pan - en to pl translation catalogue (807 entries)

en: Newsreader
pl: Czytnik grup dyskusyjnych

en: Read and post Usenet articles
pl: Czytanie i wysyłanie wiadomości w sieci Usenet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usenet;news;newsreader;newsgroup;article;yenc;nzb;
pl: usenet;grupy;dyskusyjne;czytnik;wiadomość;artykuł;post;yenc;nzb;

en: Pan Newsreader
pl: Czytnik grup dyskusyjnych Pan

en: Pan is a Usenet newsreader that is good at both text and binaries. It supports offline reading, scoring and killfiles, yEnc, NZB, PGP handling, multiple servers, and secure connections.
pl: Pan jest czytnikiem sieci Usenet z dobrą obsługą tekstu i plików binarnych. Obsługuje czytanie w trybie offline, punktację i listy blokowania, yEnc, NZB, PGP, wiele serwerów i bezpieczne połączenia.

en: It is also the only Unix newsreader to get a perfect score on the Good Net-Keeping Seal of Approval evaluations.
pl: Jest także jedynym czytnikiem grup dyskusyjnych dla systemu UNIX, który uzyskał idealny wynik w badaniach „Good Net-Keeping Seal of Approval”.

en: Error opening directory: "%s": %s
pl: Błąd podczas otwierania katalogu: „%s”: %s

en: Unable to save "%s" %s
pl: Nie można zapisać „%s” %s

en: Error opening file "%s" %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku „%s” %s

en: Error reading file "%s": %s
pl: Błąd podczas odczytywania pliku „%s”: %s

en: Error opening SSL certificate directory: "%s": %s
pl: Błąd podczas otwierania katalogu certyfikatu SSL: „%s”: %s

en: Successfully added %d SSL PEM certificate(s) to Certificate Store.
pl: Liczba pomyślnie dodanych certyfikatów PEM SSL do przechowalni certyfikatów: %d.

en: Error initializing Certificate Store. Check that the permissions for the folders ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs are set correctly. Fatal, exiting.
pl: Błąd podczas inicjowania przechowalni certyfikatów. Proszę sprawdzić poprawność uprawnień do katalogów ~/.pan2 i ~/.pan2/ssl_certs. Krytyczne, kończenie działania.

en: Could not export certificate for server: %s
pl: Nie można wyeksportować certyfikatu dla serwera: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
pl: Wczytano mechanizm danych w %.1f s

en: Pan Newsreader's server passwords
pl: Hasła serwerów czytnika grup dyskusyjnych Pan

en: Skipping newsrc file for server "%s"
pl: Pomijanie pliku newsrc dla serwera „%s”

en: Expired %lu old articles from "%s"
pl: Wygasło %lu starych wiadomości z „%s”

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
pl: Nieobsługiwana wersja danych dla nagłówków %s: %d.
    Czy przez przypadek jest uruchomiona poprzednia wersja programu Pan?

en: Loaded %llu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
pl: Wczytano %llu wiadomości dla „%s” w %.1f s (%.0f na sekundę)

en: Saved %lu parts, %lu articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
pl: Zapisano %lu części i %lu wiadomości w „%s” w %.1f s (%.0f na sekundę)

en: Added %lu articles to %s.
pl: Dodano %lu wiadomości do %s.

en: Received no password from libsecret for server %s.
pl: Nie otrzymano hasła z biblioteki libsecret dla serwera %s.

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
pl: Błąd podczas odczytywania z %s: nieznana grupa „%s”

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
pl: Błąd podczas przetwarzania wiersza poleceń „zewnętrznego edytora”: %s (polecenie: %s)

en: Error starting external editor: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania zewnętrznego edytora: %s

en: %l:%M %p
pl: %H∶%M

en: Today %l:%M %p
pl: Dzisiaj o %H∶%M

en: %a %l:%M %p
pl: %a, %H∶%M

en: %b %d %l:%M %p
pl: %-d %b, %H∶%M

en: %b %d %Y
pl: %-d %b %Y

en: Can't use regular expression "%s": %s
pl: Nie można użyć wyrażenia regularnego „%s”: %s

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
pl: Nie można ustalić kodowania wiadomości. Znaki spoza zestawu UTF-8 zostały usunięte.

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Layout
pl: _Układ

en: _Group Pane
pl: Panel g_rupy

en: _Header Pane
pl: Panel _nagłówka

en: _Body Pane
pl: Panel _treści

en: _View
pl: _Widok

en: Filte_r
pl: _Filtr

en: _Go
pl: P_rzejdź

en: _Actions
pl: _Działania

en: _Articles
pl: W_iadomości

en: G_roups
pl: _Grupy

en: _Post
pl: _Wyślij

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Read Group
pl: _Przeczytana grupa

en: Read Group
pl: Przeczytana grupa

en: _Mark Selected Groups Read
pl: _Oznacz zaznaczone grupy jako przeczytane

en: Mark Selected Groups Read
pl: Oznacz zaznaczone grupy jako przeczytane

en: _Delete Selected Groups' Articles
pl: _Usuń wiadomości zaznaczonych grup

en: Delete Selected Groups' Articles
pl: Usuń wiadomości zaznaczonych grup

en: Get New _Headers in Selected Groups
pl: _Pobierz nowe nagłówki w zaznaczonych grupach

en: Get New Headers in Selected Groups
pl: Pobierz nowe nagłówki w zaznaczonych grupach

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
pl: _Pobierz nowe nagłówki w subskrybowanych grupach

en: Get New Headers in Subscribed Groups
pl: Pobierz nowe nagłówki w subskrybowanych grupach

en: Get _Headers...
pl: _Pobierz nagłówki…

en: Get Headers...
pl: Pobierz nagłówki…

en: Refresh Group List
pl: Odśwież listę grup

en: _Subscribe
pl: _Subskrybuj

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: _Unsubscribe
pl: _Zrezygnuj z subskrypcji

en: Unsubscribe
pl: Zrezygnuj z subskrypcji

en: _Save Articles...
pl: _Zapisz wiadomości…

en: Save Articles...
pl: Zapisz wiadomości…

en: Save Articles from Selected _NZB...
pl: Zapisz wiadomości z zaznaczonego pliku _NZB…

en: Save Articles from Selected NZB
pl: Zapisz wiadomości z zaznaczonego pliku NZB

en: Save Articles to an NZB _File...
pl: Z_apisz wiadomości do pliku NZB…

en: Save Articles to an NZB File
pl: Zapisz wiadomości do pliku NZB

en: Print
pl: Wydrukuj

en: _Import NZB Files...
pl: Za_importuj pliki NZB…

en: _Cancel Last Task
pl: _Anuluj ostatnie zadanie

en: _Task Manager
pl: _Menedżer zadań

en: _Event Log
pl: _Dziennik zdarzeń

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Select _All Articles
pl: Zaznacz _wszystkie wiadomości

en: _Deselect All Articles
pl: _Odznacz wszystkie wiadomości

en: Add Su_bthreads to Selection
pl: _Dodaj podwątki do zaznaczenia

en: Add _Threads to Selection
pl: Dod_aj wątki do zaznaczenia

en: Add _Similar Articles to Selection
pl: Dodaj podo_bne wiadomości do zaznaczenia

en: Select Article _Body
pl: Wybierz _treść wiadomości

en: Edit _Preferences
pl: _Modyfikuj preferencje

en: Edit Selected _Group's Preferences
pl: Modyfi_kuj preferencje zaznaczonej grupy

en: Edit S_core File
pl: Mo_dyfikuj plik punktów

en: Edit P_osting Profiles
pl: Modyfik_uj profile wysyłania

en: Edit _News Servers
pl: Modyfikuj _serwery grup dyskusyjnych

en: Jump to _Group Tab
pl: P_rzejdź do karty grup

en: Jump to _Header Tab
pl: Przejdź do karty _nagłówka

en: Jump to _Body Tab
pl: Pr_zejdź do karty treści

en: _Rot13 Selected Text
pl: Zaszyf_ruj zaznaczony tekst za pomocą ROT13

en: Clear _Header Pane
pl: Wyczyść panel _nagłówka

en: Clear _Body Pane
pl: Wy_czyść panel treści

en: Cache Article
pl: Umieść wiadomość w pamięci podręcznej

en: Read Article
pl: Czytaj wiadomość

en: Show Article Information
pl: Wyświetl informacje o wiadomości

en: Read _More
pl: _Czytaj dalej

en: Read More
pl: Czytaj dalej

en: Read _Back
pl: C_zytaj poprzednie

en: Read Back
pl: Czytaj poprzednie

en: Next _Unread Group
pl: _Następna nieprzeczytana grupa

en: Next _Group
pl: N_astępna grupa

en: Next _Unread Article
pl: Na_stępna nieprzeczytana wiadomość

en: Next Unread Article
pl: Następna nieprzeczytana wiadomość

en: Next _Article
pl: Nas_tępna wiadomość

en: Next Article
pl: Następna wiadomość

en: Next _Watched Article
pl: Następna _obserwowana wiadomość

en: Next Unread _Thread
pl: Następny nieprzeczytany _wątek

en: Next Unread Thread
pl: Następny nieprzeczytany wątek

en: Next Threa_d
pl: Nas_tępny wątek

en: Pre_vious Article
pl: _Poprzednia wiadomość

en: Previous _Thread
pl: Poprzedni _wątek

en: _Parent Article
pl: _Nadrzędna wiadomość

en: Ignore _Author
pl: Ignoruj _autora

en: _Watch Thread
pl: _Obserwuj wątek

en: _Ignore Thread
pl: _Ignoruj wątek

en: _Toggle Flag On/Off for Thread
pl: _Przełącz oznaczenie dla wątku

en: _Turn Flag Off for Thread
pl: _Wyłącz oznaczenie dla wątku

en: _Select All Flagged Threads
pl: _Zaznacz wszystkie oznaczone wątki

en: _Go to Next Flagged Thread
pl: _Przejdź do następnego oznaczonego wątku

en: _Go to Last Flagged Thread
pl: _Przejdź do ostatniego oznaczonego wątku

en: _Invert Selection
pl: _Odwróć zaznaczenie

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score...
pl: Modyfikuj obserwację/ignorowanie/punkty wiadomości…

en: Add a _Scoring Rule...
pl: _Dodaj regułę punktacji…

en: Cance_l Article...
pl: _Anuluj wiadomość…

en: _Supersede Article...
pl: _Zastąp wiadomość…

en: _Delete Article
pl: _Usuń wiadomość

en: Clear Article Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną wiadomości

en: _Mark Article as Read
pl: _Oznacz wiadomość jako przeczytaną

en: Mark Article as _Unread
pl: O_znacz wiadomość jako nieprzeczytaną

en: _Mark Thread as Read
pl: _Oznacz wątek jako przeczytany

en: Mark Thread as _Unread
pl: O_znacz wątek jako nieprzeczytany

en: _Post to Newsgroup
pl: _Wyślij na grupę dyskusyjną

en: Post to Newsgroup
pl: Wyślij na grupę dyskusyjną

en: _Followup to Newsgroup
pl: _Odpowiedz na grupie dyskusyjnej

en: Followup to Newsgroup
pl: Odpowiedz na grupie dyskusyjnej

en: _Reply to Author in Mail
pl: O_dpowiedz autorowi pocztą

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Pan Home Page
pl: Strona programu _Pan

en: Give _Feedback or Report a Bug...
pl: _Wyślij opinię lub zgłoś błąd…

en: _About
pl: _O programie

en: Edit _SSL Certificates
pl: Modyfikuj certyfikaty _SSL

en: _Thread Headers
pl: _Nagłówki wątków

en: Wrap Article Body
pl: Zawijanie treści wiadomości

en: Show Article Signature
pl: Podpis wiadomości

en: Mute _Quoted Text
pl: Chowanie _cytowanego tekstu

en: Show All _Headers in Body Pane
pl: _Wszystkie nagłówki w panelu treści

en: Show _Smilies as Graphics
pl: _Uśmieszki jako grafiki

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
pl: Wyświetlanie *pogrubienia, __podkreślenia__ i /pochylenia/

en: Size Pictures to _Fit
pl: _Dopasowywanie obrazów

en: Use _Monospace Font
pl: _Czcionka o stałej szerokości znaków

en: Set Focus to Images
pl: Aktywowanie obrazów

en: Highlight _URLs
pl: Wyróżnianie adresów _URL

en: _Work Online
pl: _Działanie w trybie online

en: _Tabbed Layout
pl: _Karty

en: Show Group _Pane
pl: _Panel grup

en: Show Hea_der Pane
pl: Panel _nagłówka

en: Show Bod_y Pane
pl: Panel _treści

en: Show _Toolbar
pl: Pa_sek narzędziowy

en: Abbreviate Group Names
pl: Skracanie nazw grup

en: Match Only _Read Articles
pl: _Dopasowywanie tylko przeczytanych wiadomości

en: Match Only Read Articles
pl: Dopasowywanie tylko przeczytanych wiadomości

en: Match Only _Unread Articles
pl: Dopasowywanie tylko _nieprzeczytanych wiadomości

en: Match Only Unread Articles
pl: Dopasowywanie tylko nieprzeczytanych wiadomości

en: Match Only _Cached Articles
pl: D_opasowywanie tylko wiadomości w pamięci podręcznej

en: Match Only Cached Articles
pl: Dopasowywanie tylko wiadomości w pamięci podręcznej

en: Match Only _Complete Articles
pl: Dop_asowywanie tylko pełnych wiadomości

en: Match Only Complete Articles
pl: Dopasowywanie tylko pełnych wiadomości

en: Match Only _My Articles
pl: Dopasowywanie tylko _moich wiadomości

en: Match Only My Articles
pl: Dopasowywanie tylko moich wiadomości

en: Match Only _Watched Articles
pl: Dopasowywanie tylko _obserwowanych wiadomości

en: Match Only Watched Articles
pl: Dopasowywanie tylko obserwowanych wiadomości

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
pl: Dopasowywanie punktów 9999 (_obserwowane)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
pl: Dopasowywanie punktów 5000…9998 (_wysokie)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
pl: Dopasowywanie punktów 1…4999 (ś_rednie)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
pl: Dopasowywanie punktów 0 (_zwykłe)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
pl: Dopasowywanie punktów -9998…-1 (_niskie)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
pl: Dopasowywanie punktów -9999 (_ignorowane)

en: Enable/Disable All _Rules
pl: Włącz/wyłącz wszystkie _reguły

en: Show Matching _Articles
pl: Wyświetl pasujące _wiadomości

en: Show Matching Articles' _Threads
pl: Wyświetl wą_tki pasujących wiadomości

en: Show Matching Articles' _Subthreads
pl: Wyświetl po_dwątki pasujących wiadomości

en: Unnamed File
pl: Plik bez nazwy

en: Subject
pl: Temat

en: From
pl: Od

en: Date
pl: Data

en: Newsgroups
pl: Grupy dyskusyjne

en: User-Agent
pl: Identyfikator programu

en: Followup-To
pl: Odpowiedź grupie do

en: Reply-To
pl: Odpowiedź do

en:  from
pl:  od

en:  at
pl:  w

en: <u>This is a <b>PGP-Signed</b> message.</u>
    
    <b>Signer:</b> %s ('%s')
    <b>Valid until:</b> %s
    <b>Created on:</b> %s
pl: <u>To wiadomość <b>podpisana za pomocą PGP</b>.</u>
    
    <b>Podpisujący:</b> %s („%s”)
    <b>Ważny do:</b> %s
    <b>Utworzony dnia:</b> %s

en: always
pl: zawsze

en: Copy _URL
pl: Skopiuj adres _URL

en: Save Attachment As...
pl: Zapisz załącznik jako…

en: Save All Attachments
pl: Zapisz wszystkie załączniki

en: Attachments:
pl: Załączniki:

en: Text View
pl: Widok tekstu

en: HTML View
pl: Widok HTML

en: %d Group | %d Groups
pl[0]: %d grupa
pl[1]: %d grupy
pl[2]: %d grup

en: Get the last N _days' headers:
pl: Li_czba ostatnich dni, dla których pobierać nagłówki:

en: Get _new headers
pl: Pobierz _nowe nagłówki

en: Get _all headers
pl: Pobierz _wszystkie nagłówki

en: Get the _latest N headers:
pl: L_iczba ostatnich nagłówków, które pobierać:

en: Action
pl: Działanie

en: A GtkRadioAction
pl: Widżet GtkRadioAction

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Arabic
pl: arabskie

en: Baltic
pl: bałtyckie

en: Central European
pl: środkowoeuropejskie

en: Chinese
pl: chińskie

en: Cyrillic
pl: cyrylica

en: Greek
pl: greckie

en: Hebrew
pl: hebrajskie

en: Japanese
pl: japońskie

en: Korean
pl: koreańskie

en: Thai
pl: tajskie

en: Turkish
pl: tureckie

en: Western European
pl: zachodnioeuropejskie

en: Western European, New
pl: zachodnioeuropejskie, nowe

en: Traditional
pl: tradycyjne

en: Simplified
pl: uproszczone

en: Ukrainian
pl: ukraińskie

en: Visual
pl: wizualne

en: Character Encoding
pl: Kodowanie znaków

en: Enter the character set to use
pl: Używany zestaw znaków

en: Other...
pl: Inny…

en: Default Encoding
pl: Domyślne kodowanie

en: 7-Bit Encoding
pl: Kodowanie 7-bitowe

en: 8-Bit Encoding
pl: Kodowanie 8-bitowe

en: Base64 Encoding
pl: Kodowanie Base64

en: Quoted-Printable Encoding
pl: Kodowanie Quoted-Printable

en: Sent
pl: Wysłane

en: Drafts
pl: Szkice

en: Group
pl: Grupa

en: Group (regex)
pl: Grupa (wyrażenie regularne)

en: Local Folders
pl: Lokalne katalogi

en: Subscribed Groups
pl: Subskrybowane grupy

en: Other Groups
pl: Inne grupy

en: Name
pl: Nazwa

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
pl: Nie określono żadnych profili w Modyfikuj → Profile wysyłania.

en: Pan: Group Preferences
pl: Pan: preferencje grupy

en: Properties for Groups
pl: Właściwości dla grup

en: Properties for %s
pl: Właściwości dla „%s”

en: Character _encoding:
pl: _Kodowanie znaków:

en: Directory for Saving Attachments
pl: Katalog do zapisywania załączników

en: Directory for _saving attachments:
pl: Katalog do _zapisywania załączników:

en: Posting _profile:
pl: _Profil wysyłania:

en: Spellchecker _language:
pl: _Język sprawdzania pisowni:

en: Group color:
pl: Kolor grupy:

en: Open the Task Manager
pl: Otwórz menedżer zadań

en: Open the Event Log
pl: Otwórz dziennik zdarzeń

en: Save NZB's Files
pl: Zapisz pliki NZB

en: Untitled.nzb
pl: Bez tytułu.nzb

en: Save NZB File as...
pl: Zapisz plik NZB jako…

en: Import NZB Files
pl: Zaimportuj pliki NZB

en: NZB Files
pl: Pliki NZB

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Unable to supersede article.
pl: Nie można zastąpić wiadomości.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
pl: Wiadomość nie pasuje do żadnego profilu wysyłania.

en: Revise and send this article to replace the old one.
pl: Poprawia i wysyła tę wiadomość, aby zastąpić poprzednią.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
pl: Proszę o cierpliwość. Uwzględnienie zmian zajmie trochę czasu.

en: Unable to cancel article.
pl: Nie można anulować wiadomości.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
pl: Wysyła tę wiadomość, aby poprosić serwer o anulowanie drugiej.

en: You have marked some articles for deletion.
pl: Oznaczono wiadomości do usunięcia.

en: Are you sure you want to delete them?
pl: Na pewno je usunąć?

en: Do you want to accept it permanently? (You can change this later.)
pl: Usunąć je trwale (można to zmienić później)?

en: Unable to open help file.
pl: Nie można otworzyć pliku pomocy.

en: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr and others
pl: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr i inni

en: _1. Group Pane
pl: _1. Panel grup

en: _2. Header Pane
pl: _2. Panel nagłówka

en: _3. Body Pane
pl: _3. Panel treści

en:  Bytes
pl:  B

en: This article is complete with %d part. | This article has all %d parts.
pl[0]: Ta wiadomość jest pełna z %d częścią.
pl[1]: Ta wiadomość ma wszystkie %d części.
pl[2]: Ta wiadomość ma wszystkie %d części.

en: This article is missing %d part. | This article is missing %d of its %d parts:
pl[0]: Tej wiadomości brakuje %d części.
pl[1]: Tej wiadomości brakuje %d części z %d:
pl[2]: Tej wiadomości brakuje %d części z %d:

en: Message-ID
pl: Identyfikator wiadomości

en: Lines
pl: Wiersze

en: Size
pl: Rozmiar

en: Bytes
pl: B

en: Error loading iconv library. Encoding certain character sets will not work in GUI.
pl: Błąd podczas wczytywania biblioteki iconv. Niektóre zestawy znaków nie będą działały w interfejsie użytkownika.

en: Body Pane Encoding
pl: Kodowanie panelu treści

en: Closing %d connection | Closing %d connections
pl[0]: Zamykanie %d połączenia
pl[1]: Zamykanie %d połączeń
pl[2]: Zamykanie %d połączeń

en: No Connections
pl: Brak połączeń

en: Connecting
pl: Łączenie

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
pl: %s: bezczynne: %d, aktywne: %d przy %.1f KiB/s

en: No Tasks
pl: Brak zadań

en: Tasks
pl: Zadania

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
pl: Zadania: %lu, %s, %.1f KiB/s, szacowany czas ukończenia: %d∶%02d∶%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
pl: Program Pan jest teraz w trybie offline. Proszę zobaczyć „Plik → Dziennik zdarzeń” i naprawić problem, a następnie użyć „Plik → Działanie w trybie online”, aby kontynuować.

en: Subject or Author
pl: Temat lub autor

en: Sub or Auth (regex)
pl: Subskrypcja lub uwierzytelnienie (wyrażenie regularne)

en: Author
pl: Autor

en: Score
pl: Punkty

en: Save Event List
pl: Zapisz listę zdarzeń

en: Pan: Events
pl: Pan: zdarzenia

en: Message
pl: Wiadomość

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: An error has occurred!
pl: Wystąpił błąd.

en: New Articles!
pl: Nowe wiadomości.

en: There are new
    articles available.
pl: Dostępne są
    nowe wiadomości.

en: Toggle on/offline
pl: Przełącz tryb online/offline

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
pl: Dziękujemy za używanie programu Pan!
     
    Aby zacząć, należy najpierw dodać serwer.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage information and exit.
      -v, --version            Print release version and exit.
      --verbose                Be verbose (in non-GUI mode).
      --debug                  Run in debug mode. Use --debug twice for verbose debug.
      --debug-ssl              Run in TLS (aka SSL) debug mode.
    
    URL Options
      headers:group.name       Download new headers for the specified newsgroup.
      news:message-id          When specified together with --no-gui, dump
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 ...    Process NZB files in non-GUI mode.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the NZB file(s).
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
pl: Ogólne opcje
      -h, --help               Wyświetla tę stronę pomocy i kończy działanie.
      -v, --version            Wyświetla wersję i kończy działanie.
      --verbose                Więcej informacji (w trybie tekstowym).
      --debug                  Uruchamia w trybie debugowania. Użycie --debug
                               dwa razy wyświetla więcej informacji debugowania.
      --debug-ssl              Uruchamia w trybie debugowania TLS (znanym także
                               jako SSL).
    
    Opcje adresów URL
      headers:nazwa.grupy      Pobiera nowe nagłówki dla podanej
                               grupy dyskusyjnej.
      news:id-wiadomości       Podanie z opcją --no-gui zrzuca wiadomość o podanym
                               identyfikatorze do standardowego wyjścia.
    
    Opcje plików NZB
      --nzb plik1 plik2 …      Przetwarza pliki NZB w trybie tekstowym.
      -o ścieżka, --output=ścieżka  Ścieżka do zapisania załączników zawartych
                                    w plikach NZB.
      --no-gui                 Tylko wyjście konsoli, bez kolejki pobierania.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
pl: Błąd: opcja --no-gui została użyta bez plików NZB lub news:id-wiadomości.

en: Pan %s started
pl: Uruchomiono program Pan %s

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
pl: Proszę skonfigurować serwery grup dyskusyjnych programu Pan przed użyciem go jako klient NZB.

en: Pan notification
pl: Powiadomienie programu Pan

en: Upload queue: %llu tasks, %ld KB (~ %.2f MB) total.
pl: Kolejka wysyłania: zadania: %llu, razem %ld KB (~%.2f MB).

en: Error setting custom spellchecker: %s
pl: Błąd podczas ustawiania niestandardowego sprawdzania pisowni: %s

en: Error setting spellchecker: %s
pl: Błąd podczas ustawiania sprawdzania pisowni: %s

en: _Profile
pl: _Profil

en: Set Editor
pl: Ustaw edytor

en: _Send Article
pl: _Wyślij wiadomość

en: Send Article Now
pl: Wyślij wiadomość

en: _Send and Save Articles to NZB
pl: _Wyślij i zapisz wiadomości do pliku NZB

en: Send and Save Articles to NZB
pl: Wyślij i zapisz wiadomości do pliku NZB

en: Set Character _Encoding...
pl: Ustaw _kodowanie znaków…

en: Set Content _Transfer Encoding...
pl: _Ustaw kodowanie przesyłania treści…

en: Sa_ve Draft
pl: _Zapisz szkic

en: Save as a Draft for Future Posting
pl: Zapisz jako szkic do późniejszego wysłania

en: _Open Draft...
pl: _Otwórz szkic…

en: Open an Article Draft
pl: Otwórz szkic wiadomości

en: _Rot13
pl: Zaszyf_ruj za pomocą ROT13

en: Rot13 Selected Text
pl: Zaszyfruj zaznaczony tekst za pomocą ROT13

en: Run _Editor
pl: Uruchom _edytor

en: Run Editor
pl: Uruchom edytor

en: Add _Files to Queue
pl: _Dodaj pliki do kolejki

en: Add Files to Queue
pl: Dodaj pliki do kolejki

en: Remove from Queue
pl: Usuń z kolejki

en: Clear List
pl: Wyczyść listę

en: Select Needed Parts
pl: Zaznacz wymagane części

en: Move Up
pl: Przenieś w górę

en: Move Down
pl: Przenieś w dół

en: Move to Top
pl: Przenieś na górę

en: Move to Bottom
pl: Przenieś na dół

en: _Wrap Text
pl: _Zawijanie tekstu

en: Wrap Text
pl: Zawijanie tekstu

en: Always Run Editor
pl: Uruchamianie edytora za każdym razem

en: Remember Character Encoding for This Group
pl: Zapamiętanie kodowania znaków dla tej grupy

en: Thread Attached Replies
pl: Wątek załączonych odpowiedzi

en: PGP-Encrypt the Article
pl: Zaszyfruj wiadomość za pomocą PGP

en: PGP-Sign the Article
pl: Podpisz wiadomość za pomocą PGP

en: Check _Spelling
pl: _Sprawdź pisownię

en: New Article's Encoding:
pl: Kodowanie nowej wiadomości:

en: Content Transfer Encoding
pl: Kodowanie przesyłania treści

en: New Article's Content Transfer Encoding:
pl: Kodowanie przesyłania treści nowej wiadomości:

en: Your changes will be lost!
pl: Zmiany zostaną utracone.

en: Close this window and lose your changes?
pl: Zamknąć to okno i utracić zmiany?

en: There were problems with this post.
pl: Wystąpiły problemy z tą wiadomością.

en: Go Back
pl: Wstecz

en: Continue Anyway
pl: Kontynuuj mimo to

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
pl: Wiadomość używa znaków nieokreślonych w kodowaniu „%s” — może używa „%s”

en: Go _Online
pl: Przejdź do trybu _online

en: The file queue is empty, so no files can be saved.
pl: Kolejka plików jest pusta, więc nie można zapisać żadnych plików.

en: IO Error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: No space left on device
pl: Nie ma miejsca na urządzeniu

en: Error copying message to %s folder. Reason: %s
pl: Błąd podczas kopiowania wiadomości do katalogu %s. Przyczyna: %s

en: Error creating message in %s mail folder: Invalid article.
pl: Błąd podczas tworzenia wiadomości w katalogu poczty %s: nieprawidłowa wiadomość.

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
pl: Dla tego profilu wysyłania nie ustawiono żadnego serwera wysyłania.
    Proszę zmodyfikować profil przez Edycja → Zarządzaj profilami wysyłania.

en: The selected posting server is currently disabled. Please choose an appropriate alternative.
pl: Wybrany serwer wysyłania jest obecnie wyłączony. Proszę wybrać odpowiedni alternatywny serwer.

en: Pan is Offline.
pl: Program Pan jest w trybie offline.

en: Go online to post the article?
pl: Przejść do trybu online, aby wysłać wiadomość?

en: Error signing/encrypting your message. Perhaps you misspelled your email address (%s)?
pl: Błąd podczas podpisywania/szyfrowania wiadomości. Być może błędnie wpisano adres e-mail (%s)?

en: Error opening temporary file
pl: Błąd podczas otwierania pliku tymczasowego

en: Error creating temporary file: %s
pl: Błąd podczas tworzenia pliku tymczasowego: %s

en: Error writing article to temporary file: %s
pl: Błąd podczas zapisywania wiadomości do pliku tymczasowego: %s

en: Open Draft Article
pl: Otwórz szkic wiadomości

en: Save Draft Article
pl: Zapisz szkic wiadomości

en: File already exists.
pl: Plik już istnieje.

en: Overwrite it?
pl: Zastąpić go?

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
pl: Nie można przetworzyć polecenia podpisu „%s”: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
pl: Nie można skonwertować podpisu do kodowania UTF-8.

en: F_rom
pl: _Od

en: _Subject
pl: _Temat

en: _Newsgroups
pl: _Grupa dyskusyjna

en: Mail _To
pl: Wiadomość _do

en: Delete from Queue
pl: Usuń z kolejki

en: No.
pl: Nr

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Size (KB)
pl: Rozmiar (KB)

en: The current filename
pl: Obecna nazwa pliku

en: Subject Line
pl: Wiersz tematu

en: The current subject line
pl: Obecny wiersz tematu

en: No.
pl: Nr

en: Enable/Disable
pl: Włącz/wyłącz

en: Follo_wup-To
pl: _Odpowiedź grupie do

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
pl: Grupa dyskusyjna, do której mają trafiać odpowiedzi na wiadomości użytkownika. Jest to wymagane tylko, jeśli różni się od nagłówka „Grupy dyskusyjne”.
    
    Aby przekazywać wszystkie odpowiedzi na adres e-mail, należy użyć „Odpowiedź grupie do: poster”

en: _Reply-To
pl: O_dpowiedź do

en: The email account where mail replies to your posted message should go. This is only needed if it differs from the "From" header.
pl: Konto e-mail, do którego mają trafiać odpowiedzi na wysłane wiadomości. Jest to wymagane tylko, jeśli różni się od nagłówka „Od”.

en: _Custom Headers
pl: _Niestandardowe nagłówki

en: Add "_User-Agent" header
pl: Dodaj nagłówek „_Identyfikator programu”

en: Add "Message-_ID" header
pl: _Dodaj nagłówek „Identyfikator wiadomości”

en: Select Parts
pl: Wybierz części

en: _Parts
pl: _Części

en: Post Article
pl: Wyślij wiadomość

en: _Message
pl: _Wiadomość

en: More _Headers
pl: Więcej _nagłówków

en: File _Queue
pl: _Kolejka plików

en: On %d, %n wrote:
pl: W dniu %d, użytkownik %n napisał:

en: Add files to queue
pl: Dodaj pliki do kolejki

en: Save Upload Queue as NZB File
pl: Zapisz kolejkę wysyłania jako plik NZB

en: Couldn't parse %s color "%s"
pl: Nie można przetworzyć %s o kolorze „%s”

en: Grab Key
pl: Przechwyć klawisz

en: Press the combination of the keys
    you want to use for "%s".
pl: Proszę nacisnąć kombinację klawiszy,
    która ma być użyta dla „%s”.

en: Edit Shortcut
pl: Modyfikuj skrót

en: Error: Shortcut key is invalid!
pl: Błąd: klawisz skrótu jest nieprawidłowy.

en: Error: Shortcut key already exists!
pl: Błąd: klawisz skrótu już istnieje.

en: Show only icons
pl: Tylko ikony

en: Show only text
pl: Tylko tekst

en: Show icons and text
pl: Ikony i tekst

en: Use GNOME Preferences
pl: Użycie preferencji środowiska GNOME

en: Use KDE Preferences
pl: Użycie preferencji środowiska KDE

en: Use OS X Preferences
pl: Użycie preferencji systemu OS X

en: Use Windows Preferences
pl: Użycie preferencji systemu Windows

en: Custom Command:
pl: Niestandardowe polecenie:

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Only new (score == 0)
pl: Tylko nowe (punkty == 0)

en: 9999 or more
pl: 9999 lub więcej

en: 5000 to 9998
pl: 5000 do 9998

en: 1 to 4999
pl: 1 do 4999

en: -9998 to -1
pl: -9998 do -1

en: -9999 or less
pl: -9999 lub mniej

en: Select default <u>global</u> character set. Current setting: <b>%s</b>.
pl: Wybór domyślnego <u>globalnego</u> zestawu znaków. Obecne ustawienie: <b>%s</b>.

en: Global Character Set Settings
pl: Ustawienia globalnego zestawu znaków

en: State
pl: Stan

en: Enabled
pl: Włączone

en: Column Name
pl: Nazwa kolumny

en: Pan: Preferences
pl: Pan: preferencje

en: Mouse
pl: Mysz

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
pl: _Pojedyncze kliknięcie aktywuje grypy, zamiast zaznaczać

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
pl: P_ojedyncze kliknięcie aktywuje wiadomości, zamiast zaznaczać

en: Groups
pl: Grupy

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
pl: Po_bieranie nowych nagłówków subskrybowanych grup podczas uruchamiania

en: Get new headers when _entering group
pl: Pob_ieranie nowych nagłówków podczas wchodzenia do grupy

en: Mark entire group _read when leaving group
pl: O_znaczanie całej grupy jako przeczytana podczas jej opuszczania

en: Mark entire group read before getting _new headers
pl: Oz_naczanie całej grupy jako przeczytana przed pobraniem nowych nagłówków

en: E_xpand all threads when entering group
pl: _Rozwijanie wszystkich wątków podczas wchodzenia do grupy

en: Articles
pl: Wiadomości

en: Mark downloaded articles read
pl: Oznaczanie pobranych wiadomości jako przeczytane

en: Space selects next article rather than next unread
pl: Spacja zaznacza następną wiadomość zamiast następnej nieprzeczytanej

en: Expand threads upon selection
pl: Rozwijanie wątków podczas zaznaczania

en: Always ask before deleting an article
pl: Pytanie przed usunięciem wiadomości za każdym razem

en: Smooth scrolling
pl: Płynne przewijanie

en: Article Cache
pl: Pamięć podręczna wiadomości

en: Clear article cache on shutdown
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej wiadomości podczas wyłączania programu

en: Size of article cache (in MiB):
pl: Rozmiar pamięci podręcznej wiadomości (w MiB):

en: File extension for cached articles:
pl: Rozszerzenie pliku dla wiadomości w pamięci podręcznej:

en: Tabs
pl: Karty

en: _Behavior
pl: _Zachowanie

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Task Pane
pl: Panel zadań

en: Show task pane popups
pl: Wyskakujące okna panelu zadań

en: Show Download Meter
pl: Pasek postępu pobierania

en: _Panes
pl: _Panele

en: Panes
pl: Panele

en: Language Settings
pl: Ustawienia języka

note: systray and notify popup
en: System Tray Behavior
pl: Zachowanie obszaru powiadamiania

en: Minimize to tray
pl: Minimalizowanie do obszaru powiadamiania

en: Start Pan minimized
pl: Uruchamianie w stanie zminimalizowanym

en: Show notifications
pl: Powiadomienia

note: allow multiple instances (seperate, not communicating with dbus)
en: Startup Behavior
pl: Zachowanie podczas uruchamiania

en: Allow multiple instances of Pan
pl: Można uruchamiać wiele kopii programu

en: Autosave Article Draft
pl: Automatyczne zapisywanie szkiców wiadomości

en: Minutes to autosave the current Article Draft:
pl: Minuty do automatycznego zapisania bieżącego szkicu wiadomości:

en: Autosave Articles
pl: Automatyczne zapisywanie wiadomości

en: Minutes to autosave newsrc files:
pl: Minuty do automatycznego zapisywania plików „newsrc”:

en: Password Storage
pl: Baza haseł

en: Save passwords in password storage
pl: Zapisywanie haseł w bazie haseł

en: _Miscellaneous
pl: _Różne

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Pane Layout
pl: Układ paneli

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
pl: 1=grupy, 2=nagłówki, 3=treść

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
pl: 1=grupy, 2=treść, 3=nagłówki

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
pl: 1=nagłówki, 2=grupy, 3=treść

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
pl: 1=nagłówki, 2=treść, 3=grupy

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
pl: 1=treść, 2=grupy, 3=nagłówki

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
pl: 1=treść, 2=nagłówki, 3=grupy

en: Layout
pl: Układ

en: Header Pane Columns
pl: Kolumny panelu nagłówka

en: _Headers
pl: _Nagłówki

en: Headers
pl: Nagłówki

en: This menu lets you configure Pan to take certain actions on your behalf automatically, based on an article's score.
pl: To menu umożliwia skonfigurowanie programu Pan do wykonywania pewnych czynności automatycznie na podstawie punktów wiadomości.

en: Mark affected articles read
pl: Oznaczanie artykułów jako przeczytane

en: _Delete articles scoring at:
pl: _Usuwanie wiadomości z punktami:

en: Mark articles read scoring at:
pl: Oznaczanie wiadomości jako przeczytane z punktami:

en: _Cache articles scoring at:
pl: U_mieszczanie wiadomości w pamięci podręcznej z punktami:

en: Download attachments of articles scoring at:
pl: Pobieranie załączników wiadomości z punktami:

en: Actions
pl: Działania

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Use custom font in Group Pane:
pl: Niestandardowa czcionka w panelu grup:

en: Use custom font in Header Pane:
pl: Niestandardowa czcionka w panelu nagłówka:

en: Use custom font in Body Pane:
pl: Niestandardowa czcionka w panelu treści:

en: Monospace font:
pl: Czcionka o stałej szerokości znaków:

en: _Fonts
pl: _Czcionki

en: Header Pane
pl: Panel nagłówka

en: Text:
pl: Tekst:

en: Background:
pl: Tło:

en: Scores of 9999 or more:
pl: 9999 punktów lub więcej:

en: Scores from 5000 to 9998:
pl: Od 5000 do 9998 punktów:

en: Scores from 1 to 4999:
pl: Od 1 do 4999 punktów:

en: Scores from -9998 to -1:
pl: Od -9998 do -1 punktów:

en: Scores of -9999 or less:
pl: -9999 punktów lub mniej:

en: Collapsed thread with unread articles:
pl: Zwinięty wątek z nieprzeczytanymi wiadomościami:

en: Body Pane
pl: Panel treści

en: First level of quoted text:
pl: Pierwszy poziom cytowanego tekstu:

en: Second level of quoted text:
pl: Drugi poziom cytowanego tekstu:

en: Third level of quoted text:
pl: Trzeci poziom cytowanego tekstu:

en: URL:
pl: Adres URL:

en: Signature:
pl: Podpis:

en: Group Pane
pl: Panel grup

en: Group Color:
pl: Kolor grupy:

en: Other Text
pl: Inny tekst

en: Text Color:
pl: Kolor tekstu:

en: _Colors
pl: _Kolory

en: Colors
pl: Kolory

en: Preferred Applications
pl: Preferowane programy

en: _Web browser:
pl: Przeglądarka _WWW:

en: _Mail reader:
pl: _Klient poczty:

en: _Text editor:
pl: _Edytor tekstu:

en: _HTML previewer:
pl: Podgląd plików _HTML:

en: _Applications
pl: _Programy

en: Applications
pl: Programy

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Default bytes per file (for encoder):
pl: Domyślna liczba bajtów na plik (dla kodera):

en: _Upload
pl: _Wyślij

en: Upload
pl: Wyślij

en: _Shortcuts
pl: _Skróty

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Please choose your email address according to your PGP key's user id.
pl: Proszę wybrać adres e-mail zgodny z identyfikatorem użytkownika klucza PGP.

en: Posting Profile
pl: Profil wysyłania

en: Profile Information
pl: Informacje o profilu

en: _Profile Name:
pl: _Nazwa profilu:

en: Required Information
pl: Wymagane informacje

en: _Full Name:
pl: _Imię i nazwisko:

en: Your email address.
    Note that this has to match your PGP signature's address
    if you want your messages to be PGP-signed or encrypted correctly.
pl: Adres e-mail użytkownika.
    Proszę zauważyć, że musi pasować do adresu podpisu PGP,
    aby poprawnie podpisywać lub szyfrować wiadomości za pomocą PGP.

en: _Email Address:
pl: _Adres e-mail:

en: _Post Articles via:
pl: _Wysyłanie wiadomości przez:

en: Signature
pl: Podpis

en: _Use a Signature
pl: _Użycie podpisu

en: Signature File
pl: Plik podpisu

en: Text File
pl: Plik tekstowy

en: Text
pl: Tekst

en: Command
pl: Polecenie

en: PGP Signature
pl: Podpis PGP

en: Signature Type:
pl: Typ podpisu:

en: Avatars
pl: Awatary

en: You can add an avatar icon to your articles with a Base64-encoded PNG.
    Add the Base64-encoded picture without the trailing <b>“Face:”</b>.
pl: Można dodać ikonę awatara do wiadomości za pomocą pliku PNG zakodowanego przez Base64.
    Należy dodać obraz zakodowany przez Base64 bez <b>„Face:”</b> na końcu.

en: _Face:
pl: _Obraz:

en: You can add an avatar icon to your articles with a unique X-Face code.
    Add the code without the trailing <b>"X-Face:"</b> 
     if it was generated by a helper program (for example http://www.dairiki.org/xface/xface.php).
pl: Można dodać ikonę awatara do wiadomości za pomocą unikalnego kodu X-Face.
    Należy dodać kod bez <b>„X-Face:”</b> na końcu,
    jeśli został utworzony przez program pomocniczy (na przykład http://www.dairiki.org/xface/xface.php).

en: Optional Information
pl: Opcjonalne informacje

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.
    You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
pl: Podczas wysyłania do grup dyskusyjnych identyfikator wiadomości zawiera nazwę domeny.
    Tutaj można ustawić niestandardową nazwę domeny lub zostawić puste pole, aby program Pan użył nazwy domeny z adresu e-mail.

en: Message-ID _Domain Name:
pl: Nazwa _domeny identyfikatora wiadomości:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
pl: %i oznacza identyfikator wiadomości
    %a oznacza autora i adres
    %n oznacza imię i nazwisko autora
    %d oznacza datę

en: _Attribution:
pl: _Autorstwo:

note: Translators: Do not localize Reply-To and the quote marks in \"Your Name\".
en: Extra headers to be included in your articles, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
pl: Dodatkowe nagłówki dołączane do wiadomości, takie jak
    Reply-To: "Imię i nazwisko" <imię-i-nazwisko@example.com>
    Organizacja: organizacja użytkownika

en: E_xtra Headers:
pl: _Dodatkowe nagłówki:

en: Invalid email address.
pl: Nieprawidłowy adres e-mail.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
pl: Proszę użyć adresu w formie jan@example.com

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: Posting Profiles
pl: Profile wysyłania

en: Profiles
pl: Profile

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - Subject line excerpt
    %S - Subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
pl: %g — grupa jako jeden katalog (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — grupa jako osadzony katalog (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — wypis z wiersza tematu
    %S — wiersz tematu
    %n — wyświetlana nazwa wysyłającego
    %e — adres e-mail wysyłającego
    %d — czas wysłania wiadomości
    „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/%g” staje się
    „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/alt.binaries.pictures.trains”,
    a „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/%G” staje się
    „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/alt/binaries/pictures/trains”,

en: Add to the queue sorted by date posted
pl: Dodawanie do kolejki w kolejności dat wysłania

en: Add to the front of the queue
pl: Dodawanie na początek kolejki

en: Add to the back of the queue
pl: Dodawanie na koniec kolejki

en: Pan: Save Attachments
pl: Pan: zapisywanie załączników

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: Save Articles
pl: Zapisz wiadomości

en: _Group's path: %s
pl: Ś_cieżka do grupy: %s

en: _Priority:
pl: _Priorytet:

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - subject line excerpt
    %S - subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
pl: %g — grupa jako jeden katalog (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — grupa jako osadzony katalog (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — wypis z wiersza tematu
    %S — wiersz tematu
    %n — wyświetlana nazwa wysyłającego
    %e — adres e-mail wysyłającego
    %d — czas wysłania wiadomości
     
    „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/%g” staje się
    „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/alt.binaries.pictures.trains”,
    a „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/%G” staje się
    „/home/użytkownik/Grupy dyskusyjne/Pan/alt/binaries/pictures/trains”,

en: Save attachments
pl: Zapisz załączniki

en: Save text
pl: Zapisz tekst

en: Save attachments and text
pl: Zapisz załączniki i tekst

en: Pan: Save Articles
pl: Pan: zapisywanie wiadomości

en: _Action:
pl: _Działanie:

en: is more than
pl: jest większe niż

en: is at most
pl: jest nie większe niż

en: increase the article's score by
pl: zwiększenie punktów wiadomości o

en: decrease the article's score by
pl: zmniejszenie punktów wiadomości o

en: set the article's score to
pl: ustawienie punktów wiadomości na

en: watch the article (set its score to 9999)
pl: obserwowanie wiadomości (ustawienie jej punktów na 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
pl: ignorowanie wiadomości (ustawienie jej punktów na -9999)

en: References
pl: Odwołania

en: Line Count
pl: Liczba wierszy

en: Byte Count
pl: Liczba bajtów

en: Crosspost Group Count
pl: Liczba grup wiadomości

en: Age (in days)
pl: Wiek (w dniach)

en: for the next month
pl: przez następny miesiąc

en: for the next six months
pl: przez następne pół roku

en: forever
pl: zawsze

en: contains
pl: zawiera

en: doesn't contain
pl: nie zawiera

en: is
pl: wynosi

en: isn't
pl: nie wynosi

en: starts with
pl: zaczyna się od

en: ends with
pl: kończy się

en: matches regex
pl: pasuje do wyrażenia regularnego

en: Another rule already sets this article's score.
pl: Inna reguła już ustawia punkty tej wiadomości.

en: You may want to go back or delete the old rule.
pl: Można wrócić i usunąć poprzednią regułę.

en: Back
pl: Wstecz

en: Delete
pl: Usuń

en: Add
pl: Dodaj

en: Add and Re_score
pl: _Dodaj i ponownie nadaj punkty

en: New Scoring Rule
pl: Nowa reguła punktacji

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Group name
pl: Nazwa grupy

en: and
pl: i

en: Close and Re_score
pl: _Zamknij i ponownie nadaj punkty

en: File %s, Lines %d - %d
pl: Plik %s, wiersze %d-%d

en: Pan: Article's Scores
pl: Pan: punkty wiadomości

en: New Score
pl: Nowe punkty

en: Criteria
pl: Kryteria

en: Add a New Scoring Rule
pl: Dodaj nową regułę punktacji

en: Remove the Selected Scoring Rule
pl: Usuń zaznaczoną regułę punktacji

en: Please specify the server's address.
pl: Proszę podać adres serwera.

en: Import SSL Certificate (PEM Format) From File
pl: Zaimportuj certyfikat SSL (format PEM) z pliku

note: create the dialog
en: Add a Server
pl: Dodaj serwer

en: Edit a Server's Settings
pl: Modyfikuj ustawienia serwera

en: Location
pl: Położenie

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com".
pl: Właściwy adres serwera grup dyskusyjnych, np. „news.mynewsserver.com”

en: _Address:
pl: _Adres:

en: The news server's port number.  Typically 119 for unencrypted and 563 for encrypted connections (SSL/TLS).
pl: Numer portu serwera grup dyskusyjnych. Zwykle 119 dla niezaszyfrowanych i 563 dla zaszyfrowanych połączeń (SSL/TLS).

en: Login (if Required)
pl: Logowanie (jeśli jest wymagane)

en: _Username:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
pl: Nazwa użytkownika podawana serwerowi. Jeśli serwer nie wymaga uwierzytelnianie, należy zostawić to pole puste.

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
pl: Hasło podawane serwerowi. Jeśli serwer nie wymaga uwierzytelnianie, należy zostawić to pole puste.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Connection _Limit:
pl: _Ograniczenie połączenia:

en: After Two Weeks
pl: Po dwóch tygodniach

en: After One Month
pl: Po miesiącu

en: After Two Months
pl: Po dwóch miesiącach

en: After Three Months
pl: Po trzech miesiącach

en: After Six Months
pl: Po sześciu miesiącach

en: Never Expire Old Articles
pl: Bez wygasania starych wiadomości

en: E_xpire Old Articles:
pl: _Wygasanie starych wiadomości:

en: Primary
pl: Główny

en: Fallback
pl: Zapasowy

en: Server Rank:
pl: Ranga serwera:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
pl: Serwery zapasowe są używane dla wiadomości, których nie można odnaleźć na głównych. Często używanym sposobem jest ustawianie bezpłatnych serwerów jako główne i serwerów subskrypcji jako zapasowe.

en: Disable Compression (N/A)
pl: Wyłączenie kompresji (nie dotyczy)

en: XZVER Compression (Astraweb)
pl: Kompresja XZVER (Astraweb)

en: GZIP Compression (Giganews etc.)
pl: Kompresja GZIP (Giganews itp.)

en: Header Compression:
pl: Kompresja nagłówków:

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Use Unsecure (Plaintext) Connections
pl: Niezabezpieczone połączenia (zwykły tekst)

en: Use Secure SSL Connections
pl: Zabezpieczone połączenia SSL

en: TLS (SSL) Settings:
pl: Ustawienia TLS (SSL):

en: You can enable/disable secure SSL/TLS connections here. If you enable SSL/TLS, your data is encrypted and secure. It is encouraged to enable SSL/TLS for privacy reasons.
pl: Tutaj można włączyć/wyłączyć zabezpieczone połączenia SSL/TLS. Po włączeniu SSL/TLS dane są zaszyfrowane i zabezpieczone. Zalecane jest włączenie SSL/TLS w celu ochrony prywatności.

en: Always trust this server's certificate
pl: Ufanie certyfikatowi tego serwera za każdym razem

en: Really delete "%s"?
pl: Na pewno usunąć „%s”?

en: No information available.
pl: Brak dostępnych informacji.

en: Server Certificate for '%s'
pl: Certyfikat serwera dla „%s”

en: Really delete certificate for "%s"?
pl: Na pewno usunąć certyfikat dla „%s”?

note: dialog
en: Servers
pl: Serwery

en: Remove a Server
pl: Usuń serwer

note: dialog
en: SSL Certificates
pl: Certyfikaty SSL

en: Certificates
pl: Certyfikaty

en: Import Certificate
pl: Zaimportuj certyfikat

en: Inspect Certificate
pl: Zbadaj certyfikat

en: Remove Certificate
pl: Usuń certyfikat

en: 
    <u>Upload</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Sourcefile:</i> <b>%s</b>
pl: 
    <u>Wysyłanie</u>
    
    <i>Temat:</i> <b>„%s”</b>
    <i>Od:</i> <b>%s</b>
    <i>Grupy:</i> <b>%s</b>
    <i>Plik źródłowy:</i> <b>%s</b>

en: 
    <u>Download</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Date:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Save Path:</i> <b>%s</b>
pl: 
    <u>Pobieranie</u>
    
    <i>Temat:</i> <b>„%s”</b>
    <i>Od:</i> <b>%s</b>
    <i>Data:</i> <b>%s</b>
    <i>Grupy:</i> <b>%s</b>
    <i>Ścieżka do zapisu:</i> <b>%s</b>

en: unknown
pl: nieznane

en: Choose New Destination for Selected Tasks
pl: Wybór nowego miejsca docelowego dla zaznaczonych zadań

en: Save
pl: Zapisz

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
pl: Pan: zadania (w kolejce: %d, uruchomione: %d, zatrzymane: %d)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
pl: Pan: zadania (w kolejce: %d, uruchomione: %d)

en: Pan: Tasks
pl: Pan: zadania

en: %lu selected, %s
pl: Zaznaczone: %lu, %s

en: Running
pl: Uruchamianie

en: Decoding
pl: Dekodowanie

en: Queued for Decode
pl: W kolejce do dekodowania

en: Queued for Encode
pl: W kolejce do kodowania

en: Queued
pl: W kolejce

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Removing
pl: Usuwanie

en: %d%% Done
pl: Ukończono %d%%

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
pl: Pozostało %d∶%02d∶%02d (%d przy %lu KiB/s)

en: Move To Top
pl: Przenieś na górę

en: Move To Bottom
pl: Przenieś na dół

en: Show Task Information
pl: Wyświetl informacje o zadaniu

en: Stop Task
pl: Zatrzymaj zadanie

en: Delete Task
pl: Usuń zadanie

en: Restart Task
pl: Ponownie uruchom zadanie

en: Change Download Destination
pl: Zmień miejsce docelowe pobierania

en: Move up
pl: Przenieś w górę

en: Move task up
pl: Przenosi zadanie w górę

en: Move to top
pl: Przenieś na górę

en: Move task to top of the download queue
pl: Przenosi zadanie na górę kolejki pobierania

en: Move down
pl: Przenieś w dół

en: Move task down
pl: Przenosi zadanie w dół

en: Move to bottom
pl: Przenieś na dół

en: Move task to the bottom of the download queue
pl: Przenosi zadanie na dół kolejki pobierania

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Restart Tasks
pl: Ponownie uruchamia zadania

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop Tasks
pl: Zatrzymuje zadania

en: Delete Tasks
pl: Usuń zadania

en: Close
pl: Zamknij

en: Show popups
pl: Wyskakujące okna

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
pl: Błąd podczas uruchamiania adresu URL: %s (polecenie: %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
pl: Nie można zapisać pliku „%s”: %s

en: Error initializing uulib
pl: Błąd podczas inicjowania biblioteki uulib

en: Error reading from %s: %s
pl: Błąd podczas odczytywania z %s: %s

en: Saved "%s"
pl: Zapisano „%s”

en: Error saving "%s":
    %s.
pl: Błąd podczas zapisywania „%s”:
    %s.

en: Decoding %s
pl: Dekodowanie %s

en: Error loading %s from cache.
pl: Błąd podczas wczytywania %s z pamięci podręcznej.

en: Error encoding %s: %s
pl: Błąd podczas kodowania %s: %s

en: Encoding %s
pl: Kodowanie %s

en: %s requires a username, but none is set.
pl: %s wymaga nazwy użytkownika, ale żadnej nie ustawiono.

en: %s requires a password, but none is set.
pl: %s wymaga hasła, ale żadnego nie ustawiono.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
pl: Wysyłanie „%s” do %s zwróciło błąd: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
pl: Wysyłanie „%s” do %s zwróciło nieznaną odpowiedź: „%s”

en: Unable to connect to "%s"
pl: Nie można połączyć z „%s”

en: No space left on device.
pl: Nie ma miejsca na urządzeniu.

en: Error connecting to "%s"
pl: Błąd podczas łączenia z „%s”

en: Unknown Error
pl: Nieznany błąd

en: Saving %s
pl: Zapisywanie %s

en: Reading %s
pl: Odczytywanie %s

en: Article "%s" is incomplete -- the news server(s) don't have part %s
pl: Wiadomość „%s” jest niepełna — serwery grup dyskusyjnych nie mają części „%s”

en: Getting group list from "%s"
pl: Pobieranie listy grup z „%s”

en: Fetched %lu Groups
pl: Pobrano grupy: %lu

en: Posting "%s"
pl: Wysyłanie „%s”

en: Posting of "%s" failed: %s
pl: Wysłanie „%s” się nie powiodło: %s

en: Posting of "%s" successful: %s
pl: Pomyślnie wysłano „%s”: %s

en: Uploading %s
pl: Wysyłanie %s

en: Uploading %s - Part %d of %d
pl: Wysyłanie %s — %d. część z %d

en: Uploading message body with subject "%s"
pl: Wysyłanie treści wiadomości o temacie „%s”

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: No posts allowed by server.
pl: Wysłanie pliku „%s” (%d. część z %d) się nie powiodło: wiadomości są niedozwolone przez serwer.

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: %s
pl: Wysłanie pliku „%s” (%d. część z %d) się nie powiodło: %s

en: Posting of file %s (part %d of %d) successful: %s
pl: Pomyślnie wysłano plik „%s” (%d. część z %d): %s

en: Posting of file %s successful: %s
pl: Pomyślnie wysłano plik „%s”: %s

en: Posting of file %s not completely successful: Check the log (right-click list item).
pl: Wysłanie pliku „%s” nie całkiem się powiodło: proszę zobaczyć dziennik (kliknięcie prawym przyciskiem myszy wyświetli element).

en: Posting of file %s not successful: Check the log (right-click list item).
pl: Wysłanie pliku „%s” się nie powiodło: proszę zobaczyć dziennik (kliknięcie prawym przyciskiem myszy wyświetli element).

en: Getting all headers for "%s"
pl: Pobieranie wszystkich nagłówków dla „%s”

en: Getting new headers for "%s"
pl: Pobieranie nowych nagłówków dla „%s”

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
pl: Próbowanie nagłówków dla „%s”

en: %s (%lu parts, %lu articles)
pl: %s (części: %lu, wiadomości: %lu)

en: Getting new headers for "%s" done.
pl: Ukończono pobieranie nowych nagłówków dla „%s”.

en: article doesn't have attachments
pl: wiadomość nie ma załączników

en: the article has attachments
pl: wiadomość ma załączniki

en: the article isn't cached locally
pl: wiadomość nie jest w lokalnej pamięci podręcznej

en: the article is cached locally
pl: wiadomość jest w lokalnej pamięci podręcznej

en: the article wasn't posted by you
pl: wiadomość została wysłana przez kogoś innego

en: the article was posted by you
pl: wiadomość nie została wysłana przez kogoś innego

en: the article has been read
pl: wiadomość została przeczytana

en: the article hasn't been read
pl: wiadomość nie została przeczytana

en: the article is less than %ld bytes long
pl: wiadomość ma mniej niż %ld B

en: the article is at least %ld bytes long
pl: wiadomość ma co najmniej %ld B

en: the article is less than %ld lines long
pl: wiadomość ma mniej niż %ld wierszy

en: the article is at least %ld lines long
pl: wiadomość ma co najmniej %ld wierszy

en: the article is less than %ld days old
pl: wiadomość jest starsza niż %ld dni

en: the article is at least %ld days old
pl: wiadomość ma co najmniej %ld dni

en: the article was posted to less than %ld groups
pl: wiadomość została wysłana na mniej niż %ld grup

en: the article was posted to at least %ld groups
pl: wiadomość została wysłana na co najmniej %ld grup

en: the article's score is less than %ld
pl: wiadomość ma mniej niż %ld punktów

en: the article's score is %ld or higher
pl: wiadomość ma co najmniej %ld punktów

en: %s doesn't contain "%s"
pl: %s nie zawiera „%s”

en: %s isn't "%s"
pl: %s nie wynosi „%s”

en: %s doesn't begin with "%s"
pl: %s nie zaczyna się od „%s”

en: %s doesn't end with "%s"
pl: %s nie kończy się „%s”

en: %s doesn't match the regex "%s"
pl: %s nie pasuje do wyrażenia regularnego „%s”

en: %s contains "%s"
pl: %s zawiera „%s”

en: %s is "%s"
pl: %s wynosi „%s”

en: %s begins with "%s"
pl: %s zaczyna się od „%s”

en: %s ends with "%s"
pl: %s kończy się „%s”

en: %s matches the regex "%s"
pl: %s pasuje do wyrażenia regularnego „%s”

en: Any of these tests fail:
pl: Dowolne z poniższych testów się nie powiodą:

en: All of these tests pass:
pl: Wszystkie poniższe testy się powiodą:

en: None of these tests pass:
pl: Żadne z poniższych testów się nie powiodą:

en: Any of these tests pass:
pl: Dowolne z poniższych testów się powiodą:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
pl: Nie podano adresu e-mail. Tworzenie identyfikatora wiadomości o domenie „%s”

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
pl: Ostrzeżenie: odpowiedź jest na górze wiadomości.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
pl: Ostrzeżenie: podpis powinien być oznaczony „-- ”, nie „--”.

en: Warning: Signature prefix with no signature.
pl: Ostrzeżenie: przedrostek podpisu nie ma podpisu.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
pl: Ostrzeżenie: podpis ma więcej niż cztery wiersze.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
pl: Ostrzeżenie: podpis ma więcej niż 80 znaków szerokości.

en: Warning: %d line is more than 80 characters wide. | Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
pl[0]: Ostrzeżenie: %d. wiersz ma więcej niż 80 znaków szerokości.
pl[1]: Ostrzeżenie: %d. wiersz ma więcej niż 80 znaków szerokości.
pl[2]: Ostrzeżenie: %d. wiersz ma więcej niż 80 znaków szerokości.

en: Error: Message is empty.
pl: Błąd: pusta wiadomość.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
pl: Ostrzeżenie: wiadomość zawiera tylko cytowany tekst.

en: Warning: The message is mostly quoted text.
pl: Ostrzeżenie: wiadomość to głównie cytowany tekst.

en: Error: Message appears to have no new content.
pl: Błąd: wiadomość nie ma żadnej nowej treści.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
pl: Ostrzeżenie: serwer profilu wysyłania nie ma grupy dyskusyjnej
    	„%s”.
    	Jeśli nazwa grupy jest poprawna, to należy przełączyć profil w wierszu „Od:”
    	lub zmodyfikować profil za pomocą „Edycja → Zarządzaj profilami wysyłania”.

en: Warning: Following-Up to too many groups.
pl: Ostrzeżenie: wysyłanie do za dużej liczby grup.

en: Error: No Subject specified.
pl: Błąd: nie podano tematu.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
pl: Ostrzeżenie: grupa „%s” jest tylko do odczytu.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
pl: Błąd: wysyłanie do bardzo dużej liczby grup.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
pl: Ostrzeżenie: wysyłanie do dużej liczby grup.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
pl: Ostrzeżenie: wysyłanie do wielu grup bez ustawienia nagłówka „Odpowiedź grupie do”.

en: Error: Bad email address.
pl: Błąd: błędny adres e-mail.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
pl: Ostrzeżenie: większość grup dyskusyjnych nie akceptuje wiadomości w formacie HTML.

en: Error: No Recipients.
pl: Błąd: brak odbiorców.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
pl: Błąd podczas odczytywania punktacji w %*.*s, %d. wiersz: nieoczekiwany wiersz.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
pl: Błąd podczas odczytywania punktacji w %*.*s, %d. wiersz: oczekiwano „Wygasa: MM/DD/RRRR” lub „Wygasa: DD-MM-RRRR”.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
pl: Poprzednia punktacja z %*.*s, %d. wiersza wygasła

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
pl: Odczytano %lu reguł punktacji w %lu sekcjach z „%s”

en: Error printing the server certificate for '%s'
pl: Błąd podczas wyświetlania certyfikatu serwera dla „%s”

en: The current server <b>'%s'</b> sent this security certificate:
pl: Bieżący serwer <b>„%s”</b> wysłał ten certyfikat bezpieczeństwa:

en: Certificate information for server <b>'%s'</b>:
pl: Informacje o certyfikacie dla serwera <b>„%s”</b>:

en: %s<b>Issuer information:</b>
    %s
    <b>Valid until:</b> %s
    
    <b>Not valid before:</b> %s
pl: %s<b>Informacje o wystawiającym:</b>
    %s
    <b>Ważne do:</b> %s
    
    <b>Nieważne przed:</b> %s

en: > [quoted text muted]
pl: > [schowano cytowany tekst]

en: no_name
pl: brak nazwy

en: no_mail
pl: brak poczty
