paprefs - en to da translation catalogue (22 entries)

en: PulseAudio Preferences
da: Indstillinger til PulseAudio

en: Sound Server Preferences
da: Indstillinger til lydserver

en: View and modify the configuration of the local sound server
da: Vis og redigér konfigurationen af den lokale lydserver

en: Make discoverable _PulseAudio network sound devices available locally
da: Gør opdagelsesbare _PulseAudio-netværkslydenheder tilgængeligt lokalt

en: Install...
da: Installer ...

en: Make discoverable Apple A_irTunes sound devices available locally
da: Gør opdagelsesbare Apple _AirTunes-lydenheder tilgængelige lokalt

en: <i>Apple and AirTunes are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries.</i>
da: <i>Apple og AirTunes er varemærker af Apple Inc., registreret i USA og andre lande.</i>

en: Network _Access
da: Netværks_adgang

en: Enable _network access to local sound devices
da: Aktivér _netværksadgang til lokale lydenheder

en: Allow other machines on the LAN to _discover local sound devices
da: Tillad andre maskine på det lokale netværk at _finde lokale lydenheder

en: Don't _require authentication
da: Kræv _ikke godkendelse

en: Make local sound devices available as DLNA/_UPnP Media Server
da: Gør lokale lydenheder tilgængelige som DLNA/_UPnP-medieserver

en: Create separate audio device for DLNA/UPnP media streaming
da: Opret separat lydenhed til DLNA/UPnP-mediestrømning

en: Network _Server
da: Netværks_server

en: Enable Multicast/RTP re_ceiver
da: Aktivér Multicast/RTP-_modtager

en: Enable Multicast/RTP s_ender
da: Aktivér Multicast/RTP-_sender

en: Send audio from local _microphone
da: Send lyd fra lokal m_ikrofon

en: Send audio from local spea_kers
da: Send lyd fra lokale _højtalere

en: Create separate audio device _for Multicast/RTP
da: Opret separat _lydenhed til Multicast/RTP

en: _Loop back audio to local speakers
da: _Send lyd tilbage til lokale højtalere

en: Add _virtual output device for simultaneous output on all local sound cards
da: Tilføj _virtuel outputenhed til samtidig output på alle lokale lydkort

en: Simultaneous _Output
da: Samtidig _output
