lu příspěvků v „%s“ za %.1f sekund (%.0f přísp./s)

en: Added %lu articles to %s.
cs: Přidáno %lu příspěvků do %s.

en: Received no password from libsecret for server %s.
cs: Pro server %s nebylo od libsecret získáno žádné heslo.

en: There seems to be no password set for server %s.
cs: Pro server %s patrně není nastaveno žádné heslo.

en: GNOME Keyring denied access to the passwords.
cs: GNOME Keyring zakázal přístup k heslům.

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
cs: Chyba při čtení z %s: neznámá skupina „%s“

note: build the locale strings
en: %l:%M %p
cs: %H:%M

en: Today %l:%M %p
cs: Dnes, %H:%M

en: %a %l:%M %p
cs: %a, %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
cs: %e. %b %H:%M

en: %b %d %Y
cs: %e. %b %Y

en: Can't use regular expression "%s": %s
cs: Nelze použít regulární výraz „%s“: %s

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
cs: Nelze určit kódování příspěvku. Znaky mimo UTF-8 byly odstraněny.

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Layout
cs: Rozvržení pane_lů

en: _Group Pane
cs: Panel _skupin

en: _Header Pane
cs: Panel _záhlaví

en: _Body Pane
cs: Panel _těla příspěvku

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Filte_r
cs: Filt_r

en: _Go
cs: _Přejít

en: _Actions
cs: _Akce

en: _Articles
cs: Příspě_vky

en: G_roups
cs: S_kupiny

en: _Post
cs: V_ystavit

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Read Group
cs: _Přečíst skupinu

en: Read Group
cs: Přečíst skupinu

en: _Mark Selected Groups Read
cs: _Označit vybrané skupiny jako přečtené

en: Mark Selected Groups Read
cs: Označit vybrané skupiny jako přečtené

en: _Delete Selected Groups' Articles
cs: _Smazat příspěvky z vybraných skupin

en: Delete Selected Groups' Articles
cs: Smazat příspěvky z vybraných skupin

en: Get New _Headers in Selected Groups
cs: S_táhnout nová záhlaví ve vybraných skupinách

en: Get New Headers in Selected Groups
cs: Stáhne nová záhlaví ve vybraných skupinách

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
cs: Stá_hnout nová záhlaví v odebíraných skupinách

en: Get New Headers in Subscribed Groups
cs: Stáhne nová záhlaví v odebíraných skupinách

en: Get _Headers...
cs: Stáh_nout nová záhlaví…

en: Get Headers...
cs: Stáhne nová záhlaví…

en: Refresh Group List
cs: Obnovit seznam skupin

en: _Subscribe
cs: O_debírat

en: Subscribe
cs: Odebírat

en: _Unsubscribe
cs: Zr_ušit odebírání

en: Unsubscribe
cs: Zrušit odebírání

en: _Save Articles...
cs: _Uložit příspěvky…

en: Save Articles...
cs: Uloží příspěvky…

en: Save Articles from Selected _NZB...
cs: Uložit _příspěvky z vybraného souboru NZB…

en: Save Articles from Selected NZB
cs: Uložit příspěvky z vybraného souboru NZB

en: Save Articles to an NZB _File...
cs: U_ložit příspěvky do souboru NZB…

en: Save Articles to an NZB File
cs: Uložit příspěvky do souboru NZB

en: Print
cs: Tisk

en: _Import NZB Files...
cs: _Importovat soubory NZB…

en: _Cancel Last Task
cs: Z_rušit poslední úlohu

en: _Task Manager
cs: Sprá_vce úloh

en: _Event Log
cs: Záz_nam událostí

en: _Quit
cs: U_končit

en: Select _All Articles
cs: Vy_brat všechny příspěvky

en: _Deselect All Articles
cs: Zrušit výběr vše_ch příspěvků

en: Add Su_bthreads to Selection
cs: Přidat do výběru podřazená v_lákna

en: Add _Threads to Selection
cs: Přidat do výběru _vlákna

en: Add _Similar Articles to Selection
cs: Přidat do výběru podobné příspěv_ky

en: Select Article _Body
cs: Vybr_at tělo příspěvku

en: Edit _Preferences
cs: Upravit _předvolby

en: Edit Selected _Group's Preferences
cs: Upravit _nastavení vybrané skupiny

en: Edit P_osting Profiles
cs: Upravit _profily

en: Edit _News Servers
cs: Upravit servery _diskusních skupin

en: Jump to _Group Tab
cs: Přejít na kartu _skupin

en: Jump to _Header Tab
cs: Přejít na kartu zá_hlaví

en: Jump to _Body Tab
cs: Přejít na kartu _těla příspěvku

en: _Rot13 Selected Text
cs: Ši_frovat označený text pomocí ROT13

en: Clear _Header Pane
cs: V_ymazat panel záhlaví

en: Clear _Body Pane
cs: Vy_mazat panel těla příspěvku

en: Cache Article
cs: Uložit příspěvek do mezipaměti

en: Read Article
cs: Přečíst příspěvek

en: Show Article Information
cs: Zobrazit informace o příspěvku

en: Read _More
cs: Pok_račovat ve čtení

en: Read More
cs: Pokračuje ve čtení

en: Read _Back
cs: Vrátit s_e ve čtení

en: Read Back
cs: Vrátit se ve čtení

en: Next _Unread Group
cs: Následující nepřečtená skupin_a

en: Next _Group
cs: Násled_ující skupina

en: Next _Unread Article
cs: _Následující nepřečtený příspěvek

en: Next Unread Article
cs: Následující nepřečtený příspěvek

en: Next _Article
cs: Následující příspěve_k

en: Next Article
cs: Následující příspěvek

en: Next _Watched Article
cs: Následující sledo_vaný příspěvek

en: Next Unread _Thread
cs: Následující nepřeč_tené vlákno

en: Next Unread Thread
cs: Následující nepřečtené vlákno

en: Next Threa_d
cs: Násle_dující vlákno

en: Pre_vious Article
cs: Před_cházející příspěvek

en: Previous _Thread
cs: Předcháze_jící vlákno

en: _Parent Article
cs: Nadřazený _příspěvek

en: Ignore _Author
cs: _Ignorovat autora

en: _Watch Thread
cs: Sledovat _vlákno

en: _Ignore Thread
cs: I_gnorovat vlákno

en: _Toggle Flag On/Off for Thread
cs: Označi_t/zrušit označení vlákna

en: _Turn Flag Off for Thread
cs: Zruši_t označení vlákna

en: _Select All Flagged Threads
cs: V_ybrat všechna označená vlákna

en: _Go to Next Flagged Thread
cs: _Přejít na následující označené vlákno

en: _Go to Last Flagged Thread
cs: _Přejít na poslední označené vlákno

en: _Invert Selection
cs: Obrát_it výběr

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score...
cs: Upravit sledování/ignorování/hodnocení příspěvku…

en: Add a _Scoring Rule...
cs: Přidat _nové pravidlo…

en: Cance_l Article...
cs: _Zrušit příspěvek…

en: _Supersede Article...
cs: _Nahradit příspěvek…

en: _Delete Article
cs: S_mazat příspěvek

en: Clear Article Cache
cs: Vymazat mezipaměť příspěvků

en: _Mark Article as Read
cs: _Označit příspěvek jako přečtený

en: Mark Article as _Unread
cs: O_značit příspěvek jako nepřečtený

en: _Mark Thread as Read
cs: _Označit vlákno jako přečtené

en: Mark Thread as _Unread
cs: O_značit vlákno jako nepřečtené

en: _Post to Newsgroup
cs: Vystav_it v diskusní skupině

en: Post to Newsgroup
cs: Vystaví v diskusní skupině

en: _Followup to Newsgroup
cs: O_dpovědět v diskusní skupině

en: Followup to Newsgroup
cs: Odpoví v diskusní skupině

en: _Reply to Author in Mail
cs: Odpovědět _autorovi e-mailem

en: _Contents
cs: Ob_sah

en: _Pan Home Page
cs: Domo_vská stránka aplikace Pan

en: Give _Feedback or Report a Bug...
cs: Sdělit názor nebo oznámit chy_bu…

en: _Tip Jar...
cs: Podpoři_t…

en: _About
cs: _O aplikaci

en: Edit _SSL Certificates
cs: Upravit certifikáty _SSL

en: _Thread Headers
cs: _Třídit záhlaví do vláken

en: Wrap Article Body
cs: Zalamovat tělo příspěvku

en: Show Article Signature
cs: Zobrazit podpis příspěvku

en: Mute _Quoted Text
cs: Nezobrazovat _citovaný text

en: Show All _Headers in Body Pane
cs: Zobrazovat v panelu těla příspěvku všechna zá_hlaví

en: Show _Smilies as Graphics
cs: Zobrazovat _emotikony jako grafiku

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
cs: Zobrazovat *tučný*, __podtržený__ text a /kurzívu/

en: Size Pictures to _Fit
cs: Zob_razovat obrázky tak, aby se vešly do okna

en: Use _Monospace Font
cs: Používat _neproporcionální písmo

en: Set Focus to Images
cs: Zaměřovat na obrázky

en: Highlight _URLs
cs: Zvýrazňovat _URL

en: _Work Online
cs: _Pracovat online

en: _Tabbed Layout
cs: Roz_vržení s kartami

en: Show Group _Pane
cs: Zobrazovat _panel skupin

en: Show Hea_der Pane
cs: Zobrazovat pane_l záhlaví

en: Show Bod_y Pane
cs: Zobr_azovat panel těla příspěvku

en: Show _Toolbar
cs: Zobrazovat _nástrojovou lištu

en: Abbreviate Group Names
cs: Zkracovat názvy diskusních skupin

en: Match Only _Read Articles
cs: Vyhovují pouze _přečtené příspěvky

en: Match Only Read Articles
cs: Vyhovují pouze přečtené příspěvky

en: Match Only _Unread Articles
cs: Vyhovují pouze _nepřečtené příspěvky

en: Match Only Unread Articles
cs: Vyhovují pouze nepřečtené příspěvky

en: Match Only _Cached Articles
cs: Vyhov_ují pouze příspěvky v mezipaměti

en: Match Only Cached Articles
cs: Vyhovují pouze příspěvky v mezipaměti

en: Match Only _Complete Articles
cs: Vyhovují pouze _kompletní příspěvky

en: Match Only Complete Articles
cs: Vyhovují pouze kompletní příspěvky

en: Match Only _My Articles
cs: Vyhovují pouze _mé příspěvky

en: Match Only My Articles
cs: Vyhovují pouze mé příspěvky

en: Match Only _Watched Articles
cs: Vyhovují pouze _sledované příspěvky

en: Match Only Watched Articles
cs: Vyhovují pouze sledované příspěvky

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
cs: Vyhovují příspěvky s hodnocením 9999 (s_ledované)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
cs: Vyhovují _příspěvky s hodnocením 5000 ‥ 9998 (vysoké)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
cs: Vy_hovují příspěvky s hodnocením 1 ‥ 4999 (střední)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
cs: Vyh_ovují příspěvky s hodnocením 0 (běžné)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
cs: Vyhovují příspěvky s hodnocením -9998 ‥ -1 (ní_zké)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
cs: Vyhovují příspěvky s hodnocením -9999 (i_gnorované)

en: Enable/Disable All _Rules
cs: Zapnout/vypnout všechna p_ravidla

en: Show Matching _Articles
cs: Zobr_azovat vyhovující příspěvky

en: Show Matching Articles' _Threads
cs: Zobrazo_vat vlákna vyhovujících příspěvků

en: Show Matching Articles' _Subthreads
cs: Zobrazovat podřazená vlákna vyhovují_cích příspěvků

en: Unnamed File
cs: Soubor bez názvu

en: Subject
cs: Předmět

en: From
cs: Odesílatel

en: Date
cs: Datum

en: Newsgroups
cs: Diskusní skupiny

en: Followup-To
cs: Odpovědi vystavit na

en: Reply-To
cs: Odpovědi zaslat na

en:  from
cs:  od

en:  at
cs:  v

en: <u>This is a <b>PGP-Signed</b> message.</u>
    
    <b>Signer:</b> %s ('%s')
    <b>Valid until:</b> %s
    <b>Created on:</b> %s
cs: <u>Toto je zpráva <b>podepsaná s PGP</b>.</u>
    
    <b>Podepsaný:</b> %s („%s“)
    <b>Platnost do:</b> %s
    <b>Vytvořeno:</b> %s

en: always
cs: vždy

en: Copy _URL
cs: Kopírovat _URL

en: Save Attachment As...
cs: Uložit přílohu jako…

en: Save All Attachments
cs: Uložit všechny přílohy

en: Attachments:
cs: Přílohy:

en: Text View
cs: Zobrazení textu

en: HTML View
cs: Zobrazení HTML

en: %d Group | %d Groups
cs[0]: %d skupina
cs[1]: %d skupiny
cs[2]: %d skupin

en: Get the last N _days' headers:
cs: Stá_hnout záhlaví za posledních N dnů:

en: Get _new headers
cs: Stáh_nout nová záhlaví

en: Get _all headers
cs: Stáhnout všechn_a záhlaví

en: Get the _latest N headers:
cs: Stáhnout _posledních N záhlaví:

en: Action
cs: Akce

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Arabic
cs: Arabská

en: Baltic
cs: Pobaltská

en: Central European
cs: Středoevropská

en: Chinese
cs: Čínská

en: Cyrillic
cs: Azbuka

en: Greek
cs: Řecká

en: Hebrew
cs: Hebrejská

en: Japanese
cs: Japonská

en: Korean
cs: Korejská

en: Thai
cs: Thajská

en: Turkish
cs: Turecká

en: Western European
cs: Západoevropská

en: Western European, New
cs: Západoevropská, nová

en: Traditional
cs: Tradiční

en: Simplified
cs: Zjednodušená

en: Ukrainian
cs: Ukrajinská

en: Visual
cs: Vizuální

en: Character Encoding
cs: Znaková sada

en: Enter the character set to use
cs: Zadejte prosím znakovou sadu, která má být použita

en: Other...
cs: Jiná…

en: Default Encoding
cs: Výchozí kódování

en: 7-Bit Encoding
cs: 7bitové kódování

en: 8-Bit Encoding
cs: 8bitové kódování

en: Base64 Encoding
cs: Kódování BASE64

en: Quoted-Printable Encoding
cs: Kódování Quoted-Printable

en: Sent
cs: Odeslané

en: Drafts
cs: Koncepty

en: Group
cs: Skupina

en: Group (regex)
cs: Skupina (reg. výraz)

en: Local Folders
cs: Místní složky

en: Subscribed Groups
cs: Odebírané skupiny

en: Other Groups
cs: Ostatní skupiny

en: Name
cs: Název

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
cs: V nabídce Upravit → Profily nebyly zadány žádné profily.

en: Pan: Group Preferences
cs: Pan: Nastavení skupin

en: Properties for Groups
cs: Vlastnosti skupin

en: Properties for %s
cs: Vlastnosti %s

en: Character _encoding:
cs: Zn_aková sada:

en: Directory for Saving Attachments
cs: Adresář na ukládání příloh

en: Directory for _saving attachments:
cs: Adresář _na ukládání příloh:

en: Posting _profile:
cs: _Profil:

en: Spellchecker _language:
cs: Jazyk kontro_ly pravopisu:

en: Group color:
cs: Barva skupiny:

en: Open the Task Manager
cs: Otevřít Správce úloh

en: Open the Event Log
cs: Otevřít Záznam událostí

en: Save NZB's Files
cs: Uložit soubory NZB

en: Untitled.nzb
cs: Bez názvu.nzb

en: Save NZB File as...
cs: Uložit soubor NZB jako…

en: Import NZB Files
cs: Importovat soubory NZB

en: NZB Files
cs: Soubory NZB

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Unable to supersede article.
cs: Nelze nahradit příspěvek.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
cs: Příspěvek neodpovídá žádnému z vašich profilů.

en: Revise and send this article to replace the old one.
cs: Upravte a odešlete prosím tento příspěvek, chcete-li jím nahradit ten starý.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
cs: Buďte prosím trpěliví. Změny se neprojeví ihned.

en: Unable to cancel article.
cs: Nelze zrušit příspěvek.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
cs: Odešlete prosím tento příspěvek, aby mohl být server požádán o zrušení druhého příspěvku.

en: You have marked some articles for deletion.
cs: Některé příspěvky jste označili ke smazání.

en: Are you sure you want to delete them?
cs: Opravdu je chcete smazat?

en: Do you want to accept it permanently? (You can change this later.)
cs: Chcete jej přijmout natrvalo? (Později lze provést změnu.)

en: Unable to open help file.
cs: Nelze otevřít soubor s nápovědou.

en: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr and others
cs: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr a další

en: _1. Group Pane
cs: _1. Panel skupin

en: _2. Header Pane
cs: _2. Panel záhlaví

en: _3. Body Pane
cs: _3. Panel těla příspěvku

en:  Bytes
cs:  bajtů

en: This article is complete with %d part. | This article has all %d parts.
cs[0]: Tento příspěvek je kompletní s %d částí.
cs[1]: Tento příspěvek je kompletní se %d částmi.
cs[2]: Tento příspěvek má všech %d částí.

en: This article is missing %d part. | This article is missing %d of its %d parts:
cs[0]: Tomuto příspěvku schází %d část.
cs[1]: Tomuto příspěvku schází %d z celkových %d částí:
cs[2]: Tomuto příspěvku schází %d z celkových %d částí:

en: Message-ID
cs: ID zprávy

en: Lines
cs: Řádků

en: Size
cs: Velikost

en: Bytes
cs: Bajtů

en: Error loading iconv library. Encoding certain character sets will not work in GUI.
cs: Chyba při nahrávání knihovny iconv. Kódování některých znakových sad nebude v GUI fungovat.

en: Body Pane Encoding
cs: Znaková sada panelu těla příspěvku

en: Closing %d connection | Closing %d connections
cs[0]: Uzavírání %d spojení
cs[1]: Uzavírání %d spojení
cs[2]: Uzavírání %d spojení

en: No Connections
cs: Bez spojení

en: Connecting
cs: Připojování

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
cs: %s: nečinných %d, aktivních %d při %.1f KiB/s

en: No Tasks
cs: Žádné úlohy

en: Tasks
cs: Úlohy

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
cs: Úloh %lu, %s, %.1f KiB/s, zbývá cca %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
cs: Pan je nyní v režimu offline. Vyberte prosím „Soubor → Záznam událostí“ a pokuste se opravit problém, k pokračování je následně nutné vybrat „Soubor → Pracovat online“.

en: Subject or Author
cs: Předmět či autor

en: Sub or Auth (regex)
cs: Předmět či autor (reg. výraz)

en: Author
cs: Autor

en: Score
cs: Hodnocení

en: Save Event List
cs: Uložit seznam událostí

en: Pan: Events
cs: Pan: Události

en: Message
cs: Zpráva

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: An error has occurred!
cs: Došlo k chybě!

en: New Articles!
cs: Nové příspěvky!

en: There are new
    articles available.
cs: Jsou dostupné
    nové příspěvky.

en: Toggle on/offline
cs: Přepnout online/offline

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
cs: Děkujeme vám za vyzkoušení aplikace Pan!
     
    Chcete-li začít se čtením diskusí, je nutné nejprve přidat server.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage information and exit.
      -v, --version            Print release version and exit.
      --verbose                Be verbose (in non-GUI mode).
      --debug                  Run in debug mode. Use --debug twice for verbose debug.
      --debug-ssl              Run in TLS (aka SSL) debug mode.
    
    URL Options
      headers:group.name       Download new headers for the specified newsgroup.
      news:message-id          When specified together with --no-gui, dump
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 ...    Process NZB files in non-GUI mode.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the NZB file(s).
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
cs: Obecné volby
      -h, --help               Zobrazí tuto nápovědu a skončí.
      -v, --version            Vypíše verzi vydání a skončí.
      --verbose                Podrobný výpis (mimo režim GUI).
      --debug                  Spustí se v režimu ladění. Použití --debug dvakrát
                               umožní podrobný výpis v režimu ladění.
      --debug-ssl              Spustí v režimu TLS (neboli SSL).
    
    Volby URL
      headers:diskusní.skupina Stáhnout nová záhlaví v zadané diskusní skupině.
      news:message-id          Pokud je zadáno spolu s --no-gui, vypíše
                               příspěvek message-id do standardního výstupu.
    
    Volby dávkových NZB
      --nzb soubor1 soubor2 …  Zpracuje soubory nzb mimo režim GUI.
      -o cesta, --output=cesta Cesta k ukládaným přílohám, které jsou zadány v souborech NZB.
      --no-gui                 Zobrazí pouze textový výstup, nikoliv pozdržená stahování.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
cs: Chyba: --no-gui použito bez souborů nzb nebo news:message-id.

en: Pan %s started
cs: Pan %s spuštěn

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
cs: Před použitím aplikace Pan jako klienta NZB je nutné nastavit servery diskusních skupin.

en: Pan notification
cs: Oznámení aplikace Pan

en: Upload queue: %lu tasks, %ld KB (~ %.2f MB) total.
cs: Fronta nahrávání: %lu úkolů, %ld KB (~ %.2f MB) celkem.

en: Error setting custom spellchecker: %s
cs: Chyba při nastavování vlastní kontroly pravopisu: %s

en: Error setting spellchecker: %s
cs: Chyba při nastavování kontroly pravopisu: %s

en: _Profile
cs: _Profil

en: Set Editor
cs: Nastavit editor

en: _Send Article
cs: _Odeslat příspěvek

en: Send Article Now
cs: Odešle příspěvek ihned

en: _Send and Save Articles to NZB
cs: _Odeslat a uložit příspěvky do souboru NZB

en: Send and Save Articles to NZB
cs: Odeslat a uložit příspěvky do souboru NZB

en: Set Character _Encoding...
cs: Určit _znakovou sadu…

en: Set Content _Transfer Encoding...
cs: Nas_tavit záhlaví obsah-přenos-kódování…

en: Sa_ve Draft
cs: _Uložit koncept

en: Save as a Draft for Future Posting
cs: Uloží jako koncept s možností pozdějšího vystavení

en: _Open Draft...
cs: O_tevřít koncept…

en: Open an Article Draft
cs: Otevře koncept příspěvku

en: _Rot13
cs: _ROT13

en: Rot13 Selected Text
cs: Šifruje označený text pomocí ROT13

en: Run _Editor
cs: Spust_it editor

en: Run Editor
cs: Spustit editor

en: Add _Files to Queue
cs: Přidat soubory do _fronty

en: Add Files to Queue
cs: Přidat soubory do fronty

en: Remove from Queue
cs: Odstranit z fronty

en: Clear List
cs: Vymazat seznam

en: Select Needed Parts
cs: Vybrat požadované části

en: Move Up
cs: Přesunout výš

en: Move Down
cs: Přesunout níž

en: Move to Top
cs: Přesunout nejvýše

en: Move to Bottom
cs: Přesunout nejníže

en: _Wrap Text
cs: Zala_movat text

en: Wrap Text
cs: Zalamovat text

en: Always Run Editor
cs: Spouštět editor vždy

en: Remember Character Encoding for This Group
cs: Pamatovat si kódování znaků u této skupiny

en: Thread Attached Replies
cs: Přiložené odpovědi do vláken

en: PGP-Encrypt the Article
cs: Šifrovat příspěvek s PGP

en: PGP-Sign the Article
cs: Podepsat příspěvek s PGP

en: Check _Spelling
cs: K_ontrolovat pravopis

en: New Article's Encoding:
cs: Znaková sada nového příspěvku:

en: Content Transfer Encoding
cs: Záhlaví obsah-přenos-kódování

en: New Article's Content Transfer Encoding:
cs: Záhlaví obsah-přenos-kódování nového příspěvku:

en: Your changes will be lost!
cs: Změny nebudou uloženy!

en: Close this window and lose your changes?
cs: Zavřít toto okno a zahodit veškeré změny?

en: There were problems with this post.
cs: U tohoto příspěvku se vyskytly problémy.

en: Go Back
cs: Vrátit se

en: Continue Anyway
cs: Přesto pokračovat

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
cs: Ve zprávě jsou použité znaky, které nejsou uvedené ve znakové sadě „%s“ – možná by bylo vhodné použít „%s“

en: Go _Online
cs: Přejít do reži_mu online

en: The file queue is empty, so no files can be saved.
cs: Fronta souborů je prázdná, takže nelze uložit žádné soubory.

en: IO Error
cs: Chyba V/V

en: No space left on device
cs: Na zařízení nezbývá místo

en: Error copying message to %s folder. Reason: %s
cs: Chyba při kopírování zprávy do složky %s. Důvod: %s

en: Error creating message in %s mail folder: Invalid article.
cs: Chyba při vytváření zprávy v poštovní složce %s: Neplatný příspěvek.

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
cs: K tomuto profilu není přiřazen žádný server.
    Upravte prosím profil zvolením Upravit → Spravovat profily.

en: The selected posting server is currently disabled. Please choose an appropriate alternative.
cs: Vybraný server je nastaven jako vypnutý. Vyberte prosím vhodnou náhradu.

en: Pan is Offline.
cs: Pan je offline.

en: Go online to post the article?
cs: Přejít do režimu online a vystavit příspěvek?

en: Error signing/encrypting your message. Perhaps you misspelled your email address (%s)?
cs: Chyba při podepisování/šifrování zprávy. Možná máte překlep v e-mailové adrese (%s)?

en: Error opening temporary file
cs: Chyba při otevírání dočasného souboru

en: Error writing article to temporary file: %s
cs: Chyba při zápisu příspěvku do dočasného souboru: %s

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
cs: Chyba při analýze příkazu k použití externího editoru: %s (příkaz zněl: %s)

en: Error starting external editor: %s
cs: Chyba při spouštění externího editoru: %s

en: Open Draft Article
cs: Otevřít koncept příspěvku

en: Save Draft Article
cs: Uložit koncept příspěvku

en: File already exists.
cs: Soubor již existuje.

en: Overwrite it?
cs: Chcete ho přepsat?

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
cs: Nelze analyzovat příkaz k podpisu „%s“: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
cs: Podpis nelze konvertovat do UTF-8.

en: F_rom
cs: Od_esílatel

en: _Subject
cs: _Předmět

en: _Newsgroups
cs: Dis_kusní skupiny

en: Mail _To
cs: Zasla_t na e-mail

en: Delete from Queue
cs: Smazat z fronty

en: No.
cs: Č.

en: Filename
cs: Název souboru

en: Size (KB)
cs: Velikost (KB)

en: The current filename
cs: Aktuální název souboru

en: Subject Line
cs: Řádek s předmětem

en: The current subject line
cs: Aktuální řádek s předmětem

en: No.
cs: Č.

en: Enable/Disable
cs: Zapnout/vypnout

en: Follo_wup-To
cs: Odpovědi vyst_avit na

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
cs: Diskusní skupiny, do kterých by měly být zasílány odpovědi na vaše zprávy. Potřebné pouze tehdy, jsou-li skupiny odlišné od záhlaví „Newsgroups“.
    
    Chcete-li nasměrovat všechny odpovědi na váš e-mail, je nutné zadat „Followup-To: poster“.

en: _Reply-To
cs: Odpověd_i zaslat na

en: The email account where mail replies to your posted message should go. This is only needed if it differs from the "From" header.
cs: E-mailová adresa, na kterou by měly být zasílány poštovní odpovědi na vámi vystavené zprávy. Potřebné pouze tehdy, pokud se liší od záhlaví „Odesílatel“.

en: _Custom Headers
cs: Uživatelsky de_finovaná záhlaví

en: Add "_User-Agent" header
cs: Přidat záhlaví „User-A_gent“

en: Add "Message-_ID" header
cs: Přidat záhlaví „_Message-ID“

en: Select Parts
cs: Vybrat části

en: _Parts
cs: Čá_sti

en: Post Article
cs: Vystavit příspěvek

en: _Message
cs: _Zpráva

en: More _Headers
cs: _Další záhlaví

en: File _Queue
cs: Fronta sou_borů

en: On %d, %n wrote:
cs: %n, %d:

en: Add files to queue
cs: Přidat soubory do fronty

en: Save Upload Queue as NZB File
cs: Uložit frontu nahrávaného jako soubor NZB

en: Couldn't parse %s color "%s"
cs: Nelze analyzovat barvu %s „%s“

en: Grab Key
cs: Zachytit klávesu

en: Press the combination of the keys
    you want to use for "%s".
cs: Stiskněte kombinaci kláves, které
    chcete přiřadit k „%s“.

en: Edit Shortcut
cs: Upravit klávesovou zkratku

en: Error: Shortcut key is invalid!
cs: Chyba: Klávesová zkratka je neplatná!

en: Error: Shortcut key already exists!
cs: Chyba: Klávesová zkratka už existuje!

en: Show only icons
cs: Zobrazovat pouze ikony

en: Show only text
cs: Zobrazovat pouze text

en: Show icons and text
cs: Zobrazovat ikony i text

en: Use GNOME Preferences
cs: Používat předvolby GNOME

en: Use KDE Preferences
cs: Používat předvolby KDE

en: Use OS X Preferences
cs: Používat předvolby OS X

en: Use Windows Preferences
cs: Používat předvolby Windows

en: Custom Command:
cs: Vlastní příkaz:

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Only new (score == 0)
cs: Pouze nové (hodnocení == 0)

en: 9999 or more
cs: 9999 či více

en: 5000 to 9998
cs: od 5000 do 9998

en: 1 to 4999
cs: od 1 do 4999

en: -9998 to -1
cs: od -9998 do -1

en: -9999 or less
cs: -9999 či méně

en: Select default <u>global</u> character set. Current setting: <b>%s</b>.
cs: Vyberte výchozí <u>globální</u> znakovou sadu. Aktuální nastavení: <b>%s</b>.

en: Global Character Set Settings
cs: Globální nastavení znakové sady

en: State
cs: Stav

en: Enabled
cs: Zobrazeno

en: Column Name
cs: Název sloupce

en: Pan: Preferences
cs: Pan: Nastavení

en: Mouse
cs: Myš

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
cs: _Jedno kliknutí nevybírá, ale rovnou načítá skupiny

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
cs: Jedno _kliknutí nevybírá, ale rovnou načítá příspěvky

en: Groups
cs: Skupiny

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
cs: S_tahovat nová záhlaví v odebíraných skupinách při spuštění

en: Get new headers when _entering group
cs: Stahovat nová záhlaví při otevření sk_upiny

en: Mark entire group _read when leaving group
cs: Při opuštění skupiny _označovat všechny příspěvky jako přečtené

en: Mark entire group read before getting _new headers
cs: Před stahováním nových záhlaví označovat všechn_y příspěvky jako přečtené

en: E_xpand all threads when entering group
cs: Při otevření skupiny _rozbalovat všechna vlákna

en: Articles
cs: Příspěvky

en: Mark downloaded articles read
cs: Označit stažené příspěvky jako přečtené

en: Space selects next article rather than next unread
cs: Mezerníkem vybírat další a nikoliv další nepřečtený příspěvek

en: Expand threads upon selection
cs: Rozbalovat vlákna po vybrání

en: Always ask before deleting an article
cs: Před smazáním příspěvku se vždy dotázat

en: Smooth scrolling
cs: Hladké posouvání

en: Article Cache
cs: Mezipaměť příspěvků

en: Clear article cache on shutdown
cs: Při ukončení vymazávat vyrovnávací paměť příspěvků

en: Size of article cache (in MiB):
cs: Velikost mezipaměti příspěvků (v MiB):

en: File extension for cached articles:
cs: Přípona souborů s příspěvky v mezipaměti:

en: Tabs
cs: Karty

en: _Behavior
cs: Cho_vání

en: Behavior
cs: Chování

en: Task Pane
cs: Panel úloh

en: Show task pane popups
cs: Zobrazovat oznámení panelu úloh

en: Show Download Meter
cs: Zobrazovat měření stahování

en: _Panes
cs: _Panely

en: Panes
cs: Panely

en: Language Settings
cs: Jazyková nastavení

note: systray and notify popup
en: System Tray Behavior
cs: Chování ikony v oznamovací oblasti

en: Minimize to tray
cs: Minimalizovat do oznamovací oblasti

en: Start Pan minimized
cs: Spouštět Pan minimalizovaný

en: Show notifications
cs: Zobrazovat oznámení

note: allow multiple instances (seperate, not communicating with dbus)
en: Startup Behavior
cs: Chování při spuštění

en: Allow multiple instances of Pan
cs: Povolit více spuštěných aplikací Pan

en: Autosave Article Draft
cs: Automatické ukládání konceptu příspěvku

en: Minutes to autosave the current Article Draft:
cs: Minut do automatického uložení konceptu příspěvku:

en: Autosave Articles
cs: Automatické ukládání příspěvků

en: Minutes to autosave newsrc files:
cs: Minut do automatického uložení souborů newsrc:

en: Password Storage
cs: Úložiště hesel

en: Save passwords in password storage
cs: Ukládat hesla v úložišti hesel

en: _Miscellaneous
cs: _Různé

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Pane Layout
cs: Rozvržení panelů

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
cs: 1 = skupiny, 2 = záhlaví, 3 = tělo

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
cs: 1 = skupiny, 2 = tělo, 3 = záhlaví

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
cs: 1 = záhlaví, 2 = skupiny, 3 = tělo

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
cs: 1 = záhlaví, 2 = tělo, 3 = skupiny

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
cs: 1 = tělo, 2 = skupiny, 3 = záhlaví

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
cs: 1 = tělo, 2 = záhlaví, 3 = skupiny

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Header Pane Columns
cs: Sloupce v panelu záhlaví

en: _Headers
cs: _Záhlaví

en: Headers
cs: Záhlaví

en: This menu lets you configure Pan to take certain actions on your behalf automatically, based on an article's score.
cs: Tato nabídka vám umožní nastavit Pan tak, aby mohly být některé akce za vás prováděny automaticky na základě hodnocení příspěvku.

en: Mark affected articles read
cs: Označit ovlivněné příspěvky jako přečtené

en: _Delete articles scoring at:
cs: Smazat příspěvky s ho_dnocením:

en: Mark articles read scoring at:
cs: Označit příspěvky jako přečtené s hodnocením:

en: _Cache articles scoring at:
cs: U_ložit do mezipaměti příspěvky s hodnocením:

en: Download attachments of articles scoring at:
cs: Stáhnout přílohy příspěvků s hodnocením:

en: Actions
cs: Akce

en: Fonts
cs: Písma

en: Use custom font in Group Pane:
cs: Používat vlastní písmo v panelu skupin:

en: Use custom font in Header Pane:
cs: Používat vlastní písmo v panelu záhlaví:

en: Use custom font in Body Pane:
cs: Používat vlastní písmo v panelu těla příspěvku:

en: Monospace font:
cs: Neproporcionální písmo:

en: _Fonts
cs: _Písma

en: Header Pane
cs: Panel záhlaví

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Scores of 9999 or more:
cs: Hodnocení 9999 či více:

en: Scores from 5000 to 9998:
cs: Hodnocení od 5000 do 9998:

en: Scores from 1 to 4999:
cs: Hodnocení od 1 do 4999:

en: Scores from -9998 to -1:
cs: Hodnocení od -9998 do -1:

en: Scores of -9999 or less:
cs: Hodnocení -9999 či méně:

en: Collapsed thread with unread articles:
cs: Sbalené vlákno s nepřečtenými příspěvky:

en: Body Pane
cs: Panel těla příspěvku

en: First level of quoted text:
cs: První úroveň citovaného textu:

en: Second level of quoted text:
cs: Druhá úroveň citovaného textu:

en: Third level of quoted text:
cs: Třetí úroveň citovaného textu:

en: Signature:
cs: Podpis:

en: Group Pane
cs: Panel skupin

en: Group Color:
cs: Barva skupiny:

en: Other Text
cs: Jiný text

en: Text Color:
cs: Barva textu:

en: _Colors
cs: B_arvy

en: Colors
cs: Barvy

en: Preferred Applications
cs: Preferované aplikace

en: _Web browser:
cs: _Webový prohlížeč:

en: _Mail reader:
cs: _E-mailový klient:

en: _Text editor:
cs: _Textový editor:

en: _HTML previewer:
cs: Náhled _HTML:

en: _Applications
cs: Aplika_ce

en: Applications
cs: Aplikace

en: Encoding
cs: Kódování

en: Default bytes per file (for encoder):
cs: Výchozích bajtů na soubor (pro kodér):

en: _Upload
cs: Na_hrávání

en: Upload
cs: Nahrávání

en: _Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Please choose your email address according to your PGP key's user id.
cs: Vyberte prosím e-mailovou adresu, která odpovídá user id vašeho klíče PGP.

en: Posting Profile
cs: Profil

en: Profile Information
cs: Informace o profilu

en: _Profile Name:
cs: _Název profilu:

en: Required Information
cs: Povinné informace

en: _Full Name:
cs: _Celé jméno:

en: Your email address.
    Note that this has to match your PGP signature's address
    if you want your messages to be PGP-signed or encrypted correctly.
cs: Vaše e-mailová adresa.
    Tato se musí shodovat s adresou vašeho podpisu PGP,
    chcete-li, aby byly vaše zprávy správně podepsány či šifrovány.

en: _Email Address:
cs: E-mai_lová adresa:

en: _Post Articles via:
cs: _Odesílat příspěvky přes:

en: Signature
cs: Podpis

en: _Use a Signature
cs: Po_užívat podpis

en: Signature File
cs: Soubor s podpisem

en: Text File
cs: Textový soubor

en: Command
cs: Příkaz

en: PGP Signature
cs: Podpis PGP

en: Signature Type:
cs: Typ podpisu:

en: Avatars
cs: Avataři

en: You can add an avatar icon to your articles with a Base64-encoded PNG.
    Add the Base64-encoded picture without the trailing <b>“Face:”</b>.
cs: K příspěvkům lze přidat ikonu avatara obrázkem PNG kódovaným s Base64.
    Obrázek PNG kódovaný s Base64 přidejte bez koncového <b>“Face:”</b>.

en: You can add an avatar icon to your articles with a unique X-Face code.
    Add the code without the trailing <b>"X-Face:"</b> 
     if it was generated by a helper program (for example http://www.dairiki.org/xface/xface.php).
cs: Do svých příspěvků můžete jedinečným kódem X-Face vložit ikonu avatara.
    Vložte kód bez koncového <b>„X-Face:“</b>,
    byl-li kód vygenerován zvláštním programem (například http://www.dairiki.org/xface/xface.php).

en: Optional Information
cs: Volitelné informace

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.
    You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
cs: Při vystavování příspěvku v Usenetu obsahuje záhlaví Message-ID název domény.
    Zde je možné nastavit vlastní název domény, nebo nechat pole prázdné, aby mohl Pan použít název domény z vaší e-mailové adresy.

en: Message-ID _Domain Name:
cs: Název domény v ID _zprávy:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
cs: %i značí Message-ID
    %a značí autora a adresu
    %n značí jméno autora
    %d značí datum

en: _Attribution:
cs: Nadep_sání citace:

note: Translators: Do not localize Reply-To and the quote marks in \"Your Name\".
en: Extra headers to be included in your articles, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
cs: Další záhlaví, která by měla být zahrnuta v příspěvcích, např.
    Reply-To: "Vaše jméno" <vasejmeno@neco.cz>
    Organization: Vaše organizace

en: E_xtra Headers:
cs: Další zá_hlaví:

en: Invalid email address.
cs: Neplatná e-mailová adresa.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
cs: Použijte prosím adresu ve formátu franta@neco.cz

en: New Profile
cs: Nový profil

en: Posting Profiles
cs: Profily

en: Profiles
cs: Profily

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - Subject line excerpt
    %S - Subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
cs: %g – skupina jako jeden adresář (např. cz.net.abuse.misc)
    %G – skupina jako vnořené adresáře (např. /cz/net/abuse/misc)
    %s – výňatek z řádku s předmětem
    %S – řádek s předmětem
    %n – zobrazované jméno odesílatele
    %e – e-mailová adresa odesílatele
    %d – časové razítko příspěvku
    Tedy „/home/uzivatel/News/Pan/%g“ bude
    „/home/uzivatel/News/Pan/cz.net.abuse.misc“ a
    „/home/uzivatel/News/Pan/%G“ bude
    „/home/uzivatel/News/Pan/cz/net/abuse/misc“.

en: Add to the queue sorted by date posted
cs: Přidat mezi pozdržené s tříděním dle data vystavení

en: Add to the front of the queue
cs: Přidat na začátek pozdržených

en: Add to the back of the queue
cs: Přidat na konec pozdržených

en: Pan: Save Attachments
cs: Pan: Uložit přílohy

en: _Location:
cs: U_místění:

en: Save Articles
cs: Uložit příspěvky

en: _Group's path: %s
cs: _Cesta ke skupině: %s

en: _Priority:
cs: _Priorita:

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - subject line excerpt
    %S - subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
cs: %g – skupina jako jeden adresář (např. cz.net.abuse.misc)
    %G – skupina jako vnořené adresáře (např. /cz/net/abuse/misc)
    %s – výňatek z řádku s předmětem
    %S – řádek s předmětem
    %n – zobrazované jméno odesílatele
    %e – e-mailová adresa odesílatele
    %d – časové razítko příspěvku
     
    Tedy „/home/uzivatel/News/Pan/%g“ bude
    „/home/uzivatel/News/Pan/cz.net.abuse.misc“ a
    „/home/uzivatel/News/Pan/%G“ bude
    „/home/uzivatel/News/Pan/cz/net/abuse/misc“.

en: Save attachments
cs: Uložit přílohy

en: Save text
cs: Uložit text

en: Save attachments and text
cs: Uložit přílohy a text

en: Pan: Save Articles
cs: Pan: Uložit příspěvky

en: _Action:
cs: A_kce:

en: is more than
cs: je větší než

en: is at most
cs: je nejvýše

en: increase the article's score by
cs: zvýšit hodnocení příspěvku o

en: decrease the article's score by
cs: snížit hodnocení příspěvku o

en: set the article's score to
cs: nastavit hodnocení příspěvku na

en: watch the article (set its score to 9999)
cs: sledovat příspěvek (nastavit hodnocení na 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
cs: ignorovat příspěvek (nastavit hodnocení na -9999)

en: References
cs: Odkazy

en: Line Count
cs: Počet řádků

en: Byte Count
cs: Počet bajtů

en: Crosspost Group Count
cs: Počet skupin coby příjemců

en: Age (in days)
cs: Stáří (ve dnech)

en: for the next month
cs: na příští měsíc

en: for the next six months
cs: na příštích šest měsíců

en: forever
cs: navždy

en: contains
cs: obsahuje

en: doesn't contain
cs: neobsahuje

en: is
cs: je

en: isn't
cs: není

en: starts with
cs: začíná na

en: ends with
cs: končí na

en: matches regex
cs: vyhovuje regulárnímu výrazu

en: Another rule already sets this article's score.
cs: Hodnocení tohoto příspěvku již bylo nastaveno jiným pravidlem.

en: You may want to go back or delete the old rule.
cs: Možná bude vhodné vrátit se, nebo smazat původní pravidlo.

en: Add and Re_score
cs: Přidat a znovu o_hodnotit

en: New Scoring Rule
cs: Nové pravidlo

en: Group name
cs: Název skupiny

en: and
cs: a

en: Close and Re_score
cs: Z_avřít a znovu ohodnotit

en: File %s, Lines %d - %d
cs: Soubor %s, řádky %d–%d

en: Pan: Article's Scores
cs: Pan: Hodnocení příspěvku

en: Add
cs: Přidat

en: New Score
cs: Nové hodnocení

en: Criteria
cs: Kritéria

en: Add a New Scoring Rule
cs: Přidat nové pravidlo

en: Remove the Selected Scoring Rule
cs: Odstranit vybrané pravidlo

en: Please specify the server's address.
cs: Určete prosím adresu serveru.

en: Import SSL Certificate (PEM Format) From File
cs: Importovat certifikát SSL (formát PEM) ze souboru

note: create the dialog
en: Add a Server
cs: Přidat nový server

en: Edit a Server's Settings
cs: Upravit nastavení serveru

en: Location
cs: Umístění

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com".
cs: Skutečná adresa serveru diskusních skupin, např. „news.diskusniserver.cz“.

en: _Address:
cs: _Adresa:

en: The news server's port number.  Typically 119 for unencrypted and 563 for encrypted connections (SSL/TLS).
cs: Port serveru diskusních skupin. Téměř vždy 119 v případě nešifrovaného a 563 v případě šifrovaného spojení (SSL/TLS).

en: Login (if Required)
cs: Přihlášení (je-li vyžadováno)

en: _Username:
cs: Přihlašovací _jméno:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
cs: Přihlašovací jméno, které bude v případě dotazu poskytnuto serveru. Není nutné zadávat, pokud server autentizaci nevyžaduje.

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
cs: Heslo, které bude v případě dotazu poskytnuto serveru. Není nutné zadávat, pokud server autentizaci nevyžaduje.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Connection _Limit:
cs: _Maximum spojení:

en: After Two Weeks
cs: Po dvou týdnech

en: After One Month
cs: Po měsíci

en: After Two Months
cs: Po dvou měsících

en: After Three Months
cs: Po třech měsících

en: After Six Months
cs: Po šesti měsících

en: Never Expire Old Articles
cs: Staré příspěvky nikdy nevyprší

en: E_xpire Old Articles:
cs: Sta_ré příspěvky vyprší:

en: Primary
cs: Primární

en: Fallback
cs: Záložní

en: Server Rank:
cs: Pořadí serveru:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
cs: Záložní servery se užívají pro příspěvky, které nelze nalézt na serverech primárních. Jeden z běžných postupů je použít veřejné servery jako primární a předplacené servery jako záložní.

en: Disable Compression (N/A)
cs: Zakázat kompresi (žádná)

en: XZVER Compression (Astraweb)
cs: Komprese XZVER (Astraweb)

en: GZIP Compression (Giganews etc.)
cs: Komprese GZIP (Giganews aj.)

en: Header Compression:
cs: Komprese záhlaví:

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Use Unsecure (Plaintext) Connections
cs: Používat nezabezpečené připojení (plaintext)

en: Use Secure SSL Connections
cs: Používat zabezpečené připojení SSL

en: TLS (SSL) Settings:
cs: Nastavení TLS (SSL):

en: You can enable/disable secure SSL/TLS connections here. If you enable SSL/TLS, your data is encrypted and secure. It is encouraged to enable SSL/TLS for privacy reasons.
cs: Zde můžete zapnout/vypnout bezpečné připojení SSL/TLS. Zapnete-li SSL/TLS, vaše data budou šifrovaná a zabezpečená. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje SSL/TLS zapnout.

en: Always trust this server's certificate
cs: Vždy důvěřovat certifikátu tohoto serveru

en: Really delete "%s"?
cs: Opravdu smazat „%s“?

en: No information available.
cs: Nejsou dostupné žádné informace.

en: Server Certificate for '%s'
cs: Certifikát serveru „%s“

en: Really delete certificate for "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat certifikát „%s“?

note: dialog
en: Servers
cs: Servery

en: Remove a Server
cs: Odstranit server

note: dialog
en: SSL Certificates
cs: Certifikáty SSL

en: Certificates
cs: Certifikáty

en: Import Certificate
cs: Importovat certifikát

en: Inspect Certificate
cs: Zkontrolovat certifikát

en: Remove Certificate
cs: Odstranit certifikát

en: 
    <u>Upload</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Sourcefile:</i> <b>%s</b>
cs: 
    <u>Nahrané</u>
    
    <i>Předmět:</i> <b>„%s“</b>
    <i>Odesílatel:</i> <b>%s</b>
    <i>Skupiny:</i> <b>%s</b>
    <i>Zdrojový soubor:</i> <b>%s</b>

en: 
    <u>Download</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Date:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Save Path:</i> <b>%s</b>
cs: 
    <u>Stažené</u>
    
    <i>Předmět:</i> <b>„%s“</b>
    <i>Odesílatel:</i> <b>%s</b>
    <i>Datum:</i> <b>%s</b>
    <i>Skupiny:</i> <b>%s</b>
    <i>Cesta k uloženému:</i> <b>%s</b>

en: unknown
cs: neznámé

en: Choose New Destination for Selected Tasks
cs: Vyberte nový cíl pro vybrané úkoly

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
cs: Správce úloh aplikace Pan (pozdržených %d, běží %d, zastaveno %d)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
cs: Správce úloh aplikace Pan (pozdržených %d, běží %d)

en: Pan: Tasks
cs: Správce úloh aplikace Pan

en: %lu selected, %s
cs: Vybraných %lu, %s

en: Running
cs: Běží

en: Decoding
cs: Dekódování

en: Queued for Decode
cs: Pozdrženo k dekódování

en: Queued for Encode
cs: Pozdrženo ke kódování

en: Queued
cs: Pozdrženo

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Removing
cs: Odstraňování

en: %d%% Done
cs: Hotovo %d%%

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
cs: Zbývá %d:%02d:%02d (%d při %lu KiB/s)

en: Move To Top
cs: Přesunout nejvýše

en: Move To Bottom
cs: Přesunout nejníže

en: Show Task Information
cs: Zobrazit informace o úloze

en: Stop Task
cs: Zastavit úlohu

en: Delete Task
cs: Smazat úlohu

en: Restart Task
cs: Restartovat úlohu

en: Change Download Destination
cs: Změnit cíl stahování

en: _Online
cs: On_line

en: Restart Tasks
cs: Restartuje úlohy

en: Stop Tasks
cs: Zastaví úlohy

en: Delete Tasks
cs: Smaže úlohy

en: Show popups
cs: Zobrazovat oznámení

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
cs: Chyba během spouštění URL: %s (příkaz zněl: %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
cs: Nelze uložit soubor „%s“: %s

en: Error initializing uulib
cs: Chyba během spouštění uulib

en: Error reading from %s: %s
cs: Chyba při čtení z %s: %s

en: Saved "%s"
cs: Uloženo „%s“

en: Error saving "%s":
    %s.
cs: Chyba během ukládání „%s“:
    %s.

en: Decoding %s
cs: Dekódování %s

en: Error loading %s from cache.
cs: Chyba při nahrávání %s z mezipaměti.

en: Error encoding %s: %s
cs: Chyba při kódování %s: %s

en: Encoding %s
cs: Kódování %s

en: %s requires a username, but none is set.
cs: %s vyžaduje přihlašovací jméno, ale žádné není zadáno.

en: %s requires a password, but none is set.
cs: %s vyžaduje heslo, ale žádné není zadáno.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
cs: Při odesílání „%s“ na %s se vyskytla chyba: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
cs: Při odesílání „%s“ na %s se vyskytla neznámá odpověď: „%s“

en: Unable to connect to "%s"
cs: Nelze se spojit s „%s“

en: No space left on device.
cs: Na zařízení nezbývá místo.

en: Error connecting to "%s"
cs: Chyba během připojování k „%s“

en: Unknown Error
cs: Neznámá chyba

en: Saving %s
cs: Ukládání %s

en: Reading %s
cs: Čtení %s

en: Article "%s" is incomplete -- the news server(s) don't have part %s
cs: Příspěvek „%s“ není kompletní – server diskusních skupin nemá k dipozici část %s

en: Getting group list from "%s"
cs: Získávání seznamu skupin ze serveru „%s“

en: Fetched %lu Groups
cs: Získaných skupin %lu

en: Posting "%s"
cs: Vystavování „%s“

en: Posting of "%s" failed: %s
cs: Vystavování „%s“ selhalo: %s

en: Posting of "%s" successful: %s
cs: Vystavování souboru %s úspěšné: %s

en: Uploading %s
cs: Nahrávání %s

en: Uploading %s - Part %d of %d
cs: Nahrávání %s – část %d z %d

en: Uploading message body with subject "%s"
cs: Nahrávání těla zprávy s předmětem „%s“

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: No posts allowed by server.
cs: Vystavování souboru %s (část %d z %d) selhalo: Vystavování server neumožňuje.

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: %s
cs: Vystavování souboru %s (část %d z %d) selhalo: %s

en: Posting of file %s (part %d of %d) successful: %s
cs: Vystavování souboru %s (část %d z %d) úspěšné: %s

en: Posting of file %s successful: %s
cs: Vystavování souboru %s úspěšné: %s

en: Posting of file %s not completely successful: Check the log (right-click list item).
cs: Vystavování souboru %s nebylo zcela úspěšné: Zkontrolujte záznamy (pravým kliknutím na položku v seznamu).

en: Posting of file %s not successful: Check the log (right-click list item).
cs: Vystavování souboru %s nebylo úspěšné: Zkontrolujte záznamy (pravým kliknutím na položku v seznamu).

en: Getting all headers for "%s"
cs: Získávání všech záhlaví u „%s“

en: Getting new headers for "%s"
cs: Získávání nových záhlaví u „%s“

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
cs: Sestavování záhlaví u „%s“

en: %s (%lu parts, %lu articles)
cs: %s (částí %lu, příspěvků %lu)

en: Getting new headers for "%s" done.
cs: Získávání nových záhlaví u „%s“ dokončeno.

en: Getting header counts for "%s"
cs: Získávání počtu záhlaví u „%s“

en: article doesn't have attachments
cs: příspěvek nemá přílohy

en: the article has attachments
cs: příspěvek má přílohy

en: the article isn't cached locally
cs: příspěvek je dočasně uložen lokálně

en: the article is cached locally
cs: příspěvek je dočasně uložen lokálně

en: the article wasn't posted by you
cs: příspěvek byl vystaven vámi

en: the article was posted by you
cs: příspěvek byl vystaven vámi

en: the article has been read
cs: příspěvek je přečtený

en: the article hasn't been read
cs: příspěvek je přečtený

en: the article is less than %ld bytes long
cs: příspěvek je menší než %ld bajtů

en: the article is at least %ld bytes long
cs: příspěvek je velký alespoň %ld bajtů

en: the article is less than %ld lines long
cs: příspěvek je kratší než %ld řádků

en: the article is at least %ld lines long
cs: příspěvek je dlouhý alespoň %ld řádků

en: the article is less than %ld days old
cs: příspěvek je mladší než %ld dní

en: the article is at least %ld days old
cs: příspěvek je starý alespoň %ld dní

en: the article was posted to less than %ld groups
cs: příspěvek byl vystaven v méně než %ld skupinách

en: the article was posted to at least %ld groups
cs: příspěvek byl vystaven alespoň v %ld skupinách

en: the article's score is less than %ld
cs: hodnocení příspěvku je menší než %ld

en: the article's score is %ld or higher
cs: hodnocení příspěvku je %ld nebo vyšší

en: %s doesn't contain "%s"
cs: %s neobsahuje „%s“

en: %s isn't "%s"
cs: %s neodpovídá „%s“

en: %s doesn't begin with "%s"
cs: %s nezačíná na „%s“

en: %s doesn't end with "%s"
cs: %s nekončí na „%s“

en: %s doesn't match the regex "%s"
cs: %s nevyhovuje regulárnímu výrazu „%s“

en: %s contains "%s"
cs: %s obsahuje „%s“

en: %s is "%s"
cs: %s odpovídá „%s“

en: %s begins with "%s"
cs: %s začíná na „%s“

en: %s ends with "%s"
cs: %s končí na „%s“

en: %s matches the regex "%s"
cs: %s vyhovuje regulárnímu výrazu „%s“

en: Any of these tests fail:
cs: Některé z následujících testů selhaly:

en: All of these tests pass:
cs: Všechny následující testy selhaly:

en: None of these tests pass:
cs: Žádný z následujících testů nebyl úspěšný:

en: Any of these tests pass:
cs: Některé z následujících testů byly úspěšné:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
cs: Nebyla poskytnuta e-mailová adresa; generování Message-ID s doménou „%s“.

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
cs: Upozornění: Odpověď je zřejmě na začátku zprávy.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
cs: Upozornění: Oddělovač podpisu by měl být „-- “, nikoliv „--“.

en: Warning: Signature prefix with no signature.
cs: Upozornění: Oddělovač podpisu je bez podpisu.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
cs: Upozornění: Podpis je delší než čtyři řádky.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
cs: Upozornění: Podpis je delší než 80 znaků.

en: Warning: %d line is more than 80 characters wide. | Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
cs[0]: Upozornění: %d řádek je delší než 80 znaků.
cs[1]: Upozornění: %d řádky jsou delší než 80 znaků.
cs[2]: Upozornění: %d řádků je delších než 80 znaků.

en: Error: Message is empty.
cs: Chyba: Zpráva je prázdná.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
cs: Upozornění: Zpráva obsahuje pouze citovaný text.

en: Warning: The message is mostly quoted text.
cs: Upozornění: Většina zprávy je pouze citovaným textem.

en: Error: Message appears to have no new content.
cs: Chyba: Zdá se, že zpráva nemá žádný nový obsah.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
cs: Upozornění: server daného profilu neposkytuje diskusní skupinu
    	„%s“.
    	Je-li název skupiny v pořádku, přepněte profily na řádce „Odesílatel“,
    	nebo upravte profil pomocí „Upravit → Spravovat profily“.

en: Warning: Following-Up to too many groups.
cs: Upozornění: Příliš mnoho skupin, ve kterých mají být vystaveny odpovědi.

en: Error: No Subject specified.
cs: Chyba: Není vyplněn předmět.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
cs: Upozornění: Skupina „%s“ je jen na čtení.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
cs: Chyba: Vystavování v příliš velkém počtu skupin.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
cs: Upozornění: Vystavování ve velkém počtu skupin.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
cs: Upozornění: Vystavování ve více skupinách bez nastaveného záhlaví "Odpovědi vystavit na".

en: Error: Bad email address.
cs: Chyba: e-mailová adresa není v pořádku.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
cs: Upozornění: většině skupin se nelíbí příspěvky v HTML.

en: Error: No Recipients.
cs: Chyba: Není vyplněn příjemce.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
cs: Chyba při čtení hodnocení v %*.*s, řádek %d: očekáváno „Expires: MM/DD/YYYY“ nebo „Expires: DD-MM-YYYY“.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
cs: Vypršelo staré hodnocení z %*.*s, řádek %d

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
cs: Chyba při čtení hodnocení v %*.*s, řádek %d: neočekávaný řádek.

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
cs: Přečteno %lu pravidel v %lu částech z „%s“

en: Error printing the server certificate for '%s'
cs: Chyba při výpisu certifikátu serveru „%s“

en: The current server <b>'%s'</b> sent this security certificate:
cs: Aktuální server <b>„%s“</b> odeslal tento bezpečnostní certifikát:

en: Certificate information for server <b>'%s'</b>:
cs: Informace o certifikátu serveru <b>„%s“</b>:

en: %s<b>Issuer information:</b>
    %s
    <b>Valid until:</b> %s
    
    <b>Not valid before:</b> %s
cs: %s<b>Informace o vydavateli:</b>
    %s
    <b>Platnost do:</b> %s
    
    <b>Neplatné před:</b> %s

en: > [quoted text muted]
cs: > [citovaný text nezobrazen]

en: no_name
cs: bez_názvu

en: no_mail
cs: bez_e-mailu
