pan - en to tr translation catalogue (800 entries)

en: Newsreader
tr: Haber Okuyucu

en: Read and post Usenet articles
tr: Usenet makalelerini okuyun ve gönderin

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usenet;news;newsreader;newsgroup;article;yenc;nzb;
tr: usenet;haberler;haber okuyucu;haber grubu;makale;yenc;nzb;

en: Pan Newsreader
tr: Pan Haber Okuyucusu

en: Pan is a Usenet newsreader that is good at both text and binaries. It supports offline reading, scoring and killfiles, yEnc, NZB, PGP handling, multiple servers, and secure connections.
tr: Pan, hem metin hem de ikili dosyalar için güzel bir Usenet haber okuyucusudur. Çevrim dışı okuma, puanlama ve killfiles, yEnc, NZB, PGP kullanımı, çoklu sunucuları ve güvenli bağlantıları destekler.

en: It is also the only Unix newsreader to get a perfect score on the Good Net-Keeping Seal of Approval evaluations.
tr: Aynı zamanda, Good Net-Keeping Seal değerlendirmelerinde mükemmel puan alan tek Unix haber okuyucusudur.

en: Error opening directory: "%s": %s
tr: "%s" dizini açılırken hata oluştu: %s

en: Unable to save "%s" %s
tr: "%s" kaydedilemiyor %s

en: Error opening file "%s" %s
tr: "%s" dosyası açılırken hata oluştu %s

en: Error reading file "%s": %s
tr: "%s" dosyası okunurken hata oluştu: %s

en: Error opening SSL certificate directory: "%s": %s
tr: SSL sertifikası dizini açılırken hata oluştu: "%s": %s

en: Successfully added %d SSL PEM certificate(s) to Certificate Store.
tr: %d SSL PEM sertifikası/sertifikaları, Sertifika Deposuna başarıyla eklendi.

en: Error initializing Certificate Store. Check that the permissions for the folders ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs are set correctly. Fatal, exiting.
tr: Sertifika Deposu oluşuturmada hata oluştu. ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs dizinlerinin izinlerinin doğru olduğu kontrol edin. Ölümcül hata, çıkılıyor.

en: Could not export certificate for server: %s
tr: Sunucu sertifikası dışa aktarılamadı: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
tr: Veri arka yüzü %.1f saniyede yüklendi

en: Pan Newsreader's server passwords
tr: Pan Haber Okuyucusu’nun sunucu parolaları

en: Skipping newsrc file for server "%s"
tr: "%s" sunucusu için newsrc dosyası atlanıyor

en: Expired %lu old articles from "%s"
tr: %lu makalenin süresi doldu, "%s" grubundan

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
tr: %s başlıkları için desteklenmeyen veri sürümü: %d
    Pan’ın eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.

en: Loaded %llu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
tr: %llu makale, "%s" için, %.1f saniyede yüklendi (saniyede %.0f)

en: Saved %lu parts, %lu articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
tr: %lu bölüm, %lu makale, "%s" içinde, %.1f saniyede kaydedildi (%.0f makale/saniye)

en: Added %lu articles to %s.
tr: %lu makale şuraya eklendi: %s.

en: Received no password from libsecret for server %s.
tr: %s sunucusu için bir parola eklenmemiş gibi gözüküyor.

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
tr: %s üzerinden okuma hatası oluştu: bilinmeyen grup "%s"

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
tr: "Harici düzenleyici” komutu satırı ayrıştırmada hata oluştu: %s (Komut: %s)

en: Error starting external editor: %s
tr: Harici düzenleyici başlatılırken hata oluştu: %s

en: Today %l:%M %p
tr: Bugün %l:%M %p

en: Can't use regular expression "%s": %s
tr: "%s" düzenli ifadesi kullanılamaz: %s

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
tr: Makalenin kodlaması belirlenemedi. UTF-8 olmayan karakterler silindi.

en: _File
tr: _Dosya

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Layout
tr: _Yerleşim

en: _Group Pane
tr: _Grup Çerçevesi

en: _Header Pane
tr: _Başlık Çerçevesi

en: _Body Pane
tr: _Gövde Çerçevesi

en: _View
tr: _Görünüm

en: Filte_r
tr: _Süzgeç

en: _Go
tr: _Git

en: _Actions
tr: _Eylemler

en: _Articles
tr: _Makaleler

en: G_roups
tr: G_ruplar

en: _Post
tr: Gön_der

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Read Group
tr: _Okuma Grubu

en: Read Group
tr: Okuma Grubu

en: _Mark Selected Groups Read
tr: Seçili Grupları Okumayı _İşaretle

en: Mark Selected Groups Read
tr: Seçili Grupları Okumayı İşaretle

en: _Delete Selected Groups' Articles
tr: Seçili Grupların Makalelerini _Sil

en: Delete Selected Groups' Articles
tr: Seçili Grupların Makalelerini Sil

en: Get New _Headers in Selected Groups
tr: Seçili Gruplardaki Yeni _Başlıkları Getir

en: Get New Headers in Selected Groups
tr: Seçili Gruplardaki Yeni Başlıkları Getir

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
tr: Abone Olunmuş Gruplardaki _Yeni Başlıkları Getir

en: Get New Headers in Subscribed Groups
tr: Abone Olunmuş Gruplardaki Yeni Başlıkları Getir

en: Get _Headers...
tr: _Başlıkları Getir...

en: Get Headers...
tr: Başlıkları Getir...

en: Refresh Group List
tr: Grup Listesini Tazele

en: _Subscribe
tr: _Abone Ol

en: Subscribe
tr: Abone Ol

en: _Unsubscribe
tr: Aboneliği _İptal Et

en: Unsubscribe
tr: Aboneliği İptal Et

en: _Save Articles...
tr: Makaleleri _Kaydet...

en: Save Articles...
tr: Makaleleri Kaydet...

en: Save Articles from Selected _NZB...
tr: Seçilmiş _NZB Makalelerini Kaydet...

en: Save Articles from Selected NZB
tr: Seçilmiş NZB Makalelerini Kaydet

en: Save Articles to an NZB _File...
tr: Makaleleri NZB _Dosyasına Kaydet...

en: Save Articles to an NZB File
tr: Makaleleri NZB Dosyasına Kaydet

en: Print
tr: Yazdır

en: _Import NZB Files...
tr: NZB Dosyalarını _İçe Aktar...

en: _Cancel Last Task
tr: Son Görevi İ_ptal Et

en: _Task Manager
tr: _Görev Yöneticisi

en: _Event Log
tr: _Olay Günlüğü

en: _Quit
tr: _Çık

en: Select _All Articles
tr: _Tüm Makaleleri Seç

en: _Deselect All Articles
tr: Tüm Seçile_nleri Kaldır

en: Add Su_bthreads to Selection
tr: Alt Konuları Seçi_me Ekle

en: Add _Threads to Selection
tr: Kon_uları Seçime Ekle

en: Add _Similar Articles to Selection
tr: _Benzer Makaleleri Seçime Ekle

en: Select Article _Body
tr: Makale G_övdesini Seç

en: Edit _Preferences
tr: _Tercihleri Düzenle

en: Edit Selected _Group's Preferences
tr: Seçili _Grupların Tercihlerini Düzenle

en: Edit S_core File
tr: _Puan Dosyasını Düzenle

en: Edit P_osting Profiles
tr: Yazma Pr_ofillerini Düzenle

en: Edit _News Servers
tr: _Haber Sunucularını Düzenle

en: Jump to _Group Tab
tr: _Grup Sekmesine Sıçra

en: Jump to _Header Tab
tr: _Başlık Sekmesine Sıçra

en: Jump to _Body Tab
tr: _Gövde Sekmesine Sıçra

en: _Rot13 Selected Text
tr: _Rot13 Seçili Metin

en: Clear _Header Pane
tr: _Başlık Çerçevesini Temizle

en: Clear _Body Pane
tr: _Gövde Çerçevesini Temizle

en: Cache Article
tr: Makaleyi Ön Bellekle

en: Read Article
tr: Makale Oku

en: Show Article Information
tr: Makale Bilgisini Göster

en: Read _More
tr: _Daha Fazla Oku

en: Read More
tr: Daha Fazla Oku

en: Read _Back
tr: Te_krar Oku

en: Read Back
tr: Tekrar Oku

en: Next _Unread Group
tr: Sonraki _Okunmamış Grup

en: Next _Group
tr: Sonraki _Grup

en: Next _Unread Article
tr: Sonraki _Okunmamış Makale

en: Next Unread Article
tr: Sonraki Okunmamış Makale

en: Next _Article
tr: Sonraki _Makale

en: Next Article
tr: Sonraki Makale

en: Next _Watched Article
tr: Sonraki _İzlenmiş Makale

en: Next Unread _Thread
tr: Sonraki Okunmamış _Konu

en: Next Unread Thread
tr: Sonraki Okunmamış Konu

en: Next Threa_d
tr: Sonraki Ko_nu

en: Pre_vious Article
tr: Önce_ki Makale

en: Previous _Thread
tr: Önceki _Konu

en: _Parent Article
tr: _Üst Makale

en: Ignore _Author
tr: _Yazarı Yoksay

en: _Watch Thread
tr: Konuyu _İzle

en: _Ignore Thread
tr: Konuyu _Yoksay

en: _Toggle Flag On/Off for Thread
tr: Konu için İşareti _Değiştir

en: _Turn Flag Off for Thread
tr: Konu için İşareti _Kapat

en: _Select All Flagged Threads
tr: Tüm İşaretli Konuları _Seç

en: _Go to Next Flagged Thread
tr: Sonraki İşaretli Konuya _Git

en: _Go to Last Flagged Thread
tr: Son İşaretli Konuya _Git

en: _Invert Selection
tr: Seçimi _Tersine Çevir

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score...
tr: Makaleyi İzle/Yoksay/Puanla...

en: Add a _Scoring Rule...
tr: _Puanlama Kuralı Ekle...

en: Cance_l Article...
tr: Makaleyi İ_ptal Et...

en: _Supersede Article...
tr: Makalenin Yerini Deği_ştir...

en: _Delete Article
tr: Makaleyi _Sil

en: Clear Article Cache
tr: Makale Ön Belleğini Temizle

en: _Mark Article as Read
tr: Makaleyi Okunmuş Olarak _İşaretle

en: Mark Article as _Unread
tr: Makaleyi Okun_mamış Olarak İşaretle

en: _Mark Thread as Read
tr: Konuyu Okunmuş Olarak _İşaretle

en: Mark Thread as _Unread
tr: Konuyu Okun_mamış Olarak İşaretle

en: _Post to Newsgroup
tr: Haber Grubuna _Gönder

en: Post to Newsgroup
tr: Haber Grubuna Gönder

en: _Followup to Newsgroup
tr: Haber Grubunu _İzle

en: Followup to Newsgroup
tr: Haber Grubunu Takip Et

en: _Reply to Author in Mail
tr: Yazara Posta ile _Cevap Ver

en: _Contents
tr: İçe_rikler

en: _Pan Home Page
tr: _Pan Ana Sayfası

en: Give _Feedback or Report a Bug...
tr: Geri _Besleme Yap veya Hata Raporla...

en: _About
tr: _Hakkında

en: Edit _SSL Certificates
tr: _SSL Sertifikalarını Düzenle

en: _Thread Headers
tr: _Konu Başlıkları

en: Wrap Article Body
tr: Makale Gövdesini Sarmala

en: Show Article Signature
tr: Makale İmzasını Gönder

en: Mute _Quoted Text
tr: _Alıntılanmış Metni Kapat

en: Show All _Headers in Body Pane
tr: Gövde Çerçevesindeki Tüm _Başlıkları Göster

en: Show _Smilies as Graphics
tr: _Suratları Grafik olarak Göster

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
tr: *Kalın*, __Altı Çizili__ ve /Yatık/ Göster

en: Size Pictures to _Fit
tr: Resimleri Oturacak _Şekilde Boyutlandır

en: Use _Monospace Font
tr: _Monospace Yazı Tipini Kullan

en: Set Focus to Images
tr: Resimlere Odak Ayarla

en: Highlight _URLs
tr: _Adresleri Vurgula

en: _Work Online
tr: Çevrim _İçi Çalış

en: _Tabbed Layout
tr: _Sekmeli Yerleşim

en: Show Group _Pane
tr: Grup _Çerçevesini Göster

en: Show Hea_der Pane
tr: Ba_şlık Çerçevesini Göster

en: Show Bod_y Pane
tr: Gö_vde Çerçevesini Göster

en: Show _Toolbar
tr: _Araç Çubuğunu Göster

en: Abbreviate Group Names
tr: Kısaltılmış Grup Adları

en: Match Only _Read Articles
tr: Sadece _Okunmuş Makaleleri Göster

en: Match Only Read Articles
tr: Sadece Okunmuş Makaleleri Göster

en: Match Only _Unread Articles
tr: Sadece Okun_mamış Makaleleri Göster

en: Match Only Unread Articles
tr: Sadece Okunmamış Makaleleri Göster

en: Match Only _Cached Articles
tr: Sadece _Ön Bellekteki Makaleleri Göster

en: Match Only Cached Articles
tr: Sadece Ön Bellekteki Makaleleri Göster

en: Match Only _Complete Articles
tr: Sadece _Tamamlanmış Makaleleri Göster

en: Match Only Complete Articles
tr: Sadece Tamamlanmış Makaleleri Göster

en: Match Only _My Articles
tr: Sadece _Benim Makaleleri Göster

en: Match Only My Articles
tr: Sadece Benim Makaleleri Göster

en: Match Only _Watched Articles
tr: Sadece _İzlenmiş Makaleleri Göster

en: Match Only Watched Articles
tr: Sadece İzlenmiş Makaleleri Göster

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
tr: 9999 Puanlıları Göster (_İzlenmiş)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
tr: 5000...9998 Puanlıları Göster (_Yüksek)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
tr: 1...4999 Puanlıları Göster (_Orta)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
tr: 0 Puanlıları Göster (_Normal)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
tr: -9998...-1 Puanlıları Göster (_Düşük)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
tr: -9999 Puanlıları Göster (_Yoksayılmış)

en: Enable/Disable All _Rules
tr: Tüm _Kuralları Aç/Kapat

en: Show Matching _Articles
tr: Eşleşen _Makaleleri Göster

en: Show Matching Articles' _Threads
tr: Eşleşen Makalelerinin _Konularını Göster

en: Show Matching Articles' _Subthreads
tr: Eşleşen Makalelerinin _Alt Konularını Göster

en: Unnamed File
tr: Adlandırılmamış Dosya

en: Subject
tr: Konu

en: From
tr: Kimden

en: Date
tr: Tarih

en: Newsgroups
tr: Haber Grupları

en: Followup-To
tr: Takip et

en: Reply-To
tr: Yanıtla

en:  from
tr: kimden

en:  at
tr:  konumunda

en: <u>This is a <b>PGP-Signed</b> message.</u>
    
    <b>Signer:</b> %s ('%s')
    <b>Valid until:</b> %s
    <b>Created on:</b> %s
tr: <u>Bu bir <b>PGP-İmzalı</b> iletidir.</u>
    
    <b>İmzacı:</b> %s ('%s')
    <b>Geçerli Tarih:</b> %s
    <b>Oluşturma Tarihi:</b> %s

en: always
tr: her zaman

en: Copy _URL
tr: _Adresi Kopyala

en: Save Attachment As...
tr: Eklentiyi Farklı Kaydet...

en: Save All Attachments
tr: Tüm Eklentileri Kaydet

en: Attachments:
tr: Eklentiler:

en: Text View
tr: Metin Görünümü

en: HTML View
tr: HTML Görünümü

en: %d Group | %d Groups
tr[0]: %d Grup

en: Get the last N _days' headers:
tr: Son N _günün başlıklarını getir:

en: Get _new headers
tr: _Yeni başlıkları getir

en: Get _all headers
tr: _Tüm başlıkları getir

en: Get the _latest N headers:
tr: _Son N başlığı getir:

en: Action
tr: Eylem

en: A GtkRadioAction
tr: Bir GtkRadioAction

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Arabic
tr: Arapça

en: Baltic
tr: Baltık

en: Central European
tr: Orta Avrupa

en: Chinese
tr: Çince

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Thai
tr: Tayca

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Western European
tr: Batı Avrupa

en: Western European, New
tr: Batı Avrupa, Yeni

en: Traditional
tr: Geleneksel

en: Simplified
tr: Basitleştirilmiş

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Visual
tr: Görsel

en: Character Encoding
tr: Karakter Kodlaması

en: Enter the character set to use
tr: Kullanılacak karakter kümesini girin

en: Other...
tr: Diğer...

en: Default Encoding
tr: Varsayılan Kodlama

en: 7-Bit Encoding
tr: 7-Bit Kodlama

en: 8-Bit Encoding
tr: 8-Bit Kodlama

en: Base64 Encoding
tr: Base64 Kodlama

en: Quoted-Printable Encoding
tr: Alıntılanmış-Yazdırılabilir Kodlama

en: Sent
tr: Gönderilmiş

en: Drafts
tr: Taslaklar

en: Group
tr: Grup

en: Group (regex)
tr: Grup (düzenli ifade)

en: Local Folders
tr: Yerel Klasörler

en: Subscribed Groups
tr: Abone Olunmuş Gruplar

en: Other Groups
tr: Diğer Gruplar

en: Name
tr: Ad

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
tr: Düzenle|Gönderi Profilleri’nde tanımlı bir Profil yok.

en: Pan: Group Preferences
tr: Pan: Grup Tercihleri

en: Properties for Groups
tr: Gruplar için Özellikler

en: Properties for %s
tr: "%s" için Özellikler

en: Character _encoding:
tr: Karakter _kodlaması:

en: Directory for Saving Attachments
tr: Eklentileri Kaydetme için Dizin

en: Directory for _saving attachments:
tr: Eklentileri _kaydetme için dizin:

en: Posting _profile:
tr: Gönderme _profili:

en: Spellchecker _language:
tr: Yazım denetimi _dili:

en: Group color:
tr: Grup rengi:

en: Open the Task Manager
tr: Görev Yöneticisini Aç

en: Open the Event Log
tr: Eylem Günlüğünü Aç

en: Save NZB's Files
tr: NZB Dosyalarını Kaydet

en: Untitled.nzb
tr: Başlıksız.nzb

en: Save NZB File as...
tr: NZB Dosyasını Farklı Kaydet...

en: Import NZB Files
tr: NZB Dosyalarını İçe Aktar

en: NZB Files
tr: NZB Dosyaları

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Unable to supersede article.
tr: Makalenin yerine geçilemiyor.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
tr: Makale, herhangi bir gönderme profilinizle eşleşmiyor.

en: Revise and send this article to replace the old one.
tr: Eskisi ile değiştirmek için makaleyi gözden geçir ve gönder.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
tr: Sabırlı olun!  Değişikliklerinizin uygulanması biraz zaman alacak.

en: Unable to cancel article.
tr: Makale iptal edilemiyor.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
tr: Bu makaleyi sunucuya diğerini iptal etmesini sorması için gönderin.

en: You have marked some articles for deletion.
tr: Bazı makaleleri silmek için işaretlemişsiniz.

en: Are you sure you want to delete them?
tr: Onları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Do you want to accept it permanently? (You can change this later.)
tr: Kalıcı olarak kabul etmek istiyor musunuz? (Daha sonra bunu değiştirebilirsiniz.)

en: Unable to open help file.
tr: Yardım dosyası açılamadı.

en: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr and others
tr: Telif Hakkı © 2002-2022 Charles Kerr ve diğerleri

en: _1. Group Pane
tr: _1. Grup Çerçevesi

en: _2. Header Pane
tr: _2. Başlık Çerçevesi

en: _3. Body Pane
tr: _3. Gövde Çerçevesi

en:  Bytes
tr:  Bayt

en: This article is complete with %d part. | This article has all %d parts.
tr[0]: Bu makale %d kısım ile tamamlandı.

en: This article is missing %d part. | This article is missing %d of its %d parts:
tr[0]: Bu makalenin %d kısmı %d kadarı eksik.

en: Message-ID
tr: İleti-Numarası

en: Lines
tr: Satırlar

en: Size
tr: Boyut

en: Bytes
tr: Bayt

en: Error loading iconv library. Encoding certain character sets will not work in GUI.
tr: İconv kütüphanesi yüklenirken hata oluştu. Kodlama bulunan karakter kümeleri ile arayüzde çalışmayacak.

en: Body Pane Encoding
tr: Gövde Çerçevesi Kodlaması

en: Offline
tr: Çevrim Dışı

en: Closing %d connection | Closing %d connections
tr[0]: %d bağlantı kapatılıyor

en: No Connections
tr: Bağlantı Yok

en: Connecting
tr: Bağlanılıyor

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
tr: %s: %d boşta, %d etkin @ %.1f KiBps

en: No Tasks
tr: Görev Yok

en: Tasks
tr: Görevler

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
tr: %lu görev, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
tr: Pan şu anda çevrim dışı. Lütfen "Dosya|Olay Günlüğü” ne göz atın ve sorunu çözün, sonra "Dosya|Çevrim İçi Çalış” seçeneğini kullanarak devam edin.

en: Subject or Author
tr: Konu veya Yazar

en: Sub or Auth (regex)
tr: Konu veya Yazar (düzenli ifade)

en: Author
tr: Yazar

en: Score
tr: Puan

en: Save Event List
tr: Olay Listesini Kaydet

en: Pan: Events
tr: Pan: Olaylar

en: Message
tr: İleti

en: Maximize
tr: Ekranı Kapla

en: An error has occurred!
tr: Bir hata oluştu!

en: New Articles!
tr: Yeni Makaleler!

en: There are new
    articles available.
tr: Yeni makaleler
    kullanılabilir durumda.

en: Toggle on/offline
tr: Değiştir aç/kapat

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
tr: Pan’ı denediğiniz için teşekkürler!
     
    Haberleri okumak için, öncelikle bir Sunucu Ekleyin.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage information and exit.
      -v, --version            Print release version and exit.
      --verbose                Be verbose (in non-GUI mode).
      --debug                  Run in debug mode. Use --debug twice for verbose debug.
      --debug-ssl              Run in TLS (aka SSL) debug mode.
    
    URL Options
      headers:group.name       Download new headers for the specified newsgroup.
      news:message-id          When specified together with --no-gui, dump
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 ...    Process NZB files in non-GUI mode.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the NZB file(s).
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
tr: Genel Seçenekler
      -h, --help               Bu kullanım bilgisini göster ve çık.
      -v, --version            Sürüm numarasını yazdır ve çık.
      --verbose                Ayrıntılı göster (GUI olmayan kipte).
      --debug                  Hata ayıklama kipinde çalıştır. Hata ayıklamanın ayrıntılı olması için iki defa --debug kullanın.
      --debug-ssl              TLS (yani SSL) hata ayıklama kipinde çalıştır.
    
    URL Seçenekleri
      başlıklar:grup.ad        Belirtilen haber grubu için yeni başlıkları getir.
      --no-gui                 news:ileti-numarası, makaleyi standart çıktıya döker.
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Toplu İşlem Seçenekleri
      --nzb dosya1 dosya2 ...  Tüm NZB dosyalarını GUI olmayan kipte işler.
      -o yol, --output=yol     NZB dosyalarında listelenmiş eklentilerin kaydedileceği yol.
      --no-gui                 Sadece terminale çıktı basar, kuyruğu indirmez.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
tr: Hata: --no-gui nzb dosyaları veya news:ileti-numarası olmadan kullanılır.

en: Pan %s started
tr: Pan %s başlatıldı

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
tr: Lütfen Pan haber sunucularını, nzb istemcisi kullanmadan önce yapılandırın.

en: Pan notification
tr: Pan bildirimi

en: Upload queue: %llu tasks, %ld KB (~ %.2f MB) total.
tr: Karşıya yükleme kuyruğu %llu görev, %ld KB (~ %.2f MB) toplam.

en: Error setting custom spellchecker: %s
tr: Özel imla denetleyicisi ayar hatası: %s

en: Error setting spellchecker: %s
tr: Özel imla denetleyicisi ayar hatası: %s

en: _Profile
tr: _Profil

en: Set Editor
tr: Düzenleyici Ayarla

en: _Send Article
tr: Makale _Gönder

en: Send Article Now
tr: Makaleyi Şimdi Gönder

en: _Send and Save Articles to NZB
tr: Makaleyi NZB’ye _Gönder ve Kaydet

en: Send and Save Articles to NZB
tr: Makaleyi NZB’ye Gönder ve Kaydet

en: Set Character _Encoding...
tr: Karakter _Kodlamasını Ayarla...

en: Set Content _Transfer Encoding...
tr: İçerik _Aktarım Kodlamasını Ayarla...

en: Sa_ve Draft
tr: Taslağı Ka_ydet

en: Save as a Draft for Future Posting
tr: Gelecekte Göndermek için Taslağı Farklı Kaydet

en: _Open Draft...
tr: Taslak _Aç...

en: Open an Article Draft
tr: Makale Taslağı Aç

en: Rot13 Selected Text
tr: Rot13 Seçili Metin

en: Run _Editor
tr: _Düzenleyici Çalıştır

en: Run Editor
tr: Düzenleyici Çalıştır

en: Add _Files to Queue
tr: _Dosyaları Kuyruğa Ekle

en: Add Files to Queue
tr: Dosyaları Kuyruğa Ekle

en: Remove from Queue
tr: Kuyruktan Sil

en: Clear List
tr: Listeyi Temizle

en: Select Needed Parts
tr: Gerekli Kısımları Seç

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move Down
tr: Aşağı Taşı

en: Move to Top
tr: En Üste Taşı

en: Move to Bottom
tr: En Alta Taşı

en: _Wrap Text
tr: Metni _Kaydır

en: Wrap Text
tr: Metni Kaydır

en: Always Run Editor
tr: Her zaman Düzenleyici Çalıştır

en: Remember Character Encoding for This Group
tr: Bu Grup için Karakter Kodlamasını Hatırla

en: Thread Attached Replies
tr: Konu Eklentili Cevaplar

en: PGP-Encrypt the Article
tr: PGP Şifreli Makale

en: PGP-Sign the Article
tr: PGP İmzalı Makale

en: Check _Spelling
tr: _Yazım Denetimi

en: New Article's Encoding:
tr: Yeni Makalenin Kodlaması:

en: Content Transfer Encoding
tr: İçerik Aktarım Kodlaması

en: New Article's Content Transfer Encoding:
tr: Yeni Makalenin İçerik Aktarım Kodlaması:

en: Your changes will be lost!
tr: Tüm değişiklikleriniz kaybolacak!

en: Close this window and lose your changes?
tr: Pencereyi kapatmak ve değişikliklerinizi kaydetmek istiyor musunuz?

en: There were problems with this post.
tr: Bu gönderide bazı sorunlar var.

en: Go Back
tr: Geri Git

en: Continue Anyway
tr: Yinede Devam Et

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
tr: İleti '%s' karakter kümesinde tanımlanmamış karakterler içeriyor - '%s' kullanılmış olabilir

en: Go _Online
tr: Çevrim İçi _Ol

en: The file queue is empty, so no files can be saved.
tr: Dosya kuyruğu boş, hiçbir dosya kaydedilemez.

en: IO Error
tr: GÇ Hatası

en: No space left on device
tr: Aygıtta boş alan kalmadı

en: Error copying message to %s folder. Reason: %s
tr: İleti %s klasörüne kopyalanırken hata oluştu. Sebep: %s

en: Error creating message in %s mail folder: Invalid article.
tr: İleti %s posta klasöründe oluşturulurken hata oluştu: Geçersiz makale.

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
tr: Bu gönderme profili için bir gönderme sunucusu ayarlanmamış.
    Lütfen Düzenle|Gönderme Profillerini Yönet üzerinden profili düzenleyin.

en: The selected posting server is currently disabled. Please choose an appropriate alternative.
tr: Seçili gönderme sunucusu şu anda kapalı. Lütfen uygun bir altertif sunucu seçin.

en: Pan is Offline.
tr: Pan Çevrim Dışı.

en: Go online to post the article?
tr: Makale göndermek için çevrim içi olun?

en: Error signing/encrypting your message. Perhaps you misspelled your email address (%s)?
tr: İletinizde imzalama/şifreleme hatası oluştu. Eposta adresiniz (%s) yanlış olabilir mi?

en: Error opening temporary file
tr: Geçici dosya açılırken hata oluştu

en: Error creating temporary file: %s
tr: Geçici dosya oluşturulurken hata: %s

en: Error writing article to temporary file: %s
tr: Makale geçici dosyaya yazılırken hata oluştu: %s

en: Open Draft Article
tr: Taslak Makale Aç

en: Save Draft Article
tr: Taslak Makaleyi Kaydet

en: File already exists.
tr: Klasör zaten var.

en: Overwrite it?
tr: Üzerine yazılsın mı?

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
tr: İmza komutu "%s" ayrıştırılamadı: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
tr: İmza, UTF-8 olarak dönüştürülemedi.

en: F_rom
tr: Ki_mden

en: _Subject
tr: _Konu

en: _Newsgroups
tr: _Haber Grupları

en: Mail _To
tr: K_ime

en: Delete from Queue
tr: Kuyruktan Sil

en: Filename
tr: Dosya Adı

en: Size (KB)
tr: Boyut (KB)

en: The current filename
tr: Mevcut dosya adı

en: Subject Line
tr: Konu Satırı

en: The current subject line
tr: Mevcut konu satırı

en: Enable/Disable
tr: Aç/Kapat

en: Follo_wup-To
tr: Takip A_dresi

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
tr: İletinize cevap veren haber sunucusuna erişilemedi. Böyle birşeye sadece "Haber Grupları” başlığı farklı olduğunda gerek duyulur.
    
    Bütün cevapları kendi e-posta adresinize yönlendirmek için "Cevapla: poster” seçeneğini kullanın

en: _Reply-To
tr: _Yanıtla

en: The email account where mail replies to your posted message should go. This is only needed if it differs from the "From" header.
tr: Gönderilen iletinize posta yanıtlayan e-posta hesabı gitmelidir. Böyle birşeye sadece "Kimden” başlığı farklı olduğunda gerek duyulur.

en: _Custom Headers
tr: _Özel Başlıklar

en: Add "_User-Agent" header
tr: "_User-Agent” başlığını ekle

en: Add "Message-_ID" header
tr: "Message-_ID” başlığını ekle

en: Select Parts
tr: Bölümleri Seç

en: _Parts
tr: _Bölümler

en: Post Article
tr: Makale Gönder

en: _Message
tr: _İleti

en: More _Headers
tr: Daha Fazla _Başlık

en: File _Queue
tr: Dosya _Kuyruğu

en: On %d, %n wrote:
tr: %d tarihinde, %n dedi ki:

en: Add files to queue
tr: Dosyaları kuyruğa ekle

en: Save Upload Queue as NZB File
tr: Karşıya Yükleme Dosyasını NZB olarak Kaydet

en: Couldn't parse %s color "%s"
tr: %s rengi ayrıştırılamadı "%s"

en: Grab Key
tr: Tuşları Yakala

en: Press the combination of the keys
    you want to use for "%s".
tr: "%s" kullanımı için
    tuşların birleşime basın.

en: Edit Shortcut
tr: Kısayolu Düzenle

en: Error: Shortcut key is invalid!
tr: Hata: Kısayol tuşu geçersiz!

en: Error: Shortcut key already exists!
tr: Hata: Kısayol tuşu zaten mevcut!

en: Show only icons
tr: Sadece simgeleri göster

en: Show only text
tr: Sadece metni göster

en: Show icons and text
tr: Simgeleri ve metni göster

en: Use GNOME Preferences
tr: GNOME Tercihlerini Kullan

en: Use KDE Preferences
tr: KDE Tercihlerini Kullan

en: Use OS X Preferences
tr: OS X Tercihlerini Kullan

en: Use Windows Preferences
tr: Windows Tercihlerini Kullan

en: Custom Command:
tr: Özel Komut:

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Only new (score == 0)
tr: Sadece yeni (puan == 0)

en: 9999 or more
tr: 9999 veya fazlası

en: 5000 to 9998
tr: 5000 9998 arası

en: 1 to 4999
tr: 1 4999 arası

en: -9998 to -1
tr: -9998 ile -1 arası

en: -9999 or less
tr: -9999 veya altı

en: Select default <u>global</u> character set. Current setting: <b>%s</b>.
tr: Varsayılan <u>evrensel</u> karakter kümesini seç. Mevcut ayar: <b>%s</b>.

en: Global Character Set Settings
tr: Evrensel Karakter kümesi Ayarları

en: State
tr: Durum

en: Enabled
tr: Etkin

en: Column Name
tr: Sütun Adı

en: Pan: Preferences
tr: Pan: Tercihler

en: Mouse
tr: Fare

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
tr: Tek tıklama seçmek yerine etkinleştirir, _gruplar

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
tr: Tek tıklama seçmek yerine etkinleştirir, _makaleler

en: Groups
tr: Gruplar

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
tr: Abone olunmuş gruplardan, _başlangıçta, yeni başlıkları getir

en: Get new headers when _entering group
tr: Gruba _girerken yeni başlıkları getir

en: Mark entire group _read when leaving group
tr: Gruptan çıkarken tüm grubu _okunmuş olarak işaretle

en: Mark entire group read before getting _new headers
tr: Ye_ni başlıkları getirmeden önce tüm grubu okunmuş olarak işaretle

en: E_xpand all threads when entering group
tr: Gruba girerken tüm konuları geni_şlet

en: Articles
tr: Makaleler

en: Mark downloaded articles read
tr: İndirilmiş makaleleri okunmuş olarak işaretle

en: Space selects next article rather than next unread
tr: Boşluk tuşu, sonraki okunmamış yerine sonraki makaleyi seçer

en: Expand threads upon selection
tr: Seçime göre konuları genişlet

en: Always ask before deleting an article
tr: Bir makaleyi silmeden önce her zaman sor

en: Smooth scrolling
tr: Yumuşak kaydırma

en: Article Cache
tr: Makale Ön belleği

en: Clear article cache on shutdown
tr: Kapanışta makale ön belleğini temizle

en: Size of article cache (in MiB):
tr: Makale ön belleğinin boyutunu göster (MiB cinsinden)

en: File extension for cached articles:
tr: Ön belleklenmiş makaleler için dosya uzantısı:

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: _Behavior
tr: _Davranış

en: Behavior
tr: Davranış

en: Task Pane
tr: Görev Çerçevesi

en: Show task pane popups
tr: Görev Çerçevesini açılan pencerelerde göster

en: Show Download Meter
tr: İndirme Sayacını Göster

en: _Panes
tr: _Çerçeveler

en: Panes
tr: Çerçeveler

en: Language Settings
tr: Dil Ayarları

note: systray and notify popup
en: System Tray Behavior
tr: Sistem Çekmecesi Davranışı

en: Minimize to tray
tr: Sistem çekmecesine küçült

en: Start Pan minimized
tr: Pan’ı simge durumunda başlat

en: Show notifications
tr: Bildirimleri göster

note: allow multiple instances (seperate, not communicating with dbus)
en: Startup Behavior
tr: Başlangıç Davranışı

en: Allow multiple instances of Pan
tr: Pan’ın çoklu çalışmasına izin ver

en: Autosave Article Draft
tr: Taslak Makaleleri Otomatik Kaydet

en: Minutes to autosave the current Article Draft:
tr: Taslak Makalelerin Otomatik Kaydedilmesi için gereken dakika:

en: Autosave Articles
tr: Makaleleri Otomatik Kaydet

en: Minutes to autosave newsrc files:
tr: newsrc dosyasının otomatik kaydedilmesi için gereken dakika:

en: Password Storage
tr: Parola Deposu

en: Save passwords in password storage
tr: Parolaları parola deposuna kaydet

en: _Miscellaneous
tr: _Diğer

en: Miscellaneous
tr: Diğer

en: Pane Layout
tr: Çerçeve Yerleşimi

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
tr: 1=Gruplar 2=Başlıklar 3=Gövde

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
tr: 1=Gruplar 2=Gövde 3=Başlıklar

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
tr: 1=Başlıklar 2=Gruplar 3=Gövde

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
tr: 1=Başlıklar 2=Gövde 3=Gruplar

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
tr: 1=Gövde 2=Gruplar 3=Başlıklar

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
tr: 1=Gövde 2=Başlıklar 3=Gruplar

en: Layout
tr: Düzen

en: Header Pane Columns
tr: Başlık Çerçeve Sütunları

en: _Headers
tr: _Başlıklar

en: Headers
tr: Başlıklar

en: This menu lets you configure Pan to take certain actions on your behalf automatically, based on an article's score.
tr: Bu menü Pan’ı makalenin puanını baz alarak, sizin yerinize otomatik eylemler yapacak şekilde, yapılandırmanıza olanak tanır.

en: Mark affected articles read
tr: Etkilenmiş makaleleri okunmuş olarak işaretle

en: _Delete articles scoring at:
tr: Şu puandaki makaleleri _sil:

en: Mark articles read scoring at:
tr: Şu puandaki makaleleri okunmuş olarak işaretle:

en: _Cache articles scoring at:
tr: Şu puandaki makaleleri _ön belleğe al:

en: Download attachments of articles scoring at:
tr: Şu puandaki makalelerin eklerini indir:

en: Actions
tr: Eylemler

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: Use custom font in Group Pane:
tr: Grup çerçevesinde özel bir yazı tipi kullan:

en: Use custom font in Header Pane:
tr: Başlık çerçevesinde özel bir yazı tipi kullan:

en: Use custom font in Body Pane:
tr: Gövde çerçevesinde özel bir yazı tipi kullan:

en: Monospace font:
tr: Monospace yazı tipi:

en: _Fonts
tr: _Yazı Tipleri

en: Header Pane
tr: Başlık Çerçevesi

en: Text:
tr: Metin:

en: Background:
tr: Arkaplan:

en: Scores of 9999 or more:
tr: 9999 puan veya fazlası:

en: Scores from 5000 to 9998:
tr: 5000 ile 9998 puan arası:

en: Scores from 1 to 4999:
tr: 1 ile 4999 puan arası:

en: Scores from -9998 to -1:
tr: -9998 ile -1 puan arası:

en: Scores of -9999 or less:
tr: -9999 puan veya azı:

en: Collapsed thread with unread articles:
tr: Okunmamış makaleler ile daraltılmış konu:

en: Body Pane
tr: Gövde Çerçevesi

en: First level of quoted text:
tr: Alıntılanmış metnin ilk seviyesi:

en: Second level of quoted text:
tr: Alıntılanmış metnin ikinci seviyesi:

en: Third level of quoted text:
tr: Alıntılanmış metnin üçüncü seviyesi:

en: URL:
tr: Adres:

en: Signature:
tr: İmza:

en: Group Pane
tr: Grup Çerçevesi

en: Group Color:
tr: Grup Rengi:

en: Other Text
tr: Diğer Metin

en: Text Color:
tr: Metin Rengi:

en: _Colors
tr: _Renkler

en: Colors
tr: Renkler

en: Preferred Applications
tr: Tercih Edilen Uygulamalar

en: _Web browser:
tr: _Web tarayıcısı:

en: _Mail reader:
tr: _Posta okucusu:

en: _Text editor:
tr: _Metin düzenleyici:

en: _HTML previewer:
tr: _HTML ön izleyicisi:

en: _Applications
tr: _Uygulamalar

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Default bytes per file (for encoder):
tr: Her dosya için varsayılan bayt (kodlayıcı için):

en: _Upload
tr: _Karşıya Yükle

en: Upload
tr: Karşıya Yükle

en: _Shortcuts
tr: _Kısayollar

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Please choose your email address according to your PGP key's user id.
tr: PGP anahtarınızın kullanıcı kimliği ile ilişkili olan e-posta adresinizi seçin.

en: Posting Profile
tr: Gönderme Profili

en: Profile Information
tr: Profil Bilgisi

en: _Profile Name:
tr: _Profil Adı:

en: Required Information
tr: Gerekli Bilgiler

en: _Full Name:
tr: _Tam Adı:

en: Your email address.
    Note that this has to match your PGP signature's address
    if you want your messages to be PGP-signed or encrypted correctly.
tr: E-posta adresiniz.
    Eğer iletinizin PGP imzalı ya da şifreli olmasını istiyorsanız
    bu adresin PGP imzanızdaki e-posta adresiyle eşleştiğinden emin olun.

en: _Email Address:
tr: _E-posta Adresi:

en: _Post Articles via:
tr: Makaleleri şunun aracılığı ile _Gönder:

en: Signature
tr: İmza

en: _Use a Signature
tr: İmza _Kullan

en: Signature File
tr: İmza Dosyası

en: Text File
tr: Metin Dosyası

en: Text
tr: Metin

en: Command
tr: Komut

en: PGP Signature
tr: PGP İmzası

en: Signature Type:
tr: İmza Türü:

en: Avatars
tr: Avatarlar

en: You can add an avatar icon to your articles with a Base64-encoded PNG.
    Add the Base64-encoded picture without the trailing <b>“Face:”</b>.
tr: Base64 kodlu PNG ile makalelerinize avatar simgesi ekleyebilirsiniz.
    Base64 ile kodlanmış resmi <b>"Face"</b> olmadan ekleyin.

en: _Face:
tr: _Yüz:

en: You can add an avatar icon to your articles with a unique X-Face code.
    Add the code without the trailing <b>"X-Face:"</b> 
     if it was generated by a helper program (for example http://www.dairiki.org/xface/xface.php).
tr: Tekil bir X-Face kodu ile makalelerinize bir avatar simgesi ekleyebilirsiniz.
    Eğer bu yardımcı bir program tarafından oluşturulduysa
     Kodu <b>"X-Face:"</b> ardına ekleyin (örneğin http://www.dairiki.org/xface/xface.php)

en: Optional Information
tr: Seçimlik Bilgiler

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.
    You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
tr: Usenet’e gönderi yaparken, makalelerinizin İleti-Numarası bir alan adı içerir.
    Buraya özel bir alan adı koyabilirsiniz veya Pan’ın e-posta adresinizdeki alan adını kullanması için boş bırakabilirsiniz.

en: Message-ID _Domain Name:
tr: İleti-Numarası _Alan Adı:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
tr: %i İleti-Numarası için
    %a Yazar ve Adres için
    %n Yazar Adı için
    %d Tarih için

en: _Attribution:
tr: _Atıf:

note: Translators: Do not localize Reply-To and the quote marks in \"Your Name\".
en: Extra headers to be included in your articles, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
tr: Makalenize fazladan başlıklar ekleyebilirsiniz, şöyle ki;
    Reply-To: "Adınız"<adiniz@biryerler.com>
    Organization: Kurumunuz

en: E_xtra Headers:
tr: Fa_zladan Başlıklar:

en: Invalid email address.
tr: Geçersiz e-posta adresi.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
tr: Lütfen ali@biryerler.com biçiminde bir adres kullanın

en: New Profile
tr: Yeni Profil

en: Posting Profiles
tr: Gönderme Profilleri

en: Profiles
tr: Profiller

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - Subject line excerpt
    %S - Subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
tr: %g - bir dizin olarak grup (alt.ikililer.resimler.trenler)
    %G - iç içe dizinler olarak grup (/alt/ikililer/resimler/trenler)
    %s - Konu satırı alıntısı
    %S - Konu satırı
    %n - Gönderen görünür adı
    %e - Gönderen e-posta adresi
    %d - Makale zaman damgası
    "/home/kullanici/News/Pan/%g”, 
    "/home/kullanici/News/Pan/alt.ikililer.resimler.trenler” olur ve
    "/home/kullanici/News/Pan/%G”, 
    "/home/kullanici/News/Pan/alt/ikililer/resimler/trenler” olur,

en: Add to the queue sorted by date posted
tr: Gönderme tarihine göre sıralanmış olarak kuyruğa ekle

en: Add to the front of the queue
tr: Kuyruğun başına ekle

en: Add to the back of the queue
tr: Kuyruğun sonuna ekle

en: Pan: Save Attachments
tr: Pan: Ekleri Kaydet

en: _Location:
tr: _Konum:

en: Save Articles
tr: Makaleleri Kaydet

en: _Group's path: %s
tr: _Grupların yolu: %s

en: _Priority:
tr: _Öncelik

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - subject line excerpt
    %S - subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
tr: %g - bir dizin olarak grup (alt.ikililer.resimler.trenler)
    %G - iç içe dizinler (/alt/ikililer/resimler/trenler)
    %s - konu satırı alıntısı
    %S - konu satırı
    %n - Gönderen görünür adı
    %e - Gönderen e-posta adresi
    %d - Makale zaman damgası
     
    "/home/kullanici/News/Pan/%g”,
    "/home/kullanici/News/Pan/alt.ikililer.resimler.trenler” olur ve
    "/home/kullanici/News/Pan/%G”, 
    "/home/kullanici/News/Pan/alt/ikililer/resimler/trenler” olur,

en: Save attachments
tr: Ekleri Kaydet

en: Save text
tr: Metni kaydet

en: Save attachments and text
tr: Ekleri ve metni kaydet

en: Pan: Save Articles
tr: Pan: Makaleleri Kaydet

en: _Action:
tr: _Eylem:

en: is more than
tr: daha fazla

en: is at most
tr: en fazla

en: increase the article's score by
tr: Makalenin puanını arttır

en: decrease the article's score by
tr: Makalenin puanını azalt

en: set the article's score to
tr: Makalenin puanını ayarla

en: watch the article (set its score to 9999)
tr: makaleyi izle (puanını 9999 ayarla)

en: ignore the article (set its score to -9999)
tr: makaleyi yoksay (puanını -9999 yapar)

en: References
tr: Kaynaklar

en: Line Count
tr: Satır Sayısı

en: Byte Count
tr: Bayt Sayısı

en: Crosspost Group Count
tr: Çapraz Gönderi Grup Sayısı

en: Age (in days)
tr: Yaş (gün)

en: for the next month
tr: sonraki ay için

en: for the next six months
tr: sonraki altı ay için

en: forever
tr: devamlı

en: contains
tr: içerir

en: doesn't contain
tr: içermez

en: is
tr: olan

en: isn't
tr: olmayan

en: starts with
tr: ile başlar

en: ends with
tr: ile biter

en: matches regex
tr: düzenli ifade ile eşleşir

en: Another rule already sets this article's score.
tr: Başka bir kural zaten makalenin puanını ayarlıyor.

en: You may want to go back or delete the old rule.
tr: Geri dönmek ve eski kuralı silmek isteyebilirsiniz.

en: Back
tr: Geri

en: Delete
tr: Sil

en: Add
tr: Ekle

en: Add and Re_score
tr: Ekle ve Yeniden _Puanlandır

en: New Scoring Rule
tr: Yeni Puanlama Kuralı

en: Cancel
tr: İptal

en: Group name
tr: Grup adı

en: and
tr: ve

en: Close and Re_score
tr: Kapat ve Yeniden _Puanlandır

en: File %s, Lines %d - %d
tr: Dosya %s, Satırlar %d - %d

en: Pan: Article's Scores
tr: Pan: Makale Puanları

en: New Score
tr: Yeni Puan

en: Criteria
tr: Kıstaslar

en: Add a New Scoring Rule
tr: Yeni bir Puanlama Kuralı Ekle

en: Remove the Selected Scoring Rule
tr: Seçili Puanlama Kuralını Kaldır

en: Please specify the server's address.
tr: Lütfen sunucunun adresini belirtin.

en: Import SSL Certificate (PEM Format) From File
tr: SSL Sertifikasını Dosyadan (PEM Biçimi) İçe Aktar

note: create the dialog
en: Add a Server
tr: Bir Sunucu Ekle

en: Edit a Server's Settings
tr: Sunucunun Ayarlarını Düzenle

en: Location
tr: Konum

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com".
tr: Haber sunucusunun gerçek adresi, örn. "haberler.yenisunucu.com”.

en: _Address:
tr: _Adres:

en: The news server's port number.  Typically 119 for unencrypted and 563 for encrypted connections (SSL/TLS).
tr: Haber sunucusunun bağlantı noktası. Genellikle şifresiz bağlantı için 119 ve şifreli bağlantı (SSL/TLS) için 563 kullanılır.

en: Por_t:
tr: Bağlan_tı Noktası:

en: Login (if Required)
tr: Giriş (Gerekli ise)

en: _Username:
tr: _Kullanıcı adı:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
tr: Sunucu sorduğunda verilecek kullanıcı adı. Eğer sunucunuzda kimlik doğrulama gerekmiyorsa, burayı boş bırakabilirsiniz.

en: _Password:
tr: _Parola:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
tr: Sunucu sorduğunda verilecek parola. Eğer sunucunuzda kimlik doğrulama gerekmiyorsa, burayı boş bırakabilirsiniz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Connection _Limit:
tr: Bağlantı _Sınırı:

en: After Two Weeks
tr: İki Hafta Sonra

en: After One Month
tr: Bir Ay Sonra

en: After Two Months
tr: İki Ay Sonra

en: After Three Months
tr: Üç Ay Sonra

en: After Six Months
tr: Altı Ay Sonra

en: Never Expire Old Articles
tr: Eski Makalelerin Asla Süresi Bitmesin

en: E_xpire Old Articles:
tr: Eski Makalelerin S_üresi Dolsun:

en: Primary
tr: Birincil

en: Fallback
tr: Yedek

en: Server Rank:
tr: Sunucu Derecesi:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
tr: Yedek sunucular, makalelerin birincil sunucularda bulunamadığı zamanlarda kullanılırlar. Yaygın yaklaşım, bedava sunucuları birincil olarak kullanmak ve ücretli sunucuları yedek olarak kullanmak şeklindedir.

en: Disable Compression (N/A)
tr: Sıkıştırmayı Kapat (N/A)

en: XZVER Compression (Astraweb)
tr: XZVER Sıkıştırma (Astraweb)

en: GZIP Compression (Giganews etc.)
tr: GZIP Sıkıştırma (Giganews vs.)

en: Header Compression:
tr: Başlık Sıkıştırma:

en: Security
tr: Güvenlik

en: Use Unsecure (Plaintext) Connections
tr: Güvensiz (Düz metin) Bağlantılar Kullan

en: Use Secure SSL Connections
tr: Günveli SSL Bağlantılar Kullan

en: TLS (SSL) Settings:
tr: TLS (SSL) Ayarları:

en: You can enable/disable secure SSL/TLS connections here. If you enable SSL/TLS, your data is encrypted and secure. It is encouraged to enable SSL/TLS for privacy reasons.
tr: Güvenli SSL/TLS bağlantılarını buradan aç/kapat yapabilirsiniz. SSL/TLS bağlantıyı etkinleştirirseniz, veriniz şifrelenir ve güvenlidir. Gizlilik sebepleri için bu şekilde bir iletişim desteklenmektedir.

en: Always trust this server's certificate
tr: Her zaman bu sunucunun sertifikasına güven

en: Really delete "%s"?
tr: "%s" gerçekten silinsin mi?

en: No information available.
tr: Kullanılabilir bilgi yok.

en: Server Certificate for '%s'
tr: '%s' için Sunucu Sertifikası

en: Really delete certificate for "%s"?
tr: "%s" için sertifika gerçekten silinsin mi?

note: dialog
en: Servers
tr: Sunucular

en: Remove a Server
tr: Sunucuyu Kaldır

note: dialog
en: SSL Certificates
tr: SSL Sertifikaları

en: Certificates
tr: Sertifikalar

en: Import Certificate
tr: Sertifika İçe Aktar

en: Inspect Certificate
tr: Sertifikayı İncele

en: Remove Certificate
tr: Sertifikayı Sil

en: 
    <u>Upload</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Sourcefile:</i> <b>%s</b>
tr: 
    <u>Karşıya Yükle</u>
    
    <i>Konu:</i> <b>"%s"</b>
    <i>Kimden:</i> <b>%s</b>
    <i>Gruplar:</i> <b>%s</b>
    <i>Kaynak Dosya:</i> <b>%s</b>

en: 
    <u>Download</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Date:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Save Path:</i> <b>%s</b>
tr: 
    <u>İndir</u>
    
    <i>Konu:</i> <b>"%s"</b>
    <i>Kimden:</i> <b>%s</b>
    <i>Tarih:</i> <b>%s</b>
    <i>Gruplar:</i> <b>%s</b>
    <i>Kaydetme Yolu:</i> <b>%s</b>

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Choose New Destination for Selected Tasks
tr: Seçili Görevler için Yeni Hedef Seç

en: Save
tr: Kaydet

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
tr: Pan: Görevler (%d Kuyrukta, %d Çalışıyor, %d Durdurulmuş)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
tr: Pan: Görevler (%d Kuyrukta, %d Çalışıyor)

en: Pan: Tasks
tr: Pan: Görevler

en: %lu selected, %s
tr: %lu seçili, %s

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Decoding
tr: Kod Çözülüyor

en: Queued for Decode
tr: Kod Çözme için Kuyrukta

en: Queued for Encode
tr: Kodlama için Kuyrukta

en: Queued
tr: Kuyrukta

en: Stopped
tr: Durdurulmuş

en: Removing
tr: Kaldırılıyor

en: %d%% Done
tr: %d%% Bitti

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
tr: %d:%02d:%02d Kalan (%d @ %lu KiB/s)

en: Move To Top
tr: En Üste Taşı

en: Move To Bottom
tr: En Alta Taşı

en: Show Task Information
tr: Görev Bilgilerini Göster

en: Stop Task
tr: Görevi Durdur

en: Delete Task
tr: Görevi Sil

en: Restart Task
tr: Görevi Yeniden Başlat

en: Change Download Destination
tr: İndirmenin Yapılacağı Yeri Değiştir

en: _Online
tr: Çevrim _İçi

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Move task up
tr: Görevi yukarı taşı

en: Move to top
tr: En üste taşı

en: Move task to top of the download queue
tr: Görevi indirme kuyruğunun başına taşı

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Move task down
tr: Görevi aşağı taşı

en: Move to bottom
tr: En alta taşı

en: Move task to the bottom of the download queue
tr: Görevi indirme kuyruğunun sonuna taşı

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Restart Tasks
tr: Görevleri Yeniden Başlat

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop Tasks
tr: Görevleri Durdur

en: Delete Tasks
tr: Görevleri Sil

en: Close
tr: Kapat

en: Show popups
tr: Bilgi percerelerini göster

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
tr: Adres başlatılırken Hata: %s (Komut: %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
tr: "%s" dosyası kaydedilemedi: %s

en: Error initializing uulib
tr: Uulib başlatılırken hata oluştu

en: Error reading from %s: %s
tr: %s üzerinden okunurken hata oluştu: %s

en: Saved "%s"
tr: "%s" kaydedildi

en: Error saving "%s":
    %s.
tr: "%s" kaydedilirken hata oluştu: 
    %s.

en: Decoding %s
tr: %s Kod Çözme

en: Error loading %s from cache.
tr: %s ön bellekten yüklenirken hata oluştu.

en: Error encoding %s: %s
tr: %s kodlama hatası: %s

en: Encoding %s
tr: %s kodlama

en: %s requires a username, but none is set.
tr: %s bir kullanıcı adı ister ancak ayarlanmış bir tane yok.

en: %s requires a password, but none is set.
tr: %s bir parola ister ancak ayarlanmış bir tane yok.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
tr: "%s", %s ögesine gönderilirken hata oluştu: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
tr: "%s", %s ögesine gönderilirken ve beklenmedik bir yanıt aldı: "%s"

en: Unable to connect to "%s"
tr: "%s" bağlantısı sağlanamadı

en: No space left on device.
tr: Aygıtta boş yer yok.

en: Error connecting to "%s"
tr: "%s" bağlantısında hata oluştu

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: Saving %s
tr: %s kaydediliyor

en: Reading %s
tr: Okunuyor %s

en: Article "%s" is incomplete -- the news server(s) don't have part %s
tr: "%s" makalesi eksik -- haber sunucusu/sunucuları %s kısmına sahip değil

en: Getting group list from "%s"
tr: Grup listesini "%s" üzerinden al

en: Fetched %lu Groups
tr: Getirilmiş %lu Grupları

en: Posting "%s"
tr: "%s" gönderiliyor

en: Posting of "%s" failed: %s
tr: "%s" gönderimi başarısız: %s

en: Posting of "%s" successful: %s
tr: %s gönderimi başarılı: %s

en: Uploading %s
tr: %s karşıya yükleniyor

en: Uploading %s - Part %d of %d
tr: Karşıya Yükleniyor %s - Parça %d Toplam %d

en: Uploading message body with subject "%s"
tr: İleti gövdesi "%s" konusu ile karşıya yükleniyor

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: No posts allowed by server.
tr: %s dosyasının gönderimi (parça %d toplam %d) başarısız: Sunucu tarafından gönderi kabul edilmiyor.

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: %s
tr: %s dosyasının gönderimi (parça %d toplam %d) başarısız: %s

en: Posting of file %s (part %d of %d) successful: %s
tr: %s dosyasının gönderimi (parça %d toplam %d) başarılı: %s

en: Posting of file %s successful: %s
tr: %s dosyasının gönderimi başarılı: %s

en: Posting of file %s not completely successful: Check the log (right-click list item).
tr: %s dosyasının gönderimi tamamen başarılı değil: Günlüğü kontrol edin (liste ögesine sağ tıklayarak)

en: Posting of file %s not successful: Check the log (right-click list item).
tr: %s dosyasının gönderimi başarısız: Günlüğü kontrol edin (liste öğesine sağ tıklayarak)

en: Getting all headers for "%s"
tr: "%s" için tüm başlıklar alınıyor

en: Getting new headers for "%s"
tr: "%s" için yeni başlıklar alınıyor

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
tr: "%s" için başlıklar şekillendiriliyor

en: %s (%lu parts, %lu articles)
tr: %s (%lu parça, %lu makale)

en: Getting new headers for "%s" done.
tr: "%s" için yeni başlıklar alınıyor.

en: article doesn't have attachments
tr: makale bir eklenti barındırmıyor

en: the article has attachments
tr: makalenin eklentileri var

en: the article isn't cached locally
tr: makale yerel ön belleğe alınmamış

en: the article is cached locally
tr: makale yerel ön belleğe alınmış

en: the article wasn't posted by you
tr: makale sizin tarafınızdan gönderilmemiş

en: the article was posted by you
tr: makale sizin tarafınızdan gönderilmiş

en: the article has been read
tr: makale okunmuş

en: the article hasn't been read
tr: makale okunmamış

en: the article is less than %ld bytes long
tr: makale %ld bayttan daha kısa

en: the article is at least %ld bytes long
tr: makale en az %ld bayt uzunluğunda

en: the article is less than %ld lines long
tr: makale %ld satırdan daha kısa

en: the article is at least %ld lines long
tr: makale en az %ld satır uzunluğunda

en: the article is less than %ld days old
tr: makale %ld günden eski

en: the article is at least %ld days old
tr: makale en az %ld gün eski

en: the article was posted to less than %ld groups
tr: makale %ld sayısından az gruba gönderilmiş

en: the article was posted to at least %ld groups
tr: makale en az %ld gruba gönderilmiş

en: the article's score is less than %ld
tr: makalenin puanı %ld sayısından daha küçük

en: the article's score is %ld or higher
tr: makalenin puanı %ld ya da daha yüksek

en: %s doesn't contain "%s"
tr: %s, "%s" içermiyor

en: %s isn't "%s"
tr: %s, "%s" değil

en: %s doesn't begin with "%s"
tr: %s, "%s" ile başlamıyor

en: %s doesn't end with "%s"
tr: %s, "%s" ile bitmiyor

en: %s doesn't match the regex "%s"
tr: %s, "%s" düzenli ifadesi ile eşleşmiyor

en: %s contains "%s"
tr: %s, "%s" içeriyor

en: %s is "%s"
tr: %s, "%s"

en: %s begins with "%s"
tr: %s, "%s" ile başlıyor

en: %s ends with "%s"
tr: %s, "%s" ile bitiyor

en: %s matches the regex "%s"
tr: %s, "%s" düzenli ifadesi ile eşleşiyor

en: Any of these tests fail:
tr: Bu testlerden herhangi biri başarısız:

en: All of these tests pass:
tr: Bu testlerin tümünden başarıyla geçildi:

en: None of these tests pass:
tr: Bu testlerin hiçbirinden geçilemedi:

en: Any of these tests pass:
tr: Bu testlerden herhangi biri geçildi:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
tr: E-posta adresi belirtilmediğinden, ileti numarası "%s" alanadı ile oluşturuluyor

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
tr: Uyarı: Cevap en üstte olacak şekilde gönderilmiş.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
tr: Uyarı: İmza işareti "-- " olmalı, "--" değil.

en: Warning: Signature prefix with no signature.
tr: Uyarı: İmza olmayan imza öneki.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
tr: Uyarı: İmza 4 satırdan uzun.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
tr: Uyarı: İmza 80 karakter uzunluğundan büyük.

en: Warning: %d line is more than 80 characters wide. | Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
tr[0]: Uyarı: %d satır 80 karakterden büyük.

en: Error: Message is empty.
tr: Hata: İleti boş.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
tr: Uyarı: İleti, tamamıyla alıntıdan ibaret!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
tr: Uyarı: İleti, çoğunlukla alıntıdan ibaret.

en: Error: Message appears to have no new content.
tr: Hata: İletinin bir içeriği yok gibi gözüküyor.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
tr: Uyarı: Gönderme profilinin sunucusu haber gurubu taşımıyor
    	"%s".
    	grup adı doğru ise, Profildeki "Kimden:” satırını değiştirin
    	veya "Düzenle|Gönderme Profillerini Yönet” ile düzenleyin.

en: Warning: Following-Up to too many groups.
tr: Uyarı: Çok fazla grup takip ediliyor.

en: Error: No Subject specified.
tr: Hata: Başlık belirtilmemiş.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
tr: Uyarı: "%s" grubu, salt okunur.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
tr: Hata: Çok fazla sayıda gruba gönderme var.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
tr: Uyarı: Çok fazla sayıda gruba gönderme var.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
tr: Uyarı: Followup-To başlığı ayarı olmadan çapraz gönderi var.

en: Error: Bad email address.
tr: Hata: Yanlış e-posta adresi.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
tr: Uyarı: Çok fazla haber grubu HTML gönderilerini onaylamıyor.

en: Error: No Recipients.
tr: Hata: Alıcılar yok.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
tr: %*.*s üzerinde puan okuma hatası, satır: %d: beklenmedik satır.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
tr: %*.*s puan okuma hatası, satır %d: beklenen 'Expires: MM/DD/YYYY' veya 'Expires: DD-MM-YYYY'.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
tr: %*.*s üzerinden zamanı dolmuş puan, satır %d

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
tr: %lu ögesinde, %lu puanlama okuması, "%s" üzerinden

en: Error printing the server certificate for '%s'
tr: '%s' için sunucu sertifikasının yazdırılma hatası

en: The current server <b>'%s'</b> sent this security certificate:
tr: Mevcut sunucu <b>'%s'</b> bu güvenlik sertifikasını gönderdi:

en: Certificate information for server <b>'%s'</b>:
tr: <b>'%s'</b> sunucusu için sertifika bilgisi:

en: %s<b>Issuer information:</b>
    %s
    <b>Valid until:</b> %s
    
    <b>Not valid before:</b> %s
tr: %s<b>Yayıncı bilgisi:</b>
    %s
    <b>Geçerli olduğu tarih:</b> %s
    
    <b>Şu tarihe kadar geçerli değil:</b> %s

en: > [quoted text muted]
tr: > [alıntı yapılan metin gösterilmedi]
