evince - en to sk translation catalogue (418 entries)

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov

en: View multi-page documents
sk: Prezerá dokumenty s viacerými stránkami

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;djvu;tiff;document;presentation;viewer;papers;
sk: pdf;djvu;tiff;dokument;prezentácia;prehliadač;prezerač;papers;

en: New Window
sk: Nové okno

en: Override document restrictions
sk: Ignorovať obmedzenia dokumentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sk: Ignorovať obmedzenia dokumentu, napríklad obmedzenia na kopírovanie alebo tlač.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
sk: Naposledy použitý URI adresára pri otváraní alebo ukladaní dokumentu

en: The URI of the directory last used to save a picture
sk: Naposledy použitý URI adresára pri ukladaní obrázku

en: Page cache size in MiB
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte pre stránky (v MiB)

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sk: Maximálna veľkosť použitá na ukladanie vykreslených stránok do vyrovnávacej pamäte (obmedzuje úroveň zväčšenia).

en: Allow links to change the zoom level.
sk: Umožniť odkazom meniť úroveň priblíženia.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
sk: Kontrola pravopisu počas písania poznámok alebo vypĺňania textových formulárov.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
sk: Zobrazenie postrannej lišty popri dokumente ako pomôcka pre navigáciu dokumentom.

en: Set the default zoom level to display a document.
sk: Nastavenie predvolenej úrovne priblíženia zobrazovaného dokumentu.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
sk: Zobrazenie dokumentu ako nepretržitý prúd stránok namiesto jednej stránky.

en: Show two pages side by side.
sk: Zobrazenie dvoch stránok bok po boku.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
sk: Zobrazenie prvej stránky (nepárnej) vľavo (pri zobrazení dvoch stránok bok po boku)

en: Read documents
sk: Čítajte dokumenty

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
sk: Prehliadač dokumentov pre prostredie GNOME. Môžete zobrazovať, vyhľadávať alebo pridávať poznámky do dokumentov v mnohých rozličných formátoch.

en: Papers supports documents in: PDF, DjVu, TIFF, and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
sk: Aplikácia Papers podporuje dokumenty vo formátoch: PDF, DjVu, TIFF a archívy komiksov (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple, and modern UI
sk: Čisté, jednoduché a moderné rozhranie

en: A mobile-friendly UI
sk: Používateľské rozhranie vhodné pre mobilné zariadenia

en: A modern and colorful annotation list
sk: Moderný a farebný zoznam poznámok

en: Big thumbnails in the sidebar
sk: Veľké miniatúry v postrannom paneli

en: All search actions are contained in the sidebar
sk: Všetky akcie vyhľadávania sú obsiahnuté v postrannom paneli

en: Print Preview
sk: Náhľad pred tlačou

en: Preview before printing
sk: Zobrazuje náhľad pred vytlačením dokumentu

en: File is corrupted
sk: Súbor je poškodený

en: Archive is encrypted
sk: Archív je zašifrovaný

en: No supported images in archive
sk: V archíve nie sú žiadne podporované obrázky

en: No files in archive
sk: V archíve nie sú žiadne súbory

en: Not a comic book MIME type: %s
sk: Typ MIME nezodpovedá komiksu: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
sk: Knižnici libarchive chýba podpora pre komprimáciu tohto komiksu. Prosím, kontaktujte vášho dodávateľa

en: Can not get local path for archive
sk: Nedá sa získať miesta cesta k archívu

en: Comic Books
sk: Komiksy

en: Adds support for reading comic books
sk: Pridá podporu na čítanie komiksov

en: DjVu document has incorrect format
sk: DjVu dokument nemá správny formát

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sk: Dokument je tvorený viacerými súbormi. Jeden alebo viacero z nich nie je dostupných.

en: DjVu Documents
sk: Dokumenty typu DjVu

en: Adds support for reading DjVu documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu DjVu

en: PDF Documents
sk: Dokumenty typu PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
sk: Áno

note: translators: this is the document security state
en: No
sk: Nie

en: Type 1
sk: Typ 1

en: Type 1C
sk: Typ 1C

en: Type 3
sk: Typ 3

en: Type 1 (CID)
sk: Typ 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
sk: Typ 1C (CID)

en: Unknown font type
sk: Neznámy typ písma

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
sk: Tento dokument obsahuje nezabudované písma, ktoré nie sú súčasťou štandardných písiem pre PDF. Vykreslenie nemusí byť správne, ak nástroj fontconfig nevybral rovnaké náhradné písma aké boli použité pri tvorbe PDF.

en: All fonts are either standard or embedded.
sk: Všetky písma sú buď štandardné alebo zabudované.

en: No name
sk: Bez názvu

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None
en: None
sk: Žiadne

en: Embedded subset
sk: Zabudovaná podmnožina

en: Embedded
sk: Zabudované

en: Not embedded
sk: Nezabudované

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
sk:  (jedno zo 14 štandardných písiem)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
sk:  (žiadne zo 14 štandardných písiem)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
sk: %s%s
    Kódovanie: %s
    %s
    Nahradenie s <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
sk: %s%s
    Kódovanie: %s
    %s

en: TIFF Documents
sk: Dokumenty typu TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu TIFF

en: Invalid document
sk: Neplatný dokument

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť prílohu „%s“: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu „%s“: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
sk: Typ súboru %s (%s) nie je podporovaný

en: All Documents
sk: Všetky dokumenty

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: %.2f × %.2f inch
sk: %.2f × %.2f palca

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
sk: %s, na výšku (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
sk: %s, na šírku (%s)

en: Failed to create a temporary file: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného súboru: %s

en: Unknown MIME Type
sk: Neznámy typ MIME

en: This work is in the Public Domain
sk: Toto dielo je vo verejnom vlastníctve

en: Save Attachment | Save Attachments
sk[0]: Uloženie príloh
sk[1]: Uloženie prílohy
sk[2]: Uloženie príloh

en: Page %s
sk: Stránka %s

en: Edit Note
sk: Úprava poznámky

en: Failed to render page %d: %s
sk: Zlyhalo vykreslenie %d. stránky: %s

en: Failed to render page %d
sk: Zlyhalo vykreslenie %d. stránky

en: Failed to create thumbnail for page %d
sk: Zlyhalo vytvorenie miniatúry %d. stránky

en: Failed to print page %d: %s
sk: Zlyhala tlač stránky %d. stránky: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
sk: Pripravuje sa náhľad…

en: Finishing…
sk: Dokončuje sa…

en: Generating preview: page %d of %d
sk: Generuje sa náhľad: stránka %d z/zo %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
sk: Pripravuje sa na tlač…

en: Printing page %d of %d…
sk: Tlačí sa %d. stránka z/zo %d…

en: Invalid Page Selection
sk: Neplatný výber stránok

en: Your print range selection does not include any pages
sk: Váš rozsah výberu na tlač neobsahuje žiadne stránky

note: show close if the certificate is null, or if no cert is found
en: _Close
sk: _Zavrieť

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
sk: Tlač

en: Page Scaling:
sk: Zmena mierky stránok:

en: Shrink to Printable Area
sk: Zmenšiť na tlačiteľnú oblasť

en: Fit to Printable Area
sk: Prispôsobiť na tlačiteľnú oblasť

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sk: Prispôsobí stránky dokumentu tak, aby sedeli vybranej tlačiarni. Vyberte jednu z nasledujúcich volieb:
    
    • „Žiadne“: Veľkosť stránky sa nemení.
    
    • „Zmenšiť na tlačiteľnú oblasť“: Stránky dokumentu, ktoré sú väčšie ako je tlačiteľná oblasť, budú zmenšené tak, aby sa vošli do tlačiteľnej oblasti.
    
    • „Prispôsobiť na tlačiteľnú oblasť“: Stránky dokumentu budú podľa veľkosti tlačiteľnej oblasti zväčšené alebo zmenšené.

en: Auto Rotate and Center
sk: Automaticky otočiť a vycentrovať

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sk: Otočí každú tlačenú stránku tak, aby zodpovedala otočeniu stránky v dokumente. Stránky dokumentu budú pri tlačení vycentrované.

en: Select page size using document page size
sk: Vybrať veľkosť stránky použitím veľkosti stránky dokumentu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sk: Keď je povolené, tak každá stránka bude vytlačená na papier v rovnakej veľkosti aká je v dokumente.

en: Draw border around pages
sk: Vykresliť okraj okolo stránok

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
sk: Keď je voľba povolená, bude vykreslený okraj okolo každej stránky.

en: Page Handling
sk: Manipulácia so stránkou

en: Go to first page
sk: Prejde na prvú stránku

en: Go to previous page
sk: Prejde na predchádzajúcu stránku

en: Go to next page
sk: Prejde na nasledujúcu stránku

en: Go to last page
sk: Prejde na poslednú stránku

en: Go to page
sk: Prejde na stránku

en: Find
sk: Nájde

en: Go to page %s
sk: Prejde na stránku %s

en: Go to %s on file “%s”
sk: Prejde na %s v súbore „%s“

en: Go to file “%s”
sk: Prejde na súbor „%s“

en: Launch %s
sk: Spustí %s

en: Reset form
sk: Vynuluje formulár

en: Running in presentation mode
sk: Beží v režime prezentácie

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
sk: Koniec prezentácie. Stlačením klávesy Esc alebo kliknutím ju ukončíte.

en: Jump to page:
sk: Skočiť na stránku:

en: (%d of %d)
sk: (%d. z %d)

en: of %d
sk: z %d

en: Select page
sk: Vybrať stránku

en: Delete the temporary file
sk: Odstráni dočasný súbor

en: File specifying print settings
sk: Súbor určujúci nastavenia tlače

en: FILE
sk: SÚBOR

en: File descriptor of input file
sk: Popisovač vstupného súboru

en: FD
sk: POPISOVAČ_SÚBORU

en: MIME type of input file
sk: Typ MIME vstupného súboru

en: TYPE
sk: TYP

en: File descriptor of print settings file
sk: Popisovač súboru nastavení tlače

en: GNOME Document Previewer
sk: Prehliadač dokumentov GNOME

en: Papers Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov Papers

en: The selected printer “%s” could not be found
sk: Vybranú tlačiareň „%s“ sa nepodarilo nájsť

en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Next Page
sk: Nasledujúca stránka

en: Page Count
sk: Počet stránok

en: _Print
sk: _Tlač

en: Print This Document
sk: Vytlačí tento dokument

en: Zoom Out
sk: Zmenší

en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

en: Zoom In
sk: Zväčší

en: Failed to Print Document
sk: Zlyhala tlač dokumentu

en: Unknown
sk: Neznáma

en: Document Properties
sk: Vlastnosti dokumentu

en: Title
sk: Názov

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Subject
sk: Predmet

en: Author
sk: Autor

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Producer
sk: Výrobca

en: Creator
sk: Tvorca

en: Created
sk: Vytvorené

en: Modified
sk: Zmenené

en: Number of Pages
sk: Počet stránok

en: Optimized
sk: Optimalizované

en: Format
sk: Formát

en: Security
sk: Zabezpečenie

en: Contains Javascript
sk: Obsahuje Javascript

en: Paper Size
sk: Veľkosť papiera

en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: Title of the dialog shown to edit properties of a given annotation.]
en: Annotation Properties
sk: Vlastnosti poznámky

en: _Color
sk: _Farba

en: _Opacity
sk: _Krytie

en: _Icon
sk: _Ikona

en: Note
sk: Poznámka

en: Comment
sk: Komentár

en: Key
sk: Kľúč

en: Help
sk: Pomocník

en: New Paragraph
sk: Nový odsek

en: Paragraph
sk: Odsek

en: Insert
sk: Vsuvka

en: Cross
sk: Krížik

en: Circle
sk: Kruh

en: _Markup Type
sk: Typ _označenia

en: Highlight
sk: Zvýraznenie

en: Strike out
sk: Prečiarknutie

en: Underline
sk: Podčiarknutie

en: Squiggly
sk: Vlnovka

en: _Author
sk: _Autor

en: Auto-Reveal on _Scroll
sk: Automatické odhaľovanie pri _rolovaní

en: Pop up note while scrolling the document
sk: Vyskakovacia poznámka počas rolovania dokumentu

note: Translators: Translators: This is an action (a verb in English) that opens the sidebar to start a search
en: Search
sk: Vyhľadá

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Thumbnails
sk: Miniatúry

en: Outline
sk: Okraj

en: Annotations
sk: Poznámky

en: Attachments
sk: Prílohy

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Toggle Sidebar
sk: Prepne bočný panel

en: Document Menu
sk: Ponuka dokumentu

en: Document has been digitally signed.
sk: Dokument bol digitálne podpísaný.

en: View Signature…
sk: Zobraziť podpis…

en: Fit Automatically
sk: Prispôsobí automaticky

en: Selection too Small
sk: Výber je príliš malý

en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press `Start over` and draw a bigger rectangle.
sk: Podpis tejto veľkosti môže byť príliš malý na to, aby ho bolo možné prečítať. Ak by ste chceli vytvoriť potencionálne čitateľnejší podpis, stlačte tlačidlo „Začať odznovu“ a nakreslite väčší obdĺžnik.

en: Start _Over
sk: Začať _odznovu

en: _Sign
sk: P_odpísať

en: Abort Printing?
sk: Prerušiť tlač?

en: There is one or more active print jobs. If the window is closed, pending print jobs will not be printed.
sk: Je aktívna jedna alebo viacero tlačových úloh. Ak bude okno zavreté, nebudú zostávajúce úlohy vytlačené.

en: Abort _Print and Close
sk: Zrušiť _tlač a zavrieť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Close _After Printing
sk: Zavrieť _po vytlačení

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: Ni_ght Mode
sk: _Nočný režim

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Document Viewer
sk: _O aplikácii Prehliadač dokumentov

en: _Print…
sk: _Tlačiť…

en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: Present as Slideshow
sk: Zobraziť ako prezentáciu

en: Sign D_igitally…
sk: D_igitálne podpísať…

en: Open a C_opy
sk: Otvoriť _kópiu

en: Open With…
sk: Otvoriť pomocou…

en: _Save As…
sk: _Uložiť ako…

en: _Continuous
sk: _Súvisle

en: _Dual
sk: _Dvojito

en: _Odd Pages Left
sk: _Nepárne stránky vľavo

en: Right to Left Document
sk: Dokument sprava doľava

en: Ro_tate ⤵
sk: O_točiť ⤵

en: Document Prop_erties
sk: V_lastnosti dokumentu

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are squiggly, strikethrough, and underline. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Highlight (h)
sk: Zvýraznení (h)

note: Translators: As a noun or adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and underline. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Strikethrough (k)
sk: Preškrtne (k)

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and strikethrough. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Underline (u)
sk: Podčiarkne (u)

note: Translators: As an adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, strikethrough, and underline. A noun could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Squiggly (q)
sk: Podčiarkne vlnovkou (q)

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: _Copy Link Address
sk: _Kopírovať adresu odkazu

en: _Go To
sk: Prejsť _na

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Select _All
sk: Vybrať _všetko

en: _Save Image As…
sk: _Uložiť obrázok ako…

en: Copy _Image
sk: Kopírovať _obrázok

en: _Open Attachment
sk: _Otvoriť prílohu

en: _Save Attachment As…
sk: _Uložiť prílohu ako…

en: Annotation _Properties…
sk: Vlastnosti _poznámky…

en: R_emove Annotation
sk: O_dstrániť poznámku

en: _Add Text Annotation
sk: _Pridať poznámku do textu

en: No Results Found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Try a different search
sk: Skúste vyhľadať niečo iné

en: Perform a Search
sk: Uskutočnite hľadanie

en: The search results will appear here
sk: Tu sa zobrazia výsledky hľadania

en: Loading Document
sk: Načítavanie dokumentu

en: C_ancel
sk: Z_rušiť

en: Password Required
sk: Vyžiadanie hesla

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Password
sk: Heslo

en: Invalid password
sk: Neplatné heslo

en: Forget password _immediately
sk: _Zabudnúť heslo okamžite

en: Remember _forever
sk: Zapamätať _navždy

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password
sk: Dokument je uzamknutý a je možné ho čítať až po zadaní správneho hesla

en: _Unlock Document
sk: _Odomknúť dokument

en: Usage Terms
sk: Podmienky použitia

en: Text License
sk: Text licencie

en: Further Information
sk: Ďalšie informácie

en: Signature Information
sk: Informácie o podpise

en: View Details…
sk: Zobraziť podrobnosti…

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: _Document
sk: _Dokument

en: _Fonts
sk: _Písma

en: License
sk: Licencia

en: _Signatures
sk: Podpi_sy

en: Search in document
sk: Vyhľadajte v dokumente

en: Search Options
sk: Voľby vyhľadávania

en: _Whole Words Only
sk: _Len celé slová

en: C_ase Sensitive
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: shortcut window]
en: File
sk: Súbor

[ctx: shortcut window]
en: Open Document
sk: Otvorenie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Open Copy of Current Document
sk: Otvorenie kópie aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Open With…
sk: Otvorenie pomocou…

[ctx: shortcut window]
en: Save Copy of Current Document
sk: Uloženie kópie aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Print Current Document
sk: Tlač aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Document Window
sk: Zatvorenie okna aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Window
sk: Okno

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Enter Presentation Mode
sk: Spustenie režimu prezentácie

[ctx: shortcut window]
en: Side Pane
sk: Bočný panel

[ctx: shortcut window]
en: Caret Navigation
sk: Navigácia kurzorom

[ctx: shortcut window]
en: Selection
sk: Výber

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sk: Kopírovanie

[ctx: shortcut window]
en: Select All
sk: Výber všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Zoom and Rotation
sk: Priblíženie a otočenie

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Counter-Clockwise
sk: Otočenie stránky o 90 stupňov doľava

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Clockwise
sk: Otočenie stránky o 90 stupňov doprava

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In (Alternative)
sk: Zväčšenie (alternatívne)

[ctx: shortcut window]
en: Fit Page
sk: Prispôsobenie stránke

[ctx: shortcut window]
en: Fit Width
sk: Prispôsobenie šírke

[ctx: shortcut window]
en: Automatic Zoom
sk: Automatické priblíženie

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Move Around Page
sk: Pohyb na stránke

[ctx: shortcut window]
en: Move Up/Down Page Several Lines
sk: Pohyb hore a dole na stránke po niekoľkých riadkoch naraz

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

[ctx: shortcut window]
en: Next Page
sk: Nasledujúca stránka

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Number
sk: Prejdenie na číslo stránky

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page (Fast)
sk: Predchádzajúca stránka (rýchlo)

[ctx: shortcut window]
en: Next Page (Fast)
sk: Nasledujúca stránka (rýchlo)

[ctx: shortcut window]
en: Previous Visited Page
sk: Predchádzajúca navštívená stránka

[ctx: shortcut window]
en: Next Visited Page
sk: Nasledujúca navštívená stránka

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Beginning/End
sk: Prejdenie na začiatok alebo koniec stránky

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document Start
sk: Prejdenie na začiatok dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document End
sk: Prejdenie na koniec dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Document View
sk: Zobrazenie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Add Bookmark
sk: Pridanie záložky

[ctx: shortcut window]
en: Remove Bookmark
sk: Odstránenie záložky

[ctx: shortcut window]
en: Night Mode
sk: Nočný režim

[ctx: shortcut window]
en: Continuous Scrolling
sk: Nepretržité rolovanie

[ctx: shortcut window]
en: Dual Page
sk: Dvojstránka

[ctx: shortcut window]
en: Odd Pages Left
sk: Nepárne stránky vľavo

[ctx: shortcut window]
en: Document Properties
sk: Vlastnosti dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Add Text Annotation
sk: Pridanie poznámky do textu

[ctx: shortcut window]
en: Highlight Text
sk: Zvýraznenie textu

[ctx: shortcut window]
en: Strikethrough Text
sk: Preškrtnutie textu

[ctx: shortcut window]
en: Wavy/Squiggly Underline Text
sk: Vlnovkové podčiarknutie textu

[ctx: shortcut window]
en: Underline Text
sk: Podčiarknutie textu

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadávanie

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
sk: Nájdenie nasledujúceho

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
sk: Nájdenie predchádzajúceho

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Menu
sk: Ponuka

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sk: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sk: Zatvorenie okna

[ctx: shortcut window]
en: Presentation Mode
sk: Režim prezentácie

[ctx: shortcut window]
en: Black Screen
sk: Čierna obrazovka

[ctx: shortcut window]
en: White Screen
sk: Biela obrazovka

en: No Annotations
sk: Bez poznámok

en: Annotation Properties
sk: Vlastnosti poznámky

en: Remove Annotation
sk: Odstrániť poznámku

en: Collapse all tree
sk: Zbaliť celý strom

en: Expand all tree
sk: Rozbaliť celý strom

en: Expand all under this element
sk: Rozbaliť všetko pod týmto prvkom

en: Print this section…
sk: Vytlačiť túto časť…

en: Previews
sk: Náhľady

en: Open a Document
sk: Otvorenie dokumentu

en: Drag and drop documents here
sk: Pretiahnite a pustite dokumenty sem

en: _Open…
sk: _Otvoriť…

en: Unable to Open Document
sk: Nie je možné otvoriť dokument

en: _Open Other File…
sk: _Otvoriť iný súbor…

en: © 1996–2025 The Papers authors
sk: © 1996–2025 autori aplikácie Papers

en: The page label of the document to display.
sk: Označenie stránky dokumentu, ktorá sa má zobraziť.

en: PAGE
sk: STRÁNKA

en: The page number of the document to display.
sk: Číslo stránky dokumentu, ktorá sa má zobraziť.

en: NUMBER
sk: ČÍSLO

en: Named destination to display.
sk: Pomenovaný cieľ, ktorý sa má zobraziť.

en: DEST
sk: CIEĽ

en: Run papers in fullscreen mode.
sk: Spustí aplikáciu Papers v celoobrazovkovom režime.

en: Run papers in presentation mode.
sk: Spustí aplikáciu Papers v prezentačnom režime.

en: Show the version of the program.
sk: Zobrazí verziu programu.

en: [FILE…]
sk: [SÚBOR…]

en: View Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Document contains new or modified annotations and form fields that have been filled out.
sk: Dokument obsahuje nové alebo upravené poznámky a formulárové polia, ktoré boli vyplnené.

en: Document contains form fields that have been filled out.
sk: Dokument obsahuje vyplnené formulárové polia.

en: Document contains new or modified annotations.
sk: Dokument obsahuje nové alebo zmenené poznámky.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
sk: Ak neuložíte jeho kópiu, tak sa zmeny natrvalo stratia.

en: Save Changes to a Copy?
sk: Uložiť zmeny do kópie?

en: Close _Without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: _Save a Copy
sk: _Uložiť kópiu

en: Save Image
sk: Uloženie obrázka

en: Couldn’t find appropriate format to save image
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný formát na uloženie obrázku

en: The image could not be saved.
sk: Obrázok sa nepodarilo uložiť.

en: Caret navigation mode is now enabled, press F7 to disable.
sk: Režim navigácie kurzorom je teraz povolený. Stlačením klávesu F7 ho zakážete.

en: Caret navigation mode is now disabled, press F7 to enable.
sk: Režim navigácie kurzorom je teraz zakázaný. Stlačením klávesu F7 ho povolíte.

en: Unable to Open Attachment
sk: Nie je možné otvoriť prílohu

en: The attachment could not be saved.
sk: Prílohu sa nepodarilo uložiť.

en: Digital signature is invalid
sk: Digitálny podpis nie je platný

en: The Document Contains No Pages
sk: Dokument neobsahuje žiadne stránky

en: The Document Contains Only Empty Pages
sk: Dokument obsahuje len prázdne stránky

en: The file could not be saved as “{}”.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť ako „{}“.

en: Save As…
sk: Uloženie ako…

en: Draw a rectangle to insert a signature field
sk: Na vloženie poľa pre podpis, nakreslite obdĺžnik

en: Digitally signed by {}
    Date: {}
sk: Digitálne podpísané od: {}
    Dátum: {}

en: Certificate Required
sk: Požaduje sa certifikát

en: Select signing certificate
sk: Vyberte podpisový certifikát

en: Select
sk: Vybrať

en: A certificate is required to sign this document
sk: Na podpísanie tohto dokumentu sa vyžaduje certifikát

en: Save Signed File
sk: Uloženie podpísaného súboru

en: Please enter password for {}
sk: Prosím, zadajte heslo pre {}

en: _Login
sk: _Prihlásiť

note: TRANSLATORS: In the context of "the job {} is being printed"
en: Printing job “{}”
sk: Tlačová úloha „{}“

en: No pending jobs in queue
sk: Žiadne zostávajúce úlohy vo fronte

en: Unable to open external link
sk: Nepodarilo sa otvoriť externý odkaz

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “{}”
sk: Bezpečnostná výstraha: tomuto dokumentu bolo zabránené otvorenie súboru „{}“

en: Page {}
sk: Stránka č. {}

note: Translators: Do NOT translate the content between '{' and '}' they are variable names. Changing their order is possible
en: ({pagenum} of {totalpages})
sk: ({pagenum} z/zo {totalpages})

note: Translators: the placeholder is the total amount of pages
en: of {}
sk: z/zo {}

en: The document “{}” is locked and requires a password before it can be opened
sk: Dokument „{}“ je uzamknutý a na jeho otvorenie sa vyžaduje heslo

en: Copy to Clipboard
sk: Skopíruje do schránky

en: Open File Location
sk: Otvorí umiestnenie súboru

en: File
sk: Súbor

en: Name
sk: Názov

en: Folder
sk: Priečinok

en: File Path
sk: Cesta k súboru

en: Content
sk: Obsah

en: Date &amp; Time
sk: Dátum a čas

en: Signed by
sk: Podpísaný od

en: Signature is valid.
sk: Podpis je platný.

en: Signature is invalid.
sk: Podpis nie je platný.

en: Document has been changed after signing.
sk: Dokument sa zmenil po podpísaní.

en: Signature could not be decoded.
sk: Podpis sa nepodarilo dekódovať.

en: Signature verification error.
sk: Chyba pri overovaní podpisu.

en: Signed with a certificate issued by trusted issuer.
sk: Podpísaný pomocou certifikátu vydaného dôveryhodným vydavateľom.

en: Signed with a certificate issued by untrusted issuer.
sk: Podpísaný pomocou certifikátu vydaného nedôveryhodným vydavateľom.

en: Signed with a certificate issued by unknown issuer.
sk: Podpísaný pomocou certifikátu vydaného neznámym vydavateľom.

en: Signed with revoked certificate.
sk: Podpísaný so zrušeným certifikátom.

en: Signed with expired certificate.
sk: Podpísaný s vypršaným certifikátom.

en: Certificate verification error.
sk: Chyba pri overovaní certifikátu.

en: Certificate has not been verified.
sk: Certifikát nebol overený.

en: Organization
sk: Spoločnosť

en: Date and Time
sk: Dátum a čas

en: Certificate Issuer
sk: Vydavateľ certifikátu

en: Certificate Issuer's Email
sk: Email vydavateľa certifikátu

en: Certificate Issuer's Organization
sk: Spoločnosť vydavateľa certifikátu

en: Certificate's Issuance Time
sk: Čas vydania certifikátu

en: Certificate's Expiration Time
sk: Čas vypršania certifikátu

en: Hide Details…
sk: Skryť podrobnosti…
