parley - en to lv translation catalogue (486 entries)

en: Number of entries in this lesson.
lv: Ierakstu skaits šajā nodarbībā.

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
lv: Vārdnīcas dokuments nesatur ierakstus, kuri varētu tikt izmantoti izvēlētajam vingrinājuma veidam.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
lv: Sākt vingrinājumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
lv: <p>Jūsu vārdnīcas izvēle vingrinājumam ir tukša.</p><p>Apakšā varat izvēlēties ignorēt dažus jūsu konfigurācijas iestatījumus, lai tomēr varētu sākt vingrinājumu.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
lv: Ignorēt konfigurāciju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
lv: Ignorēt nodarbības

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
lv: Ignorēt vārdu tipus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
lv: Ignorēt bloķētos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
lv: Ignorēt nepareizo atbilžu skaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
lv: Ignorēt vingrinājumu skaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
lv: Ignorēt minimālo/maksimālo pakāpi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
lv: Kopējais ierakstu skaits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
lv: Izrietošais vingrināmo vārdu skaits:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
lv: Kolekcija: %1

en: None
lv: Nav

en: You can drag and drop words onto their word type.
lv: Varat pārnest un nomest vārdus uz to vārdu tipa.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
lv: Ieslēgt sinonīmu skatu, lai rediģētu sinonīmus.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
lv: Ieslēgt antonīmu skatu, lai rediģētu antonīmus.

en: Pronunciation
lv: Izruna

en: Word Type
lv: Vārda tips

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
lv: Sinonīms

en: Antonym
lv: Antonīms

en: Example
lv: Piemērs

en: Comment
lv: Komentārs

en: Paraphrase
lv: Parafrāze

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
lv: Lūdzu, izmantojiet 'Rediģēt' -> 'Valodas', lai iestatītu savu dokumentu.

en: No Languages Defined
lv: Nav definēta neviena valoda

en: Open this vocabulary collection in the editor
lv: Atvērt šo vārdnīcas kolekciju redaktorā

en: Practice
lv: Vingrināties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
lv: Izņemt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
lv: Atskaņot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
lv: Ierakstīt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
lv: Atrast pašreizējo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
lv: Sekošanas tabula

en: Could not determine word type of adjectives
lv: Neizdevās noteikt īpašības vārdu tipu

en: Could not determine word type of adverbs
lv: Neizdevās noteikt apstākļa vārdu tipu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
lv: Salīdzinošā forma tiek izmantota, lai salīdzinātu lietvārdus vai darbības vārdus (ātrāk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
lv: Absolūtā forma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
lv: Salīdzinošā forma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
lv: Pārākā (ātrākā)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
lv: Pārākā forma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
lv: Īpašības vārds

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
lv: Apstākļa vārds

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
lv: Konjugācijas formas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
lv: Pirmā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
lv: Otrā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
lv: Trešā vīriešu7

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
lv: Trešā sieviešu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
lv: Trešā neitrāla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
lv: Nāka&mais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
lv: &Laiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Singular
lv: Vienskaitļa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Dual
lv: Duāls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Plural
lv: Daudzskaitlis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
lv: Vīriešu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
lv: Sieviešu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
lv: Neitrāls

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
lv: Locījumu formas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
lv: Skaitlis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
lv: Nākamais

en: Word Types
lv: Vārdu tipi

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
lv: Inflekcija (darbības vārdi, īpašības vārdi, lietvārdi)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
lv: Salīdzināmās formas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
lv: Vairākas iespējas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
lv: Sinonīmi

en: Antonyms
lv: Antonīmi

en: False Friends
lv: Viltus draugi

en: Phonetic Symbols
lv: Fonētiskie simboli

en: Image
lv: Attēls

en: Summary
lv: Kopsavilkums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
lv: Skaņa

en: Internet
lv: Internets

en: Enter search terms here
lv: Ievadiet meklējamo tekstu šeit

en: S&earch:
lv: M&eklēt:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
lv: &Fails

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
lv: R&ediģēt

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
lv: &Skats

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
lv: &Vingrināties

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
lv: Redaktora rīkjosla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
lv: Īpašības no oriģināla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
lv: &Viltus draugs:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
lv: Vingrināšanās &reižu skaits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
lv: &Nepareizi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qcount_label)
en: Tot&al:
lv: K&opā:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
lv: Pē&dējā vingrināšanās reize

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
lv: N&ekad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
lv: Šod&ien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
lv: Datums, kad ar šo izteiksmi pēdējo reizi tika veikts vingrinājums

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
lv: Vēl nav vingrināts

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: dd.MM.yyyy
lv: dd.mm.ggg

en: Verb
lv: Darbības vārds

en: Noun
lv: Lietvārds

en: "%1" is a:
lv: "%1" ir:

en: Enter LaTeX code here.
lv: LaTeX kodu ievadiet šeit.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
lv: Priekšskatījums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
lv: Matemātikas režīms

en: The root lesson cannot be deleted.
lv: Saknes nodarbība nevar tikt dzēsta.

en: New Lesson
lv: Jauna nodarbība

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
lv: Pievienot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
lv: Valoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
lv: Nodarbība

en: Select Synonyms
lv: Izvēlēties sinonīmus

en: %1 and %2 are not Synonyms
lv: %1 un %2 nav sinonīmi

en: %1 and %2 are Synonyms
lv: %1 un %2 ir sinonīmi

en: %1 and %2 are not Antonyms
lv: %1 un %2 nav antonīmi

en: %1 and %2 are Antonyms
lv: %1 un %2 ir antonīmi

en: %1 and %2 are not False Friends
lv: %1 un %2 nav viltus draugi

en: %1 and %2 are False Friends
lv: %1 un %2 ir viltus draugi

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
lv: %1 sinonīmi:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
lv: %1 antonīmi:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
lv: %1 viltus draugi:

en: Enable/Disable the columns for each language
lv: Ieslēgt/Izslēgt kolonnas katrai valodai

en: &Add New Entry
lv: &Pievienot jaunu ierakstu

en: Append a new row to the vocabulary
lv: Pievienot jaunu rindu vārdnīcai

en: &Delete Entry
lv: &Dzēst ierakstu

en: Delete the selected rows
lv: Dzēst izvēlētās rindas

en: Copy
lv: Kopēt

en: Cut
lv: Izgriezt

en: Paste
lv: Ielīmēt

en: Select all rows
lv: Iezīmēt visas rindas

en: Deselect all rows
lv: Noņem iezīmi no visām rindām

en: Vocabulary Columns...
lv: Vārdnīcas kolonnas...

en: Toggle display of individual vocabulary columns
lv: Pārslēgt atsevišķu vārdnīcas kolonnu attēlošanu

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties dzēst iezīmēto %1 ierakstu?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties dzēst iezīmētos %1 ierakstus?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties dzēst iezīmētos %1 ierakstus?

en: Delete
lv: Dzēst

en: Nothing to spell check.
lv: Nav, kam pārbaudīt pareizrakstību.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
lv: Pareizrakstības pārbaudītājs nav pieejams

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
lv: Vai nu valoda ir nepareizi iestatīta, vai arī šajai lokālei (%1) nav instalēta neviena pareizrakstības pārbaudītāja.

en: New
lv: Jauns

en: Add a new word type to your document
lv: Pievienot jaunu vārdu tipu jūsu dokumentam

en: Rename
lv: Pārdēvēt

en: Rename the selected word type
lv: Pārdēvēt izvēlēto vārdu tipu

en: Delete Word Type
lv: Dzēst vārdu tipu

en: Delete the selected word type.
lv: Dzēst izvēlēto vārdu tipu.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
lv: Gramatika

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
lv: Lai ļautu Parley zināt vārdu, ko rakstāt, gramatisko nozīmi.

en: This word type folder contains nouns.
lv: Šī vārdu tipa mape satur lietvārdus.

en: Masculine Noun
lv: Vīriešu dzimtes lietvārds

en: This word type folder contains masculine nouns.
lv: Šī vārdu tipa mape satur vīriešu dzimtes lietvārdus.

en: Feminine Noun
lv: Sieviešu dzimtes lietvārds

en: This word type folder contains feminine nouns.
lv: Šī vārdu tipa mape satur sieviešu dzimtes lietvārdus.

en: Neuter Noun
lv: Neitrāla dzimte

en: This word type folder contains neuter nouns.
lv: Šī vārdu tipa mape satur neitrālas dzimtes lietvārdus.

en: This word type folder contains adjectives.
lv: Šī vārdu tipa mape satur īpašības vārdus.

en: This word type folder contains adverbs.
lv: Šī vārdu tipa mape satur apstākļa vārdus.

en: This word type folder contains verbs.
lv: Šī vārdu tipa mape satur darbības vārdus.

en: Conjunction
lv: Saiklis

en: This word type folder contains conjunctions.
lv: Šī vārdu tipa mape satur saikļus.

en: No Special Type
lv: Bez speciāla tipa

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
lv: Šī vārdu tipa mape nesatur vārdu tipu ar speciālu nozīmi.

en: The root word type cannot be deleted.
lv: Saknes vārdu tips nevar tikt dzēsts.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
lv[0]: Atlicis %1 vārds ar šo vārdu tipu. Tas zaudēs savu tipu. Turpināt?
lv[1]: Atlikuši %1 vārdi ar šo vārdu tipu. Tie zaudēs savu tipu. Turpināt?
lv[2]: Atlikuši %1 vārdi ar šo vārdu tipu. Tie zaudēs savu tipu. Turpināt?

en: HTML document
lv: HTML dokuments

en: Export As
lv: Eksportēt kā

en: Untitled
lv: Nenosaukts

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
lv: Eksportēt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
lv: Vārdu kartiņas — drukāt apmācības kartiņas (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
lv: Vārdu saraksts, kas strādā tīmekļa pārlūkā un var tikt drukāts (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
lv: Ar komatu atdalītas vērtības (CSV)

en: Vocabulary Trainer
lv: Leksikas treneris

en: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	The KDE team
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn
lv: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	KDE komanda
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn

en: Helps you train your vocabulary
lv: Palīdz attīstīt jūsu leksiku

en: Developer
lv: Izstrādātājs

en: Practice Dialogs
lv: Vingrinājuma dialogi

en: Scripting
lv: Skriptēšana

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
lv: Neskaitāmi labojumi, iepriekšējais uzturētājs, KDE4 ports

en: Original Author
lv: Sākotnējais autors

en: Artwork and Oxygen Icons
lv: Grafiskais noformējums un Oxygen ikonas

en: Port to KConfig XT
lv: Portēšana uz KConfig XT

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
lv: Kvtml bibliotēkas pārraksīšana uz KDE4

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
lv: Kļūdu ziņojumi un testēšana ceļā uz KDE4

en: Conceived the name Parley
lv: Iecere par nosaukumu 'Parley'

en: Document file to open
lv: Atveramā dokumenta fails

en: Creates a new vocabulary collection
lv: Izveido jaunu vārdnīcas kolekciju

en: Opens an existing vocabulary collection
lv: Atver esošu vārdnīcas kolekciju

en: Open &Downloaded Vocabularies...
lv: At&vērt lejupielādētās vārdnīcas...

en: Open downloaded vocabulary collections
lv: Atvērt lejupielādētās vārdnīcu kolekcijas

en: Save the active vocabulary collection
lv: Saglabā aktīvo vārdnīcas kolekciju

en: Save the active vocabulary collection with a different name
lv: Saglabā aktīvo vārdnīcas kolekciju ar citu nosaukumu

en: &Export...
lv: &Eksportēt...

en: Export to HTML or CSV
lv: Eksportēt uz HTML vai CSV

en: &Properties...
lv: Ī&pašības...

en: Edit document properties
lv: Rediģēt dokumenta īpašības

en: Quit Parley
lv: Iziet no Parley

en: Show the configuration dialog
lv: Rādīt konfigurācijas logu

en: &Languages...
lv: Va&lodas...

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
lv: Rediģēt kolekcijā esošās valodas un to gramatiskās īpašības.

en: Automatic Translation
lv: Automātiskā tulkošana

en: Start Practice...
lv: Sākt vingrinājumu...

en: Start practicing
lv: Sākt vingrināšanos

en: Configure Practice...
lv: Konfigurēt vingrinājumus...

en: Change practice settings
lv: Mainīt vingrinājumu iestatījumus

en: Editor
lv: Redaktors

en: Switch to vocabulary editor
lv: Pārslēgties uz vārdnīcas redaktoru

en: Show Se&arch
lv: Rādīt meklēšanas &aili

en: Toggle display of the search bar
lv: Pārslēgt meklēšanas joslas rādīšanu

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
lv: %1 īpašības

en: Open in practice &mode
lv: Atvērt vingrināšanās režī&mā

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
lv: Vārdnīca ir labota.
    
    Saglabāt failu pirms iziešanas?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
lv: Faila "%1" rakstīšanas rezultātā radās kļūda: %2

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
lv: <qt>Fails<p><b>%1</b></p>jau pastāv. Vai vēlaties to pārrakstīt?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
lv: Saglabā %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: Public Domain
lv: Publiskais domēns

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
lv: Valodas

en: A Second Language
lv: Otrā valoda

en: Lesson 1
lv: 1. nodarbība

en: Download New Vocabularies...
lv: Lejupielādēt jaunas vārdnīcas...

en: Downloads new vocabulary collections
lv: Lejupielādēt jaunas vārdnīcu kolekcijas

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
lv: Vingrināšanās rīkjosla

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
lv: Statistikas rīkjosla

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
lv: Vingrināšanās kopsavilkuma rīkjosla

en: Stop
lv: Apturēt

en: All comparison forms were right.
lv: Visas salīdzināmās formas bija pareizas.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
lv: "%1" ir nepareizs vārds.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
lv: Abas salīdzināmās formas (salīdzinošā un pārākā) ir nepareizas.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
lv: Salīdzinošā ir nepareiza.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
lv: Pārākā ir nepareiza.

en: Enter the comparison forms.
lv: Ievadiet salīdzināmās formas.

en: Do not Care
lv: Vienalga

en: 30 Min
lv: 30 min

en: 1 Hour
lv: 1 stunda

en: 2 Hours
lv: 2 stundas

en: 4 Hours
lv: 4 stundas

en: 8 Hours
lv: 8 stundas

en: 12 Hours
lv: 12 stundas

en: 18 Hours
lv: 18 stundas

en: 1 Day
lv: 1 diena

en: 2 Days
lv: 2 dienas

en: 3 Days
lv: 3 dienas

en: 4 Days
lv: 4 dienas

en: 5 Days
lv: 5 dienas

en: 6 Days
lv: 6 dienas

en: 1 Week
lv: 1 nedēļa

en: 2 Weeks
lv: 2 nedēļas

en: 3 Weeks
lv: 3 nedēļas

en: 4 Weeks
lv: 4 nedēļas

en: 1 Month
lv: 1 mēnesis

en: 2 Months
lv: 2 mēneši

en: 3 Months
lv: 3 mēneši

en: 4 Months
lv: 4 mēneši

en: 5 Months
lv: 5 mēneši

en: 6 Months
lv: 6 mēneši

en: 10 Months
lv: 10 mēneši

en: 12 Months
lv: 12 mēneši

en: Illogical blocking times.
lv: Nepareizi bloķēšanas laiki.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
lv: Laiks līmenim %1 nav zemāks kā laiks līmenim %2.

en: 
    Illogical expiration times.
lv: 
    Neloģiski izbeigšanās laiki.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
lv: 
    Nepareizi bloķēšanas pret nobeigšanas laikiem.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
lv: Līmenī %1 bloķēšanas laikam būtu jābūt zemākam nekā izbeigšanās laikam.

en: Illogical Values
lv: Neloģiskas vērtības

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
lv: &2. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
lv: &5. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
lv: &6. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
lv: &Izbeigšanās

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
lv: &Bloķēšana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
lv: &4. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
lv: &7. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
lv: &1. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
lv: &3. līmenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
lv: Nevingrināties ar vārdnīcu, kas tikusi atbildēta pēdējos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
lv: Vārdnīca pazeminās par vienu pakāpi pēc šāda laika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
lv: Iekļaut īpašības vārdus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
lv: Iekļaut apstākļa vārdus

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
lv: Konfigurēt vingrinājumu

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
lv: Bloķēšana

en: Blocking Settings
lv: Bloķēšanas iestatījumi

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
lv: Sliekšņi

en: Threshold Settings
lv: Sliekšņu iestatījumi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
lv: Labošana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
lv: Atbildes ar nepareiziem akcentiem joprojām tiek skaitītas kā pareizas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
lv: Jebkāda lielo/mazo burtu lietošana atbildē tiek skaitīta kā pareiza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
lv: Vingrinājuma laikā varat izmantot ieteikuma pogu, lai redzētu daļu no atrisinājuma.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
lv: Attēli un skaņa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
lv: Vingrinājuma laikā kā jautājumi tiek rādīti attēli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
lv: Vingrinājuma laikā kā atrisinājumi tiek rādīti attēli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
lv: Ieslēgt izrunas skaņu failu atskaņošanu vingrinājumu laikā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
lv: Pēc noklusējuma jums tiek vaicāts ievadīt sinonīmus, līdz ievadat tādu, kurš tieši ir saistīts ar pašreizējo vārdu. Ja šī opcija ir ieslēgta, tiek pieņemts jebkurš sinonīms.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
lv: Izveidojot vairāku izvēļu vingrinājumus, mēģināt rādīt atbildes ar vienu un to pašu vārdu tipu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
lv: Lietot izvēlēs ar vienu vārdu tipu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
lv: Izvēļu skaits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
lv: Vingrināties tikai ar vārdnīcu, kas atbilst šādiem nosacījumiem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
lv: Vismaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
lv: Ne vairāk par

en: All conjugation forms were right.
lv: Visas konjugācijas formas bija pareizas.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
lv[0]: Jūs pareizi atbildējāt %1 konjugācijas formu.
lv[1]: Jūs pareizi atbildējāt %1 konfigurācijas formas.
lv[2]: Jūs pareizi atbildējāt %1 konfigurācijas formas.

en: Enter all conjugation forms.
lv: Ievadiet visas konfigurācijas formas.

en: Choose the right article for "%1"
lv: Izvēlieties pareizo artikulu priekš "%1"

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
lv: %1 ir vīriešu

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
lv: %1 ir sieviešu

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
lv: %1 ir neitrāls

en: Rendering...
lv: Renderē...

en: LaTeX error.
lv: LaTeX kļūda.

en: You revealed the answer by using too many hints.
lv: Jūs atklājāt atbildi, izmantojot pārāk daudz ieteikumu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
lv: Pagaidām izlaist šo vārdu, un vaicāt to vēlāk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
lv: Atbildēt vēlāk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
lv: Ieteikums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
lv: Turpināt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
lv: absolūtā forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
lv: salīdzinošā forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
lv: pārākā forma

en: Stop Practice
lv: Pārtraukt vingrinājumu

en: Stop practicing
lv: Pārtraukt vingrināšanos

en: Change answer to right/wrong
lv: Mainīt atbildi uz pareizu/nepareizu

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
lv: Kad atbildēsiet, Parley parādīs, ka atbilde bija pareiza vai nepareiza.
    Šīs īsceļš maina, kā atbilde tiek ieskaitīta.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
lv: Jūsu vingrināšanās ilgums: %1 %2 un %3.

en: one word | %1 words
lv[0]: %1 vārds
lv[1]: %1 vārdi
lv[2]: %1 vārdu

en: one minute | %1 minutes
lv[0]: %1 minūte
lv[1]: %1 minūtes
lv[2]: %1 minūšu

en: one second | %1 seconds
lv[0]: %1 sekunde
lv[1]: %1 sekundes
lv[2]: %1 sekunžu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
lv: Mēģinājumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
lv: Jautājums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
lv: Atrisinājums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
lv: Jūsu atbilde

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
lv: Vārdnīcu kolekcija satur mazāk nekā divas valodas.

en: Could not start practice
lv: Neizdevās sākt vingrinājumu

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
lv: Šī atbilde tiks skaitīta kā pareiza.
    Vārdi tiks skaitīti kā pareizi, ja tiek tiek atbildēti pareizi pirmajā mēģinājumā.

en: Count this answer as wrong
lv: Ieskaitīt šo atbildi kā nepareizu

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
lv: Šī atbilde tiks skaitīta kā nepareiza
    Vārdi tiks skaitīti kā pareizi, ja tiek tiek atbildēti pareizi pirmajā mēģinājumā.

en: Count this answer as correct
lv: Ieskaitīt šo atbildi kā pareizu

[ctx: test results]
en: %1 % correct
lv: %1 % pareizi

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
lv: %1 % nepareizi

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
lv: %1 % nav atbildēti

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
lv: Pareizi atbildēti pirmajā mēģinājumā: %1 no %2 (%3 %)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
lv: Nepareizi atbildēti pirmajā mēģinājumā: %1 no %2 (%3 %)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
lv: Nav atbildēti šajā vingrinājumā: %1 no %2 (%3 %)

en: Your answer was wrong.
lv: Jūsu atbilde bija nepareiza.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
lv: Jūsu atbilde bija sinonīms. Lūdzu, ievadiet citu vārdu ar to pašu tulkojumu.

en: Your answer was an already entered synonym.
lv: Jūsu atbilde bija jau ievadīts sinonīms.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
lv: Jūsu atbilde bija sinonīms, un lielo/mazo burtu izmantojums bija nepareizs.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
lv: Jūsu atbilde bija sinonīms, un akcenti bija nepareizi.

en: Your answer was a synonym.
lv: Jūsu atbilde bija sinonīms.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
lv: Jūsu atbilde bija nepareiza, jo lielo/mazo burtu izmantojuma kļūdas netiek pieņemtas. Lūdzu, mēģiniet vēlreiz.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
lv: Jūsu atbilde bija nepareiza, jo akcentu kļūdas netiek pieņemtas. Lūdzu, mēģiniet vēlreiz.

en: Your answer was wrong. Please try again.
lv: Jūsu atbilde bija nepareiza. Lūdzu, mēģiniet vēlreiz.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
lv: Jūsu atbilde bija pareiza, bet lielo/mazo burtu izmantojums bija nepareizs.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
lv: Jūsu atbilde bija pareiza, bet akcenti bija nepareizi.

en: Your answer was right.
lv: Jūsu atbilde bija pareiza.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
lv: Jūsu atbilde bija pareiza... bet ne pirmajā mēģinājumā, un lielo/mazo burtu izmantojums bija nepareizs.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
lv: Jūsu atbilde bija pareiza... bet ne pirmajā mēģinājumā, un akcenti bija nepareizi.

en: Your answer was right... but not on the first try.
lv: Jūsu atbilde bija pareiza... bet ne pirmajā mēģinājumā.

en: The solution starts with: %1
lv: Atrisinājums sākas ar: %1

en: Synonym:
lv: Sinonīmi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
lv: Dokumenta pamata īpašības

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
lv: &Nosaukums:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
lv: Jūsu dokumenta nosaukums.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
lv: &Autors:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
lv: Veids, kā ar jums sazināties (e-pasts vai tīmekļa lapa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
lv: &Komentārs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
lv: Jebkāda papildu informācija.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
lv: Vispārēja kategorija, kādai pieder jūsu dokuments.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
lv: Mūzika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
lv: Ģeogrāfija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
lv: Anatomija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
lv: Vēsture

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
lv: Testu sagatavošana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
lv: &Licence:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
lv: Licence, zem kādas būs jūsu dokuments.
    Ja apsverat iespēju savu failu nākotnē ziedot KDE, nepieciešama piemērota licence.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
lv: GPLv2+ (GNU General Public License versija 2 vai vēlāka)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
lv: Pirmā &valoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
lv: &Otrā valoda:

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
lv: Izvēlētie laiki konfigurāciju vingrinājumam.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
lv: Redzamās kolonnas galvenajā redaktora logā.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
lv: >= 2 ATSTARPES

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
lv: Atvērt/Saglabāt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
lv: Vienmēr atvērt kolekciju, kas bija aktīva, izejot no Parley

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
lv: Kad šī opcija ir izvēlēta, palaižot Parley, tiks automātiski ielādēta pēdējā aktīvā kolekcija tā vietā, lai rādītu sveiciena ekrānu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
lv: Palaižot vienmēr ielādēt pēdējo atvērto kolekciju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
lv: Ļaut automātisku jūsu darba sagabāšanu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
lv: Ja atzīmēsiet šo opciju, jūsu darbs tiks automātiski saglabāts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
lv: Izejot automātiski &saglabāt vārdnīcas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
lv: Iz&veidot rezerves kopiju katras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
lv: minūtes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
lv: Atdalītājs teksta faila importēšanai/eksportēšanai (CSV):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
lv: Izvēlieties, kādu atdalītāju vēlaties lietot, lai, importējot un eksportējot tekstu, atdalītu datus.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
lv: Izvēlieties, kādu atdalītāju lietot, lai, importējot un eksportējot datus kā tekstu, atdalītu izteiksmju daļas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
lv: Rediģēšana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
lv: Rediģējot pievienot j&aunas rindas automātiski

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
lv: Ielā&dēt jaunas tēmas...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
lv: Tēmas detaļas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
lv: Kontakts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
lv: Apraksts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
lv: Autors:

en: Add language
lv: Pievienot valodas

en: Remove language
lv: Izņemt valodu

en: New Language
lv: Jauna valoda

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
lv: %1 īpašības

en: Really delete language: %1?
lv: Vai tiešām dzēst valodu: %1?

en: Remove Language
lv: Izņemt valodu

en: No KDE keyboard selector found.
lv: Neviens KDE tastatūras atlasītājs netika atrasts.

en: Tense Name
lv: Laika nosaukums

en: Enter name of tense:
lv: Ievadiet laika nosaukumu:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
lv: Izvēlēto lietotāja definēto laiku nevar dzēst,
    jo tas tiek lietots.

en: Deleting Tense Description
lv: Dzēš laika aprakstu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
lv: Pamata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
lv: Nosaukums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
lv: Tastatūras izkārtojums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
lv: Pareizrakstības pārbaudītājs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
lv: Valoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
lv: Fonts (vingrināšanās):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_3)
en: Font (editor):
lv: Fonts (redaktors):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
lv: Artikuli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
lv: Noteiktais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
lv: Nenoteiktais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
lv: &Vīriešu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
lv: &Sieviešu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
lv: &Neitrāls:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
lv: Personu vietniekvārdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
lv: &1. persona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
lv: &2. persona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
lv: 3. persona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
lv: &Vīriešu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
lv: &Sieviešu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
lv: &Neitrāls:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
lv: Divskaitļu konjugācijas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
lv: Pastāv neitrāla konjugācijas forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
lv: Vīriešu/sieviešu dzimtei ir atšķirīgas konjugācijas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
lv: Laiki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
lv: &Jauns...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
lv: &Labot...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
lv: &Dzēst

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
lv: Tastatūras izkārtojums šajai lokālei

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
lv: Pareizrakstības pārbaudītājs šajai valodai

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
lv: Vingrinājumā izmanotais fonts

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
lv: Redaktorā izmantojamais fonts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
lv: &Attīrīt

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
lv: Vingrinājumiem un sveiciena ekrānam izmantojamā tēma

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
lv: Uzglabāto iestatījumu profilu skaits

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
lv: Ja patiess, jaunas rindas tiks pievienotas pēc vajadzības, kad tiks izmantots ievadīšanas dialoglogs

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
lv: Šis iestata atdalītāju, ko izmantot, kad tiek kopēts/ielīmēts teksts, noklusējums ir tabulators

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
lv: Ja patiess, katrā lietotnes palaišanas reizē tiks ielādēts pēdējais atvērtais fails

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
lv: Ja patiess, aizverot un izejot vārdnīcas automātiski tiek saglabātas

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
lv: Ja patiess, ik pēc noteikta laika intervāla tiek saglabāta rezerves kopija

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
lv: Laika intervāls starp divām automātisko rezerves kopiju veidošanas reizēm

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
lv: Rādīt attēlus vārdu kartītes priekšpusē.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
lv: Rādīt attēlus vārdu kartītes aizmugurē.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
lv: Vaicājuma bloķēšanas cilnes dialoglogā — ja atzīmēts, tad vaicājums tiek bloķēts

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
lv: Vaicājuma bloķēšanas cilnes dialoglogā — ja atzīmēts, tad vaicājums pieņem termiņa beigu laiku

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
lv: Ierakstu skaits, ar kādu vingrināties vienlaikus. Ja viens no tiem tiek atbildēts pareizi, tiek pievienots cits ieraksts.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
lv: Nejauši mainīt virzienu

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
lv: Ierobežot lietotāja atbildes laiku testā.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
lv: 'Rādīt' — parādīt atrisinājumu pēc dotā laika; 'Turpināt' — pēc dotā laika iet uz nākamo jautājumu.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
lv: Maksimālais atļautais laiks atbildei.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
lv: Ieslēgt ieteikumu sarakstus rakstveida vingrinājumos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
lv: Ieslēgt ieteikumu rādīšanu.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
lv: Ieskaitīt atbildes kā pareizas tikai tad, ja akcentējums ir nepareizs.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
lv: Ieskaitīt atbildes kā pareizas tikai tad, ja lielo/mazo burtu lietojums ir nepareizs.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
lv: Sadalīt tulkojumus rakstveida vingrinājumos.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
lv: Sadalīt tulkojumus pie punktiem.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
lv: Sadalīt tulkojumus pie semikoliem.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
lv: Sadalīt tulkojumus pie semikoliem.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
lv: Sadalīt tulkojumus pie komatiem.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
lv: Ieslēgt pogu 'Rādīt vairāk', lai atklātu daļas no risinājuma rakstveida vingrinājumos.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
lv: Ieslēgt pogu 'Izlaist (es to zinu)' rakstveida vingrinājumos.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
lv: Vai ieskaitīt kā pareizu, ja vārda vietā tika ievadīts sinonīms?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
lv: Ieslēgt attēlu rādīšanu vingrinājumu dialoglogos.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
lv: Ieslēgt skaņu atskaņošanu vingrinājumu dialoglogos.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
lv: Vairāku iespēju vingrinājumā nepareizajām atbildēm izmantot tādu pašu vārdu tipu, kādu atrisinājumam.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
lv: Atbilžu skaits vairāku iespēju jautājumā, ieskaitot pareizo atbildi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
lv: Pārslēgt meklēšanas joslas rādīšanu.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
lv: Rādīt/slēpt aktīvo kolonnu.

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
lv: Kā galvenais logs ir sadalīts.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
lv: Vārdnīcu tabulā izmantotais fonts

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
lv: Fonētikai izmantojamais fonts

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
lv: Pašreiz izvēlētā kolonna

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
lv: Pašreiz izvēlētā rinda

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
lv: Ierakstam jābūt vaicātam vismaz šādu reižu skaitu, lai to iekļautu vingrinājumā.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
lv: Ierakstam jābūt vaicātam, maksimums, šādu reižu skaitu, lai to iekļautu vingrinājumā.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
lv: Ierakstam jābūt atbildētam nepareizi vismaz šādu reižu skaitu, lai to iekļautu vingrinājumā.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
lv: Ierakstam jābūt atbildētam nepareizi, maksimums, šādu reižu skaitu, lai to iekļautu vingrinājumā.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
lv: Vingrinājumā tiks iekļauti tikai izvēlētie vārdu tipi.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
lv: Izvēlētie vārdu tipi vingrinājumiem.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
lv: Izvēlētie vārdu apakštipi vingrinājumiem.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
lv: Pēc atbildēšanas parādīt risinājumu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
lv: Atrisinājuma rādītšanas ilgums (sekundēs). 0 — neierobežots.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
lv: Pašreiz izvēlētais vingrināšanās režīms.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
lv: Parley nodrošinātāja ceļš

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
lv: Komanda lejupielādētās vārdnīcas palaišanai

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
lv: Noklusētā mape, kur saglabāt lejupielādētās vārdnīcas

en: Theme
lv: Tēma

[ctx: title:window general settings]
en: General
lv: Pamata

en: General Settings
lv: Pamata iestatījumi

en: View
lv: Skats

en: View Settings
lv: Skata iestatījumi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
lv: Norādiet, kuru fontu lietot izrunas attēlošanai, izmantojot fonētiskos simbolus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
lv: Izr&unas simbolu fonts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCard)
en: Flash Cards
lv: Vārdu kartiņas
