pan - en to sr translation catalogue (795 entries)

en: Pan Newsreader
sr: Čitač vesti Pan

en: Read and post Usenet articles
sr: Čitajte i objavljujte članke na Juznetu

en: Pan is a Usenet newsreader that is good at both text and binaries. It supports offline reading, scoring and killfiles, yEnc, NZB, PGP handling, multiple servers, and secure connections.
sr: Pan je Juznetov čitač vesti koji je dobar kako sa tekstom tako i sa izvršnima. Podržava čitanje van mreže, bodovanje i ubijanje datoteka, uEnc, NZB, PGP rukovanje, više servera i bezbedne veze.

en: It is also the only Unix newsreader to get a perfect score on the Good Net-Keeping Seal of Approval evaluations.
sr: Takođe je jedini Juniksov čitač vesti koji je dobio odličnu ocenu na vrednovanjima pečata odobravanja dobrog održavanja mreže (GNKSA).

en: Newsreader
sr: Čitač vesti

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usenet;news;newsreader;newsgroup;article;yenc;nzb;
sr: vesti;čitač;juznet;čitač vesti;grupe vesti;članak;uenc;nzb;

en: Error opening directory: “%s”: %s
sr: Greška otvaranja direktorijuma „%s“: %s

en: Unable to save “%s” %s
sr: Ne mogu da sačuvam „%s“ %s

en: Error opening file “%s” %s
sr: Greška otvaranja datoteke „%s“ %s

en: Error reading file “%s”: %s
sr: Greška čitanja datoteke „%s“: %s

en: Error opening SSL certificate directory: “%s”: %s
sr: Greška otvaranja direktorijuma SSL uverenja: „%s“: %s

en: Successfully added %d SSL PEM certificate(s) to Certificate Store.
sr: Uspešno sam dodao %d SSL PEM uverenje u skladište uverenja.

en: Error initializing Certificate Store. Check that the permissions for the folders ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs are set correctly. Fatal, exiting.
sr: Greška pokretanja skladišta uverenja. Proverite da li su ispravno podešena ovlašćenja za fascikle „~/.pan2“ i „~/.pan2/ssl_certs“. Kobno, izlazim.

en: Could not export certificate for server: %s
sr: Ne mogu da izvezem uverenje za server: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
sr: Učitan je pozadinac podataka za %.1f sekunde

en: Pan Newsreader’s server passwords
sr: Lozinke servera Pana čitača vesti

en: Skipping newsrc file for server “%s”
sr: Preskačem datoteku „newsrc“ za server „%s“

en: Expired %lu old articles from “%s”
sr: Istekla %lu stara članka sa „%s“

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
sr: Nepodržano izdanje podataka za %s zaglavlja: %d.
    Da li možda greškom koristite staro izdanje PAN-a?

en: Loaded %lu articles for “%s” in %.1f seconds (%.0f per second)
sr: Učitah %lu poruke za grupu „%s“ za %.1f sekunde (%.0f poruka po sekundi)

en: Saved %lu parts, %lu articles in “%s” in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
sr: Sačuvah %lu dela, %lu članka u „%s“ za %.1f sekunde (%.0f članka po sekundi)

en: Added %lu articles to %s.
sr: Dodah %lu članka u %s.

en: Received no password from libsecret for server %s.
sr: Nisam primio lozinku sa „libsecret“-a za server „%s“.

en: There seems to be no password set for server %s.
sr: Izgleda da lozinka nije podešena za server „%s“.

en: GNOME Keyring denied access to the passwords.
sr: Gnomov privezak ključeva odija pristup lozinkama.

en: Error reading from %s: unknown group “%s”
sr: Greška čitanja iz „%s“: nepoznata grupa „%s“

note: build the locale strings
en: %l∶%M %p
sr: %l:%M

en: Today %l∶%M %p
sr: Danas u %l:%M

en: %a %l∶%M %p
sr: %a, u %l:%M

en: %b %d %l∶%M %p
sr: %d. %B u %l:%M

en: %b %d %Y
sr: %d. %b. %Y.

en: Can’t use regular expression “%s”: %s
sr: Ne mogu da koristim regularni izraz „%s“: %s

en: Couldn’t determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
sr: Ne mogu da odredim kodiranje članka.  Uklonjeni su znaci koji nisu UTF-8.

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Edit
sr: _Uredi

en: _Layout
sr: Ra_spored

en: _Group Pane
sr: Površ _grupe

en: _Header Pane
sr: Površ _zaglavlja

en: _Body Pane
sr: Površ _razrade

en: _View
sr: _Pregled

en: _Go
sr: _Idi

en: _Actions
sr: Ra_dnje

en: _Articles
sr: _Članci

en: G_roups
sr: _Grupe

en: _Post
sr: _Objavi

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Read Group
sr: _Čitaj grupu

en: Read Group
sr: Čitajte grupu

en: _Mark Selected Groups Read
sr: Označi izabrane grupe _pročitanim

en: Mark Selected Groups Read
sr: Označite izabrane grupe pročitanim

en: _Delete Selected Groups’ Articles
sr: Obriši članke izabranih _grupa

en: Delete Selected Groups’ Articles
sr: Obrišite članke izabranih grupa

en: Get New _Headers in Selected Groups
sr: Dobavi nova _zaglavlja u izabranim grupama

en: Get New Headers in Selected Groups
sr: Dobavite nova zaglavlja u izabranim grupama

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
sr: Dobavi nova _zaglavlja u praćenim grupama

en: Get New Headers in Subscribed Groups
sr: Dobavite nova zaglavlja u praćenim grupama

en: Get _Headers…
sr: Dobavi _zaglavlja…

en: Get Headers…
sr: Dobavite zaglavlja…

en: Refresh Group List
sr: Osveži spisak grupa

en: _Subscribe
sr: _Prati

en: Subscribe
sr: Pratite grupu

en: _Unsubscribe
sr: _Prekini praćenje

en: Unsubscribe
sr: Prekinite praćenje grupe

en: _Save Articles…
sr: _Sačuvajte članke…

en: Save Articles…
sr: Sačuvajte članke…

en: Save Articles from Selected _NZB…
sr: Sačuvajte članke iz izabranih _NZB-a…

en: Save Articles from Selected NZB
sr: Sačuvajte članke iz izabranih NZB-a

en: Save Articles to an NZB _File…
sr: Sačuvajte članke u NZB _datoteku…

en: Save Articles to an NZB File
sr: Sačuvajte članke u NZB datoteku

en: Print
sr: Štampaj

en: _Import NZB Files…
sr: _Uvezite NZB datoteke…

en: _Cancel Last Task
sr: _Otkaži poslednji zadatak

en: _Task Manager
sr: _Upravnik zadataka

en: _Event Log
sr: _Dnevnik događaja

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Select _All Articles
sr: Izaberi _sve članke

en: _Deselect All Articles
sr: _Poništi izbor svih članaka

en: Add Su_bthreads to Selection
sr: Dodaj po_drasprave u izbor

en: Add _Threads to Selection
sr: Dodaj _rasprave u izbor

en: Add _Similar Articles to Selection
sr: Dodaj _slične članke u izbor

en: Select Article _Body
sr: Izaberi razradu _članka

en: Edit _Preferences
sr: Uredi _postavke

en: Edit Selected _Group’s Preferences
sr: Uredi postavke izabranih _grupa

en: Edit P_osting Profiles
sr: Uredi profile _objavljivanja

en: Edit _News Servers
sr: Uredi _servere vesti

en: Jump to _Group Tab
sr: Idi na jezičak _grupe

en: Jump to _Header Tab
sr: Idi na jezičak _zaglavlja

en: Jump to _Body Tab
sr: Idi na jezičak _razrade

en: _Rot13 Selected Text
sr: Primeni _ROT13 na izabranom tekstu

en: Clear _Header Pane
sr: Očisti površ _zaglavlja

en: Clear _Body Pane
sr: Očisti površ _razrade

en: Cache Article
sr: Pričuvajte članak

en: Read Article
sr: Pročitajte članak

en: Show Article Information
sr: Prikaži podatke o članku

en: Read _More
sr: Čitaj _sledeće

en: Read More
sr: Pročitajte sledeće

en: Read _Back
sr: Čitaj _prethodno

en: Read Back
sr: Pročitajte prethodno

en: Next _Unread Group
sr: Sledeća _nepročitana grupa

en: Next _Group
sr: Nova _grupa

en: Next _Unread Article
sr: Sledeći _nepročitani članak

en: Next Unread Article
sr: Sledeći nepročitani članak

en: Next _Article
sr: Sledeći _članak

en: Next Article
sr: Sledeći članak

en: Next _Watched Article
sr: Sledeći _praćeni članak

en: Next Unread _Thread
sr: Sledeća nepročitana _rasprava

en: Next Unread Thread
sr: Sledeća nepročitana rasprava

en: Next Threa_d
sr: _Sledeća rasprava

en: Pre_vious Article
sr: _Prethodni članak

en: Previous _Thread
sr: _Prethodna rasprava

en: _Parent Article
sr: _Glavni članak

en: Ignore _Author
sr: Zanemari _autora

en: _Watch Thread
sr: _Prati raspravu

en: _Ignore Thread
sr: _Zanemari raspravu

en: _Toggle Flag On/Off for Thread
sr: _Uključi/isključi obeležje za raspravu

en: _Turn Flag Off for Thread
sr: _Isključi obeležje za raspravu

en: _Select All Flagged Threads
sr: Izaberi _sve obeležene rasprave

en: _Go to Next Flagged Thread
sr: Idi na _sledeću obeleženu raspravu

en: _Go to Last Flagged Thread
sr: Idi na _poslednju obeleženu raspravu

en: _Invert Selection
sr: _Preokreni izbor

en: Edit Article’s Watch/Ignore/Score…
sr: Uredi praćenje/zanemarivanje/bodovanje članka…

en: Add a _Scoring Rule…
sr: Dodaj pravilo _bodovanja…

en: Cance_l Article…
sr: _Obriši članak…

en: _Supersede Article…
sr: _Nadomesti članak…

en: _Delete Article
sr: _Obriši članak

en: Clear Article Cache
sr: Očisti ostavu članka

en: _Mark Article as Read
sr: Označi članak _pročitanim

en: Mark Article as _Unread
sr: Označi članak _nepročitanim

en: _Mark Thread as Read
sr: Označi raspravu _pročitanom

en: Mark Thread as _Unread
sr: Označi raspravu _nepročitanom

en: _Post to Newsgroup
sr: _Objavi u pričaonici

en: Post to Newsgroup
sr: Objavite u pričaonici

en: _Followup to Newsgroup
sr: _Isprati u pričaonici

en: Followup to Newsgroup
sr: Ispratite u pričaonici

en: _Reply to Author in Mail
sr: _Odgovori autoru poštom

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: _Pan Home Page
sr: _Matična stranica Pana

en: Give _Feedback or Report a Bug…
sr: Dajte _mišljenje ili prijavite grešku…

en: _Tip Jar…
sr: _Dobrovoljan prilog…

en: _About
sr: _O programu

en: Edit _SSL Certificates
sr: Uredi _SSL uverenja

en: _Thread Headers
sr: Zaglavlja _teme

en: Wrap Article Body
sr: Prelomi redove u poruci

en: Show Article Signature
sr: Prikaži potpis članka

en: Mute _Quoted Text
sr: Odznači _citirani tekst

en: Show All _Headers in Body Pane
sr: Prikaži sva _zaglavlja u površi razrade

en: Show _Smilies as Graphics
sr: Prikaži slike _smešaka

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
sr: Prikaži *Podebljano*, __Podvučeno__, i /Iskošeno/

en: Size Pictures to _Fit
sr: Podesi slike da _stanu

en: Use _Monospace Font
sr: Koristi slovni lik _utvrđene širine

en: Set Focus to Images
sr: Postavi prvi plan na slike

en: Highlight _URLs
sr: Istakni _adrese

en: _Work Online
sr: _Radi na mreži

en: _Tabbed Layout
sr: Raspored _jezičcima

en: Show Group _Pane
sr: Prikaži površ _grupe

en: Show Hea_der Pane
sr: Prikaži površ _zaglavlja

en: Show Bod_y Pane
sr: Prikaži površ _razrade

en: Show _Toolbar
sr: Prikaži traku _alata

en: Abbreviate Group Names
sr: Skrati nazive grupa

en: Match Only _Read Articles
sr: Izdvoj samo _pročitane članke

en: Match Only Read Articles
sr: Izdvojte samo pročitane članke

en: Match Only _Unread Articles
sr: Izdvoj samo _nepročitane članke

en: Match Only Unread Articles
sr: Izdvojte samo nepročitane članke

en: Match Only _Cached Articles
sr: Izdvoj samo _pričuvane članke

en: Match Only Cached Articles
sr: Izdvojte samo pričuvane članke

en: Match Only _Complete Articles
sr: Izdvoj samo _završene članke

en: Match Only Complete Articles
sr: Izdvojte samo završene članke

en: Match Only _My Articles
sr: Izdvoj samo _moje članke

en: Match Only My Articles
sr: Izdvojte samo svoje članke

en: Match Only _Watched Articles
sr: Izdvoj samo _praćene članke

en: Match Only Watched Articles
sr: Izdvojte samo praćene članke

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
sr: Izdvoj poruke sa 9999 bodova (_Praćene)

en: Match Scores of 5000…9998 (_High)
sr: Izdvoj poruke od 5000 do 9998 bodova (_Vrlo važne)

en: Match Scores of 1…4999 (Me_dium)
sr: Izdvoj poruke od 1 do 4999 boda (_Srednje važne)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
sr: Izdvoj poruke sa 0 bodova (_Obične)

en: Match Scores of -9998…-1 (_Low)
sr: Izdvoj poruke od -9999 do -1 boda (_Slabo važne)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
sr: Izdvoj poruke od -9999 bodova (_Zanemarene)

en: Enable/Disable All _Rules
sr: Uključi/isključi sva _pravila

en: Show Matching _Articles
sr: Prikaži odgovarajuće _članke

en: Show Matching Articles’ _Threads
sr: Prikaži _teme članka koje ispunjavaju uslov

en: Show Matching Articles’ _Subthreads
sr: Prikaži _podteme članka koje ispunjavaju uslov

en: Unnamed File
sr: Neimenovana datoteka

en: Subject
sr: Tema

en: From
sr: Šalje

en: Date
sr: Datum

en: Newsgroups
sr: Pričaonice

en: User-Agent
sr: Čitač

en: Followup-To
sr: Isprati-do

en: Reply-To
sr: Odgovori

en:  from
sr:  šalje

en:  at
sr:  na

en: <u>This is a <b>PGP-Signed</b> message.</u>
    
    <b>Signer:</b> %s (“%s”)
    <b>Valid until:</b> %s
    <b>Created on:</b> %s
sr: <u>Ovo je poruka <b>Potpisana PGP-om</b>.</u>
    
    <b>Potpisnik:</b> %s („%s“)
    <b>Važi do:</b> %s
    <b>Napravljena:</b> %s

en: always
sr: uvek

en: Copy _URL
sr: Umnoži _adresu

en: Save Attachment As…
sr: Sačuvaj prilog kao…

en: Save All Attachments
sr: Sačuvaj sve priloge

en: Attachments:
sr: Prilozi:

en: Text View
sr: Prikaz teksta

en: HTML View
sr: HTML prikaz

en: %d Group | %d Groups
sr[0]: %d grupa
sr[1]: %d grupe
sr[2]: %d grupa
sr[3]: %d grupa

en: Get the last N _days’ headers:
sr: Dobavi zaglavlja poslednja N _dana:

en: Get _new headers
sr: Dobavi _nova zaglavlja

en: Get _all headers
sr: Dobavi _sva zaglavlja

en: Get the _latest N headers:
sr: Dobavi _poslednja N zaglavlja:

en: Action
sr: Radnja

en: A GtkRadioAction
sr: Radnja GTK jednoizbornika

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Arabic
sr: Arapski

en: Baltic
sr: Baltički

en: Central European
sr: Srednjoevropski

en: Chinese
sr: Kineski

en: Cyrillic
sr: Ćirilični

en: Greek
sr: Grčki

en: Hebrew
sr: Jevrejski

en: Japanese
sr: Japanski

en: Korean
sr: Korejski

en: Thai
sr: Tajlandski

en: Turkish
sr: Turski

en: Unicode
sr: Unikod

en: Western European
sr: Zapadnoevropski

en: Western European, New
sr: Zapadnoevropski, novi

en: Traditional
sr: Tradicionalni

en: Simplified
sr: Pojednostavljeni

en: Ukrainian
sr: Ukrajinski

en: Visual
sr: Vizuelni

en: Character Encoding
sr: Kodna strana

en: Enter the character set to use
sr: Izaberite kodnu stranu za korišćenje

en: Other…
sr: Drugo…

en: Default Encoding
sr: Osnovno kodiranje

en: 7-Bit Encoding
sr: 7-bitno kodiranje

en: 8-Bit Encoding
sr: 8-bitno kodiranje

en: Base64 Encoding
sr: Kodiranje u osnovi 64

en: Quoted-Printable Encoding
sr: Kodiranje citirano-za_štampanje

en: Sent
sr: Poslato

en: Drafts
sr: Nacrti

en: Group
sr: Grupa

en: Group (regex)
sr: Grupa (regularni izraz)

en: Local Folders
sr: Mesne fascikle

en: Subscribed Groups
sr: Praćene grupe

en: Other Groups
sr: Druge grupe

en: Name
sr: Naziv

en: No Profiles defined in Edit → Posting Profiles.
sr: Profili nisu određeni u Uredi → Profili objavljivanja.

en: Pan: Group Preferences
sr: Pan: Postavke grupe

en: Properties for Groups
sr: Svojstva za grupe

en: Properties for %s
sr: Svojstva za „%s“

en: Character _encoding:
sr: Kodiranje _znakova:

en: Directory for Saving Attachments
sr: Direktorijum za čuvanje priloga

en: Directory for _saving attachments:
sr: Direktorijum za _čuvanje priloga:

en: Posting _profile:
sr: Profil _objavljivanja:

en: Spellchecker _language:
sr: Jezik za _proveru pisanja:

en: Group color:
sr: Boja grupe:

en: Open the Task Manager
sr: Otvorite upravnika zadataka

en: Open the Event Log
sr: Otvorite dnevnik događaja

en: Save NZB’s Files
sr: Sačuvajte NZB datoteke

en: Untitled.nzb
sr: Neimenovana.nzb

en: Save NZB File as…
sr: Sačuvaj NZB datoteku kao…

en: Import NZB Files
sr: Uvezite NZB datoteke

en: NZB Files
sr: NZB datoteke

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: Unable to supersede article.
sr: Ne mogu da nadomestim članak.

en: The article doesn’t match any of your posting profiles.
sr: Članak ne odgovara nijednom od vaših profila objavljivanja.

en: Revise and send this article to replace the old one.
sr: Pregledajte i pošaljite ovaj članak da zamenite stari.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
sr: Budite strpljivi!  Potrebno je vreme malo vremena da bi izmene stupile u dejstvo.

en: Unable to cancel article.
sr: Ne mogu da otkažem članak.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
sr: Pošaljite ovaj članak da pitate vaš server da otkaže onaj drugi.

en: You have marked some articles for deletion.
sr: Označili ste neke članke za brisanje.

en: Are you sure you want to delete them?
sr: Da li sigurno želite da ih obrišete?

en: Do you want to accept it permanently? (You can change this later.)
sr: Da li želite da ga prihvatite trajno? (Kasnije možete izmeniti ovo.)

en: Unable to open help file.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku pomoći.

en: Copyright © 2002-2017 Charles Kerr and others
sr: Autorska prava © 2002-2017 Čarls Ker i ostali

en: _1. Group Pane
sr: _1. Površ grupe

en: _2. Header Pane
sr: _2. Površ zaglavlja

en: _3. Body Pane
sr: _3. Površ razrade

en:  Bytes
sr:  Bajta

en: This article is complete with %d part. | This article has all %d parts.
sr[0]: Ovaj članak sadrži %d deo.
sr[1]: Ovaj članak sadrži sva %d dela.
sr[2]: Ovaj članak sadrži svih %d delova.
sr[3]: Ovaj članak sadrži jedan deo.

en: This article is missing %d part. | This article is missing %d of its %d parts:
sr[0]: Ovom članku nedostaje %d deo od %d dela.
sr[1]: Ovom članku nedostaju %d od njegova %d dela:
sr[2]: Ovom članku nedostaju %d od njegovih %d delova:
sr[3]: Ovom članku nedostaje jedan deo.

en: Message-ID
sr: IB poruke

en: Lines
sr: Redovi

en: Size
sr: Veličina

en: Bytes
sr: Bajtova

en: Error loading iconv library. Encoding certain character sets will not work in GUI.
sr: Greška učitavanja biblioteke ikonv-a. Kodiranje nekih skupova znakova neće raditi u GKS-u.

en: Body Pane Encoding
sr: Kodiranje površi razrade

en: Offline
sr: Van mreže

en: Closing %d connection | Closing %d connections
sr[0]: Zatvaram %d vezu
sr[1]: Zatvaram %d veze
sr[2]: Zatvaram %d veza
sr[3]: Zatvaram jednu vezu

en: No Connections
sr: Nema veza

en: Connecting
sr: Povezujem se

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
sr: %s: %d miruje, %d radi @ %.1f KiB/s

en: No Tasks
sr: Nema zadataka

en: Tasks
sr: Zadaci

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d∶%02d∶%02d
sr: Ukupno zadataka: %lu, %s, %.1f KiB/s, ETA %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see “File → Event Log” and correct the problem, then use “File → Work Online” to continue.
sr: Pan je sada van mreže. Pogledajte „Datoteka → Dnevnik događaja“ i ispravite problem, zatim koristite „Datoteka → Radi na mreži“ da nastavite.

en: Subject or Author
sr: Tema ili autor

en: Sub or Auth (regex)
sr: Tema ili autor (regizr)

en: Author
sr: Autor

en: Score
sr: Bodovanje

en: Save Event List
sr: Sačuvajte spisak događaja

en: Pan: Events
sr: Pan: Događaji

en: Message
sr: Poruka

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: An error has occurred!
sr: Došlo je do greške!

en: New Articles!
sr: Novi članak!

en: There are new
    articles available.
sr: Dostupni su
    novi članci.

en: Toggle on/offline
sr: Na mreži/van mreže

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
sr: Hvala vam što koristite Pana!
     
    Da započnete čitanje vesti, prvo dodajte server.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage information and exit.
      -v, --version            Print release version and exit.
      --verbose                Be verbose (in non-GUI mode).
      --debug                  Run in debug mode.
    
    URL Options
      headers:group.name       Download new headers for the specified newsgroup.
      news:message-id          When specified together with --no-gui, dump
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 …      Process NZB files in non-GUI mode.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the NZB file(s).
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
sr: Opšte opcije
      -h, --help                     Prikazuje podatke o korišćenju i izlazi.
      -v, --version                  Ispisuje broj izdanja i izlazi.
      --verbose                      Biva opširan (u režimu bez grafičkog sučelja).
      --debug                        Radi u režimu pročišćavanja.
    
    Opcije adrese
      headers:group.name             Preuzima nova zaglavlja za navedene pričaonice.
      news:message-id                Kada je navedeno zajedno sa „--no-gui“, izbacuje
                                     član ib-a poruke na standardni izlaz.
    
    Opcije grupnih NZB-a
      --nzb datoteka1 datoteka2 …    Obrađuje NZB datoteke u režimu bez grafičkog sučelja.
      -o putanja, --output=putanja     Putanja za čuvanje priloga ispisanih u NZB datotekama.
      --no-gui                       Prikazuje samo izlaz konzole, a ne zakazano preuzimanja.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
sr: Greška: „--no-gui“ se koristi bez nzb datoteka ili „vesti:ib-poruke“.

en: Pan %s started
sr: Pan %s je pokrenut

en: Please configure Pan’s news servers before using it as an nzb client.
sr: Podesite Panove servere vesti pre nego li ga koristite kao nzb klijenta.

en: Pan notification
sr: Panova obaveštenja

en: Upload queue: %lu tasks, %ld KB (~ %.2f MB) total.
sr: Red slanja: %lu zadatka, %ld KB (~ %.2f MB) ukupno.

en: Error setting custom spellchecker: %s
sr: Greška podešavanja proizvoljne provere pravopisa: %s

en: Error setting spellchecker: %s
sr: Greška podešavanja provere pravopisa: %s

en: _Profile
sr: _Profil

en: Set Editor
sr: Pokrenite uređivača

en: _Send Article
sr: _Pođalji članak

en: Send Article Now
sr: Pošaljite članak sada

en: _Send and Save Articles to NZB
sr: _Pošalji i sačuvaj članke u NZB

en: Send and Save Articles to NZB
sr: Pošaljite i sačuvajte članke u NZB-u

en: Set Character _Encoding…
sr: Podesi _kodiranje znakova…

en: Set Content _Transfer Encoding…
sr: Podesi kodiranje _prenosa sadržaja…

en: Sa_ve Draft
sr: _Sačuvaj nacrt

en: Save as a Draft for Future Posting
sr: Sačuvajte kao nacrt za buduća objavljivanja

en: _Open Draft…
sr: _Otvori nacrt…

en: Open an Article Draft
sr: Otvorite nacrt članka

en: Rot13 Selected Text
sr: Rot13 na izabranom tekstu

en: Run _Editor
sr: Pokreni _uređivača

en: Run Editor
sr: Pokrenite uređivača

en: Add _Files to Queue
sr: Dodaj _datoteke u zakazano

en: Add Files to Queue
sr: Dodajte datoteke u zakazano

en: Remove from Queue
sr: Ukloni iz zakazanih

en: Clear List
sr: Očisti spisak

en: Select Needed Parts
sr: Izaberi potrebne delove

en: Move Up
sr: Pomeri gore

en: Move Down
sr: Pomeri dole

en: Move to Top
sr: Premestite na vrh

en: Move to Bottom
sr: Premestite na dno

en: _Wrap Text
sr: _Prelomi tekst

en: Wrap Text
sr: Prelomite tekst

en: Always Run Editor
sr: Uvek pokreni uređivača

en: Remember Character Encoding for This Group
sr: Zapamti kodiranje znakova za ovu grupu

en: Thread Attached Replies
sr: Prikačeni odgovori rasprave

en: PGP-Encrypt the Article
sr: Šifruj PGP-om članak

en: PGP-Sign the Article
sr: Potpiši PGP-om članak

en: Check _Spelling
sr: Proveri _pisanje

en: New Article’s Encoding:
sr: Kodiranje novog članka:

en: Content Transfer Encoding
sr: Kodiranje prenosa sadržaja

en: New Article’s Content Transfer Encoding:
sr: Kodiranje prenosa sadržaja novog članka:

en: Your changes will be lost!
sr: Vaše izmene će biti izgubljene!

en: Close this window and lose your changes?
sr: Da zatvorim prozor i odbacim vaše izmene?

en: There were problems with this post.
sr: Došlo je do problema sa ovom objavom.

en: Go Back
sr: Idi nazad

en: Continue Anyway
sr: Ipak nastavi

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset “%s” — possibly use “%s”
sr: Poruka sadrži znake koji nisu navedeni u skupu znakova „%s“ — verovatno koristi „%s“

en: Go _Online
sr: Idi _na mrežu

en: The file queue is empty, so no files can be saved.
sr: Nema datoteka na čekanju, tako da nikakve datoteke ne mogu biti sačuvane.

en: IO Error
sr: UI greška

en: No space left on device
sr: Nema više mesta na uređaju

en: Error copying message to %s folder. Reason: %s
sr: Greška umnožavanja poruke u fasciklu „%s“. Razlog: %s

en: Error creating message in %s mail folder: Invalid article.
sr: Greška stvaranja poruke u fascikli pošte „%s“: Neispravan članak.

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit → Manage Posting Profiles.
sr: Nije podešen server objavljivanja za ovaj profil objavljivanja.
    Uredite profil u izborniku „Uredi → Upravljaj profilima objavljivanja“.

en: The selected posting server is currently disabled. Please choose an appropriate alternative.
sr: Izabrani server objavljivanja je trenutno isključen. Izaberite odgovarajuću zamenu.

en: Pan is Offline.
sr: Pan je van mreže.

en: Go online to post the article?
sr: Da idem na mrežu da objavim članak?

en: Error signing/encrypting your message. Perhaps you misspelled your email address (%s)?
sr: Greška potpisivanja/šifrovanja vaše poruke. Možda ste pogrešno napisali adresu vaše el. pošte (%s)?

en: Error opening temporary file
sr: Greška otvaranja privremene datoteke

en: Error writing article to temporary file: %s
sr: Greška pisanja članka u privremenu datoteku: %s

en: Error parsing “external editor” command line: %s (Command was: %s)
sr: Greška obrade linije naredbe „external editor“: %s (Naredba beše: %s)

en: Error starting external editor: %s
sr: Greška pokretanja spoljnog uređivača: %s

en: Open Draft Article
sr: Otvori nacrt članka

en: Save Draft Article
sr: Sačuvaj nacrt članka

en: File already exists.
sr: Datoteka već postoji.

en: Overwrite it?
sr: Da prepišem preko nje?

en: Couldn’t parse signature command “%s”: %s
sr: Ne mogu da obradim naredbu potpisa „%s“: %s

en: Couldn’t convert signature to UTF-8.
sr: Ne mogu da pretvorim potpis u UTF-8.

en: F_rom
sr: _Šalje

en: _Subject
sr: _Tema

en: _Newsgroups
sr: _Pričaonice

en: Mail _To
sr: _Prima

en: Delete from Queue
sr: Obriši iz zakazanih

en: No.
sr: Br.

en: Filename
sr: Datoteka

en: Size (KB)
sr: Veličina (kB)

en: The current filename
sr: Trenutna datoteka

en: Subject Line
sr: Red teme

en: The current subject line
sr: Red trenutne teme

en: No.
sr: Br.

en: Enable/Disable
sr: Uključi/Isključi

en: Follo_wup-To
sr: _Isprati-do

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the “Newsgroups” header.
    
    To direct all replies to your email address, use “Followup-To: poster”
sr: Pričaonice na koje će se slati odgovori na vašu poruku.  Potrebno je samo u slučaju da se razlikuje od zaglavlja „Pričaonice“.
    
    Za preusmeravanje svih odgovora na adresu vaše el. pošte, koristite „Prati: objavljivač“

en: _Reply-To
sr: _Odgovori

en: The email account where mail replies to your posted message should go. This is only needed if it differs from the “From” header.
sr: Nalog el. pošte na koji će se slati odgovori na vaše poruke. Potrebno je samo u slučaju da se razlikuje od zaglavlja „Šalje“.

en: _Custom Headers
sr: _Proizvoljno zaglavlje

en: Add “_User-Agent” header
sr: Dodaj zaglavlje „_Čitač“

en: Add “Message-_ID” header
sr: Dodaj zaglavlje „_IB-Poruke“

en: Select Parts
sr: Izaberite delove

en: _Parts
sr: _Delovi

en: Post Article
sr: Objavite članak

en: _Message
sr: _Poruka

en: More _Headers
sr: Još _zaglavlja

en: File _Queue
sr: _Zakazane datoteke

en: On %d, %n wrote:
sr: %d, %n piše:

en: Add files to queue
sr: Dodaj datoteke u zakazano

en: Save Upload Queue as NZB File
sr: Sačuvaj red slanja kao NZB datoteku

en: Couldn’t parse %s color “%s”
sr: Ne mogu da obradim %s boju „%s“

en: Grab Key
sr: Pritisni taster

en: Press the combination of the keys
    you want to use for “%s”.
sr: Pritisnite kombinaciju tastera koje
    želite da koristite za „%s“.

en: Edit Shortcut
sr: Uredie prečicu

en: Error: Shortcut key is invalid!
sr: Greška: Taster prečice je neispravan!

en: Error: Shortcut key already exists!
sr: Greška: Taster prečice već postoji!

en: Show only icons
sr: Prikaži samo ikonice

en: Show only text
sr: Prikaži samo tekst

en: Show icons and text
sr: Prikaži ikonice i tekst

en: Use GNOME Preferences
sr: Koristi postavke Gnoma

en: Use KDE Preferences
sr: Koristi postavke KDE-a

en: Use OS X Preferences
sr: Koristi postavke OS H-a

en: Use Windows Preferences
sr: Koristi postavke Vindouza

en: Custom Command:
sr: Proizvoljna naredba:

en: Disabled
sr: Isključeno

en: Only new (score == 0)
sr: Samo nove (učinak == 0)

en: 9999 or more
sr: od 9999 ili više

en: 5000 to 9998
sr: od 5000 do 9998

en: 1 to 4999
sr: od 1 do 4999

en: -9998 to -1
sr: od -9998 do -1

en: -9999 or less
sr: od -9999 ili manje

en: Select default <u>global</u> character set. Current setting: <b>%s</b>.
sr: Izaberite osnovni <u>opšti</u> skup znakova. Tekuće podešavanje: <b>%s</b>.

en: Global Character Set Settings
sr: Opšta podešavanja skupa znakova

en: State
sr: Stanje

en: Enabled
sr: Uključeno

en: Column Name
sr: Naziv kolone

en: Pan: Preferences
sr: Pan: Postavke

en: Mouse
sr: Miš

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
sr: Jedan pritisak pokreće _grupe, umesto da ih bira

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
sr: Jedan pritisak pokreće _članke, umesto da ih bira

en: Groups
sr: Grupe

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
sr: Preuzmi nova zaglavlja u praćenim grupama po _pokretanju

en: Get new headers when _entering group
sr: Preuzmi nova zaglavlja pri učitavanju _grupe

en: Mark entire group _read when leaving group
sr: Označi čitavu grupu pročitanom prilikom _napuštanja

en: Mark entire group read before getting _new headers
sr: Označi čitavu grupu pročitanom pre _dobavljanja novih zaglavlja

en: E_xpand all threads when entering group
sr: _Raširi sve teme prilikom ulaska u grupu

en: Articles
sr: Članci

en: Mark downloaded articles read
sr: Označi preuzete članke pročitanim

en: Space selects next article rather than next unread
sr: Razmak bira novi članak umesto sledećeg nepročitanog

en: Expand threads upon selection
sr: Raširi teme iznad izbora

en: Always ask before deleting an article
sr: Uvek pitaj pre brisanja članka

en: Smooth scrolling
sr: Glatko klizanje

en: Article Cache
sr: Ostava članka

en: Clear article cache on shutdown
sr: Očisti ostavu prilikom isključivanja

en: Size of article cache (in MiB):
sr: Veličina ostave (u MiB):

en: File extension for cached articles:
sr: Proširenje datoteke za pričuvane članke:

en: Tabs
sr: Jezičci

en: _Behavior
sr: Po_našanje

en: Behavior
sr: Podešavanja ponašanja

en: Task Pane
sr: Površ zadatka

en: Show task pane popups
sr: Prikaži oblačiće površi zadataka

en: Show Download Meter
sr: Prikaži merač preuzimanja

en: _Panes
sr: _Površi

en: Panes
sr: Površi

en: Language Settings
sr: Podešavanje jezika

note: systray and notify popup
en: System Tray Behavior
sr: Ponašanje sistemske kasete

en: Minimize to tray
sr: Spusti u sistemsku kasetu

en: Start Pan minimized
sr: Pokreni Pana umanjenim

en: Show notifications
sr: Prikaži obaveštenja

note: allow multiple instances (seperate, not communicating with dbus)
en: Startup Behavior
sr: Ponašanje pri pokretanju

en: Allow multiple instances of Pan
sr: Dopusti više primeraka Pana

en: Autosave Article Draft
sr: Samostalno čuvanje nacrta članka

en: Minutes to autosave the current Article Draft:
sr: Vreme za samostalno čuvanje tekućeg nacrta članka:

en: Autosave Articles
sr: Samostalno čuvanje članka

en: Minutes to autosave newsrc files:
sr: Vreme za samostalno čuvanje datoteka „newsrc“:

en: Password Storage
sr: Smeštanje lozinke

en: Save passwords in password storage
sr: Sačuvaj lozinke u smeštaj za lozinke

en: _Miscellaneous
sr: Ra_zno

en: Miscellaneous
sr: Razna podešavanja

en: Pane Layout
sr: Raspored površi

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
sr: 1=Grupe, 2=Zaglavlja, 3=Razrada

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
sr: 1=Grupe, 2=Razrada, 3=Zaglavlja

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
sr: 1=Zaglavlja, 2=Grupe, 3=Razrada

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
sr: 1=Zaglavlja, 2=Razrada, 3=Grupe

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
sr: 1=Razrada, 2=Grupe, 3=Zaglavlja

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
sr: 1=Razrada, 2=Zaglavlja, 3=Grupe

en: Layout
sr: Podešavanja rasporeda

en: Header Pane Columns
sr: Kolone površi zaglavlja

en: _Headers
sr: Za_glavlja

en: Headers
sr: Podešavanja zaglavlja

en: This menu lets you configure Pan to take certain actions on your behalf automatically, based on an article’s score.
sr: Pomoću ovog izbornika možete da podesite da Pan sam obavi određene radnje po vašoj želji, na osnovu bodovanja članka.

en: Mark affected articles read
sr: Označi doticajne članke pročitanim

en: _Delete articles scoring at:
sr: _Obriši članke sa učinkom:

en: Mark articles read scoring at:
sr: Označi članke pročitanim sa učinkom od:

en: _Cache articles scoring at:
sr: _Pričuvaj članke sa učinkom:

en: Download attachments of articles scoring at:
sr: Preuzmi priloge članaka sa učinkom od:

en: Actions
sr: Podešavanja radnji

en: Fonts
sr: Oblik slova

en: Use custom font in Group Pane:
sr: Koristi proizvoljna slova u površi grupe:

en: Use custom font in Header Pane:
sr: Koristi proizvoljna slova u površi zaglavlja:

en: Use custom font in Body Pane:
sr: Koristi proizvoljna slova u površi razrade:

en: Monospace font:
sr: Slova utvrđene širine:

en: _Fonts
sr: _Slova

en: Header Pane
sr: Površ zaglavlja

en: Text:
sr: Tekst:

en: Background:
sr: Pozadina:

en: Scores of 9999 or more:
sr: Učinci od 9999 ili više:

en: Scores from 5000 to 9998:
sr: Učinci od 5000 do 9998:

en: Scores from 1 to 4999:
sr: Učinci od 1 do 4999:

en: Scores from -9998 to -1:
sr: Učinci od -9998 do -1:

en: Scores of -9999 or less:
sr: Učinci od -9999 ili manje:

en: Collapsed thread with unread articles:
sr: Skupljena tema sa nepročitanim člancima:

en: Body Pane
sr: Površ razrade

en: First level of quoted text:
sr: Prvi nivo citiranog teksta:

en: Second level of quoted text:
sr: Drugi nivo citiranog teksta:

en: Third level of quoted text:
sr: Treći nivo citiranog teksta:

en: URL:
sr: Adresa:

en: Signature:
sr: Potpis:

en: Group Pane
sr: Površ grupe

en: Group Color:
sr: Boja grupe:

en: Other Text
sr: Drugi tekst

en: Text Color:
sr: Boja teksta:

en: _Colors
sr: _Boje

en: Colors
sr: Podešavanja boja

en: Preferred Applications
sr: Omiljeni programi

en: _Web browser:
sr: _Veb preglednik:

en: _Mail reader:
sr: _Čitač pošte:

en: _Text editor:
sr: _Uređivač teksta:

en: _HTML previewer:
sr: _HTML pretpregledač:

en: _Applications
sr: Pro_grami

en: Applications
sr: Podešavanja programa

en: Encoding
sr: Kodiranje

en: Default bytes per file (for encoder):
sr: Osnovnih bajtova po datoteci (za kodera):

en: _Upload
sr: _Otpremanje

en: Upload
sr: Podešavanja otpremanja

en: _Shortcuts
sr: Pre_čice

en: Shortcuts
sr: Podešavanja prečica

en: Please choose your email address according to your PGP key’s user id.
sr: Izaberite adresu vaše el. pošte u skladu sa vašim korisničkim ib-om PGP ključa.

en: Posting Profile
sr: Profil objavljivanja

en: Profile Information
sr: Podaci o profilu

en: _Profile Name:
sr: Naziv _profila:

en: Required Information
sr: Obavezni podaci

en: _Full Name:
sr: _Ime i prezime:

en: Your email address.
    Note that this has to match your PGP signature’s address
    if you want your messages to be PGP-signed or encrypted correctly.
sr: Adresa vaše el. pošte.
    Ovo treba da odgovara adresi vašeg PGP
    potpisa ako želite da vaše poruke budu PGP-potpisane ili ispravno šifrovane.

en: _Email Address:
sr: Adresa _el. pošte:

en: _Post Articles via:
sr: _Objavi članke putem:

en: Signature
sr: Potpis

en: _Use a Signature
sr: _Koristi potpis

en: Signature File
sr: Datoteka potpisa

en: Text File
sr: Tekstualna datoteka

en: Text
sr: Tekst

en: Command
sr: Naredba

en: PGP Signature
sr: PGP potpis

en: Signature Type:
sr: Vrsta potpisa:

en: X-Face (Avatar)
sr: H-lice (Avatar)

en: You can add an avatar icon to your articles with a unique X-Face code.
    Add the code without the trailing <b>“X-Face:”</b> 
     if it was generated by a helper program (for example http://www.dairiki.org/xface/xface.php).
sr: Možete da dodate ikonicu avatara vašim člancima jedinstvenim kodom H-lica.
    Dodajte kod bez pratećeg <b>„H-lice:“</b> 
     ako je stvoren pomoćničkim programom (na primer „http://www.dairiki.org/xface/xface.php“).

en: _X-Face:
sr: _H-lice:

en: Optional Information
sr: Izborni podaci

en: When posting to Usenet, your article’s Message-ID contains a domain name.
    You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
sr: Kada šaljete na Juznet, IB poruke vašeg članka sadrži naziv domena.
    Ovde možete da podesite prilagođeni naziv domena, ili da ostavite praznim kako bi Pan koristio naziv domena iz adrese vaše el. pošte.

en: Message-ID _Domain Name:
sr: Naziv _domena IB-a poruke:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
sr: %i za IB poruke
    %a za autora i adresu
    %n za ime autora
    %d za datum

en: _Attribution:
sr: _Uvodni tekst:

note: Translators: Do not localize Reply-To and the quote marks in \"Your Name\".
en: Extra headers to be included in your articles, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
sr: Dodatna zaglavlja koja će biti uključena u vaše članke, kao što je
    Odgovori: „Vaše ime“<vašeime@nešto.com>
    Udruženje: Vaše udruženje

en: E_xtra Headers:
sr: _Dodatna zaglavlja:

en: Invalid email address.
sr: Neispravna adresa el. pošte.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
sr: Koristite adresu u obliku „pera@nešto.org“

en: New Profile
sr: Novi profil

en: Posting Profiles
sr: Profili objavljivanja

en: Profiles
sr: Profili

en: %g — group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — Subject line excerpt
    %S — Subject line
    %n — Poster display name
    %e — Poster email address
    %d — Article timestamp
    “/home/user/News/Pan/%g” becomes
    “/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains”, and
    “/home/user/News/Pan/%G” becomes
    “/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains”,
sr: %g — grupa kao jedan direktorijum (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — grupa kao ugneždeni direktorijum (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — Izvadak reda za temu
    %S — Red za temu
    %n — Prikazano ime objavljivača
    %e — Adresa el. pošte objavljivača
    %d — Vremenska oznaka članka
    „/home/user/News/Pan/%g“ postaje
    „/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains“, a
    „/home/user/News/Pan/%G“ postaje
    „/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains“,

en: Add to the queue sorted by date posted
sr: Doda u zakazano prema datumu objavljivanja

en: Add to the front of the queue
sr: Dodaj pročelje zakazanog

en: Add to the back of the queue
sr: Dodaj začelje zakazanog

en: Pan: Save Attachments
sr: Pan: Sačuvaj priloge

en: _Location:
sr: _Mesto:

en: Save Articles
sr: Sačuvajte članke

en: _Group’s path: %s
sr: _Putanja grupe: %s

en: _Priority:
sr: _Važnost:

en: %g — group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — subject line excerpt
    %S — subject line
    %n — Poster display name
    %e — Poster email address
    %d — Article timestamp
     
    “/home/user/News/Pan/%g” becomes
    “/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains”, and
    “/home/user/News/Pan/%G” becomes
    “/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains”,
sr: %g — grupa kao jedan direktorijum (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — grupa kao ugneždeni direktorijum (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — izvadak reda za temu
    %S — red za temu
    %n — Prikazano ime objavljivača
    %e — Adresa el. pošte objavljivača
    %d — Vremenska oznaka članka
     
    „/home/user/News/Pan/%g“ postaje
    „/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains“, a
    „/home/user/News/Pan/%G“ postaje
    „/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains“,

en: Save attachments
sr: Sačuvaj priloge

en: Save text
sr: Sačuvaj tekst

en: Save attachments and text
sr: Sačuvaj priloge i tekst

en: Pan: Save Articles
sr: Pan: Sačuvaj članke

en: _Action:
sr: _Radnja:

en: is more than
sr: je više od

en: is at most
sr: je barem

en: increase the article’s score by
sr: uvećaj učinak članka za

en: decrease the article’s score by
sr: umanji učinak članka za

en: set the article’s score to
sr: podesi učinak članka na

en: watch the article (set its score to 9999)
sr: prati članak (postavi mu učinak na 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
sr: zanemari članak (postavi mu učinak na -9999)

en: References
sr: Upute

en: Line Count
sr: Broj redova

en: Byte Count
sr: Broj bajta

en: Crosspost Group Count
sr: Broj grupa unakrsnog objavljivanja

en: Age (in days)
sr: Starost (u danima)

en: for the next month
sr: za sledeći mesec

en: for the next six months
sr: za sledećih šest meseci

en: forever
sr: zauvek

en: contains
sr: sadrži

en: doesn’t contain
sr: ne sadrži

en: is
sr: je

en: isn’t
sr: nije

en: starts with
sr: počinje sa

en: ends with
sr: završava se sa

en: matches regex
sr: odgovara regularnom izrazu

en: Another rule already sets this article’s score.
sr: Drugo pravilo već podešava učinak ovog članka.

en: You may want to go back or delete the old rule.
sr: Možda želite da se vratite ili da obrišete staro pravilo.

en: Add and Re_score
sr: Dodaj i ponovo izračunaj _učinak

en: New Scoring Rule
sr: Novo pravilo bodovanja

en: Group name
sr: Naziv grupe

en: and
sr: i

en: Close and Re_score
sr: Zatvori i ponovo izračunaj _učinak

en: File %s, Lines %d-%d
sr: Datoteka „%s“, redova %d — %d

en: Pan: Article’s Scores
sr: Pan: Učinci članka

en: Add
sr: Dodaj

en: New Score
sr: Novi učinak

en: Criteria
sr: Merilo

en: Add a New Scoring Rule
sr: Dodajte novo pravilo bodovanja

en: Remove the Selected Scoring Rule
sr: Uklonite izabrano pravilo bodovanja

en: Please specify the server’s address.
sr: Navedite adresu servera.

en: Import SSL Certificate (PEM Format) From File
sr: Uvezite SSL uverenje (u PEM obliku) iz datoteke

note: create the dialog
en: Add a Server
sr: Dodajte server

en: Edit a Server’s Settings
sr: Uredite podešavanja servera

en: Location
sr: Mesto

en: The news server’s actual address, e.g. “news.mynewsserver.com”.
sr: Adresa servera diskusionih grupa, npr. „news.mojserver.cs“.

en: _Address:
sr: _Adresa:

en: The news server’s port number.  Typically 119 for unencrypted and 563 for encrypted connections (SSL/TLS).
sr: Priključnik servera diskusionih grupa.  Obično je 119 za nešifrovane i 563 za šifrovane veze(SSL/TLS).

en: Por_t:
sr: _Priključnik:

en: Login (if Required)
sr: Prijava (ako je potrebna)

en: _Username:
sr: _Korisnik:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn’t require authentication, you can leave this blank.
sr: Korisničko ime koje se daje serveru kada zatraži.  Ako vaš server ne zahteva potvrđivanje identiteta možete ostaviti praznim.

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn’t require authentication, you can leave this blank.
sr: Lozinka koja se daje serveru kada zatraži.  Ako vaš server ne zahteva potvrđivanje identiteta možete ostaviti praznim.

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Connection _Limit:
sr: Ograničenje _veze:

en: After Two Weeks
sr: Nakon dve nedelje

en: After One Month
sr: Nakon jednog meseca

en: After Two Months
sr: Nakon dva meseca

en: After Three Months
sr: Nakon tri meseca

en: After Six Months
sr: Nakon šest meseci

en: Never Expire Old Articles
sr: Nikada

en: E_xpire Old Articles:
sr: Stari članci _zastarevaju:

en: Primary
sr: Glavni

en: Fallback
sr: Rezervni

en: Server Rank:
sr: Rang servera:

en: Fallback servers are used for articles that can’t be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
sr: Rezervni serveri se koriste za članke koji ne mogu biti pronađeni na glavnima.  Uobičajen pristup je da se kao glavni koriste slobodni serveri a serveri sa pretplatama kao rezervni.

en: Disable Compression (N/A)
sr: Isključi sažimanje (N/D)

en: XZVER Compression (Astraweb)
sr: HZVER sažimanje (Astraweb)

en: GZIP Compression (Giganews etc.)
sr: GZIP sažimanje (Giganjuz itd.)

en: Header Compression:
sr: Sažimanje zaglavlja:

en: Security
sr: Bezbednost

en: Use Unsecure (Plaintext) Connections
sr: Koristi nesigurne veze (običan tekst)

en: Use Secure SSL Connections
sr: Koristi bezbedne SSL veze

en: TLS (SSL) Settings:
sr: Podešavanja TLS-a (SSL):

en: You can enable/disable secure SSL/TLS connections here. If you enable SSL/TLS, your data is encrypted and secure. It is encouraged to enable SSL/TLS for privacy reasons.
sr: Ovde možete da uključite/isključite bezbedne SSL/TLS veze. Ako uključite SSL/TLS, vaši podaci su šifrovani i bezbedni. Savetuje vam se da uključite SSL/TLS iz ličnih razloga.

en: Always trust this server’s certificate
sr: Uvek veruj uverenju sa ovog servera

en: Really delete “%s”?
sr: Da obrišem „%s“?

en: No information available.
sr: Nema dostupnih podataka.

en: Server Certificate for “%s”
sr: Uverenje servera za „%s“

en: Really delete certificate for “%s”?
sr: Da obrišem uverenje za „%s“?

note: dialog
en: Servers
sr: Serveri

en: Remove a Server
sr: Ukloni server

note: dialog
en: SSL Certificates
sr: SSL uverenja

en: Certificates
sr: Uverenja

en: Import Certificate
sr: Uvezi uverenje

en: Inspect Certificate
sr: Ispitaj uverenje

en: Remove Certificate
sr: Ukloni uverenje

en: 
    <u>Upload</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>“%s”</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Sourcefile:</i> <b>%s</b>
sr: 
    <u>Otpremi</u>
    
    <i>Tema:</i> <b>„%s“</b>
    <i>Šalje:</i> <b>%s</b>
    <i>Grupe:</i> <b>%s</b>
    <i>Izvor:</i> <b>%s</b>

en: 
    <u>Download</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>“%s”</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Date:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Save Path:</i> <b>%s</b>
sr: 
    <u>Preuzmi</u>
    
    <i>Tema:</i> <b>"%s"</b>
    <i>Šalje:</i> <b>%s</b>
    <i>Datum:</i> <b>%s</b>
    <i>Grupe:</i> <b>%s</b>
    <i>Putanja čuvanja:</i> <b>%s</b>

en: unknown
sr: nepoznato

en: Choose New Destination for Selected Tasks
sr: Izaberite novo odredište za izabrane zadatke

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
sr: Pan: Zadaci (zakazanih: %d, pokretnutih: %d, zaustavljenih: %d)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
sr: Pan: Zadaci (zakazanih: %d, pokretnutih: %d)

en: Pan: Tasks
sr: Pan: Zadaci

en: %lu selected, %s
sr: izabranih: %lu, %s

en: Running
sr: Radim

en: Decoding
sr: Dekodiram

en: Queued for Decode
sr: Zakazano za dekodiranje

en: Queued for Encode
sr: Zakazano za kodiranje

en: Queued
sr: Zakazano

en: Stopped
sr: Zaustavljeno

en: Removing
sr: Uklanjam

en: %d%% Done
sr: Urađeno je %d%%

en: %d∶%02d∶%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
sr: %d∶%02d∶%02d Preostaje (%d @ %lu KiB/s)

en: Move To Top
sr: Premestite na vrh

en: Move To Bottom
sr: Premestite na dno

en: Show Task Information
sr: Prikažite podatke o zadatku

en: Stop Task
sr: Zaustavite zadatak

en: Delete Task
sr: Obrišite zadatak

en: Restart Task
sr: Ponovo pokrenite zadatak

en: Change Download Destination
sr: Promeni odredište preuzimanja

en: _Online
sr: _Poveži se

en: Restart Tasks
sr: Ponovo pokrenite zadatke

en: Stop Tasks
sr: Zaustavite zadatke

en: Delete Tasks
sr: Obrišite zadatke

en: Show popups
sr: Prikaži oblačiće

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
sr: Greška pokretanja adrese: %s (Naredba beše: %s)

en: Couldn’t save file “%s”: %s
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%s“: %s

en: Error initializing uulib
sr: Greška pokretanja „uulib“-a

en: Error reading from %s: %s
sr: Greška čitanja iz „%s“: %s

en: Saved “%s”
sr: Sačuvao sam „%s“

en: Error saving “%s”:
    %s.
sr: Greška čuvanja „%s“:
    %s.

en: Decoding %s
sr: Dekodiram „%s“

en: Error loading %s from cache.
sr: Greška učitavanja „%s“ iz ostave.

en: Error encoding %s: %s
sr: Greška kodiranja „%s“: %s

en: Encoding %s
sr: Kodiram „%s“

en: %s requires a username, but none is set.
sr: „%s“ zahteva korisničko ime, ali ono nije podešeno.

en: %s requires a password, but none is set.
sr: „%s“ zahteva lozinku, ali ona nije podešena.

en: Sending “%s” to %s returned an error: %s
sr: Slanje „%s“ na %s je dalo grešku: %s

en: Sending “%s” to %s returned an unrecognized response: “%s”
sr: Slanje „%s“ na %s je dalo nepoznat odgovor: "%s"

en: Unable to connect to “%s”
sr: Ne mogu da se povežem sa „%s“

en: No space left on device.
sr: Nema više mesta na uređaju.

en: Error connecting to “%s”
sr: Greška povezivanja sa „%s“

en: Unknown Error
sr: Nepoznata greška

en: Saving %s
sr: Čuvam „%s“

en: Reading %s
sr: Čitam „%s“

en: Article “%s” is incomplete — the news server(s) don’t have part %s
sr: Članak „%s“ nije potpun — server nema deo „%s“

en: Getting group list from “%s”
sr: Dobavljam spisak grupe sa „%s“

en: Fetched %lu Groups
sr: Dovukao sam %lu grupe

en: Posting “%s”
sr: Objavljujem „%s“

en: Posting of “%s” failed: %s
sr: Nije uspelo objavljivanje „%s“: %s

en: Posting of “%s” successful: %s
sr: Objavljivanje „%s“ je uspelo: %s

en: Uploading %s
sr: Otpremam „%s“

en: Uploading %s — Part %d of %d
sr: Otpremam „%s“ — %d. deo od %d

en: Uploading message body with subject “%s”
sr: Otpremam razradu poruke sa temom „%s“

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: No posts allowed by server.
sr: Nije uspelo objavljivanje datoteke „%s“ (%d. deo od %d): Server ne dozvoljava objavljivanja.

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: %s
sr: Nije uspelo objavljivanje datoteke „%s“ (%d. deo od %d): %s

en: Posting of file %s (part %d of %d) successful: %s
sr: Uspelo je objavljivanje datoteke „%s“ (%d. deo od %d): %s

en: Posting of file %s successful: %s
sr: Objavljivanje datoteke „%s“ je uspelo: %s

en: Posting of file %s not completely successful: Check the log (right-click list item).
sr: Objavljivanje datoteke „%s“ nije u potpunosti uspelo: Proverite dnevnik (desnim tasterom miša na stavku spiska).

en: Posting of file %s not successful: Check the log (right-click list item).
sr: Objavljivanje datoteke „%s“ nije uspešno: Proverite dnevnik (desnim tasterom miša na stavku spiska).

en: Getting all headers for “%s”
sr: Dobavljam sva zaglavlja za „%s“

en: Getting new headers for “%s”
sr: Dobavljam nova zaglavlja za „%s“

note: SAMPLE
en: Sampling headers for “%s”
sr: Uzorkujem zaglavlja za „%s“

en: %s (%lu parts, %lu articles)
sr: %s (br. delova: %lu, br. članaka: %lu)

en: Getting new headers for “%s” done.
sr: Dobavljanje novih zaglavlja za „%s“ je obavljeno.

en: Getting header counts for “%s”
sr: Dobavljam broj zaglavlja za „%s“

en: article doesn’t have attachments
sr: članak nema priloge

en: the article has attachments
sr: članak ima priloge

en: the article isn’t cached locally
sr: članak nije pričuvan lokalno

en: the article is cached locally
sr: članak je pričuvan lokalno

en: the article wasn’t posted by you
sr: članak niste vi objavili

en: the article was posted by you
sr: članak ste vi objavili

en: the article has been read
sr: članak je pročitan

en: the article hasn’t been read
sr: članak nije pročitan

en: the article is less than %ld bytes long
sr: dužina članka je manja od %ld bajta

en: the article is at least %ld bytes long
sr: dužina članka je barem %ld bajta

en: the article is less than %ld lines long
sr: dužina članka je manja od %ld reda

en: the article is at least %ld lines long
sr: dužina članka je barem %ld reda

en: the article is less than %ld days old
sr: članak je mlađi od %ld dana

en: the article is at least %ld days old
sr: članak je star barem %ld dana

en: the article was posted to less than %ld groups
sr: članak je objavljen na manje od %ld grupe

en: the article was posted to at least %ld groups
sr: članak je objavljen barem na %ld grupe

en: the article’s score is less than %ld
sr: učinak članka je manji od %ld

en: the article’s score is %ld or higher
sr: učinak članka je %ld ili veći

en: %s doesn’t contain “%s”
sr: „%s“ ne sadrži „%s“

en: %s isn’t “%s”
sr: „%s“ nije „%s“

en: %s doesn’t begin with “%s”
sr: „%s“ ne počinje sa „%s“

en: %s doesn’t end with “%s”
sr: „%s“ se ne završava sa „%s“

en: %s doesn’t match the regex “%s”
sr: „%s“ ne odgovara regularnom izrazu „%s“

en: %s contains “%s”
sr: „%s“ sadrži „%s“

en: %s is “%s”
sr: „%s“ jeste „%s“

en: %s begins with “%s”
sr: „%s“ počinje sa „%s“

en: %s ends with “%s”
sr: „%s“ se završava sa „%s“

en: %s matches the regex “%s”
sr: „%s“ odgovara regularnom izrazu „%s“

en: Any of these tests fail:
sr: Neka od ovih proba nije uspela:

en: All of these tests pass:
sr: Sve ove probe su prošle:

en: None of these tests pass:
sr: Nijedna od ovih proba nije prošla:

en: Any of these tests pass:
sr: Neka od ovih proba je prošla:

en: No email address provided; generating message-id with domain “%s”
sr: Niste dostavili adresu el. pošte; stvaram ib poruke sa domenom „%s“

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
sr: Upozorenje: Izgleda da je odgovor objavljen poruke.

en: Warning: The signature marker should be “-- ”, not “--”.
sr: Upozorenje: Razdvajač potpisa treba da bude „-- “ a ne „--“.

en: Warning: Signature prefix with no signature.
sr: Upozorenje: Prefiks potpisa nema potpis.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
sr: Upozorenje: Potpis je duži od 4 reda.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
sr: Upozorenje: Potpis je duži od 80 znakova.

en: Warning: %d line is more than 80 characters wide. | Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
sr[0]: Upozorenje: %d red je duži od 80 znakova.
sr[1]: Upozorenje: %d reda su duža od 80 znakova.
sr[2]: Upozorenje: %d redova je duže od 80 znakova.
sr[3]: Upozorenje: Jedan red je duži od 80 znakova.

en: Error: Message is empty.
sr: Greška: Poruka je prazna.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
sr: Upozorenje: Poruka je u potpunosti citirani tekst!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
sr: Upozorenje: Poruka je većim delom citirani tekst.

en: Error: Message appears to have no new content.
sr: Greška: Poruka izgleda kao da ne sadrži novi sadržaj.

en: Warning: The posting profile’s server doesn’t carry newsgroup
    	“%s”.
    	If the group name is correct, switch profiles in the “From:”
    	line or edit the profile with “Edit → Manage Posting Profiles”.
sr: Upozorenje: Server profila objavljivanja ne prenosi pričaonicu
    	„%s“.
    	Ako je naziv grupe ispravan, promenite profile u redu „Šalje:“
    	ili uredite profil u izborniku „Uredi → Uredi profile objavljivanja“.

en: Warning: Following-Up to too many groups.
sr: Upozorenje: Previše grupa za praćenje.

en: Error: No Subject specified.
sr: Greška: Nije navedena tema.

en: Warning: Group “%s” is read-only.
sr: Upozorenje: Grupa „%s“ je samo za čitanje.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
sr: Greška: Objavljujem na vrlo veliki broj grupa.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
sr: Upozorenje: Objavljujem na veliki broj grupa.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
sr: Upozorenje: Unakrsno objavljivanje bez podešavanja zaglavlja „Prati“.

en: Error: Bad email address.
sr: Greška: Loša adresa el. pošte.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
sr: Upozorenje: Većina pričaonica iz HTML objava.

en: Error: No Recipients.
sr: Greška: Nema primalaca.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected “Expires: MM/DD/YYYY” or “Expires: DD-MM-YYYY”.
sr: Greška čitanja učinka u %*.*s, %d. red: očekivah „Ističe: MM/DD/GGGG“ ili „Ističe: DD-MM-GGGG“.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
sr: Stari učinak je istekao od %*.*s, %d. red

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
sr: Greška čitanja učinka u %*.*s, %d. red: neočekivani red.

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from “%s”
sr: Čitam %lu pravila ocenjivanja u %lu odeljka iz „%s“

en: Error printing the server certificate for “%s”
sr: Greška ispisivanja uverenja servera za „%s“

en: The current server <b>“%s”</b> sent this security certificate:
sr: Tekući server <b>„%s“</b> je poslao ovo bezbednosno uverenje:

en: Certificate information for server <b>“%s”</b>:
sr: Podaci uverenja za server <b>„%s“</b>:

en: %s<b>Issuer information:</b>
    %s
    <b>Valid until:</b> %s
    
    <b>Not valid before:</b> %s
sr: %s<b>Podaci o izdavaču:</b>
    %s
    <b>Važi do:</b> %s
    
    <b>Ne važi pre:</b> %s

en: > [quoted text muted]
sr: > [citirani tekst utišan]

en: no_name
sr: bez_imena

en: no_mail
sr: nema_pošte
