evince - en to ug translation catalogue (343 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
ug: بۇيرۇق «%s»  نى ئىجرا قىلىپ ھەجۋى رەسىم كىتابنى يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
ug: ھەجۋى رەسىم كىتابنى يېشىۋاتقاندا بۇيرۇق «%s» مەغلۇپ بولدى.

en: The command “%s” did not end normally.
ug: بۇيرۇق «%s» نورمال ئاخىرلاشمىدى.

en: Not a comic book MIME type: %s
ug: ھەجۋى رەسىم كىتاب MIME تىپى ئەمەس: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
ug: بۇ تىپتىكى ھەجۋى رەسىم كىتابنى پرېستىن يېشىدىغان مۇۋاپىق بۇيرۇق تاپالمىدى

en: File corrupted
ug: ھۆججەت بۇزۇلغان

en: No files in archive
ug: ئارخىپتا ھۆججەت يوق

en: No images found in archive %s
ug: ئارخىپ %s دا سۈرەت تېپىلمىدى.

en: There was an error deleting “%s”.
ug: «%s»نى ئۆچۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error %s
ug: خاتالىق %s

en: Comic Books
ug: ھەجۋىي كىتابلار

en: DjVu document has incorrect format
ug: DjVu پۈتۈكىدە ناتوغرا فورمات بار

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ug: بۇ پۈتۈك بىر قانچە ھۆججەتتىن تەركىب تاپقان، بىر ياكى بىر قانچىسىنى زىيارەت قىلغىلى بولمايدۇ.

en: DjVu Documents
ug: DjVu پۈتۈكى

en: DVI document has incorrect format
ug: DVI پۈتۈكىدە ناتوغرا فورمات بار

en: DVI Documents
ug: DVI پۈتۈكى

en: This work is in the Public Domain
ug: بۇ مەشغۇلات ئاممىۋى دائىرىدە

note: translators: this is the document security state
en: Yes
ug: ھەئە

note: translators: this is the document security state
en: No
ug: ياق

en: Type 1
ug: تىپى 1

en: Type 1C
ug: تىپى 1C

en: Type 3
ug: تىپى 3

en: Type 1 (CID)
ug: تىپى 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
ug: تىپى 1C (CID)

en: Unknown font type
ug: نامەلۇم فونت تىپى

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
ug: مەزكۇر پۈتۈكنىڭ ئىچىدە PDF ئۆلچىمىدە بەلگىلەنگەن 14 دانە ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسىدىن باشقا خەت نۇسخىسى بار ئىكەن. fontconfig ئارقىلىق بەلگىلەن ئالماشتۇرۇپ ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىلىرى PDF نى ياساشتا ئىشلىتىلگەن خەت نۇسخىلىرى بىلەن ئوخشىماي قالسا، PDF نىڭ كۆرۈنۈشىمۇ توغرا بولماي قالىدۇ.

en: All fonts are either standard or embedded.
ug: بارلىق خەت نۇسخىلىرى ئۆلچەملىك ياكى ئىچىگە سىڭدۈرۈلگەن ئىكەن.

en: No name
ug: ئاتسىز

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
ug: يوق

en: Embedded subset
ug: سىڭدۈرمە تارماق توپلام

en: Embedded
ug: سىڭدۈرۈلگەن

en: Not embedded
ug: سىڭدۈرۈلمىگەن

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
ug:  (14 دانە ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسىنىڭ بىرى)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
ug:  (14 دانە ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسىنىڭ بىرى ئەمەس)

en: Encoding
ug: كودلاش

en: Substituting with
ug: ئالمىشىدىغىنى

en: PDF Documents
ug: PDF پۈتۈكلىرى

en: Failed to load document “%s”
ug: پۈتۈك «%s» نى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to save document “%s”
ug: پۈتۈك «%s» نى ساقلىيالمىدى

en: PostScript Documents
ug: PostScript پۈتۈكلىرى

en: Invalid document
ug: ئىناۋەتسىز پۈتۈك

en: TIFF Documents
ug: TIFF پۈتۈكلىرى

en: XPS Documents
ug: XPS پۈتۈكلىرى

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: تونۇيالمىغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت نەشرى ‹%s›

en: Starting %s
ug: قوزغىلىۋاتقىنى %s

en: Application does not accept documents on command line
ug: پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈكنى قوبۇل قىلالمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: URI پۈتۈكنى 'Type=Link' ئۈستەلئۈستى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Specify file containing saved configuration
ug: سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەتنى بەلگىلە

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى كۆرسەت

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
ug: پۈتۈك كۆرگۈ

en: View multi-page documents
ug: كۆپ بەتلىك پۈتۈكلەرنى كۆرۈش

en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;
ug: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;پۈتۈك;سۇنۇلما;

en: Print Preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆر

en: Preview before printing
ug: بېسىپ چىقىرىشتىن بۇرۇن كۆرۈپ باقىدۇ

en: Override document restrictions
ug: پۈتۈك چەكلىمىسىگە پىسەنت قىلما

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ug: پۈتۈكتىكى كۆچۈرۈش ۋە بېسىش ھەققىدىكى چەكلىمىلەرگە پىسەنت قىلمايدۇ.

en: Automatically reload the document
ug: پۈتۈكنى ئۆزلۈكىدىن قايتا يۈكلەيدۇ

en: The document is automatically reloaded on file change.
ug: ھۆججەت ئۆزگەرگەندە ئۆزلۈكىدىن قايتا يۈكلەيدۇ.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
ug: ھۆججەت ئوقۇش ياكى ساقلاشتا ئىشلىتىلگەن ئەڭ ئاخىرقى مۇندەرىجىنىڭ ئالاھىدە يولى(URI)

en: The URI of the directory last used to save a picture
ug: سۈرەت ساقلاشتا ئىشلىتىلگەن ئەڭ ئاخىرقى مۇندەرىجىنىڭ ئالاھىدە يولى(URI)

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
ug: قوشۇلما «%s»: %s نى ساقلىيالمىدى

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
ug: قوشۇلما «%s»: %s نى ئاچالمىدى

en: Couldn't open attachment “%s”
ug: قوشۇلما «%s» نى ئاچالمىدى

en: File type %s (%s) is not supported
ug: ھۆججەت تىپى %s (%s) نى قوللىمايدۇ

en: Unknown MIME Type
ug: نامەلۇم MIME تىپى

en: All Documents
ug: بارلىق پۈتۈك

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: Failed to create a temporary file: %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
ug: ۋاقىتلىق ئادرېس قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: (%d of %d)
ug: (%d / %d)

en: Page %s
ug: بەت %s

en: Failed to print page %d: %s
ug: بەت %d نى بېسىش مەغلۇپ بولدى: %s

note: Initial state
en: Preparing to print…
ug: بېسىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Finishing…
ug: تاماملاۋاتىدۇ...

en: Printing page %d of %d…
ug: بەتنى بېسىۋاتىدۇ %d/%d ...

en: Postscript is not supported by this printer.
ug: مەزكۇر پرىنتېر Postscript نى قوللىمايدۇ.

en: Invalid page selection
ug: ئىناۋەتسىز بەت تاللاش

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Your print range selection does not include any pages
ug: تاللانغان بېسىش دائىرىسىدە ھېچقانداق بەت يوق

note: translators: Title of the print dialog translators: Print document currently shown in the Print Preview window
en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Page Scaling:
ug: بەت كۆرسىتىش نىسبىتى:

en: Shrink to Printable Area
ug: بېسىشچان رايونغا كىچىكلەت

en: Fit to Printable Area
ug: بېسىشچان رايونغا ماسلاش

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ug: پۈتۈكنى بېتىنى پرىنتېرنىڭ تاللانغان بېتىگە ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن تۆۋەندىكىلەردىن بىرنى تاللاڭ:
    
    • "يوق": ماسلاشتۇرۇش ئېلىپ بېرىلمايدۇ
    
    • "بېسىلىدىغان رايونغا شىلىپ ماسلاشتۇرۇش": پۈتۈك بېتى بېسىلىدىغان رايوندىن چوڭ بولۇپ قالسا، كىچىكلىتىپ باسىدۇ.
    
    • "بېسىلىدىغان رايونغا دەل كەلتۈرۈش": پۈتۈك بېتىنى چوڭايتىش ياكى كىچىكلىتىش ئارقىلىق، بېسىلىدىغان رايونغا دەل كەلتۈرۈپ باسىدۇ(شىلمايدۇ).

en: Auto Rotate and Center
ug: ئۆزلۈكىدىن ئايلاندۇر ھەم ئوتتۇرىغا توغرىلا

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ug: پرىنتېردىكى ھەر بىر بەت يۆنىلىشىنى پۈتۈكتىكى ھەر بىر بەتنىڭ يۆنىلىشىگە ماسلاشتۇرىدۇ. پۈتۈك بەتنىڭ ئوتتۇرىسىغا توغرىلىنىپ بېسىلىدۇ.

en: Select page size using document page size
ug: پۈتۈك چوڭلۇقىغا ئاساسەن بەت چوڭلۇقىنى تاللا

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ug: چەكلەنمىگەندە ھەر بىر بەت پۈتۈك بېتىگە ئوخشاش چوڭلۇقتا بېسىلىدۇ.

en: Page Handling
ug: بەت بىر تەرەپ قىلىش ئۇسۇلى

en: Scroll Up
ug: ئۈستىگە سىيرىش

en: Scroll Down
ug: ئاستىغا سىيرىش

en: Scroll View Up
ug: كۆرۈنۈشنى يۇقىرىغا سىيرىش

en: Scroll View Down
ug: كۆرۈنۈشنى تۆۋەنگە سىيرىش

en: Document View
ug: پۈتۈك كۆرۈنۈشى

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەتكە يۆتكەل

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكەل

en: Go to next page
ug: كېيىنكى بەتكە يۆتكەل

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەتكە يۆتكەل

en: Go to page
ug: بەتكە يۆتكەل

en: Find
ug: ئىزدە

en: Go to page %s
ug: %s بەتكە يۆتكەل

en: Go to %s on file “%s”
ug: %s غا يۆتكەل(ھۆججەت «%s» دىكى)

en: Go to file “%s”
ug: ھۆججەت «%s» كە يۆتكەل

en: Launch %s
ug: %s نى ئىجرا قىل

en: Jump to page:
ug: بەتكە بېرىش:

en: End of presentation. Click to exit.
ug: كۆرسەتمە تامام. چېكىپ چېكىنىڭ.

en: Delete the temporary file
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ئۆچۈرۈش

en: Print settings file
ug: بېسىش تەڭشەك ھۆججىتى

en: GNOME Document Previewer
ug: گىنوم پۈتۈك كۆرگۈچ

en: Failed to print document
ug: پۈتۈكنى بېسىش مەغلۇپ بولدى

en: The selected printer '%s' could not be found
ug: تاللانغان پرىنتېر  ‹%s› تېپىلمىدى

note: Go menu
en: _Previous Page
ug: ئالدىنقى بەت(_P)

en: Go to the previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكىلىدۇ

en: _Next Page
ug: كېيىنكى بەت(_N)

en: Go to the next page
ug: كېيىنكى بەتكە يۆتكىلىدۇ

en: Enlarge the document
ug: پۈتۈكنى چوڭايت

en: Shrink the document
ug: پۈتۈكنى كىچىكلەت(شىل)

en: Print this document
ug: بۇ پۈتۈكنى باس

en: Fit Pa_ge
ug: بەتكە سىغدۇر(_G)

en: Make the current document fill the window
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى  كۆزنەككە ماسلاشتۇرىدۇ

en: Fit _Width
ug: كەڭلىككە سىغدۇر(_W)

en: Make the current document fill the window width
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى  كۆزنەك كەڭلىكىگە ماسلاشتۇرىدۇ

en: Page
ug: بەت

en: Select Page
ug: بەت تاللاش

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Title:
ug: ماۋزۇ:

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Subject:
ug: تېما:

en: Author:
ug: ئاپتور:

en: Keywords:
ug: ھالقىلىق سۆز:

en: Producer:
ug: ئىشلىگۈچى:

en: Creator:
ug: تۈزگۈچى:

en: Created:
ug: قۇرۇلغان:

en: Modified:
ug: ئۆزگەرتكەن:

en: Number of Pages:
ug: بەت سانى:

en: Optimized:
ug: ئەلالاشتۇرۇلدى:

en: Format:
ug: فورمات:

en: Security:
ug: بىخەتەرلىك:

en: Paper Size:
ug: قەغەز چوڭلۇقى:

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
ug: %s، Portrait (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
ug: %s، Landscape (%s)

en: _Whole Words Only
ug: پۈتۈن سۆزلەرنىلا(_W)

en: C_ase Sensitive
ug: چوڭ-كىچىكلىكىنى پەرقلەندۈر(_A)

en: Find options
ug: تېپىش تاللانمىسى

en: Find previous occurrence of the search string
ug: باش قىسمىدا كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Find next occurrence of the search string
ug: كەينىدە كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Icon:
ug: سىنبەلگە:

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Help
ug: ياردەم

en: New Paragraph
ug: يېڭى ئابزاس

en: Paragraph
ug: ئابزاس

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Cross
ug: كېسىشىش

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Annotation Properties
ug: ئىلاۋە خاسلىقى

en: Color:
ug: رەڭ:

en: Style:
ug: ئۇسلۇب:

en: Transparent
ug: سۈزۈك

en: Opaque
ug: گۇڭگا

en: Initial window state:
ug: دەسلەپكى كۆزنەك ھالىتى:

en: Open
ug: ئاچ

en: Close
ug: ياپ

en: Go to previous history item
ug: ئالدىنقى ئىزغا قايتىدۇ

en: Go to next history item
ug: كېيىنكى ئىزغا قايتىدۇ

en: Password for document %s
ug: پۈتۈك  %s نىڭ ئىمى

note: Create tree view
en: Loading…
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Open a recently used document
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن پۈتۈكنى ئاچ

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ug: بۇ پۈتۈك قۇلۇپلانغان،پەقەت توغرا ئىمنى كىرگۈزگەندىلا ئاندىن ئوقۇغىلى بولىدۇ.

en: _Unlock Document
ug: پۈتۈكنى قۇلۇپسىزلا(_U)

en: Enter password
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Password required
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ug: بۇ پۈتۈك «%s» قۇلۇپلانغان،ئېچىشتىن بۇرۇن ئىمنى كىرگۈزۈڭ.

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: Forget password _immediately
ug: ئىمنى دەرھال ئۇنتۇ(_I)

en: Remember password until you _log out
ug: تىزىمدىن چىقىشتىن ئىلگىرى ئىمنى ئەستە تۇت(_L)

en: Remember _forever
ug: مەڭگۈ ئەستە تۇت(_F)

en: Properties
ug: خاسلىق

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: Document License
ug: پۈتۈك ئىجازەتنامىسى

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Gathering font information… %3d%%
ug: فونت ئۇچۇرلىرىنى يىغىدۇ...%3d%%

en: Usage terms
ug: ئىشلىتىش شەرتلىرى

en: Text License
ug: تېكىست ئىجازەتنامىسى

en: Further Information
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: List
ug: تىزىم

en: Annotations
ug: ئىزاھات

en: Text
ug: تېكىست

en: Add text annotation
ug: تېكىست ئىزاھاتى قوشۇڭ

en: Add
ug: قوش

en: Document contains no annotations
ug: پۈتۈكتە ئىزاھات يوق

en: Page %d
ug: %d - بەت

en: Attachments
ug: قوشۇلمىلار

en: _Open Bookmark
ug: خەتكۈش ئاچ(_O)

en: _Rename Bookmark
ug: خەتكۈش ئاتى ئۆزگەرت(_R)

en: _Remove Bookmark
ug: خەتكۈشنى چىقىرىۋەت(_R)

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Layers
ug: قەۋەت

en: Print…
ug: باس…

en: Index
ug: مۇندەرىجە

en: Thumbnails
ug: كىچىك سۈرەت

en: By extension
ug: كېڭەيتىلمە بويىچە

en: The document contains no pages
ug: بۇ پۈتۈك ھېچقانداق بەتنى  ئۆز ئىچىگە ئالمىغان.

en: The document contains only empty pages
ug: مەزكۇر ھۆججەتتە قۇرۇق بەتلا بار ئىكەن.

en: Unable to open document
ug: پۈتۈكنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Loading document from “%s”
ug: پۈتۈكنى  «%s» دىن يۈكلەۋاتىدۇ

en: Downloading document (%d%%)
ug: پۈتۈكنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ (%d%%)

en: Failed to load remote file.
ug: يىراقتىكى ھۆججەتنى يۈكلەش مەغلۇپ بولدى.

en: Reloading document from %s
ug: پۈتۈكنى %s دىن قايتا يۈكلەۋاتىدۇ

en: Failed to reload document.
ug: پۈتۈكنى قايتا يۈكلەش مەغلۇپ بولدى

en: Open Document
ug: پۈتۈك ئېچىش

en: Saving document to %s
ug: پۈتۈكنى %s غا ساقلاۋاتىدۇ

en: Saving attachment to %s
ug: قوشۇلمىنى %s غا ساقلاۋاتىدۇ

en: Saving image to %s
ug: سۈرەتنى %s غا ساقلاۋاتىدۇ

en: The file could not be saved as “%s”.
ug: بۇ  ھۆججەتنى «%s» دا ساقلىيالمىدى

en: Uploading document (%d%%)
ug: پۈتۈك (%d%%)نى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Uploading attachment (%d%%)
ug: قوشۇلما (%d%%)نى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Uploading image (%d%%)
ug: سۈرەتنى يۈكلەۋاتىدۇ(%d%%)

en: Save a Copy
ug: بىر نۇسخا ساقلا

en: Could not send current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى ئەۋەتكىلى بولمايدۇ

en: Could not open the containing folder
ug: قىسقۇچنى ئاچقىلى بولمىدى

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
ug[0]: ئۆچىرەتتە %d دانە بىر تەرەپ قىلىنمىغان خىزمەت بار

en: Printing job “%s”
ug: بېسىۋاتىدۇ «%s»

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ug: پۈتۈكتە تولدۇرۇلغان جەدۋەل بار ئىكەن. ئەگەر ساقلانمىسا مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ug: پۈتۈكتە يېڭى ياكى ئۆزگەرتىلگەن ئىزاھات بار ئىكەن. ئەگەر ساقلانمىسا مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ug: تاقاشتىن بۇرۇن پۈتۈك «%s» نىڭ كۆپەيتىلمىسىنى ساقلامسىز؟

en: Close _without Saving
ug: ساقلىماي تاقا(_W)

en: Save a _Copy
ug: كۆچۈرۈلمىسىنى ساقلا(_C)

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ug: تاقاشتىن بۇرۇن بېسىش «%s» نىڭ ئاخىرلىشىشىنى كۈتەمسىز؟

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
ug[0]: %d بېسىش مەشغۇلاتى بار،تاقاشتىن بۇرۇن بېسىشنىڭ تاماملىنىشنى كۈتەمسىز؟

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ug: كۆزنەكنى تاقىسىڭىز، بېسىشنى كۈتۈۋاتقان ھۆججەت بېسىلمايدۇ.

en: Cancel _print and Close
ug: بېسىش ھەم تاقاشنى بىكار قىلىش(_P)

en: Close _after Printing
ug: بېسىپ بولغاندىن كېيىن تاقا(_A)

en: Running in presentation mode
ug: كۆرسەتمە ھالىتىدە ئىجرا قىلىش

en: Document Viewer
    Using %s (%s)
ug: پۈتۈك كۆرگۈ 
    ئىشلىتىلىۋاتىدۇ %s(%s))

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Evince ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: Evince نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
ug: سىز Evince نى تاپشۇرۇۋېلىش بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، مەنزىل: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: © 1996–2012 The Evince authors
ug: © 1996–2012 Evince ئاپتورلىرى

note: TRANS: Sometimes this could be better translated as "%d hit(s) on this page".  Therefore this string contains plural cases.
en: %d found on this page | %d found on this page
ug[0]: بۇ بەتتە %d تېپىلدى

en: Not found
ug: تېپىلمىدى

en: %3d%% remaining to search
ug: يەنە ئىزدەيدىغان %3d%% بار

en: _Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(_B)

en: _Recent
ug: يېقىنقى(_R)

note: File menu
en: _Open…
ug: ئاچ(_O)…

en: Open an existing document
ug: مەۋجۇت  پۈتۈكنى ئېچىش

en: Op_en a Copy
ug: كۆچۈرۈلمىسىنى ئاچ(_E)

en: Open a copy of the current document in a new window
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ كوپىيىسىنى  يېڭى بىر كۆزنەكتە ئاچ

en: _Save a Copy…
ug: زاپاس نۇسخا ساقلا(_S)...

en: Save a copy of the current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ زاپاس نۇسخىسىنى ساقلايدۇ

en: Send _To...
ug: ئەۋەت(_T)...

en: Send current document by mail, instant message...
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى خەت، مۇڭداشقۇدا ئەۋەتىش…

en: Open Containing _Folder
ug: قىسقۇچنى ئاچ(_F)

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇدا بۇ ھۆججەتنى ئوز ئىچىگە ئالغان مۇندەرىجىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Print…
ug: باس(_P)…

en: P_roperties
ug: خاسلىق(_R)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Rotate _Left
ug: سولغا ئايلاندۇر(_L)

en: Rotate _Right
ug: ئوڭغا ئايلاندۇر(_R)

en: Save Current Settings as _Default
ug: نۆۋەتتىكى تەڭشەكنى كۆڭۈلدىكى قىلىپ ساقلا(_D)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: Reload the document
ug: پۈتۈكنى قايتا يۈكلەيدۇ

en: Auto_scroll
ug: ئۆزلۈكىدىن سىيرىش(_S)

en: _First Page
ug: بىرىنچى بەت(_F)

en: Go to the first page
ug: بىرىنچى بەتكە يۆتكىلىدۇ

en: _Last Page
ug: ئاخىرقى بەت(_L)

en: Go to the last page
ug: ئاخىرقى بەتكە يۆتكىلىدۇ

en: Go to Pa_ge
ug: بەتكە يۆتكەل(_G)

en: Go to Page
ug: بەتكە يۆتكەل

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(_A)

en: Add a bookmark for the current page
ug: نۆۋەتتىكى بەتنى خەتكۈچكە قوشىدۇ

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

note: Toolbar-only
en: Leave Fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چېكىن

en: Leave fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن ئايرىلىش

en: Start Presentation
ug: كۆرسەتمە قوي

en: Start a presentation
ug: كۆرسەتمە قويىدۇ

note: View Menu
en: Side _Pane
ug: يان كۆزنەكچە(_P)

en: Show or hide the side pane
ug: يان ئىستونىنى كۆرسىتىدۇ  ياكى يوشۇرىدۇ

en: _Continuous
ug: ئۈزلۈكسىز(_C)

en: Show the entire document
ug: پۈتۈن ھۆججەتنى كۆرسىتىدۇ

en: _Dual
ug: قوش(_D)

en: Show two pages at once
ug: بىرلا ۋاقىتتا ئىككى بەت كۆرسىتىدۇ

en: _Odd pages left
ug: تاق بەت سولدا(_O)

en: Show odd pages on the left in dual mode
ug: قوش بەت كۆرسىتىش ھالىتىدە تاق بەتنى سول تەرەپتە كۆرسىتىدۇ

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: Expand the window to fill the screen
ug: كۆزنەكنى كېڭەيتىپ ئېكرانغا ماسلاشتۇرىدۇ

en: Pre_sentation
ug: كۆرسەتمە(_S)

en: Run document as a presentation
ug: پۈتۈكنى كۆرسەتمە ھالىتىدە ئىجرا قىلىدۇ

en: _Inverted Colors
ug: رەڭنى تەتۈر قىل

en: Show page contents with the colors inverted
ug: بەت مەزمۇنىنى رەڭنى تەتۈر قىلىپ كۆرسىتىدۇ

en: _Find…
ug: ئىزدە(_F)…

en: Find a word or phrase in the document
ug: پۈتۈكتىكى سۆز ياكى سۆز بىرىكمىسىنى ئىزدە

note: Links
en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

en: _Go To
ug: يۆتكەل(_G)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: _Save Image As…
ug: سۈرەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: Copy _Image
ug: سۈرەت كۆچۈر(_I)

en: Annotation Properties…
ug: ئىزاھات تەڭشىكى...

en: _Open Attachment
ug: قوشۇلما ھۆججەت ئاچ(_O)

en: _Save Attachment As…
ug: قوشۇلما ھۆججەتنى باشقا نامدا ساقلا(_S)...

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: Adjust the zoom level
ug: كېڭەيت-تارايت دەرىجىسىنى تەڭشە

en: History
ug: ئىز

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Open Folder
ug: قىسقۇچ ئاچ

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Send To
ug: ئەۋەت

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
ug: ئالدىنقى

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Next
ug: كېيىنكى

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom In
ug: چوڭايت

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Page
ug: بەتكە خوپ كەلسۇن

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Width
ug: كەڭلىككە ماسلاش

en: Unable to launch external application.
ug: سىرتقى پروگراممىنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى.

en: Unable to open external link
ug: سىرتقى ئۇلانمىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Couldn't find appropriate format to save image
ug: رەسىمنى ساقلايدىغان مۇۋاپىق فورمات تېپىلمىدى

en: The image could not be saved.
ug: بۇ رەسىم ساقلانمايدۇ.

en: Save Image
ug: سۈرەت ساقلا

en: Unable to open attachment
ug: قوشۇلما ھۆججەتنى ئاچالمىدى

en: The attachment could not be saved.
ug: قوشۇلما ھۆججەت ساقلانمايدۇ.

en: Save Attachment
ug: قوشۇلمىنى ساقلا

en: %s — Password Required
ug: %s — ئىم لازىم

en: GNOME Document Viewer
ug: گىنوم پۈتۈك كۆرگۈچ

en: The page label of the document to display.
ug: پۈتۈكنىڭ كۆرسىتىدىغان بەت ئەنى

en: PAGE
ug: بەت

en: The page number of the document to display.
ug: پۈتۈكنىڭ كۆرسىتىدىغان بەت سانى.

en: Named destination to display.
ug: كۆرسىتىش ئۈچۈن نىشان بەلگىلەڭ.

en: DEST
ug: نىشان

en: Run evince in fullscreen mode
ug: evince نى پۈتۈن ئېكران ھالەتتە ئىجرا قىل

en: Run evince in presentation mode
ug: evince نى  كۆرسەتمە ھالىتىدە ئىجرا قىل

en: Run evince as a previewer
ug: evince نى ئالدىن كۆزەتكۈ ھالىتىدە ئىجرا قىل

en: The word or phrase to find in the document
ug: ئىزدەيدىغان سۆز ياكى سۆز بىرىكمىسى

en: [FILE…]
ug: [ھۆججەت…]

en: _Help
ug: ياردەم(_H)
