Papers - en to ka translation catalogue (416 entries)

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
ka: დოკუმენტების მნახველი

en: View multi-page documents
ka: მრავალგვერდიანი დოკუმენტების ჩვენება

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: Override document restrictions
ka: დოკუმენტის შეზღუდვების უგულვებელყოფა

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ka: დოკუმენტის შეზღუდვების უგულებელყოფა, მაგალითად ბეჭდვის აკრძალვის.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
ka: საქაღალდის URI, რომლიდანაც ბოლოს გახსნეს ან რომელშიც შეინახეს დოკუმენტი

en: The URI of the directory last used to save a picture
ka: საქაღალდის URI, რომელშიც ბოლოს სურათის ჩაწერა მოხდა

en: Page cache size in MiB
ka: გვერდის კეშის ზომა მიბ-ში

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ka: დარენდერებული გვერდებისთვის გამოყენებული ქეშის მაქსიმალური ზომა. ზღუდავს გადიდების მაქსიმალურ დონეს.

en: Allow links to change the zoom level.
ka: ბმულებისთვის მასშტაბის ზომის შეცვლის უფლების მიცემა.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
ka: მართლწერის შემოწმება ტექსტური ფორმების შევსებისა და ანოტაციის შენიშვნების დაწერისას.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
ka: დოკუმენტში ნავიგაციაში დამხმარე გვერდითი პანელის ჩვენება.

en: Set the default zoom level to display a document.
ka: დააყენეთ დოკუმენტის საჩვენებელი ნაგულისხმევი გადიდების დონე.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
ka: ერთი გვერდის მაგიერ დოკუმენტის გვერდების უწყვეტ ნაკადად ჩვენება.

en: Show two pages side by side.
ka: ორი გვერდის გვერდიგვერდ ჩვენება.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
ka: პირველი გვერდის (კენტის) მარცხენა მხარეს ჩვენება (ორი გვერდის გვერდიგვერდ ჩვენებისას)

en: Read documents
ka: დოკუმენტების წაკითხვა

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
ka: GNOME სამუშაო მაგიდის დოკუმენტების დამთვალიერებელი. შეგიძლიათ დაათვალიეროთ, მოძებნოთ და ანოტაცია გაუკეთოთ მრავალი სახის დოკუმენტს.

en: Papers supports documents in: PDF, DjVu, TIFF, and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
ka: Papers-ს აქვს მხარდაჭერა: PDF, DjVu, TIFF დოკუმენტების და კომიქსების წიგნების არქივების (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple, and modern UI
ka: სუფთა, მარტივი და თანამედროვე ინტერფეისი

en: A mobile-friendly UI
ka: მობილურის ინტერფეისი

en: A modern and colorful annotation list
ka: თანამედროვე და ფერადი ანოტაციის სია

en: Big thumbnails in the sidebar
ka: დიდი მინიატურები გვერდით პანელზე

en: All search actions are contained in the sidebar
ka: ყველა ძებნის ქმედება გვერდით პანელში ხდება

en: Print Preview
ka: დასაბეჭდის გადახედვა

en: Preview before printing
ka: დაბეჭდვამდე გადახედვა

en: File is corrupted
ka: ფაილი დაზიანებულია

en: Archive is encrypted
ka: არქივი დაშიფრულია

en: No supported images in archive
ka: არქივი მხარდაჭერილ გამოსახულებებს არ შეიცავს

en: No files in archive
ka: არქივი გამოსახულებებს არ შეიცავს

en: Not a comic book MIME type: %s
ka: არ წარმოადგენს კომიქსების MIME ტიპს: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
ka: libarchive-ს კომიქსის წიგნების შეკუმშვის გარეშეა აგებული. დაუკავშირდით მომწოდებელს

en: Can not get local path for archive
ka: არქივის ლოკალური ბილიკის მიღების შეცდომა

en: Comic Books
ka: კომიქსები

en: Adds support for reading comic books
ka: კომიქსების წიგნის კითხვის მხარდაჭერის დამატება

en: DjVu document has incorrect format
ka: DVI დოკუმენტის არასწორი ფორმატი

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ka: დოკუმენტი რამდენიმე ფაილისგან შედგება. ამ ფაილებიდან ერთი ან მეტი, მიუწვდომელია.

en: DjVu Documents
ka: Djvu დოკუმენტები

en: Adds support for reading DjVu documents
ka: DjVu დოკუმენტების კითხვის მხარდაჭერის დამატება

en: PDF Documents
ka: PDF დოკუმენტები

en: Adds support for reading PDF Documents
ka: PDF დოკუმენტების კითხვის მხარდაჭერის დამატება

note: translators: this is the document security state
en: Yes
ka: დიახ

note: translators: this is the document security state
en: No
ka: არა

en: Type 1
ka: ტიპი 1

en: Type 1C
ka: ტიპი 1C

en: Type 3
ka: ტიპი 3

en: Type 1 (CID)
ka: ტიპი 1·(CID)

en: Type 1C (CID)
ka: ტიპი 1C·(CID)

en: Unknown font type
ka: უცნობი შრიფტის ტიპი

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
ka: დოკუმენტი შეიცავს არა-ჩადგმულ ფონტებს, რომლებიც PDF-ის Standard 14-ის ფონტებს არ წარმოადგენენ. თუ fontconfig-ის მიერ შერჩეული შემცვლელი ფონტი იგივე არაა, რაც PDF-ის შექმნის დროს გამოიყურებოდა, რენდერი შეიძლება არასწორად მოხდეს.

en: All fonts are either standard or embedded.
ka: ყველა ფონტი ან სტანდარტულია, ან ჩაშენებული.

en: No name
ka: უსახელო

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None
en: None
ka: არა

en: Embedded subset
ka: ჩაკერებული ქვესიმრავლე

en: Embedded
ka: ჩაკერებული

en: Not embedded
ka: არ არის ჩაშენებული

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
ka:  (ერთერთი სტანდარტული 14 ფონტიდან)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
ka:  (არცერთი სტანდარტული 14 ფონტიდან)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
ka: %s%s
    კოდირება: %s
    %s
    ჩანაცვლება <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
ka: %s%s
    კოდირება: %s
    %s

en: TIFF Documents
ka: TIFF დოკუმენტები

en: Adds support for reading TIFF documents
ka: TIFF დოკუმენტების კითხვის მხარდაჭერის დამატება

en: Invalid document
ka: არასწორი დოკუმენტი

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
ka: მიმაგრებული ფაილის (%s) შენახვის შეცდომა: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
ka: მიმაგრებული ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
ka: მიმაგრებული ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა

en: File type %s (%s) is not supported
ka: ფაილის ტიპი %s (%s) მხარდაუჭერელია

en: All Documents
ka: ყველა დოკუმენტი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: %.0f × %.0f mm
ka: %.0f × %.0f მმ

en: %.2f × %.2f inch
ka: %.2f × %.2f დუიმი

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
ka: %s, პორტრეტი (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
ka: %s, ლანდშაფტი (%s)

en: Failed to create a temporary file: %s
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა: %s

en: Unknown MIME Type
ka: უცნობი MIME ტიპი

en: This work is in the Public Domain
ka: ეს ნამუშევარი საჯაროა

en: Save Attachment | Save Attachments
ka[0]: მიმაგრებული ფაილის შენახვა

en: Page %s
ka: გვერდი: %s

en: Edit Note
ka: შენიშვნის ჩასწორება

en: Failed to render page %d: %s
ka: %d-ე გვერდის რენდერის შეცდომა: %s

en: Failed to render page %d
ka: %d-ე გვერდის რენდერის შეცდომა

en: Failed to create thumbnail for page %d
ka: %d-ე გვერდის მინიატურის შექმნის შეცდომა

en: Failed to print page %d: %s
ka: %d-ე გვერდის დაბეჭდვის შეცდომა: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
ka: გადახედვის მომზადება…

en: Finishing…
ka: დასრულება…

en: Generating preview: page %d of %d
ka: გადახედვის შექმნა: %d-ე გვერდი %d-დან

note: Initial state
en: Preparing to print…
ka: დასაბეჭდად მომზადება…

en: Printing page %d of %d…
ka: მინდინარეობს %d-ე გვერდის დაბეჭდვა %d-დან…

en: Invalid Page Selection
ka: არასწორი გვერდის არჩევანი

en: Your print range selection does not include any pages
ka: დასაბეჭდი დიაპაზონი არც ერთ გვერდს არ შეიცავს

note: show close if the certificate is null, or if no cert is found
en: _Close
ka: _დახურვა

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Page Scaling:
ka: გვერდის მასშტაბი:

en: Shrink to Printable Area
ka: დაბეჭდვად ფართობამდე შემცირება

en: Fit to Printable Area
ka: დაბეჭდვად ფართობში ჩატევა

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ka: დოკუმენტის გვერდების ზომის შეცვლა არჩეული პრინტერის გვერდში ჩასატევად. აირჩიეთ ერთ-ერთი შემდეგიდან:
    
    • "არაფერი" ზომა არ შეიცვლება.
    
    • "ბეჭდვად ადგილამდე შემცირება": დოკუმენტის გვერდები, რომლებიც უფრო დიდია, ვიდრე ბეჭდვადი ადგილი, დაპატარავდება ისე, რომ ჩაეტიოს.
    
    • "ბეჭდვად ადგილში ჩატევა": დოკუმენტი დაპატარავდება ან გადიდდება იმის მიხედვით, რომელიც საჭიროა, რათა ბეჭდვად ადგილში ჩაეტიოს.

en: Auto Rotate and Center
ka: ავტომატური შემობრუნება და ცენტრირება

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ka: პრინტერის გვერდის ორიენტაციის შეცვლა თითოეული გვერდისთვის, რაცა ის დოკუმენტის თითოეულ გვერდს დაემთხვეს. დოკუმენტის გვერდები პრინტერის გვერდის ცენტრზე გასწორდება.

en: Select page size using document page size
ka: გვერდის ზომის დოკუმენტის გვერდის ზომის მიხედვით არჩევა

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ka: როცა ჩართულია, თითოეული გვერდი დაიბეჭდება იგივე ზომის გვერდზე, როგორიც დოკუმენტის გვერდია.

en: Draw border around pages
ka: გვერდების გარშემო საზღვრის დახატვა

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
ka: როცა ჩართულია, თითოეულ გვერდს გარშემო საზღვარი გაუჩნდება.

en: Page Handling
ka: გვერდის დამუშავება

en: Go to first page
ka: პირველ გვერდზე

en: Go to previous page
ka: წინა გვერდზე

en: Go to next page
ka: შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Go to last page
ka: ბოლო გვერდზე

en: Go to page
ka: გვერდზე გადასვლა

en: Find
ka: ძებნა

en: Go to page %s
ka: %s გვერდზე

en: Go to %s on file “%s”
ka: %s-ზე გადასვლა “%s” ფაილში

en: Go to file “%s”
ka: გადასვლა ფაილზე “%s”

en: Launch %s
ka: %s-ის გაშვება

en: Reset form
ka: ფორმის საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Running in presentation mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმი ჩართულია

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
ka: პრეზენტაციის დასასრული. გამოსასვლელად დააჭირეთ Esc-ს ან დააწკაპუნეთ.

en: Jump to page:
ka: გვერდზე გადასვლა:

en: (%d of %d)
ka: (%d-დან %d)

en: of %d
ka: %d-დან

en: Select page
ka: აირჩიეთ გვერდი

en: Delete the temporary file
ka: დროებითი ფაილის წაშლა

en: File specifying print settings
ka: ბეჭდვის პარამეტრების ფაილი

en: FILE
ka: ფაილი

en: File descriptor of input file
ka: შეყვანის ფაილის დესკტიპტორი

en: MIME type of input file
ka: შეყვანის ფაილის MIME ტიპი

en: TYPE
ka: ტიპი

en: File descriptor of print settings file
ka: ბეჭდვის პარამეტრების ფაილის დესკრიპტორი

en: GNOME Document Previewer
ka: GNOME-ის დოკუმენტების დამთვალიერებელი

en: Papers Document Viewer
ka: დოკუმენტების მნახველი Papers

en: The selected printer “%s” could not be found
ka: არჩეული პრინტერის პოვნა შეუძლებელია: %s

en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

en: Next Page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Page Count
ka: გვერდის რაოდენობა

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: Print This Document
ka: ამ დოკუმენტის დაბეჭდვა

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Normal Size
ka: ნორმალური ზომა

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Failed to Print Document
ka: დოკუმენტის დაბეჭდვა ჩავარდა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Document Properties
ka: დოკუმენტის თვისებები

en: Title
ka: სათაური

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Subject
ka: თემა

en: Author
ka: ავტორი

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Producer
ka: პროდიუსერი

en: Creator
ka: შემქმნელი

en: Created
ka: შექმნილია

en: Modified
ka: შეცვლილია

en: Number of Pages
ka: გვერდების რაოდენობა

en: Optimized
ka: ოპტიმიზებული

en: Format
ka: ფორმატი

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Contains Javascript
ka: შეიცავს Javascript-ს

en: Paper Size
ka: ფურცლის ზომა

en: Size
ka: ზომა

[ctx: Title of the dialog shown to edit properties of a given annotation.]
en: Annotation Properties
ka: ანოტაციის თვისებები

en: _Color
ka: _ფერი

en: _Opacity
ka: _გაუმჭვირვალობა

en: _Icon
ka: _ხატულა

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Key
ka: გასაღები

en: Help
ka: დახმარება

en: New Paragraph
ka: ახალი პარაგრაფი

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Insert
ka: ჩამატება

en: Cross
ka: ჯვარი

en: Circle
ka: წრე

en: _Markup Type
ka: _მარქაფის ტიპი

en: Highlight
ka: გამოკვეთა

en: Strike out
ka: ხაზის გადასმა

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Squiggly
ka: ტალღებიანი

en: _Author
ka: _ავტორი

en: Auto-Reveal on _Scroll
ka: ავტოგამოვლენა გადახვევისა_ს

en: Pop up note while scrolling the document
ka: შენიშვნის მხტუნარა დოკუმენტის გადახვევისას

note: Translators: Translators: This is an action (a verb in English) that opens the sidebar to start a search
en: Search
ka: ძებნა

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Thumbnails
ka: ესკიზები

en: Outline
ka: კონტური

en: Annotations
ka: ანოტაციები

en: Attachments
ka: დანართი

en: Layers
ka: ფენები

en: Toggle Sidebar
ka: გვერდითი პანელის ჩვენების ჩართ/გამორთ

en: Document Menu
ka: დოკუმენტის მენიუ

en: Document has been digitally signed.
ka: დოკუმენტი ციფრულად არის ხელმოწერილი.

en: View Signature…
ka: ხელმოწერის ნახვა…

en: Fit Automatically
ka: ავტომატური ჩატევა

en: Selection too Small
ka: მონიშნული ძალიან პატარაა

en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press `Start over` and draw a bigger rectangle.
ka: ამ ზომის ხელმოწერა წასაკითხად მეტისმეტად პატარაა. თუ გნებავთ, შექმნათ უფრო კითხვადი ხელმოწერა, დააწექით თავიდან დაწყებას და უფრო დიდი მართკუთხედი დახატეთ.

en: Start _Over
ka: თ_ავიდან დაწყება

en: _Sign
ka: _ხელმოწერა

en: Abort Printing?
ka: გავაუქმო ბეჭდვა?

en: There is one or more active print jobs. If the window is closed, pending print jobs will not be printed.
ka: აღმოჩენილია ერთი ან მეტი აქტიური ბეჭდვის დავალება. თუ ფანჯარას დახურავთ, რიგში მყოფი ბეჭდვის დავალებები არ შესრულდება.

en: Abort _Print and Close
ka: _დაბეჭდვის გაუქმება და დახურვა

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Close _After Printing
ka: _დახურვა დაბეჭდვის შემდეგ

en: Open…
ka: გახსნა…

en: Ni_ght Mode
ka: _ღამის რეჟიმი

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About Document Viewer
ka: დოკუმენტების დამთვალიერებლის შესახებ

en: _Print…
ka: ბეჭდვა…

en: Fullscreen
ka: მთელს ეკრანზე

en: Present as Slideshow
ka: სლაიდშოუს სახით ჩვენება

en: Sign D_igitally…
ka: ც_იფრული ხელმოწერა…

en: Open a C_opy
ka: _ასლის გახსნა

en: Open With…
ka: გამხსნელი პროგრამა…

en: _Save As…
ka: _შენახვა, როგორც…

en: _Continuous
ka: უწყვეტი

en: _Dual
ka: _ორმაგი

en: _Odd Pages Left
ka: _კენტი გვერდები მარცხნივ

en: Right to Left Document
ka: დოკუმენტი იწერება მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Ro_tate ⤵
ka: _მობრუნება ⤵

en: Document Prop_erties
ka: _დოკუმენტის თვისებები

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are squiggly, strikethrough, and underline. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Highlight (h)
ka: გამოკვეთა (h)

note: Translators: As a noun or adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and underline. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Strikethrough (k)
ka: გადახაზული (k)

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and strikethrough. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Underline (u)
ka: ხაზგასმული (u)

note: Translators: As an adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, strikethrough, and underline. A noun could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Squiggly (q)
ka: ტალღებიანი (q)

en: _Open Link
ka: _ბმულის გახსნა

en: _Copy Link Address
ka: დაა_კოპირე ბმულის მისამართი

en: _Go To
ka: _გადასვლა

en: Open in New _Window
ka: ახალ ფან_ჯარაში გახსნა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: _Save Image As…
ka: _გამოსახულების შენახვა, როგორც…

en: Copy _Image
ka: გამოსახულების _კოპირება

en: _Open Attachment
ka: _მიმაგრებული ფაილის გახსნა

en: _Save Attachment As…
ka: _მიმაგრებული ფაილის გახსნა, როგორც…

en: Annotation _Properties…
ka: ანოტაციის _თვისებები…

en: R_emove Annotation
ka: _ანოტაციის წაშლა

en: _Add Text Annotation
ka: _ტექსტის ანოტაციის დამატება

en: No Results Found
ka: შედეგების გარეშე

en: Try a different search
ka: სცადეთ, სხვანაირად მოძებნოთ

en: Perform a Search
ka: ძებნის შესრულება

en: The search results will appear here
ka: ძებნის შედეგები აქ გამოჩნდება

en: Loading Document
ka: დოკუმენტის ჩატვირთვა

en: C_ancel
ka: _გაუქმება

en: Password Required
ka: საჭიროა პაროლი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Password
ka: პაროლი

en: Invalid password
ka: არასწორი პაროლი

en: Forget password _immediately
ka: პაროლის _მყისვე დავიწყება

en: Remember _forever
ka: სამუდამოდ _დამახსოვრება

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password
ka: დოკუმენტი დაბლოკილია და გაიხსნება, მხოლოდ, პაროლის სწორად შეყვანისას

en: _Unlock Document
ka: _დოკუმენტის განბლოკვა

en: Usage Terms
ka: გამოყენების პირობები

en: Text License
ka: ტექსტის ლიცენზია

en: Further Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Signature Information
ka: ხელმოწერის ინფორმაცია

en: View Details…
ka: დეტალების ნახვა…

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: _Document
ka: _დოკუმენტი

en: _Fonts
ka: _ფონტები

en: License
ka: ლიცენზია

en: _Signatures
ka: ხელმო_წერები

en: Search in document
ka: ძებნა დოკუმენტში

en: Search Options
ka: ძებნის მორგება

en: _Whole Words Only
ka: _მხოლოდ მთლიანი სიტყვები

en: C_ase Sensitive
ka: რეგისტრის გათვალისწინება

[ctx: shortcut window]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: shortcut window]
en: Open Document
ka: დოკუმენტის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Open Copy of Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ასლის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Open With…
ka: გამხსნელი პროგრამა…

[ctx: shortcut window]
en: Save Copy of Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ასლის შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: Print Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის დაბეჭდვა

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Document Window
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ka: სრულ ეკრანზე

[ctx: shortcut window]
en: Enter Presentation Mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმში გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Side Pane
ka: გვერდითი პანელი

[ctx: shortcut window]
en: Caret Navigation
ka: კარეტით ნავიგაცია

[ctx: shortcut window]
en: Selection
ka: მონიშნული

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: shortcut window]
en: Select All
ka: ყველაფრის მონიშვნა

[ctx: shortcut window]
en: Zoom and Rotation
ka: გადიდება და მობრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Counter-Clockwise
ka: გვერდის საათის ისრის საწინააღმდეგოდ 90 გრადუსით მობრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Clockwise
ka: გვერდის საათის ისრის მიმართულებით 90 გრადუსით მობრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

[ctx: shortcut window]
en: Normal Size
ka: ნორმალური ზომა

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In (Alternative)
ka: გადიდება (სხვანაირად)

[ctx: shortcut window]
en: Fit Page
ka: გვერდის ჩატევა

[ctx: shortcut window]
en: Fit Width
ka: სიგანის ჩატევა

[ctx: shortcut window]
en: Automatic Zoom
ka: ავტომატური გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: shortcut window]
en: Move Around Page
ka: გვერდის თავიდან დაიწყება

[ctx: shortcut window]
en: Move Up/Down Page Several Lines
ka: გვერდის რამდენიმე ხაზით აწევა/ჩამოწევა

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

[ctx: shortcut window]
en: Next Page
ka: შემდეგი გვერდი

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Number
ka: გვერდის ნომერზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page (Fast)
ka: წინა გვერდი (სწრაფი)

[ctx: shortcut window]
en: Next Page (Fast)
ka: შემდეგი გვერდი (სწრაფი)

[ctx: shortcut window]
en: Previous Visited Page
ka: წინა უკვე ნანახ გვერდი

[ctx: shortcut window]
en: Next Visited Page
ka: შემდეგი უკვე ნანახი გვერდი

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Beginning/End
ka: გვერდის დასაწყისში/ბოლოში გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document Start
ka: გადასვლა დოკუმენტის დასაწყისზე

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document End
ka: გადასვლა დოკუმენტის ბოლოში

[ctx: shortcut window]
en: Document View
ka: დოკუმენტის ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Add Bookmark
ka: სანიშნეს დამატება

[ctx: shortcut window]
en: Remove Bookmark
ka: სანიშნეების წაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Night Mode
ka: ღამის რეჟიმი

[ctx: shortcut window]
en: Continuous Scrolling
ka: უწყვეტი დაქაჩვა

[ctx: shortcut window]
en: Dual Page
ka: ორმაგი გვერდი

[ctx: shortcut window]
en: Odd Pages Left
ka: კენტი გვერდები მარცხნივ

[ctx: shortcut window]
en: Document Properties
ka: დოკუმენტის თვისებები

[ctx: shortcut window]
en: Add Text Annotation
ka: ტექსტის ანოტაციის დამატება

[ctx: shortcut window]
en: Highlight Text
ka: ტექსტის გამოკვეთა

[ctx: shortcut window]
en: Strikethrough Text
ka: ხაზგადასმული ტექსტი

[ctx: shortcut window]
en: Wavy/Squiggly Underline Text
ka: ტალღოვანი/გაბნეული ხაზგასმული ტექსტი

[ctx: shortcut window]
en: Underline Text
ka: ტექსტის ხაზგასმა

[ctx: shortcut window]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Find
ka: ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
ka: მომდევნოს მოძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
ka: წინას პოვნა

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: საერთო

[ctx: shortcut window]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: shortcut window]
en: Menu
ka: მენიუ

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Presentation Mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმი

[ctx: shortcut window]
en: Black Screen
ka: შავი ეკრანი

[ctx: shortcut window]
en: White Screen
ka: თეთრი ეკრანი

en: No Annotations
ka: ანოტაციების გარეშე

en: Annotation Properties
ka: ანოტაციის თვისებები

en: Remove Annotation
ka: ანოტაციის წაშლა

en: Collapse all tree
ka: ხის სრულად ჩაკეცვა

en: Expand all tree
ka: ხის სრულად ამოკეცვა

en: Expand all under this element
ka: ელემენტის ქვეშ ყველაფრის ამოკეცვა

en: Print this section…
ka: ამ სექციის დაბეჭდვა…

en: Previews
ka: მინიატურები

en: Open a Document
ka: დოკუმენტის გახსნა

en: Drag and drop documents here
ka: გადმოათრიეთ და დაყარეთ დოკუმენტები აქ

en: _Open…
ka: გახსნა…

en: Unable to Open Document
ka: დოკუმენტის გახსნა შეუძლებელია

en: _Open Other File…
ka: _სხვა ფაილის გახსნა…

en: © 1996–2025 The Papers authors
ka: © 1996–2025 Paper-ის ავტორები

en: The page label of the document to display.
ka: საჩვენებელი დოკუმენტის გვერდის ჭდე.

en: PAGE
ka: გვერდი

en: The page number of the document to display.
ka: საჩვენებელი დოკუმენტის გვერდის ნომერი.

en: NUMBER
ka: რიცხვი

en: Named destination to display.
ka: საჩვენებელი სამიზნე.

en: Run papers in fullscreen mode.
ka: Papers-ის გაშვება სრულეკრანიან რეჟიმში.

en: Run papers in presentation mode.
ka: Papers-ის გაშვება პრეზენტაციის რეჟიმში.

en: Show the version of the program.
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება.

en: [FILE…]
ka: [ფაილი...]

en: View Details
ka: დეტალების ნახვა

en: Document contains new or modified annotations and form fields that have been filled out.
ka: დოკუმენტი შეიცავს ახალ ან შეცვლილ ანოტაციებს და ფორმის ველებს, რომლებიც შევსებულია.

en: Document contains form fields that have been filled out.
ka: დოკუმენტი შეიცავს შევსებულ ფორმის ველებს.

en: Document contains new or modified annotations.
ka: დოკუმენტი ახალ ან შეცვლილ ანოტაციებს შეიცავს.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
ka: თუ ასლს არ შეინახავთ, ცვლილებები სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Save Changes to a Copy?
ka: შევინახო ცვლილებები ასლში?

en: Close _Without Saving
ka: დახურვა _შენახვის გარეშე

en: _Save a Copy
ka: ა_სლის შენახვა

en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Couldn’t find appropriate format to save image
ka: გამოსახულების შესანახად შესაბამისი ფორმატის პოვნა შეუძლებელია

en: The image could not be saved.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა.

en: Caret navigation mode is now enabled, press F7 to disable.
ka: კარეტით ნავიგაციის რეჟიმი ახლა ჩართულია. გამოსართავად დააწექით ღილაკს F7.

en: Caret navigation mode is now disabled, press F7 to enable.
ka: კარეტით ნავიგაციის რეჟიმი ახლა გამორთულია. ჩასართავად დააწექით ღილაკს F7.

en: Unable to Open Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: The attachment could not be saved.
ka: შეუძლებელია დანართის დამახსოვრება.

en: Digital signature is invalid
ka: ციფრული ხელმოწერა არასწორია

en: The Document Contains No Pages
ka: დოკუმენტი გვერდებს არ შეიცავს

en: The Document Contains Only Empty Pages
ka: დოკუმენტი მხოლოდ ცარიელ გვერდებს შეიცავს

en: The file could not be saved as “{}”.
ka: ფაილი ვერ ინახება სახელით “{}”.

en: Save As…
ka: შენახვა, როგორც…

en: Draw a rectangle to insert a signature field
ka: დახატეთ მართკუთხედი ხელმოწერის ველის ჩასასმელად

en: Digitally signed by {}
    Date: {}
ka: ციფრული ხელმოწერის ავტორი: {}
    თარიღი: {}

en: Certificate Required
ka: სერტიფიკატი აუცილებელია

en: Select signing certificate
ka: აირჩიეთ ხელმოსაწერი სერტიფიკატი

en: Select
ka: მონიშვნა

en: A certificate is required to sign this document
ka: ამ დოკუმენტზე ხელმოწერისთვის საჭიროა სერტიფიკატი

en: Save Signed File
ka: ხელმოწერილი ფაილის შენახვა

en: Please enter password for {}
ka: შეიყვანეთ პაროლი {}-სთვის

en: _Login
ka: _მომხმარებელი

note: TRANSLATORS: In the context of "the job {} is being printed"
en: Printing job “{}”
ka: ბეჭდვის დავალება "{}"

en: No pending jobs in queue
ka: რიგში დავალებები არაა

en: Unable to open external link
ka: გარე ბმულის გახსნის შეცდომა

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “{}”
ka: უსაფრთხოების გაფრთხილება: ამ დოკუმენტს აეკრძალა, გაეხსნა ფაილი "{}"

en: Page {}
ka: გვერდი {}

note: Translators: Do NOT translate the content between '{' and '}' they are variable names. Changing their order is possible
en: ({pagenum} of {totalpages})
ka: ({pagenum} {totalpages}-დან)

note: Translators: the placeholder is the total amount of pages
en: of {}
ka: {}-დან

en: The document “{}” is locked and requires a password before it can be opened
ka: დოკუმენტი '{}' დაბლოკილია და გასახსნელად პაროლი სჭირდება

en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Open File Location
ka: ფაილის მდებარეობის გახსნა

en: File
ka: ფაილი

en: Name
ka: სახელი

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: File Path
ka: ფაილის ბილიკი

en: Content
ka: შემცველობა

en: Date &amp; Time
ka: თარიღი &amp; დრო

en: Signed by
ka: ხელმოწერილია

en: Signature is valid.
ka: ხელმოწერა სწორია.

en: Signature is invalid.
ka: ხელმოწერა არასწორია.

en: Document has been changed after signing.
ka: დოკუმენტი შეიცვალა ხელმოწერის შემდეგ.

en: Signature could not be decoded.
ka: ხელმოწერის გაშიფვრა შეუძლებელია.

en: Signature verification error.
ka: ხელმოწერის გადამოწმების შეცდომა.

en: Signed with a certificate issued by trusted issuer.
ka: ხელმოწერილია სერტიფიკატით, რომელიც გამოცემულია სანდო გამომცემლის მიერ.

en: Signed with a certificate issued by untrusted issuer.
ka: ხელმოწერილია სერტიფიკატით, რომელიც გამოცემულია არასანდო გამომცემლის მიერ.

en: Signed with a certificate issued by unknown issuer.
ka: ხელმოწერილია სერტიფიკატით, რომელიც გამოცემულია უცნობი გამომცემლის მიერ.

en: Signed with revoked certificate.
ka: ხელმოწერილია გაუქმებული სერტიფიკატით.

en: Signed with expired certificate.
ka: ხელმოწერილია ვადაგასული სერტიფიკატით.

en: Certificate verification error.
ka: სერტიფიკატის გადამოწმების შეცდომა.

en: Certificate has not been verified.
ka: სერტიფიკატი გადამოწმებული არაა.

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

en: Certificate Issuer
ka: სერთიფიკატის გამცემი

en: Certificate Issuer's Email
ka: სერტიფიკატის გამცემის ელფოსტა

en: Certificate Issuer's Organization
ka: სერტიფიკატის გამცემის ორგანიზაცია

en: Certificate's Issuance Time
ka: სერტიფიკატის გაცემის დრო

en: Certificate's Expiration Time
ka: სერტიფიკატის ვადის გასვლის დრო

en: Hide Details…
ka: დეტალების დამალვა…
