pan2 master - en to sl translation catalogue (811 entries)

en: Newsreader
sl: Bralnik novic

en: Read and post Usenet articles
sl: Berite in objavljajte članke Usenet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usenet;news;newsreader;newsgroup;article;yenc;nzb;
sl: usenet;novice;bralnik novic;novičarski seznam;članek;yenc;nzb;

en: Pan Newsreader
sl: Bralnik novic Pan

en: Pan is a Usenet newsreader that is good at both text and binaries. It supports offline reading, scoring and killfiles, yEnc, NZB, PGP handling, multiple servers, and secure connections.
sl: Pan je bralnik novic Usenet, ki je dober tako z besedili kot z dvojiškimi datotekami. Podpira branje brez povezave, točkovanje in killfiles, yEnc, NZB, obravnavo PGP, več strežnikov in varne povezave.

en: It is also the only Unix newsreader to get a perfect score on the Good Net-Keeping Seal of Approval evaluations.
sl: To je tudi edini bralnik novic z Unixa, ki je dobil odlično oceno na ocenjevanju Good Net-Keeping Seal of Approval.

en: Error opening directory: "%s": %s
sl: Napaka pri odpiranju mape »%s«: %s

en: Unable to save "%s" %s
sl: Ni mogoče shraniti »%s« %s

en: Error opening file "%s" %s
sl: Napaka pri odpiranju datoteke »%s« %s

en: Error reading file "%s": %s
sl: Napaka pri branju datoteke »%s«: %s

en: Error opening SSL certificate directory: "%s": %s
sl: Napaka med odpiranjem mape potrdila SSL: »%s«: %s

en: Successfully added %d SSL PEM certificate(s) to Certificate Store.
sl: Dodajanje %d potrdil SSL PEM v shrambo potrdil je uspelo.

en: Error initializing Certificate Store. Check that the permissions for the folders ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs are set correctly. Fatal, exiting.
sl: Prišlo je do napake med začenjanjem shrambe potrdil. Preveriti je treba dovoljenja podmap ~/.pan2 in ~/.pan2/ssl_certs! Napaka je usodna, zato se bo program končal.

en: Could not export certificate for server: %s
sl: Potrdila za strežnik ni bilo mogoče izvoziti: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
sl: Zaledje podatkov je bilo naloženo v %.1f sekundah

en: Pan Newsreader's server passwords
sl: Strežniška gesla bralnika novic Pan

en: Skipping newsrc file for server "%s"
sl: Preskok datoteke newsrc za strežnik "%s"

en: Expired %lu old articles from "%s"
sl: Preteklo je %lu starih prispevkov iz "%s"

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
sl: Nepodprta različica podatkov za glave %s: %d.
    Ali je zagnana starejša različica programa Pan?

en: Loaded %llu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
sl: Naloženih je bilo %llu prispevkov za »%s« v %.1f s (%.0f prisp./s)

en: Saved %lu parts, %lu articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
sl: Shranjenih je %lu delov, %lu prispevkov v "%s" v %.1f sekundah (%.0f prisp./sek.)

en: Added %lu articles to %s.
sl: Dodajanje %lu prispevkov v %s.

en: Received no password from libsecret for server %s.
sl: Nobeno geslo ni podano iz libsecret za strežnik %s.

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
sl: Napaka med branjem iz %s: neznana skupina "%s"

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
sl: Napaka razčlenjevanja vrstice ukaza "zunanji urejevalnik": %s (Ukaz je bil: %s)

en: Error starting external editor: %s
sl: Napaka med začenjanjem zunanjega urejevalnika: %s

en: %l:%M %p
sl: %H.%M

en: Today %l:%M %p
sl: Danes ob %H.%M

en: %a %l:%M %p
sl: %a %H.%M

en: %b %d %l:%M %p
sl: %d. %m. %H.%M

en: %b %d %Y
sl: %d. %m. %Y

en: Can't use regular expression "%s": %s
sl: Logičnega izraza "%s" ni mogoče uporabiti: %s

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
sl: Kodiranja prispevka ni mogoče določiti. Znaki, ki niso v naboru UTF8 so odstranjeni.

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Layout
sl: _Razporeditev

en: _Group Pane
sl: Pladenj _skupin

en: _Header Pane
sl: _Pladenj glave

en: _Body Pane
sl: Pladenj _telesa

en: _View
sl: _Pogled

en: Filte_r
sl: Filt_riraj

en: _Go
sl: Po_jdi

en: _Actions
sl: _Dejanja

en: _Articles
sl: _Prispevki

en: G_roups
sl: S_kupine

en: _Post
sl: Po_šlji

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Read Group
sl: _Preberi skupino

en: Read Group
sl: Prebere skupino

en: _Mark Selected Groups Read
sl: _Označi izbrane skupine kot prebrane

en: Mark Selected Groups Read
sl: Označi izbrane skupine kot prebrane

en: _Delete Selected Groups' Articles
sl: _Izbriši prispevke izbranih skupin

en: Delete Selected Groups' Articles
sl: Izbriši prispevke izbranih skupin

en: Get New _Headers in Selected Groups
sl: Pridobi nove _glave v izbranih skupinah

en: Get New Headers in Selected Groups
sl: Pridobi nove glave v izbranih skupinah

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
sl: Pridobi nove _glave v naročenih skupinah

en: Get New Headers in Subscribed Groups
sl: Pridobi nove glave v naročenih skupinah

en: Get _Headers...
sl: Pridobi _glave ...

en: Get Headers...
sl: Pridobi glave ...

en: Refresh Group List
sl: Osveži seznam skupin

en: _Subscribe
sl: _Naroči se

en: Subscribe
sl: Naroči se

en: _Unsubscribe
sl: P_rekliči naročnino

en: Unsubscribe
sl: Prekliče naročnino

en: _Save Articles...
sl: _Shrani prispevke ...

en: Save Articles...
sl: Shrani prispevke ...

en: Save Articles from Selected _NZB...
sl: Shrani prispevke iz izbrane datoteke _NZB ...

en: Save Articles from Selected NZB
sl: Shrani prispevke iz izbrane datoteke NZB

en: Save Articles to an NZB _File...
sl: Shrani prispevke v _datoteko NZB ...

en: Save Articles to an NZB File
sl: Shrani prispevke v datoteko NZB

en: Print
sl: Natisni

en: _Import NZB Files...
sl: _Uvozi datoteke NZB ...

en: _Cancel Last Task
sl: _Prekliči zadnjo nalogo

en: _Task Manager
sl: _Upravljalnik nalog

en: _Event Log
sl: Dn_evnik dogodkov

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Select _All Articles
sl: Izberi _vse prispevke

en: _Deselect All Articles
sl: _Odstrani izbor vseh prispevkov

en: Add Su_bthreads to Selection
sl: Dodaj po_dniti v izbor

en: Add _Threads to Selection
sl: Dodaj _niti v izbor

en: Add _Similar Articles to Selection
sl: Dodaj _podobne prispevke v izbor

en: Select Article _Body
sl: Izberi _telo prispevka

en: Edit _Preferences
sl: Uredi _možnosti

en: Edit Selected _Group's Preferences
sl: Uredi možnosti izbrane _skupine

en: Edit S_core File
sl: Uredi datoteko S_core

en: Edit P_osting Profiles
sl: Uredi p_rofile pošiljanja

en: Edit _News Servers
sl: _Uredi strežnike novic

en: Jump to _Group Tab
sl: Skok na zavihek _skupine

en: Jump to _Header Tab
sl: Skok na zavihek _glave

en: Jump to _Body Tab
sl: Skok na zavihek _telesa

en: _Rot13 Selected Text
sl: Izbrano besedilo _Rot13

en: Clear _Header Pane
sl: Počisti pladenj _glave

en: Clear _Body Pane
sl: Počisti _pladenj telesa

en: Cache Article
sl: Zapiši prispevek v predpomnilnik

en: Read Article
sl: Preberi prispevek

en: Show Article Information
sl: Prikaz podrobnosti prispevka

en: Read _More
sl: Preberi _več

en: Read More
sl: Preberi več

en: Read _Back
sl: Pre_beri nazaj

en: Read Back
sl: Preberi nazaj

en: Next _Unread Group
sl: Naslednja _neprebrana skupina

en: Next _Group
sl: Naslednja _skupina

en: Next _Unread Article
sl: Naslednji _neprebran prispevek

en: Next Unread Article
sl: Naslednji neprebran prispevek

en: Next _Article
sl: Naslednji _prispevek

en: Next Article
sl: Naslednji prispevek

en: Next _Watched Article
sl: Naslednji _gledani prispevek

en: Next Unread _Thread
sl: Naslednja neprebrana n_it

en: Next Unread Thread
sl: Naslednja neprebrana nit

en: Next Threa_d
sl: Na_slednja nit

en: Pre_vious Article
sl: Pre_dhodni prispevek

en: Previous _Thread
sl: P_redhodna nit

en: _Parent Article
sl: Nadr_ejeni prispevek

en: Ignore _Author
sl: Prezri _avtorja

en: _Watch Thread
sl: _Oglej si nit

en: _Ignore Thread
sl: _Prezri nit

en: _Toggle Flag On/Off for Thread
sl: _Preklopi označbo niti

en: _Turn Flag Off for Thread
sl: _Odstrani označbo niti

en: _Select All Flagged Threads
sl: Iz_beri vse označene niti

en: _Go to Next Flagged Thread
sl: Poj_di na naslednjo označeno nit

en: _Go to Last Flagged Thread
sl: Poj_di na zadnjo označeno nit

en: _Invert Selection
sl: Obrni _izbor

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score...
sl: Uredi stanje prispevka ogled/prezri/točke ...

en: Add a _Scoring Rule...
sl: Dodaj pravilo _točkovanja ...

en: Cance_l Article...
sl: Prek_liči prispevek ...

en: _Supersede Article...
sl: N_adomesti prispevek ...

en: _Delete Article
sl: _Izbriši prispevek

en: Clear Article Cache
sl: Počisti predpomnilnik prispevka

en: _Mark Article as Read
sl: _Označi prispevek kot prebran

en: Mark Article as _Unread
sl: Označi prispevek kot _neprebran

en: _Mark Thread as Read
sl: Označi kot p_rebrano

en: Mark Thread as _Unread
sl: Označi kot _neprebrano

en: _Post to Newsgroup
sl: _Objavi v novičarsko skupino

en: Post to Newsgroup
sl: Objavi v novičarsko skupino

en: _Followup to Newsgroup
sl: _Navezava v novičarsko skupino

en: Followup to Newsgroup
sl: Navezava na novičarsko skupino

en: _Reply to Author in Mail
sl: _Odgovori avtorju preko elektronske pošte

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Pan Home Page
sl: Domača stran _programa

en: Give _Feedback or Report a Bug...
sl: Pošiljanje _odziva ali poročila o hrošču ...

en: _About
sl: _O Programu

en: Edit _SSL Certificates
sl: Uredi potrdila _SSL

en: _Thread Headers
sl: Glave _niti

en: Wrap Article Body
sl: Prelomi telo prispevka

en: Show Article Signature
sl: Pokaži podpis prispevka

en: Mute _Quoted Text
sl: Utišaj _navedeno besedilo

en: Show All _Headers in Body Pane
sl: Pokaži vse gl_ave v pultu telesa

en: Show _Smilies as Graphics
sl: Pokaži _smeške kot slike

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
sl: Pokaži *Krepko*, __Podčrtano__, in /Poševno/

en: Size Pictures to _Fit
sl: Prilag_odi velikost slik

en: Use _Monospace Font
sl: Uporabi pisavo _monospace

en: Set Focus to Images
sl: Nastavi žarišče na slike

en: Highlight _URLs
sl: Poudari_URL-je

en: _Work Online
sl: _Delo s povezavo

en: _Tabbed Layout
sl: Razporeditev _zavihkov

en: Show Group _Pane
sl: Pokaži _pladenj skupine

en: Show Hea_der Pane
sl: Pokaži pladenj gl_ave

en: Show Bod_y Pane
sl: Pokaži pladenj te_lesa

en: Show _Toolbar
sl: Pokaži orodno vrs_tico

en: Abbreviate Group Names
sl: Okrajšaj imena skupin

en: Match Only _Read Articles
sl: Skladanje le _prebranih prispevkov

en: Match Only Read Articles
sl: Skladanje le prebranih prispevkov

en: Match Only _Unread Articles
sl: Upoštevaj le n_eprebrane prispevke

en: Match Only Unread Articles
sl: Upoštevaj le neprebrane prispevke

en: Match Only _Cached Articles
sl: Upoštevaj le p_redpomjene prispevke

en: Match Only Cached Articles
sl: Upoštevaj le predpomjene prispevke

en: Match Only _Complete Articles
sl: Upoštevaj le _celotne prispevke

en: Match Only Complete Articles
sl: Upoštevaj le celotne prispevke

en: Match Only _My Articles
sl: Upoštevaj le _moje prispevke

en: Match Only My Articles
sl: Upoštevaj le moje prispevke

en: Match Only _Watched Articles
sl: Upoštevaj le _gledane prispevke

en: Match Only Watched Articles
sl: Upoštevaj le gledane prispevke

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
sl: Upoštevaj točke na 9999 (_gledano)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
sl: Upoštevaj točke med 5000 in 9998 (_visoko)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
sl: Upoštevaj točke med 1 in 4999 (sre_dnje)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
sl: Upoštevaj 0 točk (_običajno)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
sl: Upoštevaj točke med -9998 in -1 (n_izko)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
sl: Upoštevaj točke na -9999 (Pre_zrto)

en: Enable/Disable All _Rules
sl: Omogoči/onemogoči vsa p_ravila

en: Show Matching _Articles
sl: Pokaži skladajoče _prispevke

en: Show Matching Articles' _Threads
sl: Pokaži _niti, ki se skladajo s prispevkom

en: Show Matching Articles' _Subthreads
sl: Pokaži _podniti, ki se skladajo s prispevkom

en: Unnamed File
sl: Neimenovana datoteka

en: Subject
sl: Zadeva

en: From
sl: Od

en: Date
sl: Datum

en: Newsgroups
sl: Novičarske skupine

en: User-Agent
sl: Uporabniški agent

en: Followup-To
sl: Navezava-na

en: Reply-To
sl: Odgovori-na

en:  from
sl:  od

en:  at
sl:  ob

en: <u>This is a <b>PGP-Signed</b> message.</u>
    
    <b>Signer:</b> %s ('%s')
    <b>Valid until:</b> %s
    <b>Created on:</b> %s
sl: <u>To sporočilo je podpisano s <b>PGP</b>.</u>
    
    <b>Podpisnik:</b> %s ('%s')
    <b>Veljavnost:</b> %s
    <b>Ustvarjeno:</b> %s

en: always
sl: vedno

en: Copy _URL
sl: _Kopiraj URL

en: Save Attachment As...
sl: Shrani prilogo kot ...

en: Save All Attachments
sl: Shrani vse priloge

en: Attachments:
sl: Priponke:

en: Text View
sl: Besedilni pogled

en: HTML View
sl: Pogled HTML

en: %d Group | %d Groups
sl[0]: %d skupin
sl[1]: %d skupina
sl[2]: %d skupini
sl[3]: %d skupine

en: Get the last N _days' headers:
sl: Dobi glave zadnjih N _dni:

en: Get _new headers
sl: Dobi _nove glave

en: Get _all headers
sl: Dobi _vse glave

en: Get the _latest N headers:
sl: Dobi _zadnjih N glav:

en: Action
sl: Dejanje

en: A GtkRadioAction
sl: GtkRadioAction

en: Unknown
sl: Neznano

en: Arabic
sl: Arabščina

en: Baltic
sl: Baltsko

en: Central European
sl: Srednjeevropsko

en: Chinese
sl: Kitajščina

en: Cyrillic
sl: Cirilica

en: Greek
sl: Grščina

en: Hebrew
sl: Hebrejščina

en: Japanese
sl: Japonščina

en: Korean
sl: Korejščina

en: Thai
sl: Tajščina

en: Turkish
sl: Turščina

en: Western European
sl: Zahodnoevropsko

en: Western European, New
sl: Zahodnoevropsko, novo

en: Traditional
sl: Tradicionalna

en: Simplified
sl: Poenostavljena

en: Ukrainian
sl: Ukrajinščina

en: Visual
sl: Vidno

en: Character Encoding
sl: Znakovno kodiranje

en: Cancel
sl: Prekliči

en: OK
sl: V redu

en: Enter the character set to use
sl: Vnesite znakovno kodiranje za uporabo

en: Other...
sl: Drugo ...

en: Default Encoding
sl: Privzet nabor znakov

en: 7-Bit Encoding
sl: 7-bitno kodiranje

en: 8-Bit Encoding
sl: 8-bitno kodiranje

en: Base64 Encoding
sl: Kodiranje Base64

en: Quoted-Printable Encoding
sl: Kodiranje Quoted-Printable

en: Sent
sl: Poslano

en: Drafts
sl: Osnutki

en: Group
sl: Skupina

en: Group (regex)
sl: Skupina (logični izraz)

en: Local Folders
sl: Krajevne mape

en: Subscribed Groups
sl: Naročene skupine

en: Other Groups
sl: Druge skupine

en: Name
sl: Ime

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
sl: V Uredi|Profili pošiljanja ni določen noben profil.

en: Pan: Group Preferences
sl: Pan: Možnosti skupine

en: Properties for Groups
sl: Lastnosti za skupine

en: Properties for %s
sl: Lastnosti %s

en: Character _encoding:
sl: Znakovno _kodiranje:

en: Directory for Saving Attachments
sl: Mapa za shranjevanje prilog

en: Directory for _saving attachments:
sl: Mapa za _shranjevanje prilog:

en: Posting _profile:
sl: Pošiljanje _profila:

en: Spellchecker _language:
sl: Jezik _črkovalnika:

en: Group color:
sl: Barva skupine:

en: Open the Task Manager
sl: Odpri upravljalnika nalog

en: Open the Event Log
sl: Odpri dnevnik dogodkov

en: Save NZB's Files
sl: Shrani datoteke NZB

en: Untitled.nzb
sl: Neimenovano.nzb

en: Save NZB File as...
sl: Shrani datoteko NZB kot ...

en: Import NZB Files
sl: Uvozi datoteke NZB

en: NZB Files
sl: Datoteke NZB

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Unable to supersede article.
sl: Prispevka ni mogoče nadomestiti.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
sl: Prispevek ni skladen z nobenim od vaših profilov pošiljanja.

en: Revise and send this article to replace the old one.
sl: Preglejte in pošljite ta prispevek za zamenjavo starega.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
sl: Bodite potrpežljivi! Vaše spremembe bodo imele učinek šele čez nekaj časa.

en: Unable to cancel article.
sl: Prispevka ni mogoče preklicati.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
sl: Pošljite ta prispevek s prošnjo strežniku za preklic drugega.

en: You have marked some articles for deletion.
sl: Nekaj prispevkov je označenih za brisanje.

en: Are you sure you want to delete them?
sl: Ali ste prepričani, da jih želite izbrisati?

en: Do you want to accept it permanently? (You can change this later.)
sl: Ali naj se sprejme za stalno (še vedno ga je mogoče kasneje izbrisati)?

en: Unable to open help file.
sl: Datoteke pomoči ni mogoče odpreti.

en: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr and others
sl: Avtorske pravice © 2002-2021 Charles Kerr in drugi

en: _1. Group Pane
sl: _1. Pladenj skupine

en: _2. Header Pane
sl: _2. Pladenj glave

en: _3. Body Pane
sl: _3. Pladenj telesa

en:  Bytes
sl:  Bajti

en: This article is complete with %d part. | This article has all %d parts.
sl[0]: Prispevek je popoln s skupno %d deli.
sl[1]: Prispevek je popoln s skupno %d delom.
sl[2]: Prispevek je popoln s skupno %d deloma.
sl[3]: Prispevek je popoln s skupno %d deli.

en: This article is missing %d part. | This article is missing %d of its %d parts:
sl[0]: Prispevku manjka %d od skupno %d delov:
sl[1]: Prispevku manjka %d od skupno %d dela:
sl[2]: Prispevku manjka %d od skupno %d delov:
sl[3]: Prispevku manjka %d od skupno %d delov:

en: Message-ID
sl: ID sporočila

en: Lines
sl: Vrstic

en: Size
sl: Velikost

en: Bytes
sl: Bajtov

en: Error loading iconv library. Encoding certain character sets will not work in GUI.
sl: Napaka med nalaganjem knjižnice iconv. Nekaterih naborov znakov v grafičnem vmesniku ne bo mogoče kodirati.

en: Body Pane Encoding
sl: Kodiranje pladnja telesa

en: Offline
sl: Brez povezave

en: Closing %d connection | Closing %d connections
sl[0]: Zapiranje %d povezav
sl[1]: Zapiranje %d povezave
sl[2]: Zapiranje %d povezav
sl[3]: Zapiranje %d povezav

en: No Connections
sl: Ni povezav

en: Connecting
sl: Povezovanje

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
sl: %s: %d nedejavno, %d dejavno pri %.1f KiBps

en: No Tasks
sl: Ni nalog

en: Tasks
sl: Naloge

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
sl: %lu nalog, %s, %.1f KiBps, PČP %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
sl: Pan je v načinu brez povezave. Oglejte si "Datoteka|Dnevnik dogodkov" in popravite napako ter nato uporabite "Datoteka|Delaj povezano" za nadaljevanje.

en: Subject or Author
sl: Zadeva ali avtor

en: Sub or Auth (regex)
sl: Zadeva ali avtor (logični izraz)

en: Author
sl: Avtor

en: Score
sl: Točke

en: Save Event List
sl: Shrani seznam dogodkov

en: Pan: Events
sl: Pan: dogodki

en: Message
sl: Sporočilo

en: Maximize
sl: Razpni

en: An error has occurred!
sl: Prišlo je do napake!

en: New Articles!
sl: Novi prispevki!

en: There are new
    articles available.
sl: Na voljo so novi
    prispevki.

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
sl: Hvala za preizkus programa Pan!
     
    Za začetek branja novic najprej dodajte strežnik.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage information and exit.
      -v, --version            Print release version and exit.
      --verbose                Be verbose (in non-GUI mode).
      --debug                  Run in debug mode. Use --debug twice for verbose debug.
      --debug-ssl              Run in TLS (aka SSL) debug mode.
    
    URL Options
      headers:group.name       Download new headers for the specified newsgroup.
      news:message-id          When specified together with --no-gui, dump
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 ...    Process NZB files in non-GUI mode.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the NZB file(s).
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
sl: Splošne možnosti
     -h, --help               Pokaže to stran o uporabi.
      -v, —version            Izpiše različico izdaje in zapre program.
      --verbose                Izpiše vsa sporočila (v načinu ukazne vrstice).
      --debug                  Zaženite v razhroščevalnem načinu. Uporabite --debug dvakrat za razhroščevanje z opisi.
      --debug-ssl              Zaženite v razhroščevalnem načinu TLS (aka SSL).
    
    Možnosti naslova URL
      headers:ime.skupine       Prejme nove glave za posamezno novičarsko skupino.
      news:id-sporočila          Če je navedeno skupaj z --no-gui, izpiše
                               prispevek id-sporočila na standardni odvod.
    
    Paketne možnosti NZB
      --nzd datoteka1 datoteka2 ... Obdela datoteke nzb brez zagona celotnega programa.
      -o pot, --output=pot    Pot za shranjevanje prilog, naštetih v datotekah nzb.
      --no-gui                 Prikaže le odvod konzole, ne pa vrste prejemanj.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
sl: Napaka: --no-gui je uporabljen brez datotek nzb ali novic:id-sporočila

en: Pan %s started
sl: Pan %s je zagnan

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
sl: Pred uporabo programa kot privzetega odjemalca je treba nastaviti strežnike novic.

en: Pan notification
sl: Obvestilo Pan

en: Upload queue: %llu tasks, %ld KB (~ %.2f MB) total.
sl: Vrsta za pošiljanje: %llu nalog, skupaj %ld KB (~ %.2f MB).

en: Error setting custom spellchecker: %s
sl: Napaka med nastavljanjem črkovalnika po meri: %s

en: Error setting spellchecker: %s
sl: Napaka med nastavljanjem črkovalnika: %s

en: _Profile
sl: _Profil

en: Set Editor
sl: Nastavi urejevalnik

en: _Send Article
sl: _Pošlji prispevek

en: Send Article Now
sl: Pošlje prispevek takoj

en: _Send and Save Articles to NZB
sl: _Pošlji in shrani prispevke v datoteko NZB

en: Send and Save Articles to NZB
sl: Pošlji in shrani prispevke v datoteko NZB

en: Set Character _Encoding...
sl: Nastavi _znakovno kodiranje ...

en: Set Content _Transfer Encoding...
sl: Določi _kodiranje prenosa vsebine ...

en: Sa_ve Draft
sl: Shra_ni osnutek

en: Save as a Draft for Future Posting
sl: Shrani kot osnutek za kasnejše objavljanje

en: _Open Draft...
sl: _Odpri osnutek ...

en: Open an Article Draft
sl: Odpre osnutek prispevka

en: Rot13 Selected Text
sl: Izbrano besedilo Rot13

en: Run _Editor
sl: _Zaženi urejevalnik

en: Run Editor
sl: Zažene urejevalnik

en: Add _Files to Queue
sl: Dodaj _datoteke v čakalno vrsto

en: Add Files to Queue
sl: Dodaj v čakalno vrsto

en: Remove from Queue
sl: Odstrani iz čakalne vrste

en: Clear List
sl: Počisti seznam

en: Select Needed Parts
sl: Izbor zahtevanih delov

en: Move Up
sl: Premakni navzgor

en: Move Down
sl: Premakni navzdol

en: Move to Top
sl: Premakni na vrh

en: Move to Bottom
sl: Premakni na dno

en: _Wrap Text
sl: _Prelomi besedilo

en: Wrap Text
sl: Prelomi besedil

en: Always Run Editor
sl: Vedno zaženi urejevalnik

en: Remember Character Encoding for This Group
sl: Zapomni si znakovno kodiranje za to skupino

en: Thread Attached Replies
sl: Postavi priložene odgovore v niti

en: PGP-Encrypt the Article
sl: Šifriranje prispevka s PGP

en: PGP-Sign the Article
sl: Podpisovanje prispevka s PGP

en: Check _Spelling
sl: _Preveri črkovanje

en: New Article's Encoding:
sl: Kodiranje novega prispevka:

en: Content Transfer Encoding
sl: Kodiranje prenosa vsebine

en: New Article's Content Transfer Encoding:
sl: Kodiranje prenosa vsebine novega prispevka:

en: Your changes will be lost!
sl: Vaše spremembe bodo izgubljene!

en: Close this window and lose your changes?
sl: Ali naj se to okno zapre in naj se prezrejo vse vaše spremembe?

en: There were problems with this post.
sl: Prišlo je do težav s to objavo.

en: Go Back
sl: Pojdi nazaj

en: Continue Anyway
sl: Vseeno nadaljuj

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
sl: Sporočilo uporablja znake, ki niso navedeni v naboru znakov '%s' - poskusite z uporabo '%s'

en: Go _Online
sl: _Poveži se

en: The file queue is empty, so no files can be saved.
sl: Vrsta datotek je prazna, zato ni mogoče shraniti nobene datoteke.

en: IO Error
sl: V/I napaka

en: No space left on device
sl: Na napravi ni več prostora

en: Error copying message to %s folder. Reason: %s
sl: Prišlo je do napake med kopiranjem sporočila v mapo %s. Vzrok: %s

en: Error creating message in %s mail folder: Invalid article.
sl: Prišlo je do napake med ustvarjanjem sporočila v poštni mapi %s: neveljaven prispevek.

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
sl: V tem profilu objavljanja ni določen strežnik objavljanja.
    Uredite profil preko Uredi|Upravljanje profilov objavljanja.

en: The selected posting server is currently disabled. Please choose an appropriate alternative.
sl: Trenutno izbrani strežnik za pošiljanje je onemogočen. Izbrati je treba ustrezno zamenjavo.

en: Pan is Offline.
sl: Pan ni povezan.

en: Go online to post the article?
sl: Ali naj se računalnik poveže za pošiljanje prispevka?

en: Error signing/encrypting your message. Perhaps you misspelled your email address (%s)?
sl: Prišlo je do napake pri podpisovanju oziroma šifriranju sporočila. Morda je napačno vnesen elektronski naslov (%s)?

en: Error opening temporary file
sl: Napaka med odpiranjem začasne datoteke

en: Error creating temporary file: %s
sl: Napaka pri ustvarjanju začasne datoteke: %s

en: Error writing article to temporary file: %s
sl: Napaka med pisanjem prispevka v začasno datoteko: %s

en: Open Draft Article
sl: Odpri osnutek prispevka

en: Save Draft Article
sl: Shrani osnutek prispevka

en: File already exists.
sl: Datoteka že obstaja.

en: Overwrite it?
sl: Ali jo želite prepisati?

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
sl: Ukaza podpisa "%s" ni mogoče razčleniti: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
sl: Podpisa ni mogoče pretvoriti v UTF-8.

en: F_rom
sl: O_d

en: _Subject
sl: _Zadeva

en: _Newsgroups
sl: _Novičarske skupine

en: Mail _To
sl: Pošlji pošto _k

en: Delete from Queue
sl: Izbriši iz vrste

en: No.
sl: Št.

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Size (KB)
sl: Velikost (kB)

en: The current filename
sl: Trenutno ime datoteke

en: Subject Line
sl: Vrstica zadeve

en: The current subject line
sl: Trenutna vrstica zadeve

en: No.
sl: Št.

en: Enable/Disable
sl: Omogoči/Onemogoči

en: Follo_wup-To
sl: Nave_zava-na

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
sl: Novičarske skupine kamor bodo poslani odgovori na vaše sporočilo. Skupine je treba vnesti le, če se razlikujejo od glave "Novičarske skupine". 
    
    Za usmeritev vseh odgovorov na vaš naslov elektronske pošte uporabite "Navezava na: pošiljatelj"

en: _Reply-To
sl: _Odgovori na

en: The email account where mail replies to your posted message should go. This is only needed if it differs from the "From" header.
sl: Elektronski naslov, kamor bodo poslani odgovori na vaše sporočilo.  Naslov je treba vnesti le, če se ta razlikuje od podatkov pošiljatelja "Od".

en: _Custom Headers
sl: Glave po _meri

en: Add "_User-Agent" header
sl: Dodaj glavo "_User-Agent"

en: Add "Message-_ID" header
sl: Dodaj glavo "_ID sporočila"

en: Select Parts
sl: Izberi dele

en: _Parts
sl: _Deli

en: Post Article
sl: Pošlji prispevek

en: _Message
sl: _Sporočilo

en: More _Headers
sl: Več _glav

en: File _Queue
sl: _Čakalna vrsta datotek

en: On %d, %n wrote:
sl: Na %d je %n napisal:

en: Add files to queue
sl: Dodaj datoteke v čakalno vrsto

en: Save Upload Queue as NZB File
sl: Shrani vrsto za pošiljanje na strežnik kot datoteko NZB

en: Couldn't parse %s color "%s"
sl: Ni mogoče razčleniti %s barve "%s"

en: Grab Key
sl: Zgrabi izbor tipk

en: Press the combination of the keys
    you want to use for "%s".
sl: Pritisnite kombinacijo tipk,
    ki jo želite nastaviti za "%s".

en: Edit Shortcut
sl: Uredi tipkovno bližnjico

en: Error: Shortcut key is invalid!
sl: Napaka: ključ tipkovne bližnjice ni veljaven!

en: Error: Shortcut key already exists!
sl: Napaka: ključ tipkovne bližnjice že obstaja!

en: Show only icons
sl: Pokaži le ikone

en: Show only text
sl: Pokaži le besedilo

en: Show icons and text
sl: Pokaži ikone in besedilo

en: Use GNOME Preferences
sl: Uporabi možnosti GNOME

en: Use KDE Preferences
sl: Uporabi možnosti KDE

en: Use OS X Preferences
sl: Uporabi možnosti OS X

en: Use Windows Preferences
sl: Uporabi možnosti Windows

en: Custom Command:
sl: Ukaz po meri:

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Only new (score == 0)
sl: Samo novi (točke == 0)

en: 9999 or more
sl: 9999 ali več

en: 5000 to 9998
sl: med 5000 in 9998

en: 1 to 4999
sl: med 1 in 4999

en: -9998 to -1
sl: med -9998 in -1

en: -9999 or less
sl: -9999 ali manj

en: Select default <u>global</u> character set. Current setting: <b>%s</b>.
sl: Izbran privzet <u>splošni</u> nabor znakov. Trenutno je izbran: <b>%s</b>.

en: Global Character Set Settings
sl: Splošne nastavitve kodnega nabora

en: State
sl: Stanje

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Column Name
sl: Ime stolpca

en: Pan: Preferences
sl: Pan: Možnosti

en: Mouse
sl: Miška

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
sl: Enojni klik zažene namesto izbere, _skupine

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
sl: Enojni klik zažene namesto izbere, _prispevke

en: Groups
sl: Skupine

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
sl: Ob _zagonu dobi nove glave v naročenih skupinah

en: Get new headers when _entering group
sl: Ob _vstopu v skupino dobi nove glave

en: Mark entire group _read when leaving group
sl: Ob zapuščanju skupine označi celotno skupino kot _prebrano

en: Mark entire group read before getting _new headers
sl: Označi celotno skupino kot prebrano pred pridobivanjem _novih glav

en: E_xpand all threads when entering group
sl: Ob vstopu v skupino _razširi vse niti

en: Articles
sl: Prispevki

en: Mark downloaded articles read
sl: Označi prenesene prispevke kot prebrane

en: Space selects next article rather than next unread
sl: S preslednico se izbere naslednji prispevek namesto naslednjega neprebranega prispevka

en: Expand threads upon selection
sl: Razširi niti ob izboru

en: Always ask before deleting an article
sl: Vprašaj pred brisanjem prispevka

en: Smooth scrolling
sl: Gladko drsenje

en: Article Cache
sl: Predpomnilnik prispevkov

en: Clear article cache on shutdown
sl: Ob zaustavitvi počisti predpomnilnik prispevka

en: Size of article cache (in MiB):
sl: Velikost predpomnilnika prispevkov (v MiB):

en: File extension for cached articles:
sl: Pripona datotek za predpomnjene prispevke:

en: Tabs
sl: Zavihki

en: _Behavior
sl: _Obnašanje

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Task Pane
sl: Pladenj nalog

en: Show task pane popups
sl: Pokaži pojavna sporočila pladnja nalog

en: Show Download Meter
sl: Pokaži števec prejemanja

en: _Panes
sl: _Pladnji

en: Panes
sl: Pladnji

en: Language Settings
sl: Jezikovne nastavitve

en: Font
sl: Pisava

note: systray and notify popup
en: System Tray Behavior
sl: Obnašanje programa v sistemski vrstici

en: Start Pan minimized
sl: Zaženi Pan pomanjšano

en: Show notifications
sl: Pokaži obvestila

note: allow multiple instances (seperate, not communicating with dbus)
en: Startup Behavior
sl: Obnašanje ob zagonu

en: Allow multiple instances of Pan
sl: Dovoli več odprtih primerkov programa Pan

en: Autosave Article Draft
sl: Samodejno shrani osnutek prispevka

en: Minutes to autosave the current Article Draft:
sl: Časovni razmik samodejnega shranjevanja osnutka trenutnega prispevka (minute):

en: Autosave Articles
sl: Samodejno shrani prispevke

en: Minutes to autosave newsrc files:
sl: Časovni razmik samodejnega shranjevanja datoteke newsrc (minute):

en: Password Storage
sl: Shramba gesel

en: Save passwords in password storage
sl: Shrani gesla v shrambi gesel

en: _Miscellaneous
sl: _Razno

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Pane Layout
sl: Postavitev pladnja

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
sl: 1=Skupine, 2=Glave, 3=Telo

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
sl: 1=Skupine, 2=Telo, 3=Glave

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
sl: 1=Glave, 2=Skupine, 3=Telo

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
sl: 1=Glave, 2=Telo, 3=Skupine

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
sl: 1=Telo, 2=Skupine, 3=Glave

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
sl: 1=Telo, 2=Glave, 3=Skupine

en: Layout
sl: Postavitev

en: Header Pane Columns
sl: Stolpci pladnja glave

en: _Headers
sl: _Glave

en: Headers
sl: Glave

en: This menu lets you configure Pan to take certain actions on your behalf automatically, based on an article's score.
sl: Ta meni omogoča prilagajanje programa Pan za samodejno izvajanje opravil glede na točkovanje prispevka.

en: Mark affected articles read
sl: Označi ustrezne prispevke kot prebrane

en: _Delete articles scoring at:
sl: _Izbriši prispevke z rezultatom:

en: Mark articles read scoring at:
sl: Za prebrane označi prispevke z oceno:

en: _Cache articles scoring at:
sl: Predpomni _prispevke z rezultatom:

en: Download attachments of articles scoring at:
sl: Prejmi _priloge prispevkov s točkami:

en: Actions
sl: Dejanja

en: Fonts
sl: Pisave

en: Use custom font in Group Pane:
sl: Uporabi pisavo po meri v pladnju skupine

en: Use custom font in Header Pane:
sl: Uporabi pisavo po meri v pladnju glave:

en: Use custom font in Body Pane:
sl: Uporabi pisavo po meri v pladnju telesa:

en: Monospace font:
sl: Pisava Monospace:

en: _Fonts
sl: P_isave

en: Header Pane
sl: Pladenj glave

en: Text:
sl: Besedilo:

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Scores of 9999 or more:
sl: 9999 točk ali več:

en: Scores from 5000 to 9998:
sl: Med 5000 in 9998 točk:

en: Scores from 1 to 4999:
sl: Med 1 in 4999 točk:

en: Scores from -9998 to -1:
sl: Med -9998 in -1 točko:

en: Scores of -9999 or less:
sl: -9999 točk ali manj:

en: Collapsed thread with unread articles:
sl: Zloži nit z neprebranimi sporočili:

en: Body Pane
sl: Pladenj telesa

en: First level of quoted text:
sl: Prva raven navajanje besedila:

en: Second level of quoted text:
sl: Druga raven navajanje besedila:

en: Third level of quoted text:
sl: Tretja raven navajanje besedila:

en: URL:
sl: Naslov URL:

en: Signature:
sl: Podpis:

en: Group Pane
sl: Pladenj skupin

en: Group Color:
sl: Barva skupine:

en: Other Text
sl: Drugo besedilo

en: Text Color:
sl: Barva besedila:

en: _Colors
sl: _Barve

en: Colors
sl: Barve

en: Preferred Applications
sl: Prednostni programi

en: _Web browser:
sl: _Spletni brskalnik:

en: _Gemini client:
sl: Odjemalec _Gemini:

en: _Mail reader:
sl: _Bralnik pošte:

en: _Text editor:
sl: _Urejevalnik besedil:

en: _HTML previewer:
sl: _Predoglednik HTML:

en: _Applications
sl: _Programi

en: Applications
sl: Programi

en: Encoding
sl: Nabor znakov

en: Default bytes per file (for encoder):
sl: Privzeto bajtov na datoteko (za kodirnik):

en: _Upload
sl: _Pošlji

en: Upload
sl: Pošlji

en: _Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Please choose your email address according to your PGP key's user id.
sl: Izberite elektronski poštni naslov glede na uporabniški ID svojega ključa PGP.

en: Posting Profile
sl: Pošiljanje profila

en: Profile Information
sl: Podatki profila

en: _Profile Name:
sl: _Ime profila:

en: Required Information
sl: Zahtevani podatki

en: _Full Name:
sl: _Polno Ime:

en: Your email address.
    Note that this has to match your PGP signature's address
    if you want your messages to be PGP-signed or encrypted correctly.
sl: Elektronski poštni naslov.
    Ujemati se mora z naslovom podpisa PGP, če naj
    bodo sporočila pravilno podpisana ali šifrirana.

en: _Email Address:
sl: Naslov _elektronske pošte:

en: _Post Articles via:
sl: P_ošilji prispevke preko:

en: Signature
sl: Podpis

en: _Use a Signature
sl: _Uporabi podpis

en: Signature File
sl: Datoteka podpisa

en: Text File
sl: Besedilna datoteka

en: Text
sl: Besedilo

en: Command
sl: Ukaz

en: PGP Signature
sl: Podpis PGP

en: Signature Type:
sl: Vrsta podpisa:

en: Avatars
sl: Avatarji

en: You can add an avatar icon to your articles with a Base64-encoded PNG.
    Add the Base64-encoded picture without the trailing <b>“Face:”</b>.
sl: V članke lahko dodate ikono avatarja kot PNG, kodiran z Base64.
    Dodajte sliko, kodirano z Base64 brez sledilnega <b>“Face:“.</b>

en: _Face:
sl: _Obraz:

en: You can add an avatar icon to your articles with a unique X-Face code.
    Add the code without the trailing <b>"X-Face:"</b> 
     if it was generated by a helper program (for example http://www.dairiki.org/xface/xface.php).
sl: Prispevkom je mogoče dodati posebne podobe. Dodati je treba
    kodo s končnim <b>"X-Face:"</b>, v kolikor je bila podoba ustvarjena
    s pomožnim programom (na primer http://www.dairiki.org/xface/xface.php).

en: _X-Face:
sl: _Obraz:

en: Optional Information
sl: Dodatni podatki

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.
    You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
sl: Pri pošiljanju na Usenet, ID sporočila prispevka pridobi ime domene. Na tem
    mestu je mogoče nastaviti ime po meri, ali pa pustiti polje prazno in prepustiti
    programu, da uporabi ime v obliki naslova elektronske pošte.

en: Message-ID _Domain Name:
sl: Ime _domene ID sporočila:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
sl: %i za ID sporočila
    %a za avtorja in naslov
    %n za ime avtorja
    %d za datum

en: _Attribution:
sl: P_ripis:

note: Translators: Do not localize Reply-To and the quote marks in \"Your Name\".
en: Extra headers to be included in your articles, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
sl: Dodatne glave, ki bodo vključene v vaše prispevke, kot npr.
    Reply-To: "Vaše Ime" <vaseime@nekjetam.si>
    Organization: Vaša organizacija

en: E_xtra Headers:
sl: _Dodatne glave:

en: Invalid email address.
sl: Neveljaven naslov elektronske pošte.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
sl: Uporabite naslov v obliki janez@nekje.org

en: New Profile
sl: Nov profil

en: Posting Profiles
sl: Pošiljanje profilov

en: Profiles
sl: Profili

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - Subject line excerpt
    %S - Subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
sl: %g - skupina kot ena mapa (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - skupina kot gnezdena mapa (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - odlomek vrstice zadeve
    %S - vrstica zadeve
    %n - pojavno ime pošiljatelja
    %e - elektronski naslov pošiljatelja
    %d - časovni žig prispevka
    "/home/uporabnik/News/Pan/%g" postane
    "/home/uporabnik/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains" in
    "/home/uporabnik/News/Pan/%G" postane
    "/home/uporabnik/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",

en: Add to the queue sorted by date posted
sl: Dodaj v vrsto razvrščeno po datumu pošiljanja

en: Add to the front of the queue
sl: Dodaj na začetek vrste

en: Add to the back of the queue
sl: Dodaj na konec vrste

en: Pan: Save Attachments
sl: Pan: shrani priponke

en: _Location:
sl: _Mesto:

en: Save Articles
sl: Shrani prispevke

en: _Group's path: %s
sl: Pot _skupine: %s

en: _Priority:
sl: _Prednost:

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - subject line excerpt
    %S - subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
sl: %g - skupina kot ena mapa (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - skupina kot gnezdena mapa (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - odlomek vrstice zadeve
    %S - vrstica zadeve
    %n - pojavno ime pošiljatelja
    %e - elektronski naslov pošiljatelja
    %d - časovni žig prispevka
     
    "/home/uporabnik/News/Pan/%g" postane
    "/home/uporabnik/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains" in
    "/home/uporabnik/News/Pan/%G" postane
    "/home/uporabnik/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",

en: Save attachments
sl: Shrani priloge

en: Save text
sl: Shrani besedilo

en: Save attachments and text
sl: Shrani priloge in besedilo

en: Pan: Save Articles
sl: Pan: Shrani prispevke

en: _Action:
sl: _Dejanje:

en: is more than
sl: je več kot

en: is at most
sl: je največ

en: increase the article's score by
sl: povečaj točke prispevka za

en: decrease the article's score by
sl: zmanjšaj točke prispevka za

en: set the article's score to
sl: nastavi točke prispevka na

en: watch the article (set its score to 9999)
sl: oglej si prispevek (nastavi točke na 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
sl: prezri prispevek (nastavi točke na -9999)

en: References
sl: Sklici

en: Line Count
sl: Štetje vrstic

en: Byte Count
sl: Štetje bajtov

en: Crosspost Group Count
sl: Štetje navzkrižnih pošiljanj

en: Age (in days)
sl: Starost (v dneh)

en: for the next month
sl: za naslednji mesec

en: for the next six months
sl: za naslednjih šest mesecev

en: forever
sl: trajno

en: contains
sl: vsebuje

en: doesn't contain
sl: ne vsebuje

en: is
sl: je

en: isn't
sl: ni

en: starts with
sl: se začne z

en: ends with
sl: se konča z

en: matches regex
sl: se sklada z logičnim izrazom

en: Another rule already sets this article's score.
sl: Drugo pravilo že določa točke tega prispevka.

en: You may want to go back or delete the old rule.
sl: Morda želite iti nazaj ali izbrisati staro pravilo.

en: Back
sl: Nazaj

en: Delete
sl: Izbriši

en: Add
sl: Dodaj

en: Add and Re_score
sl: Dodaj in _ponovno točkuj

en: New Scoring Rule
sl: Novo pravilo točkovanja

en: Group name
sl: Ime skupine

en: and
sl: in

en: Close and Re_score
sl: Zapri in _ponovno točkuj

en: File %s, Lines %d - %d
sl: Datoteka %s, vrstice %d - %d

en: Pan: Article's Scores
sl: Pan: Točke prispevka

en: New Score
sl: Nove točke

en: Criteria
sl: Kriterij

en: Add a New Scoring Rule
sl: Dodaj novo pravilo točkovanja

en: Remove the Selected Scoring Rule
sl: Odstrani izbrano pravilo točkovanja

en: Please specify the server's address.
sl: Navedite naslov strežnika.

en: Import SSL Certificate (PEM Format) From File
sl: Uvozi potrdilo SSL (zapis PEM) iz datoteke

note: create the dialog
en: Add a Server
sl: Dodaj strežnik

en: Edit a Server's Settings
sl: Urejanje nastavitev strežnika

en: Location
sl: Mesto

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com".
sl: Dejanski naslov strežnika novic, npr. »novice.mojstrežniknovic.com«.

en: _Address:
sl: _Naslov:

en: The news server's port number.  Typically 119 for unencrypted and 563 for encrypted connections (SSL/TLS).
sl: Številka vrat strežnika novic. Običajno je ta 119 za nešifrirane in 563 za šifrirane povezave (SSL/TLS).

en: Por_t:
sl: Vra_ta:

en: Login (if Required)
sl: Prijava (če je zahtevana)

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
sl: Uporabniško ime za strežnik. V primeru, da vaš strežnik ne zahteva overitve, lahko to pustite prazno.

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
sl: Geslo za strežnik. V primeru, da vaš strežnik ne zahteva overitve, lahko to pustite prazno.

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Connection _Limit:
sl: _Omejitev povezav:

en: After Two Weeks
sl: Po dveh tednih

en: After One Month
sl: Po enem mesecu

en: After Two Months
sl: Po dveh mesecih

en: After Three Months
sl: Po treh mesecih

en: After Six Months
sl: Po šestih mesecih

en: Never Expire Old Articles
sl: Stari prispevki nikoli ne pretečejo

en: E_xpire Old Articles:
sl: P_retek starih prispevkov:

en: Primary
sl: Osnovni

en: Fallback
sl: Povratni

en: Server Rank:
sl: Stopnja strežnika:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
sl: Povratni strežniki so uporabljeni za prispevke, ki jih ni mogoče najti na osnovnih strežnikih. Pogost pristop je uporaba brezplačnih strežnikov kot osnovne in plačljivih strežnikov kot povratne.

en: Disable Compression (N/A)
sl: Onemogoči stiskanje (N/A)

en: XZVER Compression (Astraweb)
sl: Stiskanje XZVER (Astraweb)

en: GZIP Compression (Giganews etc.)
sl: Stiskanje GZIP (Giganews itd.)

en: Header Compression:
sl: Stiskanje glave:

en: Security
sl: Varnost

en: Use Unsecure (Plaintext) Connections
sl: Uporabi nezavarovane povezave (navadno besedilo)

en: Use Secure SSL Connections
sl: Uporabi varne povezave SSL

en: TLS (SSL) Settings:
sl: Nastavitve TLS (SSL):

en: You can enable/disable secure SSL/TLS connections here. If you enable SSL/TLS, your data is encrypted and secure. It is encouraged to enable SSL/TLS for privacy reasons.
sl: Določiti je mogoče uporabo/neuporabo varne povezave SSL/TLS. V kolikor je možnost SSL/TLS omogočena, so podatki šifrirani in varni. Priporočeno je uporabiti to možnost zaradi zagotavljanja zasebnosti.

en: Always trust this server's certificate
sl: Vedno zaupaj potrdilu tega strežnika

en: Really delete "%s"?
sl: Ali naj se "%s" resnično izbriše?

en: No information available.
sl: Podatki niso na voljo.

en: Server Certificate for '%s'
sl: Strežniško potrdilo za '%s'

en: Really delete certificate for "%s"?
sl: Ali res želite izbrisati potrdilo za "%s"?

note: dialog
en: Servers
sl: Strežniki

en: Remove a Server
sl: Odstrani strežnik

note: dialog
en: SSL Certificates
sl: Potrdila SSL

en: Certificates
sl: Potrdila

en: Import Certificate
sl: Uvozi potrdilo

en: Inspect Certificate
sl: Preuči potrdilo

en: Remove Certificate
sl: Odstrani potrdilo

en: 
    <u>Upload</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Sourcefile:</i> <b>%s</b>
sl: 
    <u>Pošlji</u>
    
    <i>Zadeva:</i> <b>"%s"</b>
    <i>Od:</i> <b>%s</b>
    <i>Skupine:</i> <b>%s</b>
    <i>Izvorna datoteka:</i> <b>%s</b>

en: 
    <u>Download</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Date:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Save Path:</i> <b>%s</b>
sl: 
    <u>Prejmi</u>
    
    <i>Zadeva:</i> <b>"%s"</b>
    <i>Od:</i> <b>%s</b>
    <i>Datum:</i> <b>%s</b>
    <i>Skupine:</i> <b>%s</b>
    <i>Pot shranjevanja:</i> <b>%s</b>

en: unknown
sl: neznano

en: Choose New Destination for Selected Tasks
sl: Izberite nov cilj za izbrane naloge

en: Save
sl: Shrani

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
sl: Pan: naloge (%d v vrsti, %d v teku, %d zaustavljenih)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
sl: Pan: naloge (%d v vrsti, %d v teku)

en: Pan: Tasks
sl: Pan: naloge

en: %lu selected, %s
sl: %lu izbrano, %s

en: Running
sl: Teče

en: Decoding
sl: Dekodiranje

en: Queued for Decode
sl: V vrsti za dekodiranje

en: Queued for Encode
sl: V vrsti za kodiranje

en: Queued
sl: V vrsti

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Removing
sl: Odstranjevanje

en: %d%% Done
sl: %d%% Končano

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
sl: %d:%02d:%02d Preostalo (%d pri %lu KiB/s)

en: Move To Top
sl: Premakni na vrh

en: Move To Bottom
sl: Premakni na dno

en: Show Task Information
sl: Prikaz podrobnosti naloge

en: Stop Task
sl: Zaustavi nalogo

en: Delete Task
sl: Izbriši nalogo

en: Restart Task
sl: Ponovno zaženi nalogo

en: Change Download Destination
sl: Spremeni cilj prejema s strežnika

en: _Online
sl: _Povezano

en: Move up
sl: Premakni navzgor

en: Move task up
sl: Pomakni nalogo navzgor

en: Move to top
sl: Premakni na vrh

en: Move task to top of the download queue
sl: Premakni nalogo na vrh čakalne vrste za prenos

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Move task down
sl: Pomakni nalogo navzdol

en: Move to bottom
sl: Premakni na dno

en: Move task to the bottom of the download queue
sl: Premakni nalogo na dno čakalne vrste za prenos

en: Restart
sl: Ponovno zaženi

en: Restart Tasks
sl: Znova začni naloge

en: Stop
sl: Ustavi

en: Stop Tasks
sl: Zaustavi naloge

en: Delete Tasks
sl: Izbriši naloge

en: Close
sl: Zapri

en: Show popups
sl: Pokaži pojavna okna

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
sl: Napaka začenjanja URLja: %s (Ukaz je bil %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
sl: Datoteke "%s" ni mogoče shraniti: %s

en: Error initializing uulib
sl: Napaka med zaganjanjem uulib

en: Error reading from %s: %s
sl: Napaka med branjem iz %s: %s

en: Saved "%s"
sl: Shranjeno "%s"

en: Error saving "%s":
    %s.
sl: Napaka med shranjevanjem "%s":
    %s

en: Decoding %s
sl: Dekodiranje %s

en: Error loading %s from cache.
sl: Prišlo je do napake med nalaganjem %s iz predpomnilnika.

en: Error encoding %s: %s
sl: Napaka pri kodiranju %s: %s

en: Encoding %s
sl: Kodiranje %s

en: %s requires a username, but none is set.
sl: %s zahteva uporabniško ime, a ni nastavljeno.

en: %s requires a password, but none is set.
sl: %s zahteva geslo, a ni nastavljeno.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
sl: Pošiljanje "%s" %s je vrnilo napako: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
sl: Pošiljanje "%s" %s je vrnilo nepoznan odziv: "%s"

en: Unable to connect to "%s"
sl: Z "%s" se ni mogoče povezati

en: No space left on device.
sl: Na napravi primanjkuje prostora.

en: Error connecting to "%s"
sl: Napaka med povezovanjem z "%s"

en: Unknown Error
sl: Neznana napaka

en: Saving %s
sl: Shranjevanje %s

en: Reading %s
sl: Branje %s

en: Article "%s" is incomplete -- the news server(s) don't have part %s
sl: Prispevek "%s" je nepopoln -- strežnik novic nima dela %s

en: Getting group list from "%s"
sl: Pridobivanje seznama skupin od "%s"

en: Fetched %lu Groups
sl: Prejetih je bilo %lu skupin

en: Posting "%s"
sl: Pošiljanje "%s"

en: Posting of "%s" failed: %s
sl: Objava "%s" ni uspela: %s

en: Posting of "%s" successful: %s
sl: Objava "%s" je uspela: %s

en: Uploading %s
sl: Pošiljanje %s

en: Uploading %s - Part %d of %d
sl: Prenašanje %s na strežnik - %d. del od %d

en: Uploading message body with subject "%s"
sl: Pošiljanje besedila sporočila z zadevo "%s"

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: No posts allowed by server.
sl: Objava datoteke %s (%d. del %d) ni uspela: strežnik ne dovoljuje objav.

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: %s
sl: Objava datoteke %s (%d. del od %d) ni uspela: %s

en: Posting of file %s (part %d of %d) successful: %s
sl: Objava datoteke %s (%d. del od %d) je uspela: %s

en: Posting of file %s successful: %s
sl: Objava datoteke %s je uspela: %s

en: Posting of file %s not completely successful: Check the log (right-click list item).
sl: Objava datoteke %s ni v celoti uspela: preverite dnevnik (z desnim klikom na element).

en: Posting of file %s not successful: Check the log (right-click list item).
sl: Objava datoteke %s ni uspela: preverite dnevnik (z desnim klikom na element).

en: Getting all headers for "%s"
sl: Pridobivanje vseh glav za "%s"

en: Getting new headers for "%s"
sl: Pridobivanje novih glav za "%s"

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
sl: Vzorčenje glav za "%s"

en: %s (%lu parts, %lu articles)
sl: %s (%lu delov, %lu prispevkov)

en: Getting new headers for "%s" done.
sl: Pridobivanje glav za "%s" je končano.

en: article doesn't have attachments
sl: prispevek ne vsebuje prilog

en: the article has attachments
sl: prispevek vsebuje priloge

en: the article isn't cached locally
sl: prispevek ni krajevno predpomnjen

en: the article is cached locally
sl: prispevek je krajevno predpomnjen

en: the article wasn't posted by you
sl: prispevka niste objavili vi

en: the article was posted by you
sl: prispevek ste objavili vi

en: the article has been read
sl: prispevek je bil prebran

en: the article hasn't been read
sl: prispevek ni bil prebran

en: the article is less than %ld bytes long
sl: prispevek je dolg manj kot %ld bajtov

en: the article is at least %ld bytes long
sl: prispevek je dolg vsaj %ld bajtov

en: the article is less than %ld lines long
sl: prispevek je dolg manj kot %ld vrstic

en: the article is at least %ld lines long
sl: prispevek je dolg več kot %ld vrstic

en: the article is less than %ld days old
sl: prispevek je star manj kot %ld dni

en: the article is at least %ld days old
sl: prispevek je star vsaj %ld dni

en: the article was posted to less than %ld groups
sl: prispevek je bil objavljen v manj kot %ld skupinah

en: the article was posted to at least %ld groups
sl: prispevek je bil objavljen vsaj v %ld skupinah

en: the article's score is less than %ld
sl: prispevek ima manj kot %ld točk

en: the article's score is %ld or higher
sl: prispevek ima %ld ali več točk

en: %s doesn't contain "%s"
sl: %s ne vsebuje "%s"

en: %s isn't "%s"
sl: %s ni "%s"

en: %s doesn't begin with "%s"
sl: %s se ne začne z "%s"

en: %s doesn't end with "%s"
sl: %s se ne konča z "%s"

en: %s doesn't match the regex "%s"
sl: %s se ne ujema z logičnim izrazom "%s"

en: %s contains "%s"
sl: %s vsebuje "%s"

en: %s is "%s"
sl: %s je "%s"

en: %s begins with "%s"
sl: %s se začne z "%s"

en: %s ends with "%s"
sl: % se konča z "%s"

en: %s matches the regex "%s"
sl:  %s se sklada z logičnim izrazom "%s"

en: Any of these tests fail:
sl: Katerikoli od teh preizkusov je spodletel:

en: All of these tests pass:
sl: Vsi preizkusi so bili uspešno opravljeni:

en: None of these tests pass:
sl: Noben od teh preizkusov ni bil uspešno opravljen:

en: Any of these tests pass:
sl: Katerikoli od teh preizkusov je bil uspešno opravljen:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
sl: Naslov elektronske pošte ni bil podan; ustvarjanje id sporočila z domeno "%s"

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
sl: Opozorilo: videti je, da je odgovor visoko objavljen.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
sl: Opozorilo: označevalnik podpisa bi moral biti "-- " , ne "--".

en: Warning: Signature prefix with no signature.
sl: Opozorilo: predpona podpisa brez podpisa.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
sl: Opozorilo: podpis je daljši kot 4 vrstice.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
sl: Opozorilo: podpis je širok več kot 80 znakov.

en: Warning: %d line is more than 80 characters wide. | Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
sl[0]: Opozorilo: %d vrstic je širokih več kot 80 znakov.
sl[1]: Opozorilo: %d vrstica je široka več kot 80 znakov.
sl[2]: Opozorilo: %d vrstici sta široki več kot 80 znakov.
sl[3]: Opozorilo: %d vrstice so široke več kot 80 znakov.

en: Error: Message is empty.
sl: Napaka: sporočilo je prazno.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
sl: Opozorilo: sporočilo je v celoti citirano besedilo!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
sl: Opozorilo: sporočilo je večinoma citirano besedilo.

en: Error: Message appears to have no new content.
sl: Napaka: videti je, da sporočilo nima nove vsebine.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
sl: Opozorilo: strežnik profila objavljanja ne vsebuje novičarske skupine
    	"%s".
    	 V primeru, da je ime skupine pravilo, zamenjajte profila v vrstici
    	"Od:" ali uredite profil z "Uredi|Upravljanje profilov pošiljanja".

en: Warning: Following-Up to too many groups.
sl: Opozorilo: navezovanje na preveliko število skupin.

en: Error: No Subject specified.
sl: Napaka: zadeva ni določena.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
sl: Opozorilo: skupina "%s" je le za branje.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
sl: Napaka: pošiljanje v zelo veliko število skupin.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
sl: Opozorilo: pošiljanje v veliko število skupin.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
sl: Opozorilo: navzkrižno pošiljanje brez nastavitve glave navezave.

en: Error: Bad email address.
sl: Napaka: slab naslov elektronske pošte.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
sl: Opozorilo: večina novičarskih skupin zavrača objavo HTML oblikovanih novic.

en: Error: No Recipients.
sl: Napaka: ni prejemnikov.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
sl: Napaka med branjem točk v %*.*s, vrstica %d: nepričakovana vrstica.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
sl: Napaka med branjem točk v %*.*s, vrstica %d: pričakovano 'Preteče: MM/DD/YYYY' ali 'Preteče: DD-MM-YYYY'.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
sl: Pretečene stare točke iz %*.*s, vrstica %d

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
sl: Prebranih je bilo %lu pravil točkovanja v %lu odsekih iz "%s"

en: Error printing the server certificate for '%s'
sl: Napaka pri tiskanju strežniškega potrdila za '%s'

en: The current server <b>'%s'</b> sent this security certificate:
sl: Trenutni strežnik <b>'%s'</b> je poslal varnostno potrdilo:

en: Certificate information for server <b>'%s'</b>:
sl: Podatki o potrdilu za strežnik <b>'%s'</b>:

en: %s<b>Issuer information:</b>
    %s
    <b>Valid until:</b> %s
    
    <b>Not valid before:</b> %s
sl: %s<b>Podatki o izdajatelju</b>
    %s
    <b>Veljavno do: </b>%s
    
    <b>Neveljavno pred: </b>%s

en: > [quoted text muted]
sl: > [navedeno besedilo je utišano]

en: no_name
sl: brez_imena

en: no_mail
sl: brez_elektronskega_naslova
