evince master - en to sl_SI translation catalogue (418 entries)

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov

en: View multi-page documents
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;djvu;tiff;document;presentation;viewer;papers;
sl_SI: pdf;djvu;tiff;dokument;predstavitev;dokumenti;pregledovalnik;časopisi;papers;članki;članek;revija;revije;

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Override document restrictions
sl_SI: Prezri omejitve dokumenta

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sl_SI: Prezri omejitve dokumenta, kot sta omejitev kopiranja ali tiskanja.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
sl_SI: Naslov URI mape, ki je bila nazadnje uporabljena za odpiranje ali shranjevanje dokumenta.

en: The URI of the directory last used to save a picture
sl_SI: Naslov URI mape, ki je bila nazadnje uporabljena za shranjevanje slike.

en: Page cache size in MiB
sl_SI: Velikost predpomnilnika strani (v MiB)

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sl_SI: Največja dovoljena velikost, uporabljena za predpomnjene izrisane strani, z omejitvijo ravni približanja

en: Allow links to change the zoom level.
sl_SI: Dovoli povezave za spreminjanje ravni približanja

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
sl_SI: Pri pisanju opomb ali izpolnjevanju besedilnih obrazcev preveri pravopis.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
sl_SI: Prikaži stransko vrstico ob dokumentu za lažjo krmarjenje po dokumentu.

en: Set the default zoom level to display a document.
sl_SI: Nastavi privzeto stopnjo približanja prikaza dokumenta.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
sl_SI: Dokument prikaži kot neprekinjeno besedilo in ne po straneh.

en: Show two pages side by side.
sl_SI: Pokaži dve strani drugo ob drugi

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
sl_SI: Pokaži prvo stran (liha stran) na levi (pri prikazu dveh strani drugo ob drugi).

en: Read documents
sl_SI: Berite dokumente

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov za namizje GNOME. Program omogoča ogledovanje dokumenta, iskanje po vsebini, dodajanje opomb in drugo.

en: Papers supports documents in: PDF, DjVu, TIFF, and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
sl_SI: Program podpira dokumente v zapisu: PDF, DjVu in TIFF ter arhive stripov (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple, and modern UI
sl_SI: Jasen, preprost in sodoben uporabniški vmesnik

en: A mobile-friendly UI
sl_SI: Uporabniški vmesnik, prijazen do mobilnih naprav

en: A modern and colorful annotation list
sl_SI: Sodoben in barvit seznam opomb

en: Big thumbnails in the sidebar
sl_SI: Velike sličice v stranski vrstici

en: All search actions are contained in the sidebar
sl_SI: Vsa dejanja iskanja so vsebovana v stranski vrstici

en: Print Preview
sl_SI: Predogled tiskanja

en: Preview before printing
sl_SI: Predogled vsebine pred tiskanjem

en: File is corrupted
sl_SI: Datoteka je okvarjena

en: Archive is encrypted
sl_SI: Arhiv je šifriran

en: No supported images in archive
sl_SI: V arhivu ni podprtih datotek

en: No files in archive
sl_SI: V arhivu ni datotek

en: Not a comic book MIME type: %s
sl_SI: Vrsta ni ustrezna vrsta MIME stripa: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
sl_SI: Knjižnica libarchive ne vključuje podpore za to vrsto stiskanja vsebine stripa. Stopite v stik s ponudnikom.

en: Can not get local path for archive
sl_SI: Ni mogoče pridobiti krajevne poti arhiva

en: Comic Books
sl_SI: Stripi

en: Adds support for reading comic books
sl_SI: Doda podporo za branje datotek stripov

en: DjVu document has incorrect format
sl_SI: Dokument DVI ni pravilno zapisan

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sl_SI: Dokument je sestavljen iz več datotek. Do ene ali več teh datotek ni mogoč dostop.

en: DjVu Documents
sl_SI: Dokumenti Djvu

en: Adds support for reading DjVu documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek DjVu

en: PDF Documents
sl_SI: Dokumenti PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
sl_SI: Da

note: translators: this is the document security state
en: No
sl_SI: Ne

en: Type 1
sl_SI: Vrsta 1

en: Type 1C
sl_SI: Vrsta 1C

en: Type 3
sl_SI: Vrsta 3

en: Type 1 (CID)
sl_SI: Vrsta 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
sl_SI: Vrsta 1C (CID)

en: Unknown font type
sl_SI: Neznana vrsta pisave

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
sl_SI: Dokument vsebuje sklice na pisave, ki niso izbrane med 14 standardnimi pisavami in tudi niso vstavljene. Ko so izbrane nadomestne pisave, ki niso enake pisavam v dokumentu PDF, izris običajno ni pravilen.

en: All fonts are either standard or embedded.
sl_SI: Vse pisave so ali standardne ali pa vstavljene.

en: No name
sl_SI: Brez imena

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None
en: None
sl_SI: Ni določeno

en: Embedded subset
sl_SI: Vgrajena podmnožica

en: Embedded
sl_SI: Vgrajeno

en: Not embedded
sl_SI: Ni vgrajeno

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
sl_SI:  (Določena med standardnimi 14 pisavami)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
sl_SI:  (Ni določena med standardnimi 14 pisavami.)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
sl_SI: %s%s
    Kodiranje: %s
    %s
    Zamenjava <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
sl_SI: %s%s
    Kodiranje: %s
    %s

en: TIFF Documents
sl_SI: Dokumenti TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek TIFF

en: Invalid document
sl_SI: Neveljaven dokument

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče shraniti priloge »%s«: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti priloge »%s«: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
sl_SI: Ni mogoče odpreti priloge »%s«

en: File type %s (%s) is not supported
sl_SI: Vrsta datoteke %s (%s) ni podprta

en: All Documents
sl_SI: Vsi dokumenti

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: %.2f × %.2f inch
sl_SI: %.2f × %.2f pal.

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
sl_SI: %s, pokončno (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
sl_SI: %s, ležeče (%s)

en: Failed to create a temporary file: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke: %s

en: Unknown MIME Type
sl_SI: Neznana MIME vrsta

en: This work is in the Public Domain
sl_SI: Projekt je v javni domeni

en: Save Attachment | Save Attachments
sl_SI[0]: Shrani priloge
sl_SI[1]: Shrani prilogo
sl_SI[2]: Shrani prilogi
sl_SI[3]: Shrani priloge

en: Page %s
sl_SI: Stran %s

en: Edit Note
sl_SI: Uredi opombo

en: Failed to render page %d: %s
sl_SI: Izrisovanje strani %d je spodletelo: %s

en: Failed to render page %d
sl_SI: Izrisovanje strani %d je spodletelo

en: Failed to create thumbnail for page %d
sl_SI: Ustvarjanje sličice za stran %d je spodletelo

en: Failed to print page %d: %s
sl_SI: Napaka med tiskanjem strani %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
sl_SI: Pripravljanje predogleda …

en: Finishing…
sl_SI: Zaključevanje …

en: Generating preview: page %d of %d
sl_SI: Ustvarjanje predogleda: strani %d od %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
sl_SI: Priprava na tiskanje …

en: Printing page %d of %d…
sl_SI: Tiskanje strani %d od %d …

en: Invalid Page Selection
sl_SI: Neveljaven izbor strani

en: Your print range selection does not include any pages
sl_SI: Območje tiskanja ne vključuje nobene strani

note: show close if the certificate is null, or if no cert is found
en: _Close
sl_SI: _Zapri

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
sl_SI: Natisni

en: Page Scaling:
sl_SI: Prilagajanje velikosti strani:

en: Shrink to Printable Area
sl_SI: Skrči na območje tiskanja

en: Fit to Printable Area
sl_SI: Prilagodi velikosti tiskanja

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sl_SI: Prilagajanje velikosti dokumenta tiskalniku. Izbrati je mogoče naslednje vrednosti:
    
    • »Brez«: strani ne bodo prilagojene tiskanju.
    
    • »Skrči na območje tiskanja«: strani dokumenta, ki so večje od območja tiskanja bodo pomanjšane na zahtevano velikost.
    
    • »Prilagodi velikosti tiskanja«: strani dokumenta so povečane ali pomanjšane glede na območje tiskanja.

en: Auto Rotate and Center
sl_SI: Samodejno zavrti in sredini

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sl_SI: Zavrti postavitev vsake natisnjene strani tako, da se sklada z stranjo dokumenta. Strani bodo postavljene na sredino natisnjene strani.

en: Select page size using document page size
sl_SI: Izbor velikosti strani z uporabo podatka velikosti dokumenta

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo stran natisnjena na enako velikost papirja, kot je velika stran dokumenta.

en: Draw border around pages
sl_SI: Nariši obrobo okoli strani

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo okoli vsake strani izrisana obroba.

en: Page Handling
sl_SI: Upravljanje strani

en: Go to first page
sl_SI: Pojdi na prvo stran

en: Go to previous page
sl_SI: Pojdi na prejšnjo stran

en: Go to next page
sl_SI: Pojdi na naslednjo stran

en: Go to last page
sl_SI: Pojdi na zadnjo stran

en: Go to page
sl_SI: Pojdi na stran

en: Find
sl_SI: Poišči

en: Go to page %s
sl_SI: Pojdi na stran %s

en: Go to %s on file “%s”
sl_SI: Pojdi na %s v datoteki »%s«

en: Go to file “%s”
sl_SI: Skoči na datoteko »%s«

en: Launch %s
sl_SI: Zaženi %s

en: Reset form
sl_SI: Ponastavi obrazec

en: Running in presentation mode
sl_SI: Zagon v predstavitvenem načinu

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
sl_SI: Konec predstavitve. Kliknite za končanje.

en: Jump to page:
sl_SI: Pojdi na stran:

en: (%d of %d)
sl_SI: (%d od %d)

en: of %d
sl_SI: od %d

en: Select page
sl_SI: Izberi stran

en: Delete the temporary file
sl_SI: Izbriši začasno datoteko

en: File specifying print settings
sl_SI: Datoteka s podatki nastavitev tiskana

en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

en: File descriptor of input file
sl_SI: Opisnik vhodne datoteke.

en: MIME type of input file
sl_SI: Vrsta MIME vhodne datoteke

en: TYPE
sl_SI: VRSTA

en: File descriptor of print settings file
sl_SI: Opisnik datoteke s podatki nastavitev tiskana

en: GNOME Document Previewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov za GNOME

en: Papers Document Viewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov

en: The selected printer “%s” could not be found
sl_SI: Izbranega tiskalnika »%s« ni mogoče najti

en: Papers
sl_SI: Dokumenti

en: Previous Page
sl_SI: Predhodna stran

en: Next Page
sl_SI: Naslednja stran

en: Page Count
sl_SI: Število strani

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: Print This Document
sl_SI: Natisnite ta dokument

en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji

en: Normal Size
sl_SI: Navadna velikost

en: Zoom In
sl_SI: Približaj

en: Failed to Print Document
sl_SI: Tiskanje dokumenta ni uspelo

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Document Properties
sl_SI: Lastnosti dokumenta

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Location
sl_SI: Kraj

en: Subject
sl_SI: Zadeva

en: Author
sl_SI: Avtor

en: Keywords
sl_SI: Ključne besede

en: Producer
sl_SI: Pripravljavec

en: Creator
sl_SI: Ustvarjalec

en: Created
sl_SI: Ustvarjeno

en: Modified
sl_SI: Spremenjeno

en: Number of Pages
sl_SI: Število strani

en: Optimized
sl_SI: Optimizirano

en: Format
sl_SI: Zapis

en: Security
sl_SI: Varnost

en: Contains Javascript
sl_SI: Vsebuje JavaScript

en: Paper Size
sl_SI: Velikost papirja

en: Size
sl_SI: Velikost

[ctx: Title of the dialog shown to edit properties of a given annotation.]
en: Annotation Properties
sl_SI: Lastnosti pripomb

en: _Color
sl_SI: _Barva

en: _Opacity
sl_SI: _Prekrivnost

en: _Icon
sl_SI: _Ikona

en: Note
sl_SI: Opomba

en: Comment
sl_SI: Razlaga

en: Key
sl_SI: Ključ

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: New Paragraph
sl_SI: Nov odstavek

en: Paragraph
sl_SI: Odstavek

en: Insert
sl_SI: Vstavi

en: Cross
sl_SI: Križ

en: Circle
sl_SI: Krog

en: _Markup Type
sl_SI: Vrsta _označevanja

en: Highlight
sl_SI: Poudari

en: Strike out
sl_SI: Prečrtano

en: Underline
sl_SI: Podčrtano

en: Squiggly
sl_SI: Čačka

en: _Author
sl_SI: _Avtor

en: Auto-Reveal on _Scroll
sl_SI: Samodejno razkrij pri _drsenju

en: Pop up note while scrolling the document
sl_SI: Pokaži pripombo med drsenjem po dokumentu

note: Translators: Translators: This is an action (a verb in English) that opens the sidebar to start a search
en: Search
sl_SI: Išči

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Thumbnails
sl_SI: Sličice

en: Outline
sl_SI: Obris

en: Annotations
sl_SI: Pripombe

en: Attachments
sl_SI: Priloge

en: Layers
sl_SI: Plasti

en: Toggle Sidebar
sl_SI: Preklopi stransko okno

en: Document Menu
sl_SI: Meni Dokument

en: Document has been digitally signed.
sl_SI: Dokument je digitalno podpisan.

en: View Signature…
sl_SI: Pokaži podpis …

en: Fit Automatically
sl_SI: Samodejno prilagodi

en: Selection too Small
sl_SI: Izbor je premajhen

en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press `Start over` and draw a bigger rectangle.
sl_SI: Podpis te velikosti je lahko premajhen za branje. Če želite ustvariti bolj berljiv podpis, pritisnite »Začni znova« in narišite večji pravokotnik.

en: Start _Over
sl_SI: Začnite _znova

en: _Sign
sl_SI: _Podpiši

en: Abort Printing?
sl_SI: Prekinitev tiskanja?

en: There is one or more active print jobs. If the window is closed, pending print jobs will not be printed.
sl_SI: Obstaja eno ali več dejavnih opravil tiskanja. V primeru, da zaprete okno, čakajoči posli tiskanja ne bodo izvršeni.

en: Abort _Print and Close
sl_SI: Prekini _tiskanje in zapri okno

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: Close _After Printing
sl_SI: Zapri _po tiskanju

en: Open…
sl_SI: Odpri …

en: Ni_ght Mode
sl_SI: _Nočni način prikaza

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice‫

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Document Viewer
sl_SI: _O Pregledovalniku dokumentov

en: _Print…
sl_SI: Na_tisni …

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Present as Slideshow
sl_SI: Prikaži kot diapredstavitev

en: Sign D_igitally…
sl_SI: Podpiši d_igitalno …

en: Open a C_opy
sl_SI: Odpri kopijo

en: Open With…
sl_SI: Odpri z …

en: _Save As…
sl_SI: S_hrani kot …

en: _Continuous
sl_SI: N_eprekinjeno premikanje

en: _Dual
sl_SI: _Dvojni pogled strani

en: _Odd Pages Left
sl_SI: _Preostale lihe strani

en: Right to Left Document
sl_SI: Dokument z zapisom z desne proti levi

en: Ro_tate ⤵
sl_SI: Zavrti _levo ⤵

en: Document Prop_erties
sl_SI: Lastnosti do_kumenta

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are squiggly, strikethrough, and underline. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Highlight (h)
sl_SI: Poudarek (h)

note: Translators: As a noun or adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and underline. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Strikethrough (k)
sl_SI: Prečrtano (k)

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and strikethrough. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Underline (u)
sl_SI: Podčrtano (u)

note: Translators: As an adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, strikethrough, and underline. A noun could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Squiggly (q)
sl_SI: Čačka (q)

en: _Open Link
sl_SI: _Odpri povezavo

en: _Copy Link Address
sl_SI: _Kopiraj naslov povezave

en: _Go To
sl_SI: Sk_oči na

en: Open in New _Window
sl_SI: Odpri v _novem oknu

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Save Image As…
sl_SI: S_hrani sliko kot …

en: Copy _Image
sl_SI: Kopiraj _sliko

en: _Open Attachment
sl_SI: _Odpri prilogo

en: _Save Attachment As…
sl_SI: Shrani prilogo _kot …

en: Annotation _Properties…
sl_SI: Lastnosti _pripombe …

en: R_emove Annotation
sl_SI: _Odstrani pripombo

en: _Add Text Annotation
sl_SI: _Dodaj besedilno pripombo

en: No Results Found
sl_SI: Ni najdenih zadetkov.

en: Try a different search
sl_SI: Poskusite z drugačnim iskanjem

en: Perform a Search
sl_SI: Poišči

en: The search results will appear here
sl_SI: Rezultati iskanja bodo prikazani tukaj

en: Loading Document
sl_SI: Poteka nalaganje dokumenta

en: C_ancel
sl_SI: P_rekliči

en: Password Required
sl_SI: Zahtevano geslo

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Unlock
sl_SI: Odkleni

en: Password
sl_SI: Geslo

en: Invalid password
sl_SI: Neveljavno geslo

en: Forget password _immediately
sl_SI: _Takoj pozabi geslo

en: Remember _forever
sl_SI: _Zapomni si

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password
sl_SI: Dokument je zaklenjen, preberete ga lahko edino tako, da vpišete pravilno geslo.

en: _Unlock Document
sl_SI: _Odkleni dokument

en: Usage Terms
sl_SI: Pogoji uporabe

en: Text License
sl_SI: Besedilo dovoljenja

en: Further Information
sl_SI: Več podrobnosti

en: Signature Information
sl_SI: Podatki o podpisu

en: View Details…
sl_SI: Pokaži podrobnosti …

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: _Document
sl_SI: _Dokument

en: _Fonts
sl_SI: P_isave

en: License
sl_SI: Dovoljenje

en: _Signatures
sl_SI: _Podpisi

en: Search in document
sl_SI: Iskanje v dokumentu

en: Search Options
sl_SI: Možnosti iskanja

en: _Whole Words Only
sl_SI: Le _cele besede

en: C_ase Sensitive
sl_SI: _Razlikovanje velikosti črk

[ctx: shortcut window]
en: File
sl_SI: Datoteka

[ctx: shortcut window]
en: Open Document
sl_SI: Odpre dokument

[ctx: shortcut window]
en: Open Copy of Current Document
sl_SI: Odpre kopijo trenutnega dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Open With…
sl_SI: Odpre z …

[ctx: shortcut window]
en: Save Copy of Current Document
sl_SI: Shrani kopijo trenutnega dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Print Current Document
sl_SI: Natisne trenutni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Document Window
sl_SI: Zapre okno trenutnega dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Window
sl_SI: Okno

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sl_SI: Odpre v celozaslonskem načinu

[ctx: shortcut window]
en: Enter Presentation Mode
sl_SI: Zažene v predstavitvenem načinu

[ctx: shortcut window]
en: Side Pane
sl_SI: Stranski pladenj

[ctx: shortcut window]
en: Caret Navigation
sl_SI: Krmarjenje kazalke

[ctx: shortcut window]
en: Selection
sl_SI: Izbor

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sl_SI: Kopira izbor

[ctx: shortcut window]
en: Select All
sl_SI: Izbere vse

[ctx: shortcut window]
en: Zoom and Rotation
sl_SI: Povečava in vrtenje

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Counter-Clockwise
sl_SI: Zavrti stran za 90 stopinj v nasprotni smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Clockwise
sl_SI: Zavrti stran za 90 stopinj v smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sl_SI: Približa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji

[ctx: shortcut window]
en: Normal Size
sl_SI: Ponastavi na normalno velikost

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In (Alternative)
sl_SI: Približa (dodaten način)

[ctx: shortcut window]
en: Fit Page
sl_SI: Prilagodi strani

[ctx: shortcut window]
en: Fit Width
sl_SI: Prilagodi širini

[ctx: shortcut window]
en: Automatic Zoom
sl_SI: Samodejno približa

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sl_SI: Krmarjenje

[ctx: shortcut window]
en: Move Around Page
sl_SI: Premikanje po strani

[ctx: shortcut window]
en: Move Up/Down Page Several Lines
sl_SI: Premakne stran gor/dol po več vrstic hkrati

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page
sl_SI: Skoči na predhodno stran

[ctx: shortcut window]
en: Next Page
sl_SI: Skoči na naslednjo stran

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Number
sl_SI: Skoči na številko strani

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page (Fast)
sl_SI: Skoči na predhodno stran (hitro)

[ctx: shortcut window]
en: Next Page (Fast)
sl_SI: Skoči na naslednjo stran (hitro)

[ctx: shortcut window]
en: Previous Visited Page
sl_SI: Skoči na predhodno obiskano stran

[ctx: shortcut window]
en: Next Visited Page
sl_SI: Skoči na naslednjo obiskano stran

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Beginning/End
sl_SI: Skoči na začetek/konec strani

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document Start
sl_SI: Skoči na začetek dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document End
sl_SI: Skoči na konec dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Document View
sl_SI: Pogled dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Add Bookmark
sl_SI: Doda zaznamek

[ctx: shortcut window]
en: Remove Bookmark
sl_SI: Odstrani zaznamek

[ctx: shortcut window]
en: Night Mode
sl_SI: Omogoči nočni način

[ctx: shortcut window]
en: Continuous Scrolling
sl_SI: Omogoči neskončno drsenje

[ctx: shortcut window]
en: Dual Page
sl_SI: Prikaže dvojne strani

[ctx: shortcut window]
en: Odd Pages Left
sl_SI: Postavi lihe strani levo

[ctx: shortcut window]
en: Document Properties
sl_SI: Odpre lastnosti dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Add Text Annotation
sl_SI: Doda besedilno opombo

[ctx: shortcut window]
en: Highlight Text
sl_SI: Poudari besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Strikethrough Text
sl_SI: Prečrtano besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Wavy/Squiggly Underline Text
sl_SI: Valovito podčrtano besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Underline Text
sl_SI: Podčrtano besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl_SI: Iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Find
sl_SI: Začne iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
sl_SI: Najde naslednji zadetek

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
sl_SI: Najde predhodni zadetek

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Menu
sl_SI: Odpre meni

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sl_SI: Zapre okno

[ctx: shortcut window]
en: Presentation Mode
sl_SI: Zažene v predstavitvenem načinu

[ctx: shortcut window]
en: Black Screen
sl_SI: Omogoči črni zaslon

[ctx: shortcut window]
en: White Screen
sl_SI: Omogoči beli zaslon

en: No Annotations
sl_SI: Brez opomb

en: Annotation Properties
sl_SI: Lastnosti pripombe

en: Remove Annotation
sl_SI: Odstrani pripombe

en: Collapse all tree
sl_SI: Zloži celotno drevo

en: Expand all tree
sl_SI: Razširi celotno drevo

en: Expand all under this element
sl_SI: Razširi vse pod tem predmetom

en: Print this section…
sl_SI: Natisni odsek …

en: Previews
sl_SI: Predogledi

en: Open a Document
sl_SI: Odpre dokument

en: Drag and drop documents here
sl_SI: Povlecite in spustite dokumente sem

en: _Open…
sl_SI: _Odpri …

en: Unable to Open Document
sl_SI: Dokumenta ni mogoče odpreti

en: _Open Other File…
sl_SI: _Odpri drugo datoteko …

en: © 1996–2025 The Papers authors
sl_SI: © 1996–2025 Avtorji programa Dokumenti/Papers

en: The page label of the document to display.
sl_SI: Naziv strani dokumenta za prikaz.

en: PAGE
sl_SI: STRAN

en: The page number of the document to display.
sl_SI: Številka strani dokumenta, ki naj se pokaže.

en: NUMBER
sl_SI: ŠTEVILKA

en: Named destination to display.
sl_SI: Poimenovan cilj za prikaz.

en: DEST
sl_SI: CILJ

en: Run papers in fullscreen mode.
sl_SI: Zaženi program v celozaslonskem načinu

en: Run papers in presentation mode.
sl_SI: Zaženi program v predstavitvenem načinu.

en: Show the version of the program.
sl_SI: Pokaži različico programa.

en: [FILE…]
sl_SI: [DATOTEKA ...]

en: View Details
sl_SI: Pokaži podrobnosti

en: Document contains new or modified annotations and form fields that have been filled out.
sl_SI: Dokument vsebuje nove ali spremenjene opombe in polja obrazcev, ki so izpolnjena.

en: Document contains form fields that have been filled out.
sl_SI: Dokument vsebuje že izpolnjena polja obrazca.

en: Document contains new or modified annotations.
sl_SI: Dokument vsebuje nove ali spremenjene pripombe.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
sl_SI: V primeru, da kopije ne shranite, bodo spremembe trajno izgubljene.

en: Save Changes to a Copy?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe v kopijo?

en: Close _Without Saving
sl_SI: Zapri _brez shranjevanja

en: _Save a Copy
sl_SI: _Shrani kopijo

en: Save Image
sl_SI: Shrani sliko

en: Couldn’t find appropriate format to save image
sl_SI: Ni mogoče najti ustreznega zapisa za shranjevanje slike

en: The image could not be saved.
sl_SI: Slike ni mogoče shraniti.

en: Caret navigation mode is now enabled, press F7 to disable.
sl_SI: Način krmarjenja kazalke je zdaj omogočen, pritisnite F7, da ga onemogočite.

en: Caret navigation mode is now disabled, press F7 to enable.
sl_SI: Način krmarjenja kazalke je zdaj onemogočen, pritisnite F7, da ga omogočite.

en: Unable to Open Attachment
sl_SI: Ni mogoče odpreti priloge

en: The attachment could not be saved.
sl_SI: Ni mogoče shraniti priloge.

en: Digital signature is invalid
sl_SI: Digitalni podpis je neveljaven

en: The Document Contains No Pages
sl_SI: Dokument ne vsebuje nobene strani

en: The Document Contains Only Empty Pages
sl_SI: Dokument vsebuje le prazne strani

en: The file could not be saved as “{}”.
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke kot »{}«.

en: Save As…
sl_SI: Shrani kot …

en: Draw a rectangle to insert a signature field
sl_SI: Narišite pravokotnik za vstavljanje polja s podpisom

en: Digitally signed by {}
    Date: {}
sl_SI: Digitalno podpisal/a {}
    Datum: {}

en: Certificate Required
sl_SI: Potrebno je potrdilo

en: Select signing certificate
sl_SI: Izberite potrdilo za podpisovanje

en: Select
sl_SI: Izberi

en: A certificate is required to sign this document
sl_SI: Za podpis tega dokumenta je potrebno potrdilo

en: Save Signed File
sl_SI: Shrani podpisano datoteko

en: Please enter password for {}
sl_SI: Vnesite geslo za {}

en: _Login
sl_SI: _Prijava

note: TRANSLATORS: In the context of "the job {} is being printed"
en: Printing job “{}”
sl_SI: Tiskanje »{}«

en: No pending jobs in queue
sl_SI: V čakalni vrsti ni čakajočih poslov

en: Unable to open external link
sl_SI: Ni mogoče odpreti zunanje povezave

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “{}”
sl_SI: Varnostno opozorilo: dokumentu je bilo onemogočeno odpiranje datoteke »{}«

en: Page {}
sl_SI: Stran {}

note: Translators: Do NOT translate the content between '{' and '}' they are variable names. Changing their order is possible
en: ({pagenum} of {totalpages})
sl_SI: ({pagenum} / {totalpages})

note: Translators: the placeholder is the total amount of pages
en: of {}
sl_SI: od {}

en: The document “{}” is locked and requires a password before it can be opened
sl_SI: Dokument »{}« je zaklenjen in zahteva geslo, preden ga lahko odprete.

en: Copy to Clipboard
sl_SI: Kopiraj v odložišče

en: Open File Location
sl_SI: Odpri mesto datoteke

en: File
sl_SI: Datoteka

en: Name
sl_SI: Ime

en: Folder
sl_SI: Mapa

en: File Path
sl_SI: Pot datoteke

en: Content
sl_SI: Vsebina

en: Date &amp; Time
sl_SI: Datum in čas

en: Signed by
sl_SI: Podpisal/a

en: Signature is valid.
sl_SI: Podpis je veljaven.

en: Signature is invalid.
sl_SI: Podpis je neveljaven.

en: Document has been changed after signing.
sl_SI: Dokument je bil po podpisu spremenjen.

en: Signature could not be decoded.
sl_SI: Podpisa ni bilo mogoče dekodirati.

en: Signature verification error.
sl_SI: Napaka pri preverjanju podpisa.

en: Signed with a certificate issued by trusted issuer.
sl_SI: Podpisano s potrdilom, ki ga je izdal zaupanja vreden izdajatelj.

en: Signed with a certificate issued by untrusted issuer.
sl_SI: Podpisano s potrdilom, ki ga je izdal zaupanja nevreden izdajatelj.

en: Signed with a certificate issued by unknown issuer.
sl_SI: Podpisano s potrdilom, ki ga je izdal neznani izdajatelj.

en: Signed with revoked certificate.
sl_SI: Podpisano s preklicanim potrdilom.

en: Signed with expired certificate.
sl_SI: Podpisano s poteklim potrdilom.

en: Certificate verification error.
sl_SI: Napaka pri preverjanju potrdila.

en: Certificate has not been verified.
sl_SI: Potrdilo ni bilo preverjeno.

en: Organization
sl_SI: Organizacija

en: Date and Time
sl_SI: Datum in čas

en: Certificate Issuer
sl_SI: Izdajatelj potrdila

en: Certificate Issuer's Email
sl_SI: E-poštni naslov izdajatelja potrdila

en: Certificate Issuer's Organization
sl_SI: Organizacija izdajatelja potrdila

en: Certificate's Issuance Time
sl_SI: Čas izdaje potrdila

en: Certificate's Expiration Time
sl_SI: Čas poteka potrdila

en: Hide Details…
sl_SI: Skrij podrobnosti ...
