pan 0.14.2 - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Newsreader
ro: Cititor de știri

en: Error reading file "%s": %s
ro: Eroare la deschiderea fișierului "%s": %s

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
ro: Versiune de date nesuportată pentru antetele "%s": %d.
    Rulați cumva o versiune mai veche de Pan?

en: Can't use regular expression "%s": %s
ro: Nu pot folosi expresia regulată "%s": %s

en: _Post
ro: _Trimite

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Read More
ro: Citește mai mult

en: Post to Newsgroup
ro: Trimite către grupul de știri

en: Match Only Watched Articles
ro: Afișează doar articolele urmărite

en: Subject
ro: Subiect

en: Date
ro: Data

en: Newsgroups
ro: Grupuri de știri

en: User-Agent
ro: Agent utilizator

en: Reply-To
ro: Răspunsuri la

note: add a toolbar for attachments
en: Attachments
ro: Atașamente

en: Unknown
ro: Anonim

en: Cyrillic
ro: Chirilic

en: Greek
ro: Grec

en: Japanese
ro: Japonez

en: Korean
ro: Coreean

en: Turkish
ro: Turc

en: Group
ro: Grup

en: Open the Task Manager
ro: Deschide administratorul de procese

en: Lines
ro: Număr linii

en: Offline
ro: Deconectat

en: No Connections
ro: Nici o conexiune

en: Connecting
ro: Conectare în curs

en: No Tasks
ro: Nici un proces

en: Tasks
ro: Procese

en: Author
ro: Autor

en: Score
ro: Punctaj

en: Message
ro: Mesaj

en: Rot13 Selected Text
ro: Aplică Rot13 textului selectat

en: Error writing article to temporary file: %s
ro: Eroare la salvarea articolului în fișierul temporar: %s

en: Error starting external editor: %s
ro: Eroare la pornirea editorului extern: %s

en: Filename
ro: Nume fișier

en: On %d, %n wrote:
ro: În %d, %n a scris:

en: Pane Layout
ro: Aranjare panouri

en: Fonts
ro: Caractere

en: Use custom font in Group Pane:
ro: Folosește caractere personalizate în panoul cu grupuri

en: Use custom font in Header Pane:
ro: Folosește caractere personalizate în panoul cu antete

en: Use custom font in Body Pane:
ro: Folosește caractere personalizate în panoul cu conținut

en: Background:
ro: Fundal:

en: Profile Information
ro: Informații despre identitate

en: _Profile Name:
ro: _Nume:

en: Required Information
ro: Informații obligatorii

en: _Full Name:
ro: Nume _complet:

en: _Email Address:
ro: Adresă _email:

en: Optional Information
ro: Informații opționale

en: Message-ID _Domain Name:
ro: Nume _domeniu:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
ro: %i pentru identificator mesaj
    %a pentru autor și adresă
    %n pentru numele autorului
    %d pentru dată

en: _Attribution:
ro: _Atribuire:

en: New Profile
ro: Identitate nouă

en: contains
ro: conține

en: is
ro: este

en: starts with
ro: începe cu

en: ends with
ro: se termină cu

en: Add and Re_score
ro: Adaugă și _recalculează

en: Close and Re_score
ro: Închide și re_puncteză

en: New Score
ro: Punctaj nou

en: Criteria
ro: Criterii

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com"
ro: Adresa serverului de știri, e.g. "news.mynewsserver.com"

en: _Address:
ro: _Adresă:

en: _Username:
ro: Nume _utilizator:

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: Connection _Limit:
ro: Număr _maxim de conexiuni:

note: dialog
en: Servers
ro: Servere

en: Running
ro: În execuție

en: Queued
ro: În coadă

en: Stopped
ro: Oprit

en: Removing
ro: În curs de ștergere

en: Saved "%s"
ro: Am salvat "%s"

en: Getting all headers for "%s"
ro: Descarc toate antetele pentru "%s"

en: Getting new headers for "%s"
ro: Descarc antetele noi pentru "%s"

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
ro: Triez antetele pentru "%s"

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
ro: Nu a fost furnizată nici o adresă de email; generez un identificator de mesaj cu domeniul "%s"

en: > [quoted text muted]
ro: > [textul citat e ascuns]
