parley - en to gl translation catalogue (690 entries)

en: Unit
gl: Unidade

en: Number of entries in this lesson.
gl: O número de entradas desta lección.

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
gl: O documento de vocabulario non contén ningunha entrada que poida usarse para este tipo de práctica.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
gl: Comezar a práctica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
gl: <p>A súa selección de vocabulario para a práctica está baleira.</p><p>Embaixo podes escoller se queres ignorar algunhas das opcións e comezar a práctica de calquera xeito.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
gl: Ignorar a configuración de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
gl: Ignorar as leccións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
gl: Ignorar os tipos de palabra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
gl: Ignorar os bloqueados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
gl: Ignorar o número de veces que se respondeu incorrectamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
gl: Ignorar as veces que se practicou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
gl: Ignorar a nota máxima/mínima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberAffectedWordsLabel)
en: Number of Affected Words
gl: Número de palabras afectadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
gl: Número total de entradas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
gl: Numero de palabras a practicar:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
gl: Colección: %1

en: None
gl: Ningún

en: You can drag and drop words onto their word type.
gl: Podes arrastrar e deixar palabras enriba da clase de palabra.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
gl: Activar a vista de sinónimos para editar sinónimos.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
gl: Activar a vista de antónimos para editar antónimos.

en: Pronunciation (%1)
gl: Pronuncia (%1)

en: Pronunciation
gl: Pronuncia

en: Word Type (%1)
gl: Tipo de palabra (%1)

en: Word Type
gl: Tipo de palabra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
gl: Sinónimo

en: Synonym (%1)
gl: Sinónimo (%1)

en: Antonym (%1)
gl: Antónimo (%1)

en: Antonym
gl: Antónimo

en: Example (%1)
gl: Exemplo (%1)

en: Example
gl: Exemplo

en: Comment (%1)
gl: Comentario (%1)

en: Comment
gl: Comentario

en: Paraphrase (%1)
gl: Paráfrase (%1)

en: Paraphrase
gl: Paráfrase

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
gl: Usa «Editar → Idiomas» para configurar o documento.

en: No Languages Defined
gl: Non definiu ningún idioma

en: Select a unit before adding vocabulary.
gl: Escolle unha unidade antes de engadir vocabulario.

en: No Unit Selected
gl: Non escolliches ningunha unidade

en: %1 word due | %1 words due
gl[0]: Falta %1 palabra.
gl[1]: Faltan %1 palabras.

en: Fully learned
gl: Aprendido

en: Open this vocabulary collection in the editor
gl: Abrir esta colección de vocabulario no editor

en: Practice Anyway
gl: Practicar de todos modos

en: Practice
gl: Práctica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Active Collections
gl: Coleccións activas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, completedLabel)
en: Completed Collections
gl: Coleccións completadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
gl: Retirar

en: Are you sure you want to remove this collection?
gl: Seguro que queres retirar esta colección?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Create a New Collection...
gl: Crear unha nova colección…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open an Existing Collection...
gl: Abrir unha colección existente…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Download New Collections...
gl: Descargar novas coleccións…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
gl: Reproducir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
gl: Gravar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download audio file with webservice
gl: Descargar o ficheiro de son cun servizo web.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
gl: Descargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
gl: Buscar no actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
gl: Seguir a táboa.

en: Could not determine word type of adjectives
gl: Non foi posíbel determinar o tipo de palabra dos adxectivos

en: Could not determine word type of adverbs
gl: Non foi posíbel determinar o tipo de palabra dos adverbios

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
gl: O comparativo úsase para comparar nomes ou verbos (máis rápido).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
gl: Absoluto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
gl: Comparativo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
gl: O superlativo (o máis rápido).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
gl: Superlativo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
gl: Adxectivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
gl: Adverbio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
gl: Formas conxugadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
gl: Primeira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
gl: Segunda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
gl: Terceira masculino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
gl: Terceira feminino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
gl: Terceira neutro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
gl: Pró&ximo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
gl: &Tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
gl: Masculino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
gl: Feminino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
gl: Neutro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
gl: Formas declinadas

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nominativeLabel)
en: Nominative:
gl: Nominativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genitivLabel)
en: Genitive:
gl: Xenitivo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dativLabel)
en: Dative:
gl: Dativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accusativeLabel)
en: Accusative:
gl: Acusativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ablativLabel)
en: Ablative:
gl: Ablativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locativeLabel)
en: Locative:
gl: Locativo:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vocativeLabel)
en: Vocative:
gl: Vocativo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
gl: Número:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
gl: Seguinte

en: Units
gl: Unidades

en: Right click to add, delete, or rename units. 
    With the checkboxes you can select which units you want to practice. 
    Only checked units [x] will be asked in the practice!
gl: Faga clic dereito para engadir, eliminar ou renomear as unidades.
    Pode marcar as unidades que quere practicar marcando as caixas.
    Só se preguntarán as unidades que estean marcadas con [x]!

en: Word Types
gl: Tipos de palabra

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
gl: Flexión (verbos, adxectivos, substantivos)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
gl: Formas de comparación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
gl: Escolla múltipla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: Antonyms
gl: Antónimos

en: False Friends
gl: Falsos amigos

en: Phonetic Symbols
gl: Símbolos fonéticos

en: Image
gl: Imaxe

en: Summary
gl: Resumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
gl: Son.

en: Enter search terms here
gl: Insire aquí os termos que desexes buscar

en: Search your vocabulary
gl: Buscar no seu vocabulario

en: S&earch:
gl: &Buscar:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (lesson)
en: &Unit
gl: &Unidade

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
gl: &Practicar

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
gl: Barra de ferramentas do editor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
gl: Propiedades do orixinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grade_label)
en: &Confidence Level:
gl: Nivel de &seguridade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
gl: &Falso amigo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
gl: &Cantidade de prácticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
gl: E&rrado:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
gl: O úl&timo que se practicase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
gl: &Nunca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
gl: H&oxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
gl: A data na que esta expresión se practicou por última vez.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
gl: Aínda non se practicou

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: dd.MM.yyyy
gl: dd.MM.aaaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetGradesButton)
en: &Reset Confidence Levels
gl: &Restabelecer os niveis de seguridade

en: Verb
gl: Verbo

en: Noun
gl: Substantivo

en: "%1" is a:
gl: «%1» é un:

[ctx: @title:window]
en: Please select the noun's gender
gl: Escolla o xénero do substantivo

en: Enter LaTeX code here.
gl: Insire código en LaTeX aquí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, texLabel)
en: LaTeX code:
gl: Código LaTeX:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
gl: Previsualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
gl: Modo Matemáticas.

en: New Unit
gl: Nova unidade

en: Add a new unit to your document
gl: Engadir un tipo de palabra novo ao documento

en: Rename Unit
gl: Renomear a unidade

en: Delete Unit
gl: Eliminar a unidade

en: Delete the selected unit.
gl: Eliminar a unidade seleccionada.

en: Split Unit into Smaller Units
gl: Dividir a unidade en unidades máis pequenas

en: Make multiple smaller units out of one big unit.
gl: Crear varias unidades máis pequenas a partir dunha unidade grande.

en: Move to new lesson
gl: Mover a unha lección nova

en: Moves the selected vocabulary to a new lesson
gl: Move o vocabulario escollido a unha lección nova

en: Remove Confidence Levels
gl: Retirar os niveis de seguridade

en: Remove confidence levels from this unit.
gl: Retirar os niveis de seguridade desta unidade.

en: Remove Confidence Levels From This Unit And All Subunits
gl: Retirar os niveis de seguridade desta unidade e das súas subunidades

en: Remove confidence levels from this unit and all subunits.
gl: Retirar os niveis de seguridade desta unidade e das súas subunidades.

en: Expand Units and Subunits
gl: Expandir as unidades e subunidades

en: Expand all units and subunits.
gl: Expandir as unidades e subunidades.

en: Collapse All Units And Subunits
gl: Pregar as unidades e subunidades

en: Collapse all units and subunits.
gl: Pregar as unidades e subunidades.

en: The root lesson cannot be deleted.
gl: A lección raíz non se pode eliminar.

en: There is %1 word left in this unit. Do you want to delete it? | There are %1 words left in this unit. Do you want to delete them?
gl[0]: Aínda queda %1 palabra nesta unidade. Quere eliminala?
gl[1]: Aínda quedan %1 palabras nesta unidade. Quere eliminalas?

en: Entries per Unit
gl: Entradas por unidade

en: The unit will be split into smaller unit. How many entries in each unit do you want?
gl: Dividirase a unidade en unidades máis pequenas. Cantas entradas quere que haxa en cada unidade?

en: New Lesson
gl: Lección nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
gl: Idioma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
gl: Lección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Word type:
gl: Tipo de palabra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pronunciation:
gl: Pronuncia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Example:
gl: Exemplo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Paraphrase:
gl: Paráfrase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
gl: Comentario:

en: Select Synonyms
gl: Escoller sinónimos

en: %1 and %2 are not Synonyms
gl: %1 e %2 non son sinónimos

en: %1 and %2 are Synonyms
gl: %1 e %2 son sinónimos

en: %1 and %2 are not Antonyms
gl: %1 e %2 non son antónimos

en: %1 and %2 are Antonyms
gl: %1 e %2 son antónimos

en: %1 and %2 are not False Friends
gl: %1 e %2 non son falsos amigos

en: %1 and %2 are False Friends
gl: %1 e %2 son falsos amigos

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
gl: Sinónimos de %1:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
gl: Antónimos de %1:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
gl: Falsos amigos de %1:

[ctx: @title:window]
en: Vocabulary Columns
gl: Columnas do vocabulario

en: Enable/Disable the columns for each language
gl: Activa ou desactiva as columnas de cada idioma

en: Sound file selected: %1
gl: Ficheiro de son seleccionado: %1

en: Image file selected: %1
gl: Ficheiro de imaxe seleccionado: %1

en: &Add New Entry
gl: &Engadir unha nova entrada

en: Append a new row to the vocabulary
gl: Engade unha fila nova ao vocabulario

en: &Delete Entry
gl: &Eliminar a entrada

en: Delete the selected rows
gl: Eliminar as filas escollidas

en: Copy
gl: Copiar

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Select all rows
gl: Escoller todas as filas

en: Deselect all rows
gl: Anular a selección de todas as filas

en: Vocabulary Columns...
gl: Columnas do vocabulario…

en: Toggle display of individual vocabulary columns
gl: Conmutar a visibilidade das columnas do vocabulario unha por unha

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
gl[0]: Seguro que queres eliminar a entrada escollida?
gl[1]: Seguro que queres eliminar as %1 entradas escollidas?

en: Delete
gl: Eliminar

en: Nothing to spell check.
gl: Non hai nada que comprobar.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
gl: Non se dispón de corrección ortográfica

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
gl: Ou ben a configuración do idioma é incorrecta ou non se instalou ningún corrector ortográfico para este idioma: %1.

en: New
gl: Novo

en: Add a new word type to your document
gl: Engadir un novo tipo de palabra ao documento

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename the selected word type
gl: Renomear o tipo de palabra escollido

en: Delete Word Type
gl: Eliminar o tipo de palabra

en: Delete the selected word type.
gl: Eliminar o tipo de palabra escollido.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
gl: Gramática

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
gl: Permitir que Parley coñeza o significado gramatical dunha clase de palabra.

en: This word type folder contains nouns.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén substantivos.

en: Masculine Noun
gl: Substantivo masculino

en: This word type folder contains masculine nouns.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén substantivos masculinos.

en: Feminine Noun
gl: Substantivo feminino

en: This word type folder contains feminine nouns.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén substantivos femininos.

en: Neuter Noun
gl: Substantivo neutro

en: This word type folder contains neuter nouns.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén substantivos neutros.

en: This word type folder contains adjectives.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén adxectivos.

en: This word type folder contains adverbs.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén adverbios.

en: This word type folder contains verbs.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén verbos.

en: Conjunction
gl: Conxunción

en: This word type folder contains conjunctions.
gl: Este cartafol de clase de palabra contén conxuncións.

en: No Special Type
gl: Sen tipo especial

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
gl: Este cartafol de clase de palabra non contén ningún tipo de palabra cun significado especial.

en: The root word type cannot be deleted.
gl: O tipo de palabra raíz non se pode eliminar.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
gl[0]: Queda unha palabra que pertence a esta clase de palabra. Perderá a clase. Desexas continuar?
gl[1]: Quedan %1 palabras que pertencen a esta clase de palabra. Perderán a clase. Desexas continuar?

[ctx: @title:window]
en: Export
gl: Exportar

en: HTML document
gl: Documento HTML

en: Could not write to file "%1"
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro «%1»

en: Export As
gl: Exportar como

en: Untitled
gl: Sen título

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
gl: Exportar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
gl: Tarxetas - para imprimir tarxetas de aprendizaxe (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
gl: Unha lista de vocabulario que se ve nun navegador web e que se pode imprimir (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
gl: Valores separados por comas (CSV)

en: Vocabulary Trainer
gl: Prácticas de vocabulario

en: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	The KDE team
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn
gl: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	O equipo de KDE
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn

en: Helps you train your vocabulary
gl: Axúdache a mellorar o teu vocabulario

en: Developer and Co-maintainer
gl: Desenvolvedor e co-mantedor.

en: Developer, former maintainer
gl: Desenvolvedor e antigo mantedor

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Practice Dialogs
gl: Diálogos de práctica

en: Scripting
gl: Scripts

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
gl: Innumerábeis arranxos, antigo mantedor, portador a KDE4

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Artwork and Oxygen Icons
gl: Deseño gráfico e iconas Oxygen

en: Port to KConfig XT
gl: Adaptación a KConfig XT

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
gl: Reescritura da biblioteca kvtml para KDE4

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
gl: Informes de fallo e probas para KDE4

en: Conceived the name Parley
gl: Inventor do nome Parley

en: [file]
gl: [ficheiro]

en: Document file to open
gl: Ficheiro do documento a abrir

en: Creates a new vocabulary collection
gl: Crea unha colección nova de vocabulario

en: Opens an existing vocabulary collection
gl: Abre unha colección de vocabulario existente

en: Open &Downloaded Vocabularies...
gl: A&brir un vocabulario descargado…

en: Open downloaded vocabulary collections
gl: Abrir coleccións de vocabulario descargadas

en: Save the active vocabulary collection
gl: Gardar a colección de vocabulario activa

en: Save the active vocabulary collection with a different name
gl: Garda a colección de vocabulario activa cun nome distinto

en: &Export...
gl: &Exportar…

en: Export to HTML or CSV
gl: Exportar a HTML ou CSV

en: &Properties...
gl: &Propiedades…

en: Edit document properties
gl: Editar as propiedades do documento

en: Dashboard
gl: Cadro de control

en: Close the current vocabulary collection and show the dashboard
gl: Pechar a colección de vocabulario actual e amosar o cadro de control.

en: Quit Parley
gl: Saír de Parley

en: Show the configuration dialog
gl: Amosar o diálogo de configuración

en: &Languages...
gl: &Idiomas…

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
gl: Editar os idiomas que están na colección e as súas propiedades gramaticais.

en: Remove all confidence levels from the current document
gl: Retirar todos os niveis de seguridade do documento actual.

en: Show Entries from Child Units
gl: Amosar as entradas das subunidades

en: Enable to also see the entries of child units in each unit.
gl: Permitir ver tamén as entradas nas subunidades de cada unidade.

en: Automatic Translation
gl: Tradución automática

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticTranslation), group (General)
en: Enable automatic translation of the unit entries.
gl: Activar a tradución automática das entradas da unidade.

en: Start Practice...
gl: Iniciar a práctica…

en: Start practicing
gl: Comezar a practicar

en: Configure Practice...
gl: Configurar a práctica…

en: Change practice settings
gl: Cambiar a configuración da proba

en: Export Results...
gl: Exportar os resultados…

en: Write a file with the results of the practice
gl: Escribir un ficheiro cos resultados da práctica

en: Switch to vocabulary editor
gl: Pasar ao editor de vocabulario

en: Show Se&arch
gl: Amosar a &busca

en: Toggle display of the search bar
gl: Conmutar a visibilidade da barra de buscas

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
gl: Propiedades de %1

[ctx: @title:window]
en: Open Vocabulary Collection
gl: Abrir unha colección de vocabulario

en: Open in practice &mode
gl: Abrir no &modo de práctica

en: The vocabulary collection is locked by another process.  You can open the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
gl: Outro proceso está a bloquear a colección de vocabulario. Pode abrir o ficheiro se ignora o bloqueo actual, pero perderá todos os cambios realizados desde o outro proceso.
    
    Quere ignorar o bloqueo?

en: Take Over Lock
gl: Ignorar o bloqueo

en: Opening collection "%1" resulted in an error: %2
gl: Ao abrir a colección «%1» produciuse un erro: %2

[ctx: @title:window]
en: Open Collection
gl: Abrir colección

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
gl: O vocabulario está modificado.
    
    Queres gardar o ficheiro antes de saír?

[ctx: @title:window]
en: Open Downloaded Vocabulary Collection
gl: Abrir unha colección vocabulario descargada

en: File "%1" is locked by another process.  You can save to the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
gl: Outro proceso está a bloquear o ficheiro «%1». Pode gardar no ficheiro se ignora o bloqueo actual, pero perderá todos os cambios realizados desde o outro proceso.
    
    Quere ignorar o bloqueo?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
gl: Ao escribir o ficheiro «%1» produciuse un erro: %2

[ctx: @title:window]
en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Save Vocabulary As
gl: Gardar o vocabulario como

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
gl: <qt>O ficheiro <p><b>%1</b></p>xa existe. Quere substituílo?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
gl: Gardando %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: Public Domain
gl: Dominio público

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
gl: Idiomas

en: A Second Language
gl: Un segundo idioma

en: Lesson 1
gl: Lección 1

en: Could not open vocabulary collection "%1"
gl: Non foi posíbel abrir a colección de vocabulario «%1»

en: You cannot start to practice when the known language is the same as the language to learn.
gl: Non pode comezar a practicar cando o idioma coñecido é o mesmo que o idioma para aprender.

en: Select languages
gl: Escolla os idiomas

en: Download New Vocabularies...
gl: Descargar vocabularios novos…

en: Downloads new vocabulary collections
gl: Descarga coleccións novas de vocabulario

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
gl: Barra de ferramentas de práctica

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
gl: Barra de estatísticas

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
gl: Barra de ferramentas do resumo da práctica

en: Stop
gl: Deter

en: All comparison forms were right.
gl: Todas as formas de comparación estaban ben.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
gl: «%1» é a palabra equivocada.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
gl: Ambas as dúas formas de comparación (comparativo e superlativo) están mal.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
gl: O comparativo está mal.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
gl: O superlativo está mal.

en: Enter the comparison forms.
gl: Insire as formas de comparación.

en: Do not Care
gl: Non preocupa

en: 30 Min
gl: 30 min

en: 1 Hour
gl: 1 hora

en: 2 Hours
gl: 2 horas

en: 4 Hours
gl: 4 horas

en: 8 Hours
gl: 8 horas

en: 12 Hours
gl: 12 horas

en: 18 Hours
gl: 18 horas

en: 1 Day
gl: 1 día

en: 2 Days
gl: 2 días

en: 3 Days
gl: 3 días

en: 4 Days
gl: 4 días

en: 5 Days
gl: 5 días

en: 6 Days
gl: 6 días

en: 1 Week
gl: 1 semana

en: 2 Weeks
gl: 2 semanas

en: 3 Weeks
gl: 3 semanas

en: 4 Weeks
gl: 4 semanas

en: 1 Month
gl: 1 mes

en: 2 Months
gl: 2 meses

en: 3 Months
gl: 3 meses

en: 4 Months
gl: 4 meses

en: 5 Months
gl: 5 meses

en: 6 Months
gl: 6 meses

en: 10 Months
gl: 10 meses

en: 12 Months
gl: 12 meses

en: Illogical blocking times.
gl: Os tempos de bloqueo son ilóxicos.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
gl: O tempo para o nivel %1 debera ser inferior ao tempo para o nivel %2.

en: 
    Illogical expiration times.
gl: 
    Os tempos de caducidade son ilóxicos.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
gl: 
    Os tempos de bloqueo son ilóxicos comparados cos de caducidade.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
gl: O tempo de bloqueo no nivel %1 debera ser inferior que o tempo de caducidade.

en: Illogical Values
gl: Os valores son ilóxicos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
gl: Nivel &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
gl: Nivel &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
gl: Nivel &6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
gl: &Caducidade.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
gl: Bl&oqueo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
gl: Nivel &4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
gl: Nivel &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
gl: Nivel &1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
gl: Nivel &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
gl: Non preguntar o vocabulario que fose contestado hai menos de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
gl: O vocabulario baixa de nivel tras este tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
gl: Incluír os adxectivos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
gl: Incluír os adverbios.

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
gl: Configurar a práctica

[ctx: @title:group Configure general settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: General
gl: Xeral

[ctx: Configure general settings for practicing vocabulary.]
en: General Practice Settings
gl: Configuración xeral de práctica

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
gl: Bloqueo

en: Blocking Settings
gl: Configuración do bloqueo

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
gl: Limiares

en: Threshold Settings
gl: Configuración dos limiares

[ctx: @title:group Configure specific settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: Specific
gl: Específica

[ctx: Configure specific settings for practicing vocabulary.]
en: Specific Practice Settings
gl: Configuración específica de práctica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
gl: Corrección

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
gl: As respostas mal acentuadas cóntase como correctas mesmo así.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Ignore accents
gl: Ignorar os erros de acentuación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
gl: Na resposta cóntase como correcta calquera maiúscula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Ignore capitalization
gl: Ignorar os erros de maiúsculas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Any punctuation mistake in the answer is counted as correct.
gl: Na resposta cóntase como correcto calquera erro de puntuación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Ignore punctuation
gl: Ignorar os erros de puntuación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
gl: Durante a práctica pódese usar o botón de pistas para ver partes da solución.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: Enable hints
gl: Activar as axudas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
gl: Imaxes e son

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
gl: Durante a práctica amósanse as imaxes para a pregunta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: Image for question
gl: Imaxe para a pregunta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
gl: Durante a práctica amósanse as imaxes para a solución.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: Image for solution
gl: Imaxe para a solución.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow using images instead of words in flashcards.
gl: Permitir usar imaxes en vez de palabras nas tarxetas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow images instead of words
gl: Permitir imaxes en vez de palabras.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
gl: Activar a reprodución de ficheiros de son de pronuncia durante a práctica.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
gl: De maneira predeterminada pídeseche que insiras sinónimos ata que deas co correcto que estea asociado directamente coa palabra. Con esta opción activada acéptase calquera sinónimo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CountSynonymsAsCorrect)
en: Accept any synonym
gl: Aceptar calquera sinónimo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sessions
gl: Sesións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max session size:
gl: Tamaño máximo das sesións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Max number of new words:
gl: Número máximo de palabras novas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
gl: Ao crear prácticas de opción múltiple, intentar amosar respostas do mesmo tipo de palabra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
gl: Usar opcións do mesmo tipo de palabra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
gl: Número de opcións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
gl: Só practicar o vocabulario que cumpra todos estes requisitos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
gl: Como mínimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
gl: Como moito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Grade:
gl: Nota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Times practiced:
gl: Veces que se practicou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Answered incorrectly:
gl: Contestadas incorrectamente:

en: All conjugation forms were right.
gl: Todas as formas de conxugación estaban ben.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
gl[0]: Respondiches correctamente %1 forma de conxugación.
gl[1]: Respondiches correctamente %1 formas de conxugación.

en: Enter all conjugation forms.
gl: Insire todas as formas de conxugación.

en: Choose the right article for "%1"
gl: Escolle o artigo axeitado para «%1»

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
gl: %1 é masculino

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
gl: %1 é feminino

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
gl: %1 é neutro

[ctx: Display of the current unit during practice]
en: Unit: %1
gl: Unidade: %1

en: New word
gl: Nova palabra

[ctx: Display of the current confidence level during practice, 1st param is either initial or long term]
en: %1, confidence %2
gl: %1. Seguridade: %2.

en: initial
gl: Inicial

en: long term
gl: A longo prazo

en: You answered correctly %2 of a total of %1 word.
    You are %3% done. | You answered correctly %2 of a total of %1 words.
    You are %3% done.
gl[0]: Respondeu %2 correctamente dun total de %1 palabra.
    Completou o %3%.
gl[1]: Respondeu %2 correctamente dun total de %1 palabras.
    Completou o %3%.

en: Rendering...
gl: Debuxado…

en: LaTeX error.
gl: Erro de LaTeX.

en: You revealed the answer by using too many hints.
gl: Revelaches a resposta ao usares demasiadas pistas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
gl: Saltar esta palabra polo de agora e preguntala máis tarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
gl: Preguntar despois

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
gl: Axuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
gl: Continuar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsWrongButton)
en: I Did not Know it
gl: Non o sabía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsCorrectButton)
en: I Knew it
gl: Sabíao

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
gl: absoluto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
gl: comparativo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
gl: superlativo

en: Stop Practice
gl: Deter a práctica

en: Stop practicing
gl: Parar de practicar

en: Change answer to right/wrong
gl: Cambiar a resposta a correcto/incorrecto

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
gl: Cando respondas, Parley mostra se a resposta era correcta ou incorrecta.
    Este atallo cambia a maneira de contar a resposta.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
gl: Practicaches %1 durante %2 e %3.

en: one word | %1 words
gl[0]: unha palabra
gl[1]: %1 palabras

en: one minute | %1 minutes
gl[0]: un minuto
gl[1]: %1 minutos

en: one second | %1 seconds
gl[0]: un segundo
gl[1]: %1 segundos

en: Practice Overview
gl: Resumo da práctica

en: Switch to the Practice Overview page
gl: Ir á páxina de resumo da práctica

en: HTML Files
gl: Ficheiros HTML

en: OpenDocument text files
gl: Ficheiros de texto OpenDocument

en: Practice results
gl: Resultados das prácticas

en: Answered questions: %1
gl: Preguntas respondidas: %1

en: Correct answers: %1
gl: Correctas: %1

en: Wrong answers: %1
gl: Incorrectas: %1

en: <b>Attempts</b>
gl: <b>Intentos</b>

en: <b>Question</b>
gl: <b>Pregunta</b>

en: <b>Correct answer</b>
gl: <b>Resposta correcta</b>

en: <b>Your errors</b>
gl: <b>Os seus erros</b>

en: Could not write to %1
gl: Non foi posíbel escribir en %1

en: Could not write file
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
gl: Intentos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
gl: Pregunta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
gl: Solución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
gl: A túa resposta

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
gl: A colección de vocabulario contén menos de dous idiomas.

en: Could not start practice
gl: Non foi posíbel comezar a práctica

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
gl: Esta palabra cóntase como correcta.
    As palabras só se contan como correctas se se responden correctamente no primeiro intento.

en: Count this answer as wrong
gl: Contar esta palabra como incorrecta

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
gl: Esta palabra cóntase como incorrecta
    As palabras só se contan como correctas se se responden correctamente no primeiro intento.

en: Count this answer as correct
gl: Contar esta palabra como correcta

[ctx: test results]
en: %1 % correct
gl: %1 % correcto

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
gl: %1 % errado

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
gl: %1 % sen responder

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
gl: Correctamente contestadas no primeiro intento: %1 de %2 (%3)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
gl: Mal contestadas no primeiro intento: %1 de %2 (%3)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
gl: Non contestadas nesta práctica: %1 de %2 (%3)

en: Your answer was wrong.
gl: A resposta estaba errada.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
gl: A túa resposta era un sinónimo. Insire outra palabra coa mesma tradución.

en: Your answer was an already entered synonym.
gl: A resposta era un sinónimo xa inserido.

en: Your answer was a synonym and your punctuation was wrong.
gl: A resposta era un sinónimo pero os signos de puntuación estaban mal.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
gl: A resposta era un sinónimo pero o uso de maiúsculas non era correcto.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
gl: A resposta era un sinónimo e os acentos estaban mal.

en: Your answer was a synonym.
gl: A resposta era un sinónimo.

en: Your answer was wrong as punctuation mistakes are not accepted. Please try again.
gl: A resposta era incorrecta porque non se aceptan os erros de puntuación. Inténtao de novo.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
gl: A resposta estaba errada porque non se aceptan os erros de maiúsculas. Inténtao de novo.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
gl: A resposta estaba errada porque non se aceptan os erros de acentuación. Inténtao de novo.

en: Your answer was wrong. Please try again.
gl: A resposta estaba errada. Inténtao de novo.

en: Your answer was right, but your punctuation was wrong.
gl: A resposta era correcta, pero os signos de puntuación non o eran.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
gl: A resposta era correcta, pero as maiúsculas estaban mal.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
gl: A resposta era correcta, pero a acentuación estaba mal.

en: Your answer was right.
gl: A resposta estaba errada.

en: Your answer was right... but not on the first try and your punctuation was wrong.
gl: A resposta era correcta, pero era o primeiro intento e os signos de puntuación estaban mal.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
gl: A resposta era correcta, pero non no primeiro intento e as maiúsculas estaban mal.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
gl: A resposta era correcta… pero non no primeiro intento e a acentuación estaba mal.

en: Your answer was right... but not on the first try.
gl: A resposta era correcta… pero non no primeiro intento.

en: The solution starts with: %1
gl: A solución comeza por: %1

en: Synonym:
gl: Sinónimo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
gl: Propiedades xerais do documento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
gl: &Título:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
gl: Un título para o documento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
gl: &Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author_2)
en: E&mail:
gl: &Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
gl: Unha vía para comunicarse contigo (por correo ou páxina web).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
gl: &Comentario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
gl: Calquera información adicional.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cate&gory:
gl: &Categoría:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
gl: Unha categoría xeral á que pertenzan os documentos.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
gl: Música

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
gl: Xeografía

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
gl: Anatomía

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
gl: Historia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
gl: Preparación do cuestionario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
gl: &Licenza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
gl: A licenza á que estará suxeito este documento.
    Se consideras contribuír o teu ficheiro a KDE nun futuro, requírese que o fagas cunha licenza axeitada.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
gl: GPLv2+ (Licenza Pública Xeral de GNU, versión 2 ou posterior)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
gl: &Primeiro idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
gl: &Segundo idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grammarCheckBox)
en: &Setup grammar details
gl: Configurar os detalles da &gramática.

[ctx: Attept to download grammar properties for the selected languages]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, downloadGrammarCheckBox)
en: Download grammar
gl: Descargar unha gramática.

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
gl: Tempos verbais escollidos para a práctica de conxugación.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
gl: As columnas visíbeis na xanela principal do editor.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl))
en: Collapsed tree view items of statistics view window.
gl: Elementos colapsados da vista de árbore da xanela da vista de estatísticas.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
gl: >= 2 ESPAZOS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
gl: Abrir/Gardar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
gl: Abrir sempre a colección que estaba activa cando se saíu de Parley.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
gl: Se se marca esta opción, cargarase automaticamente ao arrancar Parley a última colección activa no canto de amosar a pantalla de benvida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
gl: Cargar sempre ao arrancar a última colección aberta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
gl: Permitir a garda automática do traballo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
gl: O traballo ha gardarse automaticamente se se marcar esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
gl: Gardar os vocabulario&s automaticamente ao pechar e saír.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
gl: &Crear unha salvagarda de cada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
gl: minutos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
gl: Sep&arador para a importación/exportación de ficheiro de texto (CVS):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
gl: Escolla o separador que queira usar para os datos ao importar e exportar texto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
gl: Escolle un separador que divida as partes dunha expresión para importar ou exportar datos como texto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
gl: Edición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
gl: &Engadir filas novas automaticamente ao editar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
gl: O&bter temas novos…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
gl: Detalles do tema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
gl: Contacto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
gl: Descrición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
gl: Autor:

[ctx: @title:window]
en: Edit Languages
gl: Editar os idiomas

en: Add language
gl: Engadir un idioma

en: Remove language
gl: Retirar o idioma

en: New Language
gl: Novo idioma

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
gl: Propiedades do %1

en: Really delete language: %1?
gl: Seguro que quere eliminar o idioma: %1?

en: Remove Language
gl: Retirar o idioma

en: No KDE keyboard selector found.
gl: Non se atopou o selector do teclado de KDE.

en: Tense Name
gl: Nome do tempo

en: Enter name of tense:
gl: Insire o nome do tempo:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
gl: Non foi posíbel eliminar este tempo definido
    polo usuario porque está en uso.

en: Deleting Tense Description
gl: Eliminando a descrición dun tempo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
gl: Disposición do teclado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadGrammarButton)
en: &Download grammar
gl: &Descargar unha gramática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
gl: Corrector ortográfico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
gl: Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
gl: Fonte (práctica):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_3)
en: Font (editor):
gl: Fonte (editor):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
gl: Artigos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
gl: Definido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
gl: Indefinido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
gl: &Masculino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
gl: &Feminino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
gl: &Neutro:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
gl: Pronomes persoais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
gl: &1ª persoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
gl: &2ª persoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
gl: 3ª persoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
gl: M&asculino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
gl: F&eminino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
gl: Neu&tro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
gl: Conxugacións duais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
gl: Existe unha forma de conxugación para o neutro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
gl: O masculino e o feminino teñen conxugacións distintas.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
gl: Tempos verbais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
gl: &Novo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
gl: &Modificar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
gl: Disposición de teclado para esta configuración rexional

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
gl: Corrector ortográfico para este idioma

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
gl: A fonte usada durante a práctica

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
gl: A fonte usada no editor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
gl: &Limpar

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
gl: Tema para usar na pantalla de prácticas e de benvida

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
gl: Cantidade de perfís de configuración gardados

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
gl: De ser verdade, cando usares o diálogo de entrada, engadiranse filas segundo vaian facendo falta

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
gl: Isto indica o separador empregado para copiar ou pegar texto, que de maneira predeterminada é o tabulador

note: i18n: ectx: label, entry (EntriesPerLesson), group (General)
en: The number of entries per unit
gl: Número de entradas por unidade:

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
gl: De escollelo, cada vez que arranque a aplicación cargarase o último ficheiro que se abrise

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
gl: De escollelo, cada vez que peches e saias gardaranse automaticamente os vocabularios

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
gl: De escollelo, gardarase cada certo tempo unha salvagarda

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
gl: Intervalo de tempo entre dúas salvagardas

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
gl: Amosar as imaxes no anverso da tarxeta.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
gl: Amosar as imaxes no reverso da tarxeta.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
gl: Se se marca, bloquearase a consulta no diálogo de bloqueo do separador de consultas

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
gl: Se se marca, a consulta aceptará un tempo límite no diálogo de bloqueo do separador de consultas

note: i18n: ectx: label, entry (TestOrderLesson), group (PracticeOptions)
en: Append new vocabulary in a collection in order of their units. Note that this will not be a hard transition, but a slow mix from one unit to the next.
gl: Engade vocabulario novo no cuestionario segundo a orde das unidades. Lembra que non será unha transición rápida, senón unha mestura entre unha unidade e a seguinte.

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
gl: O número de entradas que se practican ao mesmo tempo. Se unha destas se responde correctamente engádese outra entrada.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
gl: Intercambiar a dirección aleatoriamente

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
gl: Limita o tempo para que o usuario responda no cuestionario.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
gl: Amosar- mostra a solución despois dun certo tempo; Continuar - vai á seguinte pregunta despois do tempo límite.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
gl: O tempo máximo permitido para responder.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
gl: Activar as listas de suxestións na práctica escrita.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
gl: Activar que se amosen as axudas.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
gl: Contar as respostas como correctas sempre que só falle a acentuación.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
gl: Contar as respostas como correctas sempre que só falle a colocación das maiúsculas.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnorePunctuationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the punctuation is wrong.
gl: Contar as respostas como correctas sempre que só falle a puntuación.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
gl: Dividir as traducións na práctica escrita.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
gl: Dividir as traducións nos puntos.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
gl: Dividir as traducións nos dous puntos.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
gl: Dividir as traducións nos puntos e comas.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
gl: Dividir as traducións nas comas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
gl: Activar o botón de Amosar máis para revelar partes da solución na práctica escrita.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
gl: Activar o botón Saltar (seino) na práctica escrita.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
gl: Cando se insire un sinónimo no canto da palabra exacta, conta como correcto?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
gl: Permitir amosar imaxes nos diálogos de práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
gl: Permitir a reprodución de son nos diálogos de práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowImageInsteadOfWord), group (PracticeOptions)
en: Allow using images instead of words in flashcards. This will only be done if there is no word in the entry.
gl: Permitir usar imaxes en vez de palabras nas tarxetas. Só se usarán cando no haxa palabra nunha entrada.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxSize), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words that will be practiced in a training session.
gl: O número máximo de palabras que se practicarán durante a sesión de adestramento.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxNewWords), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of new (untrained) words that will be used in a training session.
gl: O número máximo de palabras novas (sen adestrar) que se usarán durante a sesión de adestramento.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionLimitWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: Limit the number of words in the initial phase.
gl: Limitar o número de palabras da fase inicial.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words in the initial phase. If this limit is exceeded, no new words will be introduced.
gl: O número máximo de palabras da fase inicial. Non se introducen palabras novas se se supera este límite.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
gl: Usar o mesmo tipo de palabra que a solución para as respostas incorrectas nun cuestionario con varias alternativas.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
gl: A cantidade de alternativas que se fornecen nas preguntas con varias respostas, incluíndo a correcta.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
gl: Conmutar a visibilidade das barras de buscas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSublessonentries), group (Appearance)
en: When enabled a unit also shows entries from its subunits.
gl: Active esta opción para que as unidades amosen tamén entradas das subunidades.

note: i18n: ectx: label, entry (TableLessonColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the unit column.
gl: Amosar ou agochar a columna da unidade.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
gl: Amosar/Agochar a columna activa.

note: i18n: ectx: label, entry (LessonEditingSelection), group (Appearance)
en: Select which units are displayed for editing
gl: Escoller que unidades se amosan para editar

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
gl: Como se divide a xanela principal.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
gl: A fonte usada na táboa do vocabulario

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
gl: A fonte para usar para a fonética

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
gl: A columna escollida actualmente

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
gl: A fila escollida actualmente

note: i18n: ectx: label, entry (GradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the confidence levels
gl: As cores empregadas para amosar os niveis de seguridade

note: i18n: ectx: label, entry (PreGradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the early confidence levels
gl: As cores empregadas para amosar os primeiros niveis de seguridade

note: i18n: ectx: label, entry (InvalidUnitColor), group (Appearance) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Color used to display invalid units
gl: As cores empregadas para amosar as unidades incorrectas.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
gl: A entrada tivo que preguntarse polo menos así de frecuentemente para incluírse na práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
gl: A entrada tivo que preguntarse como máximo así de frecuentemente para incluírse na práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
gl: A entrada tivo que responderse mal como mínimo esta cantidade de veces para incluírse na práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
gl: A entrada tivo que responderse mal como máximo esta cantidade de veces para incluírse na práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at least this confidence level to be included in the practice (0..7).
gl: A entrada debe ter polo menos este nivel de seguridade para incluírse na práctica (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at most this confidence level to be included in the practice (0..7).
gl: A entrada debe ter como moito este nivel de seguridade para incluírse na práctica (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
gl: Só se van incluír na práctica as clases de palabras escollidas.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
gl: Clases de palabras escollidas para a práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
gl: Subclases de palabras escollidas para a práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (LearningLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you are learning.
gl: O idioma que está a aprender.

note: i18n: ectx: label, entry (KnownLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you know already.
gl: O idioma que xa coñece.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
gl: Amosar a solución logo de dar a resposta.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
gl: O tempo durante o que se amosa a solución (segundos). 0 é ilimitado.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMode), group (PracticeManager)
en: The practice method that is currently selected.
gl: O método de práctica seleccionado actualmente.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
gl: O modo de práctica seleccionado no momento.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time different confidence levels should be blocked
gl: Cantidade de tempo na que distintos niveis de seguridade deberían bloquearse.

note: i18n: ectx: label, entry (ExpireItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time after which different confidence levels should expire
gl: Cantidade de tempo tras da que distintos niveis de seguridade deberían caducar.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: If true, the practice direction for each practice mode is stored.
gl: Se é certo, almacénase a dirección de práctica de cada modo de práctica.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: Should the practice direction for each practice mode be stored?
gl: Debería almacenarse a dirección da práctica de cada modo de práctica?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager) i18n: ectx: whatsthis, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager)
en: Stored values of practice direction for each practice mode.
gl: Almacena os valores da dirección da práctica para cada modo de práctica.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
gl: A ruta dos fornecedores de Parley

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
gl: A orde empregada para comezar un vocabulario descargado

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
gl: O cartafol onde se gardan de maneira predeterminada os vocabularios descargados

en: Theme
gl: Tema

[ctx: title:window general settings]
en: General
gl: Xeral

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: View
gl: Vista

en: View Settings
gl: Configuración da vista

en: Online Translations
gl: Traducións automáticas

en: Online Translation Services
gl: Servizos de tradución automática

en: translate-shell is available.
gl: translate-shell está dispoñíbel.

en: translate-shell executable could not be found.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel de translate-shell.

en: Error
gl: Erro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxInstalledStatus)
en: Translation Shell Integration
gl: Integración con Translate Shell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Run Interactive Functionality Test
gl: Executar a proba de funcionalidades interactivas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: The interaction test request translation of English word "parley" into German.
gl: A proba de interacción solicita a tradución da palabra inglesa «parley» ao alemán.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonRunTest)
en: Start online test
gl: Iniciar a proba por Internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Result:
gl: Resultado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelResultArea)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
gl: Especificar que fonte se usa para amosar as pronuncias usando os símbolos fonéticos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
gl: Fonte dos símbolos de &pronuncia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gradeColorLabel)
en: Base color for displaying grades:
gl: Cor de base para amosar notas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Color used to display the progress
gl: A cor empregada para amosar o progreso.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Click here to change the color used to display the progress.
gl: Preme aquí para cambiar a cor empregada para amosar o progreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preGradeColorLabel)
en: Color for displaying early progress:
gl: Cor para amosar o progreso inicial:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Color used to display the early progress
gl: A cor empregada para amosar o progreso inicial.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Click here to change the color used to display the early progress.
gl: Preme aquí para cambiar a cor empregada para amosar o progreso inicial.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, invalidUnitColorLabel)
en: Color used to display the grades:
gl: A cor empregada para amosar as notas:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Click here to change the color used to display invalid units.
gl: Preme aquí para cambiar a cor empregada para amosar as unidades incorrectas.

en: Remove confidence levels from this unit
gl: Retirar os niveis de seguridade desta unidade

en: Remove confidence levels from this unit and all sub-units
gl: Retirar os niveis de seguridade desta unidade e das súas subunidades

en: Remove confidence level from this unit and all sub-units
gl: Retirar os niveis de seguridade desta unidade e das súas subunidades

en: Progress gradients
gl: Gradacións de progreso

en: Early progress
gl: Progreso inicial

en: Not Practiced
gl: Non practicado

en: Invalid Entries
gl: Entradas incorrectas

[ctx: adjective, The word has been properly and fully learned by the user]
en: Fully learned
gl: Aprendido

[ctx: adjective, The word has not even been practiced once by the user]
en: Not practiced
gl: Non practicado

en: Known to Learning
gl: Do coñecido ao descoñecido

en: Learning to Known
gl: Do descoñecido ao coñecido

en: Mixed Directions
gl: Direccións mesturadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language to Learn
gl: Idioma para aprender

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Known Language
gl: Idioma coñecido

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeMode)
en: Practice Mode
gl: Modo de práctica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCard)
en: Flash Cards
gl: Tarxetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mixedLetters)
en: Mixed &Letters
gl: &Letras mesturadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multipleChoice)
en: M&ultiple Choice
gl: Esc&olla múltipla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, written)
en: Wri&tten
gl: Escri&to

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exampleSentence)
en: E&xample Sentences
gl: Frases de e&xemplo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gender)
en: &Gender of Nouns
gl: &Xénero dos substantivos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, conjugations)
en: Co&njugations
gl: Co&nxugacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeDirection)
en: Practice Direction
gl: Dirección da práctica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberPracticeDirection)
en: Remember for each Practice Mode
gl: Lembrar para cada modo de práctica.

[ctx: Confidence level in language, table header]
en: Confidence (%1)
gl: Seguridade (%1)
