pan 1.2 - en to nb translation catalogue (335 entries)

en: Pan Newsreader
nb: Pan newsleser

en: Error opening directory: "%s": %s
nb: Feil under åpning av mappe: «%s»: %s

en: Unable to save "%s" %s
nb: Kan ikke lagre «%s» %s

en: Error opening file "%s" %s
nb: Feil under åpning av fil «%s» %s

en: Error reading file "%s": %s
nb: Feil under lesing av fil «%s»: %s

en: Skipping newsrc file for server "%s"
nb: Hopper over newsrc-fil for tjener «%s»

en: Expired %lu old articles from "%s"
nb: Fjernet %lu gamle artikler fra «%s»

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
nb: Formatet til filen «%s» støttes ikke, versjon: %d.
    Kjører du en gammel versjon av Pan ved en feiltagelse?

en: Loaded %lu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
nb: Lastet %lu artikler for «%s» på %.1f sekunder (%.0f per sekund)

en: Added %lu articles to %s.
nb: La til %lu artikler i «%s».

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
nb: Feil ved lesing fra %s: ukjent gruppe «%s»

en: Can't use regular expression "%s": %s
nb: Kan ikke bruke vanlig uttrykk «%s»: %s

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Layout
nb: _Utforming

en: _Group Pane
nb: _Gruppeområde

en: _Header Pane
nb: _Hodeområde

en: _Body Pane
nb: _Område for kropp

en: _View
nb: _Vis

en: _Go
nb: _Gå

en: _Actions
nb: H_andlinger

en: _Articles
nb: _Artikler

en: G_roups
nb: G_rupper

en: _Post
nb: _Publiser

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Read Group
nb: _Les gruppe

en: _Delete Selected Groups' Articles
nb: _Slett valgt gruppes artikler

en: Get New _Headers in Selected Groups
nb: _Hent nye artikkelhoder fra valgte grupper

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
nb: _Hent nye artikkelhoder fra abonnerte grupper

en: Get _Headers...
nb: _Hent artikkelhoder...

en: Refresh Group List
nb: Oppdaterer gruppeliste

en: _Subscribe
nb: _Abonner

en: _Unsubscribe
nb: _Kanseller

en: _Save Articles...
nb: _Lagre artikler...

en: _Import NZB Files...
nb: _Importer NZB-filer...

en: _Cancel Last Task
nb: _Avbryt siste oppgave

en: _Task Manager
nb: _Oppgavehåndterer

en: _Event Log
nb: H_endelseslogg

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Select _All Articles
nb: Velg _alle artikler

en: _Deselect All Articles
nb: Velg bort a_lle artikler

en: Add Su_bthreads to Selection
nb: Legg til _undertråder i utvalget

en: Add _Threads to Selection
nb: Legg til _tråder i utvalget

en: Add _Similar Articles to Selection
nb: _Legg til lignende artikler i utvalget

en: Select Article _Body
nb: Velg artikkel_kroppen

en: Edit _Preferences
nb: Rediger _brukervalg

en: Edit Selected _Group's Preferences
nb: Rediger brukervalg for valgt _gruppe

en: Edit P_osting Profiles
nb: Rediger pr_ofiler for publisering

en: Edit _News Servers
nb: Rediger _nyhetstjenere

en: Jump to _Group Tab
nb: Gå til _gruppefanen

en: Jump to _Header Tab
nb: Gå til _artikkelhodefanen

en: Jump to _Body Tab
nb: Gå til fanen for _kropp

en: _Rot13 Selected Text
nb: _Rot13 valgt tekst

en: Clear _Header Pane
nb: Tøm _hodeområde

en: Read Article
nb: Les artikkel

en: Show Article Information
nb: Vis informasjon om artikkel

en: Read _More
nb: Les _mer

en: Read _Back
nb: Les til_bake

en: Next _Unread Group
nb: Neste _uleste gruppe

en: Next _Group
nb: Neste _gruppe

en: Next _Unread Article
nb: Neste _uleste artikkel

en: Next _Article
nb: Neste _artikkel

en: Next _Watched Article
nb: Neste _observerte artikkel

en: Next Unread _Thread
nb: Neste uleste _tråd

en: Next Threa_d
nb: Neste trå_d

en: Pre_vious Article
nb: _Forrige artikkel

en: Previous _Thread
nb: Forrige _tråd

en: _Parent Article
nb: Artikkelens o_pphav

en: Ignore _Author
nb: Ignorer forfatter

en: _Watch Thread
nb: _Overvåk tråd

en: _Ignore Thread
nb: _Ignorer tråd

en: Cance_l Article...
nb: Avbryt artikke_l...

en: _Delete Article
nb: _Slett artikkel

en: _Mark Article as Read
nb: _Merk artikkel som lest

en: Mark Article as _Unread
nb: Merk artikkel som _ulest

en: _Post to Newsgroup
nb: _Publiser til nyhetsgruppe

en: _Followup to Newsgroup
nb: _Følg opp til nyhetsgruppe

en: _Pan Home Page
nb: Pan hjemmeside

en: _About
nb: _Om

en: _Thread Headers
nb: Flere rubrikker

en: _Wrap Article Body
nb: _Bryt meldingskroppen

en: Mute _Quoted Text
nb: Skjul _sitert tekst

en: Show All _Headers in Body Pane
nb: Vis alle _hoder i området for kroppen

en: _Work Online
nb: Ar_beid tilkoblet

en: Show _Toolbar
nb: Vis verk_tøylinje

en: Abbreviate Group Names
nb: Forkort gruppenavn

en: Subject
nb: Tittel

en: From
nb: Fra

en: Date
nb: Dato

en: Newsgroups
nb: Nyhetsgrupper

en: Followup-To
nb: Svargrupper:

en: Reply-To
nb: Svar-til

en:  from
nb:  fra

en:  at
nb:  kl

en: Copy _URL
nb: Kopier _URL

en: Get the _latest N headers:
nb: Hent de _siste N artikkelhodene:

en: Action
nb: Handling

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Central European
nb: Sentraleuropeisk

en: Chinese
nb: Kinesisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Western European
nb: Vesteuropeisk

en: Western European, New
nb: Vesteuropeisk, ny

en: Traditional
nb: Tradisjonell

en: Simplified
nb: Forenklet

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Visual
nb: Visuell

en: Character Encoding
nb: Tegnkoding

en: Other...
nb: Andre...

en: Other Groups
nb: Andre grupper

en: Name
nb: Navn

en: Character _encoding:
nb: T_egnkoding:

en: Directory for Saving Attachments
nb: Katalog for lagring av vedlegg

en: Directory for _saving attachments:
nb: Katalog for _lagring av vedlegg

en: Open the Task Manager
nb: Åpne køstyreren

en: Open the Event Log
nb: Åpne hendelsesloggen

en: Import NZB Files
nb: Importer NZB-filer

en: NZB Files
nb: NZB-filer

en: All Files
nb: Alle filer

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
nb: Vær tålmodig! Det vil ta tid før endringene tar effekt.

en: Message-ID
nb: Artikkel-ID

en: Lines
nb: Linjer

en: Bytes
nb: Byte

en: Offline
nb: Frakoblet

en: No Connections
nb: Ingen tilkoblinger

en: Connecting
nb: kobler til

en: No Tasks
nb: Ingen oppgaver

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Subject or Author
nb: Emne eller forfatter

en: Author
nb: Forfatter

en: Score
nb: Poengsum

en: Save Event List
nb: Lagre hendelseslisten

en: Pan: Events
nb: Pan: hendelser

en: Message
nb: Artikkel

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
nb: Takk for at du prøver Pan!
    
    Før du starter må du legge til en tjener.

en: Pan %s started
nb: Pan %s startet

en: Error setting spellchecker: %s
nb: Feil under setting av stavekontroll: %s

en: _Profile
nb: _Profil

en: Set Editor
nb: Sett redigeringsprogram

en: _Send Article
nb: _Send artikkel

en: Send Article Now
nb: Send artikkel nå

en: Set Character _Encoding...
nb: Sett t_egnkoding...

en: Sa_ve Draft
nb: La_gre skisse

en: _Open Draft...
nb: _Åpne skisse...

en: Rot13 Selected Text
nb: Rot13 valgt tekst

en: Run _Editor
nb: Kjør r_edigering

en: _Wrap Text
nb: _Bryt tekst

en: Check _Spelling
nb: Sjekk _staving

en: Your changes will be lost!
nb: Dine endringer vil gå tapt!

en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: Post Anyway
nb: Publiser uansett

en: Go _Online
nb: Start tilk_oblet modus

en: Pan is Offline.
nb: Pan er frakoblet.

en: Error opening temporary file
nb: Feil ved åpning av midlertidig fil

en: Error writing article to temporary file: %s
nb: Feil ved skriving av artikkel til midlertidig fil: %s

en: Error starting external editor: %s
nb: Feil ved oppstart av ekstern redigering: %s

en: F_rom
nb: F_ra

en: _Subject
nb: _Emne

en: _Newsgroups
nb: _Nyhetsgrupper

en: Mail _To
nb: E-post _til

en: Follo_wup-To
nb: _Oppfølging-til

en: _Reply-To
nb: _Svar-til

en: Post Article
nb: Publiser artikkel

en: _Message
nb: _Beskjed

en: On %d, %n wrote:
nb: Den %d, skrev %n:

en: Use GNOME Preferences
nb: Bruk brukervalg for GNOME

en: Use KDE Preferences
nb: Bruk brukervalg for KDE

en: Use OS X Preferences
nb: Bruk brukervalg for OS X

en: Use Windows Preferences
nb: Bruk brukervalg for Windows

en: Custom Command:
nb: Egendefinert kommando:

en: State
nb: Tilstand

en: Enabled
nb: Aktiv

en: Column Name
nb: Kolonnenavn

en: Pan: Preferences
nb: Pan: Brukervalg

en: Mouse
nb: Mus

en: Groups
nb: Grupper

en: Articles
nb: Artikler

en: Smooth scrolling
nb: Myk rulling

en: _Behavior
nb: _Oppførsel

en: Pane Layout
nb: Områdelayout

en: _Headers
nb: _Hoder

en: Fonts
nb: Skrifttyper

en: Use custom font in Group Pane:
nb: Bruk egnendefinert skrift i gruppefeltet:

en: Use custom font in Header Pane:
nb: Bruk egendefinert skrifter for hoder:

en: Use custom font in Body Pane:
nb: Bruk egendefinert skrift for meldingskropp:

en: _Fonts
nb: Skri_fttyper

en: Header Pane
nb: Hodeområde

en: Text:
nb: Tekst:

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Scores of 9999 or more:
nb: Poengsum på 9999 eller høyere:

en: Scores from 5000 to 9998:
nb: Poengsum fra 5000 til 9998:

en: Scores from 1 to 4999:
nb: Poengsum fra 1 til 4999:

en: Scores from -9998 to -1:
nb: Poengsum fra -9998 til -1:

en: Scores of -9999 or less:
nb: Poengsum på -9999 eller lavere:

en: Body Pane
nb: Område for kropp

en: Signature:
nb: Signatur:

en: _Colors
nb: _Farger

en: Preferred Applications
nb: Foretrukne programmer

en: Profile Information
nb: Profilinformasjon

en: _Profile Name:
nb: _Profilnavn:

en: Required Information
nb: Krevet informasjon

en: _Full Name:
nb: _Fullt navn:

en: _Email Address:
nb: _E-post adresse:

en: _Post Articles via:
nb: _Publiser artikler via:

en: Signature
nb: Signatur

en: _Use a Signature
nb: Br_uk en signatur

en: Signature File
nb: Signaturfil

en: Text File
nb: Tekstfil:

en: Text
nb: Tekst

en: Command
nb: Kommando

en: Optional Information
nb: Tilleggsinformasjon

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
nb: %i for meldings-ID
    %a for forfatter og adresse
    %n for forfatters navn
    %d for dato

en: _Attribution:
nb: _Tilegning:

en: Invalid email address.
nb: Ugyldig e-postadresse.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
nb: Vennligst bruk en adresse på formen joe@etellerannetsted.no

en: New Profile
nb: Ny profil

en: Profiles
nb: Profiler

en: _Location:
nb: _Lokasjon:

en: Save Articles
nb: Lagre artikler

en: _Priority:
nb: _Prioritet:

en: Save attachments
nb: Lagre vedlegg

en: Save text
nb: Lagre tekst

en: Save attachments and text
nb: Lagre vedlegg og tekst

en: Pan: Save Articles
nb: Pan: lagre artikler

en: _Action:
nb: H_andling:

en: is more than
nb: er mer enn

en: increase the article's score by
nb: øk artikkelens poengsum med

en: decrease the article's score by
nb: senk artikkelens poengsum med

en: set the article's score to
nb: sett artikkelens poengsum til

en: ignore the article (set its score to -9999)
nb: ignorer artikkelen (sett poengsummen til -9999)

en: References
nb: Referanser

en: Age (in days)
nb: Alder (i dager)

en: for the next month
nb: for den neste måneden

en: for the next six months
nb: for de neste seks månedene

en: forever
nb: for alltid

en: contains
nb: inneholder

en: doesn't contain
nb: inneholder ikke

en: is
nb: er

en: isn't
nb: er ikke

en: starts with
nb: begynner med

en: ends with
nb: slutter med

en: You may want to go back or delete the old rule.
nb: Du kan gå tilbake eller slette den gamle regelen.

en: Add and Re_score
nb: Legg til og gi ny poeng_sum

en: If the group name
nb: Hvis gruppenavnet

en: And the article's
nb: Og artiklenes

en: Close and Re_score
nb: Lukk og gi ny poeng_sum

en: File %s, Lines %d - %d
nb: Fil %s, linjene %d - %d

en: Add
nb: legg til

en: New Score
nb: Ny poengsum

en: Criteria
nb: Kriterie

note: create the dialog
en: Add a Server
nb: Legg til en tjener

en: Location
nb: Lokasjon

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com"
nb: Usenet-tjenerens faktiske adresse, f.eks. «news.mintjener.no»

en: _Address:
nb: _Adresse:

en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Connection _Limit:
nb: _Tilkoblingsgrense:

en: After Two Weeks
nb: Etter to uker

en: After One Month
nb: Etter en måned

en: After Two Months
nb: Etter to måneder

en: After Three Months
nb: Etter tre måneder

en: After Six Months
nb: Etter seks måneder

en: Really delete "%s"?
nb: Virkelig slette «%s»?

note: dialog
en: Servers
nb: Tjenere

en: Remove a Server
nb: Fjern en tjener

en: Pan: Tasks
nb: Pan: Oppgaver

en: %lu selected, %s
nb: %lu valgt, %s

en: Running
nb: Kjører

en: Queued
nb: Kølagt

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Removing
nb: Fjerner

en: %d%% Done
nb: %d%% ferdigstilt

en: Restart Tasks
nb: Start oppgaver på nytt

en: Stop Tasks
nb: Stopp oppgaver

en: Delete Tasks
nb: Slett oppgaver

en: Couldn't save file "%s": %s
nb: Kunne ikke lagre file «%s»: %s

en: Saved "%s"
nb: Lagret  "%s"

en: Unknown Error
nb: Ukjent feil

en: Saving %s
nb: Lagrer %s

en: Reading %s
nb: Leser %s

en: Getting group list from "%s"
nb: Hentet gruppeliste fra «%s»

en: Fetched %lu Groups
nb: Hentet %lu grupper

en: Posting "%s"
nb: Publiserer «%s»

en: Getting all headers for "%s"
nb: Henter alle hoder for «%s»

en: Getting new headers for "%s"
nb: Henter nye hoder for «%s»

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
nb: Utvalg av hoder for «%s»

en: %s (%lu parts, %lu articles)
nb: %s (%lu deler, %lu artikler)

en: article doesn't have attachments
nb: artikkelen har ikke vedlegg

en: the article has attachments
nb: artikkelen har vedlegg

en: the article isn't cached locally
nb: artikkel er ikke mellomlagret lokalt

en: the article is cached locally
nb: artikkelen er mellomlagret lokalt

en: the article wasn't posted by you
nb: artikkelen var ikke publisert av deg

en: the article was posted by you
nb: artikkelen var publisert av deg

en: the article has been read
nb: artikkelen har blitt lest

en: the article hasn't been read
nb: artikkelen har ikke blitt lest

en: the article is less than %ld bytes long
nb: artikkelen er mindre enn %ld bytes lang

en: the article is at least %ld bytes long
nb: artikkelen er minimum %ld bytes lang

en: the article is less than %ld lines long
nb: artikkelen er mindre enn %ld linjer lang

en: the article is at least %ld lines long
nb: artikkelen er minimum %ld linjer lang

en: the article is less than %ld days old
nb: artikkelen er mindre enn %ld dager gammel

en: the article is at least %ld days old
nb: artikkelen er minst %ld dager gammel

en: the article was posted to less than %ld groups
nb: artikkelen ble publisert til færre enn %ld grupper

en: the article was posted to at least %ld groups
nb: artikkelen ble publisert til minst %ld grupper

en: the article's score is less than %ld
nb: artikkelens poengsum er mindre enn %ld

en: the article's score is %ld or higher
nb: artikkelens poengsum er %ld eller høyere:

en: %s doesn't contain "%s"
nb: %s inneholder ikke "%s"

en: %s isn't "%s"
nb: %s er ikke "%s"

en: %s doesn't begin with "%s"
nb: %s starter ikke med «%s»

en: %s doesn't end with "%s"
nb: %s slutter ikke med «%s»

en: %s contains "%s"
nb: %s inneholder «%s»

en: %s is "%s"
nb: %s er «%s»

en: %s begins with "%s"
nb: %s starter med «%s»

en: %s ends with "%s"
nb: %s slutter med «%s»

en: Any of these tests fail:
nb: Alle disse testene feiler:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
nb: Ingen e-postadresse oppgitt; genererer artikkel-ID med domene «%s»

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
nb: Advarsel: Svar ser ut til å være topp-postet.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
nb: Advarsel: Signaturmarkøren skal være «-- », ikke «--».

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
nb: Advarsel: Signaturen er lenger enn 4 linjer.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
nb: Advarsel: Signaturen er mer enn 80 tegn bred.

en: Error: Message is empty.
nb: Feil: Beskjeden er tom.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
nb: Advarsel: Denne artikkelen er bare sitert tekst!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
nb: Advarsel: Denne artikkelen er nesten bare sitert tekst.

en: Error: Message appears to have no new content.
nb: Feil: Det ser ikke ut som om beskjeden har noe nytt innhold.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
nb: Advarsel: Gruppen «%s» er skrivebeskyttet.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
nb: Feil: Publisering til et meget stort antall grupper.

en: Error: Bad email address.
nb: Feil: ugyldig e-postadresse.

en: Error: No Recipients.
nb: Feil: Ingen mottakere.

en: > [quoted text muted]
nb: > [sitert tekst er skjult]
