sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to fa_IR translation catalogue (29 entries)

en: Edit on GitHub
fa_IR: ویرایش در GitHub

en: Edit on Bitbucket
fa_IR: ویرایش در Bitbucket

en: Edit on GitLab
fa_IR: ویرایش در GitLab

en: View page source
fa_IR: نمایش متن منبع صفحه

en: Previous
fa_IR: پیشین

en: Next
fa_IR: بعدی

en: &#169; <a href="%(path)s">Copyright</a> %(copyright)s.
fa_IR: &#169; <a href="%(path)s">حق انتشار</a> %(copyright)s.

en: &#169; Copyright %(copyright)s.
fa_IR: &#169; حق انتشار%(copyright)s.

note: Build is a noun, not a verb
en: Build
fa_IR: ساخت

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
fa_IR: بازبینی

en: Last updated on %(last_updated)s.
fa_IR: آخرین بروز رسانی در %(last_updated)s .

note: the variable "sphinx_web" is a link to the Sphinx project documentation with the text "Sphinx"
en: Built with %(sphinx_web)s using a
fa_IR: ساخته شده با %(sphinx_web)s

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documenation
en: theme
fa_IR: پوسته

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
fa_IR: تهیّه شده با %(readthedocs_web)s

en: Search within %(docstitle)s
fa_IR: جستجو در %(docstitle)s

en: About these documents
fa_IR: درباره این مستندات

en: Index
fa_IR: فهرست

en: Search
fa_IR: جستجوی

en: Copyright
fa_IR: کپی رایت

en: Logo
fa_IR: آرم

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
fa_IR: لطفاً جاوا اسکریپت را فعّال کنید تا قابلیّت جستجو فعّال شود.

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
fa_IR: نتایج جستجو

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
fa_IR: جستجوی شما با هیچ سندی مطابقت نداشت. لطفاً از درستی املای واژگان مطمئن شوید. هم‌چنین بررسی کنید آیا به اندازه کافی دسته بندی انتخاب کرده‌اید.

en: Search docs
fa_IR: جستجوی مستندات

en: Versions
fa_IR: نگارش‌ها

en: Downloads
fa_IR: بارگیری‌ها

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
fa_IR: درباره‌ی خواندن مستندات

en: Project Home
fa_IR: صفحه خانگی پروژه

en: Builds
fa_IR: ساخت‌ها
