parley - en to eu translation catalogue (694 entries)

en: Unit
eu: Unitatea

en: Number of entries in this lesson.
eu: Ikasgai honetako sarrera kopurua.

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
eu: Hiztegiaren dokumentuak ez dauka aukeratutako ariketa motan erabiltzeko sarrerarik.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
eu: Hasi praktika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
eu: <p>Praktikarako zure hiztegiaren hautapena hutsik dago.</p><p>Edonola ere, entrenamenduarekin hasteko, azpian, zure konfigurazio-ezarpen batzuei ezikusi egitea aukera dezakezu.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
eu: Ezikusi honen konfigurazioari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
eu: Ezikusi ikasgaiei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
eu: Ezikusi hitz motak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
eu: Ezikusi oztopatutakoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
eu: Ezikusi oker erantzundako aldiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
eu: Ezikusi praktikatutako aldiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
eu: Ezikusi gehieneko/gutxieneko mailak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberAffectedWordsLabel)
en: Number of Affected Words
eu: Ukitutako hitzen kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
eu: Sarrera kopuru osoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
eu: Praktikatu beharreko hitzen kopurua:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
eu: Bilduma: %1

en: None
eu: Bat ere ez

en: You can drag and drop words onto their word type.
eu: Hitzak, haien hitz-motaren gainera arrastatu eta jaregin ditzaezu.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
eu: Gaitu sinonimoen ikuspegia sinonimoak editatzeko.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
eu: Gaitu antonimoen ikuspegia antonimoak editatzeko.

en: Pronunciation (%1)
eu: Ahoskera (%1)

en: Pronunciation
eu: Ahoskera

en: Word Type (%1)
eu: Hitz mota (%1)

en: Word Type
eu: Hitz mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
eu: Sinonimoa

en: Synonym (%1)
eu: Sinonimoa (%1)

en: Antonym (%1)
eu: Antonimoa (%1)

en: Antonym
eu: Antonimoa

en: Example (%1)
eu: Adibidea (%1)

en: Example
eu: Adibidea

en: Comment (%1)
eu: Iruzkina (%1)

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Paraphrase (%1)
eu: Parafrasia (%1)

en: Paraphrase
eu: Parafrasia

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
eu: Mesedez, erabili Editatu -> Hizkuntzak zure dokumentua ezartzeko.

en: No Languages Defined
eu: Ez da hizkuntzarik definitu

en: Select a unit before adding vocabulary.
eu: Hautatu unitate bat hitzak gehitu aurretik.

en: No Unit Selected
eu: Ez da unitaterik hautatu

en: %1 word due | %1 words due
eu[0]: Hitz %1 zor
eu[1]: %1 hitz zor

en: Fully learned
eu: Erabat ikasia

en: Open this vocabulary collection in the editor
eu: Ireki hiztegi-bilduma hori editorean

en: Practice Anyway
eu: Trebatu nolanahi ere

en: Practice
eu: Trebatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Active Collections
eu: Bilduma aktiboak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, completedLabel)
en: Completed Collections
eu: Osatutako bildumak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
eu: Kendu

en: Are you sure you want to remove this collection?
eu: Ziur zaude bilduma hori ezabatzea nahi duzula?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Create a New Collection...
eu: Sortu bilduma berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open an Existing Collection...
eu: Ireki lehendik dagoen bilduma bat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Download New Collections...
eu: Zama-jaitsi bilduma berriak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
eu: Erreproduzitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
eu: Grabatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download audio file with webservice
eu: Zama-jaitsi audio fitxategi bat web-zerbitzua erabiliz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
eu: Zama-jaitsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
eu: Bilatu unekoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
eu: Jarraitu taula

en: Could not determine word type of adjectives
eu: Ezin izan du adjektiboen hitz mota zehaztu

en: Could not determine word type of adverbs
eu: Ezin izan du adberbioen hitz mota zehaztu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
eu: Konparatiboa substantiboak edo aditzak konparatzeko erabiltzen da (azkarragoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
eu: Absolutua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
eu: Konparatiboa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
eu: Superlatiboa (azkarrena)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
eu: Superlatiboa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
eu: Adjektiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
eu: Adberbioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
eu: Aditz-jokoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
eu: Lehena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
eu: Bigarrena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
eu: Hirugarren maskulinoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
eu: Hirugarren femeninoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
eu: Hirugarren neutroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
eu: Aditz-&denbora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Singular
eu: Singularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Dual
eu: Duala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Plural
eu: Plurala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
eu: Maskulinoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
eu: Femeninoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
eu: Neutroa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
eu: Deklinazio formak

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nominativeLabel)
en: Nominative:
eu: Nominatiboa:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genitivLabel)
en: Genitive:
eu: Genitiboa:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dativLabel)
en: Dative:
eu: Datiboa:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accusativeLabel)
en: Accusative:
eu: Akusatiboa:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ablativLabel)
en: Ablative:
eu: Ablatiboa:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locativeLabel)
en: Locative:
eu: Lokatiboa:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vocativeLabel)
en: Vocative:
eu: Bokatiboa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
eu: Zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Units
eu: Unitateak

en: Right click to add, delete, or rename units. 
    With the checkboxes you can select which units you want to practice. 
    Only checked units [x] will be asked in the practice!
eu: Egin eskuineko klik unitateak gehitzeko, kentzeko, edo berrizendatzeko.
    Kontrol-koadroekin landu nahi dituzun unitateak hauta ditzakezu.
    Trebakuntzan, markatutako unitateak [x] bakarrik galdetuko dira!

en: Word Types
eu: Hitz motak

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
eu: Inflexioa (aditzak, adjektiboak, izenak)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
eu: Konparazio formak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
eu: Aukera anizkoitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: Antonyms
eu: Antonimoak

en: False Friends
eu: Sasiadiskideak

en: Phonetic Symbols
eu: Ikur fonetikoak

en: Image
eu: Irudia

en: Summary
eu: Laburpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
eu: Soinua

en: Enter search terms here
eu: Sartu hemen bilaketa-terminoak

en: Search your vocabulary
eu: Bilatu zure hiztegian

en: S&earch:
eu: &Bilatu:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (lesson)
en: &Unit
eu: &Unitatea

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
eu: &Ariketa

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
eu: Editore tresna-barra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
eu: Jatorrizkoaren propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grade_label)
en: &Confidence Level:
eu: &Konfiantza-maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
eu: Sasia&diskidea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
eu: Ariketa &kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
eu: &Gaizki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qcount_label)
en: Tot&al:
eu: G&uztira:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
eu: &Landutako azkena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
eu: &Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
eu: Ga&ur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
eu: Esamolde hori trebatu zen azken data

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
eu: Oraindik trebatu gabe

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: dd.MM.yyyy
eu: uuuu.MM.dd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetGradesButton)
en: &Reset Confidence Levels
eu: Be&rrezarri konfiantza mailak

en: Verb
eu: Aditza

en: Noun
eu: Izena

en: "%1" is a:
eu: "%1" ... da:

[ctx: @title:window]
en: Please select the noun's gender
eu: Mesedez, sartu izenaren generoa

en: Enter LaTeX code here.
eu: Sartu hemen LaTeX kodea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, texLabel)
en: LaTeX code:
eu: LaTeX kodea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
eu: Matematika modua

en: New Unit
eu: Unitate berria

en: Add a new unit to your document
eu: Gehitu unitate berri bat zure dokumentuari

en: Rename Unit
eu: Berrizendatu unitatea

en: Delete Unit
eu: Ezabatu unitatea

en: Delete the selected unit.
eu: Ezabatu hautatutako unitatea.

en: Split Unit into Smaller Units
eu: Zatitu unitatea unitate txikiagoetan

en: Make multiple smaller units out of one big unit.
eu: Unitate handi batetik hainbat unitate txikiago egitea.

en: Move to new lesson
eu: Eraman unitate berrira

en: Moves the selected vocabulary to a new lesson
eu: Hautatutako hiztegia unitate berri batera eramaten du

en: Remove Confidence Levels
eu: Kendu konfiantza mailak

en: Remove confidence levels from this unit.
eu: Kendu unitate honetako konfiantza mailak.

en: Remove Confidence Levels From This Unit And All Subunits
eu: Kendu unitate honetako eta bere azpi-unitate guztietako konfiantza mailak

en: Remove confidence levels from this unit and all subunits.
eu: Kendu unitate honetako eta bere azpi-unitate guztietako konfiantza mailak.

en: Expand Units and Subunits
eu: Zabaldu unitateak eta azpi-unitateak

en: Expand all units and subunits.
eu: Zabaldu unitate eta azpi-unitate guztiak.

en: Collapse All Units And Subunits
eu: Tolestu unitate eta azpi-unitate guztiak

en: Collapse all units and subunits.
eu: Tolestu unitate eta azpi-unitate guztiak.

en: The root lesson cannot be deleted.
eu: Erroko ikasgaia ezin da ezabatu.

en: There is %1 word left in this unit. Do you want to delete it? | There are %1 words left in this unit. Do you want to delete them?
eu[0]: Hitz %1 gelditzen da unitate honetan. Hura ezabatu nahi duzu?
eu[1]: %1 hitz gelditzen dira unitate honetan. Haiek ezabatu nahi dituzu?

en: Entries per Unit
eu: Unitate sarrerako

en: The unit will be split into smaller unit. How many entries in each unit do you want?
eu: Unitatea unitate txikiagotan zatituko da. Unitate bakoitzak zenbat sarrera edukitzea nahi dituzu?

en: New Lesson
eu: Ikasgai berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
eu: Hizkuntza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
eu: Ikasgaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Word type:
eu: Hitz mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pronunciation:
eu: Ahoskera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Example:
eu: Adibidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Paraphrase:
eu: Parafrasia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Select Synonyms
eu: Hautatu sinonimoak

en: %1 and %2 are not Synonyms
eu: %1 eta %2 ez dira sinonimoak

en: %1 and %2 are Synonyms
eu: %1 eta %2 sinonimoak dira

en: %1 and %2 are not Antonyms
eu: %1 eta %2 ez dira antonimoak

en: %1 and %2 are Antonyms
eu: %1 eta %2 antonimoak dira

en: %1 and %2 are not False Friends
eu: %1 eta %2 ez dira sasiadiskideak

en: %1 and %2 are False Friends
eu: %1 eta %2 sasiadiskideak dira

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
eu: %1(r)en sinonimoak:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
eu: %1(r)en antonimoak:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
eu: %1(r)en sasiadiskideak:

[ctx: @title:window]
en: Vocabulary Columns
eu: Hiztegiaren zutabeak

en: Enable/Disable the columns for each language
eu: Gaitu/ezgaitu hizkuntza bakoitzerako zutabeak

en: Sound file selected: %1
eu: Hautatutako soinu fitxategia: %1

en: Image file selected: %1
eu: Hautatutako irudi fitxategia: %1

en: &Add New Entry
eu: &Gehitu sarrera berria

en: Append a new row to the vocabulary
eu: Hiztegiari errenkada berri bat eransten dio

en: &Delete Entry
eu: E&zabatu sarrera

en: Delete the selected rows
eu: Ezabatu hautatutako errenkadak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Cut
eu: Ebaki

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Select all rows
eu: Hautatu errenkada guztiak

en: Deselect all rows
eu: Desautatu errenkada guztiak

en: Vocabulary Columns...
eu: Hiztegiaren zutabeak...

en: Toggle display of individual vocabulary columns
eu: Txandakatu banakako hiztegi-zutabeak azaltzea

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
eu[0]: Hautatutako sarrera benetan ezabatu nahi duzu?
eu[1]: Hautatutako %1 sarrerak benetan ezabatu nahi dituzu?

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Nothing to spell check.
eu: Ez dago ortografia zuzentzeko ezer.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
eu: Ez dago zuzentzaile ortografikorik erabilgarri

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
eu: Hizkuntzaren konfigurazioa oker dago, edo ez da toki-ezarpen honetarako zuzentzaile ortografikorik instalatu: %1.

en: New
eu: Berria

en: Add a new word type to your document
eu: Gehitu hitz mota berri bat zure dokumentuan

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Rename the selected word type
eu: Berrizendatu hautatutako hitz mota

en: Delete Word Type
eu: Ezabatu hitz mota

en: Delete the selected word type.
eu: Ezabatu hautatutako hitz mota.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
eu: Gramatika

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
eu: «Parley»k hitz mota baten esanahi gramatikala ezagutu dezan.

en: This word type folder contains nouns.
eu: Hitz-mota karpeta honek izenak ditu.

en: Masculine Noun
eu: Izen maskulinoa

en: This word type folder contains masculine nouns.
eu: Hitz-mota karpeta honek izen maskulinoak ditu.

en: Feminine Noun
eu: Izen femeninoa

en: This word type folder contains feminine nouns.
eu: Hitz-mota karpeta honek izena femeninoak ditu.

en: Neuter Noun
eu: Izen neutroa

en: This word type folder contains neuter nouns.
eu: Hitz-mota karpeta honek izen neutroak ditu.

en: This word type folder contains adjectives.
eu: Hitz-mota karpeta honek adjektiboak ditu.

en: This word type folder contains adverbs.
eu: Hitz-mota karpeta honek adberbioak ditu.

en: This word type folder contains verbs.
eu: Hitz-mota karpeta honek aditzak ditu.

en: Conjunction
eu: Juntagailua

en: This word type folder contains conjunctions.
eu: Hitz-mota karpeta honek juntagailuak ditu.

en: No Special Type
eu: Mota berezirik ez

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
eu: Hitz-mota karpeta honek ez dauka esanahi berezik duen hitz motarik.

en: The root word type cannot be deleted.
eu: Erroko hitz-mota ezin da ezabatu.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
eu[0]: Hitz-mota horretako hitz bat gelditzen da. Bere mota galduko du. Jarraitu?
eu[1]: Hitz mota horretako %1 hitz gelditzen dira. Haien mota galduko dute. Jarraitu?

[ctx: @title:window]
en: Export
eu: Esportatu

en: HTML document
eu: HTML dokumentua

en: Could not write to file "%1"
eu: Ezin izan du "%1" fitxategian idatzi

en: Export As
eu: Esportatu honela

en: Untitled
eu: Izengabea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
eu: Esportatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
eu: Oroimen-txartelak - ikasteko txartelak inprimatzeko (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
eu: Web-arakatzaile batean dabilen eta inprima daitekeen hitz-zerrenda bat (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
eu: Komaz banatutako balioak (CSV)

en: Vocabulary Trainer
eu: Hiztegi trebatzailea

en: Helps you train your vocabulary
eu: Zure hiztegia lantzen lagunduko dizu

en: Developer and Co-maintainer
eu: Garatzailea eta arduradunetako bat

en: Developer, former maintainer
eu: Garatzailea eta aurreko arduraduna

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Practice Dialogs
eu: Praktiketako elkarrizketa-koadroak

en: Scripting
eu: Gidoigintza

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
eu: Konponketa zenbatezinak, aurreko mantentzailea, KDE4ra eratortzea

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Artwork and Oxygen Icons
eu: Artelanak eta Oxygen ikonoak

en: Port to KConfig XT
eu: «KConfig XT»ra eratortzea

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
eu: «kvtml» liburutegia KDE4rako berridaztea

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
eu: KDE4 bidean akatsen berri ematea eta probak egitea

en: Conceived the name Parley
eu: «Parley» izena bururatu zitzaion

en: [file]
eu: [fitxategia]

en: Document file to open
eu: Ireki beharreko dokumentu-fitxategia

en: Creates a new vocabulary collection
eu: Hiztegi-bilduma berri bat sortzen du

en: Opens an existing vocabulary collection
eu: Aurrez dagoen hiztegi-bilduma bat irekitzen du

en: Open &Downloaded Vocabularies...
eu: Ireki &zama-jaitsitako hiztegiak...

en: Open downloaded vocabulary collections
eu: Zama-jaitsitako hiztegi-bildumak ireki

en: Save the active vocabulary collection
eu: Gorde hiztegi-dokumentu aktiboa

en: Save the active vocabulary collection with a different name
eu: Gorde hiztegi-bilduma aktiboa beste izen batekin

en: &Export...
eu: &Esportatu...

en: Export to HTML or CSV
eu: Esportatu HTML edo CSVra

en: &Properties...
eu: &Propietateak...

en: Edit document properties
eu: Editatu dokumentuaren propietateak

en: Dashboard
eu: Aginte-mahaia

en: Close the current vocabulary collection and show the dashboard
eu: Itxi uneko hiztegi-bilduma eta erakutsi aginte-mahaia

en: Quit Parley
eu: Irten «Parley»tik

en: Show the configuration dialog
eu: Erakutsi konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa

en: &Languages...
eu: &Hizkuntzak...

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
eu: Editatu bilduman dauden hizkuntzak eta haien propietate gramatikalak.

en: Remove all confidence levels from the current document
eu: Kendu uneko dokumentuko konfiantza maila guztiak

en: Show Entries from Child Units
eu: Erakutsi azpi-unitateetako sarrerak

en: Enable to also see the entries of child units in each unit.
eu: Gaitu, unitate bakoitzean azpi-unitateetako sarrerak ere ikusteko.

en: Automatic Translation
eu: Itzulpen automatikoa

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticTranslation), group (General)
en: Enable automatic translation of the unit entries.
eu: Gaitu unitate-sarreren itzulpen automatikoa.

en: Start Practice...
eu: Hasi praktika...

en: Start practicing
eu: Hasi praktikatzen

en: Configure Practice...
eu: Konfiguratu praktika...

en: Change practice settings
eu: Aldatu praktikaren ezarpenak

en: Export Results...
eu: Esportatu emaitzak...

en: Write a file with the results of the practice
eu: Praktikaren emaitzekin fitxategi bat sortu

en: Editor
eu: Editorea

en: Switch to vocabulary editor
eu: Hiztegi-editorera aldatu

en: Show Se&arch
eu: Erakutsi bil&aketa

en: Toggle display of the search bar
eu: Txandakatu bilaketa-barra azaltzea

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
eu: %1(r)en propietateak

[ctx: @title:window]
en: Open Vocabulary Collection
eu: Ireki hiztegi-bilduma

en: Open in practice &mode
eu: Ireki praktika &moduan

en: The vocabulary collection is locked by another process.  You can open the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
eu: Hiztegi-bilduma beste prozesu batek giltzatu du. Fitxategia ireki dezakezu giltzatzearen jabetza hartzen baduzu, baina beste prozesuko aldaketak galduko dituzu.
    
    Giltzatzearen jabetza hartu nahi duzu?

en: Take Over Lock
eu: Giltzatzeaz jabetu

en: Opening collection "%1" resulted in an error: %2
eu: "%1" bilduma irekitzean errorea gertatu da: %2

[ctx: @title:window]
en: Open Collection
eu: Bilduma irekitzea

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
eu: Hiztegia aldatu da.
    
    Irten aurretik fitxategia gorde?

[ctx: @title:window]
en: Open Downloaded Vocabulary Collection
eu: Ireki zama-jaitsitako hiztegi-bilduma

en: File "%1" is locked by another process.  You can save to the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
eu: "%1" fitxategia beste prozesu batek giltzatu du. Fitxategian gorde dezakezu giltzatzearen jabetza hartzen baduzu, baina beste prozesuko aldaketak galduko dituzu.
    
    Giltzatzearen jabetza hartu nahi duzu?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
eu: "%1" fitxategian idaztean errore bat gertatu da: %2

[ctx: @title:window]
en: Save File
eu: Gorde fitxategia

[ctx: @title:window]
en: Save Vocabulary As
eu: Gorde hiztegia honela

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
eu: <qt><p><b>%1</b></p>fitxategia lehendik ere badago. Gainidatzi nahi duzu?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
eu: %1 gordetzen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: Public Domain
eu: Domeinu publikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: A Second Language
eu: Bigarren hizkuntza bat

en: Lesson 1
eu: 1. ikasgaia

en: Could not open vocabulary collection "%1"
eu: Ezin izan du "%1" hiztegi-bilduma ireki

en: You cannot start to practice when the known language is the same as the language to learn.
eu: Ezin zara praktikatzen hasi, hizkuntza ezaguna ikasi beharreko bera denean.

en: Select languages
eu: Aukeratu hizkuntzak

en: Download New Vocabularies...
eu: Zama-jaitsi hiztegi berriak...

en: Downloads new vocabulary collections
eu: Hiztegi-bilduma berriak zama-jaisten ditu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
eu: Praktika tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
eu: Estatistika tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
eu: Praktika-laburpen tresna-barra

en: Stop
eu: Gelditu

en: All comparison forms were right.
eu: Konparazio forma guztiak ondo daude.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
eu: "%1" okerreko hitza da.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
eu: Konparazio forma biak (konparatiboa eta superlatiboa) gaizki daude.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
eu: Konparatiboa gaizki dago.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
eu: Superlatiboa gaizki dago.

en: Enter the comparison forms.
eu: Sartu konparazio formak.

en: Do not Care
eu: Ez arduratu

en: 30 Min
eu: 30 min.

en: 1 Hour
eu: Ordu 1

en: 2 Hours
eu: 2 ordu

en: 4 Hours
eu: 4 ordu

en: 8 Hours
eu: 8 ordu

en: 12 Hours
eu: 12 ordu

en: 18 Hours
eu: 18 ordu

en: 1 Day
eu: Egun 1

en: 2 Days
eu: 2 egun

en: 3 Days
eu: 3 egun

en: 4 Days
eu: 4 egun

en: 5 Days
eu: 5 egun

en: 6 Days
eu: 6 egun

en: 1 Week
eu: Aste 1

en: 2 Weeks
eu: 2 aste

en: 3 Weeks
eu: 3 aste

en: 4 Weeks
eu: 4 aste

en: 1 Month
eu: Hilabete 1

en: 2 Months
eu: 2 hilabete

en: 3 Months
eu: 3 hilabete

en: 4 Months
eu: 4 hilabete

en: 5 Months
eu: 5 hilabete

en: 6 Months
eu: 6 hilabete

en: 10 Months
eu: 10 hilabete

en: 12 Months
eu: 12 hilabete

en: Illogical blocking times.
eu: Logikarik gabeko oztopatze-denborak.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
eu: %1 mailaren denbora %2 mailaren denbora baina txikiagoa izan behar du.

en: 
    Illogical expiration times.
eu: 
    Logikarik gabeko iraungitze-denborak.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
eu: 
    Logikarik gabeko oztopatze eta iraungipen denbora erlazioak.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
eu: %1 mailako oztopatze denbora iraungipen denbora baina txikiagoa izan behar du.

en: Illogical Values
eu: Logikarik gabeko balioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
eu: &2. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
eu: &5. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
eu: &6. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
eu: I&raungitzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
eu: &Oztopatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
eu: &4. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
eu: &7. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
eu: &1. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
eu: &3. maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
eu: Ez praktikatu tarte honetan galdetutako hiztegia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
eu: Hiztegiaren maila bat jaitsiko da denbora honen ostean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
eu: Sartu adjektiboak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
eu: Sartu adberbioak

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
eu: Konfiguratu praktika

[ctx: @title:group Configure general settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: Configure general settings for practicing vocabulary.]
en: General Practice Settings
eu: Praktikaren ezarpen orokorrak

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
eu: Oztopatzea

en: Blocking Settings
eu: Oztopatzeko ezarpenak

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
eu: Atalaseak

en: Threshold Settings
eu: Atalasearen ezarpenak

[ctx: @title:group Configure specific settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: Specific
eu: Berariazkoa

[ctx: Configure specific settings for practicing vocabulary.]
en: Specific Practice Settings
eu: Praktikaren berariazko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
eu: Zuzenketa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
eu: Okerreko azentuak dituzten erantzunak ontzat hartuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Ignore accents
eu: Ezikusi azentuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
eu: Erantzunean ipinitako edozein maiuskula ontzat hartuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Ignore capitalization
eu: Ezikusi maiuskulak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Any punctuation mistake in the answer is counted as correct.
eu: Erantzuneko puntuazio akatsak ontzat hartuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Ignore punctuation
eu: Ezikusi puntuazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
eu: Praktikaldian, argibide botoia erabil dezakezu ebazpenaren zatiak ikusteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: Enable hints
eu: Gaitu argibideak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
eu: Irudiak eta soinua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
eu: Praktikaldian, irudiak erakutsiko dira galdera gisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: Image for question
eu: Galderaren irudia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
eu: Praktikaldian, irudiak erakutsiko dira ebazpen gisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: Image for solution
eu: Ebazpenaren irudia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow using images instead of words in flashcards.
eu: Oroimen-txarteletan, eman hitzen ordez irudiak erabiltzeko baimena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow images instead of words
eu: Hitzen ordez irudiak baimendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
eu: Gaitu praktikaldian ahoskatzeko soinu fitxategiak jotzea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
eu: Era lehenetsian, sinonimoak sartzeko eskatzen zaizu, uneko hitzarekin zuzenean elkartutakoa sartu arte. Aukera hori gaituta, sinonimo oro onartzen da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CountSynonymsAsCorrect)
en: Accept any synonym
eu: Onartu sinonimo oro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sessions
eu: Saioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max session size:
eu: Saio baten gehienezko neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Max number of new words:
eu: Hitz berrien gehienezko kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
eu: Aukera anizkoitzeko praktikak sortzean, saiatu hitz-mota bereko erantzunak erakusten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
eu: Erabili hitz-mota bereko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
eu: Aukera kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
eu: Praktikatu bakarrik ondoko baldintzak betetzen dituzten hiztegiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
eu: Gutxienez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
eu: Gehienez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Grade:
eu: Gradua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Times practiced:
eu: Praktikatutako aldiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Answered incorrectly:
eu: Oker erantzundakoak:

en: All conjugation forms were right.
eu: Aditz-joko guztiak ondo daude.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
eu[0]: Aditz-joko %1 ondo erantzun duzu.
eu[1]: %1 aditz-joko ondo erantzun dituzu.

en: Enter all conjugation forms.
eu: Sartu aditz-joko guztiak.

en: Choose the right article for "%1"
eu: Aukeratu "%1"ren artikulu zuzena

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
eu: %1 maskulinoa da

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
eu: %1 femeninoa da

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
eu: %1 neutroa da

[ctx: Display of the current unit during practice]
en: Unit: %1
eu: Unitatea: %1

en: New word
eu: Hitz berria

[ctx: Display of the current confidence level during practice, 1st param is either initial or long term]
en: %1, confidence %2
eu: %1, konfiantza %2

en: initial
eu: hasierakoa

en: long term
eu: Epe luzean

en: You answered correctly %2 of a total of %1 word.
    You are %3% done. | You answered correctly %2 of a total of %1 words.
    You are %3% done.
eu[0]: %1 hitzetatik %2 ondo erantzun d(it)uzu.
    % %3 egin duzu.
eu[1]: %1 hitzetatik %2 ondo erantzun d(it)uzu.
    % %3 egin duzu.

en: Rendering...
eu: Errendatzen...

en: LaTeX error.
eu: LaTeX errorea.

en: You revealed the answer by using too many hints.
eu: Emaitza argibide gehiegi erabiliz aurkitu duzu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
eu: Hitz hori oraingoz alde batera utzi eta geroago berriz galdetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
eu: Erantzun beranduago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
eu: Argibidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
eu: Jarraitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsWrongButton)
en: I Did not Know it
eu: Ez nekien hori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsCorrectButton)
en: I Knew it
eu: Hori banekien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
eu: absolutua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
eu: konparatiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
eu: superlatiboa

en: Stop Practice
eu: Gelditu praktika

en: Stop practicing
eu: Praktikatzeari utzi

en: Change answer to right/wrong
eu: Aldatu erantzuna gaizki/ongi

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
eu: Erantzuten duzunean, «Parley»k erantzun hori ongi edo gaizki gisa azalduko du.
    Lasterbide horrek erantzuna nola zenbatzen den aldatzen du.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
eu: %1 praktikatu dituzu, %2 eta %3(tan).

en: one word | %1 words
eu[0]: hitz bat
eu[1]: %1 hitz

en: one minute | %1 minutes
eu[0]: minutu bat
eu[1]: %1 minutu

en: one second | %1 seconds
eu[0]: segundo bat
eu[1]: %1 segundo

en: Practice Overview
eu: Praktikaren gainbegirada

en: Switch to the Practice Overview page
eu: Aldatu Praktika gainbegirada orrira

en: HTML Files
eu: HTML fitxategiak

en: OpenDocument text files
eu: OpenDokument testi fitxategiak

en: Practice results
eu: Praktikaren emaitzak

en: Answered questions: %1
eu: Erantzundako galderak: %1

en: Correct answers: %1
eu: Erantzun zuzenak: %1

en: Wrong answers: %1
eu: Erantzun okerrak: %1

en: <b>Attempts</b>
eu: <b>Saiakerak</b>

en: <b>Question</b>
eu: <b>Galdera</b>

en: <b>Correct answer</b>
eu: <b>Erantzun zuzena</b>

en: <b>Your errors</b>
eu: <b>Zure erroreak</b>

en: Could not write to %1
eu: Ezin izan du %1(e)(a)n idatzi

en: Could not write file
eu: Ezin izan du fitxategian idatzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
eu: Saiakerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
eu: Galdera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
eu: Ebazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
eu: Zure erantzuna

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
eu: Hiztegi-bildumak bi hizkuntza baino gutxiago ditu.

en: Could not start practice
eu: Ezin izan du praktikarekin hasi

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
eu: Erantzun hori zuzen gisa zenbatuko da.
    Hitzak zuzen gisa zenbatuko dira, bakarrik, lehenengo saiakeran ondo erantzun badira.

en: Count this answer as wrong
eu: Zenbatu erantzun hori oker gisa

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
eu: Erantzun hori oker gisa zenbatuko da.
    Hitzak zuzen gisa zenbatuko dira, bakarrik, lehenengo saiakeran ondo erantzun badira.

en: Count this answer as correct
eu: Zenbatu erantzun hori zuzen gisa

[ctx: test results]
en: %1 % correct
eu: % %1 zuzen

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
eu: % %1 oker

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
eu: % %1 erantzun gabe

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
eu: Lehen saiakeran zuzen erantzundakoak: %1 / %2 (% %3)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
eu: Lehen saiakeran oker erantzundakoak: %1 / %2 (% %3)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
eu: Lehen saiakeran erantzun gabekoak: %1 / %2 (% %3)

en: Your answer was wrong.
eu: Zure erantzuna gaizki dago.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
eu: Zure erantzuna sinonimo bat da. Mesedez, sartu itzulpen bera duen beste hitz bat.

en: Your answer was an already entered synonym.
eu: Zure erantzuna dagoeneko sartutako sinonimo bat da.

en: Your answer was a synonym and your punctuation was wrong.
eu: Zure erantzuna sinonimo bat da eta zure puntuazioa gaizki dago.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
eu: Zure erantzuna sinonimo bat da eta maiuskulak gaizki daude.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
eu: Zure erantzuna sinonimo bat da eta azentuak gaizki daude.

en: Your answer was a synonym.
eu: Zure erantzuna sinonimo bat da.

en: Your answer was wrong as punctuation mistakes are not accepted. Please try again.
eu: Zure erantzuna gaizki dago puntuazio akatsak ez baitira onartzen. Mesedez, saiatu berriz.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
eu: Zure erantzuna gaizki dago maiuskulak ipintzeko akatsak ez baitira onartzen. Mesedez, saiatu berriz.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
eu: Zure erantzuna gaizki dago azentuen akatsak ez baitira onartzen. Mesedez, saiatu berriz.

en: Your answer was wrong. Please try again.
eu: Zure erantzuna gaizki dago. Mesedez, saiatu berriz.

en: Your answer was right, but your punctuation was wrong.
eu: Zure erantzuna ondo dago, baina puntuazioa gaizki dago.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
eu: Zure erantzuna ondo dago, baina maiuskulen erabilera gaizki dago.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
eu: Zure erantzuna ondo dago, baina azentuak gaizki daude.

en: Your answer was right.
eu: Zure erantzuna ondo dago.

en: Your answer was right... but not on the first try and your punctuation was wrong.
eu: Zure erantzuna ondo dago... baina ez lehenengo saiakeran, eta puntuazioa gaizki dago.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
eu: Zure erantzuna ondo dago... baina ez lehenengo saiakeran, eta maiuskulen erabilera gaizki dago.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
eu: Zure erantzuna ondo dago... baina ez lehenengo saiakeran, eta azentuak gaizki daude.

en: Your answer was right... but not on the first try.
eu: Zure erantzuna ondo dago... baina ez lehenengo saiakeran.

en: The solution starts with: %1
eu: Ebazpena honekin hasten da: %1

en: Synonym:
eu: Sinonimoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
eu: Dokumentuaren propietate orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
eu: &Izenburua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
eu: Zure dokumentuaren izenburua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
eu: &Egilea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author_2)
en: E&mail:
eu: E-&posta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
eu: Zurekin harremanetan jartzeko modua (e-posta edo webgunea).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
eu: &Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
eu: Edozein informazio gehigarri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cate&gory:
eu: Kate&goria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
eu: Zure dokumentuari dagokion kategoria orokor bat.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
eu: Musika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
eu: Geografia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
eu: Anatomia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
eu: Historia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
eu: Probaren prestaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
eu: &Lizentzia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
eu: Zure dokumentua zein lizentziaren pean egongo den.
    Zure fitxategia, etorkizunean KDEri ematea pentsatzen ari bazara, lizentzia apropos bat behar du.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
eu: GPLv2+ (GNU Lizentzia Publiko Orokorra 2. bertsioa edo berriagoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
eu: &Lehen hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
eu: &Bigarren hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grammarCheckBox)
en: &Setup grammar details
eu: E&zarri gramatikaren xehetasunak

[ctx: Attept to download grammar properties for the selected languages]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, downloadGrammarCheckBox)
en: Download grammar
eu: Zama-jaitsi gramatika

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
eu: Aditz-jokoen praktikarako hautatutako aditz-denborak.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
eu: Zutabe ikusgaiak editore nagusiaren leihoan.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl))
en: Collapsed tree view items of statistics view window.
eu: Tolestu estatistika ikuspegi leihoko zuhaitz-ikuspegia.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
eu: >= 2 ZURIUNE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
eu: Ireki/Gorde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
eu: Ireki beti Parley ixtean aktibo zegoen bilduma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
eu: Aukera hau markatuta dagoenean, Parley abiaraztean, ongietorriko pantaila erakutsi ordez, azken bilduma aktiboa automatikoki zamatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
eu: Zamatu beti irekitako azken bilduma abioan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
eu: Baimendu zure lanaren babes-kopia automatikoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
eu: Zure lana automatikoki gordeko da aukera hau markatzen baduzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
eu: &Gorde hiztegiak automatikoki itxi eta irtetean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
eu: &Sortu babes-kopia hainbestero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
eu: minutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
eu: Testu fitxategiak inportatzeko/esportatzeko &bereizlea (CSV):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
eu: Hautatu, testua inportatzean eta esportatzean, zure datuak bereizteko zein bereizle erabili nahi duzun.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
eu: Hautatu, testua inportatzean edo esportatzean, adierazpen baten atalak zatitzeko erabili beharreko bereizlea.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
eu: Editatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
eu: Er&antsi errenkada berriak automatikoki editatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
eu: &Lortu gai berriak...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
eu: Gaiaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
eu: Kontaktua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
eu: Deskribapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
eu: Egilea:

[ctx: @title:window]
en: Edit Languages
eu: Editatu hizkuntzak

en: Add language
eu: Gehitu hizkuntza

en: Remove language
eu: Kendu hizkuntza

en: New Language
eu: Hizkuntza berria

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
eu: %1(r)en propietateak

en: Really delete language: %1?
eu: Hizkuntza benetan ezabatzea nahi duzu: %1?

en: Remove Language
eu: Kendu hizkuntza

en: No KDE keyboard selector found.
eu: Ez da KDE teklatu hautatzailerik aurkitu.

en: Tense Name
eu: Aditz-denboraren izena

en: Enter name of tense:
eu: Sartu aditz-denboraren izena:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
eu: Hautatutako erabiltzaileak definitutako aditz-denbora ezin
    da ezabatu, erabiltzen ari direlako.

en: Deleting Tense Description
eu: Aditz-denboraren deskribapena ezabatzen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
eu: Teklatuaren antolaera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadGrammarButton)
en: &Download grammar
eu: &Zama-jaitsi gramatika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
eu: Ortografia zuzentzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
eu: Hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
eu: Letra-tipoa (praktika):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_3)
en: Font (editor):
eu: Letra-tipoa (editorea):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
eu: Artikuluak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
eu: Mugatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
eu: Mugagabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
eu: &Maskulinoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
eu: &Femeninoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
eu: &Neutroa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
eu: Izenordain pertsonalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
eu: &1. pertsona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
eu: &2. pertsona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
eu: 3. pertsona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
eu: M&askulinoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
eu: F&emeninoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
eu: Neu&troa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
eu: Aditz-joko dualak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
eu: Aditz-joko forma neutro bat existitzen da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
eu: Maskulinoa/femeninoak aditz-joko desberdinak dituzte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
eu: Aditz-denborak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
eu: &Aldatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eu: &Ezabatu

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
eu: Toki-ezarpen horretarako teklatu-antolaera

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
eu: Hizkuntza horretarako zuzentzaile ortografikoa

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
eu: Praktikaldian erabiliko den letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
eu: Editorean erabiliko den letra-tipoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
eu: &Garbitu

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
eu: Praktikaldian eta ongietorri pantailan erabili beharreko gaia

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
eu: Gordetako ezarpenen profil kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
eu: Egia bada, sarrera elkarrizketa-koadroa erabiltzean, behar ahala errenkadak erantsiko dira

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
eu: Honek testua kopiatzean/itsastean erabilitako bereizlea ezartzen du, lehenetsia Tabuladorea da

note: i18n: ectx: label, entry (EntriesPerLesson), group (General)
en: The number of entries per unit
eu: Unitateko sarrera kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
eu: Egia bada, aplikazioaren abio bakoitzean irekitako azken fitxategia zamatuko da

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
eu: Egia bada, hiztegiak automatikoki gordeko dira ixtean eta irtetean

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
eu: Egia bada, babeskopia bat gordeko da «BackupTime» minutuero

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
eu: Bi babeskopia automatikoen arteko denbora bitartea

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
eu: Erakutsi irudiak oroimen-txartelaren aurrealdean.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
eu: Erakutsi irudiak oroimen-txartelaren atzealdean.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
eu: Oztopatu itaun fitxa elkarrizketa-koadroan, markatzen bada, itauna oztopatuko da

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
eu: Oztopatu itaun fitxa elkarrizketa-koadroan, markatzen bada, kontsultak iraungitze-denbora bat onartzen du

note: i18n: ectx: label, entry (TestOrderLesson), group (PracticeOptions)
en: Append new vocabulary in a collection in order of their units. Note that this will not be a hard transition, but a slow mix from one unit to the next.
eu: Erantsi hiztegi berria bilduma batean, bere unitateen ordenan. Kontuan izan horrek ez duela trantsizio gogor bat eragingo, baizik eta unitate batetik hurrengora nahasketa motela izango dela.

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
eu: Aldi berean praktikatuko den sarrera kopurua. Horietako bat zuzen erantzuten bada, beste sarrera bat erantsiko da.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
eu: Ausaz norabidea aldatu

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
eu: Mugatu proba batean erabiltzaileak erantzuteko duen denbora.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
eu: Erakutsi - erakutsi ebazpena zehaztutako denboraren ondoren; Jarraitu - joan hurrengo galderara zehaztutako denbora igaro ondoren.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
eu: Erantzuteko baimendutako gehienezko denbora.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
eu: Gaitu iradokizun zerrendak idatzizko praktiketan.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
eu: Gaitu argibideak erakustea.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
eu: Zenbatu erantzunak zuzen gisa azentua bakarrik gaizki dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
eu: Zenbatu erantzunak zuzen gisa maiuskula erabilera bakarrik gaizki dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnorePunctuationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the punctuation is wrong.
eu: Zenbatu erantzunak zuzen gisa puntuazioa bakarrik gaizki dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
eu: Zatitu itzulpenak idatzizko praktikan.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
eu: Zatitu itzulpenak puntuetan.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
eu: Zatitu itzulpenak bi puntuetan.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
eu: Zatitu itzulpenak puntu eta komatan.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
eu: Zatitu itzulpenak komatan.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
eu: Gaitu «Erakutsi gehiago» botoia, idatziko praktiketan ebazpenaren zatiak erakusteko.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
eu: Gaitu «Saihestu (Hori badakit)» botoia idatzizko praktiketan.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
eu: Hitzaren ordez sinonimoa sartzen denean, zuzen bezala zenbatu?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
eu: Gaitu praktikaren elkarrizketa-koadroetan irudia azaltzea.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
eu: Gaitu praktikaren elkarrizketa-koadroan soinua jotzea.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowImageInsteadOfWord), group (PracticeOptions)
en: Allow using images instead of words in flashcards. This will only be done if there is no word in the entry.
eu: Oroimen-txarteletan hitzen ordez irudiak erabiltzeko baimena eman. Sarreran hitzik ez dagoenean bakarrik egingo da.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxSize), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words that will be practiced in a training session.
eu: Trebakuntza saio batean gehienez praktikatuko den hitz kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxNewWords), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of new (untrained) words that will be used in a training session.
eu: Trebakuntza saio batean gehienez erabiliko den hitz berri (trebatu gabea) kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionLimitWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: Limit the number of words in the initial phase.
eu: Mugatu hasierako faseko hitz kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words in the initial phase. If this limit is exceeded, no new words will be introduced.
eu: Hasierako faseko gehienezko hitz kopurua. Muga gainditzen bada, ez da hitz berririk sartuko.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
eu: Aukera anizkoitzeko praktika batean, erantzun okerretarako, ebazpeneko hitz-mota berdina erabili.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
eu: Aukera anizkoitzeko galdera baterako, erantzun zuzena barne, zenbat erantzun hornituko diren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
eu: Txandakatu bilaketa-barra azaltzea.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSublessonentries), group (Appearance)
en: When enabled a unit also shows entries from its subunits.
eu: Gaituta dagoenean, unitate batek bere azpi-unitateetako sarrerak ere erakusten ditu.

note: i18n: ectx: label, entry (TableLessonColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the unit column.
eu: Erakutsi/Ezkutatu unitatearen zutabea.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
eu: Erakutsi/Ezkutatu zutabe aktiboa.

note: i18n: ectx: label, entry (LessonEditingSelection), group (Appearance)
en: Select which units are displayed for editing
eu: Hautatu zein unitate azaldutako diren editatzeko

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
eu: Leiho nagusia nola zatituko den.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
eu: Hiztegiaren taulan erabiliko den letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
eu: Fonetikan erabiliko den letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
eu: Unean hautatutako zutabea

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
eu: Unean hautatutako errenkada

note: i18n: ectx: label, entry (GradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the confidence levels
eu: Konfiantza mailak azaltzeko erabilitako kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (PreGradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the early confidence levels
eu: Konfiantza maila goiztiarrak azaltzeko erabilitako kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (InvalidUnitColor), group (Appearance) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Color used to display invalid units
eu: Unitate baliogabeak azaltzeko erabilitako kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
eu: Sarrera, gutxienez, horrenbestetan galdetu behar izan da praktika honetan sartzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
eu: Sarrera, gehienez, horrenbestetan galdetu behar izan da praktika honetan sartzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
eu: Sarrera, gutxienez, horrenbestetan oker erantzun behar izan da praktika honetan sartzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
eu: Sarrera, gehienez, horrenbestetan oker erantzun behar izan da praktika honetan sartzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at least this confidence level to be included in the practice (0..7).
eu: Sarrerak, gutxienez, konfiantza maila hori izan behar du praktikan sartzeko (0...7).

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at most this confidence level to be included in the practice (0..7).
eu: Sarrerak, gehienez, konfiantza maila hori izan behar du praktikan sartzeko (0...7).

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
eu: Hautatutako hitz-motak bakarrik sartuko dira praktikan.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
eu: Praktiketarako hautatutako hitz-motak.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
eu: Praktiketarako hautatutako azpi-hitz motak.

note: i18n: ectx: label, entry (LearningLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you are learning.
eu: Ikasten ari zaren hizkuntza.

note: i18n: ectx: label, entry (KnownLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you know already.
eu: Dagoeneko ezagutzen duzun hizkuntza.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
eu: Erakutsi ebazpena erantzuna eman ostean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
eu: Ebazpena erakutsiko den denbora (segundotan). 0 mugarik gabe.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMode), group (PracticeManager)
en: The practice method that is currently selected.
eu: Unean hautatuta dagoen praktika-metodoa.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
eu: Unean hautatuta dagoen praktika-mota.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time different confidence levels should be blocked
eu: Konfiantza maila ezberdinak oztopatu behar diren denbora

note: i18n: ectx: label, entry (ExpireItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time after which different confidence levels should expire
eu: Konfiantza maila ezberdinak iraungitzeko denbora

note: i18n: ectx: label, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: If true, the practice direction for each practice mode is stored.
eu: Egia bada, praktika-modu bakoitzerako praktika noranzkoa biltegiratzen da.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: Should the practice direction for each practice mode be stored?
eu: Praktika-modu bakoitzerako praktika noranzkoa biltegiratu beharko litzateke?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager) i18n: ectx: whatsthis, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager)
en: Stored values of practice direction for each practice mode.
eu: Praktika-modu bakoitzerako biltegiratuta dauden praktika noranzkoen balioak.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
eu: Hornitzaileen bide-izena Parley-rentzako

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
eu: Deskargatutako hiztegia hasteko erabiliko den komandoa

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
eu: Deskargatutako hiztegiak lehenetsi gisa gordeko diren karpeta

en: Theme
eu: Gaia

[ctx: title:window general settings]
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: View
eu: Ikuspegia

en: View Settings
eu: Ikuspegi ezarpenak

en: Online Translations
eu: Lerroko itzulpenak

en: Online Translation Services
eu: Lerroko itzulpen zerbitzuak

en: translate-shell is available.
eu: itzulpen-oskola («shell») erabilgarri dago.

en: translate-shell executable could not be found.
eu: itzulpen-oskola («shell») ezin izan du aurkitu.

en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxInstalledStatus)
en: Translation Shell Integration
eu: Itzulpen oskolaren («shell») bateratzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Run Interactive Functionality Test
eu: Exekutatu funtzionaltasun proba elkarreragileak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: The interaction test request translation of English word "parley" into German.
eu: Proba elkarreragileak "parley" hitz ingelesa alemanera itzultzea eskatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonRunTest)
en: Start online test
eu: Hasi lerroko proba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Result:
eu: Emaitza:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
eu: Zehaztu, ikur fonetikoak erabiliz ahoskerak azaltzeko erabili beharreko letra-tipoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
eu: A&hoskatze ikurren letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gradeColorLabel)
en: Base color for displaying grades:
eu: Graduak azaltzeko oinarrizko kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Color used to display the progress
eu: Aurrerapena azaltzeko erabilitako kolorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Click here to change the color used to display the progress.
eu: Egin klik hemen, aurrerapena azaltzeko erabilitako kolorea aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: &Base
eu: &Oinarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preGradeColorLabel)
en: Color for displaying early progress:
eu: Aurrerapen goiztiarra azaltzeko kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Color used to display the early progress
eu: Aurrerapen goiztiarra azaltzeko erabilitako kolorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Click here to change the color used to display the early progress.
eu: Egin klik hemen, aurrerapen goiztiarra azaltzeko erabilitako kolorea aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, invalidUnitColorLabel)
en: Color used to display the grades:
eu: Graduak azaltzeko erabilitako kolorea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Click here to change the color used to display invalid units.
eu: Egin klik hemen, unitate baliogabeak azaltzeko erabilitako kolorea aldatzeko.

en: Remove confidence levels from this unit
eu: Kendu unitate honetako konfiantza mailak

en: Remove confidence levels from this unit and all sub-units
eu: Kendu unitate honetako eta bere azpi-unitate guztietako konfiantza mailak

en: Remove confidence level from this unit and all sub-units
eu: Kendu unitate honetako eta bere azpi-unitate guztietako konfiantza maila

en: Progress gradients
eu: Aurrerapen maldak

en: Early progress
eu: Aurrerapen goiztiarra

en: Not Practiced
eu: Praktikatu gabea

en: Invalid Entries
eu: Sarrera baliogabeak

[ctx: adjective, The word has been properly and fully learned by the user]
en: Fully learned
eu: Erabat ikasia

[ctx: adjective, The word has not even been practiced once by the user]
en: Not practiced
eu: Praktikatu gabea

en: Known to Learning
eu: Ezagunetik ikastekora

en: Learning to Known
eu: Ikastekotik ezagunera

en: Mixed Directions
eu: Norabide mistoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language to Learn
eu: Ikasi beharreko hizkuntza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Known Language
eu: Hizkuntza ezaguna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeMode)
en: Practice Mode
eu: Praktika modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCard)
en: Flash Cards
eu: Oroimen-txartelak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mixedLetters)
en: Mixed &Letters
eu: &Letra nahasiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multipleChoice)
en: M&ultiple Choice
eu: Aukera ani&zkoitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, written)
en: Wri&tten
eu: Ida&tzizkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exampleSentence)
en: E&xample Sentences
eu: A&dibide perpausak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gender)
en: &Gender of Nouns
eu: Izenen &generoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, conjugations)
en: Co&njugations
eu: Aditz-j&okoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeDirection)
en: Practice Direction
eu: Ariketaren noranzkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberPracticeDirection)
en: Remember for each Practice Mode
eu: Gogoratu praktika-modu bakoitzerako

[ctx: Confidence level in language, table header]
en: Confidence (%1)
eu: Konfiantza (%1)
