evince - en to ug translation catalogue (416 entries)

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
ug: پۈتۈك كۆرگۈچ

en: View multi-page documents
ug: كۆپ بەتلىك پۈتۈكلەرنى كۆرۈش

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;djvu;tiff;document;presentation;viewer;papers;
ug: pdf;djvu;tiff;document;presentation;viewer;papers;پۈتۈك؛كۆرسەتمە؛كۆرگۈچ؛قەغەز؛

en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: Override document restrictions
ug: پۈتۈك چەكلىمىسىگە پىسەنت قىلما

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ug: پۈتۈكتىكى كۆچۈرۈش ۋە بېسىش ھەققىدىكى چەكلىمىلەرگە پىسەنت قىلمايدۇ.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
ug: ھۆججەت ئوقۇش ياكى ساقلاشتا ئىشلىتىلگەن ئەڭ ئاخىرقى مۇندەرىجىنىڭ ئالاھىدە يولى(URI)

en: The URI of the directory last used to save a picture
ug: سۈرەت ساقلاشتا ئىشلىتىلگەن ئەڭ ئاخىرقى مۇندەرىجىنىڭ ئالاھىدە يولى(URI)

en: Page cache size in MiB
ug: بەت غەملەك چوڭلۇقى MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ug: شەكىللەندۈرگەن غەملەكنىڭ ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى، ئەڭ چوڭ چوڭايتىش دەرىجىسىنى چەكلەيدۇ.

en: Allow links to change the zoom level.
ug: ئۇلانمىنىڭ چوڭايتىش دەرىجىسىنى ئۆزگەرتىشىگە يول قويىدۇ.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
ug: بەت ئاستى ئىزاھاتى يازغاندا ياكى تېكىست جەدۋەل تولدۇرغاندا ئىملا تەكشۈرىدۇ.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
ug: پۈتۈكنىڭ يېنىدا يان بالداقنى كۆرسىتىپ پۈتۈكنى يېتەكلەپ كۆرسىتىشكە ياردەم بېرىدۇ.

en: Set the default zoom level to display a document.
ug: پۈتۈكنى كۆرسىتىشنىڭ كۆڭۈلدىكى چوڭايتىش دەرىجىسىنى تەڭشەيدۇ.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
ug: پۈتۈكنى بىر قېتىمدا بىر بەت ئەمەس بەلكى ئۈزلۈكسىز بەت ئېقىمىدەك كۆرسىتىدۇ.

en: Show two pages side by side.
ug: ئىككى بەتنى يانمۇيان كۆرسىتىدۇ.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
ug: بىرىنچى بەت (تاق بەت) نى سول تەرەپتە كۆرسىتىدۇ (ئىككى بەتنى يانمۇ يان كۆرسەتكەندە)

en: Read documents
ug: پۈتۈك ئوقۇيدۇ

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
ug: GNOME پۈتۈك ئوقۇغۇچ. نۇرغۇن پەرقلىق پىچىمدىكى پۈتۈكنى كۆرۈپ، ئىزدەپ ياكى ئىزاھات يازالايسىز.

en: Papers supports documents in: PDF, DjVu, TIFF, and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
ug: Papers قوللايدىغان پۈتۈك: PDF، DjVu، TIFF ۋە ھەجۋىي رەسىملىك كىتاب (CBR، CBT، CBZ، CB7)

en: A clear, simple, and modern UI
ug: ئېنىق، ئاددىي ۋە زامانىۋى ئىشلەتكۈچى ئارايۈز

en: A mobile-friendly UI
ug: كۆچمە ئۈسكۈنىگە دوستانە ئىشلەتكۈچى ئارايۈز

en: A modern and colorful annotation list
ug: زامانىۋى ۋە رەڭلىك ئىزاھات تىزىمى

en: Big thumbnails in the sidebar
ug: يان بالداقتا چوڭ ئۆلچەمدىكى كىچىك سۈرەت

en: All search actions are contained in the sidebar
ug: يان بالداقتا بارلىق ئىزدەش مەشغۇلاتى بار

en: Print Preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزەت

en: Preview before printing
ug: بېسىپ چىقىرىشتىن بۇرۇن كۆرۈپ باقىدۇ

en: File is corrupted
ug: ھۆججەت بۇزۇلغان

en: Archive is encrypted
ug: ئارخىپ شىفىرلانغان

en: No supported images in archive
ug: ئارخىپتا قوللايدىغان سۈرەت يوق

en: No files in archive
ug: ئارخىپتا ھۆججەت يوق

en: Not a comic book MIME type: %s
ug: ھەجۋىي رەسىملىك كىتاب MIME تىپى ئەمەس: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
ug: libarchive مەزكۇر ھەجۋىي رەسىملىك كىتابنىڭ قىسىش ھېسابلاش ئۇسۇلىنى تېخى قوللىمايدۇ، يۇمشاق دېتال تارقاتقۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ

en: Can not get local path for archive
ug: ئارخىپنىڭ يەرلىك يولىغا ئېرىشەلمەيدۇ

en: Comic Books
ug: ھەجۋىي رەسىملىك كىتاب

en: Adds support for reading comic books
ug: ھەجۋىي رەسىملىك كىتابنى قوللايدىغان ئىقتىدارنى قوشىدۇ

en: DjVu document has incorrect format
ug: DjVu پۈتۈكىدە ناتوغرا پىچىم بار

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ug: بۇ پۈتۈك بىر قانچە ھۆججەتتىن تەركىب تاپقان، بىر ياكى بىر قانچىسىنى زىيارەت قىلغىلى بولمايدۇ.

en: DjVu Documents
ug: DjVu پۈتۈك

en: Adds support for reading DjVu documents
ug: DjVu پۈتۈكنى ئوقۇش ئىقتىدارىنى قوشىدۇ

en: PDF Documents
ug: PDF پۈتۈك

en: Adds support for reading PDF Documents
ug: PDF پۈتۈكنى ئوقۇش ئىقتىدارىنى قوشىدۇ

note: translators: this is the document security state
en: Yes
ug: ھەئە

note: translators: this is the document security state
en: No
ug: ياق

en: Type 1
ug: تىپى 1

en: Type 1C
ug: تىپى 1C

en: Type 3
ug: تىپى 3

en: Type 1 (CID)
ug: تىپى 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
ug: تىپى 1C (CID)

en: Unknown font type
ug: نامەلۇم فونت تىپى

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
ug: مەزكۇر پۈتۈكنىڭ ئىچىدە PDF ئۆلچىمىدە بەلگىلەنگەن 14 دانە ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسىدىن باشقا خەت نۇسخىسى بار ئىكەن. fontconfig ئارقىلىق بەلگىلەن ئالماشتۇرۇپ ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىلىرى PDF نى ياساشتا ئىشلىتىلگەن خەت نۇسخىلىرى بىلەن ئوخشىماي قالسا، PDF نىڭ كۆرۈنۈشىمۇ توغرا بولماي قالىدۇ.

en: All fonts are either standard or embedded.
ug: بارلىق خەت نۇسخىلىرى ئۆلچەملىك ياكى ئىچىگە سىڭدۈرۈلگەن ئىكەن.

en: No name
ug: ئاتسىز

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None
en: None
ug: يوق

en: Embedded subset
ug: سىڭدۈرمە تارماق توپلام

en: Embedded
ug: سىڭدۈرۈلگەن

en: Not embedded
ug: سىڭدۈرۈلمىگەن

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
ug:  (14 دانە ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسىنىڭ بىرى)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
ug:  (14 دانە ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسىنىڭ بىرى ئەمەس)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
ug: %s%s
    كودلاش: %s
    %s
    ئالماشتۇرۇلىدىغىنى <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
ug: %s%s
    كودلاش: %s
    %s

en: TIFF Documents
ug: TIFF پۈتۈك

en: Adds support for reading TIFF documents
ug: TIFF پۈتۈكنى ئوقۇش ئىقتىدارىنى قوشىدۇ

en: Invalid document
ug: ئىناۋەتسىز پۈتۈك

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
ug: «%s» قوشۇلمىنى ساقلىيالمايدۇ: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
ug: %s» قوشۇلمىنى ئاچالمايدۇ: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
ug: %s» قوشۇلمىنى ئاچالمايدۇ

en: File type %s (%s) is not supported
ug: ھۆججەت تىپى %s (%s) نى قوللىمايدۇ

en: All Documents
ug: بارلىق پۈتۈك

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەت

note: Translate to the default units to use for presenting * lengths to the user. Translate to default:inch if you * want inches, otherwise translate to default:mm. * Do *not* translate it to "predefinito:mm", if it * it isn't default:mm or default:inch it will not work
en: default:mm
ug: كۆڭۈلدىكى:mm

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
ug: %s، بويىغا (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
ug: %s، توغرىسىغا (%s)

en: Failed to create a temporary file: %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت قۇرالمىدى: %s

en: Unknown MIME Type
ug: نامەلۇم MIME تىپى

en: This work is in the Public Domain
ug: بۇ مەشغۇلات ئاممىۋى دائىرىدە

en: Save Attachment | Save Attachments
ug[0]: قوشۇلمىنى ساقلا

en: Page %s
ug: ‎%s‎‏-بەت

en: Edit Note
ug: ئىزاھ تەھرىر

en: Failed to render page %d: %s
ug: %d-بەتنى شەكىللەندۈرەلمىدى: %s

en: Failed to render page %d
ug: %d-بەتنى شەكىللەندۈرەلمىدى

en: Failed to create thumbnail for page %d
ug: %d-بەتكە كىچىك سۈرەت قۇرالمىدى

en: Failed to print page %d: %s
ug: %d-بەتنى باسالمىدى: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى تەييارلاۋاتىدۇ…

en: Finishing…
ug: تاماملاۋاتىدۇ…

en: Generating preview: page %d of %d
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى قۇرۇۋاتىدۇ: %d/%d بەت

note: Initial state
en: Preparing to print…
ug: بېسىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Printing page %d of %d…
ug: بەتنى بېسىۋاتىدۇ %d/%d …

en: Invalid Page Selection
ug: ئىناۋەتسىز بەت تاللاش

en: Your print range selection does not include any pages
ug: تاللانغان بېسىش دائىرىسىدە ھېچقانداق بەت يوق

note: show close if the certificate is null, or if no cert is found
en: _Close
ug: ياپ(_C)

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
ug: باس

en: Page Scaling:
ug: بەت كۆرسىتىش نىسبىتى:

en: Shrink to Printable Area
ug: بېسىشچان رايونغا كىچىكلەت

en: Fit to Printable Area
ug: بېسىشچان رايونغا ماسلاش

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ug: پۈتۈك بېتىنى پىرىنتېرنىڭ تاللانغان بېتىگە ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن تۆۋەندىكىلەردىن بىرى تاللىنىدۇ:
    
    • «يوق»: ماسلاشتۇرۇش ئېلىپ بېرىلمايدۇ
    
    • «بېسىشچان رايونغا كىچىكلەت»: پۈتۈك بېتى بېسىلىدىغان رايوندىن چوڭ بولۇپ قالسا، كىچىكلىتىپ باسىدۇ.
    
    • «بېسىشچان رايونغا ماسلاش»: پۈتۈك بېتىنى چوڭايتىش ياكى كىچىكلىتىش ئارقىلىق، بېسىلىدىغان رايونغا دەل كەلتۈرۈپ باسىدۇ.

en: Auto Rotate and Center
ug: ئۆزلۈكىدىن ئايلاندۇر ھەم ئوتتۇرىغا توغرىلا

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ug: پىرىنتېردىكى ھەر بىر بەت يۆنىلىشىنى پۈتۈكتىكى ھەر بىر بەتنىڭ يۆنىلىشىگە ماسلاشتۇرىدۇ. پۈتۈك بەتنىڭ ئوتتۇرىسىغا توغرىلىنىپ بېسىلىدۇ.

en: Select page size using document page size
ug: پۈتۈك چوڭلۇقىغا ئاساسەن بەت چوڭلۇقىنى تاللا

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ug: چەكلەنمىگەندە ھەر بىر بەت پۈتۈك بېتىگە ئوخشاش چوڭلۇقتا بېسىلىدۇ.

en: Draw border around pages
ug: بەت گىرۋىكىنى سىزىدۇ

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
ug: قوزغىتىلغاندا، ھەر بىر بەت گىرۋىكىنى سىزىدۇ.

en: Page Handling
ug: بەت بىر تەرەپ قىلىش ئۇسۇلى

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەتكە يۆتكەل

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكەل

en: Go to next page
ug: كېيىنكى بەتكە يۆتكەل

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەتكە يۆتكەل

en: Go to page
ug: بەتكە يۆتكەل

en: Find
ug: ئىزدە

en: Go to page %s
ug: %s بەتكە يۆتكەل

en: Go to %s on file “%s”
ug: «%s» ھۆججەتتىكى %s غا يۆتكەل

en: Go to file “%s”
ug: «%s» ھۆججەتكە يۆتكەل

en: Launch %s
ug: %s نى ئىجرا قىل

en: Reset form
ug: جەدۋەلنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Running in presentation mode
ug: كۆرسەتمە ھالىتىدە ئىجرا قىلىدۇ

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
ug: كۆرسەتمە تامام. چېكىنىشتە Esc بېسىلىدۇ ياكى چېكىلىدۇ.

en: Jump to page:
ug: بەتكە يۆتكەل:

en: (%d of %d)
ug: (%d / %d)

en: of %d
ug: %d

en: Select page
ug: بەت تاللىنىدۇ

en: Delete the temporary file
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ئۆچۈر

en: File specifying print settings
ug: بېسىش تەڭشىكىنى بەلگىلەيدىغان ھۆججەت

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: File descriptor of input file
ug: كىرگۈزىدىغان ھۆججەتنىڭ ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى

en: MIME type of input file
ug: كىرگۈزۈش ھۆججەتنىڭ MIME تىپى

en: TYPE
ug: تۈرى

en: File descriptor of print settings file
ug: بېسىش تەڭشەك ھۆججىتىنىڭ ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى

en: GNOME Document Previewer
ug: GNOME پۈتۈكنى ئالدىن كۆزەتكۈچ

en: Papers Document Viewer
ug: Papers پۈتۈك كۆرگۈچ

en: The selected printer “%s” could not be found
ug: تاللانغان «%s» پىرىنتېر تېپىلمىدى

en: Previous Page
ug: ئالدىنقى بەت

en: Next Page
ug: كېيىنكى بەت

en: Page Count
ug: بەت سانى

en: _Print
ug: باس(_P)

en: Print This Document
ug: بۇ پۈتۈكنى باس

en: Zoom Out
ug: يىراقلات

en: Normal Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى

en: Zoom In
ug: يېقىنلات

en: Failed to Print Document
ug: پۈتۈكنى باسالمىدى

en: Unknown
ug: يوچۇن

en: Document Properties
ug: پۈتۈك خاسلىقى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Location
ug: ئورنى

en: Subject
ug: تېما

en: Author
ug: ئاپتور

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆز

en: Producer
ug: ئىشلىگۈچى

en: Creator
ug: قۇرغۇچى

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: Number of Pages
ug: بەت سانى

en: Optimized
ug: ئەلالاشتۇرۇلغان

en: Format
ug: پىچىم

en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: Contains Javascript
ug: Javascript بار

en: Paper Size
ug: قەغەز چوڭلۇقى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: Title of the dialog shown to edit properties of a given annotation.]
en: Annotation Properties
ug: ئىلاۋە خاسلىقى

en: _Color
ug: رەڭ(_C)

en: _Opacity
ug: غۇۋالىقى(_O)

en: _Icon
ug: سىنبەلگە(_I)

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Help
ug: ياردەم

en: New Paragraph
ug: يېڭى ئابزاس

en: Paragraph
ug: ئابزاس

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Cross
ug: كېسىشىش

en: Circle
ug: چەمبەر

en: _Markup Type
ug: بەلگە تۈرى(_M)

en: Highlight
ug: يورۇت

en: Strike out
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Squiggly
ug: دولقۇنسىمان

en: _Author
ug: يازغۇچى(_A)

en: Auto-Reveal on _Scroll
ug: سىيرىلغاندا ئۆزلۈكىدىن كۆرسەت(_S)

en: Pop up note while scrolling the document
ug: پۈتۈكنى سىيرىغاندا ئىزاھات قاڭقىيدۇ

note: Translators: Translators: This is an action (a verb in English) that opens the sidebar to start a search
en: Search
ug: ئىزدە

en: Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك

en: Thumbnails
ug: كىچىك سۈرەت

en: Outline
ug: ئىزنا

en: Annotations
ug: ئىلاۋە

en: Attachments
ug: قوشۇلما

en: Layers
ug: قەۋەت

en: Toggle Sidebar
ug: يان بالداق ئالماشتۇر

en: Document Menu
ug: پۈتۈك تىزىملىكى

en: Document has been digitally signed.
ug: پۈتۈككە رەقەملىك ئىمزا قويۇلغان.

en: View Signature…
ug: ئىمزا كۆرسەت…

en: Fit Automatically
ug: ئۆزلۈكىدىن ماسلاشتۇر

en: Selection too Small
ug: تاللانغىنى بەك كىچىك

en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press `Start over` and draw a bigger rectangle.
ug: بۇنداق چوڭلۇقتىكى ئىمزا ئوقۇش ئۈچۈن بەك كىچىك. ئەگەر ئوقۇشچانلىقى يۇقىرى ئىمزا قۇرماقچى بولسىڭىز، «قايتا باشلا» نى چېكىپ چوڭراق تۆت چاسا سىزىڭ.

en: Start _Over
ug: قايتا باشلا(_O)

en: _Sign
ug: ئىمزا(_S)

en: Abort Printing?
ug: بېسىشنى توختىتامدۇ؟

en: There is one or more active print jobs. If the window is closed, pending print jobs will not be printed.
ug: بىر ياكى بىر قانچە ئاكتىپ بېسىش ۋەزىپىسى بار. ئەگەر كۆزنەك تاقالسا، كۈتۈۋاتقان بېسىش ۋەزىپىسى ئىجرا قىلىنمايدۇ.

en: Abort _Print and Close
ug: بېسىشنى توختىتىپ ۋە تاقا(_P)

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: Close _After Printing
ug: بېسىپ بولغاندىن كېيىن تاقا(_A)

en: Open…
ug: ئاچ…

en: Ni_ght Mode
ug: كېچە ھالىتى(_G)

en: _Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى(_K)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About Document Viewer
ug: پۈتۈك كۆرگۈچ ھەققىدە(_A)

en: _Print…
ug: باس(_P)…

en: Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: Present as Slideshow
ug: تام تەسۋىردەك كۆرسەت

en: Sign D_igitally…
ug: رەقەملىك ئىمزا(_I)…

en: Open a C_opy
ug: كۆپەيتىلمىنى ئاچ(_O)

en: Open With…
ug: ئاچقۇز…

en: _Save As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: _Continuous
ug: ئۈزلۈكسىز(_C)

en: _Dual
ug: قوش(_D)

en: _Odd Pages Left
ug: تاق بەت سولدا(_O)

en: Right to Left Document
ug: ئوڭدىن سولغا يېزىلىدىغان پۈتۈك

en: Ro_tate ⤵
ug: ⤵ئايلاندۇر(_T)

en: Document Prop_erties
ug: پۈتۈك خاسلىقى(_E)

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are squiggly, strikethrough, and underline. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Highlight (h)
ug: يورۇت(h)

note: Translators: As a noun or adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and underline. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Strikethrough (k)
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى(k)

note: Translators: As a noun, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, squiggly, and strikethrough. An adjective could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Underline (u)
ug: ئاستى سىزىق(u)

note: Translators: As an adjective, this is describing the type of text marking annotation, as are highlight, strikethrough, and underline. A noun could also make sense as a translation. The letter in parenthesis marks the keyboard shortcut and should not be translated.
en: Squiggly (q)
ug: دولقۇنسىمان سىزىق(q)

en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: _Go To
ug: يۆتكەل(_G)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: _Save Image As…
ug: سۈرەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: Copy _Image
ug: سۈرەت كۆچۈر(_I)

en: _Open Attachment
ug: قوشۇلما ھۆججەت ئاچ(_O)

en: _Save Attachment As…
ug: قوشۇلما ھۆججەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: Annotation _Properties…
ug: ئىزاھات خاسلىقى(_P)…

en: R_emove Annotation
ug: ئىزاھاتنى چىقىرىۋەت(_R)

en: _Add Text Annotation
ug: تېكىست ئىزاھاتى قوش(_A)

en: No Results Found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Try a different search
ug: باشقا بىر پەرقلىق ئىزدەشنى سىناڭ

en: Perform a Search
ug: ئىزدە ئىجرا قىلىنىدۇ

en: The search results will appear here
ug: ئىزدەش نەتىجىسى بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ

en: Loading Document
ug: پۈتۈكنى يۈكلەۋاتىدۇ

en: C_ancel
ug: ۋاز كەچ(_A)

en: Password Required
ug: ئىم زۆرۈر

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Unlock
ug: قۇلۇپ ئاچ

en: Password
ug: ئىم

en: Invalid password
ug: ئىناۋەتسىز ئىم

en: Forget password _immediately
ug: ئىمنى دەرھال ئۇنتۇ(_I)

en: Remember _forever
ug: مەڭگۈ ئەستە تۇت(_F)

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password
ug: بۇ پۈتۈك قۇلۇپلانغان، پەقەت توغرا ئىمنى كىرگۈزگەندىلا ئاندىن ئوقۇغىلى بولىدۇ

en: _Unlock Document
ug: پۈتۈك قۇلۇپىنى ئاچ(_U)

en: Usage Terms
ug: ئىشلىتىش شەرتلىرى

en: Text License
ug: تېكىست ئىجازەتنامىسى

en: Further Information
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: Signature Information
ug: ئىمزا ئۇچۇرى

en: View Details…
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت…

en: Properties
ug: خاسلىق

en: _Document
ug: ھۆججەت(_D)

en: _Fonts
ug: خەت نۇسخا(_F)

en: License
ug: ئىجازەتنامە

en: _Signatures
ug: ئىمزا(_S)

en: Search in document
ug: پۈتۈكتىن ئىزدە

en: Search Options
ug: ئىزدەش تاللانمىسى

en: _Whole Words Only
ug: پۈتۈن سۆزلەرنىلا(_W)

en: C_ase Sensitive
ug: چوڭ-كىچىكلىكىنى پەرقلەندۈر(_A)

[ctx: shortcut window]
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: shortcut window]
en: Open Document
ug: پۈتۈك ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Open Copy of Current Document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ كۆپەيتىلگەن نۇسخىسىنى ئاچىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Open With…
ug: ئاچقۇز…

[ctx: shortcut window]
en: Save Copy of Current Document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ كۆپەيتىلگەن نۇسخىسىنى ساقلايدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Print Current Document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى باسىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Document Window
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈك كۆزنىكىنى ياپىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Window
ug: كۆزنەك

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

[ctx: shortcut window]
en: Enter Presentation Mode
ug: كۆرسەتمە ھالىتىگە كىرىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Side Pane
ug: يان كۆزنەكچە

[ctx: shortcut window]
en: Caret Navigation
ug: قىستۇرۇش بەلگىسى يولباشچىسى

[ctx: shortcut window]
en: Selection
ug: تاللاش

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: shortcut window]
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

[ctx: shortcut window]
en: Zoom and Rotation
ug: چوڭلۇقى ۋە ئايلاندۇرۇش

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Counter-Clockwise
ug: بەتنى سائەت يۆنىلىشىگە قارشى 90 گىرادۇس ئايلاندۇرىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Page 90 Degrees Clockwise
ug: بەتنى سائەت يۆنىلىشى بويىچە 90 گىرادۇس ئايلاندۇرىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ug: يېقىنلات

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ug: يىراقلات

[ctx: shortcut window]
en: Normal Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In (Alternative)
ug: يېقىنلات (زاپاس)

[ctx: shortcut window]
en: Fit Page
ug: بەتكە ماسلاش

[ctx: shortcut window]
en: Fit Width
ug: كەڭلىككە ماسلاش

[ctx: shortcut window]
en: Automatic Zoom
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزلۈكىدىن تەڭشەيدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ug: يولباشچى

[ctx: shortcut window]
en: Move Around Page
ug: بەت ئەتراپىدا يۆتكىلىدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Move Up/Down Page Several Lines
ug: بەتنى ئۈستى/ئاستىغا بىر قانچە قۇر يۆتكەيدۇ

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page
ug: ئالدىنقى بەت

[ctx: shortcut window]
en: Next Page
ug: كېيىنكى بەت

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Number
ug: مۇئەييەن بەتكە يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page (Fast)
ug: ئالدىنقى بەت (تېز)

[ctx: shortcut window]
en: Next Page (Fast)
ug: كېيىنكى بەت (تېز)

[ctx: shortcut window]
en: Previous Visited Page
ug: ئالدىنقى قېتىم زىيارەت قىلغان بەت

[ctx: shortcut window]
en: Next Visited Page
ug: كېيىنكى قېتىم زىيارەت قىلىدىغان بەت

[ctx: shortcut window]
en: Go to Page Beginning/End
ug: بەت باش/ئاخىرىغا يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document Start
ug: پۈتۈك بېشىغا يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Go to Document End
ug: پۈتۈك ئاخىرىغا يۆتكەل

[ctx: shortcut window]
en: Document View
ug: پۈتۈك كۆرۈنۈشى

[ctx: shortcut window]
en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

[ctx: shortcut window]
en: Remove Bookmark
ug: خەتكۈش چىقىرىۋەت

[ctx: shortcut window]
en: Night Mode
ug: كېچە ھالىتى

[ctx: shortcut window]
en: Continuous Scrolling
ug: سىيرىشنى داۋاملاشتۇر

[ctx: shortcut window]
en: Dual Page
ug: قوش بەت

[ctx: shortcut window]
en: Odd Pages Left
ug: تاق بەت سولدا

[ctx: shortcut window]
en: Document Properties
ug: پۈتۈك خاسلىقى

[ctx: shortcut window]
en: Add Text Annotation
ug: تېكىست ئىزاھاتى قوش

[ctx: shortcut window]
en: Highlight Text
ug: تېكىستنى يورۇت

[ctx: shortcut window]
en: Strikethrough Text
ug: تېكىستكە ئۆچۈرۈش سىزىقى قوش

[ctx: shortcut window]
en: Wavy/Squiggly Underline Text
ug: تېكىست ئاستى سىزىقى دولقۇنسىمان/ئەگرى

[ctx: shortcut window]
en: Underline Text
ug: تېكىست ئاستى سىزىق

[ctx: shortcut window]
en: Search
ug: ئىزدە

[ctx: shortcut window]
en: Find
ug: ئىزدە

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

[ctx: shortcut window]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: shortcut window]
en: Help
ug: ياردەم

[ctx: shortcut window]
en: Menu
ug: تىزىملىك

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

[ctx: shortcut window]
en: Presentation Mode
ug: كۆرسەتمە ھالىتى

[ctx: shortcut window]
en: Black Screen
ug: قارا ئېكران

[ctx: shortcut window]
en: White Screen
ug: ئاق ئېكران

en: No Annotations
ug: ئىلاۋە يوق

en: Annotation Properties
ug: ئىلاۋە خاسلىقى

en: Remove Annotation
ug: ئىلاۋىنى چىقىرىۋەت

en: Collapse all tree
ug: ھەممە شاخنى يىغ

en: Expand all tree
ug: ھەممە شاخنى ياي

en: Expand all under this element
ug: بۇ ئېلېمېنتنىڭ ئاستىدىكى ھەممىسىنى ياي

en: Print this section…
ug: بۇ بۆلەكنى باس…

en: Previews
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Open a Document
ug: پۈتۈك ئاچ

en: Drag and drop documents here
ug: پۈتۈك بۇ جايغا سۆرەپ تاشلىنىدۇ

en: _Open…
ug: ئاچ(_O)…

en: Unable to Open Document
ug: پۈتۈكنى ئاچالمايدۇ

en: _Open Other File…
ug: باشقا ھۆججەتنى ئاچ(_O)…

en: © 1996–2025 The Papers authors
ug: © 1996–2025 Papers يازغۇچىلىرى

en: The page label of the document to display.
ug: پۈتۈكنىڭ كۆرسىتىدىغان بەت ئەنى.

en: PAGE
ug: بەت

en: The page number of the document to display.
ug: پۈتۈكنىڭ كۆرسىتىدىغان بەت سانى.

en: Named destination to display.
ug: كۆرسىتىدىغان ئاتالغان نىشان.

en: DEST
ug: نىشان

en: Run papers in fullscreen mode.
ug: papers نى پۈتۈن ئېكران ھالەتتە ئىجرا قىلىدۇ.

en: Run papers in presentation mode.
ug: papers نى كۆرسەتمە ھالىتىدە ئىجرا قىلىدۇ.

en: Show the version of the program.
ug: پىروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسىتىدۇ.

en: [FILE…]
ug: [ھۆججەت…]

en: View Details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Document contains new or modified annotations and form fields that have been filled out.
ug: پۈتۈكتە يېڭى ياكى ئۆزگەرتىلگەن ئىزاھات ھەمدە تولدۇرۇلغان جەدۋەل بۆلىكى بار.

en: Document contains form fields that have been filled out.
ug: پۈتۈكتە تولدۇرۇلغان جەدۋەل بۆلىكى بار.

en: Document contains new or modified annotations.
ug: پۈتۈكتە يېڭى ياكى ئۆزگەرتىلگەن ئىزاھات بار.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
ug: ئەگەر كۆپەيتىلمىسىنى ساقلىمىسىڭىز، ئۆزگەرتىشلەرنىڭ ھەممىسى مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Save Changes to a Copy?
ug: ئۆزگەرتىشنى كۆپەيتىلمىگە ساقلامدۇ؟

en: Close _Without Saving
ug: ساقلىماي ياپ(_W)

en: _Save a Copy
ug: كۆچۈرۈلمىسىنى ساقلا(_S)

en: Save Image
ug: سۈرەت ساقلا

en: Couldn’t find appropriate format to save image
ug: سۈرەتنى ساقلايدىغان مۇۋاپىق پىچىم تېپىلمىدى

en: The image could not be saved.
ug: بۇ سۈرەت ساقلانمايدۇ.

en: Caret navigation mode is now enabled, press F7 to disable.
ug: قىستۇرۇش بەلگە يولباشچى ھالىتى قوزغىتىلغان، ‪F‏‬‎7‎‏ بېسىلسا چەكلەيدۇ.

en: Caret navigation mode is now disabled, press F7 to enable.
ug: قىستۇرۇش بەلگە يولباشچى ھالىتى چەكلەنگەن، ‪F‏‬‎7‎‏ بېسىلسا قوزغىتىدۇ.

en: Unable to Open Attachment
ug: قوشۇلما ھۆججەتنى ئاچالمىدى

en: The attachment could not be saved.
ug: قوشۇلما ھۆججەت ساقلانمايدۇ.

en: Digital signature is invalid
ug: رەقەملىك ئىمزا ئىناۋەتسىز

en: The Document Contains No Pages
ug: بۇ پۈتۈكتە ھېچقانداق بەت يوق

en: The Document Contains Only Empty Pages
ug: بۇ پۈتۈكتە بوش بەتلا بار

en: The file could not be saved as “{}”.
ug: ھۆججەتنى «{}» ساقلىيالمىدى.

en: Save As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا…

en: Draw a rectangle to insert a signature field
ug: ئىمزا بۆلىكى قىستۇرۇش ئۈچۈن تۆت چاسا سىزىلىدۇ

en: Digitally signed by {}
    Date: {}
ug: رەقەملىك ئىمزا قويغۇچى {}
    چېسلا: {}

en: Certificate Required
ug: گۇۋاھنامە زۆرۈر

en: Select signing certificate
ug: ئىمزا گۇۋاھنامىسى تاللىنىدۇ

en: Select
ug: تاللا

en: A certificate is required to sign this document
ug: بۇ پۈتۈككە ئىمزا قويۇش ئۈچۈن گۇۋاھنامە تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Save Signed File
ug: ئىمزا قويۇلغان ھۆججەتنى ساقلايدۇ

en: Please enter password for {}
ug: {} ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ

en: _Login
ug: تىزىمغا كىر(_L)

note: TRANSLATORS: In the context of "the job {} is being printed"
en: Printing job “{}”
ug: بېسىش ۋەزىپىسى «{}»

en: No pending jobs in queue
ug: ئۆچرەتتە بىر تەرەپ قىلىنمىغان ۋەزىپە يوق

en: Unable to open external link
ug: سىرتقى ئۇلانمىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “{}”
ug: بىخەتەرلىك ئاگاھلاندۇرۇشى: بۇ پۈتۈك «{}» ھۆججەتنى ئېچىشنىڭ ئالدىنى ئالدى

en: Page {}
ug: {}-بەت

note: Translators: Do NOT translate the content between '{' and '}' they are variable names. Changing their order is possible
en: ({pagenum} of {totalpages})
ug: ({pagenum} / {totalpages})

note: Translators: the placeholder is the total amount of pages
en: of {}
ug: {}

en: The document “{}” is locked and requires a password before it can be opened
ug: بۇ پۈتۈك «{}» قۇلۇپلانغان، ئېچىشتىن بۇرۇن ئىمنى كىرگۈزۈڭ

en: Copy to Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Open File Location
ug: ھۆججەت ئورنىنى ئاچ

en: File
ug: ھۆججەت

en: Name
ug: ئاتى

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: File Path
ug: ھۆججەت يولى

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Date &amp; Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Signed by
ug: ئىمزا قويغۇچى

en: Signature is valid.
ug: ئىمزا ئىناۋەتلىك.

en: Signature is invalid.
ug: ئىمزا ئىناۋەتسىز.

en: Document has been changed after signing.
ug: پۈتۈك ئىمزا قويۇلغاندىن كېيىن ئۆزگەرتىلگەن.

en: Signature could not be decoded.
ug: ئىمزا كودىنى يېشەلمىدى.

en: Signature verification error.
ug: ئىمزا دەلىللەش خاتالىقى.

en: Signed with a certificate issued by trusted issuer.
ug: ئىشەنچلىك تارقاتقۇچى تارقاتقان گۇۋاھنامە بىلەن ئىمزا قويغان.

en: Signed with a certificate issued by untrusted issuer.
ug: ئىشەنچسىز تارقاتقۇچى تارقاتقان گۇۋاھنامە بىلەن ئىمزا قويغان.

en: Signed with a certificate issued by unknown issuer.
ug: يوچۇن تارقاتقۇچى تارقاتقان گۇۋاھنامە بىلەن ئىمزا قويغان.

en: Signed with revoked certificate.
ug: كۈچتىن قالغان گۇۋاھنامە بىلەن ئىمزا قويغان.

en: Signed with expired certificate.
ug: ۋاقتى ئۆتكەن گۇۋاھنامە بىلەن ئىمزا قويغان.

en: Certificate verification error.
ug: گۇۋاھنامە دەلىللەش خاتالىقى.

en: Certificate has not been verified.
ug: گۇۋاھنامە دەلىللەنمىگەن.

en: Organization
ug: تەشكىل

en: Date and Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Certificate Issuer
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى

en: Certificate Issuer's Email
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقۇچىنىڭ ئېلخەت ئادرېسى

en: Certificate Issuer's Organization
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقۇچىنىڭ تەشكىلى

en: Certificate's Issuance Time
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقان ۋاقىت

en: Certificate's Expiration Time
ug: گۇۋاھنامە قەرەلى توشۇش ۋاقتى

en: Hide Details…
ug: تەپسىلاتىنى يوشۇر…
