parley - en to eo translation catalogue (695 entries)

en: Unit
eo: Unuo

en: Number of entries in this lesson.
eo: Nombro de enskriboj en ĉi tiu leciono.

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
eo: La vortprovizo-dokumento enhavas neniujn enskribojn uzeblajn por la elektita speco de praktiko.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
eo: Komencu Praktikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
eo: <p>Via elekto de vortprovizo por la praktiko estas malplena.</p><p>Malsupre vi povas elekti ignori iujn viajn agordajn agordojn por komenci ekzercon ĉiukaze.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
eo: Ignori agordon por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
eo: Ignori Lecionojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
eo: Ignori Vortspecojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
eo: Ignori Blokita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
eo: Ignori Tempojn Responditajn Malĝuste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
eo: Ignori Tempojn Praktikitajn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
eo: Ignori Minimuman/Maksimuman Gradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberAffectedWordsLabel)
en: Number of Affected Words
eo: Nombro de Afektitaj Vortoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
eo: Suma nombro da eniroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
eo: Rezulta nombro da vortoj por praktiki:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
eo: Kolekto: %1

en: None
eo: Neniu

en: You can drag and drop words onto their word type.
eo: Vi povas treni kaj faligi vortojn sur ilian vortotipo.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
eo: Ebligi la sinoniman vidon por redakti sinonimojn.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
eo: Ebligi la antonimvidon por redakti antonimojn.

en: Pronunciation (%1)
eo: Prononco (%1)

en: Pronunciation
eo: Prononco

en: Word Type (%1)
eo: Vorta Tipo (%1)

en: Word Type
eo: Vorta Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
eo: Sinonimoj

en: Synonym (%1)
eo: Sinonimo (%1)

en: Antonym (%1)
eo: Antonimo (%1)

en: Antonym
eo: Antonimoj

en: Example (%1)
eo: Ekzemplo (%1)

en: Example
eo: Ekzemplo

en: Comment (%1)
eo: Komento (%1)

en: Comment
eo: Komento

en: Paraphrase (%1)
eo: Parafrazo (%1)

en: Paraphrase
eo: Parafrazo

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
eo: Bonvolu uzi Redakti -> Lingvoj por agordi vian dokumenton.

en: No Languages Defined
eo: Neniuj Lingvoj Difinitaj

en: Select a unit before adding vocabulary.
eo: Elekti unuon antaŭ ol aldoni vortprovizon.

en: No Unit Selected
eo: Neniu Unuo Elektita

en: %1 word due | %1 words due
eo[0]: %1 vorto postulenda
eo[1]: %1 vortoj postulendaj

en: Fully learned
eo: Plene lernita

en: Open this vocabulary collection in the editor
eo: Malfermi ĉi tiun vortprovizon en la redaktilo

en: Practice Anyway
eo: Praktiki Ĉiuokaze

en: Practice
eo: Praktiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Active Collections
eo: Aktivaj Kolektoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, completedLabel)
en: Completed Collections
eo: Kompletitaj Kolektoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
eo: Forigi

en: Are you sure you want to remove this collection?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun kolekton?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Create a New Collection...
eo: Krei Novan Kolekton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open an Existing Collection...
eo: Malfermi Ekzistantan Kolekton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Download New Collections...
eo: Elŝuti novajn kolektojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
eo: Ludi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
eo: Rekordo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download audio file with webservice
eo: Elŝuti sondosieron per retservo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
eo: Elŝuti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
eo: Serĉa Nuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
eo: Sekvi Tablon

en: Could not determine word type of adjectives
eo: Ne eblis determini vortspecon de adjektivoj

en: Could not determine word type of adverbs
eo: Ne eblis determini vortspecon de adverboj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
eo: La komparativo estas uzata por kompari substantivojn aŭ verbojn (pli rapide)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
eo: Absoluto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
eo: Kompara:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
eo: La superlativo (plej rapida)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
eo: Superlativo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
eo: Adjektivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
eo: Adverbo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
eo: Konjugaciaj Formoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
eo: Unua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
eo: Dua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
eo: Tria iĉa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
eo: Tria ina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
eo: Tria neŭtra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
eo: Sek&va

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
eo: &Tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Singular
eo: Singularo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Dual
eo: Dualo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Plural
eo: Pluralo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
eo: Vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
eo: Ina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
eo: Neŭtra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
eo: Deklinaciaj Formoj

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nominativeLabel)
en: Nominative:
eo: Nominativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genitivLabel)
en: Genitive:
eo: Genitivo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dativLabel)
en: Dative:
eo: Dativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accusativeLabel)
en: Accusative:
eo: Akuzativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ablativLabel)
en: Ablative:
eo: Ablativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locativeLabel)
en: Locative:
eo: Lokativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vocativeLabel)
en: Vocative:
eo: Vokativo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
eo: Nombro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
eo: Poste

en: Units
eo: Unuoj

en: Right click to add, delete, or rename units. 
    With the checkboxes you can select which units you want to practice. 
    Only checked units [x] will be asked in the practice!
eo: Dekstre alklaku por aldoni, forigi aŭ renomi unuojn. 
    Per la markobutonoj vi povas elekti kiujn unuojn vi volas ekzerci. 
    Nur kontrolitaj unuoj [x] estos demanditaj en la praktiko!

en: Word Types
eo: Vortotipoj

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
eo: Fleksado (verboj, adjektivoj, substantivoj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
eo: Komparaj Formoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
eo: Plurelekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
eo: Sinonimoj

en: Antonyms
eo: Antonimoj

en: False Friends
eo: Falsaj Amikoj

en: Phonetic Symbols
eo: Fonetikaj Simboloj

en: Image
eo: Bildo

en: Summary
eo: Resumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
eo: Sono

en: Internet
eo: Interreto

en: Enter search terms here
eo: Enmeti la serĉaĵon ĉi tie

en: Search your vocabulary
eo: Serĉi vian vortprovizon

en: S&earch:
eo: S&erĉi:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi

note: i18n: ectx: Menu (lesson)
en: &Unit
eo: &Unuo

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
eo: &Ekzerciĝi

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
eo: Redaktila Ilobreto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
eo: Propraĵoj El Originalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grade_label)
en: &Confidence Level:
eo: Konfida Nivelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
eo: &Falsa amiko:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
eo: Praktiko&sumoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
eo: Ma&lĝusta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qcount_label)
en: Tot&al:
eo: Tot&alo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
eo: &Laste Praktikita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
eo: &Neniam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
eo: H&odiaŭ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
eo: La dato en tiu ĉi esprimo estis laste praktikita

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
eo: Ne Praktikita Ankoraŭ

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: dd.MM.yyyy
eo: tt.MM.jjjj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetGradesButton)
en: &Reset Confidence Levels
eo: &Restarigi Konfidajn Nivelojn

en: Verb
eo: Verbo

en: Noun
eo: Substantivo

en: "%1" is a:
eo: "%1" estas:

[ctx: @title:window]
en: Please select the noun's gender
eo: Bonvolu elekti la sekson de la substantivo

en: Enter LaTeX code here.
eo: Enigi LaTeX-kodon ĉi tie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, texLabel)
en: LaTeX code:
eo: LaTeX-kodo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
eo: Matematika reĝimo

en: New Unit
eo: Nova Unuo

en: Add a new unit to your document
eo: Aldonu novan unuon al via dokumento

en: Rename Unit
eo: Alinomi Unuon

en: Delete Unit
eo: Forigi Unuon

en: Delete the selected unit.
eo: Forigi la elektitan unuon.

en: Split Unit into Smaller Units
eo: Dividi Unuon en Pli Malgrandajn Unuojn

en: Make multiple smaller units out of one big unit.
eo: Fari plurajn pli malgrandajn unuojn el unu granda unuo.

en: Move to new lesson
eo: Movi al nova leciono

en: Moves the selected vocabulary to a new lesson
eo: Movas la elektitan vortprovizon al nova leciono

en: Remove Confidence Levels
eo: Forigi Konfidajn Nivelojn

en: Remove confidence levels from this unit.
eo: Forigi konfidajn nivelojn de ĉi tiu unuo.

en: Remove Confidence Levels From This Unit And All Subunits
eo: Forigi Konfidajn Nivelojn De Ĉi tiu Unuo Kaj Ĉiuj Subunuoj

en: Remove confidence levels from this unit and all subunits.
eo: Forigi konfidajn nivelojn de ĉi tiu unuo kaj ĉiuj subunuoj.

en: Expand Units and Subunits
eo: Etendi Unuojn kaj Subunuojn

en: Expand all units and subunits.
eo: Etendi ĉiujn unuojn kaj subunuojn.

en: Collapse All Units And Subunits
eo: Maletendi Ĉiuj Unuoj Kaj Subunuoj

en: Collapse all units and subunits.
eo: Maletendi ĉiujn unuojn kaj subunuojn.

en: The root lesson cannot be deleted.
eo: La radika leciono ne povas esti forigita.

en: There is %1 word left in this unit. Do you want to delete it? | There are %1 words left in this unit. Do you want to delete them?
eo[0]: Estas %1 vorto restanta en ĉi unuo. Ĉu vi volas forigi ĝin?
eo[1]: Estas %1 vortoj restantaj en ĉi unuo. Ĉu vi volas forigi ilin?

en: Entries per Unit
eo: Enskriboj po unuo

en: The unit will be split into smaller unit. How many entries in each unit do you want?
eo: La unuo estos dividita en pli malgrandan unuon. Kiom da enskriboj en ĉiu unuo vi volas?

en: New Lesson
eo: Nova lekcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
eo: Lingvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
eo: Lekcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Word type:
eo: Vortotipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pronunciation:
eo: Prononco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Example:
eo: Ekzemplo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Paraphrase:
eo: Parafrazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
eo: Komento:

en: Select Synonyms
eo: Elekti Sinonimojn

en: %1 and %2 are not Synonyms
eo: %1 kaj %2 ne estas Sinonimoj

en: %1 and %2 are Synonyms
eo: %1 kaj %2 estas Sinonimoj

en: %1 and %2 are not Antonyms
eo: %1 kaj %2 ne estas Antonimoj

en: %1 and %2 are Antonyms
eo: %1 kaj %2 estas Antonimoj

en: %1 and %2 are not False Friends
eo: %1 kaj %2 ne estas Falsaj Amikoj

en: %1 and %2 are False Friends
eo: %1 kaj %2 estas Falsaj Amikoj

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
eo: Sinonimoj de %1:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
eo: Antonimoj de %1:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
eo: Falsaj Amikoj de %1:

[ctx: @title:window]
en: Vocabulary Columns
eo: Vocabulary Kolumnoj

en: Enable/Disable the columns for each language
eo: Ebligi/Malŝalti la kolumnojn por ĉiu lingvo

en: Sound file selected: %1
eo: Sondosiero elektita: %1

en: Image file selected: %1
eo: Bilddosiero elektita: %1

en: &Add New Entry
eo: &Aldoni novan eron

en: Append a new row to the vocabulary
eo: Aldoni novan vicon al la vortoprovizo

en: &Delete Entry
eo: &Forigi eron

en: Delete the selected rows
eo: Forigi la elektitajn vicojn

en: Copy
eo: Kopii

en: Cut
eo: Tranĉi

en: Paste
eo: Alglui

en: Select all rows
eo: Elekti ĉiujn vicojn

en: Deselect all rows
eo: Malelekti ĉiujn vicojn

en: Vocabulary Columns...
eo: Vortprovizo-Kolumnoj...

en: Toggle display of individual vocabulary columns
eo: Ŝalti montradon de individuaj vortprovizokolumnoj

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi la elektitan eniron?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi la elektitajn %1 enirojn?

en: Delete
eo: Forigi

en: Nothing to spell check.
eo: Nenio por literumo.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
eo: Neniu Literuma Kontrolilo Havebla

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
eo: Aŭ la lingvo-agordita estas malĝusta aŭ neniu literumkontrolilo estis instalita por ĉi tiu loko: %1.

en: New
eo: Nova

en: Add a new word type to your document
eo: Aldonu novan vortspecon al via dokumento

en: Rename
eo: Alinomi

en: Rename the selected word type
eo: Alinomi la elektitan vortotipo

en: Delete Word Type
eo: Forigi Vortspecon

en: Delete the selected word type.
eo: Forigi la elektitan vortospecon.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
eo: Gramatiko

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
eo: Lasi Parley scii la gramatikan signifon de vortospeco.

en: This word type folder contains nouns.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas substantivojn.

en: Masculine Noun
eo: Vira Substantivo

en: This word type folder contains masculine nouns.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas virajn substantivojn.

en: Feminine Noun
eo: Ina Substantivo

en: This word type folder contains feminine nouns.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas inajn substantivojn.

en: Neuter Noun
eo: Neŭtra Substantivo

en: This word type folder contains neuter nouns.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas neŭtrajn substantivojn.

en: This word type folder contains adjectives.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas adjektivojn.

en: This word type folder contains adverbs.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas adverbojn.

en: This word type folder contains verbs.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas verbojn.

en: Conjunction
eo: Konjunkcio

en: This word type folder contains conjunctions.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas konjunkciojn.

en: No Special Type
eo: Neniu Speciala Tipo

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
eo: Ĉi tiu vortspeca dosierujo enhavas neniun vortospecon kun speciala signifo.

en: The root word type cannot be deleted.
eo: La radika vortospeco ne povas esti forigita.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
eo[0]: Estas vorto restanta kun ĉi tiu vorttipo. Ĝi perdos sian tipon. Ĉu daŭrigi?
eo[1]: Estas %1 vortoj restantaj kun ĉi vorttipo. Ili perdos sian tipon. Ĉu daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Export
eo: Eksporti

en: HTML document
eo: HTML-dokumento

en: Could not write to file "%1"
eo: Ne eblis skribi al dosiero "%1"

en: Export As
eo: Eksporti Kiel

en: Untitled
eo: Sennoma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
eo: Eksporti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
eo: Flash Cards - por presi lernkartojn (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
eo: Listo de vortprovizo, kiu funkcias en retumilo kaj povas esti presita (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
eo: Komo apartigitaj valoroj (CSV)

en: Vocabulary Trainer
eo: Vortoproviza ekzercilo

en: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	The KDE team
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn
eo: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	La KDE-teamo
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn

en: Helps you train your vocabulary
eo: Helpas al vi ekzerciĝi vian vortoprovizon

en: Developer and Co-maintainer
eo: Ellaboranto kaj Kunzorganto

en: Developer, former maintainer
eo: Programisto, iama prizorganto

en: Developer
eo: Kreinto

en: Practice Dialogs
eo: Praktiku Dialogojn

en: Scripting
eo: Skripto

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
eo: Sennombraj riparaĵoj, antaŭa fleganto, portado al KDE4

en: Original Author
eo: Origina aŭtoro

en: Artwork and Oxygen Icons
eo: Artaĵoj kaj Oksigenaj Ikonoj

en: Port to KConfig XT
eo: Portado al KConfig XT

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
eo: Reskribado de la kvhtml biblioteko por KDE4

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
eo: Cimraportoj kaj testoj ĉe la vojo al KDE4

en: Conceived the name Parley
eo: Elkreis la nomon Parley

en: [file]
eo: [dosiero]

en: Document file to open
eo: Malfermota dokumento

en: Creates a new vocabulary collection
eo: Kreas novan vortprovizon

en: Opens an existing vocabulary collection
eo: Malfermas ekzistantan vortprovizon

en: Open &Downloaded Vocabularies...
eo: Malfermi &Elŝutitajn Vortprovizojn...

en: Open downloaded vocabulary collections
eo: Malfermi elŝutitajn vortprovizojn

en: Save the active vocabulary collection
eo: Konservi la aktivan vortprovizon

en: Save the active vocabulary collection with a different name
eo: Konservi la aktivan vortprovizon kun alia nomo

en: &Export...
eo: E&ksporti...

en: Export to HTML or CSV
eo: Eksporti al HTML aŭ CSV

en: &Properties...
eo: &Trajtoj...

en: Edit document properties
eo: Redakti la dokumentajn ecojn

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Close the current vocabulary collection and show the dashboard
eo: Fermi la nunan vortprovizon kaj montru la instrumentpanelon

en: Quit Parley
eo: Forlasi Parley

en: Show the configuration dialog
eo: Montri la agordan dialogon

en: &Languages...
eo: &Lingvoj...

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
eo: Redakti kiuj lingvoj estas en la kolekto kaj iliaj gramatikaj trajtoj.

en: Remove all confidence levels from the current document
eo: Forigi ĉiujn konfidajn nivelojn de la nuna dokumento

en: Show Entries from Child Units
eo: Montri Enirojn de Infanaj Unuoj

en: Enable to also see the entries of child units in each unit.
eo: Ebligi por ankaŭ vidi la enskribojn de infanaj unuoj en ĉiu unuo.

en: Automatic Translation
eo: Aŭtomata Tradukado

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticTranslation), group (General)
en: Enable automatic translation of the unit entries.
eo: Ebligi aŭtomatan tradukon de la unuopaj enskriboj.

en: Start Practice...
eo: Komenci ekzercadon...

en: Start practicing
eo: Komenci praktiki

en: Configure Practice...
eo: Agordi ekzercadon...

en: Change practice settings
eo: Ŝanĝi praktikajn agordojn

en: Export Results...
eo: Eksporti Rezultojn...

en: Write a file with the results of the practice
eo: Skribi dosieron kun la rezultoj de la praktiko

en: Editor
eo: Redaktoro

en: Switch to vocabulary editor
eo: Ŝanĝi al vortredaktilo

en: Show Se&arch
eo: Montri S&erĉon

en: Toggle display of the search bar
eo: Komuti montradon de la serĉbreto

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
eo: Ecoj de %1

[ctx: @title:window]
en: Open Vocabulary Collection
eo: Malfermi Vortprovizan Kolekton

en: Open in practice &mode
eo: &Malfermi en praktiko reĝimo

en: The vocabulary collection is locked by another process.  You can open the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
eo: La vortprovizo estas ŝlosita per alia procezo. Vi povas malfermi la dosieron se vi transprenas la seruron, sed vi perdos ajnajn ŝanĝojn de la alia procezo.
    
    Ĉu vi volas transpreni la seruron?

en: Take Over Lock
eo: Prenu Ŝlosilon

en: Opening collection "%1" resulted in an error: %2
eo: Malfermi kolekton "%1" rezultigis eraron: %2

[ctx: @title:window]
en: Open Collection
eo: Malferma Kolekto

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
eo: La vortoprovizo ŝanĝiĝis.
    
    Ĉu konservi antaŭ ol forlasi?

[ctx: @title:window]
en: Open Downloaded Vocabulary Collection
eo: Malfermi Elŝutitan Vortprovizaron

en: File "%1" is locked by another process.  You can save to the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
eo: Dosiero "%1" estas ŝlosita de alia procezo. Vi povas konservi en la dosiero se vi transprenas la seruron, sed vi perdos ajnajn ŝanĝojn de la alia procezo.
    
    Ĉu vi volas transpreni la seruron?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
eo: Skribi dosieron "%1" rezultigis eraron: %2

[ctx: @title:window]
en: Save File
eo: Konservi Dosieron

[ctx: @title:window]
en: Save Vocabulary As
eo: Konservi vortoprovizon kiel

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
eo: <qt>La dosiero<p><b>%1</b></p>jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
eo: Konservante %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: Public Domain
eo: Publika Domeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
eo: Lingvoj

en: A Second Language
eo: Dua lingvo

en: Lesson 1
eo: Leciono 1

en: Could not open vocabulary collection "%1"
eo: Ne eblis malfermi vortprovizon "%1"

en: You cannot start to practice when the known language is the same as the language to learn.
eo: Vi ne povas komenci ekzerci kiam la konata lingvo estas la sama kiel la lingvo por lerni.

en: Select languages
eo: Elekti lingvojn

en: Download New Vocabularies...
eo: Elŝuti Novajn Vortprovizojn...

en: Downloads new vocabulary collections
eo: Elŝutas novajn vortprovizojn

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
eo: Praktika Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
eo: Statistika Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
eo: Praktika Resuma Ilobreto

en: Stop
eo: Halti

en: All comparison forms were right.
eo: Ĉiuj komparformoj estis ĝustaj.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
eo: "%1" estas la malĝusta vorto.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
eo: Ambaŭ komparformoj (kompara kaj superlativa) estas malĝustaj.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
eo: La komparativo estas malĝusta.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
eo: La superlativo estas malĝusta.

en: Enter the comparison forms.
eo: Enigi la komparformularojn.

en: Do not Care
eo: Ne atenti

en: 30 Min
eo: 30 min

en: 1 Hour
eo: 1 horo

en: 2 Hours
eo: 2 horoj

en: 4 Hours
eo: 4 horoj

en: 8 Hours
eo: 8 horoj

en: 12 Hours
eo: 12 horoj

en: 18 Hours
eo: 18 horoj

en: 1 Day
eo: 1 tago

en: 2 Days
eo: 2 tagoj

en: 3 Days
eo: 3 tagoj

en: 4 Days
eo: 4 tagoj

en: 5 Days
eo: 5 tagoj

en: 6 Days
eo: 6 tagoj

en: 1 Week
eo: 1 semajno

en: 2 Weeks
eo: 2 semajnoj

en: 3 Weeks
eo: 3 semajnoj

en: 4 Weeks
eo: 4 semajnoj

en: 1 Month
eo: 1 monato

en: 2 Months
eo: 2 monatoj

en: 3 Months
eo: 3 monatoj

en: 4 Months
eo: 4 monatoj

en: 5 Months
eo: 5 monatoj

en: 6 Months
eo: 6 monatoj

en: 10 Months
eo: 10 monatoj

en: 12 Months
eo: 12 monatoj

en: Illogical blocking times.
eo: Senlogikaj bloktempoj.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
eo: La tempo por nivelo %1 devus esti pli malalta ol la tempo por nivelo %2.

en: 
    Illogical expiration times.
eo: 
    Senlogikaj fintempoj.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
eo: 
    Nelogika blokado kontraŭ eksvalidiĝotempoj.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
eo: La bloktempo ĉe nivelo %1 devus esti pli malalta ol la eksvalidiĝotempo.

en: Illogical Values
eo: Senlogikaj valoroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
eo: Nivelo &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
eo: Nivelo &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
eo: Nivelo &6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
eo: &Finiĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
eo: Bl&oko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
eo: Nivelo &4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
eo: Nivelo &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
eo: Nivelo &1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
eo: Nivelo &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
eo: Ne ekzerci la vortoprovizon demanditan dum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
eo: Vortprovizo falas unu gradon post ĉi tiu tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
eo: Inkludi adjektivojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
eo: Inkludi adverbojn

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
eo: Agordi ekzercadon

[ctx: @title:group Configure general settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: General
eo: Generalo

[ctx: Configure general settings for practicing vocabulary.]
en: General Practice Settings
eo: Ĝeneralaj Praktikaj Agordoj

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
eo: Blokado

en: Blocking Settings
eo: Blokada agordo

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
eo: Sojloj

en: Threshold Settings
eo: Sojla agordo

[ctx: @title:group Configure specific settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: Specific
eo: Specifa

[ctx: Configure specific settings for practicing vocabulary.]
en: Specific Practice Settings
eo: Specifaj Praktikaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
eo: Korekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
eo: Respondoj kun malĝustaj supersignoj daŭre estas kalkulitaj kiel ĝustaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Ignore accents
eo: Ignori supersignojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
eo: Ĉiu majuskligo en la respondo estas kalkulita kiel ĝusta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Ignore capitalization
eo: Ignori majusklojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Any punctuation mistake in the answer is counted as correct.
eo: Ĉiu interpunkcia eraro en la respondo estas kalkulita kiel ĝusta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Ignore punctuation
eo: Ignori interpunkcion

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
eo: Dum la praktiko vi povas uzi la sugesta butono por vidi partojn de la solvo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: Enable hints
eo: Ebligi sugestojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
eo: Bildoj kaj Sono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
eo: Dum la praktiko, bildoj estas montritaj por la demando.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: Image for question
eo: Bildo por demando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
eo: Dum la praktiko, bildoj estas montritaj por la solvo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: Image for solution
eo: Bildo por solvo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow using images instead of words in flashcards.
eo: Permesi uzi bildojn anstataŭ vortojn en kartoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow images instead of words
eo: Permesi bildojn anstataŭ vortoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
eo: Ebligi ludadon de prononcaj sondosieroj dum la praktiko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
eo: Defaŭlte oni petas vin enigi sinonimojn ĝis vi enigas tiun, kiu rilatas rekte al la nuna vorto. Kun ĉi tiu opcio ebligita ajna sinonimo estas akceptita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CountSynonymsAsCorrect)
en: Accept any synonym
eo: Akcepti ajnan sinonimon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sessions
eo: Sesioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max session size:
eo: Maksimuma sesiograndeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Max number of new words:
eo: Maksimuma nombro da novaj vortoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
eo: Kreante plurelektajn praktikojn, provi montri respondojn de la sama vortspeco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
eo: Uzi elektojn de la sama vorttipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
eo: Nombro de elektoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
eo: Ekzerci nur la vortoprovizon kiu verigas la jenajn kondiĉojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
eo: Almenaŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
eo: Pleje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Grade:
eo: Nivelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Times practiced:
eo: Kiom da fojoj ekzercita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Answered incorrectly:
eo: Respondita malĝuste:

en: All conjugation forms were right.
eo: Ĉiuj konjugaciaj formoj estis ĝustaj.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
eo[0]: Vi respondis %1 konjugacian formon ĝuste.
eo[1]: Vi respondis %1 konjugaciajn formojn ĝuste.

en: Enter all conjugation forms.
eo: Enigi ĉiujn formojn de konjugacio.

en: Choose the right article for "%1"
eo: Elekti la ĝustan artikolon por "%1"

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
eo: %1 estas vira

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
eo: %1 estas ina

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
eo: %1 estas neŭtra

[ctx: Display of the current unit during practice]
en: Unit: %1
eo: Unuo: %1

en: New word
eo: Nova vorto

[ctx: Display of the current confidence level during practice, 1st param is either initial or long term]
en: %1, confidence %2
eo: %1, konfido %2

en: initial
eo: komenca

en: long term
eo: Longtempe

en: You answered correctly %2 of a total of %1 word.
    You are %3% done. | You answered correctly %2 of a total of %1 words.
    You are %3% done.
eo[0]: Vi respondis ĝuste %2 el totalo de %1 vorto.
    Vi estas %3% fininta.
eo[1]: Vi respondis ĝuste %2 el totalo de %1 vortoj.
    Vi estas %3% fininta.

en: Rendering...
eo: Bildado...

en: LaTeX error.
eo: LaTeX-eraro.

en: You revealed the answer by using too many hints.
eo: Vi malkaŝis la respondon uzante tro da sugestoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
eo: Preterpasi ĉi tiun vorton nuntempe kaj demandi denove poste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
eo: Respondi Poste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
eo: Sugesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
eo: Daŭrigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsWrongButton)
en: I Did not Know it
eo: Mi Ne Sciis ĝin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsCorrectButton)
en: I Knew it
eo: Mi sciis ĝin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
eo: absoluta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
eo: kompara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
eo: superlativo

en: Stop Practice
eo: Ĉesi Praktikon

en: Stop practicing
eo: Ĉesi praktiki

en: Change answer to right/wrong
eo: Ŝanĝi respondon al ĝusta/malĝusta

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
eo: Kiam vi respondis, Parley montros, ke la respondo estas ĝusta aŭ malĝusta.
    Tiu ŝparvojo ŝanĝas kiel la respondo estas kalkulita.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
eo: Vi ekzercis %1 en %2 kaj %3.

en: one word | %1 words
eo[0]: unu vorto
eo[1]: %1 vortoj

en: one minute | %1 minutes
eo[0]: unu minuto
eo[1]: %1 minutoj

en: one second | %1 seconds
eo[0]: unu sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

en: Practice Overview
eo: Praktika Superrigardo

en: Switch to the Practice Overview page
eo: Ŝanĝi al la paĝo de Praktika Superrigardo

en: HTML Files
eo: HTML-Dosieroj

en: OpenDocument text files
eo: OpenDocument tekstaj dosieroj

en: Practice results
eo: Praktikrezultoj

en: Answered questions: %1
eo: Responditaj demandoj: %1

en: Correct answers: %1
eo: Ĝusta respondoj: %1

en: Wrong answers: %1
eo: Malĝustaj respondoj: %1

en: <b>Attempts</b>
eo: <b>Provoj</b>

en: <b>Question</b>
eo: <b>Demando</b>

en: <b>Correct answer</b>
eo: <b>Ĝusta respondo</b>

en: <b>Your errors</b>
eo: <b>Viaj eraroj</b>

en: Could not write to %1
eo: Ne eblis skribi al %1

en: Could not write file
eo: Ne eblis skribi dosieron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
eo: Provoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
eo: Demando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
eo: Solvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
eo: Via Respondo

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
eo: La vortprovizo enhavas malpli ol du lingvojn.

en: Could not start practice
eo: Ne eblis komenci ekzercon

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
eo: Ĉi tiu respondo estos kalkulita kiel ĝusta.
    Vortoj estos kalkulitaj kiel ĝustaj nur se ili estas responditaj ĝuste je la unua provo.

en: Count this answer as wrong
eo: Kalkuli ĉi tiun respondon kiel malĝusta

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
eo: Ĉi tiu respondo estos kalkulita kiel malĝusta.
    Vortoj estos kalkulitaj kiel ĝustaj nur se ili estas responditaj ĝuste je la unua provo.

en: Count this answer as correct
eo: Kalkuli ĉi tiun respondon kiel ĝusta

[ctx: test results]
en: %1 % correct
eo: %1 % ĝustas

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
eo: %1 % malĝusta

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
eo: %1 % ne respondis

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
eo: Ĝuste respondita ĉe la unua provo: %1 el %2 (%3 %)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
eo: Respondita malĝusta ĉe la unua provo: %1 el %2 (%3 %)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
eo: Ne respondita dum ĉi tiu praktiko: %1 el %2 (%3 %)

en: Your answer was wrong.
eo: Via respondo estis malĝusta.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
eo: Via respondo estis sinonimo. Bonvolu enigi alian vorton kun la sama traduko.

en: Your answer was an already entered synonym.
eo: Via respondo estis jam enigita sinonimo.

en: Your answer was a synonym and your punctuation was wrong.
eo: Via respondo estis sinonimo kaj via interpunkcio estis malĝusta.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
eo: Via respondo estis sinonimo kaj via majusklo estis malĝusta.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
eo: Via respondo estis sinonimo kaj supersignoj estis malĝustaj.

en: Your answer was a synonym.
eo: Via respondo estis sinonimo.

en: Your answer was wrong as punctuation mistakes are not accepted. Please try again.
eo: Via respondo estis malĝusta ĉar interpunkciaj eraroj ne estas akceptitaj. Bonvolu reprovi.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
eo: Via respondo estis malĝusta ĉar majusklaj eraroj ne estas akceptitaj. Bonvolu reprovi.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
eo: Via respondo estis malĝusta ĉar akcenteraroj ne estas akceptitaj. Bonvolu reprovi.

en: Your answer was wrong. Please try again.
eo: Via respondo estis malĝusta. Bonvolu reprovi.

en: Your answer was right, but your punctuation was wrong.
eo: Via respondo estis ĝusta, sed via interpunkcio estis malĝusta.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
eo: Via respondo estis ĝusta, sed via majusklo estis malĝusta.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
eo: Via respondo estis ĝusta, sed supersignoj estis malĝustaj.

en: Your answer was right.
eo: Via respondo estis ĝusta.

en: Your answer was right... but not on the first try and your punctuation was wrong.
eo: Via respondo estis ĝusta... sed ne je la unua provo kaj via interpunkcio estis malĝusta.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
eo: Via respondo estis ĝusta... sed ne je la unua provo kaj via majusklo estis malĝusta.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
eo: Via respondo estis ĝusta... sed ne je la unua provo kaj supersignoj estis malĝustaj.

en: Your answer was right... but not on the first try.
eo: Via respondo estis ĝusta... sed ne je la unua provo.

en: The solution starts with: %1
eo: La solvo komenciĝas per: %1

en: Synonym:
eo: Sinonimo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
eo: Ĝeneralaj ecoj de la dokumento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
eo: &Titolo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
eo: Titolo por via dokumento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
eo: &Aŭtoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author_2)
en: E&mail:
eo: &Retpoŝto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
eo: Rimedo por kontakti vin (retpoŝto aŭ retpaĝo).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
eo: &Komento:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
eo: Ia plia informo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cate&gory:
eo: Kate&gorio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
eo: Ĝenerala kategorio al kiu via dokumento apartenas.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
eo: Muziko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
eo: Geografio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
eo: Anatomio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
eo: Historio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
eo: Preparaĵo por ekzameno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
eo: Permesi&lo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
eo: La permesilo sub kiu estos via dokumento.
    Se vi pripensas kontribui vian dosieron al KDE estonte, necesas taŭga permesilo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
eo: GPLv2+ (GNU Ĝenerala Publika Permesilo versio 2 aŭ posta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
eo: &Unua lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
eo: &Dua lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grammarCheckBox)
en: &Setup grammar details
eo: &Agordi gramatikajn detalojn

[ctx: Attept to download grammar properties for the selected languages]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, downloadGrammarCheckBox)
en: Download grammar
eo: Elŝuti gramatikon

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
eo: Elektitaj tempoj por praktiko de konjugacio.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
eo: Videblaj kolumnoj en la ĉefa redaktilo fenestro.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl))
en: Collapsed tree view items of statistics view window.
eo: Kolapsitaj arbvido-eroj de statistika vidofenestro.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
eo: >= 2 SPACOJ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
eo: Malfermi/Konservi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
eo: Ĉiam malfermi la kolekton, kiu estis aktiva forlasinte Parley

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
eo: Kiam ĉi tiu opcio estas markita, la lasta aktiva kolekto estos aŭtomate ŝargita dum lanĉo de Parley anstataŭ montri la bonvenan ekranon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
eo: Ĉiam ŝarĝi la lastan malfermitan kolekton ĉe la komenco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
eo: Ŝalti aŭtomatan konservadon de via laboro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
eo: Via laboro estos aŭtomate konservita se vi kontrolas ĉi tiun opcion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
eo: Kon&servi vortprovizojn aŭtomate ĉe fermo kaj ĉesigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
eo: &Krei konservaĵon ĉiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
eo: minutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
eo: Ap&artilo por tekstdosiera importo (CSV):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
eo: Elektu kiun apartigilon vi volas uzi por apartigi viajn datumojn dum importado kaj eksportado de teksto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
eo: Elektu la apartigilon por dividi la partojn de esprimo dum importado aŭ eksportado de datumoj kiel teksto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
eo: Redaktado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
eo: &Aldoni novajn vicojn aŭtomate dum redaktado

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
eo: &Akiri Novajn Temojn...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
eo: Etosaj detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
eo: Kontakto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
eo: Priskribo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
eo: Aŭtoro:

[ctx: @title:window]
en: Edit Languages
eo: Redakti lingvojn

en: Add language
eo: Aldoni lingvon

en: Remove language
eo: Forigi lingvon

en: New Language
eo: Nova Lingvo

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
eo: Ecoj de %1

en: Really delete language: %1?
eo: Ĉu vere forigi la lingvon: %1?

en: Remove Language
eo: Forigi la lingvon

en: No KDE keyboard selector found.
eo: Neniu klavarelektilo de KDE trovita.

en: Tense Name
eo: Tensa Nomo

en: Enter name of tense:
eo: Enigi nomon de tempo:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
eo: La elektita tempo difinita de la uzanto ne forigeblas
    pro ĝi estas nun uzata.

en: Deleting Tense Description
eo: Forigante tempan priskribon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
eo: Ĝeneralo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
eo: Klavara aranĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadGrammarButton)
en: &Download grammar
eo: &Elŝuti gramatikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
eo: Literumkontrolilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
eo: Lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
eo: Tiparo (praktiko):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_3)
en: Font (editor):
eo: Tiparo (redaktisto):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
eo: Artikoloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
eo: Difina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
eo: Nedifina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
eo: &Iĉa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
eo: In&a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
eo: &Neŭtra:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
eo: Personaj Pronomoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
eo: &Unua persono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
eo: &Dua persono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
eo: Tria persono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
eo: Iĉ&a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
eo: I&na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
eo: Neŭ&tra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
eo: Dualaj konjugacioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
eo: Neŭtra konjugacioformo ekzistas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
eo: Iĉo kaj ino havas malsamajn konjugaciojn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
eo: Tempoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
eo: &Modifi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
eo: Klavara aranĝo por ĉi tiu loko

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
eo: Literumilo por ĉi tiu lingvo

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
eo: La tiparo uzata dum praktiko

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
eo: La tiparo uzata en la redaktilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
eo: &Forviŝi

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
eo: Etoso uzinda por ekzercado kaj bonveniga ekrano

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
eo: Nombro de konservitaj agordaj profiloj

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
eo: Se vera, kiam vi uzas la enigan dialogon, novaj vicoj estos almetitaj laŭbezone

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
eo: Ĉi tio fiksas la apartigilon uzatan kiam oni kopias/algluas tekston, defaŭlte estas Tab

note: i18n: ectx: label, entry (EntriesPerLesson), group (General)
en: The number of entries per unit
eo: La nombro da eniroj po unuo

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
eo: Se vera, ĉe ĉiu aplikaĵo lanĉos la lasta malfermita dosiero estos ŝarĝita

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
eo: Se vera, vortprovizoj estas aŭtomate konservitaj ĉe fermo kaj eliro

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
eo: Se vera, sekurkopio estas konservita ĉiujn minutojn de BackupTime

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
eo: Tempointervalo inter du aŭtomataj sekurkopioj

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
eo: Montri bildojn ĉe la fronto de la fulmkarto.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
eo: Montri bildojn sur la dorso de la fulmkarto.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
eo: En Blocking Query Tab Dialogo, se markite tiam la Demando estas blokita

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
eo: En Blocking Query Tab Dialogo, se markite tiam la Demando akceptas eksvalidan tempon

note: i18n: ectx: label, entry (TestOrderLesson), group (PracticeOptions)
en: Append new vocabulary in a collection in order of their units. Note that this will not be a hard transition, but a slow mix from one unit to the next.
eo: Aldonu novan vortprovizon en kolekton en ordo de iliaj unuoj. Rimarku, ke ĉi tio ne estos malfacila transiro, sed malrapida miksaĵo de unu unuo al la sekva.

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
eo: La nombro da enskriboj, kiuj estas praktikataj samtempe. Se unu el ĉi tiuj respondas ĝuste alia enskribo estos almetita.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
eo: Interŝanĝi direkton hazarde

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
eo: Limigi la tempon por ke la uzanto respondu en testo.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
eo: Montri - montri la solvon post la donita tempo; Daŭrigu - iru al la sekva demando post la donita tempo.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
eo: Maksimuma tempo permesita por respondi.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
eo: Ebligi sugestajn listojn en skriba praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
eo: Ebligi la montradon de sugestoj.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
eo: Kalkuli respondojn kiel ĝustaj kiam nur la akcentado estas malĝusta.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
eo: Kalkuli respondojn kiel ĝustaj kiam nur la majuskloj estas malĝusta.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnorePunctuationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the punctuation is wrong.
eo: Kalkuli respondojn kiel ĝustaj kiam nur la interpunkcio estas malĝusta.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
eo: Dividi tradukojn en skriba praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
eo: Dividi tradukojn je periodoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
eo: Dividi tradukojn je dupunktoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
eo: Dividi tradukojn je punktokomo.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
eo: Dividi tradukojn je komoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
eo: Ebligi Montri Pli butonon por malkaŝi partojn de la solvo en skriba praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
eo: Ebligi la butonon Salti (Mi Scias Ĝin) en skriba praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
eo: Kiam la sinonimo anstataŭ la vorto estis enigita, ĉu ĝi kalkulas kiel ĝusta?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
eo: Ebligi bildan montradon en la praktikaj dialogoj.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
eo: Ebligi sonreproduktadon en la praktikaj dialogoj.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowImageInsteadOfWord), group (PracticeOptions)
en: Allow using images instead of words in flashcards. This will only be done if there is no word in the entry.
eo: Permesi uzi bildojn anstataŭ vortojn en kartoj. Ĉi tio estos farita nur se ne estas vorto en la enskribo.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxSize), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words that will be practiced in a training session.
eo: La maksimuma nombro da vortoj, kiuj estos ekzercitaj en trejna sesio.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxNewWords), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of new (untrained) words that will be used in a training session.
eo: La maksimuma nombro da novaj (netrejnitaj) vortoj kiuj estos uzataj en trejna sesio.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionLimitWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: Limit the number of words in the initial phase.
eo: Limigi la nombron da vortoj en la komenca fazo.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words in the initial phase. If this limit is exceeded, no new words will be introduced.
eo: La maksimuma nombro da vortoj en la komenca fazo. Se ĉi tiu limo estas superita, neniuj novaj vortoj estos enkondukitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
eo: Uzi la saman vortspecon kiel la solvo por la malĝustaj respondoj en plurelekta praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
eo: Kiom da respondoj estas provizitaj por plurelekta demando, inkluzive de la ĝusta respondo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
eo: Ŝalti montradon de la serĉbreto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSublessonentries), group (Appearance)
en: When enabled a unit also shows entries from its subunits.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, unuo ankaŭ montras enskribojn de siaj subunuoj.

note: i18n: ectx: label, entry (TableLessonColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the unit column.
eo: Montri/kaŝi la unuopan kolumnon.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
eo: Montri/kaŝi la aktivan kolumnon.

note: i18n: ectx: label, entry (LessonEditingSelection), group (Appearance)
en: Select which units are displayed for editing
eo: Elekti kiuj unuoj estas montrataj por redaktado

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
eo: Kiel la ĉefa fenestro estas dividita.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
eo: La tiparo uzata en la vortprovizotabelo

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
eo: La tiparo uzata por fonetiko

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
eo: Nuntempe elektita kolumno

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
eo: Nuntempe elektita vico

note: i18n: ectx: label, entry (GradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the confidence levels
eo: Koloro uzata por montri la konfidajn nivelojn

note: i18n: ectx: label, entry (PreGradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the early confidence levels
eo: Koloro uzata por montri la fruajn konfidajn nivelojn

note: i18n: ectx: label, entry (InvalidUnitColor), group (Appearance) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Color used to display invalid units
eo: Koloro uzata por montri nevalidajn unuojn

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
eo: La eniro devas esti petita almenaŭ ĉi ofte por esti inkluzivita en la praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
eo: La eniro devas esti petita maksimume ĉi tio ofte por esti inkluzivita en la praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
eo: La enskribo devas esti respondita malĝuste almenaŭ ĉi ofte por esti inkluzivita en la praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
eo: La enskribo devas esti respondita malĝuste maksimume ĉi tio ofte por esti inkluzivita en la praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at least this confidence level to be included in the practice (0..7).
eo: La eniro devas havi almenaŭ ĉi tiun konfidan nivelon por esti inkluzivita en la praktiko (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at most this confidence level to be included in the practice (0..7).
eo: La eniro devas havi maksimume ĉi tiun konfidan nivelon por esti inkluzivita en la praktiko (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
eo: Nur elektitaj vorttipoj estos inkluzivitaj en la praktiko.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
eo: Elektitaj vorttipoj por praktikoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
eo: Elektitaj subvortaj tipoj por praktikoj.

note: i18n: ectx: label, entry (LearningLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you are learning.
eo: La lingvo, kiun vi lernas.

note: i18n: ectx: label, entry (KnownLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you know already.
eo: La lingvo, kiun vi jam konas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
eo: Montri la solvon post kiam oni donis respondon.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
eo: La tempo, kiam la solvo estas montrita (sekundoj). 0 estas senlima.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMode), group (PracticeManager)
en: The practice method that is currently selected.
eo: La praktika metodo kiu estas nuntempe elektita.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
eo: La praktika reĝimo kiu estas nuntempe elektita.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time different confidence levels should be blocked
eo: Kvanto da tempo malsamaj konfidaj niveloj devus esti blokitaj

note: i18n: ectx: label, entry (ExpireItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time after which different confidence levels should expire
eo: Kvanto de tempo post kiu malsamaj konfidaj niveloj devus eksvalidiĝi

note: i18n: ectx: label, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: If true, the practice direction for each practice mode is stored.
eo: Se vera, la praktikdirekto por ĉiu praktikreĝimo estas stokita.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: Should the practice direction for each practice mode be stored?
eo: Ĉu la praktikdirekto por ĉiu praktikreĝimo estu konservita?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager) i18n: ectx: whatsthis, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager)
en: Stored values of practice direction for each practice mode.
eo: Stokitaj valoroj de praktikdirekto por ĉiu praktikreĝimo.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
eo: La Provizantoj-vojo por Parley

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
eo: La komando uzata por komenci elŝutitan vortprovizon

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
eo: La dosierujo kie elŝutitaj vortprovizoj estas konservitaj defaŭlte

en: Theme
eo: Etoso

[ctx: title:window general settings]
en: General
eo: Ĝeneralo

en: General Settings
eo: Ĝenerala agordo

en: View
eo: Vido

en: View Settings
eo: Vida agordo

en: Online Translations
eo: Retaj Tradukoj

en: Online Translation Services
eo: Retaj Tradukaj Servoj

en: translate-shell is available.
eo: translate-shell disponeblas.

en: translate-shell executable could not be found.
eo: translate-shell rulebla ne troviĝis.

en: Error
eo: Eraro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxInstalledStatus)
en: Translation Shell Integration
eo: Traduka Ŝelo-Integriĝo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Run Interactive Functionality Test
eo: Ruli Interagan Funkcioteston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: The interaction test request translation of English word "parley" into German.
eo: La interaga testo petas tradukon de angla vorto "parley" al la germana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonRunTest)
en: Start online test
eo: Komenci interretan teston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Result:
eo: Rezulto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
eo: Specifi kiun tiparon uzi por montri prononcojn per fonetikaj simboloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
eo: Tiparo de &Prononcaj simboloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gradeColorLabel)
en: Base color for displaying grades:
eo: Baza koloro por montri notojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Color used to display the progress
eo: Koloro uzata por montri la progreson

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Click here to change the color used to display the progress.
eo: Klaku ĉi tie por ŝanĝi la koloron uzatan por montri la progreson.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: &Base
eo: &Bazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preGradeColorLabel)
en: Color for displaying early progress:
eo: Koloro por montri fruan progreson:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Color used to display the early progress
eo: Koloro uzata por montri la fruan progreson

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Click here to change the color used to display the early progress.
eo: Klaku ĉi tie por ŝanĝi la koloron uzatan por montri la fruan progreson.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, invalidUnitColorLabel)
en: Color used to display the grades:
eo: Koloro uzata por montri la notojn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Click here to change the color used to display invalid units.
eo: Klaku ĉi tie por ŝanĝi la koloron uzatan por montri nevalidajn unuojn.

en: Remove confidence levels from this unit
eo: Forigi konfidajn nivelojn de ĉi tiu unuo

en: Remove confidence levels from this unit and all sub-units
eo: Forigi konfidajn nivelojn de ĉi tiu unuo kaj ĉiuj subunuoj

en: Remove confidence level from this unit and all sub-units
eo: Forigu konfidan nivelon de ĉi tiu unuo kaj ĉiuj subunuoj

en: Progress gradients
eo: Progresaj gradientoj

en: Early progress
eo: Frua progreso

en: Not Practiced
eo: Ne Praktikita

en: Invalid Entries
eo: Nevalidaj Enskriboj

[ctx: adjective, The word has been properly and fully learned by the user]
en: Fully learned
eo: Plene lernita

[ctx: adjective, The word has not even been practiced once by the user]
en: Not practiced
eo: Ne praktikata

en: Known to Learning
eo: Konata al Lernado

en: Learning to Known
eo: Lernante Konate

en: Mixed Directions
eo: Miksitaj Direktoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language to Learn
eo: Lingvo por Lerni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Known Language
eo: Konata Lingvo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeMode)
en: Practice Mode
eo: Praktika Reĝimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mixedLetters)
en: Mixed &Letters
eo: Miksitaj &Leteroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multipleChoice)
en: M&ultiple Choice
eo: M&ultobla Elekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, written)
en: Wri&tten
eo: Skribi&ta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exampleSentence)
en: E&xample Sentences
eo: E&kzemplaj Frazoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gender)
en: &Gender of Nouns
eo: &Genro de Substantivoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, conjugations)
en: Co&njugations
eo: Ko&njugacioj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeDirection)
en: Practice Direction
eo: Praktika Direkto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberPracticeDirection)
en: Remember for each Practice Mode
eo: Memori pri ĉiu Praktika Reĝimo

[ctx: Confidence level in language, table header]
en: Confidence (%1)
eo: Konfido (%1)
