Parcellite - en to ca translation catalogue (66 entries)

en: Executing action...
ca: Executant acció...

en: Clipboard Manager
ca: Gestor del porta-retalls

note: Create the dialog
en: Editing Clipboard
ca: Editant el porta-retalls

en: Clear the history?
ca: ¿Esborrar l'historial?

en: Lightweight GTK+ clipboard manager.
ca: Gestor lleuger del porta-retalls per a GTK+.

en: <b>None</b>
ca: <b>Cap</b>

note: File contained no actions so adding empty File did not open so adding empty Nothing in history so adding empty
en: Empty
ca: Buit

note: Edit actions
en: _Edit actions
ca: _Edita accions

note: Edit clipboard
en: Use Alt-E to edit, Alt-C to clear
ca: Alt-E per editar, Alt-C per esborrar

en: _Edit Clipboard
ca: _Edita el porta-retalls

en: _Clear
ca: Es_borrar

en: Couldn't create directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori: %s

en: Run as daemon
ca: Executar com a procés dimoni

en: Do not use status icon (Ctrl-Alt-P for menu)
ca: No utilitzar l'icona d'estat (Ctrl-Alt-P per el menú)

en: Print clipboard contents
ca: Imprimeix el contingut del porta-retalls

en: Print primary contents
ca: Imprimeix el contingut de la selecció primària

en: Clipboard CLI usage examples:
    
      echo "copied to clipboard" | parcellite
      parcellite "copied to clipboard"
      echo "copied to clipboard" | parcellite -c
ca: Exemples del porta-retalls per la consola:
    
      echo "copiat al porta-retalls" | parcellite
      parcellite "copiat al porta-retalls"
      echo "copiat al porta-retalls" | parcellite -o

en: Written by Gilberto "Xyhthyx" Miralla.
    Report bugs to <gpib@rickyrockrat.com>.
ca: Escrit per Gilberto "Xyhthyx" Miralla.
    Informar d'errors a <gpib@rickyrockrat.com>.

note: Create the dialog
en: Preferences
ca: Preferències

en: Behavior
ca: Comportament

en: <b>Clipboards</b>
ca: <b>Porta-retalls</b>

en: Use _Copy (Ctrl-C)
ca: Utilitza c_opiar (Ctrl-C)

en: Use _Primary (Selection)
ca: Utilitza la se_lecció primària

en: S_ynchronize clipboards
ca: _Sincronitza els porta-retalls

en: <b>History</b>
ca: <b>Historial</b>

en: _Save history
ca: Desa l'_historial

en: Save and restore history between sessions
ca: Desa i recupera l'historial entre sessions

en: _Position history
ca: _Posició de l'historial

en: Set the location where history appears. If unchecked, appears where the mouse is.
ca: Posició on mostrar l'historial. Desactivar per mostrar l'historial  on sigui ratolí.

en: Items in history:
ca: Elements a l'historial:

en: Max Data Size (MB)
ca: Tamany màxim de dades en MiB

en: Set Maximum amount of data to copy for each entry in MBytes. 0 is no limit.
ca: Estableix el tamany màxim de dades  per cada entrada en mebibytes. 0 per il·limitat.

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Miscel·lània</b>

note: *type checkbox
en: Search As You _Type
ca: Cerca _mentre es tecleja

en: If checked, does a search-as-you-type. Turns red if not found. Goes to top (Alt-E) line when no chars are entered for search
ca: Si està activat, cerca mentre es tecleja. Canvia a vermell si no hi ha coincidències. Va a la primera línia (Alt-E) si no hi han caràcters per cercar.

note: *case checkbox
en: _Case Sensitive Search
ca: Di_ferència entre majúscules i minúscules al cercar

en: If checked, does case sensitive search
ca: Si està activat, diferència entre majúscules i minúscules al cercar

note: * ignore_whiteonly checkbox
en: _Ignore Whitespace Only
ca: _Ignora el text en blanc

en: If checked, will ignore any clipboard additions that contain only whitespace.
ca: Si està activat, s'ignoraran les entrades només continguin espais en blanc.

note: * trim_wspace_begend checkbox
en: _Trim Whitespace
ca: _Elimina espais en blanc

en: If checked, will trim whitespace from beginning and end of entry.
ca: Si està activat, elimina els espais en blanc al principi i al final de l'entrada.

note: * trim_newline checkbox
en: _Trim Newlines
ca: _Elimina salts de línia

en: If checked, will replace newlines with spaces.
ca: Si està activat, es substitueixen els salts de línia per espais en blanc.

en: Capture _hyperlinks only
ca: C_aptura només els enllaços

en: C_onfirm before clearing history
ca: Co_nfirma abans d'esborrar l'historial

en: Display
ca: Mostra

en: <b>Items</b>
ca: <b>Elements</b>

en: Show in a _single line
ca: Mo_stra els elements en una sola línea

en: Show in _reverse order
ca: Mostra els elements en _ordre invers

en: Character length of items:
ca: Longitud d'elements en caràcters:

en: <b>Omitting</b>
ca: <b>Ometre</b>

en: Omit items in the:
ca: Omitir elements al:

en: Beginning
ca: Principi

en: Middle
ca: Mitg

en: End
ca: Final

en: Actions
ca: Accions

note: Build the actions label
en: Control-click Parcellite's tray icon to use actions
ca: Control-clic a l'icona de Parcellite per utilitzar accions

en: Action
ca: Acció

en: Command
ca: Ordre

en: Add...
ca: Afegir...

en: Remove
ca: Elimina

en: Hotkeys
ca: Tecles ràpides

en: <b>Hotkeys</b>
ca: <b>Tecles ràpides</b>

en: History key combination:
ca: Combinació per l'historial:

en: Actions key combination:
ca: Combinació per les accions:

en: Menu key combination:
ca: Combinació per el menú:
