parley - en to sk translation catalogue (638 entries)

en: Unit
sk: Jednotka

en: Number of entries in this lesson.
sk: Počet položiek v tejto lekcii

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
sk: Slovníkový dokument neobsahuje žiadne položky, ktoré môžu byť použité pre zvolený typ precvičovania.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
sk: Spustiť precvičovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
sk: <p>Váš výber slovnej zásoby pre precvičovanie je prázdny.</p><p>Nižšie si môžete vybrať ignorovanie niektorých konfiguračných nastavení pre spustenie precvičovania v každom prípade.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
sk: Ignorovať konfiguráciu pre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
sk: &Ignorovať lekcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
sk: Ignorovať slovné druhy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
sk: Ignorovať blokované

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
sk: Ignorovať koľkokrát bolo odpovedané nesprávne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
sk: Ignorovať koľkokrát bolo precvičované

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
sk: Ignorovať minimálny/maximálny stupeň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberAffectedWordsLabel)
en: Number of Affected Words
sk: Počet ovplyvnených slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
sk: Celkový počet položiek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
sk: Výsledný počet slov na precvičovanie:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
sk: Kolekcia %1

en: None
sk: Žiadne

en: You can drag and drop words onto their word type.
sk: Môžete pretiahnuť slová na ich slovný druh.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
sk: Povoliť pohľad synoným pre ich úpravu.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
sk: Povoliť pohľad antoným pre ich úpravu.

en: Pronunciation (%1)
sk: Výslovnosť (%1)

en: Pronunciation
sk: Výslovnosť

en: Word Type (%1)
sk: Typ slova (%1)

en: Word Type
sk: Typ slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
sk: Synonymum

en: Synonym (%1)
sk: Synonymum (%1)

en: Antonym (%1)
sk: Antonymum (%1)

en: Antonym
sk: Antonymum

en: Example (%1)
sk: Ukážka (%1)

en: Example
sk: Ukážka

en: Comment (%1)
sk: Komentár (%1)

en: Comment
sk: Komentár

en: Paraphrase (%1)
sk: Parafráza (%1)

en: Paraphrase
sk: Parafráza

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
sk: Prosím, použite Upraviť -> Jazyky pre nastavenie vášho dokumentu.

en: No Languages Defined
sk: Nedefinovaný žiadny jazyk

en: Select a unit before adding vocabulary.
sk: Vybrať lekciu pred pridaním slovnej zásoby.

en: No Unit Selected
sk: Nie je vybraná žiadna lekcia

en: %1 word due | %1 words due
sk[0]: %1 slov ešte
sk[1]: %1 slov ešte
sk[2]: %1 slov ešte

en: Fully learned
sk: Plne precvičené

en: Open this vocabulary collection in the editor
sk: Otvoriť túto kolekciu slovnej zásoby v editore

en: Practice Anyway
sk: Precvičovať aj tak

en: Practice
sk: Tréning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Active Collections
sk: Aktívne kolekcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, completedLabel)
en: Completed Collections
sk: Ukončené kolekcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
sk: Odstrániť

en: Are you sure you want to remove this collection?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto kolekciu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
sk: Prehrať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
sk: Nahrať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
sk: Vyhľadať aktuálne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
sk: Postupovať podľa tabuľky

en: Could not determine word type of adjectives
sk: Nepodarilo sa určiť slovný druh prídavných mien

en: Could not determine word type of adverbs
sk: Nepodarilo sa určiť slovný druh prísloviek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
sk: Druhý stupeň slúži na porovnanie podstatných mien alebo slovies (rýchlejší).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
sk: Absolútne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
sk: Komparatív:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
sk: Tretí stupeň (najrýchlejší)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
sk: Superlatív:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
sk: Prídavné meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
sk: Príslovka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
sk: Tvary časovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
sk: Prvý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
sk: Druhý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
sk: Tretie mužské

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
sk: Tretie ženské

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
sk: Tretie neutrálne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
sk: &Nasledujúce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
sk: Č&as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Singular
sk: Jednotné číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Dual
sk: Duálny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Plural
sk: Množné číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
sk: Mužský

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
sk: Ženský

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
sk: Stredný rod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
sk: Skloňované tvary

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
sk: Číslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
sk: Nasledujúci

en: Units
sk: Jednotky

en: Right click to add, delete, or rename units. 
    With the checkboxes you can select which units you want to practice. 
    Only checked units [x] will be asked in the practice!
sk: Kliknutie pravým tlačidlom myši na pridanie alebo premenovanie lekcií. 
    Zaškrtávacími políčkami môžete vybrať, ktoré lekcie chcete precvičovať. 
    Iba zaškrtnuté lekcie [x] budú ponúknuté v testoch!

en: Word Types
sk: Typy slov

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
sk: Ohýbanie slov (slovesá, prídavné mená, podstatné mená)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
sk: Tvary stupňovania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
sk: Viacnásobný výber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
sk: Synonymá

en: Antonyms
sk: Antonymá

en: False Friends
sk: Falošní priatelia

en: Phonetic Symbols
sk: Fonetické symboly

en: Image
sk: Obrázok

en: Summary
sk: Súhrn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
sk: Zvuk

en: Enter search terms here
sk: Sem zadajte výrazy pre vyhľadávanie

en: Search your vocabulary
sk: Prehľadať vašu slovnú zásobu

en: S&earch:
sk: &Hľadať:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (lesson)
en: &Unit
sk: Jednotka

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
sk: Tréning

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
sk: Panel nástrojov editora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
sk: Vlastnosti z originálu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grade_label)
en: &Confidence Level:
sk: Úroveň dôvery:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
sk: Nesprávne &podobné:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
sk: Počty pre&cvičovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
sk: &Nesprávne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qcount_label)
en: Tot&al:
sk: Celkom:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
sk: Napos&ledy precvičované

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
sk: &Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
sk: D&nes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
sk: Dátum tohto výrazu, ktorý bol naposledy precvičovaný

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
sk: Ešte neprecvičené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetGradesButton)
en: &Reset Confidence Levels
sk: Vynulovať úrovne dôvery

en: Verb
sk: Sloveso

en: Noun
sk: Podstatné meno

en: "%1" is a:
sk: "%1" je:

en: Enter LaTeX code here.
sk: Sem zadať LaTeX kód

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
sk: Matematický režim

en: New Unit
sk: Nová jednotka

en: Add a new unit to your document
sk: Pridať novú lekciu do vášho dokumentu

en: Rename Unit
sk: Premenovať jednotku

en: Delete Unit
sk: Odstrániť lekciu

en: Delete the selected unit.
sk: Vymazať vybranú lekciu.

en: Split Unit into Smaller Units
sk: Rozdeliť lekciu do menších lekcií

en: Make multiple smaller units out of one big unit.
sk: Urobiť niekoľko menších lekcií z jednej veľkej lekcie.

en: Move to new lesson
sk: Presunúť do novej lekcie

en: Moves the selected vocabulary to a new lesson
sk: Presunie vybranú slovnú zásobu do novej lekcie

en: Remove Confidence Levels
sk: Odstrániť úrovne dôvery

en: Remove confidence levels from this unit.
sk: Odstrániť stupne z tejto lekcie.

en: Remove Confidence Levels From This Unit And All Subunits
sk: Odstrániť stupne z tejto lekcie a všetkých podlekcií

en: Remove confidence levels from this unit and all subunits.
sk: Odstrániť stupne z tejto lekcie a všetkých podlekcií.

en: Expand Units and Subunits
sk: Rozbaliť lekcie a podlekcie

en: Expand all units and subunits.
sk: Rozbaliť všetky lekcie a podlekcie.

en: Collapse All Units And Subunits
sk: Zbaliť všetky lekcie a podlekcie

en: Collapse all units and subunits.
sk: Zbaliť všetky lekcie a podlekcie

en: The root lesson cannot be deleted.
sk: Základná lekcia nemôže byť zmazaná.

en: There is %1 word left in this unit. Do you want to delete it? | There are %1 words left in this unit. Do you want to delete them?
sk[0]: Existuje %1 zostávajúce slovo v lekcii. Chcete ho vymazať?
sk[1]: Existujú %1 zostávajúce slová v lekcii. Chcete ich vymazať?
sk[2]: Existuje %1 zostávajúcich slov v lekcii. Chcete ich vymazať?

en: Entries per Unit
sk: Položky na lekciu

en: The unit will be split into smaller unit. How many entries in each unit do you want?
sk: Lekcia bude rozdelená do menších lekcií. Koľko chcete položiek v každej lekcií?

en: New Lesson
sk: Nová lekcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
sk: Jazyk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
sk: Lekcia

en: Select Synonyms
sk: Vybrať synonymá

en: %1 and %2 are not Synonyms
sk: %1 a %2 nie sú synonymá

en: %1 and %2 are Synonyms
sk: %1 a %2 sú synonymá

en: %1 and %2 are not Antonyms
sk: %1 a %2 nie sú antonymá

en: %1 and %2 are Antonyms
sk: %1 a %2 sú antonymá

en: %1 and %2 are not False Friends
sk: %1 a %2 nie sú falošní priatelia

en: %1 and %2 are False Friends
sk: %1 a %2 sú falošní priatelia

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
sk: Synonymá od %1:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
sk: Antonymá od %1:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
sk: Falošní priatelia od %1:

en: Enable/Disable the columns for each language
sk: Povoliť/Zakázať stĺpce pre každý jazyk

en: Sound file selected: %1
sk: Vybraný zvukový súbor: %1

en: Image file selected: %1
sk: Vybraný obrazový súbor: %1

en: &Add New Entry
sk: Pridať novú položku

en: Append a new row to the vocabulary
sk: Pridá nový riadok do slovníka

en: &Delete Entry
sk: Odstrániť položku

en: Delete the selected rows
sk: Odstrániť vybrané riadky

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select all rows
sk: Vyberie všetky riadky

en: Deselect all rows
sk: Zruší výber všetkých riadkov

en: Vocabulary Columns...
sk: Stĺpce slovníka...

en: Toggle display of individual vocabulary columns
sk: Prepnúť zobrazenie jednotlivých stĺpcov slovníka

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať vybranú položku?
sk[1]: Naozaj chcete zmazať %1 vybrané položky?
sk[2]: Naozaj chcete zmazať %1 vybraných položiek?

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Nothing to spell check.
sk: Nič ku kontrole pravopisu.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
sk: Žiadna kontrola pravopisu nie je k dispozícii

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
sk: Buď je nastavený nesprávny jazyk alebo žiadna kontrola pravopisu nebola inštalovaná pre túto lokalizáciu: %1.

en: New
sk: Nové

en: Add a new word type to your document
sk: Pridať nový slovný druh do vášho dokumentu

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename the selected word type
sk: Premenovať vybraný slovný druh.

en: Delete Word Type
sk: Vymazať typ slova

en: Delete the selected word type.
sk: Vymazať vybraný slovný druh.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
sk: Gramatika

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
sk: Nechať Parley rozpoznať gramatický význam slovného druhu.

en: This word type folder contains nouns.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje podstatné mená.

en: Masculine Noun
sk: Mužské podstatné meno

en: This word type folder contains masculine nouns.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje mužské podstatné mená.

en: Feminine Noun
sk: Ženské podstatné meno

en: This word type folder contains feminine nouns.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje ženské podstatné mená.

en: Neuter Noun
sk: Stredné podstatné meno

en: This word type folder contains neuter nouns.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje stredné podstatné mená.

en: This word type folder contains adjectives.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje prídavné mená.

en: This word type folder contains adverbs.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje príslovky.

en: This word type folder contains verbs.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje slovesá.

en: Conjunction
sk: Konjunkcia

en: This word type folder contains conjunctions.
sk: Tento priečinok slovného druhu obsahuje spojky.

en: No Special Type
sk: Žiadny špeciálny druh

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
sk: Tento priečinok slovného druhu neobsahuje žiadne slovné druhy so špeciálnym významom.

en: The root word type cannot be deleted.
sk: Koreňový slovný druh nemôže byť vymazaný.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
sk[0]: Ostalo slovo s týmto slovným druhom. Stratí svoj typ. Pokračovať?
sk[1]: Súbor '%1' už existuje. Chcete ho prepísať?
sk[2]: Súbor '%1' už existuje. Chcete ho prepísať?

en: HTML document
sk: Dokument HTML

en: Could not write to file "%1"
sk: Nepodarilo sa zapisovať do súboru "%1"

en: Export As
sk: Exportovať ako

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
sk: Exportovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
sk: Flash Cards - pre tlač učebných kariet (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
sk: Zoznam slovnej zásoby, ktorý pracuje vo webovom prehliadači a môže byť vytlačený (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
sk: Čiarkou oddelené hodnoty (CSV)

en: Vocabulary Trainer
sk: Tréner slovnej zásoby

en: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	The KDE team
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn
sk: © 1999-2002	Ewald Arnold
    © 2001-2002	Tím KDE
    © 2004-2007	Peter Hedlund
    © 2007-2010	Frederik Gladhorn

en: Helps you train your vocabulary
sk: Pomáha vám trénovať slovnú zásobu

en: Developer and Co-maintainer
sk: Vývojár a spolusprávca

en: Developer, former maintainer
sk: Vývojár, bývalý správca

en: Developer
sk: Vývojár

en: Practice Dialogs
sk: Dialógy precvičovania

en: Scripting
sk: Skriptovanie

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
sk: Nespočetné opravy, predošlý správca, prechod na KDE4

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Artwork and Oxygen Icons
sk: Ikony Artwork a Oxygen

en: Port to KConfig XT
sk: Port do KConfig XT

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
sk: Prepisovanie knižnice kvtml pre KDE4

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
sk: Hlásenie chýb a testovanie na ceste do KDE4

en: Conceived the name Parley
sk: Koncipovaný názov Parley

en: [file]
sk: [súbor]

en: Document file to open
sk: Otvárané dokumenty.

en: Creates a new vocabulary collection
sk: Vytvorí novú kolekciu slovnej zásoby

en: Opens an existing vocabulary collection
sk: Otvorí existujúcu kolekciu slovnej zásoby

en: Open &Downloaded Vocabularies...
sk: &Otvoriť stiahnuté slovníky...

en: Open downloaded vocabulary collections
sk: Otvoriť stiahnuté kolekcie slovnej zásoby

en: Save the active vocabulary collection
sk: Uložiť aktívnu kolekciu slovnej zásoby

en: Save the active vocabulary collection with a different name
sk: Uložiť aktuálnu kolekciu slovnej zásoby pod iným menom

en: &Export...
sk: &Exportovať...

en: Export to HTML or CSV
sk: Export do HTML alebo CSV

en: &Properties...
sk: &Vlastnosti...

en: Edit document properties
sk: Upraviť vlastnosti dokumentu

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Close the current vocabulary collection and show the dashboard
sk: Zavrieť aktuálnu kolekciu slovnej zásoby a ukázať nástenku

en: Quit Parley
sk: Ukončiť Parley

en: Show the configuration dialog
sk: Zobrazí konfiguračný dialóg

en: &Languages...
sk: Jazyky...

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
sk: Upraviť, ktoré jazyky sú v kolekcii a ich gramatické vlastnosti.

en: Remove all confidence levels from the current document
sk: Odstrániť všetky stupne zo súčasného dokumentu

en: Show Entries from Child Units
sk: Ukázať položky z dedičných lekcií

en: Enable to also see the entries of child units in each unit.
sk: Povoliť, že položky z lekcií potomkov budú videné v každej lekcii.

en: Automatic Translation
sk: Automatický preklad

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticTranslation), group (General)
en: Enable automatic translation of the unit entries.
sk: Povoliť automatický preklad položiek lekcie.

en: Start Practice...
sk: Spustiť precvičovanie...

en: Start practicing
sk: Spustiť precvičovanie

en: Configure Practice...
sk: Konfigurovať precvičovanie...

en: Change practice settings
sk: Zmeniť nastavenie precvičovania

en: Write a file with the results of the practice
sk: Zapísať súbor s výsledkami tréningu

en: Switch to vocabulary editor
sk: Prejsť do editora slovnej zásoby

en: Show Se&arch
sk: Ukázať hľadanie

en: Toggle display of the search bar
sk: Prepnúť zobrazenie vyhľadávacej lišty

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
sk: Vlastnosti pre %1

en: Open in practice &mode
sk: Otvoriť v reži&me precvičovania

en: The vocabulary collection is locked by another process.  You can open the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
sk: Kolekcia slovnej zásoby je zamknutá iným procesom. Môžete otvoriť súbor ak chcete prevziať zámok, ale stratíte zmeny z iného procesu.
    
    Chcete prevziať zámok?

en: Take Over Lock
sk: Prevziať zámok

en: Opening collection "%1" resulted in an error: %2
sk: Otvorenie kolekcie "%1" skončilo chybou: %2

[ctx: @title:window]
en: Open Collection
sk: Otvoriť kolekciu

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
sk: Slovník bol zmenený.
    
    Uložiť súbor pred ukončením?

en: File "%1" is locked by another process.  You can save to the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
sk: Súbor "%1" je zamknutý iným procesom. Môžete uložiť súbor ak ho chcete prevziať, ale stratíte zmeny z iného procesu.
    
    Chcete prevziať zámok?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
sk: Zapisovanie súboru  "%1" skončilo chybou:  %2

[ctx: @title:window]
en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
sk: <qt>Súbor<p><b>%1</b></p>už existuje. Chcete ho prepísať?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
sk: Ukladám %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
sk: Jazyky

en: A Second Language
sk: Druhý jazyk

en: Lesson 1
sk: Lekcia 1

en: Could not open vocabulary collection "%1"
sk: Nepodarilo sa otvoriť kolekciu slovnej zásoby "%1"

en: You cannot start to practice when the known language is the same as the language to learn.
sk: Nemôžete začať precvičovanie, keď známy jazyk je rovnaký, ako jazyk na výučbu.

en: Select languages
sk: Zvoliť jazyky

en: Download New Vocabularies...
sk: Stiahnuť nové slovníky...

en: Downloads new vocabulary collections
sk: Sťahuje nové kolekcie slovnej zásoby

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
sk: Panel nástrojov precvičovania

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
sk: Štatistický panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
sk: Panel nástrojov prehľadu precvičovania

en: Stop
sk: Zastaviť

en: All comparison forms were right.
sk: Všetky tvary stupňovania boli správne.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
sk: "%1" je nesprávne slovo.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
sk: Obe tvary stupňovania (druhý a tretí stupeň) sú nesprávne.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
sk: Druhý stupeň je nesprávny.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
sk: Tretí stupeň je nesprávny.

en: Enter the comparison forms.
sk: Zadať tvary stupňovania.

en: Do not Care
sk: Nestarať sa

en: 30 Min
sk: 30 min

en: 1 Hour
sk: 1 hodina

en: 2 Hours
sk: 2 hodiny

en: 4 Hours
sk: 4 hodiny

en: 8 Hours
sk: 8 hodín

en: 12 Hours
sk: 12 hodín

en: 18 Hours
sk: 18 hodín

en: 1 Day
sk: 1 deň

en: 2 Days
sk: 2 dni

en: 3 Days
sk: 3 dni

en: 4 Days
sk: 4 dni

en: 5 Days
sk: 5 dní

en: 6 Days
sk: 6 dní

en: 1 Week
sk: 1 týždeň

en: 2 Weeks
sk: 2 týždne

en: 3 Weeks
sk: 3 týždne

en: 4 Weeks
sk: 4 týždne

en: 1 Month
sk: 1 mesiac

en: 2 Months
sk: 2 mesiace

en: 3 Months
sk: 3 mesiace

en: 4 Months
sk: 4 mesiace

en: 5 Months
sk: 5 mesiacov

en: 6 Months
sk: 6 mesiacov

en: 10 Months
sk: 10 mesiacov

en: 12 Months
sk: 12 mesiacov

en: Illogical blocking times.
sk: Nelogické časy blokovania.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
sk: Čas pre úroveň %1 by mal byť nižší ako čas pre úroveň %2.

en: 
    Illogical expiration times.
sk: 
    Nelogické časy vypršania.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
sk: 
    Nelogické časy blokovania oproti vypršaniu.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
sk: Blokovací čas pre úroveň %1 by mal byť nižší ako čas vypršania.

en: Illogical Values
sk: Nelogické hodnoty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
sk: Úroveň &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
sk: Úroveň &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
sk: Úroveň &6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
sk: &Vypršanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
sk: &Blokovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
sk: Úroveň &4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
sk: Úroveň &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
sk: Úroveň &1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
sk: Úroveň &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
sk: Neprecvičovať slovnú zásobu, ktorá bola ponúknutá v rámci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
sk: Slovník klesá o jeden stupeň po uplynutí tejto doby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
sk: Zahrnúť prídavné mená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
sk: Zahrnúť príslovky

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
sk: Konfigurovať precvičovanie

[ctx: @title:group Configure general settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: Configure general settings for practicing vocabulary.]
en: General Practice Settings
sk: Všeobecné nastavenie precvičovania

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
sk: Blokovanie

en: Blocking Settings
sk: Nastavenie blokovania

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
sk: Prahové hodnoty

en: Threshold Settings
sk: Nastavenia hranice

[ctx: @title:group Configure specific settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: Specific
sk: Špecifické

[ctx: Configure specific settings for practicing vocabulary.]
en: Specific Practice Settings
sk: Špecifické nastavenie precvičovania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
sk: Oprava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
sk: Odpovede s nesprávnymi prízvukmi sa stále počítajú ako správne.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
sk: Akékoľvek použitie veľkých písmen v odpovedi sa počíta ako správne.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Any punctuation mistake in the answer is counted as correct.
sk: Akákoľvek chyba v interpunkcii v odpovedi sa počíta ako správna.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
sk: Počas precvičovania môžete použiť tlačidlo rady, aby ste videli časti riešenia.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
sk: Obrázky a zvuk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
sk: Počas precvičovania sú k otázke zobrazené obrázky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
sk: Počas precvičovania sú k riešeniu zobrazené obrázky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow using images instead of words in flashcards.
sk: Povoliť použitie obrázkov namiesto slov na učebných kartách.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow images instead of words
sk: Povoliť obrázky namiesto slov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
sk: Povoliť prehrávanie zvukových súborov výslovnosti počas precvičovania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
sk: V predvolenom nastavení ste vyzvaní na zadanie synoným, kým nezadáte to, ktoré je priamo spojené s aktuálnym slovom. Ak je táto voľba povolená, akékoľvek synonymum je prijaté.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sessions
sk: Sedenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
sk: Pri vytváraní precvičovania s viacnásobným výberom, snažiť sa ukázať odpovede rovnakého slovného druhu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
sk: Použiť voľby rovnakého slovného druhu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
sk: Počet možností

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
sk: Precvičovať iba slovnú zásobu, ktorá spĺňa nasledujúce podmienky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
sk: Najmenej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
sk: Najviac

en: All conjugation forms were right.
sk: Všetky tvary časovania boli správne.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
sk[0]: Zodpovedali ste správne %1 tvar časovania.
sk[1]: Zodpovedali ste správne %1 tvary časovania.
sk[2]: Zodpovedali ste správne %1 tvarov časovania.

en: Enter all conjugation forms.
sk: Zadať všetky tvary časovania.

en: Choose the right article for "%1"
sk: Zvoliť správny člen pre "%1"

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
sk: %1 je mužský rod

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
sk: %1 je ženský rod

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
sk: %1 je stredný rod

[ctx: Display of the current unit during practice]
en: Unit: %1
sk: Jednotka: %1

en: New word
sk: Nové slovo

[ctx: Display of the current confidence level during practice, 1st param is either initial or long term]
en: %1, confidence %2
sk: %1, dôvera %2

en: initial
sk: pôvodné

en: long term
sk: dlhý termín

en: You answered correctly %2 of a total of %1 word.
    You are %3% done. | You answered correctly %2 of a total of %1 words.
    You are %3% done.
sk[0]: Správne ste zodpovedali %2 z celkovo %1 slova.
    Ste na %3% hotový.
sk[1]: Správne ste zodpovedali %2 z celkovo %1 slov.
    Ste na %3% hotový.
sk[2]: Správne ste zodpovedali %2 z celkovo %1 slov.
    Ste na %3% hotový.

en: Rendering...
sk: Renderovanie...

en: LaTeX error.
sk: Chyba LaTeXu.

en: You revealed the answer by using too many hints.
sk: Odhalili ste odpoveď pomocou príliš veľa rád.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
sk: Vynechať toto slovo teraz a opýtať sa neskôr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
sk: Odpovedať neskôr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
sk: Rada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
sk: Pokračovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
sk: absolútne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
sk: komparatív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
sk: superlatív

en: Stop Practice
sk: Zastaviť precvičovanie

en: Stop practicing
sk: Zastaviť precvičovanie

en: Change answer to right/wrong
sk: Zmeniť odpoveď na správnu/nesprávnu

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
sk: Ak ste odpovedali, Parley zobrazí, že či bola odpoveď správna alebo nesprávna.
    Táto skratka mení, ako je odpoveď započítaná.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
sk: Precvičovali ste %1 v %2 a %3.

en: one word | %1 words
sk[0]: jedno slovo
sk[1]: %1 slová
sk[2]: %1 slov

en: one minute | %1 minutes
sk[0]: jedna minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

en: one second | %1 seconds
sk[0]: jedna sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

en: Practice Overview
sk: Prehľad tréningu

en: Switch to the Practice Overview page
sk: Prepnúť na stránku prehľadu tréningu

en: HTML Files
sk: HTML súbory

en: OpenDocument text files
sk: Textové súbory OpenDocument

en: Practice results
sk: Výsledky tréningu

en: Answered questions: %1
sk: Zodpovedané otázky: %1

en: Correct answers: %1
sk: Správne odpovede: %1

en: Wrong answers: %1
sk: Nesprávne odpovede: %1

en: <b>Attempts</b>
sk: <b>Pokusy</b>

en: <b>Question</b>
sk: <b>Otázka</b>

en: <b>Correct answer</b>
sk: <b>Správna odpoveď</b>

en: <b>Your errors</b>
sk: <b>Vaše chyby</b>

en: Could not write to %1
sk: Nepodarilo sa zapísať do %1

en: Could not write file
sk: Nemôžem zapísať súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
sk: Pokusy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
sk: Otázka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
sk: Riešenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
sk: Vaša odpoveď

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
sk: Kolekcia slovnej zásoby obsahuje menej než dva jazyky.

en: Could not start practice
sk: Nepodarilo sa spustiť precvičovanie

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
sk: Táto odpoveď sa bude počítať ako správna.
    Slová sa budú počítať ako správne, iba keď sú zodpovedané správne na prvý pokus.

en: Count this answer as wrong
sk: Túto odpoveď počítať ako nesprávnu

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
sk: Táto odpoveď sa bude počítať ako nesprávna.
    Slová sa budú počítať ako správne, iba keď sú zodpovedané správne na prvý pokus.

en: Count this answer as correct
sk: Túto odpoveď počítať ako správnu

[ctx: test results]
en: %1 % correct
sk: %1 % správne

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
sk: %1 % nesprávne

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
sk: %1 % nezodpovedané

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
sk: Zodpovedané správne na prvý pokus: %1 z %2 (%3 %)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
sk: Odpovedané nesprávne na prvý pokus: %1 z %2 (%3 %)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
sk: Nezodpovedané počas tohto precvičovania: %1 z %2 (%3 %)

en: Your answer was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola nesprávna.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
sk: Vaša odpoveď bola synonymum. Prosím, zadajte ďalšie slovo s rovnakým prekladom.

en: Your answer was an already entered synonym.
sk: Vaša odpoveď bola už zadané synonymum.

en: Your answer was a synonym and your punctuation was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola synonymum a vaša interpunkcia bola nesprávna.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola synonymum a vaše veľké písmená boli nesprávne.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
sk: Vaša odpoveď bola synonymum a prízvuky boli nesprávne.

en: Your answer was a synonym.
sk: Vaša odpoveď bola synonymum.

en: Your answer was wrong as punctuation mistakes are not accepted. Please try again.
sk: Vaša odpoveď bola nesprávna, pretože chyby interpunkcie nie sú prípustné. Prosím, skúste znova.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
sk: Vaša odpoveď bola nesprávna, pretože chyby veľkých písmen nie sú prípustné. Prosím, skúste znova.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
sk: Vaša odpoveď bola nesprávna, pretože chyby prízvuku nie sú prípustné. Prosím, skúste znova.

en: Your answer was wrong. Please try again.
sk: Vaša odpoveď bola nesprávna. Prosím, skúste znova.

en: Your answer was right, but your punctuation was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola správna, ale vaša interpunkcia bola nesprávna.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola správna, ale vaše veľké písmená boli nesprávne.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
sk: Vaša odpoveď bola správna, ale prízvuky boli nesprávne.

en: Your answer was right.
sk: Vaša odpoveď bola správna.

en: Your answer was right... but not on the first try and your punctuation was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola správna... ale nie na prvý pokus a vaša interpunkcia bola nesprávna.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
sk: Vaša odpoveď bola správna... ale nie na prvý pokus a vaše veľké písmená boli nesprávne.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
sk: Vaša odpoveď bola správna... ale nie na prvý pokus a vaše prízvuky boli nesprávne.

en: Your answer was right... but not on the first try.
sk: Vaša odpoveď bola správna... ale nie na prvý pokus.

en: The solution starts with: %1
sk: Riešenie začína s: %1

en: Synonym:
sk: Synonymum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
sk: Všeobecné vlastnosti dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
sk: &Titulok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
sk: Názov pre váš dokument.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
sk: &Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author_2)
en: E&mail:
sk: E-mail:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
sk: Spôsob, ako vás kontaktovať (e-mail alebo webová stránka).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
sk: &Komentár:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
sk: Akékoľvek ďalšie informácie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
sk: Všeobecnej kategórie, do ktorej patrí dokument.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
sk: Hudba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
sk: Geografia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
sk: Anatómia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
sk: História

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
sk: Príprava testu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
sk: &Licencia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
sk: Licencia, pod ktorou bude váš dokument.
    Ak uvažujete nad prispením vášho súboru do KDE v budúcnosti, je potrebná zodpovedajúca licencia.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
sk: GPLv2+ (GNU General Public License verzia 2 alebo novšia)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
sk: Prvý jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
sk: Druhý jazyk:

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
sk: Vybrané časy pre precvičovanie časovania.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
sk: Viditeľné stĺpce v hlavnom okne editora.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl))
en: Collapsed tree view items of statistics view window.
sk: Zbalené položky stromového zobrazenia v štatistickom zobrazení.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
sk: >= 2 MEDZERY

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
sk: Otvoriť/Uložiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
sk: Vždy otvoriť kolekciu, ktorá bola aktívna pri ukončení Parley

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
sk: Keď je táto voľba zaškrtnutá, posledná aktívna kolekcia bude načítanáautomaticky pri spustení Parley namiesto zobrazenia uvítacej obrazovky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
sk: Vždy načítať poslednú otvorenú kolekciu pri spustení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
sk: Zapnúť automatické ukladanie vašej práce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
sk: Vaša práca bude automaticky ukladaná, ak zapnete túto voľbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
sk: U&kladať slovníky automaticky pri zatvorení a ukončení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
sk: Vytvárať &zálohu každých

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
sk: minúty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
sk: Oddeľovač textového súboru pre import/export (CSV​​):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
sk: Zvoľte, ktorý oddeľovač chcete použiť na oddelenie vašich údajov, keď sa importuje alebo exportuje text.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
sk: Zvoľte, ktorý oddeľovač chcete použiť na rozdelenie častí výrazu, keď sa importujú alebo exportujú údaje ako text.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
sk: Editovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
sk: &Automaticky pripojiť nové riadky pri editovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
sk: Zí&skať nové témy...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
sk: Detaily témy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
sk: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
sk: Autor:

en: Add language
sk: Pridať jazyk

en: Remove language
sk: Odstrániť jazyk

en: New Language
sk: Nový jazyk

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
sk: Vlastnosti pre %1

en: Really delete language: %1?
sk: Skutočne vymazať jazyk: %1?

en: Remove Language
sk: Odstrániť jazyk

en: No KDE keyboard selector found.
sk: Nenájdený žiaden výber klávesnice KDE.

en: Tense Name
sk: Názov času

en: Enter name of tense:
sk: Zadajte pomenovanie času:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
sk: Vybraný, používateľom definovaný čas sa nepodarilo vymazať,
    pretože sa používa.

en: Deleting Tense Description
sk: Odstraňujem popis času

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
sk: Rozloženie klávesov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
sk: Kontrola pravopisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
sk: Jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
sk: Písmo (precvičovanie):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_3)
en: Font (editor):
sk: Písmo (editor):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
sk: Členy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
sk: Určitý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
sk: Neurčitý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
sk: &Mužský:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
sk: Ž&enský:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
sk: Neutrál:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
sk: Osobné zámená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
sk: &1. osoba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
sk: &2. osoba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
sk: 3. osoba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
sk: &Mužský:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
sk: Ž&enský:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
sk: S&tredný rod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
sk: Duálne časovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
sk: Existuje tvar neutrálneho časovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
sk: Mužské/ženské majú rozdielne časovanie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
sk: Časy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
sk: &Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
sk: Rozloženie klávesnice pre túto lokalizáciu

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
sk: Kontrola pravopisu pre tento jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
sk: Písmo použité počas precvičovania

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
sk: Písmo použité v editore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
sk: &Vyčistiť

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
sk: Téma, ktorá sa použije pre precvičovanie a uvítaciu obrazovku

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
sk: Počet uložených profilov nastavenia

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
sk: Ak je pravda, pri použití vstupného dialógového okna budú nové riadky pridané podľa potreby

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
sk: Týmto sa nastaví oddeľovač použitý pri kopírovaní/vkladaní textu, predvolená hodnota je tabulátor

note: i18n: ectx: label, entry (EntriesPerLesson), group (General)
en: The number of entries per unit
sk: Počet položiek na lekciu

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
sk: Ak je pravda, pri každom spustení aplikácie bude načítaný posledný otvorený súbor.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
sk: Ak je pravda, slovníky sú automaticky uložené pri zatvorení a ukončení.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
sk: Ak je pravda, záloha je uložená každých BackupTime minút

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
sk: Časový interval medzi dvoma automatickými zálohami

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
sk: Ukázať obrázky na prednej strane učebnej karty.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
sk: Ukázať obrázky na zadnej strane učebnej karty.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
sk: Ak je zaškrtnuté v záložkovom dialógu blokujúcich dotazov, potom je dotaz blokovaný

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
sk: Ak je zaškrtnuté v záložkovom dialógu blokujúcich dotazov, potom dotaz akceptuje čas stratenia platnosti

note: i18n: ectx: label, entry (TestOrderLesson), group (PracticeOptions)
en: Append new vocabulary in a collection in order of their units. Note that this will not be a hard transition, but a slow mix from one unit to the next.
sk: Pridať novú slovnú zásobu do testu za účelom jej výučby. Nebude sa jednať o tvrdý prechod, ale pomalý mix z jednej lekcie na druhú.

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
sk: Počet položiek, ktoré sa precvičujú v rovnakom čase. Ak je jedna z nich zodpovedaná správne, pridá sa ďalšia položka.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
sk: Vymeniť smer náhodne

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
sk: Obmedziť čas na odpoveď pre používateľov v teste.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
sk: Ukázať - odhaliť riešenie po určitej dobe; Pokračovať - prejsť na ďalšiu otázku po danej dobe.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
sk: Maximálny čas dovolený na odpoveď.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
sk: Povoliť zoznam návrhov v písomnom precvičovaní.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
sk: Povoliť zobrazenie rád

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
sk: Považovať odpovede za správne, iba keď je prízvukovanie nesprávne.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
sk: Považovať odpovede za správne, iba keď sú veľké písmená nesprávne.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnorePunctuationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the punctuation is wrong.
sk: Považovať odpovede za správne, iba keď je interpunkcia správna.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
sk: Rozdeliť preklady v písomnom precvičovaní.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
sk: Rozdeliť preklady bodkami.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
sk: Rozdeliť preklady dvojbodkami.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
sk: Rozdeliť preklady bodkočiarkami.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
sk: Rozdeliť preklady čiarkami.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
sk: Povoliť tlačidlo Zobraziť viac, ktoré odhalí časti riešenia v písomnom precvičovaní.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
sk: Povoliť tlačidlo Preskočiť (viem to) v písomnom precvičovaní.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
sk: Keď bolo zadané synonymum namiesto slova, počítať ho ako správne?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
sk: Povoliť zobrazenie obrázku v dialógoch precvičovania.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
sk: Povoliť prehrávanie zvuku v precvičovacích dialógoch.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowImageInsteadOfWord), group (PracticeOptions)
en: Allow using images instead of words in flashcards. This will only be done if there is no word in the entry.
sk: Povoliť použitie obrázkov namiesto slov na učebných kartách. Toto sa stane iba vtedy, ak nie sú žiadne slová v položke.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxSize), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words that will be practiced in a training session.
sk: Maximálny počet slov, ktoré sa použijú v tréningovom sedení.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxNewWords), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of new (untrained) words that will be used in a training session.
sk: Maximálny počet nových (netrénovaných) slov, ktoré sa použijú v tréningovom sedení.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionLimitWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: Limit the number of words in the initial phase.
sk: Obmedziť počet slov v pôvodnej fáze

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words in the initial phase. If this limit is exceeded, no new words will be introduced.
sk: Maximálny počet slov v pôvodnej fáze. Ak sa tento limit presiahne, neuvedie sa žiadne nové slovo.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
sk: Použiť rovnaký slovný druh ako riešenie pre nesprávne odpovede v precvičovaní s viacnásobnou voľbou.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
sk: Koľko odpovedí je k dispozícii pre otázky s viacnásobným výberom, vrátane správnej odpovede.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
sk: Prepnúť zobrazenie lišty hľadania.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSublessonentries), group (Appearance)
en: When enabled a unit also shows entries from its subunits.
sk: Ak je povolené, lekcia tiež ukazuje položky z jej podlekcií.

note: i18n: ectx: label, entry (TableLessonColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the unit column.
sk: Ukázať/skryť stĺpec lekcie.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
sk: Ukázať/skryť aktívny stĺpec.

note: i18n: ectx: label, entry (LessonEditingSelection), group (Appearance)
en: Select which units are displayed for editing
sk: Vybrať, ktoré lekcie sú zobrazené pre editáciu

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
sk: Ako je rozdelené hlavné okno.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
sk: Písmo použité v tabuľke slovníka

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
sk: Písmo použité pre fonetiku

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
sk: Aktuálne vybraný stĺpec

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
sk: Práve vybraný riadok

note: i18n: ectx: label, entry (GradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the confidence levels
sk: Farby použité pre zobrazenie stupňov dôvery

note: i18n: ectx: label, entry (PreGradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the early confidence levels
sk: Farby použité pre zobrazenie skorých stupňov dôvery

note: i18n: ectx: label, entry (InvalidUnitColor), group (Appearance) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Color used to display invalid units
sk: Farby použité pre zobrazenie neplatných jednotiek

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
sk: Položka musela byť ponúknutá aspoň takto často, aby bola zahrnutá do precvičovania.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
sk: Položka musela byť ponúknutá aspoň takto často, aby bola zahrnutá do precvičovania.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
sk: Položka musela byť zodpovedaná nesprávne aspoň takto často, aby bola zahrnutá do precvičovania.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
sk: Položka musela byť ponúknutá nanajvýš takto často, aby bola zahrnutá do precvičovania.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at least this confidence level to be included in the practice (0..7).
sk: Položka musí mať aspoň tento stupeň, aby bola zahrnutá do precvičovania (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at most this confidence level to be included in the practice (0..7).
sk: Položka musí mať nanajvýš tento stupeň, aby bola zahrnutá do precvičovania (0..7).

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
sk: Iba vybrané slovné druhy budú zahrnuté do precvičovania.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
sk: Vybrané slovné druhy pre precvičovanie.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
sk: Vybraný slovný poddruh pre precvičovanie.

note: i18n: ectx: label, entry (LearningLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you are learning.
sk: Jazyk, ktorý sa učíte.

note: i18n: ectx: label, entry (KnownLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you know already.
sk: Jazyk, ktorý už ovládate.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
sk: Ukázať riešenie po zadaní odpovede.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
sk: Doba, na ktorú sa zobrazí riešenie (v sekundách). 0 je neobmedzená.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMode), group (PracticeManager)
en: The practice method that is currently selected.
sk: Precvičovací režim, ktorý je momentálne vybraný.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
sk: Precvičovací režim, ktorý je momentálne vybraný.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time different confidence levels should be blocked
sk: Množstvo času, po ktorom by mali byť zablokované rôzne stupne

note: i18n: ectx: label, entry (ExpireItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time after which different confidence levels should expire
sk: Množstvo času, po ktorom by mali skončiť rôzne stupne dôvery

note: i18n: ectx: label, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: If true, the practice direction for each practice mode is stored.
sk: Ak je pravda, uloží sa smer cvičenia pre každý cvičiaci režim.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: Should the practice direction for each practice mode be stored?
sk: Má sa uložiť smer cvičenia pre každý cvičiaci režim?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager) i18n: ectx: whatsthis, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager)
en: Stored values of practice direction for each practice mode.
sk: Uložené hodnoty smeru cvičenia pre každý režim cvičenia.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
sk: Cesta poskytovateľov pre Parley

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
sk: Príkaz použitý na spustenie sťahovania slovníka

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
sk: Priečinok, do ktorého sú uložené stiahnuté slovníky v predvolenom nastavení

en: Theme
sk: Téma

[ctx: title:window general settings]
en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: View
sk: Zobraziť

en: View Settings
sk: Možnosti pohľadu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
sk: Určiť, ktoré písmo sa použije pre zobrazovanie výslovnosti pomocou fonetických symbolov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
sk: &Písmo symbolov výslovnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gradeColorLabel)
en: Base color for displaying grades:
sk: Základná farba pre zobrazenie stupňov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Color used to display the progress
sk: Farby použité pre zobrazenie postupu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Click here to change the color used to display the progress.
sk: Kliknite sem pre zmenu farby pre zobrazenie postupu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: &Base
sk: Základ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preGradeColorLabel)
en: Color for displaying early progress:
sk: Farba pre zobrazenie skorého postupu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Color used to display the early progress
sk: Farba použitá pre zobrazenie skorého postupu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Click here to change the color used to display the early progress.
sk: Kliknite sem pre zmenu farby pre zobrazenie skorého postupu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, invalidUnitColorLabel)
en: Color used to display the grades:
sk: Farby použité pre zobrazenie stupňov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Click here to change the color used to display invalid units.
sk: Kliknite sem pre zmenu farby pre zobrazenie neplatných jednotiek.

en: Remove confidence levels from this unit
sk: Odstrániť stupne z tejto lekcie

en: Remove confidence levels from this unit and all sub-units
sk: Odstrániť stupeň z tejto lekcie a všetkých podlekcií

en: Remove confidence level from this unit and all sub-units
sk: Odstrániť stupne z tejto lekcie a všetkých podlekcií

en: Progress gradients
sk: Prechody postupu

en: Early progress
sk: Skorý postup

en: Not Practiced
sk: Neprecvičené

en: Invalid Entries
sk: Neplatné položky

[ctx: adjective, The word has been properly and fully learned by the user]
en: Fully learned
sk: Plne precvičené

[ctx: adjective, The word has not even been practiced once by the user]
en: Not practiced
sk: Neprecvičené

en: Known to Learning
sk: Známy na výučbu

en: Learning to Known
sk: Výučba na známy

en: Mixed Directions
sk: Pomiešané smery

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language to Learn
sk: Jazyk na výučbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Known Language
sk: Známy jazyk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeMode)
en: Practice Mode
sk: Precvičovací režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCard)
en: Flash Cards
sk: Učebné karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mixedLetters)
en: Mixed &Letters
sk: Pomiešané písmená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multipleChoice)
en: M&ultiple Choice
sk: Viacnásobný výber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, written)
en: Wri&tten
sk: Napísané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exampleSentence)
en: E&xample Sentences
sk: Ukážkové vety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gender)
en: &Gender of Nouns
sk: Rod podstatných mien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, conjugations)
en: Co&njugations
sk: Časovanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeDirection)
en: Practice Direction
sk: Smer precvičovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberPracticeDirection)
en: Remember for each Practice Mode
sk: Pamätať si pre každý cvičiaci režim

[ctx: Confidence level in language, table header]
en: Confidence (%1)
sk: Dôvera (%1)
