pan2 - en to dz translation catalogue (474 entries)

en: Pan Newsreader
dz: པེན་ གནས་ཚུལ་ལྷག་མི་

en: Error opening directory: "%s": %s
dz: སྣོད་ཐོ་ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་: "%s": %s

en: Unable to save "%s" %s
dz:  "%s" %s སྲུང་མ་ཚུགས་

en: Error opening file "%s" %s
dz: ཡིག་སྣོད་ "%s" %s ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་

en: Error reading file "%s": %s
dz: ཡིག་སྣོད་ "%s": %s ལྷག་པའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ་

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
dz: %.1f སྐར་ཆ་ ནང་ མངོན་གསལ་འབད་ཡོད་པའི་གནད་སྡུད་རྒྱབ་མཐའ།

en: Skipping newsrc file for server "%s"
dz: "%s" གི་དོན་ལས་ newsrc ཡིག་སྣོད་ གོམ་འགྱོ་དོ་

en: Expired %lu old articles from "%s"
dz: དུས་ལས་ཡོལ་བའི་%lu རྩོམ་བྲིས་རྙིངམོ་  "%s" ནང་ལས་

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
dz: %s མགོ་ཡིག་གི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་གནད་སྡུད་ཐོན་རིམ་: %d.
    ཁྱོད་ཀྱིས་ གློ་བུར་དུ་པེན་གྱི་ཐོན་རིམ་རྙིངམོ་ གཡོག་བཀོལཝ་ཨིན་ན་?

en: Loaded %lu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
dz: རྩོམ་བྲིས་ %lu "%s" གི་དོན་ལུ་ %.1f སྐར་ཆ་ཚུ་ནང་ མངོན་གསལ་འབད་ཡི་ (སྐར་ཆ་རེ་ལུ་ %.0f)

en: Added %lu articles to %s.
dz: རྩོམ་བྲིས་ %lu འདི་ %s ལུ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབས་ཡོདཔ།

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
dz: %sལས་ལྷག་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་: མ་ཤེས་པའི་སྡེ་ཚན་ "%s"

en: Today %l:%M %p
dz: ད་རིས་ %l:%M %p

en: Can't use regular expression "%s": %s
dz: དུས་རྒྱུན་གྱི་གསལ་བརྗོད་ "%s": %s འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ཚུགས་

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
dz: རྩོམ་བྲིས་ཨེན་ཀོ་ཌིང་ གཏན་འབེབས་བཟོ་མ་ཚུགས། ཡུ་ཊི་ཨེཕ་༨ མ་ཡིན་པའི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡོདཔ།

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད་(_F)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག་(_E)

en: _Layout
dz: སྒྲིག་བཀོད་(_L)

en: _Group Pane
dz: སྡེ་ཚན་པེན་(_G)

en: _Header Pane
dz: མགོ་ཡིག་པེན་(_H)

en: _Body Pane
dz: མ་གཟུགས་པེན་(_B)

en: _View
dz: སྟོན་(_V)

en: Filte_r
dz: ཚགས་མ་(_r)

en: _Go
dz: འགྱོ་(_G)

en: _Actions
dz: བྱ་བ་(_A)

en: _Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་(_A)

en: G_roups
dz: སྡེ་ཚན་ཚུ་(_r)

en: _Post
dz: འགྲེམ་སྐྱེལ་(_P)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ་(_H)

en: _Read Group
dz: སྡེ་ཚན་ལྷག་(_R)

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
dz: མཁོ་མངགས་འབད་ཡོད་པའི་སྡེ་ཚན་ནང་ མགོ་ཡིག་གསརཔ་ལེན་(_H)

en: Refresh Group List
dz: སྡེ་ཚན་ཐོ་ཡིག་ ཡང་སེལ་འབད་

en: _Subscribe
dz: མཁོ་མངགས་(_S)

en: _Unsubscribe
dz: མཁོ་མངགས་འབད་བཤོལ་(_U)

en: _Cancel Last Task
dz: མཇུག་གི་ལས་ཀ་ ཆ་མེད་གཏང་(_C)

en: _Task Manager
dz: ལས་ཀ་འཛིན་སྐྱོང་པ་(_T)

en: _Event Log
dz: བྱུང་ལས་དྲན་དེབ་(_E)

en: _Quit
dz: སྤང་(_Q)

en: Select _All Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་འབད་(_A)

en: _Deselect All Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད་བཤོལ་(_D)

en: Add Su_bthreads to Selection
dz: ཡན་ལག་ཐེརེཌིསི་འདི་ སེལ་འཐུ་ལུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་(_b)

en: Add _Threads to Selection
dz: སེལ་འཐུ་ལུ་ ཐེརེཌིསི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་(_T)

en: Add _Similar Articles to Selection
dz: སེལ་འཐུ་ལུ་ རྩོམ་བྲིས་ཅོག་འཐདཔ་ཚུ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་(_S)

en: Select Article _Body
dz: རྩོམ་བྲིས་མ་གཟུགས་ སེལ་འཐུ་འབད་(_B)

en: Edit _Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་(_P)

en: Edit P_osting Profiles
dz: གནས་བསྐྱོད་གསར་སྡུད་ ཞུན་དག་འབད་(_o)

en: Edit _News Servers
dz: གནས་ཚུལ་སར་བར་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་(_N)

en: Jump to _Group Tab
dz: སྡེ་ཚན་མཆོང་ལྡེ་ལུ་ མཆོང་(_G)

en: Jump to _Header Tab
dz: མགོ་ཡིག་མཆོང་ལྡེ་ལུ་ མཆོང་(_H)

en: Jump to _Body Tab
dz: མ་གཟུགས་མཆོང་ལྡེ་ལུ་ མཆོང་(_B)

en: _Rot13 Selected Text
dz: རོཊི་༡༣ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག་(_R)

en: Clear _Header Pane
dz: མགོ་ཡིག་པེན་ བསལ་(_H)

en: Clear _Body Pane
dz: མ་གཟུགས་པེན་འདི་ བསལ་(_B)

en: Cache Article
dz: འདྲ་མཛོད་རྩོམ་བྲིས་

en: Read Article
dz: རྩོམ་བྲིས་ལྷག་

en: Show Article Information
dz: རྩོམ་བྲིས་བརྡ་དོན་སྟོན་

en: Read _More
dz: ལེ་ཤ་ལྷག་(_M)

en: Read More
dz: ལེ་ཤཱ་་ལྷག་

en: Read _Back
dz: རྒྱབ་ཁར་ལྷག་(_B)

en: Read Back
dz: རྒྱབ་ཁར་ལྷག་

en: Next _Unread Group
dz: ཤུལ་མའི་མ་ལྷག་པའི་སྡེ་ཚན་(_U)

en: Next _Group
dz: སྡེ་ཚན་གཞན་མི་(_G)

en: Next _Unread Article
dz: ཤུལ་མའི་མ་ལྷག་པ་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་(_U)

en: Next Unread Article
dz: ཤུལ་མའི་མ་ལྷག་པ་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་

en: Next _Article
dz: ཤུལ་མའི་རྩོམ་བྲིས་(_A)

en: Next _Watched Article
dz: ཤུལ་མའི་བལྟ་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་(_W)

en: Next Unread _Thread
dz: ཤུལ་མའི་མ་ལྷག་པའི་ཐེརེཌི་(_T)

en: Next Unread Thread
dz: ཤུལ་མའི་མ་ལྷག་པའི་ཐེརེཌི་

en: Next Threa_d
dz: ཤུལ་མའི་ཐེརེཌི་(_d)

en: Pre_vious Article
dz: ཧེ་མའི་རྩོམ་བྲིས་(_v)

en: Previous _Thread
dz: ཧེ་མའི་ཐེརེཌི་(_T)

en: _Parent Article
dz: རྩ་ལག་རྩོམ་བྲིས་(_P)

en: Ignore _Author
dz: རྩོམ་པ་པོ་ སྣང་མེད་བཞག་(_A)

en: _Watch Thread
dz: ཐེརེཌི་ལུ་ལྟ་(_W)

en: _Ignore Thread
dz: ཐེརེཌི་ སྣང་མེད་བཞག་(_I)

en: _Delete Article
dz: རྩོམ་བྲིས་བཏོན་གཏང་(_D)

en: Clear Article Cache
dz: རྩོམ་བྲིས་འདྲ་མཛོད་ བསལ་

en: _Mark Article as Read
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ལྷག་ནི་སྦེ་རྟགས་བཀལ་(_M)

en: Mark Article as _Unread
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་མ་ལྷགཔ་སྦེ་རྟགས་བཀལ་(_U)

en: _Post to Newsgroup
dz: གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་ལུ་ འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་(_P)

en: Post to Newsgroup
dz: གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་ལུ་ འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་

en: Followup to Newsgroup
dz: གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་ལུ་ ཤུལ་དཔྱད་འབད་

en: _Reply to Author in Mail
dz: ཡིག་འཕྲིན་གྱི་ཐོག་ལས་ རྩོམ་པ་པོ་ལུ་ལན་གསལ་འབད་(_R)

en: _Pan Home Page
dz: པེན་ ཁྱིམ་ཤོག་ལེབ་(_P)

en: _About
dz: སྐོར་ལས་(_A)

en: _Thread Headers
dz: ཐེརེཌི་ མགོ་ཡིག་ཚུ་(_T)

en: _Wrap Article Body
dz: རྩོམ་བྲིས་མ་གཟུགས་ ལོག་མཚམས་བཟོ་(_W)

en: Mute _Quoted Text
dz: འདྲེན་ཚིག་བཀོད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག་ སྐད་མེད་བཟོ་(_Q)

en: Show All _Headers in Body Pane
dz: མ་གཟུགས་པེན་ནང་ མགོ་ཡིག་ཆ་མཉམ་སྟོན་(_H)

en: Show _Smilies as Graphics
dz: ཚད་རིས་བཟུམ་སྦེ་ སི་མའི་ལིསི་སྟོན་(_S)

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
dz: *རྒྱགས་པ་* དང་__འོག་ཐིག་ཅན་__ དེ་ལས་ //ཨའི་ཊ་ལིཀ་/ སྟོན་

en: Size Pictures to _Fit
dz: པར་ཚུད་སྒྲིག་གི་ཚད་བཟོ་(_F)

en: Use _Monospace Font
dz: མོ་ནོ་སི་པེསི་ ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་(_M)

en: Set Focus to Images
dz: གཟུགས་བརྙན་ལུ་ ཆེད་དམིགས་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: _Work Online
dz: ལཱ་ ཨོཕ་ལ་ཡིན་(_W)

en: _Tabbed Layout
dz: མཆོང་ལྡེ་ཅན་གྱི་སྒྲིག་བཀོད་(_T)

en: Show Group _Pane
dz: སྡེ་ཚན་པེན་ སྟོན་(_P)

en: Show Hea_der Pane
dz: མགོ་ཡིག་པེན་ སྟོན་(_d)

en: Show Bod_y Pane
dz: མ་གཟུགས་པེན་ སྟོན་(_y)

en: Show _Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་སྟོན་(_T)

en: Match Only _Unread Articles
dz: མ་ལྷག་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_U)

en: Match Only Unread Articles
dz: མ་ལྷག་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་

en: Match Only _Cached Articles
dz: འདྲ་མཛོད་ནང་བཙུགས་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_C)

en: Match Only Cached Articles
dz: འདྲ་མཛོད་ནང་བཙུགས་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་

en: Match Only _Complete Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་ཡོངས་རྫོགས་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_C)

en: Match Only Complete Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་ཡོངས་རྫོགས་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་

en: Match Only _My Articles
dz: ངེ་གི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_M)

en: Match Only _Watched Articles
dz: བལྟ་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_W)

en: Match Only Watched Articles
dz: བལྟ་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
dz: ༩༩༩༩ གི་སྐུགས་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(བལྟ་ཡོདཔ་)(_W)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
dz: ༥༠༠༠...༩༨ ཀྱི་སྐུགས་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(མཐོ་བ་)(_H)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
dz: ༡...༤༩༩༩ གི་སྐུགས་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(འབྲིང་)(_M)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
dz: ༠ གྱི་སྐུགས་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(སྤྱིར་བཏང་)(_N)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
dz: -༩༩༩༨...-༡ གི་སྐུགས་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(དམའ་བ་)(_L)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
dz: -༩༩༩༩ གི་སྐུགས་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(སྣང་མེད་བཞག་ཡོདཔ་)(_I)

en: Show Matching _Articles
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཚུ་སྟོན་(_A)

en: Show Matching Articles' _Threads
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཀྱི་ཐེརེཌིསི་སྟོན་(_T)

en: Show Matching Articles' _Subthreads
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་པའི་རྩོམ་བྲིས་ཀྱི་ཡན་ལག་ཐེེརེཌིསི་སྟོན་(_S)

en: Subject
dz: དོན་ཚན་

en: From
dz: ལས་

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས་

en: Newsgroups
dz: གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་

en: Followup-To
dz: ཤུལ་དཔྱད་འབད་ནི་

en: Reply-To
dz: ལན་གསལ་འབད་ནི་

en:  from
dz: ལས་

en:  at
dz: ལུ་

note: update the titlebar
en: Pan
dz: པེན་

en: Get the last N _days' headers:
dz: མཇུག་ལུ་ཡོད་པའི་ཨེན་ ཉིན་མའི་མགོ་ཡིག་ཚུ་ལེན་:(_d)

en: Get _new headers
dz: མགོ་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་ལེན་(_n)

en: Get _all headers
dz: མགོ་ཡིག་ཆ་མཉམ་ ལེན་(_a)

en: Get the _latest N headers:
dz: མཐའ་མཇུག་གི་ ཨེན་ མགོ་ཡིག་ཚུ་ལེན་:(_l)

en: Action
dz: བྱ་བ་

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་

en: Baltic
dz: བཱལ་ཊིཀ་

en: Central European
dz: དབུས་ཕྱོགས་ ཡུ་རོ་པི་ཡཱན་

en: Cyrillic
dz: སི་རི་ལིཀ་

en: Greek
dz: གིརིཀ་

en: Japanese
dz: ཇ་པ་ནིསི་

en: Korean
dz: ཀོ་རི་ཡཱན་

en: Turkish
dz: ཊར་ཀིཤ་

en: Unicode
dz: ཡུ་ནི་ཀོཌི་

en: Subscribed Groups
dz: མཁོ་མངགས་འབད་ཡོད་པའི་སྡེ་ཚན་ཚུ་

en: Other Groups
dz: སྡེ་ཚན་གཞན་

en: Name
dz: མིང་

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
dz: ཞུན་དག་|གནས་བསྐྱོད་གསལ་སྡུད་ནང་ གསལ་སྡུད་ཅིག་ཡང་ངེས་འཛིན་མ་འབད་བར་ཡོདཔ་

en: Pan: Group Preferences
dz: པེན་: སྡེ་ཚན་གྱི་དགའ་གདམ་ཚུ་

en: Properties for %s
dz: %s  གི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Character _encoding:
dz: ཡིག་འབྲུ་ ཨེན་ཀོ་ཌིང་:(_e)

en: Directory for Saving Attachments
dz: མཉམ་སྦྲགས་སྲུང་ནིའི་སྣོད་ཐོ་

en: Directory for _saving attachments:
dz: མཉམ་སྦྲགས་སྲུང་ནིའི་སྣོད་ཐོ་:

en: Posting _profile:
dz: གནས་བསྐྱོད་ གསལ་སྡུད་:(_p)

en: Open the Task Manager
dz: ལས་ཀ་འཛིན་སྐྱོང་པ་ ཁ་ཕྱེ་

en: Open the Event Log
dz: བྱུང་ལས་དྲན་དེབ་ ཁ་ཕྱེ་

en: Save NZB's Files
dz: ཨེན་ཛེཌ་བི་གི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྲུངས་

en: Unable to supersede article.
dz: རྩོམ་བྲིས་ཚབ་བཙུག་འབད་མི་ཚུགས།

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཁྱོད་ཀྱི་གནས་བསྐྱོད་ག་དང་ཡང་མཐུན་སྒྲིག་མིན་འདུག

en: Revise and send this article to replace the old one.
dz: རྙིངམོ་གི་ཚབ་མ་བཙུག་ནི་གི་དོན་ལས་ རྩོམ་བྲིས་འདི་ བསྐྱར་ཞིབ་འབད་དེ་གཏང་།

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་!  བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ནུས་པ་འཐོབ་ནི་ལུ་ དུས་ཚོད་འགོར་འོང་།

en: Unable to cancel article.
dz: རྩོམ་བྲིས་ ཆ་མེད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་སར་བར་ལུ་ གཞན་མི་འདི་ཆ་མེད་གཏང་ནི་གི་དོན་ལུ་ རྩོམ་བྲིས་འདི་གཏང་།

en: _1. Group Pane
dz: 1. སྡེ་ཚན་པེན་(_1)

en: _2. Header Pane
dz: 2. མགོ་ཡིག་ པེན་(_2)

en: _3. Body Pane
dz: 3. མ་གཟུགས་ པེན་(_3)

en: Message-ID
dz: འཕྲིན་དོན་-ཨའི་ཌི་

en: Lines
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་

en: Bytes
dz: བཱའིཊིསི་ཀ

en: Offline
dz: ཨཱོཕ་ལ་ཡིན་

en: No Connections
dz: མཐུད་ལམ་མེད་

en: Connecting
dz: མཐུད་དོ་

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
dz: %s: %d ལས་མེད་  %d ཤུགས་ལྡན་ @ %.1f་KiBps

en: No Tasks
dz: ལས་མེད་

en: Tasks
dz: ལས་ཀ་

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
dz: %lu ལས་ཀ་ཚུ་ %s, %.1f KiBps, ཨི་ཊི་ཨེ་ %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
dz: པེན་འདི་ད་ལྟོ་ཨཱོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན་པས། "File|Event Log" ལུ་བལྟ་སྟེ་དཀའ་ངལ་འདི་སེལ་ དེ་ལས་ འཕྲོ་མཐུད་ནི་ལུ་ "File|Work Online" ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: Subject or Author
dz: དོན་ཚན་ ཡང་ན་ རྩོམ་པ་པོ་

en: Author
dz: རྩོམ་པ་པོ་

en: Score
dz: སྐུགས་

en: Save Event List
dz: བྱུང་ལས་ཐོ་ཡིག་ སྲུངས་

en: Pan: Events
dz: པེན་: བྱུང་ལས་

en: Message
dz: འཕྲིན་དོན་

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
dz: པེན་ལུ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་མི་འདི་ལུ་ བཀྲིན་ཆེ་!
     
    གནས་ཚུལ་ལྷག་ནི་འགོ་བཙུག་དགོ་པ་ཅིན་ དང་པ་ར་ སར་བར་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
dz: འཛོལ་བ་: --no-gui ཨེན་ཛེཌི་བི་ཡིག་སྣོད་ ཡང་ན་ གནས་ཚུལ་ཚུ་མེད་པའི་སྒོ་ལས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ་:འཕྲིན་དོན་-ཨའི་ཌི།

en: Pan %s started
dz: པེན་ %s འགོ་བཙུགས་ཡོདཔ་

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
dz: ཨེན་ཛེཌི་བི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་སྦེ་ལག་ལེན་མ་འཐབ་པའི་ཧེ་མ་ པེན་གྱི་གནས་ཚུལ་སར་བར་ཚུ་ རིམ་སྒྲིག་འབད་གནང་།

en: Error setting spellchecker: %s
dz: སྡེབ་དཔྱོདཔ་སྒྲིག་སྟངས་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་: %s

en: _Profile
dz: གསལ་སྡུད་(_P)

en: Set Editor
dz: ཞུན་དགཔ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: _Send Article
dz: རྩོམ་བྲིས་གཏང་(_S)

en: Send Article Now
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ད་ལྟོ་ར་ གཏང་

en: Sa_ve Draft
dz: ཟིན་བྲིས་སྲུངས་(_v)

en: Save as a Draft for Future Posting
dz: མ་འོངས་པའི་གནས་བསྐྱོད་ཀྱི་དོན་ལས་ ཟིན་བྲིས་སྦེ་སྲུངས་

en: _Open Draft...
dz: ཟིན་བྲིས་ཁ་ཕྱེ་་་་(_o)

en: Open an Article Draft
dz: རྩོམ་བྲིས་ཟིན་བྲིས་ ཁ་ཕྱེ་

en: _Rot13
dz: རོཊ་༡༣ (_R)

en: Rot13 Selected Text
dz: རོཊ་༡༣ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག་

en: Run _Editor
dz: ཞུན་དགཔ་གཡོག་བཀོལ་(_E)

en: _Wrap Text
dz: ཚིག་ཡིག་ལོག་མཚམས་བཟོ་(_W)

en: Check _Spelling
dz: ཡིག་སྡེབ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་(_S)

en: Your changes will be lost!
dz: ཁྱོད་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་!

en: Close this window and lose your changes?
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་ཁ་བསྡམ་ཏེ་ ཁྱོད་རའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་བྱང་སྟོར་ཤོར་བཅུག་ནི་ཨིན་ན་?

en: There were problems with this post.
dz: འགྲེམ་སྐྱེལ་འདི་ལུ་ དཀའ་ངལ་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: Go Back
dz: ལོག་འགྱོ་

en: Post Anyway
dz: ག་དེ་འབད་རུང་ འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
dz: འཕྲིན་དོན་འདི་གིས་ ཡིག་འབྲུའི་ཆ་ཚན་ '%s' ནང་གསལ་བཀོད་མ་འབད་བའི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ནང་ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན་-དེ་ཡང་ '%s' ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་འོས་འབབ་ཡོདཔ་ཨིན་

en: Go _Online
dz: ཨཱོན་ལ་ཡིན་ཐོག་ལུ་སྡོད་(_O)

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
dz: གནས་བསྐྱོད་གསལ་སྡུད་འདི་གི་དོན་ལུ་ གནས་བསྐྱོད་སར་བར་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས།
    ཞུན་དག་|འཛིན་སྐྱོང་གནས་བསྐྱོད་གསལ་སྡུད་ལས་བརྒྱུད་དེ་ ཞུན་དག་འབད་གནང་།

en: Pan is Offline.
dz: པེན་འདི་ ཨཱོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན།

en: Go online to post the article?
dz: རྩོམ་བྲིས་འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ནི་ལུ་ ཨཱོན་ལ་ཡིན་སྦེ་སྡོད་ནི་ཨིན་ན་?

en: Error opening temporary file
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་

en: Error writing article to temporary file: %s
dz: གནས་སྐབས་ཡིག་སྣོད་ལུ་བྲིས་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་: %s

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
dz: བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་ "external editor" མིང་དཔྱད་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་: %s(བརྡ་བཀོད་འདི་: %s ཨིན་མས་)

en: Error starting external editor: %s
dz: ཕྱིའི་ཞུན་དགཔ་འགོ་བཙུག་པའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་: %s

en: Open Draft Article
dz: ཟིན་བྲིས་རྩོམ་བྲིས་ ཁ་ཕྱེ་

en: Save Draft Article
dz: ཟིན་བྲིས་རྩོམ་བྲིས་ སྲུངས་

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
dz: མིང་རྟགས་བརྡ་བཀོད་ "%s": %s མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས་

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
dz: མིང་རྟགས་འདི་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ་ -༨ ལུ་གཞི་བསྒྱུར་འབད་མ་ཚུགས།

en: F_rom
dz: ལས་(_r)

en: _Subject
dz: དོན་ཚན་(_S)

en: _Newsgroups
dz: གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་(_N)

en: Follo_wup-To
dz: བཤུལ་དཔྱད་འབད་(_w)

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
dz: ཁྱོད་ཀྱི་འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ལུ་ལན་གསལ་འབདཝ་ཨིན་པའི་གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་འདི་འགྱོ་དགོཔ་ཨིན། དེ་ཡང་ མགོ་ཡིག་ "Newsgroups" ལས་ སོར་སོ་ཨིན་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་དགོཔ་ཨིན།
    
    ལན་གསལ་ཆ་མཉམ་ཁྱོད་རའི་གློག་འཕྲིན་ག་བྱང་ལུ་ ཁ་ཕྱོགས་གཏད་དགོ་པ་ཅིན་  "Followup-To: poster" ལག་ལེན་འཐབ་

en: _Reply-To
dz: ལན་གསལ་འབད་(_R)

en: The email account where mail replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "From" header.
dz: ཡིག་འཕྲིན་གྱིས་ ཁྱོད་ཀྱི་འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ལུ་ལན་གསལ་འབདཝ་ཨིན་པའི་གློག་འཕྲིན་རྩིས་ཐོ་འདི་ འགྱོ་དགོཔ་ཨིན། དེ་ཡང་ མགོ་ཡིག་ "From" ལས་ སོར་སོ་ཨིན་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་དགོཔ་ཨིན།

en: _Custom Headers
dz: སྲོལ་སྒྲིག་མགོ་ཡིག་(_C)

en: Add "_User-Agent" header
dz: "_User-Agent" མགོ་ཡིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Post Article
dz: རྩོམ་བྲིས་འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་

en: _Message
dz: འཕྲིན་དོན་(_M)

en: More _Headers
dz: མགོ་ཡིག་ལེ་ཤ་(_H)

en: On %d, %n wrote:
dz: %d གུ་ %n གིས་བྲིས་ཡོདཔ་:

en: Couldn't parse %s color "%s"
dz: %s ཚོས་གཞི་ "%s" མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས་

en: Use GNOME Preferences
dz: ཇི་ནོམ་ དགའ་གདམ་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ་

en: Use KDE Preferences
dz: ཀེ་ཌི་ཨི་ དགའ་གདམ་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ་

en: Use OS X Preferences
dz: ཨོ་ཨེསི་ ཨེགསི་ དགའ་གདམ་ཚུ་

en: Use Windows Preferences
dz: སྒོ་སྒྲིག་དགའ་གདམ་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ་

en: Custom Command:
dz: སྲོལ་སྒྲིག་བརྡ་བཀོད་:

en: State
dz: གནས་ལུགས་

en: Enabled
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོདཔ་

en: Column Name
dz: ཀེར་ཐིག་མིང་

en: Pan: Preferences
dz: པེན་: དགའ་གདམ་ཚུ་

en: Mouse
dz: མཱའུསི་

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
dz: ཨེབ་གཏང་རྐྱང་པ་གིས་ ཤུགས་ལྡན་བཟོཝ་ཨིན་ སེལ་འཐུ་འབད་ནིའི་ཚབ་ལུ་ སྡེ་ཚན་ཚུ་(_g)

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
dz: ཨེབ་གཏང་རྐྱང་པ་གིས་ ཤུགས་ལྡན་བཟོཝ་ཨིན་ སེལ་འཐུ་འབད་ནིའི་ཚབ་ལུ་ རྩོམ་བྲིས་ཚུ་(_a)

en: Groups
dz: སྡེ་ཚན་ཚུ་

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
dz: མཁོ་མངགས་འབད་ཡོད་པའི་སྡེ་ཚན་ནང་གི་ འགོ་བཙུག་སྐབས་ མགོ་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་ལེན་(_s)

en: Get new headers when _entering group
dz: སྡེ་ནང་འཛུལ་བའི་ཚེ་ མགོ་ཡིག་གསརཔ་ལེན་(_e)

en: Mark entire group _read when leaving group
dz: སྡེ་ཚན་བཀོག་བཞག་པའི་ཚེ་ སྡེ་ཚན་ལྷག་ནི་ཧྲིལ་བུ་སྦེ་རྟགས་བཀལ་(_r)

en: Mark entire group read before getting _new headers
dz: མགོ་ཡིག་གསརཔ་མ་འཐོབ་པའི་ཧེ་མ་ལས་ སྡེ་ཚན་ལྷག་ནི་ཧྲིལ་བུ་གུ་རྟགས་བཀལ་(_n)

en: E_xpand all threads when entering group
dz: སྡེ་ཚན་འཛུལ་བའི་སྐབས་ལུ་ ཐེརེཌིསི་ཆ་མཉམ་ རྒྱ་འཕར་བཟོ་(_x)

en: Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་

en: Space selects next article rather than next unread
dz: བར་སྟོང་གིས་ མ་ལྷགཔ་ཤུལ་མམ་གྱི་ཚབ་ལུ་ ཤུལ་མའི་རྩོམ་བྲིས་ སེལ་འཐུ་འབདཝ་ཨིན་

en: Smooth scrolling
dz: ཧུམ་ཁྱུག་ཁྱུག་ བཤུད་སྒྲིལ་འབད་དོ་

en: Clear article cache on shutdown
dz: སྒོ་བསྡམ་པའི་སྐབས་ལུ་ རྩོམ་བྲིས་འདྲ་མཛོད་བསལ་

en: _Behavior
dz: བྱ་སྤྱོད་(_B)

en: Pane Layout
dz: པེན་སྒྲིག་བཀོད་

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
dz: ༡=སྡེ་ཚན་ ༢=མགོ་ཡིག་ ༣=མ་གཟུགས་

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
dz: ༡=སྡེ་ཚན་ ༢=མ་གཟུགས་ ༣=མགོ་ཡིག་

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
dz: ༡=མགོ་ཡིག་ ༢=སྡེ་ཚན་ ༣=མ་གཟུགས་

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
dz: ༡=མགོ་ཡིག་ ༢=མ་གཟུགས་ ༣=སྡེ་ཚན་

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
dz: ༡=མ་གཟུགས་ ༢=སྡེ་ཚན་ ༣=མགོ་ཡིག་

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
dz: ༡=མ་གཟུགས་ ༢=མགོ་ཡིག་ ༣=སྡེ་ཚན་

en: Header Pane Columns
dz: མགོ་ཡིག་ པེན་ ཀེར་ཐིག་ཚུ་

en: _Headers
dz: མགོ་ཡིག་ཚུ་(_H)

en: Fonts
dz: ཡིག་གཟུགས་

en: Use custom font in Group Pane:
dz: སྡེ་ཚན་པེན་ནང་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་:

en: Use custom font in Header Pane:
dz: མགོ་ཡིག་པེན་ནང་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་:

en: Use custom font in Body Pane:
dz: མ་གཟུགས་པེན་ནང་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་:

en: Monospace font:
dz: མོ་ནོ་སིཔེསི་ཡིག་གཟུགས་:

en: _Fonts
dz: ཡིག་གཟུགས་ཚུ་(_F)

en: Header Pane
dz: མགོ་ཡིག་པེན་

en: Text:
dz: ཚིག་ཡིག་:

en: Background:
dz: རྒྱབ་གཞི་:

en: Scores of 9999 or more:
dz: ༩༩༩༩ ཡང་ན་ གཞན་ཡང་ལེ་ཤ་ཅིག་གི་སྐུགས་:

en: Scores from 5000 to 9998:
dz: ༥༠༠༠ ལས་ ༩༩༩༨ ཚུན་གྱི་སྐུགས་:

en: Scores from 1 to 4999:
dz: ༡ ལས་ ༤༩༩༩ ཚུན་གྱི་སྐུགས་:

en: Scores from -9998 to -1:
dz: -༩༩༩༩ ལས་ -༡ ཚུན་གྱི་སྐུགས་:

en: Scores of -9999 or less:
dz: -༩༩༩༩ ཡང་ན་ དེ་ལས་ཉུང་མི་གི་སྐུགས་:

en: Body Pane
dz: མ་གཟུགས་ པེན་

en: URL:
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་:

en: Signature:
dz: མིང་རྟགས་:

en: _Colors
dz: ཚོས་གཞི་(_C)

en: Preferred Applications
dz: དགའ་གདམ་ཅན་གྱི་གློག་རིམ་ཚུ་

en: Posting Profile
dz: གནས་བསྐྱོད་གསལ་སྡུད་

en: Profile Information
dz: གསལ་སྡུད་བརྡ་དོན་

en: _Profile Name:
dz: གསལ་སྡུད་མིང་:(_P)

en: Required Information
dz: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་བརྡ་དོན་

en: _Full Name:
dz: མིང་ཆ་ཚང་:(_F)

en: _Email Address:
dz: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་:(_E)

en: _Post Articles via:
dz: རྩོམ་བྲིས་འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་:(_P)

en: Signature
dz: མིང་རྟགས་

en: _Use a Signature
dz: མིང་རྟགས་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་(_U)

en: Signature File
dz: མིང་རྟགས་ཡིག་སྣོད་

en: Text File
dz: ཚིག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་

en: Text
dz: ཚིག་ཡིག་

en: Command
dz: བརྡ་བཀོད་

en: Optional Information
dz: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་བརྡ་དོན་

en: Message-ID _Domain Name:
dz: འཕྲིན་དོན་-ཨའི་ཌི་ ཌོ་མཱེན་མིང་:(_D)

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
dz: འཕྲིན་དོན་-ཨའི་ཌིའི་ཚབ་ལུ་ %i 
    རྩོམ་པ་པོ་དང་ཁ་བྱང་གི་ཚབ་ལུ་ %a
    རྩོམ་པ་པོའི་མིང་ཚབ་ལུ་%n 
    ཚེས་གྲངས་ཀྱི་ཚབ་ལུ་%d

en: _Attribution:
dz: ཁྱད་ཆོས་:(_A)

en: E_xtra Headers:
dz: མགོ་ཡིག་ཐེབས་:(_x)

en: Invalid email address.
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་།

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
dz: joe@somewhere.org གི་ཁ་བྱང་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་གནང་

en: New Profile
dz: གསལ་སྡུད་གསརཔ་

en: Posting Profiles
dz: གནས་བསྐྱོད་གསལ་སྡུད་

en: Profiles
dz: གསལ་སྡུད་

en: Add to the queue sorted by date posted
dz: ཚེས་གྲངས་ཀྱིས་ འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ཡོད་པའི་ མི་གྲལ་ལུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add to the front of the queue
dz: མི་གྲལ་གདོང་ཁར་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add to the back of the queue
dz: མི་གྲལ་རྒྱབ་ཁར་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: _Location:
dz: གནས་ཁོངས་:(_L)

en: Save Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་སྲུངས་

en: _Group's path: %s
dz: སྡེ་ཚན་གྱི་འགྲུལ་ལམ་: %s(_G)

en: _Priority:
dz: གཙོ་རིམ་:(_P)

en: Save attachments
dz: མཉམ་སྦྲགས་སྲུངས་

en: Save text
dz: ཚིག་ཡིག་སྲུངས་

en: Pan: Save Articles
dz: པེན་: རྩོམ་བྲིས་སྲུངས་

en: _Action:
dz: བྱ་བ་:(_A)

en: is more than
dz: མངམ་ཨིན་

en: is at most
dz: མང་ཤོས་ཅིག་

en: increase the article's score by
dz: རྩོམ་བྲིས་སྐུགས་ཚད་ ཡར་འཕར་བཟོ་

en: decrease the article's score by
dz: རྩོམ་བྲིས་སྐུགས་ཚད་ མར་ཕབ་བཟོ་

en: set the article's score to
dz: རྩོམ་བྲིས་སྐུགས་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: watch the article (set its score to 9999)
dz: རྩོམ་བྲིས་ལུ་ལྟ་(༩༩༩༩ ལུ་སྐུགས་གཞི་སྒྲིག་འབད་)

en: ignore the article (set its score to -9999)
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་(-༩༩༩༩ ལུ་སྐུགས་གཞི་སྒྲིག་འབད་)

en: References
dz: གཞི་བསྟུན་ཚུ་

en: Line Count
dz: གྲལ་ཐིག་གྱང་ཁ་

en: Byte Count
dz: བཱའིཊི་གྱང་ཁ་

en: Crosspost Group Count
dz: ཀོརོསི་པོསཊི་ སྡེ་ཚན་ གྱང་ཁ་

en: Age (in days)
dz: ལོ་(ཉིནམ་ནང་)

en: for the next month
dz: ཤུལ་མའི་ཟླཝ་ལུ་

en: for the next six months
dz: ཤུལ་མའི་ཟླཝ་དྲུག་གི་དོན་ལུ་ལུ་

en: forever
dz: རྟག་པར་

en: contains
dz: ནང་ན་ཡོདཔ་

en: doesn't contain
dz: ནང་ན་མེདཔ་

en: is
dz: འདི་

en: isn't
dz: མེན་

en: starts with
dz: འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན་

en: ends with
dz: མཇུག་བསྡུཝ་ཨིན་

en: matches regex
dz: རི་ཇེགསི་མཐུན་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན་

en: Another rule already sets this article's score.
dz: ལམ་ལུགས་གཞན་མི་འདི་གིས་ ཧེ་མ་ལས་ རྩོམ་བྲིས་པའི་སྐུགས་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: You may want to go back or delete the old rule.
dz: ཁྱོད་ ཡང་ཅིན་ལོག་འགྱོ་དགོ་མནོ་དོ་འོང་ ཡང་ཅིན་ ལམ་ལུགས་རྙིངམོ་འདི་བཏོན་གཏང་དགོ་མནོ་དོ་འོང་།

en: Add and Re_score
dz: ཁ་སྐོང་འབད་ཞིནམ་ལས་ སྐུགས་ལོག་རྩིས་(_s)

en: New Scoring Rule
dz: སྐུགས་ཀྱི་ལམ་ལུགས་གསརཔ་

en: If the group name
dz: སྡེ་ཚན་མིང་འདི་

en: And the article's
dz: རྩོམ་བྲིས་ཀྱི་

en: Close and Re_score
dz: ཁ་བསྡམ་ནི་དང་སྐུགས་ལོག་རྩིས་ནི་(_s)

en: File %s, Lines %d - %d
dz: ཡིག་སྣོད་ %s གྲལ་ཐིག་ %d - %d

en: Pan: Article's Scores
dz: པེན་: རྩོམ་བྲིས་པའི་སྐུགས་

en: Add
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: New Score
dz: སྐུགས་གསརཔ་

en: Criteria
dz: ཁྱད་ཚད་

en: Add a New Scoring Rule
dz: སྐུགས་ཀྱི་ལམ་ལུགས་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Remove the Selected Scoring Rule
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་སྐུགས་ཀྱི་ལམ་ལུགས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Please specify the server's address.
dz: སར་བར་གྱི་ཁ་བྱང་ གསལ་བཀོད་འབད་གནང་།

note: create the dialog
en: Add a Server
dz: སར་བར་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Edit a Server's Settings
dz: སར་བར་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་ཅིག་ ཞུན་དག་འབད་

en: Location
dz: གནས་ཁོངས་

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com"
dz: གནས་ཚུལ་སར་བར་གྱི་ཁ་བྱང་ངོ་མ་ དཔེར་ན་ "news.mynewsserver.com"

en: _Address:
dz: ཁ་བྱང་:(_A)

en: The news server's port number.  Typically 119.
dz: སར་བར་གསརཔ་གི་འདྲེན་ལམ་ཨང་། དབྱེ་བ་ ༡༡༩ སྦེ།

en: Por_t:
dz: འདྲེན་ལམ་:(_t)

en: Login (if Required)
dz: ནང་བསྐྱོད་(དགོཔ་ཡོད་པ་ཅིན་)

en: _Username:
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་:(_U)

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
dz: སར་བར་འདྲི་བའི་སྐབས་ལུ་བྱིན་མི་ ལག་ལེན་པའི་མིང་། ཁྱོད་ཀྱི་སར་བར་ལུ་ བདེན་བཤད་དགོཔ་མེད་པ་ཅིན་ འདི་ས་སྟོང་འབད་བཞག་རུང་བཏུབ།

en: _Password:
dz: ཆོག་ཡིག་:(_P)

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
dz: སར་བར་འདྲི་བའི་སྐབས་ལུ་བྱིན་མི་ ཆོག་ཡིག ཁྱོད་ཀྱི་སར་བར་ལུ་ བདེན་བཤད་དགོཔ་མེད་པ་ཅིན་ འདི་ས་སྟོང་འབད་བཞག་རུང་བཏུབ།

en: Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་

en: Connection _Limit:
dz: མཐུད་ལམ་ཚད་:(_L)

en: After Two Weeks
dz: བདུན་ཕྲག་གཉིས་ཀྱི་ཤུལ་ལས་

en: After One Month
dz: ཟླཝ་གཅིག་གི་ཤུལ་ལས་

en: After Two Months
dz: ཟླཝ་གཉིས་ཀྱི་ཤུལ་ལས་

en: Never Expire Old Articles
dz: རྩོམ་བྲིས་རྙིངམ་ཚུ་ ནམ་ཡང་དུས་ཡོལ་མི་འབྱུང་

en: E_xpire Old Articles:
dz: རྩོམ་བྲིས་རྙིངམོ་ཚུ་ དུས་ཡོལ་འབྱུང་བ་:(_x)

en: Primary
dz: གཞི་རིམ་

en: Fallback
dz: གློ་བུར་རྒྱབ་ཐག་

en: Server Rank:
dz: སར་བར་གོ་རིམ་:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
dz: གློ་བུར་རྒྱབ་ཐག་གི་སར་བར་ཚུ་ རྩོམ་བྲིས་ཀྱི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཨིནམ་ད་ དེ་ཚུ་གཞི་རིམ་ཚུ་ནང་ལས་མི་ཐོབ། ཐུན་མོང་དུ་ སར་བར་སྟོང་མ་ཚུ་གཞི་རིམ་དང་ མཁོ་མངགས་སར་བར་ཚུ་ གློ་བུར་རྒྱབ་ཐག་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ་དགོ

en: Really delete "%s"?
dz: ཐད་རི་འབའ་རི་ "%s" འདི་བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

note: dialog
en: Servers
dz: སར་བར་ཚུ་

en: Remove a Server
dz: སར་བར་ཅིག་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
dz: པེན་: ལས་ཀ་ཚུ་ (%d གྲལ་ཞུགས་ %d གཡོག་བཀོལ་ནི་ %d བཀག་ཡོདཔ་)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
dz: པེན་: ལས་ཀ་ཚུ་ (%d གྲལ་ཞུགས་, %d གཡོག་བཀོལ་ནི་)

en: Pan: Tasks
dz: པེན་: ལས་ཀ་ཚུ་

en: %lu selected, %s
dz: %lu སེལ་འཐུ་འབད་ཡོདཔ་ %s

en: Running
dz: གཡོག་བཀོལ་དོ

en: Decoding
dz: ཌི་ཀོཌིང་

en: Queued for Decode
dz: ཌི་ཀོཌི་གི་དོན་ལུ་མི་གྲལ

en: Queued
dz: མི་གྲལ་བཙུགས་ཡོདཔ་

en: Stopped
dz: བཀག་ཡོདཔ་

en: Removing
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ་

en: %d%% Done
dz: %d%% འབད་ཡི་

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
dz: %d:%02d:%02d ལྷག་ལུས་ (%d @ %lu KiB/s

en: _Online
dz: གློ་ཐོག་(_O)

en: Restart Tasks
dz: ལས་ཀ་ ལོག་འགོ་བཙུགས་

en: Stop Tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ་ བཀག་

en: Delete Tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ་ བཏོན་གཏང་

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་འགོ་བཙུགསཔ་ད་ འཛོལ་བ་: %s (བརྡ་བཀོད་འདི་: %sཨིན་པས་)

en: Couldn't save file "%s": %s
dz: ཡིག་སྣོད་ "%s": %s སྲུངས་མ་ཚུགས་

en: Error initializing uulib
dz: uulib འགོ་བཙུག་པའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་

en: Error reading from %s: %s
dz: %s ལས་ལྷག་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་: %s

en: Saved "%s"
dz: "%s" སྲུངས་ཡོདཔ་

en: Error saving "%s":
    %s.
dz: "%s"སྲུང་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་:
    %s.

en: Decoding %s
dz: %s ཌི་ཀོཌིང

en: %s requires a username, but none is set.
dz: %s ལུ་ ལག་ལེན་པའི་མིང་ཅིག་དགོཔ་ཨིན་མས་ དེ་འབདཝ་ད་ ཅི་ཡང་མིན་འདུག

en: %s requires a password, but none is set.
dz: %sལུ་ ཆོག་ཡིག་ཅིག་དགོཔ་ཨིན་རུང་ ཅི་ཡང་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
dz: "%s" འདི་ %sལུ་ གཏང་མི་འདི་ འཛོལ་བ་སྦེ་ལོག་ཡོདཔ་: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
dz: "%s" ལས་ %s ལུ་བཏང་མི་གིས་ ངོས་འཛིན་མ་འབད་བའི་ལན་གསལ་ལོག་ཡོདཔ་: "%s"

en: Unable to connect to "%s"
dz: "%s" ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས་

en: Error connecting to "%s"
dz:  "%s" ལུ་མཐུད་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་

en: Unknown Error
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛེོལ་བ་

en: Saving %s
dz: %s སྲུང་དོ་

en: Reading %s
dz: %s ལྷག་དོ་

en: Getting group list from "%s"
dz: "%s" ལས་ སྡེ་ཚན་ཐོ་ཡིག་ལེན་དོ་

en: Fetched %lu Groups
dz: ལེན་ཡོད་པའི་སྡེ་ཚན་ %lu

en: Posting "%s"
dz: གནས་བསྐྱོད་"%s"

en: Getting all headers for "%s"
dz: "%s" ལུ་ མགོ་ཡིག་ཆ་མཉམ་ལེན་དོ་

en: Getting new headers for "%s"
dz: "%s" ལུ་ མགོ་ཡིག་གསརཔ་ལེན་དོ་

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
dz: "%s" ལུ་ དཔེ་ཚད་མགོ་ཡིག་ཚུ་

en: %s (%lu parts, %lu articles)
dz: %s (ཡན་ལག་ %lu  རྩོམ་བྲིས་ %lu )

en: article doesn't have attachments
dz: རྩོམ་བྲིས་ལུ་ མཉམ་སྦྲགས་མིན་འདུག

en: the article has attachments
dz: རྩོམ་བྲིས་ལུ་ མཉམ་སྦྲགས་འདུག་

en: the article isn't cached locally
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཉེ་གནས་ཀྱི་ཐོག་ལས་ འདྲ་མཛོད་ནང་མ་བཙུགས་པ་བཞག་ཡོདཔ་

en: the article is cached locally
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཉེ་གནས་ཀྱི་ཐོག་ལས་ འདྲ་མཛོད་ནང་བཙུགས་ཡོདཔ་

en: the article wasn't posted by you
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཁྱོད་ཀྱིས་ འགྲེམ་སྐྱེལ་མ་འབདཝ་ཨིན་མས་

en: the article was posted by you
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཁྱོད་ཀྱིས་ འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་མས་

en: the article has been read
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ལྷག་ཡོདཔ་

en: the article hasn't been read
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་མ་ལྷག་པ་ཡོདཔ་

en: the article is less than %ld bytes long
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་  བཱའིཊིསི་%ld ལས་ཐུང་ཀུ་ཡོདཔ་

en: the article is at least %ld bytes long
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་  ཉུང་མཐའ་ བཱའིཊིསི་%ld དེ་ཅིག་རིངམོ་ཡོད་

en: the article is less than %ld lines long
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་  གྲལ་ཐིག་ %ld ལས་ཐུང་ཀུ་ཡོདཔ་

en: the article is at least %ld lines long
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཉུང་མཐའ་ གྲལ་ཐིག་%ld དེ་ཅིག་ རིངམོ་ཡོད་

en: the article is less than %ld days old
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་  ཉིམ་%ld ལས་ཐུང་ཀུ་ཨིན་པས་

en: the article is at least %ld days old
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཉུང་མཐའ་ ཉིམ་%ld དེ་ཅིག་སོང་ཡོདཔ་

en: the article was posted to less than %ld groups
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ %ld སྡེ་ཚན་ལས་ཉུང་མི་ལུ་ འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ཡོདཔ་

en: the article was posted to at least %ld groups
dz: རྩོམ་བྲིས་འདི་ ཉུང་མཐའ་ སྡེ་ཚན་%ld ལུ་འགྲེམ་སྐྱེལ་འབད་ནུག

en: the article's score is less than %ld
dz: རྩོམ་བྲིས་ཀྱི་སྐུགས་འདི་ %ld ལས་ཉུངམ་ཨིན་

en: the article's score is %ld or higher
dz: རྩོམ་བྲིས་ཀྱི་སྐུགས་འདི་ %ld དང་ ཡང་ན་ དེ་ལས་མཐོཝ་ཨིན་

en: %s doesn't contain "%s"
dz: %s ནང་ལུ་  "%s" མིན་འདུག་

en: %s isn't "%s"
dz: %s འདི་ "%s" མེན་པས་

en: %s doesn't begin with "%s"
dz: %s འདི་ "%s" དང་གཅིག་ཁར་ འགོ་མི་བཙུག་

en: %s doesn't end with "%s"
dz: %s འདི་ "%s" དང་གཅིག་ཁར་ མཇུག་མི་བསྡུ་

en: %s doesn't match the regex "%s"
dz: %s འདི་ རི་ཇིགསི་ "%s" དང་མི་མཐུན་སྒྲིག་མི་འབད་

en: %s contains "%s"
dz: %s ནང་ "%s" མེད་

en: %s is "%s"
dz: %s འདི་ "%s" ཨིན་

en: %s begins with "%s"
dz: %s འདི་ "%s"གིས་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན་

en: %s ends with "%s"
dz: %s འདི་ "%s"གིས་ མཇུག་བསྡུཝ་ཨིན་

en: %s matches the regex "%s"
dz: %s འདི་ རི་ཇིགསི་ "%s" དང་མཐུན་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན་

en: Any of these tests fail:
dz: བརྟག་ཞིབ་འདི་ཚུ་ལས་ གཅིག་ལུ་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་འོང་:

en: All of these tests pass:
dz: བརྟག་ཞིབ་འདི་ཚུ་ལས་ གཅིག་འདི་མཐའ་འཁྱོལ་འོང་:

en: None of these tests pass:
dz: བརྟག་ཞིབ་ཚུ་ལས་ ཅིག་གིས་ཡང་མཐར་མི་འཁྱོལ་:

en: Any of these tests pass:
dz: བརྟག་ཞིབ་གང་རུང་ མཐར་འ་ཁྱོལ་པ་:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
dz: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་མ་བྱིན་ ཌོ་མཱེན་ "%s" དང་གཅིག་ཁར་ འཕྲིན་དོན་-ཨའི་ཌི་བཟོ་བཏོན་འབད་ནི་

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
dz: ཉེན་བརྡ་: ལན་གསལ་འདི་ འགྲེམ་སྐྱེལ་ལེགས་ཤོམ་འབད་ཡོདཔ་སྦེ་མཐོང་མས།

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
dz: ཉེན་བརྡ་: མིང་རྟགས་རྟགས་བཀོད་པ་འདི་ "-- " མེན་པར་  "--" ཨིན་དགོ

en: Warning: Signature prefix with no signature.
dz: ཉེན་བརྡ་: མིང་རྟགས་མེད་པའི་མིང་རྟགས་སྔོན་ཚིག

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
dz: ཉེན་བརྡ་: མིང་རྟགས་འདི་ གྲལ་ཐིག་བཞི་ལས་རིངམོ་ཨིན།

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
dz: ཉེན་བརྡ་: མིང་རྟགས་འདི་ ཡིག་འབྲུ་ ༨༠ ལས་རྒྱ་སྦོམ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Error: Message is empty.
dz: འཛོལ་བ་: འཕྲིན་དོན་འདི་སྟོངམ་ཨིན་པས།

en: Warning: The message is entirely quoted text!
dz: ཉེན་བརྡ་: འཕྲིན་དོན་འདི་ ཧྲིལ་བུམ་སྦེ་འདྲེན་ཚིག་བཀོད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག་ཨིན་!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
dz: ཉེན་བརྡ་: འཕྲིན་དོན་འདི་ མང་ཤོས་ཅིག་འདྲེན་ཚིག་བཀོད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག་ཨིན།

en: Error: Message appears to have no new content.
dz: འཛོལ་བ་: འཕྲིན་དོན་འདི་ ནང་དོན་གསརཔ་མེད་པར་འབྱུངམ་ཨིན།

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
dz: ཉེན་བརྡ་: གནས་བསྐྱོད་གསལ་སྡུད་ཀྱི་སར་བར་གྱིས་ གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་ 
    	"%s" འདི་མི་མི་འབག
    	 སྡེ་ཚན་མིང་འདི་ བདེན་པ་ཅིན་ གསལ་སྡུད་ཚུ་ "From:"
    	གྲལ་ཐིག་ནང་སོར་བསྒྱུར་འབད་ ཡང་ན་ གསལ་སྡུད་འདི་ "Edit|Manage Posting Profiles" དང་གཅིག་ཁར་ ཞུན་དག་འབད།

en: Warning: Following-Up to too many groups.
dz: ཉེན་བརྡ་: སྡེ་ཚན་ལེ་ཤའི་བར་ ཤུལ་དཔྱད་འབད་ནི།

en: Error: No Subject specified.
dz: འཛོལ་བ་: དོན་ཚན་གསལ་བཀོད་མ་འབད་བར་ཡོདཔ།

en: Warning: Group "%s" is read-only.
dz: ཉེན་བརྡ་: སྡེ་ཚན་ "%s" འདི་གྲ་གྲིགས་ཨིན།

en: Error: Posting to a very large number of groups.
dz: འཛོལ་བ་: སྡེ་ཚན་མང་ཤོས་ཅིག་ནང་ གནས་བསྐྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Warning: Posting to a large number of groups.
dz: ཉེན་བརྡ་: སྡེ་ཚན་མང་ཤོས་ཅིག་ནང་ལུ་ གནས་བསྐྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
dz: ཉེན་བརྡ་: མགོ་ཡིག་ལུ་ཤུལ་དཔྱད་ གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བར་ སྐེདཔ་བཏོག་གནས་བསྐྱོད་འབད་ནི།

en: Error: Bad email address.
dz: འཛོལ་བ་: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་ བྱང་ཉེས།

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
dz: ཉེན་བརྡ་: གནས་ཚུལ་སྡེ་ཚན་མང་ཤོས་ར་ ཨེཅ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ འགྲེམ་སྐྱེལ་གུ་ཨོ་ཀྲོ་བསུམ་ཨིན།

en: Error: No Recipients.
dz: འཛོལ་བ་: ཐོབ་མཁན་མེད།

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
dz: %*.*s, གྲལ་ཐིག་ %d: རེ་འདུན་བསྐྱེད་ཡོད་པའི་ 'Expires: MM/DD/YYYY' ཡང་ན་ 'Expires: DD-MM-YYYY'.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
dz: %*.*s, གྲལ་ཐིག་ %d ནང་ལས་ དུས་ཡོལ་ཅན་གྱི་སྐུགས་རྙིངམོ་

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
dz: %*.*s, གྲལ་ཐིག་ %d: རེ་བ་མེད་པའི་གྲལ་ཐིག་ནང་ སྐུགས་ལྷག་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
dz: %lu སྐུགས་ཀྱི་ལམ་ལུགས་ཚུ་ %lu དབྱེ་ཚན་ནང་ལྷག་ "%s" ནང་ལས་

en: > [quoted text muted]
dz: > [འདྲེན་ཚིག་བཀོད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག་སྐད་མེདཔ་བཟོ་ཡོདཔ་]
