pan - en to sr translation catalogue (810 entries)

note: update the titlebar
en: Pan
sr: Пан

en: Newsreader
sr: Читач вести

en: Read and post Usenet articles
sr: Читајте и објављујте чланке на Јузнету

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usenet;news;newsreader;newsgroup;article;yenc;nzb;
sr: вести;читач;јузнет;читач вести;групе вести;чланак;уенц;нзб;

en: Pan Newsreader
sr: Читач вести Пан

en: Pan is a Usenet newsreader that is good at both text and binaries. It supports offline reading, scoring and killfiles, yEnc, NZB, PGP handling, multiple servers, and secure connections.
sr: Пан је Јузнетов читач вести који је добар како са текстом тако и са извршнима. Подржава читање ван мреже, бодовање и убијање датотека, уЕнц, НЗБ, ПГП руковање, више сервера и безбедне везе.

en: It is also the only Unix newsreader to get a perfect score on the Good Net-Keeping Seal of Approval evaluations.
sr: Такође је једини Јуниксов читач вести који је добио одличну оцену на вредновањима печата одобравања доброг одржавања мреже (GNKSA).

en: Error opening directory: "%s": %s
sr: Грешка отварања директоријума: „%s“: %s

en: Unable to save "%s" %s
sr: Не могу да сачувам „%s“ %s

en: Error opening file "%s" %s
sr: Грешка отварања датотеке „%s“ %s

en: Error reading file "%s": %s
sr: Грешка читања датотеке „%s“: %s

en: Error opening SSL certificate directory: "%s": %s
sr: Грешка отварања директоријума ССЛ уверења: „%s“: %s

en: Successfully added %d SSL PEM certificate(s) to Certificate Store.
sr: Успешно сам додао %d ССЛ ПЕМ уверење у складиште уверења.

en: Error initializing Certificate Store. Check that the permissions for the folders ~/.pan2 and ~/.pan2/ssl_certs are set correctly. Fatal, exiting.
sr: Грешка покретања складишта уверења. Проверите да ли су исправно подешена овлашћења за фасцикле „~/.pan2“ и „~/.pan2/ssl_certs“. Кобно, излазим.

en: Could not export certificate for server: %s
sr: Не могу да извезем уверење за сервер: %s

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
sr: Учитан је позадинац података за %.1f секунде

en: Pan Newsreader's server passwords
sr: Лозинке сервера Пана читача вести

en: Skipping newsrc file for server "%s"
sr: Прескачем датотеку „newsrc“ за сервер „%s“

en: Expired %lu old articles from "%s"
sr: Истекла су %lu стара чланка са „%s“

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
sr: Неподржано издање података за %s заглавља: %d.
    Да ли можда грешком користите старо издање ПАН-а?

en: Loaded %llu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
sr: Учитаних чланака – %llu, за „%s“ за %.1f секунде (%.0f по секунди)

en: Saved %lu parts, %lu articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
sr: Сачуваних делова – %lu, %lu чланка у „%s“ за %.1f секунде (%.0f чланка по секунди)

en: Added %lu articles to %s.
sr: Додах %lu чланка у %s.

en: Received no password from libsecret for server %s.
sr: Нисам примио лозинку са „libsecret“-а за сервер „%s“.

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
sr: Грешка читања из „%s“: непозната група „%s“

en: Today %l:%M %p
sr: Данас у %l:%M %p

en: %a %l:%M %p
sr: %a, у %l:%M %p

en: %b %d %l:%M %p
sr: %d. %B у %l:%M %p

en: %b %d %Y
sr: %d. %b. %Y.

en: Can't use regular expression "%s": %s
sr: Не могу да користим регуларни израз „%s“: %s

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
sr: Не могу да одредим кодирање чланка.  Уклоњени су знаци који нису УТФ-8.

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Layout
sr: Ра_според

en: _Group Pane
sr: Површ _групе

en: _Header Pane
sr: Површ _заглавља

en: _Body Pane
sr: Површ _разраде

en: _View
sr: _Преглед

en: Filte_r
sr: Филте_р

en: _Go
sr: _Иди

en: _Actions
sr: Ра_дње

en: _Articles
sr: _Чланци

en: G_roups
sr: _Групе

en: _Post
sr: _Објави

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Read Group
sr: _Читај групу

en: Read Group
sr: Читајте групу

en: _Mark Selected Groups Read
sr: Означи изабране групе _прочитаним

en: Mark Selected Groups Read
sr: Означите изабране групе прочитаним

en: _Delete Selected Groups' Articles
sr: Обриши чланке изабраних _група

en: Delete Selected Groups' Articles
sr: Обришите чланке изабраних група

en: Get New _Headers in Selected Groups
sr: Добави нова _заглавља у изабраним групама

en: Get New Headers in Selected Groups
sr: Добавите нова заглавља у изабраним групама

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
sr: Добави нова _заглавља у праћеним групама

en: Get New Headers in Subscribed Groups
sr: Добавите нова заглавља у праћеним групама

en: Get _Headers...
sr: Добави _заглавља...

en: Get Headers...
sr: Добавите заглавља...

en: Refresh Group List
sr: Освежи списак група

en: _Subscribe
sr: _Прати

en: Subscribe
sr: Пратите групу

en: _Unsubscribe
sr: _Прекини праћење

en: Unsubscribe
sr: Прекините праћење групе

en: _Save Articles...
sr: _Сачувај чланке...

en: Save Articles...
sr: Сачувајте чланке...

en: Save Articles from Selected _NZB...
sr: Сачувај чланке из изабраних _НЗБ-а...

en: Save Articles from Selected NZB
sr: Сачувајте чланке из изабраних НЗБ-а

en: Save Articles to an NZB _File...
sr: Сачувај чланке у НЗБ _датотеку...

en: Save Articles to an NZB File
sr: Сачувајте чланке у НЗБ датотеку

en: Print
sr: Штампај

en: _Import NZB Files...
sr: _Увези НЗБ датотеке...

en: _Cancel Last Task
sr: _Откажи последњи задатак

en: _Task Manager
sr: _Управник задатака

en: _Event Log
sr: _Дневник догађаја

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Select _All Articles
sr: Изабери _све чланке

en: _Deselect All Articles
sr: _Поништи избор свих чланака

en: Add Su_bthreads to Selection
sr: Додај по_драсправе у избор

en: Add _Threads to Selection
sr: Додај _расправе у избор

en: Add _Similar Articles to Selection
sr: Додај _сличне чланке у избор

en: Select Article _Body
sr: Изабери разраду _чланка

en: Edit _Preferences
sr: Уреди _поставке

en: Edit Selected _Group's Preferences
sr: Уреди поставке изабраних _група

en: Edit S_core File
sr: Уреди датотеку _збира

en: Edit P_osting Profiles
sr: Уреди профиле _објављивања

en: Edit _News Servers
sr: Уреди _сервере вести

en: Jump to _Group Tab
sr: Иди на језичак _групе

en: Jump to _Header Tab
sr: Иди на језичак _заглавља

en: Jump to _Body Tab
sr: Иди на језичак _разраде

en: _Rot13 Selected Text
sr: Примени _РОТ13 на изабраном тексту

en: Clear _Header Pane
sr: Очисти површ _заглавља

en: Clear _Body Pane
sr: Очисти површ _разраде

en: Cache Article
sr: Причувајте чланак

en: Read Article
sr: Прочитајте чланак

en: Show Article Information
sr: Прикажи податке о чланку

en: Read _More
sr: Читај _следеће

en: Read More
sr: Прочитајте следеће

en: Read _Back
sr: Читај _претходно

en: Read Back
sr: Прочитајте претходно

en: Next _Unread Group
sr: Следећа _непрочитана група

en: Next _Group
sr: Нова _група

en: Next _Unread Article
sr: Следећи _непрочитани чланак

en: Next Unread Article
sr: Следећи непрочитани чланак

en: Next _Article
sr: Следећи _чланак

en: Next Article
sr: Следећи чланак

en: Next _Watched Article
sr: Следећи _праћени чланак

en: Next Unread _Thread
sr: Следећа непрочитана _расправа

en: Next Unread Thread
sr: Следећа непрочитана расправа

en: Next Threa_d
sr: _Следећа расправа

en: Pre_vious Article
sr: _Претходни чланак

en: Previous _Thread
sr: _Претходна расправа

en: _Parent Article
sr: _Главни чланак

en: Ignore _Author
sr: Занемари _аутора

en: _Watch Thread
sr: _Прати расправу

en: _Ignore Thread
sr: _Занемари расправу

en: _Toggle Flag On/Off for Thread
sr: _Укључи/искључи обележје за расправу

en: _Turn Flag Off for Thread
sr: _Искључи обележје за расправу

en: _Select All Flagged Threads
sr: Изабери _све обележене расправе

en: _Go to Next Flagged Thread
sr: Иди на _следећу обележену расправу

en: _Go to Last Flagged Thread
sr: Иди на _последњу обележену расправу

en: _Invert Selection
sr: _Преокрени избор

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score...
sr: Уреди праћење/занемаривање/бодовање чланка...

en: Add a _Scoring Rule...
sr: Додај правило _бодовања...

en: Cance_l Article...
sr: _Обриши чланак...

en: _Supersede Article...
sr: _Надомести чланак...

en: _Delete Article
sr: _Обриши чланак

en: Clear Article Cache
sr: Очисти оставу чланка

en: _Mark Article as Read
sr: Означи чланак _прочитаним

en: Mark Article as _Unread
sr: Означи чланак _непрочитаним

en: _Mark Thread as Read
sr: Означи расправу _прочитаном

en: Mark Thread as _Unread
sr: Означи расправу _непрочитаном

en: _Post to Newsgroup
sr: _Објави у причаоници

en: Post to Newsgroup
sr: Објавите у причаоници

en: _Followup to Newsgroup
sr: _Испрати у причаоници

en: Followup to Newsgroup
sr: Испратите у причаоници

en: _Reply to Author in Mail
sr: _Одговори аутору поштом

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Pan Home Page
sr: _Матична страница Пана

en: Give _Feedback or Report a Bug...
sr: Дајте _мишљење или пријавите грешку...

en: _About
sr: _О програму

en: Edit _SSL Certificates
sr: Уреди _ССЛ уверења

en: _Thread Headers
sr: Заглавља _теме

en: Wrap Article Body
sr: Преломи редове у поруци

en: Show Article Signature
sr: Прикажи потпис чланка

en: Mute _Quoted Text
sr: Одзначи _цитирани текст

en: Show All _Headers in Body Pane
sr: Прикажи сва _заглавља у површи разраде

en: Show _Smilies as Graphics
sr: Прикажи слике _смешака

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
sr: Прикажи *Подебљано*, __Подвучено__, и /Искошено/

en: Size Pictures to _Fit
sr: Подеси слике да _стану

en: Use _Monospace Font
sr: Користи словни лик _утврђене ширине

en: Set Focus to Images
sr: Постави први план на слике

en: Highlight _URLs
sr: Истакни _адресе

en: _Work Online
sr: _Ради на мрежи

en: _Tabbed Layout
sr: Распоред _језичцима

en: Show Group _Pane
sr: Прикажи површ _групе

en: Show Hea_der Pane
sr: Прикажи површ _заглавља

en: Show Bod_y Pane
sr: Прикажи површ _разраде

en: Show _Toolbar
sr: Прикажи траку _алата

en: Abbreviate Group Names
sr: Скрати називе група

en: Match Only _Read Articles
sr: Издвој само _прочитане чланке

en: Match Only Read Articles
sr: Издвојте само прочитане чланке

en: Match Only _Unread Articles
sr: Издвој само _непрочитане чланке

en: Match Only Unread Articles
sr: Издвојте само непрочитане чланке

en: Match Only _Cached Articles
sr: Издвој само _причуване чланке

en: Match Only Cached Articles
sr: Издвојте само причуване чланке

en: Match Only _Complete Articles
sr: Издвој само _завршене чланке

en: Match Only Complete Articles
sr: Издвојте само завршене чланке

en: Match Only _My Articles
sr: Издвој само _моје чланке

en: Match Only My Articles
sr: Издвојте само своје чланке

en: Match Only _Watched Articles
sr: Издвој само _праћене чланке

en: Match Only Watched Articles
sr: Издвојте само праћене чланке

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
sr: Издвој поруке са 9999 бодова (_Праћене)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
sr: Издвој поруке од 5000 до 9998 бодова (_Врло важне)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
sr: Издвој поруке од 1 до 4999 бода (_Средње важне)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
sr: Издвој поруке са 0 бодова (_Обичне)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
sr: Издвој поруке од -9999 до -1 бода (_Слабо важне)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
sr: Издвој поруке од -9999 бодова (_Занемарене)

en: Enable/Disable All _Rules
sr: Укључи/искључи сва _правила

en: Show Matching _Articles
sr: Прикажи одговарајуће _чланке

en: Show Matching Articles' _Threads
sr: Прикажи _теме чланка које испуњавају услов

en: Show Matching Articles' _Subthreads
sr: Прикажи _подтеме чланка које испуњавају услов

en: Unnamed File
sr: Неименована датотека

en: Subject
sr: Тема

en: From
sr: Шаље

en: Date
sr: Датум

en: Newsgroups
sr: Причаонице

en: User-Agent
sr: Читач

en: Followup-To
sr: Испрати-до

en: Reply-To
sr: Одговори

en:  from
sr:  шаље

en:  at
sr:  на

en: <u>This is a <b>PGP-Signed</b> message.</u>
    
    <b>Signer:</b> %s ('%s')
    <b>Valid until:</b> %s
    <b>Created on:</b> %s
sr: <u>Ово је порука <b>Потписана ПГП-ом</b>.</u>
    
    <b>Потписник:</b> %s („%s“)
    <b>Важи до:</b> %s
    <b>Направљена:</b> %s

en: always
sr: увек

en: Copy _URL
sr: Умножи _адресу

en: Save Attachment As...
sr: Сачувај прилог као...

en: Save All Attachments
sr: Сачувај све прилоге

en: Attachments:
sr: Прилози:

en: Text View
sr: Приказ текста

en: HTML View
sr: ХТМЛ приказ

en: %d Group | %d Groups
sr[0]: %d група
sr[1]: %d групе
sr[2]: %d група
sr[3]: %d група

en: Get the last N _days' headers:
sr: Добави заглавља последња N _дана:

en: Get _new headers
sr: Добави _нова заглавља

en: Get _all headers
sr: Добави _сва заглавља

en: Get the _latest N headers:
sr: Добави _последња N заглавља:

en: Action
sr: Радња

en: A GtkRadioAction
sr: Радња ГТК једноизборника

en: Unknown
sr: Непознато

en: Arabic
sr: Арапски

en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Средњоевропски

en: Chinese
sr: Кинески

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew
sr: Јеврејски

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Thai
sr: Тајландски

en: Turkish
sr: Турски

en: Unicode
sr: Уникод

en: Western European
sr: Западноевропски

en: Western European, New
sr: Западноевропски, нови

en: Traditional
sr: Традиционални

en: Simplified
sr: Поједностављени

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Visual
sr: Визуелни

en: Character Encoding
sr: Кодна страна

en: Cancel
sr: Откажи

en: OK
sr: У реду

en: Enter the character set to use
sr: Изаберите кодну страну за коришћење

en: Other...
sr: Друго...

en: Default Encoding
sr: Основно кодирање

en: 7-Bit Encoding
sr: 7-битно кодирање

en: 8-Bit Encoding
sr: 8-битно кодирање

en: Base64 Encoding
sr: Кодирање у основи 64

en: Quoted-Printable Encoding
sr: Кодирање цитирано-за_штампање

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
sr: Грешка обраде линије наредбе „external editor“: %s (Наредба беше: %s)

en: Error starting external editor: %s
sr: Грешка покретања спољног уређивача: %s

note: Local folders
en: Sent
sr: Послато

en: Drafts
sr: Нацрти

en: Group
sr: Група

en: Group (regex)
sr: Група (регуларни израз)

en: Local Folders
sr: Месне фасцикле

en: Subscribed Groups
sr: Праћене групе

en: Other Groups
sr: Друге групе

en: Name
sr: Назив

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
sr: Профили нису одређени у „Уреди|Профили објављивања“.

en: Pan: Group Preferences
sr: Пан: Поставке групе

en: Properties for Groups
sr: Својства за групе

en: Properties for %s
sr: Својства за „%s“

en: Character _encoding:
sr: Кодирање _знакова:

en: Directory for Saving Attachments
sr: Директоријум за чување прилога

en: Directory for _saving attachments:
sr: Директоријум за _чување прилога:

en: Posting _profile:
sr: Профил _објављивања:

en: Spellchecker _language:
sr: Језик за _проверу писања:

en: Group color:
sr: Боја групе:

en: Open the Task Manager
sr: Отворите управника задатака

en: Open the Event Log
sr: Отворите дневник догађаја

en: Save NZB's Files
sr: Сачувајте НЗБ датотеке

en: Untitled.nzb
sr: Неименована.nzb

en: Save NZB File as...
sr: Сачувај НЗБ датотеку као...

en: Import NZB Files
sr: Увезите НЗБ датотеке

en: NZB Files
sr: НЗБ датотеке

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Unable to supersede article.
sr: Не могу да надоместим чланак.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
sr: Чланак не одговара ниједном од ваших профила објављивања.

en: Revise and send this article to replace the old one.
sr: Прегледајте и пошаљите овај чланак да замените стари.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
sr: Будите стрпљиви!  Потребно је време мало времена да би измене ступиле у дејство.

en: Unable to cancel article.
sr: Не могу да откажем чланак.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
sr: Пошаљите овај чланак да питате ваш сервер да откаже онај други.

en: You have marked some articles for deletion.
sr: Означили сте неке чланке за брисање.

en: Are you sure you want to delete them?
sr: Да ли сигурно желите да их обришете?

en: Do you want to accept it permanently? (You can change this later.)
sr: Да ли желите да га прихватите трајно? (Касније можете изменити ово.)

en: Unable to open help file.
sr: Не могу да отворим датотеку помоћи.

en: Copyright © 2002-2021 Charles Kerr and others
sr: Ауторска права © 2002-2021 Чарлс Кер и остали

en: _1. Group Pane
sr: _1. Површ групе

en: _2. Header Pane
sr: _2. Површ заглавља

en: _3. Body Pane
sr: _3. Површ разраде

en:  Bytes
sr:  Бајта

en: This article is complete with %d part. | This article has all %d parts.
sr[0]: Овај чланак садржи %d део.
sr[1]: Овај чланак садржи сва %d дела.
sr[2]: Овај чланак садржи свих %d делова.
sr[3]: Овај чланак садржи један део.

en: This article is missing %d part. | This article is missing %d of its %d parts:
sr[0]: Овом чланку недостаје %d део од %d дела.
sr[1]: Овом чланку недостају %d од његова %d дела:
sr[2]: Овом чланку недостају %d од његових %d делова:
sr[3]: Овом чланку недостаје један део.

en: Message-ID
sr: ИБ поруке

en: Lines
sr: Редови

en: Size
sr: Величина

en: Bytes
sr: Бајтова

en: Error loading iconv library. Encoding certain character sets will not work in GUI.
sr: Грешка учитавања библиотеке иконв-а. Кодирање неких скупова знакова неће радити у ГКС-у.

en: Body Pane Encoding
sr: Кодирање површи разраде

en: Offline
sr: Ван мреже

en: Closing %d connection | Closing %d connections
sr[0]: Затварам %d везу
sr[1]: Затварам %d везе
sr[2]: Затварам %d веза
sr[3]: Затварам једну везу

en: No Connections
sr: Нема веза

en: Connecting
sr: Повезујем се

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
sr: %s: %d мирује, %d ради @ %.1f KiB/s

en: No Tasks
sr: Нема задатака

en: Tasks
sr: Задаци

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
sr: Укупно задатака: %lu, %s, %.1f KiB/s, ЕТА %d:%02d:%02d

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
sr: Пан је сада ван мреже. Погледајте „Датотека|Дневник догађаја“ и исправите проблем, затим користите „Датотека|Ради на мрежи“ да наставите.

en: Subject or Author
sr: Тема или аутор

en: Sub or Auth (regex)
sr: Тема или аутор (регизр)

en: Author
sr: Аутор

en: Score
sr: Бодовање

en: Save Event List
sr: Сачувајте списак догађаја

en: Pan: Events
sr: Пан: Догађаји

en: Message
sr: Порука

en: Maximize
sr: Увећај

en: An error has occurred!
sr: Дошло је до грешке!

en: New Articles!
sr: Нови чланак!

en: There are new
    articles available.
sr: Доступни су
    нови чланци.

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
sr: Хвала вам што користите Пана!
     
    Да започнете читање вести, прво додајте сервер.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage information and exit.
      -v, --version            Print release version and exit.
      --verbose                Be verbose (in non-GUI mode).
      --debug                  Run in debug mode. Use --debug twice for verbose debug.
      --debug-ssl              Run in TLS (aka SSL) debug mode.
    
    URL Options
      headers:group.name       Download new headers for the specified newsgroup.
      news:message-id          When specified together with --no-gui, dump
                               the message-id article to standard output.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 ...    Process NZB files in non-GUI mode.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the NZB file(s).
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
sr: Опште опције
      -h, --help                     Приказује податке о коришћењу и излази.
      -v, --version                  Исписује број издања и излази.
      --verbose                      Бива опширан (у режиму без графичког сучеља).
      --debug                        Ради у режиму прочишћавања. Користите „--debug“ два пута за опширно прочишћавање
      --debug-ssl                    Ради у ТЛС (тј. ССЛ) режиму прочишћавања.
    
    Опције адресе
      headers:group.name             Преузима нова заглавља за наведене причаонице.
      news:message-id                Када је наведено заједно са „--no-gui“, избацује
                                     члан иб-а поруке на стандардни излаз.
    
    Опције групних НЗБ-а
      --nzb датотека1 датотека2 ...  Обрађује НЗБ датотеке у режиму без графичког сучеља.
      -o путања, --output=путања     Путања за чување прилога исписаних у НЗБ датотекама.
      --no-gui                       Приказује само излаз конзоле, а не заказано преузимања.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
sr: Грешка: „--no-gui“ се користи без нзб датотека или „вести:иб-поруке“.

en: Pan %s started
sr: Пан %s је покренут

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
sr: Подесите Панове сервере вести пре него ли га користите као нзб клијента.

en: Pan notification
sr: Панова обавештења

en: Upload queue: %llu tasks, %ld KB (~ %.2f MB) total.
sr: Ред слања: %llu задатка, %ld KB (~ %.2f MB) укупно.

en: _Profile
sr: _Профил

en: Set Editor
sr: Покрените уређивача

en: _Send Article
sr: _Пођаљи чланак

en: Send Article Now
sr: Пошаљите чланак сада

en: _Send and Save Articles to NZB
sr: _Пошаљи и сачувај чланке у НЗБ

en: Send and Save Articles to NZB
sr: Пошаљите и сачувајте чланке у НЗБ-у

en: Set Character _Encoding...
sr: Подеси _кодирање знакова...

en: Set Content _Transfer Encoding...
sr: Подеси кодирање _преноса садржаја...

en: Sa_ve Draft
sr: _Сачувај нацрт

en: Save as a Draft for Future Posting
sr: Сачувајте као нацрт за будућа објављивања

en: _Open Draft...
sr: _Отвори нацрт...

en: Open an Article Draft
sr: Отворите нацрт чланка

en: _Rot13
sr: _Рот13

en: Rot13 Selected Text
sr: Рот13 на изабраном тексту

en: Run _Editor
sr: Покрени _уређивача

en: Run Editor
sr: Покрените уређивача

en: Add _Files to Queue
sr: Додај _датотеке у заказано

en: Add Files to Queue
sr: Додајте датотеке у заказано

en: Remove from Queue
sr: Уклони из заказаних

en: Clear List
sr: Очисти списак

en: Select Needed Parts
sr: Изабери потребне делове

en: Move Up
sr: Премести горе

en: Move Down
sr: Помери доле

en: Move to Top
sr: Преместите на врх

en: Move to Bottom
sr: Преместите на крај

en: _Wrap Text
sr: _Преломи текст

en: Wrap Text
sr: Преломите текст

en: Always Run Editor
sr: Увек покрени уређивача

en: Remember Character Encoding for This Group
sr: Запамти кодирање знакова за ову групу

en: Thread Attached Replies
sr: Прикачени одговори расправе

en: PGP-Encrypt the Article
sr: Шифруј ПГП-ом чланак

en: PGP-Sign the Article
sr: Потпиши ПГП-ом чланак

en: Check _Spelling
sr: Провери _писање

en: New Article's Encoding:
sr: Кодирање новог чланка:

en: Content Transfer Encoding
sr: Кодирање преноса садржаја

en: New Article's Content Transfer Encoding:
sr: Кодирање преноса садржаја новог чланка:

en: Your changes will be lost!
sr: Ваше измене ће бити изгубљене!

en: Close this window and lose your changes?
sr: Да затворим прозор и одбацим ваше измене?

en: There were problems with this post.
sr: Дошло је до проблема са овом објавом.

en: Go Back
sr: Иди назад

en: Continue Anyway
sr: Ипак настави

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
sr: Порука садржи знаке који нису наведени у скупу знакова „%s“ — вероватно користи „%s“

en: Go _Online
sr: Иди _на мрежу

en: The file queue is empty, so no files can be saved.
sr: Нема датотека на чекању, тако да никакве датотеке не могу бити сачуване.

en: IO Error
sr: УИ грешка

en: No space left on device
sr: Нема више места на уређају

en: Error copying message to %s folder. Reason: %s
sr: Грешка умножавања поруке у фасциклу „%s“. Разлог: %s

en: Error creating message in %s mail folder: Invalid article.
sr: Грешка стварања поруке у фасцикли поште „%s“: Неисправан чланак.

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
sr: Није подешен сервер објављивања за овај профил објављивања.
    Уредите профил у изборнику „Уреди|Управљај профилима објављивања“.

en: The selected posting server is currently disabled. Please choose an appropriate alternative.
sr: Изабрани сервер објављивања је тренутно искључен. Изаберите одговарајућу замену.

en: Pan is Offline.
sr: Пан је ван мреже.

en: Go online to post the article?
sr: Да идем на мрежу да објавим чланак?

en: Error signing/encrypting your message. Perhaps you misspelled your email address (%s)?
sr: Грешка потписивања/шифровања ваше поруке. Можда сте погрешно написали адресу ваше ел. поште (%s)?

en: Error opening temporary file
sr: Грешка отварања привремене датотеке

en: Error creating temporary file: %s
sr: Грешка стварања привремене датотеке: %s

en: Error writing article to temporary file: %s
sr: Грешка писања чланка у привремену датотеку: %s

en: Open Draft Article
sr: Отвори нацрт чланка

en: Save Draft Article
sr: Сачувај нацрт чланка

en: File already exists.
sr: Датотека већ постоји.

en: Overwrite it?
sr: Да препишем преко ње?

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
sr: Не могу да обрадим наредбу потписа „%s“: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
sr: Не могу да претворим потпис у УТФ-8.

en: F_rom
sr: _Шаље

en: _Subject
sr: _Тема

en: _Newsgroups
sr: _Причаонице

en: Mail _To
sr: _Прима

en: Delete from Queue
sr: Обриши из заказаних

en: No.
sr: Бр.

en: Filename
sr: Датотека

en: Size (KB)
sr: Величина (kB)

en: The current filename
sr: Тренутна датотека

en: Subject Line
sr: Ред теме

en: The current subject line
sr: Ред тренутне теме

en: No.
sr: Бр.

en: Enable/Disable
sr: Укључи/Искључи

en: Follo_wup-To
sr: _Испрати-до

note: i18n: "poster" is a key used by many newsreaders.  probably safest to keep this key in english.
en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
sr: Причаонице на које ће се слати одговори на вашу поруку.  Потребно је само у случају да се разликује од заглавља „Причаонице“.
    
    За преусмеравање свих одговора на адресу ваше ел. поште, користите „Прати: објављивач“

en: _Reply-To
sr: _Одговори

en: The email account where mail replies to your posted message should go. This is only needed if it differs from the "From" header.
sr: Налог ел. поште на који ће се слати одговори на ваше поруке. Потребно је само у случају да се разликује од заглавља „Шаље“.

en: _Custom Headers
sr: _Произвољно заглавље

en: Add "_User-Agent" header
sr: Додај заглавље „_Читач“

en: Add "Message-_ID" header
sr: Додај заглавље „_ИБ-Поруке“

en: Select Parts
sr: Изаберите делове

en: _Parts
sr: _Делови

en: Post Article
sr: Објавите чланак

en: _Message
sr: _Порука

en: More _Headers
sr: Још _заглавља

en: File _Queue
sr: _Заказане датотеке

en: On %d, %n wrote:
sr: %d, %n пише:

en: Add files to queue
sr: Додај датотеке у заказано

en: Save Upload Queue as NZB File
sr: Сачувај ред слања као НЗБ датотеку

en: Couldn't parse %s color "%s"
sr: Не могу да обрадим %s боју „%s“

en: Grab Key
sr: Притисни тастер

en: Press the combination of the keys
    you want to use for "%s".
sr: Притисните комбинацију тастера које
    желите да користите за „%s“.

en: Edit Shortcut
sr: Уредие пречицу

en: Error: Shortcut key is invalid!
sr: Грешка: Тастер пречице је неисправан!

en: Error: Shortcut key already exists!
sr: Грешка: Тастер пречице већ постоји!

en: Show only icons
sr: Прикажи само иконице

en: Show only text
sr: Прикажи само текст

en: Show icons and text
sr: Прикажи иконице и текст

en: Use GNOME Preferences
sr: Користи поставке Гнома

en: Use KDE Preferences
sr: Користи поставке КДЕ-а

en: Use OS X Preferences
sr: Користи поставке ОС Х-а

en: Use Windows Preferences
sr: Користи поставке Виндоуза

en: Custom Command:
sr: Произвољна наредба:

en: Disabled
sr: Искључено

en: Only new (score == 0)
sr: Само нове (учинак == 0)

en: 9999 or more
sr: од 9999 или више

en: 5000 to 9998
sr: од 5000 до 9998

en: 1 to 4999
sr: од 1 до 4999

en: -9998 to -1
sr: од -9998 до -1

en: -9999 or less
sr: од -9999 или мање

en: Select default <u>global</u> character set. Current setting: <b>%s</b>.
sr: Изаберите основни <u>општи</u> скуп знакова. Текуће подешавање: <b>%s</b>.

en: Global Character Set Settings
sr: Општа подешавања скупа знакова

en: State
sr: Стање

en: Enabled
sr: Укључено

en: Column Name
sr: Назив колоне

en: Pan: Preferences
sr: Пан: Поставке

en: Mouse
sr: Миш

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
sr: Један притисак покреће _групе, уместо да их бира

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
sr: Један притисак покреће _чланке, уместо да их бира

en: Groups
sr: Групе

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
sr: Преузми нова заглавља у праћеним групама по _покретању

en: Get new headers when _entering group
sr: Преузми нова заглавља при учитавању _групе

en: Mark entire group _read when leaving group
sr: Означи читаву групу прочитаном приликом _напуштања

en: Mark entire group read before getting _new headers
sr: Означи читаву групу прочитаном пре _добављања нових заглавља

en: E_xpand all threads when entering group
sr: _Рашири све теме приликом уласка у групу

en: Articles
sr: Чланци

en: Mark downloaded articles read
sr: Означи преузете чланке прочитаним

en: Space selects next article rather than next unread
sr: Размак бира нови чланак уместо следећег непрочитаног

en: Expand threads upon selection
sr: Рашири теме изнад избора

en: Always ask before deleting an article
sr: Увек питај пре брисања чланка

en: Smooth scrolling
sr: Глатко клизање

en: Article Cache
sr: Остава чланка

en: Clear article cache on shutdown
sr: Очисти оставу приликом искључивања

en: Size of article cache (in MiB):
sr: Величина оставе (у MiB):

en: File extension for cached articles:
sr: Проширење датотеке за причуване чланке:

en: Tabs
sr: Језичци

en: _Behavior
sr: По_нашање

en: Behavior
sr: Подешавања понашања

en: Task Pane
sr: Површ задатка

en: Show task pane popups
sr: Прикажи облачиће површи задатака

en: Show Download Meter
sr: Прикажи мерач преузимања

en: _Panes
sr: _Површи

en: Panes
sr: Површи

en: Language Settings
sr: Подешавање језика

en: Font
sr: Фонт

en: System Tray Behavior
sr: Понашање системске касете

en: Show notifications
sr: Прикажи обавештења

note: allow multiple instances (seperate, not communicating with dbus)
en: Startup Behavior
sr: Понашање при покретању

en: Allow multiple instances of Pan
sr: Допусти више примерака Пана

en: Autosave Article Draft
sr: Самостално чување нацрта чланка

en: Minutes to autosave the current Article Draft:
sr: Време за самостално чување текућег нацрта чланка:

en: Autosave Articles
sr: Самостално чување чланка

en: Minutes to autosave newsrc files:
sr: Време за самостално чување датотека „newsrc“:

en: Password Storage
sr: Смештање лозинке

en: Save passwords in password storage
sr: Сачувај лозинке у смештај за лозинке

en: _Miscellaneous
sr: Ра_зно

en: Miscellaneous
sr: Разна подешавања

en: Pane Layout
sr: Распоред површи

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
sr: 1=Групе, 2=Заглавља, 3=Разрада

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
sr: 1=Групе, 2=Разрада, 3=Заглавља

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
sr: 1=Заглавља, 2=Групе, 3=Разрада

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
sr: 1=Заглавља, 2=Разрада, 3=Групе

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
sr: 1=Разрада, 2=Групе, 3=Заглавља

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
sr: 1=Разрада, 2=Заглавља, 3=Групе

en: Layout
sr: Подешавања распореда

en: Header Pane Columns
sr: Колоне површи заглавља

en: _Headers
sr: За_главља

en: Headers
sr: Подешавања заглавља

en: This menu lets you configure Pan to take certain actions on your behalf automatically, based on an article's score.
sr: Помоћу овог изборника можете да подесите да Пан сам обави одређене радње по вашој жељи, на основу бодовања чланка.

en: Mark affected articles read
sr: Означи дотицајне чланке прочитаним

en: _Delete articles scoring at:
sr: _Обриши чланке са учинком:

en: Mark articles read scoring at:
sr: Означи чланке прочитаним са учинком од:

en: _Cache articles scoring at:
sr: _Причувај чланке са учинком:

en: Download attachments of articles scoring at:
sr: Преузми прилоге чланака са учинком од:

en: Actions
sr: Подешавања радњи

en: Fonts
sr: Облик слова

en: Use custom font in Group Pane:
sr: Користи произвољна слова у површи групе:

en: Use custom font in Header Pane:
sr: Користи произвољна слова у површи заглавља:

en: Use custom font in Body Pane:
sr: Користи произвољна слова у површи разраде:

en: Monospace font:
sr: Слова утврђене ширине:

en: _Fonts
sr: _Слова

en: Header Pane
sr: Површ заглавља

en: Text:
sr: Текст:

en: Background:
sr: Позадина:

en: Scores of 9999 or more:
sr: Учинци од 9999 или више:

en: Scores from 5000 to 9998:
sr: Учинци од 5000 до 9998:

en: Scores from 1 to 4999:
sr: Учинци од 1 до 4999:

en: Scores from -9998 to -1:
sr: Учинци од -9998 до -1:

en: Scores of -9999 or less:
sr: Учинци од -9999 или мање:

en: Collapsed thread with unread articles:
sr: Скупљена тема са непрочитаним чланцима:

en: Body Pane
sr: Површ разраде

en: First level of quoted text:
sr: Први ниво цитираног текста:

en: Second level of quoted text:
sr: Други ниво цитираног текста:

en: Third level of quoted text:
sr: Трећи ниво цитираног текста:

en: URL:
sr: Адреса:

en: Signature:
sr: Потпис:

en: Group Pane
sr: Површ групе

en: Group Color:
sr: Боја групе:

en: Other Text
sr: Други текст

en: Text Color:
sr: Боја текста:

en: _Colors
sr: _Боје

en: Colors
sr: Подешавања боја

en: Preferred Applications
sr: Омиљени програми

en: _Web browser:
sr: _Веб прегледник:

en: _Gemini client:
sr: _Џемини клијент

en: _Mail reader:
sr: _Читач поште:

en: _Text editor:
sr: _Уређивач текста:

en: _HTML previewer:
sr: _ХТМЛ претпрегледач:

en: _Applications
sr: Про_грами

en: Applications
sr: Подешавања програма

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Default bytes per file (for encoder):
sr: Основних бајтова по датотеци (за кодера):

en: _Upload
sr: _Отпремање

en: Upload
sr: Подешавања отпремања

en: _Shortcuts
sr: Пре_чице

en: Shortcuts
sr: Подешавања пречица

en: Please choose your email address according to your PGP key's user id.
sr: Изаберите адресу ваше ел. поште у складу са вашим корисничким иб-ом ПГП кључа.

en: Posting Profile
sr: Профил објављивања

en: Profile Information
sr: Подаци о профилу

en: _Profile Name:
sr: Назив _профила:

en: Required Information
sr: Обавезни подаци

en: _Full Name:
sr: _Име и презиме:

en: Your email address.
    Note that this has to match your PGP signature's address
    if you want your messages to be PGP-signed or encrypted correctly.
sr: Адреса ваше ел. поште.
    Ово треба да одговара адреси вашег ПГП
    потписа ако желите да ваше поруке буду ПГП-потписане или исправно шифроване.

en: _Email Address:
sr: Адреса _ел. поште:

en: _Post Articles via:
sr: _Објави чланке путем:

en: Signature
sr: Потпис

en: _Use a Signature
sr: _Користи потпис

en: Signature File
sr: Датотека потписа

en: Text File
sr: Текстуална датотека

en: Text
sr: Текст

en: Command
sr: Наредба

en: PGP Signature
sr: ПГП потпис

en: Signature Type:
sr: Врста потписа:

en: Avatars
sr: Аватари

en: You can add an avatar icon to your articles with a Base64-encoded PNG.
    Add the Base64-encoded picture without the trailing <b>“Face:”</b>.
sr: Можете да додате иконицу аватара вашим чланцима са ПНГ кодираној у Основи64.
    Додајте слику кодирану у Основи64 без пратећег <b>„Лице:“</b>.

en: _Face:
sr: _Лице:

en: You can add an avatar icon to your articles with a unique X-Face code.
    Add the code without the trailing <b>"X-Face:"</b> 
     if it was generated by a helper program (for example http://www.dairiki.org/xface/xface.php).
sr: Можете да додате иконицу аватара вашим чланцима јединственим кодом Х-лица.
    Додајте код без пратећег <b>„Х-лице:“</b> 
     ако је створен помоћничким програмом (на пример „http://www.dairiki.org/xface/xface.php“).

en: _X-Face:
sr: _Х-лице:

en: Optional Information
sr: Изборни подаци

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.
    You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
sr: Када шаљете на Јузнет, ИБ поруке вашег чланка садржи назив домена.
    Овде можете да подесите прилагођени назив домена, или да оставите празним како би Пан користио назив домена из адресе ваше ел. поште.

en: Message-ID _Domain Name:
sr: Назив _домена ИБ-а поруке:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
sr: %i за ИБ поруке
    %a за аутора и адресу
    %n за име аутора
    %d за датум

en: _Attribution:
sr: _Уводни текст:

note: Translators: Do not localize Reply-To and the quote marks in \"Your Name\".
en: Extra headers to be included in your articles, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
sr: Додатна заглавља која ће бити укључена у ваше чланке, као што је
    Одговори: „Ваше име“<vašeime@nešto.com>
    Удружење: Ваше удружење

en: E_xtra Headers:
sr: _Додатна заглавља:

en: Invalid email address.
sr: Неисправна адреса ел. поште.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
sr: Користите адресу у облику „pera@nešto.org“

en: New Profile
sr: Нови профил

en: Posting Profiles
sr: Профили објављивања

en: Profiles
sr: Профили

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - Subject line excerpt
    %S - Subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
sr: %g — група као један директоријум (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — група као угнеждени директоријум (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — Извадак реда за тему
    %S — Ред за тему
    %n — Приказано име објављивача
    %e — Адреса ел. поште објављивача
    %d — Временска ознака чланка
    „/home/user/News/Pan/%g“ постаје
    „/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains“, а
    „/home/user/News/Pan/%G“ постаје
    „/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains“,

en: Add to the queue sorted by date posted
sr: Дода у заказано према датуму објављивања

en: Add to the front of the queue
sr: Додај прочеље заказаног

en: Add to the back of the queue
sr: Додај зачеље заказаног

en: Pan: Save Attachments
sr: Пан: Сачувај прилоге

en: _Location:
sr: _Место:

en: Save Articles
sr: Сачувајте чланке

en: _Group's path: %s
sr: _Путања групе: %s

en: _Priority:
sr: _Важност:

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s - subject line excerpt
    %S - subject line
    %n - Poster display name
    %e - Poster email address
    %d - Article timestamp
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
sr: %g — група као један директоријум (alt.binaries.pictures.trains)
    %G — група као угнеждени директоријум (/alt/binaries/pictures/trains)
    %s — извадак реда за тему
    %S — ред за тему
    %n — Приказано име објављивача
    %e — Адреса е-поште објављивача
    %d — Временска ознака чланка
     
    „/home/user/News/Pan/%g“ постаје
    „/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains“, а
    „/home/user/News/Pan/%G“ постаје
    „/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains“,

en: Save attachments
sr: Сачувај прилоге

en: Save text
sr: Сачувај текст

en: Save attachments and text
sr: Сачувај прилоге и текст

en: Pan: Save Articles
sr: Пан: Сачувај чланке

en: _Action:
sr: _Радња:

en: is more than
sr: је више од

en: is at most
sr: је барем

en: increase the article's score by
sr: увећај учинак чланка за

en: decrease the article's score by
sr: умањи учинак чланка за

en: set the article's score to
sr: подеси учинак чланка на

en: watch the article (set its score to 9999)
sr: прати чланак (постави му учинак на 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
sr: занемари чланак (постави му учинак на -9999)

en: References
sr: Упуте

en: Line Count
sr: Број редова

en: Byte Count
sr: Број бајта

en: Crosspost Group Count
sr: Број група унакрсног објављивања

en: Age (in days)
sr: Старост (у данима)

en: for the next month
sr: за следећи месец

en: for the next six months
sr: за следећих шест месеци

en: forever
sr: заувек

en: contains
sr: садржи

en: doesn't contain
sr: не садржи

en: is
sr: је

en: isn't
sr: није

en: starts with
sr: почиње са

en: ends with
sr: завршава се са

en: matches regex
sr: одговара регуларном изразу

en: Another rule already sets this article's score.
sr: Друго правило већ подешава учинак овог чланка.

en: You may want to go back or delete the old rule.
sr: Можда желите да се вратите или да обришете старо правило.

en: Back
sr: Назад

en: Delete
sr: Обриши

en: Add
sr: Додај

en: Add and Re_score
sr: Додај и поново израчунај _учинак

en: New Scoring Rule
sr: Ново правило бодовања

en: Group name
sr: Назив групе

en: and
sr: и

en: Close and Re_score
sr: Затвори и поново израчунај _учинак

en: File %s, Lines %d - %d
sr: Датотека „%s“, редова %d — %d

en: Pan: Article's Scores
sr: Пан: Учинци чланка

en: New Score
sr: Нови учинак

en: Criteria
sr: Мерило

en: Add a New Scoring Rule
sr: Додајте ново правило бодовања

en: Remove the Selected Scoring Rule
sr: Уклоните изабрано правило бодовања

en: Please specify the server's address.
sr: Наведите адресу сервера.

en: Import SSL Certificate (PEM Format) From File
sr: Увезите ССЛ уверење (у ПЕМ облику) из датотеке

note: create the dialog
en: Add a Server
sr: Додајте сервер

en: Edit a Server's Settings
sr: Уредите подешавања сервера

en: Location
sr: Место

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com".
sr: Адреса сервера дискусионих група, нпр. „news.mojserver.cs“.

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: The news server's port number.  Typically 119 for unencrypted and 563 for encrypted connections (SSL/TLS).
sr: Прикључник сервера дискусионих група.  Обично је 119 за нешифроване и 563 за шифроване везе(ССЛ/ТЛС).

en: Por_t:
sr: _Прикључник:

en: Login (if Required)
sr: Пријава (ако је потребна)

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
sr: Корисничко име које се даје серверу када затражи.  Ако ваш сервер не захтева потврђивање идентитета можете оставити празним.

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
sr: Лозинка која се даје серверу када затражи.  Ако ваш сервер не захтева потврђивање идентитета можете оставити празним.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Connection _Limit:
sr: Ограничење _везе:

en: After Two Weeks
sr: Након две недеље

en: After One Month
sr: Након једног месеца

en: After Two Months
sr: Након два месеца

en: After Three Months
sr: Након три месеца

en: After Six Months
sr: Након шест месеци

en: Never Expire Old Articles
sr: Никада

en: E_xpire Old Articles:
sr: Стари чланци _застаревају:

en: Primary
sr: Главни

en: Fallback
sr: Резервни

en: Server Rank:
sr: Ранг сервера:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
sr: Резервни сервери се користе за чланке који не могу бити пронађени на главнима.  Уобичајен приступ је да се као главни користе слободни сервери а сервери са претплатама као резервни.

en: Disable Compression (N/A)
sr: Искључи сажимање (Н/Д)

en: XZVER Compression (Astraweb)
sr: ХЗВЕР сажимање (Astraweb)

en: GZIP Compression (Giganews etc.)
sr: ГЗИП сажимање (Гигањуз итд.)

en: Header Compression:
sr: Сажимање заглавља:

en: Security
sr: Безбедност

en: Use Unsecure (Plaintext) Connections
sr: Користи несигурне везе (обичан текст)

en: Use Secure SSL Connections
sr: Користи безбедне ССЛ везе

en: TLS (SSL) Settings:
sr: Подешавања ТЛС-а (ССЛ):

en: You can enable/disable secure SSL/TLS connections here. If you enable SSL/TLS, your data is encrypted and secure. It is encouraged to enable SSL/TLS for privacy reasons.
sr: Овде можете да укључите/искључите безбедне ССЛ/ТЛС везе. Ако укључите ССЛ/ТЛС, ваши подаци су шифровани и безбедни. Саветује вам се да укључите ССЛ/ТЛС из личних разлога.

en: Always trust this server's certificate
sr: Увек веруј уверењу са овог сервера

en: Really delete "%s"?
sr: Да обришем „%s“?

en: No information available.
sr: Нема доступних података.

en: Server Certificate for '%s'
sr: Уверење сервера за „%s“

en: Really delete certificate for "%s"?
sr: Да обришем уверење за „%s“?

note: dialog
en: Servers
sr: Сервери

en: Remove a Server
sr: Уклони сервер

note: dialog
en: SSL Certificates
sr: ССЛ уверења

en: Certificates
sr: Уверења

en: Import Certificate
sr: Увези уверење

en: Inspect Certificate
sr: Испитај уверење

en: Remove Certificate
sr: Уклони уверење

en: 
    <u>Upload</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Sourcefile:</i> <b>%s</b>
sr: 
    <u>Отпреми</u>
    
    <i>Тема:</i> <b>„%s“</b>
    <i>Шаље:</i> <b>%s</b>
    <i>Групе:</i> <b>%s</b>
    <i>Извор:</i> <b>%s</b>

en: 
    <u>Download</u>
    
    <i>Subject:</i> <b>"%s"</b>
    <i>From:</i> <b>%s</b>
    <i>Date:</i> <b>%s</b>
    <i>Groups:</i> <b>%s</b>
    <i>Save Path:</i> <b>%s</b>
sr: 
    <u>Преузми</u>
    
    <i>Тема:</i> <b>"%s"</b>
    <i>Шаље:</i> <b>%s</b>
    <i>Датум:</i> <b>%s</b>
    <i>Групе:</i> <b>%s</b>
    <i>Путања чувања:</i> <b>%s</b>

en: unknown
sr: непознато

en: Choose New Destination for Selected Tasks
sr: Изаберите ново одредиште за изабране задатке

en: Save
sr: Сачувај

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
sr: Пан: Задаци (заказаних: %d, покретнутих: %d, заустављених: %d)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
sr: Пан: Задаци (заказаних: %d, покретнутих: %d)

en: Pan: Tasks
sr: Пан: Задаци

en: %lu selected, %s
sr: изабраних: %lu, %s

en: Running
sr: Радим

en: Decoding
sr: Декодирам

en: Queued for Decode
sr: Заказано за декодирање

en: Queued for Encode
sr: Заказано за кодирање

en: Queued
sr: Заказано

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Removing
sr: Уклањам

en: %d%% Done
sr: Урађено је %d%%

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
sr: %d∶%02d∶%02d Преостаје (%d @ %lu KiB/s)

en: Move To Top
sr: Премести на врх

en: Move To Bottom
sr: Премести на крај

en: Show Task Information
sr: Прикажите податке о задатку

en: Stop Task
sr: Зауставите задатак

en: Delete Task
sr: Обришите задатак

en: Restart Task
sr: Поново покрените задатак

en: Change Download Destination
sr: Промени одредиште преузимања

en: _Online
sr: _Повежи се

en: Move up
sr: Преместите горе

en: Move task up
sr: Преместите задатак горе

en: Move to top
sr: Преместите на врх

en: Move task to top of the download queue
sr: Преместите задатак на почетак реда за преузимање

en: Move down
sr: Премести доле

en: Move task down
sr: Преместите задатак доле

en: Move to bottom
sr: Преместите на крај

en: Move task to the bottom of the download queue
sr: Преместите задатак на крај реда за преузимање

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Restart Tasks
sr: Поново покрените задатке

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop Tasks
sr: Зауставите задатке

en: Delete Tasks
sr: Обришите задатке

en: Close
sr: Затвори

en: Show popups
sr: Прикажи облачиће

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
sr: Грешка покретања адресе: %s (Наредба беше: %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“: %s

en: Error initializing uulib
sr: Грешка покретања „uulib“-а

en: Error reading from %s: %s
sr: Грешка читања из „%s“: %s

en: Saved "%s"
sr: Сачувао сам „%s“

en: Error saving "%s":
    %s.
sr: Грешка чувања „%s“:
    %s.

en: Decoding %s
sr: Декодирам „%s“

en: Error loading %s from cache.
sr: Грешка учитавања „%s“ из оставе.

en: Error encoding %s: %s
sr: Грешка кодирања „%s“: %s

en: Encoding %s
sr: Кодирам „%s“

en: %s requires a username, but none is set.
sr: „%s“ захтева корисничко име, али оно није подешено.

en: %s requires a password, but none is set.
sr: „%s“ захтева лозинку, али она није подешена.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
sr: Слање „%s“ на %s је дало грешку: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
sr: Слање „%s“ на %s је дало непознат одговор: "%s"

en: Unable to connect to "%s"
sr: Не могу да се повежем са „%s“

en: No space left on device.
sr: Нема више места на уређају.

en: Error connecting to "%s"
sr: Грешка повезивања са „%s“

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: Saving %s
sr: Чувам „%s“

en: Reading %s
sr: Читам „%s“

en: Article "%s" is incomplete -- the news server(s) don't have part %s
sr: Чланак „%s“ није потпун — сервер нема део „%s“

en: Getting group list from "%s"
sr: Добављам списак групе са „%s“

en: Fetched %lu Groups
sr: Довукао сам %lu групе

en: Posting "%s"
sr: Објављујем „%s“

en: Posting of "%s" failed: %s
sr: Није успело објављивање „%s“: %s

en: Posting of "%s" successful: %s
sr: Објављивање датотеке „%s“ је успело: %s

en: Uploading %s
sr: Отпремам „%s“

en: Uploading %s - Part %d of %d
sr: Отпремам „%s“ — %d. део од %d

en: Uploading message body with subject "%s"
sr: Отпремам разраду поруке са темом „%s“

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: No posts allowed by server.
sr: Није успело објављивање датотеке „%s“ (%d. део од %d): Сервер не дозвољава објављивања.

en: Posting of file %s (part %d of %d) failed: %s
sr: Није успело објављивање датотеке „%s“ (%d. део од %d): %s

en: Posting of file %s (part %d of %d) successful: %s
sr: Успело је објављивање датотеке „%s“ (%d. део од %d): %s

en: Posting of file %s successful: %s
sr: Објављивање датотеке „%s“ је успело: %s

en: Posting of file %s not completely successful: Check the log (right-click list item).
sr: Објављивање датотеке „%s“ није у потпуности успело: Проверите дневник (десним тастером миша на ставку списка).

en: Posting of file %s not successful: Check the log (right-click list item).
sr: Објављивање датотеке „%s“ није успешно: Проверите дневник (десним тастером миша на ставку списка).

en: Getting all headers for "%s"
sr: Добављам сва заглавља за „%s“

en: Getting new headers for "%s"
sr: Добављам нова заглавља за „%s“

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
sr: Узоркујем заглавља за „%s“

en: %s (%lu parts, %lu articles)
sr: %s (бр. делова: %lu, бр. чланака: %lu)

en: Getting new headers for "%s" done.
sr: Добављање нових заглавља за „%s“ је обављено.

en: article doesn't have attachments
sr: чланак нема прилоге

en: the article has attachments
sr: чланак има прилоге

en: the article isn't cached locally
sr: чланак је причуван локално

en: the article is cached locally
sr: чланак је причуван локално

en: the article wasn't posted by you
sr: чланак сте ви објавили

en: the article was posted by you
sr: чланак сте ви објавили

en: the article has been read
sr: чланак је прочитан

en: the article hasn't been read
sr: чланак је прочитан

en: the article is less than %ld bytes long
sr: дужина чланка је мања од %ld бајта

en: the article is at least %ld bytes long
sr: дужина чланка је барем %ld бајта

en: the article is less than %ld lines long
sr: дужина чланка је мања од %ld реда

en: the article is at least %ld lines long
sr: дужина чланка је барем %ld реда

en: the article is less than %ld days old
sr: чланак је млађи од %ld дана

en: the article is at least %ld days old
sr: чланак је стар барем %ld дана

en: the article was posted to less than %ld groups
sr: чланак је објављен на мање од %ld групе

en: the article was posted to at least %ld groups
sr: чланак је објављен барем на %ld групе

en: the article's score is less than %ld
sr: учинак чланка је мањи од %ld

en: the article's score is %ld or higher
sr: учинак чланка је %ld или већи

en: %s doesn't contain "%s"
sr: „%s“ не садржи „%s“

en: %s isn't "%s"
sr: „%s“ није „%s“

en: %s doesn't begin with "%s"
sr: „%s“ не почиње са „%s“

en: %s doesn't end with "%s"
sr: „%s“ се не завршава са „%s“

en: %s doesn't match the regex "%s"
sr: „%s“ не одговара регуларном изразу „%s“

en: %s contains "%s"
sr: „%s“ садржи „%s“

en: %s is "%s"
sr: „%s“ јесте „%s“

en: %s begins with "%s"
sr: „%s“ почиње са „%s“

en: %s ends with "%s"
sr: „%s“ се завршава са „%s“

en: %s matches the regex "%s"
sr: „%s“ одговара регуларном изразу „%s“

en: Any of these tests fail:
sr: Нека од ових проба није успела:

en: All of these tests pass:
sr: Све ове пробе су прошле:

en: None of these tests pass:
sr: Ниједна од ових проба није прошла:

en: Any of these tests pass:
sr: Нека од ових проба је прошла:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
sr: Нисте доставили адресу ел. поште; стварам иб поруке са доменом „%s“

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
sr: Упозорење: Изгледа да је одговор објављен поруке.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
sr: Упозорење: Раздвајач потписа треба да буде „-- “ а не „--“.

en: Warning: Signature prefix with no signature.
sr: Упозорење: Префикс потписа нема потпис.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
sr: Упозорење: Потпис је дужи од 4 реда.

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
sr: Упозорење: Потпис је дужи од 80 знакова.

en: Warning: %d line is more than 80 characters wide. | Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
sr[0]: Упозорење: %d ред је дужи од 80 знакова.
sr[1]: Упозорење: %d реда су дужа од 80 знакова.
sr[2]: Упозорење: %d редова је дуже од 80 знакова.
sr[3]: Упозорење: Један ред је дужи од 80 знакова.

en: Error: Message is empty.
sr: Грешка: Порука је празна.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
sr: Упозорење: Порука је у потпуности цитирани текст!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
sr: Упозорење: Порука је већим делом цитирани текст.

en: Error: Message appears to have no new content.
sr: Грешка: Порука изгледа као да не садржи нови садржај.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
sr: Упозорење: Сервер профила објављивања не преноси причаоницу
    	„%s“.
    	Ако је назив групе исправан, промените профиле у реду „Шаље:“
    	или уредите профил у изборнику „Уреди|Уреди профиле објављивања“.

en: Warning: Following-Up to too many groups.
sr: Упозорење: Превише група за праћење.

en: Error: No Subject specified.
sr: Грешка: Није наведена тема.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
sr: Упозорење: Група „%s“ је само за читање.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
sr: Грешка: Објављујем на врло велики број група.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
sr: Упозорење: Објављујем на велики број група.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
sr: Упозорење: Унакрсно објављивање без подешавања заглавља „Прати“.

en: Error: Bad email address.
sr: Грешка: Лоша адреса ел. поште.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
sr: Упозорење: Већина причаоница из ХТМЛ објава.

en: Error: No Recipients.
sr: Грешка: Нема прималаца.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
sr: Грешка читања учинка у %*.*s, %d. ред: неочекивани ред.

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
sr: Грешка читања учинка у %*.*s, %d. ред: очекивах „Истиче: ММ/ДД/ГГГГ“ или „Истиче: ДД-ММ-ГГГГ“.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
sr: Стари учинак је истекао од %*.*s, %d. ред

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
sr: Читам %lu правила оцењивања у %lu одељка из „%s“

en: Error printing the server certificate for '%s'
sr: Грешка исписивања уверења сервера за „%s“

en: The current server <b>'%s'</b> sent this security certificate:
sr: Текући сервер <b>„%s“</b> је послао ово безбедносно уверење:

en: Certificate information for server <b>'%s'</b>:
sr: Подаци уверења за сервер <b>„%s“</b>:

en: %s<b>Issuer information:</b>
    %s
    <b>Valid until:</b> %s
    
    <b>Not valid before:</b> %s
sr: %s<b>Подаци о издавачу:</b>
    %s
    <b>Важи до:</b> %s
    
    <b>Не важи пре:</b> %s

en: > [quoted text muted]
sr: > [цитирани текст утишан]

en: no_name
sr: без_имена

en: no_mail
sr: нема_поште
