kdeedu - en to bs translation catalogue (606 entries)

en: Unit
bs: Jedinica

en: Number of entries in this lesson.
bs: Broj unosa u ovoj lekciji.

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
bs: Rječnički dokument ne sadrži ni jedan unos koji bi se mogao iskoristiti za odabrani tip vježbe.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
bs: Pokreni vježbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
bs: <p>Vaš odabir rječnika za vježbu je prazan.</p><p>Ispod možete zanemariti neke vaše konfiguracijske postavke kako bi svejedno započeli s vježbom.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
bs: Ignoriraj postavke za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
bs: Ignoriraj lekcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
bs: Ignoriraj vrste riječi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
bs: Ignoriraj blokirane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
bs: Ignorirši broj pogrešnih odgovora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
bs: Ignoriraj broj vježbanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
bs: Ignoriraj minimalnu/maksimalnu ocjenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberAffectedWordsLabel)
en: Number of Affected Words
bs: Broj uticanih riječi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
bs: Ukupan broj unosa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
bs: Rezultujući broj riječi za vježbu:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
bs: Kolekcija: %1

en: None
bs: Nijedan

en: You can drag and drop words onto their word type.
bs: Možete povući i ispustiti riječi na njihovu vrstu riječi.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
bs: Omogući prikaz sinonima za uređivanje.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
bs: Omogući pogled antonima da izmijenite antonime.

en: Pronunciation
bs: Izgovor

en: Word Type
bs: Vrsta riječi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
bs: Sinonim

en: Antonym
bs: Antonim

en: Example
bs: Primjer

en: Comment
bs: Komentar

en: Paraphrase
bs: Parafraza

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
bs: Molimo koristite Izmijeni -> Jezici za postavljanje Vašeg dokumenta.

en: No Languages Defined
bs: Nema definiranih jezika

en: Select a unit before adding vocabulary.
bs: Izaberite jedinicu prije odabira vokabulara.

en: No Unit Selected
bs: Nijedna jedinica nije izabrana

en: Fully learned
bs: Potpuno naučeno

en: Open this vocabulary collection in the editor
bs: Otvori kolekciju rječnika u uređivaču

en: Practice Anyway
bs: Svejedno vježbati

en: Practice
bs: Vježba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Active Collections
bs: Aktivna kolekcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, completedLabel)
en: Completed Collections
bs: Kompletirane kolekcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
bs: Ukloni

en: Are you sure you want to remove this collection?
bs: Da li ste sigurni da zelite ukloniti datu kolekciju?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
bs: Pusti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
bs: Zapis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
bs: Potraži u trenutnom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
bs: Slijedi tablicu

en: Could not determine word type of adjectives
bs: Ne mogu odrediti vrstu riječi za pridjeve

en: Could not determine word type of adverbs
bs: Ne mogu odrediti vrstu riječi za priloge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
bs: Komparativ se koristi za komparaciju imenica ili glagola (brži)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
bs: Apsolutno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
bs: Komparativ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
bs: Superlativ (najbrže)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
bs: Superlativ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
bs: Pridjev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
bs: Prilog

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
bs: Konjugacijske forme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
bs: Prvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
bs: Drugo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
bs: Treće muškog roda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
bs: Treće ženskog roda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
bs: Treće srednjeg roda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
bs: Slj&edeći

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
bs: &Glagolsko vrijeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Singular
bs: Jednina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Dual
bs: Dvojni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Plural
bs: Množina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
bs: Muški rod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
bs: Ženski rod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
bs: Srednji rod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
bs: Deklinacijske forme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
bs: Broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
bs: Sljedeće

en: Right click to add, delete, or rename units. 
    With the checkboxes you can select which units you want to practice. 
    Only checked units [x] will be asked in the practice!
bs: Desni klik da dodate, obrišete ili preimenujete jedinice
    Pomocu kućica možete izabrati jedinicu koju zelite vježbati
    Samo odabrane jedinice ce biti pitane u vježbi

en: Word Types
bs: Vrste riječi

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
bs: Gramatičle promjene (glagoli, pridjevi, imenice)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
bs: Poredbene forme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
bs: Višestruki izbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
bs: Sinonimi

en: Antonyms
bs: Antonimi

en: False Friends
bs: Lažni prijatelji

en: Phonetic Symbols
bs: Fonetski simboli

en: Image
bs: Slika

en: Summary
bs: Rezime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
bs: Zvuk

en: Enter search terms here
bs: Ovdje unesite izraz za traženje

en: S&earch:
bs: &Traži:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (lesson)
en: &Unit
bs: &Jedinka

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
bs: &Vježba

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
bs: Alatna traka za uređivanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
bs: Svojstva iz originala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grade_label)
en: &Confidence Level:
bs: &Nivo samopouzdanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
bs: &Lažni prijatelj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
bs: Količina &vježbi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
bs: &Pogrešno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qcount_label)
en: Tot&al:
bs: &Ukupno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
bs: Zadnje vježbano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
bs: &Nikad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
bs: D&anas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
bs: Datum kada je ovaj izraz zadnji put vježban

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
bs: Nije još vježbano

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: dd.MM.yyyy
bs: dd.MM.gggg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetGradesButton)
en: &Reset Confidence Levels
bs: &Poništite nivo samopouzdanja

en: Verb
bs: Glagol

en: Noun
bs: Imenica

en: "%1" is a:
bs: "%1" je:

en: Enter LaTeX code here.
bs: Ovdje unesite kôd u LaTeX-u.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
bs: Pregled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
bs: Način Math

en: New Unit
bs: Nova Jedinica

en: Add a new unit to your document
bs: Dodajte novu jedinicu u dokumentu

en: Rename Unit
bs: Preimenuj jedinicu

en: Delete Unit
bs: Obriši jedinicu

en: Delete the selected unit.
bs: Obrišite odabranu jedinicu.

en: Split Unit into Smaller Units
bs: Podijelite u manje jedinice

en: Make multiple smaller units out of one big unit.
bs: Napravite više malih od jedne velike jedinice

en: Move to new lesson
bs: Premjesti u novu lekciju

en: Moves the selected vocabulary to a new lesson
bs: Premješta izabrani rječnik u novu lekciju

en: Remove Confidence Levels
bs: Uklonite nivoe samopouzdanja

en: Remove confidence levels from this unit.
bs: Uklonite nivoe samopouzdanja s ove jedinice

en: Remove Confidence Levels From This Unit And All Subunits
bs: Uklonite nivoe samopouzdanja s ove jedinice i svih njenih podjedinica

en: Remove confidence levels from this unit and all subunits.
bs: Uklonite nivoe samopouzdanja s ove jedinice i svih njenih podjedinica

en: Expand Units and Subunits
bs: Prosirite jedinice i podjedinice

en: Expand all units and subunits.
bs: Prosirite sve jedinice i podjedinice.

en: Collapse All Units And Subunits
bs: Sažmi jedinice i podjedinice

en: Collapse all units and subunits.
bs: Sažmi jedinice i podjedinice

en: The root lesson cannot be deleted.
bs: Ishodišna lekcija ne može biti izbrisana.

en: There is %1 word left in this unit. Do you want to delete it? | There are %1 words left in this unit. Do you want to delete them?
bs[0]: Ostala je %1 riječ u ovoj jedinici. Da li je želite obrisati?
bs[1]: Ostale su %1 riječi u ovoj jedinici. Da li ih želite obrisati?
bs[2]: Ostalo je %1 riječi u ovoj jedinici. Da li ih zelite obrisati?

en: Entries per Unit
bs: Elemenata po jedinici

en: The unit will be split into smaller unit. How many entries in each unit do you want?
bs: Ova jedinica ce biti smanjena u manje. Koliko ulaza po jedinici zelite?

en: New Lesson
bs: Nova lekcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
bs: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
bs: Jezik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
bs: Lekcija

en: Select Synonyms
bs: Odaberi sinonime

en: %1 and %2 are not Synonyms
bs: %1 i %2 nisu sinonimi

en: %1 and %2 are Synonyms
bs: %1 i %2 su sinonimi

en: %1 and %2 are not Antonyms
bs: %1 i %2 nisu antonimi

en: %1 and %2 are Antonyms
bs: %1 i %2 su antonimi

en: %1 and %2 are not False Friends
bs: %1 i %2 nisu lažni prijatelji

en: %1 and %2 are False Friends
bs: %1 i %2 su lažni prijatelji

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
bs: Sinonimi od %1:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
bs: Antonimi od %1:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
bs: Lažni prijatelj od %1:

en: Enable/Disable the columns for each language
bs: Omogući/Onemogući rubrike za svaki jezik

en: Sound file selected: %1
bs: Zvučna datoteka odabrana: %1

en: Image file selected: %1
bs: Slika odabrana: %1

en: &Add New Entry
bs: &Dodaj novi unos

en: Append a new row to the vocabulary
bs: Dodaj novi red u rječnik

en: &Delete Entry
bs: &Izbriši unos

en: Delete the selected rows
bs: Obriši izabrane vrste

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Cut
bs: Isijeci

en: Paste
bs: Umetni

en: Select all rows
bs: Izaberi sve vrste

en: Deselect all rows
bs: Poništi izbor svih vrsta

en: Vocabulary Columns...
bs: Rječničke kolone...

en: Toggle display of individual vocabulary columns
bs: Promijeni vidljivost pojedinih rječničkih kolona

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
bs[0]: Želite li stvarno izbrisati %1 označeni unos?
bs[1]: Želite li stvarno izbrisati %1 označena unosa?
bs[2]: Želite li stvarno izbrisati %1 označena unosa?

en: Delete
bs: Izbriši

en: Nothing to spell check.
bs: Nema ničeg za provjeru pravopisa.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
bs: Provjera pravopisa nije dostupna

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
bs: Ili je postavljen pogrešan jezik ili nije instalirana provjera pravopisa za ovu lokalnost: %1.

en: New
bs: Novo

en: Add a new word type to your document
bs: Dodajte novu vrstu riječi u vaš dokument

en: Rename
bs: Promijeni ime

en: Rename the selected word type
bs: Preimenuj označenu vrstu riječi

en: Delete Word Type
bs: Izbriši vrstu riječi

en: Delete the selected word type.
bs: Izbriši odabranu vrstu riječi.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
bs: Gramatika

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
bs: Da bi Parley znao gramatičko značenje vrste riječi.

en: This word type folder contains nouns.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži imenice.

en: Masculine Noun
bs: Imenica muškog roda

en: This word type folder contains masculine nouns.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži imenice muškog roda.

en: Feminine Noun
bs: Imenica ženskog roda

en: This word type folder contains feminine nouns.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži imenice ženskog roda.

en: Neuter Noun
bs: Imenica srednjeg roda

en: This word type folder contains neuter nouns.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži imenice srednjeg roda.

en: This word type folder contains adjectives.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži pridjeve.

en: This word type folder contains adverbs.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži priloge.

en: This word type folder contains verbs.
bs: Ovaj folder vrsta riječi sadrži glagole.

en: Conjunction
bs: Veznik

en: This word type folder contains conjunctions.
bs: Direktorij s vrstama riječi sadrži veznike.

en: No Special Type
bs: Nema posebne vrste

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
bs: Ovaj folder vrsta riječi ne sadrži vrstu riječi posebnog značenja,.

en: The root word type cannot be deleted.
bs: Korijen vrste riječi ne može biti izbrisan.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
bs[0]: Ostala je %1 riječ za ovu vrstu riječi. Izgubit će svoju vrstu. Nastavak?
bs[1]: Ostale su %1 riječi za ovu vrstu riječi. Izgubit će svoju vrstu. Nastavak?
bs[2]: Ostalo je %1 riječi za ovu vrstu riječi. Izgubit će svoju vrstu. Nastavak?

en: HTML document
bs: HTML dokument

en: Could not write to file "%1"
bs: Ne mogu pisati u datoteku "%1"

en: Export As
bs: Izvezi kao

en: Untitled
bs: Bez naslova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
bs: Izvezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
bs: Kartice - za štampanje kartica za učenje (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
bs: Riječnik koji radi u pregledniku i može se štampati (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
bs: Vrijednosti razdvojene zarezom (CSV)

en: Vocabulary Trainer
bs: Trener riječi

en: Helps you train your vocabulary
bs: Pomaže pri vježbi vašeg rječnika

en: Developer and Co-maintainer
bs: Developer i pomocni odrzavaoc

en: Developer, former maintainer
bs: Developer, bivsi odrzvaoc

en: Developer
bs: Programer

en: Practice Dialogs
bs: Vježbanje dijaloga

en: Scripting
bs: Skripte

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
bs: Bezbrojne ispravke, bivši održavatelj, prijenos na KDE4

en: Original Author
bs: Prvobitni autor

en: Artwork and Oxygen Icons
bs: Umjetnički rad i Oxygen ikone

en: Port to KConfig XT
bs: Prebacivanje na KConfig XT

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
bs: Ponovno pisanje kvtml biblioteke za KDE4

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
bs: Prijava pogrešaka i testiranje na putu prema KDE4

en: Conceived the name Parley
bs: Koncipirano ime Parley

en: Document file to open
bs: Datoteka dokumenta za otvaranje

en: Creates a new vocabulary collection
bs: Stvara novi rječnik

en: Opens an existing vocabulary collection
bs: Otvara postojeću kolekciju rječnika

en: Open &Downloaded Vocabularies...
bs: Otvori &preuzete rječnike...

en: Open downloaded vocabulary collections
bs: Otvori preuzete kolekcije rječnika

en: Save the active vocabulary collection
bs: Snimi aktivnu kolekciju rječnika

en: Save the active vocabulary collection with a different name
bs: Snimi aktivnu kolekciju rječnika pod drugim imenom

en: &Export...
bs: &Izvezi...

en: Export to HTML or CSV
bs: Izvezi u HTML ili CSV

en: &Properties...
bs: &Osobine...

en: Edit document properties
bs: Izmijeni svojstva dokumenta

en: Dashboard
bs: Instrument tabla

en: Close the current vocabulary collection and show the dashboard
bs: Zatvorite trenutni kolekciju vokabulara i pokazite instrument tablu

en: Quit Parley
bs: Izađi iz Parleya

en: Show the configuration dialog
bs: Prikaži dijalog za podešavanja

en: &Languages...
bs: &Jezici...

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
bs: Izmijeni koji jezici su u kolekciji i njihova gramatička svojstva.

en: Remove all confidence levels from the current document
bs: Uklonite sve nivoe samopouzdanja u trenutnom dokumentu

en: Show Entries from Child Units
bs: Pokaži elemente od djecijih jedinica

en: Enable to also see the entries of child units in each unit.
bs: Omogući također da se u jedinici vide svi ulazi dječijih jedinica.

en: Automatic Translation
bs: Automatski prijevod

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticTranslation), group (General)
en: Enable automatic translation of the unit entries.
bs: Omogući automatsko prevođenje ulaza jedinica

en: Start Practice...
bs: Pokreni vježbu...

en: Start practicing
bs: Pokreni vježbanje

en: Configure Practice...
bs: Podesi vježbu...

en: Change practice settings
bs: Promijeni postavke vježbe

en: Write a file with the results of the practice
bs: Napišite datoteku sa rezultatom vježbe

en: Editor
bs: Uređivač

en: Switch to vocabulary editor
bs: Prebaci se na uređivač rječnika

en: Show Se&arch
bs: Prikaži pretra&gu

en: Toggle display of the search bar
bs: Uključi/isključi prikaz trake za pretraživanje

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
bs: Svojstva za %1

en: Open in practice &mode
bs: Otvori u načinu za &vježbanje

en: The vocabulary collection is locked by another process.  You can open the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
bs: Kolekcija vokabulara je zaključana od strane drugog procesa. Možete otvoriti datoteku ako preuzme bravu, ali ćete izgubiti sve promjene od drugog procesa.
    
    Da li želite da preuzmete brave?

en: Take Over Lock
bs: Preuzmi bracu

en: Opening collection "%1" resulted in an error: %2
bs: Otvaranje kolekcije "%1" rezultiralo greskom: %2

[ctx: @title:window]
en: Open Collection
bs: Otvori kolekciju

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
bs: Rječnik je izmijenjen.
    
    Snimiti ga prije izlaska?

en: File "%1" is locked by another process.  You can save to the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
bs: Datoteku "%1" je zaključao drugi proces.  Možete snimiti u datoteku ako preuzmete bravu, ali ćete izgubiti promjene iz drugog procesa.
    
    Želite li preuzeti bravu?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
bs: Pisanje u datoteku "%1" rezultiralo je greškom: %2

[ctx: @title:window]
en: Save File
bs: Snimi datoteku

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
bs: <qt>Datoteka<p><b>%1</b></p>već postoji. Želite li ju prebrisati?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
bs: Spremanje %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: Public Domain
bs: Javno vlasništvo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
bs: Jezici

en: A Second Language
bs: Drugi jezik

en: Lesson 1
bs: Lekcija 1

en: Could not open vocabulary collection "%1"
bs: Ne mogu otvoriti kolekciju rječnika "%1"

en: You cannot start to practice when the known language is the same as the language to learn.
bs: Ne mozete pokrenuti vjezbu kada vam je poznati jezik isti kao onaj koji zelite naučiti

en: Select languages
bs: Odaberite jezike

en: Download New Vocabularies...
bs: Preuzmi nove rječnike...

en: Downloads new vocabulary collections
bs: Preuzmi nove kolekcije rječnika

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
bs: Alatna traka za vježbe

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
bs: Alatna traka statistika

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
bs: Alatna traka sažetka vježbe

en: Stop
bs: Zaustavi

en: All comparison forms were right.
bs: Sve  poredbene forme su bile ispravne.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
bs: "%1" je pogrešna riječ.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
bs: Obje komparacijske forme (komparativ i superlativ) su pogrešne.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
bs: Komparativ je pogrešan.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
bs: Superlativ je pogrešan.

en: Enter the comparison forms.
bs: Unesite poredbene forme.

en: Do not Care
bs: Zanemari

en: 30 Min
bs: 30 min

en: 1 Hour
bs: 1 sat

en: 2 Hours
bs: 2 sata

en: 4 Hours
bs: 4 sata

en: 8 Hours
bs: 8 sati

en: 12 Hours
bs: 12 Sati

en: 18 Hours
bs: 18 Sati

en: 1 Day
bs: 1 dan

en: 2 Days
bs: 2 dana

en: 3 Days
bs: 3 dana

en: 4 Days
bs: 4 dana

en: 5 Days
bs: 5 dana

en: 6 Days
bs: 6 dana

en: 1 Week
bs: 1 sedmica

en: 2 Weeks
bs: 2 sedmice

en: 3 Weeks
bs: 3 sedmice

en: 4 Weeks
bs: 4 sedmice

en: 1 Month
bs: 1 mjesec

en: 2 Months
bs: 2 mjeseca

en: 3 Months
bs: 3 mjeseca

en: 4 Months
bs: 4 mjeseca

en: 5 Months
bs: 5 mjeseci

en: 6 Months
bs: 6 mjeseci

en: 10 Months
bs: 10 mjeseci

en: 12 Months
bs: 12 mjeseci

en: Illogical blocking times.
bs: Nelogična vremena blokiranja.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
bs: Vrijeme za nivo %1 treba da bude manje od vremena za nivo %2.

en: 
    Illogical expiration times.
bs: 
    Nelogična vremena isticanja.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
bs: 
    Nelogična vremena isticanja prema vremenima blokiranja.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
bs: Vrijeme blokiranja na nivou %1 treba da je manje od vremena isticanja.

en: Illogical Values
bs: Nelogične vrijednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
bs: Nivo &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
bs: Nivo &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
bs: Nivo &6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
bs: I&sticanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
bs: Bl&okiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
bs: Nivo &4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
bs: Nivo &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
bs: Nivo &1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
bs: Nivo &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
bs: Nemoj vježbati rječnik koji je bio postavljen u sklopu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
bs: Rječnik pada za jednu ocjenu nakon ovoliko vremena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
bs: Uvrsti pridjeve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
bs: Uvrsti priloge

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
bs: Podesi vježbu

[ctx: @title:group Configure general settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: General
bs: Opće

[ctx: Configure general settings for practicing vocabulary.]
en: General Practice Settings
bs: Postavke za generalnu vježbu

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
bs: Blokiranje

en: Blocking Settings
bs: Postavke blokiranja

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
bs: Pragovi

en: Threshold Settings
bs: Postavke pragova

[ctx: @title:group Configure specific settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: Specific
bs: Specificno

[ctx: Configure specific settings for practicing vocabulary.]
en: Specific Practice Settings
bs: Postavke za specifičnu vježbu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
bs: Korekcija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
bs: Odgovori s pogrešnim akcentom se i dalje računaju kao ispravni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
bs: Bilo koja upotreba velikih i malih slova u odgovoru se smatra ispravnom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
bs: Tokom vježbe možete koristiti dugme sa savjetima da vidite dijelove rješenja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
bs: Slike i zvuk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
bs: Tokom vježbanja, slike su prikazane za pitanje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
bs: Tokom vježbanja slike se prikažu za rješenje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow using images instead of words in flashcards.
bs: Dopustite koristenje slika umjesto rijeci u karticama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow images instead of words
bs: Dopustite slike umjesto riječi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
bs: Omogući emitovanje datoteka s izgovorom tokom vježbanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
bs: Po podrazumijevanom podešavanju vam se traži da unesete sinonima dok ne unesete onaj koji je direktno povezan sa trenutnom riječi. Sa ovom opcijom bilo sinonim je prihvaćen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sessions
bs: Sesije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
bs: Pri krerianju vježbanja s više izbora, probajte prikazati odgovore različite vrste riječi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
bs: Koristi izbore iste vrste riječi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
bs: Broj izbora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
bs: Vježbaj samo rječnike koji zadovoljavaju sljedeće uvjete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
bs: Najmanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
bs: Najviše

en: All conjugation forms were right.
bs: Sve konjugacijske forme su bile tačne.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
bs[0]: Tačno ste odgovorili %1 konjugacijsku formu.
bs[1]: Tačno ste odgovorili %1 konjugacijske forme.
bs[2]: Tačno ste odgovorili %1 konjugacijskih formi.

en: Enter all conjugation forms.
bs: Unesite sve konjugacijske forme.

en: Choose the right article for "%1"
bs: Izaberite ispravan član za "%1"

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
bs: %1 je muški

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
bs: %1 je ženski

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
bs: %1 je srednji

[ctx: Display of the current unit during practice]
en: Unit: %1
bs: Jedinica: %1

en: New word
bs: Nova rijec

[ctx: Display of the current confidence level during practice, 1st param is either initial or long term]
en: %1, confidence %2
bs: %1. samopozdanje %2

en: initial
bs: početno

en: long term
bs: dugoročno

en: You answered correctly %2 of a total of %1 word.
    You are %3% done. | You answered correctly %2 of a total of %1 words.
    You are %3% done.
bs[0]: Tačno ste odgovorili %2 od ukupno %1 riječ.
    Uradili ste %3% posla.
bs[1]: Tačno ste odgovorili %2 od ukupno %1 riječi.
    Uradili ste %3% posla.
bs[2]: Tačno ste odgovorili %2 od ukupno %1 riječi.
    Uradili ste %3% posla.

en: Rendering...
bs: Iscrtavanje...

en: LaTeX error.
bs: Greška u LaTeX-u.

en: You revealed the answer by using too many hints.
bs: Otkrili ste odgovor koristeći previše savjeta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
bs: Prekoči ovu riječ sada i pitaj kasnije ponovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
bs: Odgovori kasnije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
bs: Savjet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
bs: Nastavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
bs: apsolutno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
bs: komparativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
bs: superlativ

en: Stop Practice
bs: Zaustavi vježbu

en: Stop practicing
bs: Prekini s vježbanjem

en: Change answer to right/wrong
bs: Primijeni odgovor na ispravan/pogrešan

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
bs: Kada ste odgovorili, Parley će prikazati da je odgovor bio u tačan ili ne.
    Ova prečica mijenja kako se odgovor računa.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
bs: Vježbali ste %1 u %2 i %3.

en: one word | %1 words
bs[0]: %1 riječ
bs[1]: %1 riječi
bs[2]: %1 riječi

en: one minute | %1 minutes
bs[0]: %1 minuta
bs[1]: %1 minute
bs[2]: %1 minuta

en: one second | %1 seconds
bs[0]: %1 sekunda
bs[1]: %1 sekunde
bs[2]: %1 sekundi

en: Practice Overview
bs: Pregled vježbe

en: Switch to the Practice Overview page
bs: Prebacite se na pregled vjezbe

en: HTML Files
bs: HTML datoteke

en: OpenDocument text files
bs: OpenDocument tekstualne datoteke

en: Practice results
bs: Rezultati vježbe

en: Answered questions: %1
bs: Odgovorena pitanja: %1

en: Correct answers: %1
bs: Tacni odgovori: %1

en: Wrong answers: %1
bs: Pogresni odgovori: %1

en: <b>Attempts</b>
bs: <b>Pokušaji</b>

en: <b>Question</b>
bs: <b>Pitanje</b>

en: <b>Correct answer</b>
bs: <b>Tačan odgovor</b>

en: <b>Your errors</b>
bs: <b>Vaše greške</b>

en: Could not write to %1
bs: Ne mogu pisati u %1

en: Could not write file
bs: Ne mogu pisati u datoteku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
bs: Pokušaji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
bs: Pitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
bs: Rješenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
bs: Vaš odgovor

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
bs: Kolekcija rječnika sadrži manje od dva jezika.

en: Could not start practice
bs: Nije moguće pokrenuti vježbu

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
bs: Ovaj odgovor će se računati kao ispravan.
    Riječi će biti računati kao ispravne, ako ste pravilno odgovorili na prvi pokušaj.

en: Count this answer as wrong
bs: Smatraj odgovor pogrešnim

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
bs: Ovaj odgovor će se računati kao pogrešan.
    Riječi će biti računati kao ispravne, ako ste pravilno odgovorili na prvi pokušaj.

en: Count this answer as correct
bs: Smatraj odgovor ispravnim

[ctx: test results]
en: %1 % correct
bs: %1 % ispravno

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
bs: %1 % pogrešno

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
bs: %1 % nije odgovoreno

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
bs: Tačno odgovoreno u prvom pokušaju: %1 od %2 (%3 %)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
bs: Pogrešan odgovor u prvom pokušaju: %1 od %2 (%3 %)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
bs: Nije odgovoreno tokom vježbe: %1 od %2 (%3 %)

en: Your answer was wrong.
bs: Vaš odgovor je bio loš.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
bs: Vaš odgovor je bio sinonim. Probajte drugu riječ s istim prijevodom.

en: Your answer was an already entered synonym.
bs: Vaš odgovor je već uneseni sinonim.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
bs: Vaš odgovor bio je sinonim, a mala i velika slova su bila pogrešna.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
bs: Vaš odgovor bio je sinonim, a naglasci su bili pogrešni.

en: Your answer was a synonym.
bs: Vaš odgovor bio je sinonim.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
bs: Vaš odgovor je pogrešan jer se ne prihvaćaju pogreške u malim i velikim slovima. Molimo, pokušajte ponovno.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
bs: Vaš odgovor je pogrešan jer se ne dozvoljavaju pogreške u naglascima. Molimo, pokušajte ponovno.

en: Your answer was wrong. Please try again.
bs: Vaš odgovor je pogrešan. Molimo, pokušajte ponovno.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
bs: Vaš odgovor je bio ispravan, ali je upotreba velikih i malih slova bila pogrešna.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
bs: Vaš odgovor je bio ispravan, ali su akcenti bili pogrešni.

en: Your answer was right.
bs: Vaš odgovor je bio ispravan.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
bs: Vaš odgovor je tačan… ali ne iz prvog pokušaja i velika i mala slova su pogrešna.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
bs: Vaš odgovor je tačan… ali ne iz prvog pokušaja i naglasak je pogrešan.

en: Your answer was right... but not on the first try.
bs: Vaš je odgovor tačan… ali ne iz prvog pokušaja.

en: The solution starts with: %1
bs: Rješenje počinje sa: %1

en: Synonym:
bs: Sinonim:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
bs: Opšta svojstva dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
bs: &Naslov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
bs: Naslov za Vaš dokument.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
bs: &Autor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
bs: Način da vas se kontaktira (e-pošta ili web stranica).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
bs: &Komentar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
bs: Bilo kakva dodatna informacija.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
bs: Opšta kategorija kojoj pripadaju vaši dokumenti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
bs: Muzika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
bs: Geografija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
bs: Anatomija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
bs: Historija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
bs: Priprema za test

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
bs: &Licenca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
bs: Licenca pod kojom će biti vaš dokument.
    Ako mislite priložiti ovaj dokument KDE-u u budućnosti, potrebna je odgovarajuća licenca.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
bs: GPLv2+ (GNU Opšta javna licenca verzija 2 ili kasnija)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
bs: &Maternji jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
bs: &Drugi jezik:

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
bs: Odabrana glagolska vremena za vježbu konjugacija.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
bs: Vidljive kolone u glavnom prozoru uređivača.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
bs: >= 2 RAZMAKA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
bs: Otvori/snimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
bs: Uvijek otvori kolekciju koja je bila aktivna prilikom zatvaranja Parley-a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
bs: Kada je ova opcija označena, umjesto pozdravnog ekrana, zadnja aktivna kolekcija biti će automatski učitana pri pokretanju Parleya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
bs: Uvijek očitaj zadnje otvorenu kolekciju na početku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
bs: Dozvoli automatsko snimanje vašeg rada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
bs: Vaš rad će biti automatski snimljen ako označite ovu opciju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
bs: &Snimi rječnike automatski pri zatvaranju i izlasku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
bs: &Napravi rerervnu kopiju svakog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
bs: minute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
bs: R&azdjelnik za unos/ispis  tekstualnih datoteka (CSV):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
bs: Izaberite koji razdjelnik želite koristiti za razdjeljivanje vaših podataka pri unosu i ispisu teksta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
bs: Izaberite koji razdjelnik želite koristiti za razdvajanje dijelova izraza pri unosu ili ispisu podataka kao teksta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
bs: Izmjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
bs: &Automatski dodaj nove redove pri uređivanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
bs: &Uzmi nove teme...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
bs: Detalji teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
bs: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
bs: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
bs: Autor:

en: Add language
bs: Dodaj jezik

en: Remove language
bs: Ukloni jezik

en: New Language
bs: Novi jezik

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
bs: Svojstva za %1

en: Really delete language: %1?
bs: Stvarno želite izbrisati jezik: %1?

en: Remove Language
bs: Ukloni jezik

en: No KDE keyboard selector found.
bs: Nema nađenog izbornika KDE tastature.

en: Tense Name
bs: Ime glagolskog vremena

en: Enter name of tense:
bs: Unesite ime glagolskog vremena:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
bs: Izabrano glagolsko vrijeme od strane korisnika ne može biti izbrisano
    jer je trenutno u upotrebi.

en: Deleting Tense Description
bs: Brisanje opisa vremena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
bs: Opšte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
bs: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
bs: Izgled tastature:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
bs: Provjera pravopisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
bs: Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
bs: Font (vježba):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
bs: Članovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
bs: Određen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
bs: Neodređen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
bs: &Muški:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
bs: &Ženski:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
bs: &Srednji:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
bs: Lične zamjenice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
bs: &1. lice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
bs: &2. lice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
bs: 3. lice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
bs: M&uški:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
bs: Ž&enski:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
bs: Sre&dnji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
bs: Dvojne konjugacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
bs: Postoji neutralna konjugacijska forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
bs: Muški i ženski rod imaju različite konjugacije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
bs: Glagolska vremena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
bs: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
bs: &Izmijeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
bs: &Obriši

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
bs: Raspored tastature za ovu lokaciju

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
bs: Provjera pravopisa za ovaj jezik

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
bs: Font koji se koristi tokom vježbe

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
bs: Font koji se koristi u editoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
bs: &Očisti

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
bs: Tema za vježbu i ekran dobrodošlice

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
bs: Broj pohranjenih postavki profila

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
bs: Ako je odabrano, novi redovi će se dodavat  po potrebi u dijalogu za unošenje

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
bs: Ovo postavlja separator korišten pri kopiranju i umetanju teksta, podrazumijevano je tabulator.

note: i18n: ectx: label, entry (EntriesPerLesson), group (General)
en: The number of entries per unit
bs: Broj ulazaka po jedinici

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
bs: Ako je tačno, na svakom pokretanju aplikacije bit će učitana zadnje otvorena datoteka

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
bs: Ako je tačno, rječnici se automatski spremaju na zatvaranju ili izlazu

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
bs: Ako je tačno, rezervna kopija se sprema svakih BackupTime minuta

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
bs: Vremenski interval između dva automatska stvaranja rezervnih kopija

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
bs: Prikaži slike na prednjoj strani memorijske kartice.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
bs: Prikaži slike na poleđini memorijske kartice.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
bs: U kartičnom dijalogu za blokirajuće upite, ako je označen onda je upit blokiran

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
bs: U kartičnom dijalogu za blokirajuće upite, ako je označen onda upit prihvaća vrijeme u isteku

note: i18n: ectx: label, entry (TestOrderLesson), group (PracticeOptions)
en: Append new vocabulary in a collection in order of their units. Note that this will not be a hard transition, but a slow mix from one unit to the next.
bs: Dodavanje novog vokabulara u kolekciju u redoslijedu njegovih jedinica. Imajte na umu da to nece biti težak prelaz, vec lagana mješavina jedne jedinice do iduće

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
bs: Broj unosa za vježbanje u isto vrijeme. Ako je jedan od ovih odgovoren tačno drugi će biti dodan.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
bs: Nasumično mijenjaj smjer

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
bs: Ograniči vrijeme dopušteno korisniku za odgovor u testu.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
bs: Prikaži – prikaži rješenje nakon navedenog vremena; Nastavi – idi na sljedeće pitanje nakon navedenog vremena.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
bs: Maksimalno vrijeme dopušteno za odgovor.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
bs: Omogući liste prijedloga u pismenoj vježbi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
bs: Omogući prikaz savjeta.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
bs: Broji odgovore kao tačne ako je pogrešan samo akcent.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
bs: Broji odgovore kao tačne ako je pogreška samo u velikim/malim slovima.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
bs: Razdvoji prijevode u pismenoj vježbi.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
bs: Razdjeli prijevode na dijelove.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
bs: Razdijeli prijevode na dvotačkama.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
bs: Razdijeli prijevode na tačka-zarezima.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
bs: Razdijeli prijevode na zarezima.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
bs: Omogući dugme Prikaži više kako bi se otkrili dijelovi rješenja u pismenoj vježbi.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
bs: Omogući dugme za preskakanje (Znam odgovor) u pismenoj vježbi.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
bs: Ako je unesen sinonim umjesto tražene riječi, broji li se kao tačan?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
bs: Omogući prikaz slike u dijalozima vježbe.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
bs: Omogući reprodukciju zvuka u dijalozima vježbe.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowImageInsteadOfWord), group (PracticeOptions)
en: Allow using images instead of words in flashcards. This will only be done if there is no word in the entry.
bs: Dopustite korištenje slika umjesto riječi u karticama. Ovo ce se uraditi jedino ako ne bude riječi u ulazu

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxSize), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words that will be practiced in a training session.
bs: Maksimalni broj riječi koje će biti vježbane u ovoj sesiji vježbanja

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxNewWords), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of new (untrained) words that will be used in a training session.
bs: Maksimalni broj novih(neprevjezbanih) rijeci koje ce biti koristenje u ovoj sesiji vjezbanja.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
bs: Koristi istu vrstu riječi za rješenje kod netačnih odgovora u vježbama s višestrukim izborom.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
bs: Koliko je odgovora dostupno za pitanja s višestrukim izborom uključujući tačan odgovor.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
bs: Promijeni vidljivost trake za pretraživanje.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSublessonentries), group (Appearance)
en: When enabled a unit also shows entries from its subunits.
bs: Kada je omogućeno jedinica također pokazuje elemente svojih podjedinica

note: i18n: ectx: label, entry (TableLessonColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the unit column.
bs: Pokazite/sakrijte kolonu jedinice.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
bs: Prikaži/sakrij aktivnu kolonu.

note: i18n: ectx: label, entry (LessonEditingSelection), group (Appearance)
en: Select which units are displayed for editing
bs: Odaberite koje jedinice ce biti prikazane za obradu

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
bs: Kako je podijeljen glavni prozor.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
bs: Font koji se koristi u rječničkoj tablici

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
bs: Font koji se koristi za fonetiku

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
bs: Trenutno odabrana kolona

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
bs: Trenutno odabrani red

note: i18n: ectx: label, entry (GradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the confidence levels
bs: Boja izabrana za prikaz nivoa samopouzdanja

note: i18n: ectx: label, entry (PreGradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the early confidence levels
bs: Boja izabrana za prikaz ranog nivoa samopouzdanja

note: i18n: ectx: label, entry (InvalidUnitColor), group (Appearance) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Color used to display invalid units
bs: Boja izabrana za odabir neispravnih jedinica

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
bs: Unos mora biti pitan barem ovoliko često da bi bio uključen u vježbu.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
bs: Unos mora biti pitan najviše ovoliko često da bi bio uključen u vježbu.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
bs: Unos mora biti odgovoren netačno barem ovoliko često da bi bio uključen u vježbu.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
bs: Unos mora biti odgovoren netačno najviše ovoliko često da bi bio uključen u vježbu.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at least this confidence level to be included in the practice (0..7).
bs: Ulaz mora imati makar ovoliko nivoa samopozdanja da bi bio ukljucen u vjezbu (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at most this confidence level to be included in the practice (0..7).
bs: Ulaz mora imati makar ovoliko samopouzdanja da bi bio ukljucen u vjezbu (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
bs: Samo označene vrste riječi biti će uključene u vježbu.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
bs: Označene vrste riječi za vježbe.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
bs: Odabrane podvrste riječi za vježbe.

note: i18n: ectx: label, entry (LearningLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you are learning.
bs: Jezik koji učite

note: i18n: ectx: label, entry (KnownLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you know already.
bs: Jezik koji vec znate.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
bs: Prikaži rješenje nakon što je odgovor već dan.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
bs: Vrijeme u kojem će odgovor biti prikazan (sekunde). 0 znači neograničeno.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMode), group (PracticeManager)
en: The practice method that is currently selected.
bs: Metoda vjezbanja koja je trenutno izabrana.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
bs: Način vježbanja koji je trenutno odabran.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time different confidence levels should be blocked
bs: Vrijeme za koje bi nivo samopouzdanja trebao biti blokiran

note: i18n: ectx: label, entry (ExpireItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time after which different confidence levels should expire
bs: Vrijeme poslije kojeg ce drugi nivoi samopouzdanja isteci

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
bs: Putanja pružatelja za Parley

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
bs: Naredba koja se koristi za pokretanje preuzetog rječnika

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
bs: Podrazumijevani folder u kojeg se spremaju preuzeti rječnici

en: Theme
bs: Tema

[ctx: title:window general settings]
en: General
bs: Opšte

en: General Settings
bs: Opšte postavke

en: View
bs: Pogled

en: View Settings
bs: Podešavanje pogleda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
bs: Odredite koje pismo će se koristiti za prikaz izgovora koristeći fonetske simbole.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
bs: &Font simbola za izgovor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gradeColorLabel)
en: Base color for displaying grades:
bs: Bazna boja za prikazivanje ocjena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Color used to display the progress
bs: Boja izabrana za prikaz napretka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Click here to change the color used to display the progress.
bs: Klikknite ovdje da odaberete boju koristenju za prikaz napretka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: &Base
bs: &Baza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preGradeColorLabel)
en: Color for displaying early progress:
bs: Boja za prikaz ranog napretka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Color used to display the early progress
bs: Boja za prikaz ranog napretka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Click here to change the color used to display the early progress.
bs: Kliknite ovdje da promjenite boju za prikaz ranog napretka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Click here to change the color used to display invalid units.
bs: Kliknite ovdje da promjenite boju kojom se prikazuju neispravne jedinice.

en: Remove confidence levels from this unit
bs: Uklonite nivo samopouzdanja sa ove jedinice

en: Remove confidence levels from this unit and all sub-units
bs: Uklonite nivo samopouzdanja sa ove jedinice i svih njenih podjedinica

en: Remove confidence level from this unit and all sub-units
bs: Uklonite nivo samopouzdanja sa ove jedinice i svih njenih podjedinica

en: Progress gradients
bs: Gradacija napretka

en: Early progress
bs: Rani napredak

en: Not Practiced
bs: Nije vjezbano

en: Invalid Entries
bs: Pogresan unos

[ctx: adjective, The word has been properly and fully learned by the user]
en: Fully learned
bs: Potpuno naučeno

[ctx: adjective, The word has not even been practiced once by the user]
en: Not practiced
bs: Nije vjezbano

en: Known to Learning
bs: Poznato učenju

en: Learning to Known
bs: Učenje poznatim

en: Mixed Directions
bs: Izmjesane upute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language to Learn
bs: Jezik za naučiti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Known Language
bs: Poznat jezik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCard)
en: Flash Cards
bs: Memorijske kartice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeDirection)
en: Practice Direction
bs: Uputa za vjezbanje

[ctx: Confidence level in language, table header]
en: Confidence (%1)
bs: Samopouzdanje (%1)
