pan2 master - en to eo translation catalogue (122 entries)

en: Error opening directory: "%s": %s
eo: Eraro dum malfermado de dosierujo: "%s": %s

en: Unable to save "%s" %s
eo: Ne eblas konservi na "%s" %s

en: Error opening file "%s" %s
eo: Eraro dum malfermo de dosiero "%s": %s

en: Error reading file "%s": %s
eo: Eraro dum legado de dosiero "%s": %s

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
eo: Eraro dum legado de %s: nekonata grupo "%s"

en: Today %l:%M %p
eo: Hodiaŭ %l:%M %p

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _View
eo: _Vido

en: Filte_r
eo: Filt_rilo

en: _Go
eo: I_ri

en: _Actions
eo: _Agoj

en: G_roups
eo: G_ropoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Read Group
eo: _Legi gropon

en: Read Group
eo: Legi gropon

en: _Subscribe
eo: _Aboni

en: Subscribe
eo: Aboni

en: _Unsubscribe
eo: _Malaboni

en: Unsubscribe
eo: Malaboni

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Edit _Preferences
eo: Redakti _agordojn

en: Subject
eo: Temo

en: From
eo: De

en: Date
eo: Dato

en: Newsgroups
eo: Novaĵogrupoj

en: Reply-To
eo: Respondo-al

en:  from
eo: de

en: Copy _URL
eo: Kopii la _URL-on

en: Action
eo: Ago

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Arabic
eo: araba

en: Baltic
eo: balta

en: Central European
eo: mezeŭropa

en: Chinese
eo: ĉina

en: Cyrillic
eo: cirila

en: Greek
eo: greka

en: Hebrew
eo: hebrea

en: Japanese
eo: japana

en: Korean
eo: korea

en: Thai
eo: taja

en: Turkish
eo: turka

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Western European
eo: okcidenteŭropa

en: Western European, New
eo: okcidenteŭropa, nova

en: Traditional
eo: tradicia

en: Simplified
eo: simpligita

en: Ukrainian
eo: ukraina

en: Other...
eo: Alia...

en: Group
eo: Grupo

en: Other Groups
eo: Aliaj grupoj

en: Name
eo: Nomo

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Lines
eo: Linioj

en: Bytes
eo: Bajtoj

en: Offline
eo: Malkonektite

en: No Connections
eo: Neniu konekto

en: Connecting
eo: Konektante

en: No Tasks
eo: Neniu tasko

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Score
eo: Poentaro

en: Message
eo: Mesaĝo

en: _Profile
eo: _Profilo

en: Set Editor
eo: Agordi redaktilon

en: _Send Article
eo: _Sendi artikolon

en: Send Article Now
eo: Sendi artikolon nun

en: Go Back
eo: Reen

en: F_rom
eo: _De

en: _Subject
eo: _Temo

en: _Newsgroups
eo: _Novaĵogrupoj

en: _Reply-To
eo: _Respondo-al

en: _Message
eo: _Mesaĝo

en: State
eo: Stato

en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: Mouse
eo: Muso

en: Groups
eo: Grupoj

en: _Behavior
eo: _Konduto

en: _Headers
eo: _Kaplinioj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: _Fonts
eo: _Tiparoj

en: Text:
eo: Teksto:

en: Background:
eo: Fono:

en: URL:
eo: Retadreso:

en: Signature:
eo: Subskribo:

en: _Colors
eo: _Koloroj

en: Preferred Applications
eo: Preferitaj aplikaĵoj

en: _Profile Name:
eo: _Profilnomo:

en: _Full Name:
eo: _Tuta nomo:

en: _Email Address:
eo: R_etpoŝtadreso:

en: Signature
eo: Subskribo

en: _Use a Signature
eo: _Uzi subskribon

en: Text File
eo: Tekstdosiero

en: Text
eo: Teksto

en: Command
eo: Komando

en: New Profile
eo: Nova profilo

en: Profiles
eo: Profiloj

en: _Location:
eo: _Loko:

en: _Priority:
eo: _Prioritato:

en: Save text
eo: Konservi tekston

en: _Action:
eo: _Ago:

en: is more than
eo: estas pli ol

en: References
eo: Referencoj

en: forever
eo: ĉiam

en: contains
eo: enhavas

en: doesn't contain
eo: ne enhavas

en: is
eo: estas

en: isn't
eo: ne estas

en: starts with
eo: komencas per

en: ends with
eo: finas per

en: Add
eo: Aldoni

note: create the dialog
en: Add a Server
eo: Aldoni servilon

en: Location
eo: Loko

en: _Address:
eo: _Adreso:

en: Por_t:
eo: Por_do:

en: _Username:
eo: _Uzantonomo:

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: Settings
eo: Agordoj

note: dialog
en: Servers
eo: Serviloj

en: Stopped
eo: Haltigite

en: Removing
eo: Forigante

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro
